Verenigi ngsvaria Oudercommissie verstevigt band tussen huis en school Agenda voor Velsen Visserij-varia J Havenberichten uit de IJmond Voor jonge hersens Het nieuwe puntenraadsel Eind April finale scholendamtournooi Ouderavond Willem de Zwijgerschool „Kijk Uit" kampte om plaats in tweede klasse Hoogovens, Mekog en FRIGO gaan uitbreiden Winst tegen „Te Zaanen" L. Vooys in de strijd Burgerlijke stand Velsen Tante Els feliciteert Crematie Jos. E. Vogt Wandelende bomen Weer de vervangende tuinbouwgronden DONDERDAG 18 MAART 1954 VOOR VELE OUDERS van leerlingen van de Velsense Willem de Zwijgerschool heeft de heer P. J. Seel jr., voorzitter van de Ouderraad te Amsterdam, Woensdagavond in de gymnastiekzaal van die school een lezing gehouden over het onderwerp „Doel en taak van oudercommissie en ouderraad". Na een inleiding door het hoofd van de school, de heer A. Wiedemeijer, waarin hij onder meer kon meedelen dat het Rijk de uitbreiding van de school met twee lokalen heeft goedgekeurd waardoor het moge lijk wordt een apart lokaal voor handenarbeid in te richten heeft de heer J. J. Bolland de ouders duidelijk gemaakt welke mogelijkheden het nieuwe projectietoestel heeft. Hij liet tientallen spinnen halt houden op het witte doek en hield daarbij een leerzaam praatje. De heer Seel vatte ziin onderwerp aan, door eerst de historie over de oudercom missies en -raden na te gaan. Het insti tuut van de oudercommissie is bij de wet vastgelegd, waarvoor zich indertijd in het bijzonder hoofden van openbare scholen hebben beijverd. In elke openbare school behoort een oudercommissie te zijn, zegt die wet en het Koninklijk Besluit daarvan omschrijft nader de taak. In de oudercom- miss:e hebben ouders zitting, die in de eerste plaats verantwoordelijkheid dragen voor de opvoeding va-n het eigen kind. In de commissie nemen deze ouders een haast nog grotere verantwoordelijkheid op zich. Liefde en belangstelling Het is de taak van de commissie om liefde en belangstelling voor de school aan te kweken, dit ondermeer door zoveel mo gelijk te zoeken naar de juiste opvoeding van het kind in samenwerking met de school. De oudercommissie dient in deze als schakel. De laatste jaren is het begrip groeiende dat het contact tussen school en ouders zo sterk mogelijk moet zijn. Beiden trachten zoveel mogelijk aandacht aan de opvoeding te schenken De commis sie ziet zich ook de taak opgelegd de band tussen school en huis te verstevigen. De mogelijkheden hiertoe zijn bijvoorbeeld de ouderbijeenkomsten en het voor de kinde ren zo prettig mogelijk maken op school (toneel of muziek) en verder ligt er een taak voor de commissie door steun bij het ver schaffen van middelen aan de school, die niet via het rijk zijn te verkrijgen. Een andere taak van de commissie is de voor lichting aan de oudei-s omtrent de geeste lijke achtergrond van het openbaar onder wijs en het uitgeven van schoolbladen. Er liggen voor de ouders genoeg mogelijkhe den om stimulerend te werken bij het be- Goede kansen voor tweede tiental Om een plaats in de tweede klasse en tevens om het kampioenschap van hun groep bonden in het clubhuis van de schaakclub „Santpoort" de tweede tientallen van Bloe- mendaal en Kijk Uit de strijd aan. Hoewel de strijd nog niet definitief is beslist, daar er 4 afgebroken partijen zijn, welke eerst beslist moeten worden, kan toch met vrij grote zekerheid aangenomen worden, dat het Kijk Uit-tiental