Op of voor 1 April verschijnt visserijnota Veren igi ngsva ria Boomplantdagen op Velsens markt Wintergroente raakt op, lenteboden blijven uit Havenberichten Kennemer Lantaarn Minister Mansholt spreekt op komende visserijdag Old Clothes New Vanmorgen in de Vishaï Beverwijk Optimisme inzake vervangende tuingrond Heemskerk Wijk aan Zee uit de IJmond TAXI NODIG? 10 DRY CLEANING ONLY Op bevrijdingsdag vliegen de duiven Beverwijkers in arrest „Portret van Aloys" bij Hervormde Jeugdgroep Duivenseizoen begint op 2 Mei ADO thuis tegen K.V.V. BB houdt filmavond Tuinders ontvingen diploma „Geestelijke gezondheid even belangrijk als lichamelijke" Filmavond voor bloembollenkwekers Er komen steeds minder geiten BEL 5000 Scheepvaart ZATERDAG 20 MAART 1954 Het bestuur van de Stichting van de Ne derlandse Visserij, waarin alle organisaties van de aanvoerders van visserijproducten zijn verenigd, heeft besloten, de „visserij dag 1953/1954" te houden op Donderdag 1 April in het Haagse Parkhotel. De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening, de heer S. L. Mansholt zal op deze visserijdag het woord voeren. Verwacht wordt dat minister Mansholt belangrijke mededelingen zal doen over het toekomstige regeringsbeleid inzake de Nederlandse vis ser if De vissreijdag is een jaarlijks weer kerende manifestatie van de Stichting van de Nederlandse Visserij, om de aandacht van de overheid en het publiek te vragen voor de vraagstukken van de Nederlandse visserij. De Visserijdag 1953, welke aanvan kelijk zou worden gehouden in Mei 1953, moest enige malen worden uitgesteld, eerst tot September en vervolgens tot December. Door verhindering van minister Mansholt in December kon de Visserij dag 1953 geen doorgang vinden; thans is besloten de Vis- serijdagen 1953 en 1954 te combineren. Het feit, dat minister Mansholt zich thans bereid heeft verklaard om op 1 April op de Visserydag het woord te voeren, wijst er op dat op of voor deze datum de reeds lang door de regering toegezegde visserij-nota zal verschijnen. Deze visserU-nota is het antwoord van de regering op het in Mei 1952 door de commissie-Tinbergen aan de regering aangeboden rapport, waarin voor stellen werden gedaan voor de verbetering van de toestand van het Nederlands visse rijbedrijf. De sanering en modernisering van de Nederlandse vissersvloot namen in deze voorstellen een centrale plaats in. Hoewel de inhoud van de visserij-nota van de rege ring nog in duister is gehuld, kan als vast staand worden aangenomen, dat de rege ring in deze nota voorstellen aan de Staten- Generaal zal doen, om regeringssteun te ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Matte markt Voor de Zaterdagmarkt losten de Suma tra met 400 kisten makreel, 20 schelvis en 90 haring plus 300 kisten zwarte kolen en 230 wijting, acht Noordloggers en wat kleine vaart. De loggers leverden 35.000 kilo tong en met de SCH 36 als grootste aanvoerder: 4800 kilo. De markt was lauw en de makreel maakte 22 tot 19.50 met 20 tot 18 voor de haring. De tong zakte verder en de lappen brachten vanmorgen niet meer op dan 1.65 tot 1.60. Amerika kocht voor zichtig in, de rest van de export ging weer stroef als gevolg van het onderbieden door Oostende en de Duitse handel. Grootmid- deltong deed 1.25 tot 1.15, de halfpond- jes zakten van 1.35 naar 1.25 evenals de enen en de twee kwam beneden de gulden terecht: 0.90 per kilo. Engeland ook voorzichtig Engeland kocht zijn grote schol ook al zo voorzichtig in en betaalde voor de grove niet meer dan 11 tot 12 per kist terwijl de middelschol 16 tot 20 maakte en 30 tot 35 voor de zetschollen werd betaald. De enen gingen ook nog naar de overkant voor 1.35 tot 1.25 en de tweeën gingen voor 15 tot 18 naar het binnenland, dat voor de drietjes 9 tot 8 betaalde en de minder mooie kwaliteiten schol helemaal niet afnam, zodat de vis- meelfabriek zich erover ontfermde. Kleine wijting en koolvis opgehouden Wat er van de kleine wijting verkocht is bracht van 9 tot 8 op, maar veel werd ervan opgehouden. De Sumatra voerde echter stuken betere wijting aan en die kreeg er dan ook geld voor: 12 tot 13 per kist. Zwarte koolvis is verkocht voor even boven de opvangprijs en wat die koers niet haalde werd ter REHACO verwezen. De braadschelvis bracht vanmorgen tussen de 25 en 28 op en de grote gul van 22 tot 20 terwijl er voor de middel gul 20 tot 18 is betaald. De torren deden 17 tot 25. Regels en kisten Er zijn een paar regels kabeljauw naar België uitgevoerd tegen 50 tot 55 ter wijl de kisten kabeljauw naar het binnen land verhuisden voor prijzen van 56 tot 65. Maandag zeker twee De Vikingbank komt voor de Maandag- markt met een mooi vangetje: 35 kisten schelvis, 35 radio, 50 gul, 100 open en 50 dichte wijting, 230 kool, 430 makreel, 70 haring, 25 stokkebit en 200 stuks stijve kabeljauwen. De Van Hattum komt met 1050 kisten in totaal, waarvan 380 makreel en 70 haring. Mogelijk komen de Bloemendaal en de Herman. Besommingen van hedenmorgen Sumatra lost nog. Loggers: IJM 75 6700; SCH 36 6350: KW 6 5050; KW 19 1 6550: KW 175 5940; KW 48 7260: KW 39 6120. Kotters: KW 128 710; KW 92 1050; KW 189 115: KW 35 940: IJM 230 660. WR 67 1500; WR 323 350. Vrijdag 19 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: Dotterel van Liverpool. Jans van Fowey, Ridderkerk van Antwer pen. Noordholland met Marokko van Rot terdam. Niagara van Hull. Jarix van Swan sea. Holdernes van Goole. Waal van Ant werpen. Marpessa van Bona. Amasius Flu- vius van DelfzijL Trompenburgh van Ant werpen. Martien van Tygnemouth. Pieter Hubert van Londen. Nancy S van Ierland. Alsby van Londen. Dido van Oporto. Re liable van Swansea. Wanda van Bremen. Europian Trader van Vancouver. Jolie van Sfax. Oranjefontein van Antwerpen. Vertrokken zijn: Lingestroom naar Man chester. Cottica naar West-Indië. Deo Gra- tias naar Duinkerken. Wolanda naar Bristol. Enissei naar Gothenburg. Henrico naar Lon den. Jaria naar Gent. Bomma naar Ahren- dal. Dotterel naar Manchester. Margaret Brown, naar New Orleans. verlenen bij de sanering en vernieuwing van de Nederlandse vissersvloot. Het Ne derlandse visserijbedrijf ziet deze voor stellen, die van beslissende betekenis zijn voor de toekomst van de visserij, met zeer grote belangstelling tegemoet. Honderden postduiven zullen op de mor gen van de bevrijdingsdag, tijdens het Be- verwijkse jeugdappèl, worden losgelaten. Dit besluit werden genomen op de verga dering van de „Reisduif". De voorzitter de heer G. v. d. Winden deed aan de leden het verzoek hiervoor zoveel mogelijk dui ven beschikbaar te stellen. Zondag 11 April wordt uit Vogelenzang een z.g. africhtingsvlucht gehouden. Op 18 April worden de duiven in Leiden losge laten voor de Paasvlucht, waarbij eieren en taarten als prijzen beschikbaar zijn. „Met steun van de Stichting van de Landbouw en dank zij de goede samen werking tussen de gemeenten van Bever wijk en Heemskerk zullen de tuinders be slist aan vervangende tuinbouwgrond worden geholpen". Dit optimisme bracht de voorzitter van de L.T.B., de heer A. N. Aardenburg, in de Vrijdagavond gehouden jaarvergadering op bij de behandeling van de tragiek der agra riërs in de IJmond. Even erg als de ont eigening is de wateronttrekking, ook hier zullen de organisaties moeten werken voor een verbetering. De plaatselijke afdeling van de L.T.B. heeft nu 158 leden; door middel van een ledenwerfactie zal men trachten dit op te voeren tot 200. In 1945 bestaat de afdeling 40 jaar. Men zal dan trachten een vaandel aan te