een heel goede kans maakt op het kampioenschap van haar groep. De voorlopige stand is 33, maar van de afgebroken partijen staat er een op winst en van de drie anderen kan gezegd worden, dat er minstens remise in zit, ja zelfs is het niet' onmogelijk, dat er nog een tweede vol winst punt uit behaald kan worden. J. v. d. Plas speelde aan het eerste bord tegen Rotteveel en kreeg in de aanvang een hevige aanval te verduren, zelfs leek het er op, dat de Bloemendaal-man met vlag en wimpel zou winnen, in het eindspel echter maakte hij een blunder en dit kostte hem de partij. Plugboer kreeg een koningsgambiet te be strijden, maar de oude veteraan wist hier wel weg mee en omzeilde alle klippen en er ontstond een gelijk eindspel, dat op remise uitdraaide. De Ruiter verloor in het middenspel de kwaliteit, maar kreeg daardoor geduchte aanvalskansen, die echter op niets uitliepen en de partij ging voor hem verloren. Van Nieuwenhuizen wist door goed spel een pion voor te komen en de partij in zijn voordeel te doen beëindigen; maar een ver rassend goede zet van zijn tegenstander ver ijdelde dit plan en het werd remise. Ringers genoot de eer de score voor Kijk Uit te openen; in het middenspel slaagde hij er in een stuk te winnen en hoewel de Bloemendaal-man nog geruime tijd stand hield, kon hij de nederlaag niet meer voor komen. Verlaak verdedigde zich zeer goed en had een „geheide" remisestelling, toen het tijd noodduiveltje om de hoek kwam kijken en een blunder een eind maakte aan deze partij. De afgebroken partij van Rijke is zo goed als beslist en zal door Bloemendaal wel op gegeven worden; de kwaliteit en een sterke vrijpion zullen de zege wel veilig stellen voor de Kijk Uit-man. Moleman, die ook een afgebroken partij heeft; kan deze wel winnen, daar een ver vooruit geschoven pion uiterst gevaarlijk is en de doorslag wel eens kon geven. Hillecamp had bij het afbreken een totaal dicht geschoven stelling over. die vermoe delijk wel in remise zal eindigen, daar er totaal niets meer inzit en op winst spelen voor beiden te riskant is. Dit is eveneens het geval met Huiser. maar hier heeft de Kijk Uit-speler, nog wel enige kans, daar zijn Koning wat meer vrijheid geniet dan zijn tegenstander. De gedétailleerde uitslag luidt: Kijk Uit II—Bloemendaal II: 3—3. 1. J. v. d. PlasP. Rotteveel 10; 2. J. Plugboer—G. L. v. d. Mey 'i'4; 3. A. Rijke P. Schullink afg.; 4. A. MolemanH. Ho gen birk afg.; 5. A. de RuiterJ. R. Jansen 0—1; 6. J. Hillecamp— M. Wiersma afg.; 7. H. v. NieuwenhuizenH. Boda V*8. J. RingersJ. P. v. Beem 10; 9. W. Huiser R Verhoeven afg.; 10. J. Verlaak—W. F. Bremer 01. handelen van bepaalde onderdelen van on derwijs op school. Ouderraad De wet schrijft voor een gemeente met meer dan twee oudercommissies ook de ouderraad voor, die een voorlichtende taak heeft ten aanzien van die commissies. Deze raden dienen zich nog meer te oriënteren om het verband tussen ouders en school te verstevigen. De bijeenkomst van ouders en leraren werd opgeluisterd door gezellige muziek van het strijkje „The Lightsprings". Na de pauze volgde een filmvoorstelling. Ter gemeentesecretarie van Velsen (4de afdeling) liggen ter inzage de volgende, van de vereiste bijlagen voorziene, verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden, tot het uitbreiden van het bedrijf door het oprich ten van een draadsplitserij, een depen dance garage en het oprichten van de werk