bie den. In het bestuur werden de heren J. P. Brandjes, J. Veld en C. Jansen herkozen: inplaats van de heer Jac. de Wildt die naar de Noord-Oost Polder gaat, werd de heer F. de Wildt gekozen. De heer Aardenburg werd wederom als voorzitter gekozen. Wegens inbraken, gepleegd te Wormer- veer en Assendelft, zijn vier Beverwijkers aangehouden. Begin Maart kwam het vier tal naar Wormerveer. Zij hebben daar ingebroken in een eartonnagefabriek en verdwenen met medeneming van enig geld. In een machinefabriek te Assendelft, waar zij waren binnengedrongen, werd niets vermist. De vier verdachten waren in de Zaanstreek goed bekend. Twee van hen kwamen geregeld als colporteurs van een wasserij langs de huizen. Een derde be zocht als expediteur vele fabrieken, de vierde, Van der W., die vroeger werkzaam was bij een machinefabriek in Assendelft, wist waar daar de brandkast stond. Deze had evenwel na zijn vertrek een andere plaats gekregen en dus leverde de inbraak daar niets op. GROENTEMARKT BEVERWIJK Beverwijk, 19 Maart Waspeen 1030; spruiten 41118; rebar- ber 25—77; witlof 43—85; prei 12—28; boerenkool 2142; groene kool 1635; rode kool 512; gele kool 712; peen 46; uien 410; soep 1928. De nieuwe directeur van de Velsense Rijks H.B.S., dr. C. v. d. Pol, die, zoals wij gisteren al meldden, van het openbaar lyceum te Goes, waar hij het rectoraat bekleedde, naar Vel sen komt per De Hervormde toneelgroep (IJmuiden- Oost) heeft in studie genomen „Het portret van Aloys", een kluchtige fantasie in drie bedrijven door Ger. de Busscher en A. R. den Hout. De regie is in handen van de heer C. Roskam. De uitvoeringen hebben plaats direct na Pasen in het Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan. Wie worden bridgekampioen? De negentiende kampioenswedstrijd van de bridgeclub „Wijk aan Zee" had het vol gende resultaat: 1. de heer en mevrouw Van der Aar 45'/* pnt.; 2. dames Schaa- per-Handgraaf 43 '/2 pnt.; 3. heren Heynis- Dikkenberg 40Vt pnt.; 4. de heer en me vrouw Gertenbach 38 pnt.; 5. mevrouw Dobber-de heer v. d. Elzen 36 pnt. In zaal Dam heeft dc Heemskerkse post- duivenhoudersvereniging „Assumburg" Vrijdagavond een ledenvergadering gehou den ter bespreking van het wedstrijdsei zoen. De voorzitter, de heer G. Koper deel de mede dat het seizoen op 2 Mei zal be ginnen met een vlucht van Roosendaal. Vóór deze officiële aanvang zal „Assum burg" voor haar leden op Tweede Paasdag een „eieren-vlucht" organiseren. Ook dit jaar zal weer een onderlinge competitie voor oude en jonge duiven worden gehou den, waarvoor elk lid vier dieren kan aanwijzen. De derby-vlucht voor oude duiven vindt plaats van Pont St. Maxence, die voor jonge van Mons. Tot afgevaardigden naar de afdelingsvergadering, die te Alkmaar wordt gehouden, werden benoemd de he ren C. Veldhuisen en J. Klein. De Heemskerkse voetbalvereniging A.D.O. ontmoet Zondagmiddag op eigen terrein K.V.V. De organisatie Bescherming Bevolking te Heemskerk organiseert op Donderdag 25 Maart in zaal Dam een propaganda filmavond. Hier zullen niet alleen films, betrekking hebbende op de B.B. wor den vertoond doch zullen ook andere interessante rolprenten op het witte doek worden gebracht. Deze avond is voor iedereen boven 16 jaar toegankelijk. Uit handen van de burgemeester van Heemskerk, de heer H. Nielen, ontvingen de geslaagde leerlingen van de algemene tuinbouwcursus tijdens een in café „De Oranjeboom" gehouden bijeenkomst hun diploma. Hierbij waren tevens aanwezig de heer Verkley als vertegenwoordiger van de rijkstuinbouwconsulent, de cursusleider de heer A. Floor en de leraren, de heren Ver hoef en v. d. Peel. De namen der geslaagden zijn: C. Been tjes, W. Beentjes, J. Denneman, A. van Duivenvoorde, G. Fatels. J. de Jong, P. de Munck, L. van Noort, W. Nijman, G. Rö- ling, J. Sap. N. Stengs, P. Scheerman, S. de Wit. A. Welp, A. de Wit, C. Zonneveld en J. Zuurbier, allen te Heemskerk; R. v. d. Brink te Velsen; Th. Bruin, P. Castri- cum, G. de Goede en N. Duin te Beverwijk; Th. Kuyl, C. Meyne Sr., C. Meyne Jr., P. Mooy en P. Wester te Castricum. AGENDA VOOR HEEMSKERK Marquette-theater, Zaterdag en Zondag 20 uur: „Wenn die Abendglocken lau- ten". De openbare Wilhelminaschool te Wijk aan Zee heeft in hotel Kennemerduin" een goed bezochte ouderavond gehouden. Onder de aanwezigen bevond zich onder meer de wethouder van Onderwijs, de heer W. Niesten, die op deze bijeenkomst een opwekkend woord sprak tot het bezoeken van ouderavonden, waarvan hij het grote nut aantoonde. Nadat het hoofd der school, de heer B. P. M. Wortman, enige interne aangelegen heden had besproken, was het woord aan mevrouw dr. M. Bos, verbonden aan het medisch opvoedkundig bureau te Alkmaar, die sprak over het onderwerp „De waarde van het psychologisch onderzoek op de lagere school." Zjj begon met er op te wijzen dat het gezond zijn niet alleen van de lichamelijke gesteldheid afhangt, doch dat ook de gees telijke instelling van een mens hiertoe iu belangrijke mate bijdraagt. Zonder deze twee dingen is het niet mo gelijk de teleurstellingen, die een ieder in het leven ontmoet, goed door te komen. Het creëeren van een geestelijk gezond klimaat moet bij het kind al heel vroeg beginnen en het medisch-opvoedkundig bureau stelt zich ten doel hierbij de helpende hand te bieden. Na deze lezing, die met grote aandacht werd gevolgd, bestond er voor de ouders gelegenheid het werk van hun kinderen te bezichtigen en contact op te nemen met de leerkrachten, waarvan druk gebruik weid gemaakt. „De Oranjeboom" gaat bridgen tegen „Wijk aan Zee" De Heemskerkse bridgeclub „De Oranje boom" ontvangt op Dinsdag 23 Maart de zustervereniging uit Wijk aan Zee voor het spelen van een vriendschappelijke wed strijd. Dammen bij „Denk en Zet" De deze week gespeelde wedstrijden in de onderlinge competitie van de Wij'k aan Zeese damclub „Denk en Zet" hadden het volgende resultaat: W. Duin-R. Mahlberg 2-0; F. van Son-J. Langewis 2-0; N. Stru- we-C. Diepgrond 1-1, N. Schaaper-B. Zui- derduki 0-2. Agenda voor Castricum „Corso"-Theater. Zaterdag 19.15 en 21.30 uur; Zondag 20 uur. „Berlijn, stad van avontuur". Zondagmiddag 15 uur; Maan dag, Dinsdag en Woensdag 20 u.: „Mandy". In samenwerking met de bloemkwekers- vereniging „Flora" geeft de tuihbouwstu- dieclub „Beverwijk" op Woensdag 24 Maart in het veilinggebouw „Kemnemer- land1" een filmavond. Onder meer zal worden vertoond de film over het jongste bloemencorso te Aalsmeer. Landbouwers gorden zich tot het feest De jongerengroep van de afdeling Vel sen en omstreken van de Hollandse Maat schappij voor Landbouw houdt op Don derdag 25 Maart in ,,'t Centrum" te Be verwijk een feestavond. Er is een tijd geweest, de oorlogstijd, dat een ieder een geit hield: de Bever- wijkse afdeling der vereniging van geitenfokkers telde liefst 100 leden. Maar nu is dit aantal teruggelopen tot 40. „Dat zijn dan de ware liefhebbers", zo deelde de voorzitter de heer Jac. Davidson op de Vrijdagavond gehouden jaarvergadering mee. Er werd bij de leden ten zeerste op aan gedrongen de geiten te laten keuren op t.b.c.. 99 99 ADVERTENTIE De oude takelwagen met Jaap Giesberts op de bok heeft de afgelopen dagen vreem de karweitjes op te knappen gekregen. Want bomen hijsen kwam tot nog toe niet in het logboek van deze montere knaap voor, al koestert hij wel de herinnering aan een vlotte verplaatsing van een heel transformatorhuisje in de buurt van de Zeeweg. De gemeente heeft Jaap nu echter met zijn trouwe Chevrolet ingeschakeld bij de aankleding van