plaatsen voor de afdeling Gas en Water en voor de Buitendienst Werktuigkundige Af deling cn het uitbreiden van de constructie werkplaats, welke inrichtingen alle gelegen zij.i op het hoogoventerrein te IJmuiden; de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Kooksovengassen (MEKOG) te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbreiden van het labo ratorium, door het verplaatsen van vier ma chines en door het bijplaatsen van 22 werk tuigen, 1 electrische stoomketel en 1 stoom- automaat in het perceel Staalhaven 10 te Velsen-Noord: de Verenigde Koelhuizen en Ijsfabrieken N.V. te IJmuiden, tot het uit breiden van de diepvriesinrichting, door het bijplaatsen van 17 werktuigen in het perceel Trawlerkade 16-25 te IJmuiden. Op Donderdag 1 April 1954, te elf uur, zal ten gemeentehuize ten overstaan van het ge meentebestuur. één of meer van zijn leden, dan wel één of meer door dit bestuur aange wezen ambtenaren, aan een ieder gelegen heid worden gegeven om mondeling bezwa ren tegen inwilliging van deze verzoeken in te brengen. Veiser Tafeltennisclub Na een week kwam VTC 2 weer op de groene tafel voor het spelen van de laatste wedstrijd in de competitie. Deze ging tegen Te Zaanen 3. Oppenheimer smaakte het ge noegen zijn drie partijen in winst om te zetten, terwijl van Hal twee partijen won. Tegen Sinal moest hij in drie games de vlag strijken. Voogt, in minder goede vorm, verloor eveneens van Sinal, maar móest ook tegen Erbrink de winst afstaan. Daar het dubbel spel verleren ging. was de uitslag 64 in het voordeel van VTC 2. Het derde team had het niet gemakkelijk, daar het tegen Hotac 3 met twee invallers moest spelen. De Bock bracht het hier tot één winst partij, terwijl invaller Dijkhuizen nul op het request kreeg. Een uitstekende prestatie leverde de twee de invaller, de jonge Koningstein, die er in slaagde zowel Voors als Kraayeveld met duidelijke cijfers te slaan. Alleen tegen Lub bers ging hij in drie games ten onder. Het dubbelspel was eveneens voor Hotac. Uitslag 3—7. Om kampioenschap van Kennemerland In het damtournooi om het kampioenschap van Groot IJmuiden tevens voorwedstrijd om het kampioenschap van het district Ken nemerland zijn Postma en L. Vooys gelijk op de tweede plaats aangekomen. Een be slissingswedstrijd voor een plaats in de finale was noodzakelijk. De eerste partij eindigde in remise. De twee laatste partijen wist Vooys van Postma te winnen. Door dit resultaat heeft Vooys zich in de finale om het kam pioenschap van Kennemerland geplaatst. De volgende week zal het tournooi aanvangen voor alle klassen. In de hoofdklasse komen uit, B. Dukel, H. Swier. Leen Vooys. Nic Blom (HDC), J. H. Willemse 'St. Bavo>, Wim de Jong en J. Poppen (damclub Het Oosten). GEBOREN: J. J. de Baare-Zorgdrager, z.. Bloemstraat 67. IJmuiden; F. Woldhuis- Veen. d., Stratingplantsoen 28 rd.. Velsen- Noord. L. Brans-Barentsen, z„ Kievitlaan 23. IJmuiden-O. M. Walthuis-de Blois, d., Julianakade 47, IJmuiden. J. Vos-Koers, z., Stratingplantsoen 29, Velscn-N. B. Schras- ser-Kunst, z„ Reggestraat 1. IJmuiden. M. Oldendorp-Bron, z., Elzenstraat 12, IJmui- den-O. A. Weima—van den Hof, z„ Radar straat 146, IJmuiden. A. E. de Ruiter-van Groningen, z., Gijzenveltplantsoen 5, IJmui den. A. C. van Opbergen-Holman, d., Abe lenstraat 2, IJmuiden-O. OVERLEDEN: P. J. Schelvis, 81 jr., Oos terduinweg 45, IJmuiden-O. P. J. Bohm, 81 jaar, weduwnaar van C. Smit, van