het nieuwe Markt plein, dat er nog maar kaaltjes bij lag, wachtend op de kramen van de Donder dagochtend. Aan de Brederoodseweg stonden kastanjes tóch te dicht op elkaar en in de gemeen telijke kweektuin waren bomen van enige ouderdom niet voorhanden, zodat de men sen van de Plantsoendienst besloten vieren twintig bomen van de Brederoodseweg met wortel en tak uit te rukken heel voorzichtig dan altijd om hun voortbestaan Op Beverwijks groentemarkt wacht men met smart op de voorjaarsgroenten. Iedere marktdag wordt immers de wintervoorraad minder. De prijzen waren overigens voor de tuinders niet ongunstig, vooral niet voor degene, die met goede kwaliteit aan de markt verscheen. Spruiten werden betaald met een prijs van 41118 cent per kilo, boerekool, die zo goed als op is, bracht nog 42 cent per kilo op. Waspeen loopt erg uiteen in kwaliteit, hetgeen in de prijs tot uiting komt: 1030 cent per kilo. De aanvoer van witlof is heel bescheiden en er wordt tot 85 cent per kilo voor betaald. Rabarber variëert van 2577 cent per bos en prei brengt bij een bescheiden aanvoer van 1228 cent per kilo op. Groene kool gaat nog vlot weg voor 37 cent per kilo; de rode en gele kool zijn goedkoper: 515 cent per kilo. Peen en uien komen ook de 15 cent per kilo niet te boven. Een bosje verse soepgroenten variëerde van 1927 cent per bosje. Bloemen „verkouden" Door het koude weer van de afgelopen week liep de aanvoer op de bloemenveiling terug, terwijl de prijzen weer aanzienlijk omhoog gingen. Tulpen van goede kwali teit brachten van 63127 cent per bos op. Narcissen zijn er in diverse kleuren. Het geel ging tot 72 cent per bos en de witten tot 51 cent. Hyacinten variëerden bij een ruim aanbod van 621 cent per stuk. Blauwe druifjes draaiden rond de 40 cent per bosje. Er waren weinig potplanten. Liften Nu het er met het voorjaar toch van direigt te komen, schieten Langs de wegbermen niet alleen de eerste schuch tere grassprietjes op, maar ook de minder schuchtere lifters. Ik heb niets tegen lif ters en neem ze dan ook prin cipieel mee als er ruimte is, maar er zijn toch wel liedien onder, die de gastvrijheid nau welijks waard zijn. Dat zijn de zogenaamde kifters. Een teleurgestelde automan doet mij het verhaal over zo'n kifter, die op de weg Velsen Amsterdam prinsheerlijk in steeg, vroeg of de radio niet aankon en vóór Buitenhuizen al op voet van jij en jou met de besturende verkeerde. Me neer moest in Amsterdam- Zuid zijn, maar de auto ging niet verder dan West. Of het nou echt zo'n grote moeite was, even door te rijden? Toen de koetsier zei, dat meneer het hem kon dóén, is de lifter kwaad uitgestapt. En nu schrijft de gastheer mij ter neergeslagen, dat hij nooit en nooit meer zo'n vent mee neemt. Nee, zó'n vent niet, maar al die andere goedwil lende soldaten en in de pena rie verkerenden toch wel? Even afrekenen, ober! In de Horecabedrijven, die zonder gekheid, maar met mate mijn sympathie heb ben, heersen dwingende ge woontes, vrinden. Als u en ik een dagje gezellig naar het Gooi of Zandvoort trekken en we nemen een pilsje of een kleintje koffie, dan zijn de diensters en de kellners en de obers in het zweet huns aan- schijps bezig aan de opbouw van hun dagelijks brood. Ze gaan zogezegd altijd tegen de draad en de gewoonten in en het is dus geen wonder, dat zij de tradities van ons, buiten- Horecafse klanten, beslist niét volgen op het stuk van jubilea. Zij vieren geen koper, zilver of goud, maar hun tien, vijf tien of twintigjarige festijnen. Op 24 Maart is zo'n twintig jarig jubileum in onze goede, oude Santpoortse Weijman, waar de koffie altijd naar meer en de overige vochten Nou ja, dit is geen lyrisch hoekje en mijn vrouw leest het ook. Het wordt in elk geval een dubbele feestdag, die 24e Maart in de Weijman, voor meneer J. Wigcherink, want hij kwam op zijn verjaardag in 1934 bij het Santpoortse café in dienst. Dit is de 65e, tussen haakjes en laat meneer zich nu maar eens laten bedienen met een extra-klontje en een kop er op en nog een kleintje recht-op-en-neer. Dat komt meneer toe. Vuurtje, meneer? De Haarlemse Jansschouwburg heeft hem tenslotte vele lange jaren als harde werker gekend en in Hilversum hebben ze hem leren waarderen en dus nu: gaat u vooral zitten, me neer. Volgend jaar zullen we hem overigens geen kleintje-met of een schilletje, een ranja of een sprits meer kunnen bestellen. Want hij gaat in Canada zijn zoon opzoeken. En volgende week Woensdag, op zijn dub bele feestdag, kunt ge wel met hem afrekenen, maar dan voor twintig jaren goed en vakkundig dienstbetoon in de vorm van een handdruk. LAMPENIER Bij gebrek aan een voorraad forse bomen en wegens overvloed van middelbare iepen in Santpoort heeft de Velsense plantsoen dienst met „groot materieel" een aantal bomen neergezet rond het Marktplein. Tot grote vreugde van de jeugdmaar niet minder van degenen, die het karwei uitvoerden. te garanderen en ze in vers gedolven gaten aan de rand van het Marktplein in IJmuiden opnieuw te planten. Met grote voortvarendheid hebben zo wel de arbeiders van de plantsoendienst als wagenvoerder Jaap Giesberts zich aan gegord om „even" die 24 kastanjebomen over te brengen. De verkeerspolitie maakte de weg vrij voor de gemeenteauto's, die elk met een boom op de laadbak over de Duin en Kruidbergerweg koersten met zo'n boomkruin achterop kon er dan ook geen fietser meer langs en Jaap was na het uitrukken alweer naar het Marktplein te rug om de vrachtjes op te vangen en te laten zakken. Daarbij zijn de voorwielen van zijn kraanwagentje wel eens vrolijk van de vloer gegaan, maar dat deert een goed chauffeur tenslotte niet: de bomen kwamen met veel omzichtig gemanoeuvreer in hun nieuwe gaten. Op de centimeter en met de meetlat ging dat. Zwarte aarde er zorg zaam rondom, een fikse teug water uit de brandput er overheen en de entourage van het Marktplein was alweer een boom rijker. „Ze groeien als kool" merkte een snedige voorbijganger terecht op, die in de tijd van een uur twee volwassen bomen aan het IJmuidense straatmeubilair toe gevoegd zag. Als er nu ook nog bladeren aan groeien willen, kan het knus markten worden op dit IJmuidense plein. Amor, 18 v. Carthagena n. Barcelona. Abbedijk, 18 v. Middlesbro te Antwerpen. Alamak, 19 te Bombay Aletta, dokken te Singapore tot ca. 27 Maart. Ampenan, 18 v. Penang n. Port Swettenham. Anton-la, 16 te Soerabaja. Armllla, 18 v. Makassar n. Pladju. Albireo, pass. 18 ftnisterre n. Antwerpen. Aidabi. 19 240 m. Z. Las Palmas. Alpherat. 18 te Rotterdam. Arendsdijk, 19 te Santos. Aardijk, 19 v. New Orleans te Le Havre. Almdijk, 18 te Houston. Alphacca, 18 te Baltimore. Amsteldijk, 17 te Houston. Amstelpark. 19 v. Genua n. Bona. Adlnda, pass. 18 Tourane n. Balikpapan. Alderctnin, verm. 18 v. Chittagcug n. Kakinada Alioth, 18 90 m. N.NO. Fernando Noronba. Almkerk, verm. 18 v. Hamburg n. Bremen. Amsteldlep, 18 230 m. NW. Ras Alhadd. Argos, 17 v. Oran te Tunis. Almkerk, 19 v. Hamburg n. Bremen. Bloemfontein, 18 v. Las Palmas n. Kaapstad. Bonaire, 18 te Paramaribo. Boschfonteln. 18 v. Antwerpen te Amsterdam. Bantam, 118 v. Hamburg te Rotterdam. Baarn, 18 105 m. W.ZW. Flores. Callisto, 19 v. Avonmouth te Lelth. Rotterdam verwacht. Clavella. 21 te Spezia verw. daarna Berre, Pi raeus, Volos. Beirouth. Coryda. 23 te Bombay verwacht daarna Calcutta Cronenburgh. 18 v. Bordeaux n. Port Talbot. Caltex Leiden pass. 18 Ouessant n- R'dam. Caltex Pemls, 18 v. Sidon n. Rotterdam. Chama. pass. 18 Bone en 23 te Port Said vervr. Caltex Padan, 16 v. Singapore n. Sungeipaknlng Caltex Delft. 