Diepen straat 44, Velsen-N. G. J. Gomes, 71 jaar, echtgenoot van C. Maas, Heirweg 23, Vel sen-Noord. Prijzen van Woensdag: Heilbot 3,30- 2,40, gr. tong 1,70-1,59, gr.m. tong 1,34- 1,18, kl.m. tong 1,45-1,29, kl. tong I 1,39- 1,24, kl. tong II 1,25-1,15, tarbot I 2,30- 2,10 per 1 kg. Tarbot IV 68-63, gr. griet 65, tongschar 88-72, schartong 37-32,50, gr. schol 24-18, gr.m. schol 37-21, kl.m. schol 60-41, kl. schol I 49-36, kl. schol II 31-9, schar 27-15, bot 14-8, v. haring 24- 10,50, makreel 37-27, gr. schelvis 45-38, gr.m. schelvis 45-40, kl.m. schelvis 48-40, kl. schelvis I 45-40, kl. schelvis II 32-8, wijting 19-8, gr. gul 40-21,50, midd. gul 39-21, kl. gul 21-15, kl. leng 33, kl. haai 27-22, ham 98-84, kl. wolf 38-31, poontjes 17-9, lommen 15-12,50, kl. koolvis zw. 17- 12, kl. koolvis wit 29-21 per 50 kg. Gr. ka beljauw 98-48, gr. koolvis zw. 40-30, gr. koolvis wit 67-56, gr. leng 62-50, gr. wolf 80-67 per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 260 kisten tong en tarbot, 10 heilbot, 3 griet, 41 tong schar en schartong, 465 schol, 50 schar, 40 bot, 50 haring, 190 makreel, 935 schelvis, 390 wijting, 860 kabeljauw en gul, 55 leng, 21 kl. haai, 3 ham, 35 wolf, 75 poon, 557 koolvis, 40 diversen, totaal 4080 kisten. Foto vm de gespierde Shaaban Jaajari (links), exkampioen worstelen van Teheran, die zich als leider opwierp van de aanval op de voormalige minister van Buitenlandse Zaken Hoessein Fatemi. Zoals bekend werd Fatemi bij deze aanval door dolk steken ernstig gewond. Jaafari, die men hier met zijn bende ziet tijdens een oefening in pistool-schieten, heeft gezworen, dat hij alle vijanden van de Sjah zal doden. Kunstavond uitgesteld In verband met de stille week is de kunst avond van de Velser Kunstkring „Voor Al len" met Georgette Hagcdoorn op 15 April verplaatst naar 20 April in het Rex-Theater te IJmuiden-Oost. Oud-leerlingen van lagere tuinbouw school ter jaarvergadering cn excursie De vereniging van oud-leerlingen van de lagere tuinbouwschool te Beverwijk hield Woensdagavond in café „De Oranjeboom" in Heemskerk haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. Bruyns deelde in zijn openingswoord mede dat hij maar matig tevreden was over het afgelopen jaar door dat de veigaderingen slecht werden bezocht. Hij deelde mede dat in Juli een excursie zal worden gehouden naar het Instituut voor Tuinbouwtechniek te Wageningen. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer E. Huisman bleek dat het ledental constant blijft. Na afloop van het huishoudelijke gedeelte werd de avond op prettige wijze door gebracht, waarbij men zich bezig hield met verschillende gezelschapsspelen. Contactavond s.v. „Beverwijk" Hoe goed de geest is in de sportvereni ging „Beverwijk" bleek wel overduidelijk op de contactavond voor leden en donateurs, die Woensdag in café „Langendijk" werd gehouden. Deze bijeenkomst mocht zich in een grote belangstelling verheugen en met grote animo is deelgenomen aan de diverse gezel schapsspelen als kaarten, sjoelen enz. De leiding van deze avond berustte bij de heren C. Hoeben, C. van Stavel en B. Winands en werd geopend door de voorzitter, de heer N. Grapendaal. Jaarvergadering „Kennemerland" De Coöperatieve Tuindersvereniging „Ken nemerland" heeft haar algemene ledenver gadering vastgesteld op Zaterdag 3 April in hte veilinggebouw aan de Breestraat. MARKTBERICHT 17 Maart Waspeen 10—23; spruiten 37—121; prei 14—38; rabarber 32—63; witlof 47—77; boe renkool 26—37; groene kool 17—31; gele kool 712; peen 47; uien 510. r. r W.i ilet- utree fa. DONDERDAG. 