18 80 m. O.ZO. Kp Vincent 22 te Caltex The Hague, pass 18 Blzerta n. Sidon. Cislula, pass. 18 Straat Banka n. Melbourne. CorlHa, 18 110 m. N. Christmas ell. Delft. 18 v. Curasao n. Antweipen. Delfland. 19 te Las Palmas. Dongedijk, 18 v. Londen n. Curacao. Erinna, 25 v. Stanlow te Curacao verwacht. Etrema, verm 18 v. Singapore n. Calcutta. Esso Amsterdam, 19 v. Sidon n. Rotterdam. Enggano. 18 68 m. ZW. Napels. Eemland, 18 v Recife n. Bahia. Gaasterland. 18 te Melbourne. Garoet, vertr. 20 v. Barcelona n. Rotterdam. Groote Kerk. verm. 18 v. Hamburg n. Bremen. Hector, 18 v. Piraeus te Izmir. Hydra, 18 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Helicon, 19 v. New York te Curacao. Heemskerk, 18 v. Hamburg n. Antwerpen. Hathor, 18 50 m. N. Tobroek. Indrapoera 19 te Soerabaja. Ilos, 18 irf Golf v. Lyor. n. Genua. Ivoorkust. 18 tjh.v. Wight n. Bordeaux. Jupiter, 18 v. Livomo n. Napels. Kaimana, 19 te Soerabaja. Kota Inten 18 250 m. W. Sabang. Kota Agoeng, 19 v. Port Said n. Aden. Lindekerk, 19 v. Suez n. Muscat. Langkoeas, 16 150 m. ZO. Kreta. Laurenskerk, verm. 20 v. Colombo n. Madras Leersum, 18 410 m. NO. Flores n. Houston. Lekkerkerk. 19 Antwerpen verwacht. Lemsterkeik, veim. 20 v. Khorramshar n. Basrah Leopoldskerk, verm. 18 v. R'dam n. A dam. Lieve Vrouwekerk, 19 te Valencia verw. Loenerkerk, verm. 19 v. Assab n. Adien. Loosdrecht. 21 te Aden verwacht. Lucita, 18 te Heysham. Lutterkerk, 19 v Antwerpen te. Hamburg. Larenberg. 18 v. Hamburg te Amsterdam. Liseta, 18 v. Pladju n. Djakarta. Luna, 17 v. 1st an boel n. Calamata. Macoma, 17 te Heysham, daarna Belfast, Avon mouth, Rotterdam. Macuba, 16 te Geelong, daarna Sorong. Marisa, 18 te Kobe. Markelo, 18 dwars v. d. Theems n. Londonderry Meliskerk, 19 te Hongkong. Metula, 16 te Curacao, daama Japan. Muiderkerk, pass. 18 Stromboll 19 te Genua verw. Murena, 20 v. Stanlow te Port Said verwacht. Mentor, 18 v Amsterdam te Rotterdam. Madoera, 19 te Tanga. Marpessa. pass. 18 Kangaroo ell. n. Tarakan. Nieuw Amsterdam. 18 v. Cristobal n. Havana. Noordam. 18 470 b. W.NW. Flores. Nieuw Holland. 18 v. Djakarta n. Singapore. Omala. vertr. 19 v. Bombay n. Suez. Ondina, 17 te Singapore. Oranjestad. 19 v. La Guaira n. Trinidad. Ophir, 19 te Soerabaja. Orion, 18 90 m. Z.ZW. Ouessant. Peperkust. 18 115 m. N.NO. Las Palmas. Phrontis. 18 v. Makassar n. Cheribon. Prins Maurits, 18 175 m. Z.ZW. Ouessant. Prins Philips Willem, pass. 18 Vlieland n. Anlw. Prins Willem v. Oranje, 18 t.h.v. Vlieland naar Hamburg. Prins Willem IV. pas. 18 Casquets n. Stavanger Rafaela, 18 v Pladju n. Bangkok. Rondo, 17 v. Halifax n. Boston. Radja, 18 v. Belawan n. Colombo. Rijnland, 19 v. Amsterdam te Buenos Aires. Ridderkerk, 19 te Amsterdam. Roebiah, 17 te Colombo. Reael, 18 v. Soerabaja n. Semarang. Reyniersz, 18 v. Menado n. Toll Toll. Riouw. 18 520 m. W. ten N. Mindkoy. Rijnkerk, 19 te Shanghai verwacht. Salawati, 18 v. Koewait n. Bandarshapur. Sibajak, 18 330 m. O. Timor. Sunetta, 18 v. Yokohama n. Niagata. Sarangan, 18 v. Koewait n. Basrah. Stentor. 20 v. Amsterdam te Trinidad verw. Sloterdijk, 17 te Galveston. Stanvac Djirak, 18 90 m. W. Anamba eil. sabang, 19 v. Berau te Balikpapan. Saparoea. pass. 18 Balearen n. Genua. Schie, 18 100 m. Z. Finisterre. Siaoe, 18 350 m. ZO. Ceylon. Sigli. 18 130 m. Z. Amboina. Sinabang. 18 v. Mauritius n. Durban. Sliedrecht, 18 130 m. W. Ouessant. Stad Schiedam, 18 45 m. N.NW. Phllipevllle. Stad Vlaardlngen, 16 90 m. W. Trondheim. Stad Rotterdam. 18 v. Middlesbro n. Klrkenaes. Stad Amsterdam, 18 v. Vlaardlngen n. Safl. Scestdijk, 17 te Colombo. Taria, 16 te Balikpapan, daarna Singapore. Tibia. 19 te Suez verwacht. Titus, 18 te Thessaloniki. Tablnta, 17 v. New Orleans n. Jacksonville. Thalatta, pass. 18 Finisterre n. Liverpool. Tiba, 19 v. Necochea te Rotterdam. Tjisadane. 18 v. Santos te Buenos Aires. Trompenberg, pass. 18 Vlissingen n. A'dam. Teiresias, 17 v. Belawan n. Penang. Tero, 18 240 m. N. ten O. St. Vincent. Themisto. 18 590 m. w. ten Z. Ouessant. Tjiluwah, 18 80 m. Z. Kp. Padaran. Tjipondok, 18 v. Makassar n. Soerabaja. Tjitjalengka. 18 v. Hongkong n. Moji. Tjiwangi, 18 200 m. O ten N. Priok. Van Linschoten. 18 v. Douala n. Matadi. Van Spilbergen. 18 50 m. W.ZW. Monrovia. Willem Ruys, pass. 18 Guardafui n. Port Said. Wonogiri 18 v Djeddah n. Suïz. Waterman, 19 te Rotterdam. Westerdam. 21 v. New York a.d. Hoek v. Holl verwacht. Waal, 19 te Amsterdam. Westland, 18 te Amsterdam. Wieldrecht, 18 135 m. NW. Perim. Zeeland (SSM), pass. 18 Skagen n. Kopenhagen. Zonnewijk, 18 130 m. NO. Benghazi. Zeeland, 18 v. New York n. Norfolk. Zijpenberg, 19 t? Huelva. zeeland (SSM), 19 te Kopenhagen. Zaan, pas. 18 Ouessant n. Lissabon. KLEINE VAART Advent. 18 v. Hamburg te Plymouth. Appingedam. ie v. R'dam te Lissabon. AGranavi'lle:OUrbet' Vefm' 19 V' St' Brleuc naar Admiraal De Ruyter, 19 v. Goole te Hamburg. Admiraal Nelson. 19 v. Antw. te Londen verw. Aroergen, 19 v. Antwerpen n. Bilbao. Anna Henny. pass. 19 Vlissingen n. Antw. Anenoldus G. 18 te Bordeaux. Arnoudspolder, 20 Antwerpen verw. Audacia, 19 v. Bordeaux te Liverpool. AJgarve a v Swansea te R'dam verwacht. Arbon. 18 v. Cork te Swansea. ,19J" r?am? te doping verw. Att S, 19 v. Hamburg te Bremen. Bernina, 18 v. Aarhus n. Gothenburg. Binnenhaven, 18 v. Port Lyautey n. Antw. Birmingham, 19 v. Grangemouth n. R'dam. Betty Anne S, 19 te Leixoes. Boreas, 18 te Fredericia n. Amsterdam. Beekbergen, 19 v. Antw. te Dublin. Coolsingel, 18 v. Bordeaux n. Londen. Cooihaven, 19 te Duinkerken. Cornelia b n, 18 te Nantes. Deni. 18 v. Portland n. Brugge. Diligentia, 19 v. Stanlow te Thameshaven. Doklaan. 18 v. Dublin te Fowey. Driebergen. 18 v. Savona te Manchester. Da Capo. 22 v. Oporto te Vlaardingen verw. Daviena Goekoop, 19 te Roscoff. Elda. pass. 19 Vlissingen n. Antw. Ellewoutsdijk 18 v. Roscoff n. Portsmouth. Erebus. 18 v. Aveiro n. Antwerpen. Frans Bohmer. 18 v. Kaolack n. Dakar. Frejo, 18 te Le Treport. Ferocia, 18 v. Bordeaux n. Liverpool. Fiducla, 19 v. Maassluis te Boston. Frans, 18 v. d. Tyne n. Christiansand Sud. Goote, 19 v. Lissabon te Dakar verw. Gerrie, S. vertr. 20 v. Galway n. Cardiff. Harold, 19 v. Gdynia te Frederikstad verw Hartel, verm. 18 v. Bardholm n. Cork. "aft "J' Pass- 19 Vlissingen n. Southampton Hebe Nobel. 18 v. Immiogham te Newcastle. Hoflaan, pas. 19 Vlissingen n. Terneuzen. Henrlca, 18 te Leixoes. Hoflaan, 19 v. Port St. Louis te Terneuzen. Haskerland, 19 te Harllngen. Henrica b. 19 te Swansea verw. Bias, 18 te Genua n. Buitenhuizen, rda Pieter. vertr. 19 v. Fiddown n. Swansea, Import, pas. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Joost. 17 te Goole. Jorina, verm. 20 v. R'dam n. Londen. Kenitra, 18 te Rouen. Leemans. 18 v. Londen n. Amble. Lucas Bols I. 18 v. Helsin-eborg n. TJstad. Leendert b. 20 v. Sete te Runcorn verwacht Maartfe. 19 te Fecamp. Maasvm N. 21 v. Swansea te Amsterdam verw JarceLa. vertr. 19 v. Rotterdam n. Sandejord. Manetle Bohmer. 18 v. Dakar n. Antw. Marian verm. 19 v. Garston n. Arklow. Markab N. 20 v. Ventspils te Esbjerg verw. Megrez N. 20 v. Las Palmas te Londen verw. Merwehaven, 19 v. Rouen te Casablanca verw. Meuse, 18 v. Middlesbro n. Rotterdam. Monica, pass. 18 Whitby n. Southampton. Midas. 19 te R'dam n. Tanger. May Mere, 19 te Rotterdam verw. Myfem, vertr. 20 v. Stockholm n. Parijs. Mypuek, 19 te Rouen verwacht. Nassauhaven vertr. 20 v. Gothenburg n. R'dam.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10