18 Maart 1954. Beste kinderen, In de hoofdstad van Denemarken woont het gezin Ryesgaard; vader, moeder en twee kinderen. Tove en Karen, de dochters, houden er een paar vreemde huisdieren op na. Ze wonen weliswaar in een groot huis met een flinke tuin er om heen, maar ik geloof toch niet, dat je ergens in Amsterdam een familie kunt vinden, dieeen tijger en een luipaard in huis hebben genomen, zoals wij een poes en een hond. Karen heeft een paar jaar geleden een jonge tijger gekregen hoe ze er precies aan kwam weet ik echt niet en dat dier werd zo tam en gezellig in huis, dat haar zusje Tove verschrikkelijk jaloers werd. Zij vroeg haar vader daarom om een luipaard eh zij kreeg haar zin ook nog. Zodat er nu twee heel grote poezen door huize Ryesgaard sluipen en de visite zich natuurlijk een ongeluk schrikt als zo'n beestje uit z'n mand klimt en kopjes gaat geven. Of om een koekje komt bedelen. Op ons plaatje van de week zie je Tove met haar luipaard (je weet toch wel het ver schil met een panter?) en zo op het eerste gezicht lijken ze me dikke vrinden. Alleen als het nu eens katjesspel wordt? De oplossing van het vorige puntenraad- sel was: „Wie het kleine niet eert, is het grote niet weerd". (wieg. koter, terts, wier, heet, tien, elite, Hein, Deen). Puntentelling: Clematis Cohducteur Wielrenner Zeemeermin Voëtbalköning' 10, 10, 10; 10, 10, 10; 8, 10, 10; 10, 10, 5; 10, 10, 10; Hardloper 10, 10, 10; Marjanneke Woelwater Goudvleugel 9, 10, 10; 10, 10; 10, 10, 10. De post brengt ons vandaag om te be ginnen een bref van MARJANNEKE, die verleden week een uitstapje heeft gemaakt naar Amsterdam. Inderdaad is het reisje met de tram van Haarlem af gezelliger dan per trein. Maar als je haast hebt, kun je veel beter het vlugste vervoermiddel nemen. Weet je dat de tram naar Amster dam binnen afzienbare tijd verdwenen zal zijn? Dan zal een busdienst dit traject verzorgen. Ja, als het zo koud is, zijn die grote warenhuizen heerlijk warm. Je kunt er wel een dag zoek brengen alleen met kijken. ZEEMEERMIN brengt gelukkig goede berichten van haar broertje. Ik hoop maar, dat die nu steeds zo goed blijven, dan is hij vast weer gauw op de been. Dat er nog één tante op vaders verjaardag kwam, was toch wel prettig, dat kan ik me best voorstellen. Leuk, dat je jurk zo goed stond. Ik had je wel eens willen zien zo poes-mooi! Jammer, dat je de puzzle niet volledig opschreef. Ik moest daarom het aantal punten halveren. CLEMATIS is naar de bioscoop geweest. Dat was inderdaad een heel mooie film, die je gezien hebt. Toevallig ben ik er ook geweest en ik heb net als jij erg genoten. Wat een gezellige dag hebben jullie bij oma gehad, zeg! Met zo'n heleboel kinderen bij elkaar behoef je je niet te vervelen. Je ziet zeker alweer uit naar volgend jaar? Fijn, dat het goed gaat met orgelles, CONDUCTEUR. Dan krijg je er ook ple zier in en valt de dagelijkse studie niet zo zwaar. Die hond van je tante was zeker nogal een flink dier, maar je had hem vast wel goed onder de duim. Of sleurde hij je de straat over? HARDLOPER vond het raadsel niet ge makkelijk, maar hij heeft de oplossing toch gevonden. Eens kijken wat je van de honden maakt. Doe maar je best om de goede namen van de rassen te vinden. VOETBALKONING heeft een vader, die erg goed op hem is. Wat leuk, dat je wel eens mee mag als vader naar een wedstrijd gaat. Gezellig zo onder de parapluie als het regent, hè? WIELRENNER kan zijn schuilnaam weer eer aan doen nu zijn vader beter is. Als het straks zacht lenteweer Wordt, dan trekken jullie er door de week zeker ook wel op uit? Of heeft vader dan geen tijd? Tot slot is hier GOUDVLEUGELTJE, die vertelt dat haar hond eigenlijk geen be paald ras is. Wist je dat dat de leukste honden zijn? Rashonden zijn vaak kies keurig en nukkig, maar een „vuilnis-bak" (zo worden vaak de niet-rashonden ge noemd omdat er van alle rassen wat in zit) is dikwijls veel sterker, trouwer en aan- DONDERDAG 18 MAART IJMUIDEN Thalia. 20 uur: „De wereldreis van het Engelse Koningspaar" „Steun Wettig Gezag", afd. Velsen, 19.45 uur. contactavond in Patronaatsgebouw. Kleuterschool Jan Campertschool, 20 uur. forum over kleuteronderwijs. Prot. Chr. Werkgemeenschap P. v. d. A., 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, bijeen komst. Moerberg-Kleuterschool, 20 uur, Kerk straat, lezing. VRIJDAG 19 MAART IJMUIDEN Thalia. 20 uur. „Ik beken". Nutsbibliotheek. Heidestraat, geopend van 19 tot 21,30 uur. „Velser Jazz Society". 20 uur, Flora Zee- j weg. „Life-music"-avond. VELSEN Raadhuis. 10.30-11.30 uur, spreekuur wet-i houder van Financiën. hankelijker. Ik heb zelf een rasloze hond gehad en later een echte rashond. Maar van de twee was de eerste mij het liefste. Houd hem buiten maar een beetje aan de riem als hij zo vechtlustig is. Gaat het goed met de poot? Dit was ons laatste briefje. Tot volgende week! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag, Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger meegeven). Goudfazantje, die Zaterdag jarig is en Chrysant, die volgende week Maandag feest hoopt te vieren. Veel plezier nichten en veel geluk! Zondagochtend is in de ouderdom van 71 jaar in Zwolle overleden de heer Jos. E. Vogt, oud-lid van de Gedeputeerde Sta ten van Overijsel en oud-wethouder van Zwolle. Zijn stoffelijk overschot werd gis termiddag in het crematorium te Velsen verast. In de aula, waar de met de partijvlag van de voormalige S.D.A.P. overdekte kist stond opgebaard, heeft als eerste spreker de heer W. J. van der Zwan het woord ge voerd. „De partij van de Arbeid in Zwolle heeft een lid en het socialisme een goed socialist verloren", aldus spreker. „Met diepe weemoed", zo vervolgde hij, „heeft dit overlijden ons vervuld. De naam Vogt was in Zwolle meer dan een klank, want bij het horen van deze naam rees het beeld van de strijd in het verleden op. Vogt was jarenlang de leidende figuur van het socia lisme in Zwolle en hij was de personifica tie van het partij-verleden." Mr. A. H. Goeman Borgesius sprak van het grote verlies dat de Waterleiding- Maatschappij „Overijsel" door dit verschei den treft en memoreerde wat de heer Vogt voor het algemeen welzijn van het gewest heeft gedaan. Namens bestuur en inwonenden van de Zwolse Gasthuizen sprak dr. B. Niks woor den van waardering jegens de overledene, die gedurende dertig jaren een werkzaam aandeel in deze gemeenschap had. De zoon, de heer J. E. Vogt, dankte de aanwezigen voor de betoonde belangstel ling en daarna daalde onder orgelspel van het lied „Aan de strijders" de met bloemen bedekte kist. Als het spreekwoordelijk verbod om oude bomen te verplanten een wet van Meden en Perzen is, gedraagt Velsens plantsoendienst zich revolutionnair: nadat eerst al een serie bejaarde bomen naar het herziene Oostcrduinplein was overgebracht, die zich daar best op hun gemak voelen, is nu de nieuwe verkeers- rotonde op het eind van de De Noostraat ook aangekleeden wel met een aantal bomen afkomstig van dr Brede- roodseweg in Santpoort. Keurig „ge kapt" zijn zij op hun nieuwe standplaats aangekomen ter opluistering Vün wat nog maar al te veel op een stenen stad lijkt. Deze keer eens iets geheel nieuws. Ik weet dat jullie allemaal veel van honden houden en ik vermoed, dat de mccsten van jullie ook wel heel wat rassen zullen ken nen. Hierbij zie je een hele rij honden portretten afgedrukt. Nu wilde ik jullie vragen om het ras van elk van deze hon den voor me op te schrijven. Natuurlijk mag vader of moeder wel een handje helpen, maar veel honden herken je vast zelf wel. Begin dus links bovenaan en schrijf voor mij ZEVEN namen op. Wie ze allemaal goed heeft krijgt tien punten en voor elke fout wordt er weer j één punt afgetrokken. Eens kijken wie de j beste hondenkenner of kenster van ons j hoekje wordt! T. E. De damclub IJmuiden zal eind April weer de finale van het scholendamtournooi houden, waaraan één kwartet van elke school in Velsen kan deelnemen.De wissel- beker zal door de leerlingen van de Nij verheidsschool worden verdedigd. Op tal van scholen zijn al voor wedstrij den aan de gang, om uit te maken welke vier spelers de eer van de school in de finale zullen hoog houden. Op de St. Adel- bertschool spelen eenentwintig jd-ngens in twee groepen elke Dinsdag na schooltijd een competitie-partij. Bepaald is, dat de bovenste twee van iedere groep in de finale zullen uitkomen en dat deze vier spelers zullen uitmaken wie er de sterkste damspeler van de St. Adelbertschool is. De vier spelers vormen tevens het kwartet van de school. In groep A waren C. v. d. Heyden en H. Olivier nog ongeslagen en zonder ver- liespunten. Deze partij werd gewonnen door v. d. Heyden. D. Schaap verloor van K. Spitsbaard, die nu de tweede plaats bezet. J. Tervoort verloor van A. v. d. Hoff. Tn groep B vonden slechts twee partijen doorgang. Jonker won van Witteman en Nanne won van Weber. De stand in beide groepen luidt na zes ronden: groep A: C. v. d. Heyden 12. K. Spitsbaard 10. H. Olivier 8, A. van Hoff en Kaam 6, J. Tervoort 3, H. Alders, M. Huybens, J. Wassenaer, allen 2 en Schaap 0 punten. Groep B: Jonker 9 (5), J. Dykens 7. N. Dam, C. Bol en W. Vermeer 6, J. Nanne 4, H. Weber 5. W. Schelvis 3. H. Witteman 2 en J. Houkens 0 punten. In de Vrijdagavond te houden jaarver gadering van de L.T.B. zullen medede lingen worden gedaan over het probleem der vervangende tuinbouwgronden in Ken nemerland. Woensdag 17 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: Niobe van Rotterdam. Rubi van Sunderland. Surte van Antwerpen. Escaut van Parijs. Deo Gratias van Geuna. Hondsbosch van Londen. Flamingo van Ant werpen. Grampian Coast van Sunderland. Aralizz van Rotterdam. British Scout van Helsingborg. Kalgari van Antwerpen. Libelle van Bremen. Westerdok van Londen. Hampshire Coast van Newcastle. Vertrokken zijn: Amstelveen naar Ham burg. Wilja naar Malmö. Emma Sylvia n. Londen. Anta naar Oxelosund. Trito naar Rotterdam. Dieter Waltraut naar Hamburg. Grampian Coast naar Rotterdam. Karl Eugen naar Rotterdam. Rubi naar Londen. Vecht stroom naar Bristol. Surte naar Kingslyn.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 9