Machtig arsenaal van nautische kennis BOEKENGIDS Ab de Jong Agenda voor Velsen h) A an vraagfo rm ulier Visserij-varia AUTO- OF MOTORRIJLES? Twaalf nieuwe winkelpanden aan de Oranjestraat Kerkdiensten Het „Instituut" ook in Amsterdam: Mededeling Zware wedstrijd van DEM tegen CSV Auto- en Motorrijles Autorijschool SUCCES Rijp en groen bij de V.J.S. ZATERDAG 20 MAAKT 1954 7 Kantoormachinehandel CHR. VISMAN De elftallen van „Noord" De elf van CSV Opstelling Vitesse '22 Voetbal in Kennemerland Twee orkesten triomfeerden Vijf elftallen varj „Stormvogels" thuis Kennemerlands Gemengd Koor geeft concert Filiaal „VELO' wasmachineMii Tpompstr.68 Tel:5198 umuiden Vijftig etagewoningen voor Oud-IJmuiden Geen belangstelling voor verkoping Velsen naar Edmonton A.R. kiesvereniging wijzigde haar bestuur Jazz-avond in „Flora" AREND REIJM het adres Statenlid sprak op C.H.U.-vergadering ER ZIJN VAN DIE WONDERLIJKE wijsneuzen op deze wereld, die op een goed moment slechts onbezorgd verder kunnen leven, indien zij de capaciteit van de baggermolens op de Nieuwe Waterweg of de doorvaartbreedte van de Moerdijkbrug staandebeens weten. Er kómen mensen voor, die onrustig worden, omdat hen de trekspanning van een boogspant in de voorpiek van een middelgrote bananenboot niet onmiddellijk te binnen wil schieten. En er zijn dezulken, die voor hun studie de invloed van huidverven op alluminium niet mogen missen. Voor al deze wijsneuzen, onrustigen en studiehoofden is er een patent middel: het Nationaal Technisch Instituut voor Scheepvaart en Luchtvaart in Rotterdam, dat sinds kort in Amsterdam voor onze contreien een filiaal heeft ingericht met leeszaal en bibliotheek, maar vooral: met een uitgebreide informatiedienst. Deze dienst lost de meest vreemde vragen op het terrein van scheep- en luchtvaart op, meestal in een handomdraai maar ook wel eens met een dag bedenktijd er tussen, want alwetend zijn de mensen zelf ook niet en tenslotte is hun geheugen minder betrouwbaar en gedocumenteerd dan het papieren geheugen van lange rijen boeken en hoge kasten vol knipsels. Aan de Amsterdamse Weteringschans werkt het Instituut samen met het aloude college „Zeemanshoop" aan de opbouw van een grotere goodwill voor alles wat met de scheepvaart en de vliegerij van doen heeft. In Rotterdam is dat al sinds jaren gelukt en er zijn weinig barricades meer te nemen voor het Instituut, dat daar een riant en drukbezocht pand bij de Maasoever be woont met een attractief scheepvaart- en luchtvaartmuseum naast de deur; Amster dam en omgeving moeten echter blijkens de ervaringen van deze begintijd nog ge heel „veroverd" worden. Dat klinkt vreemd, want de hoofdstad heeft toch wel enige parten van haar his torie op het water liggen, maar het is niet temin een feit; de belangstelling voor de dependance van het Instituut is nog be perkt. Voor het vele werk, dat dit Instituut be reid is voor een ieder te verzetten, vraagt het of helemaal niets, of een klein bedrag als er naar een bepaalde informatie lang durig en diepgaand „gespeurd" moet wor den voor het overige kunt ge alle aan gevraagde boeken uit de welvoorziene bibliotheek thuisbezorgd krijgen tegen port ik os ten. Het grondkapitaal voor dit edele streven werd verschaft door een grote kring leden: werven, rederijen, machinefabrieken, an dere industrieën en instellingen die direct of indirect bij de scheepvaart en de lucht vaart betrokken zijn. Eén van de belang rijkste uitgaven wordt veroorzaakt door het op peil houden van de boekerij en de abon nementen op een eerbiedwaardige lijst tijd schriften doen evenzeer een zware aan spraak op de gelden van het Instituut. Opgravingen De bezoekers van de leeszaal aan de We teringschans, die Dinsdags- en Donderdags avonds en ook Zaterdagsmiddags voorlopig voor het publiek open is binnenkort misschien de hele dag zijn hele of halve vrienden van deze instelling geworden, want zij hebben ervaren, dat een vraag nooit ter zijde wordt gelegd en dat een ant woord uit de meest onwaarschijnlijke hoe ken wordt opgegraven liefst met een lijstje litteratuur er bij. Opgezet om belangstellenden en stude renden tegemoet te komen, is dit Instituut uitgegroeid tot een machtige verzameling van nautische en technische kennis, die geeomprimeerd werd in een vernuftig na slagsysteem, waarvan een schaduwregister in het Amsterdamse filiaal aanwezig is. Buitenland Het buitenland kent het Instituut zo lang zamerhand en het erkent er een onpartij- ADVERTENTIE ZOEKT U een technische dienst voor kantoormachines Wij repareren alles op het gebied van Tel-, Schrijf- en Rekenmachines Wük aan Zeeërweg 4, IJmuiden, Tel. 4619 Off. Remington-Dealer Onderhoudsabonnementen. Rebuilt - Inruil dige voorlichter op velerlei gebied in: de opdrachten tot handelsinformaties bijvoor beeld worden aanvaard, de betrokken in dustrieën worden opgegeven en de buiten landse klant kan zelf uitzoeken. Dit zou dus alles kunnen wijzen op een ruime belangstelling, maar als men weet, dat er uit IJmuiden tot nu toe nog maar één verzoek om inlichtingen kwam en dat Amsterdam blijkbaar door onbekendheid ook nog niet hard loopt, lijkt de opmerking van de leiding, dat het doel nog lang niet bereikt is, op haar plaats. Niet of) anderer terrein Bij het bedrijfsleven zelf ontbreekt het ook nog wel eens aan medewerking goeddeels veroorzaakt door onbekendheid en vooral de „nevenbedrijven" zijn in te geringe getale lid van dit Instituut daar staat echter tegenover dat de mensen van hét Instituut bij hun informatiebronnen, die uiteraard ook haast alle in het bedrijfs leven liggen, een prettige entrée hebben. Zodat de mathematische bepaling van de gemiddeld aërodynamische koorde en de krachten, die gemeerd liggende schepen bij verschillende windsterkten op ducdalven uitoefenen er vlot uit komen, wanneer ge er meer over wilt weten. Het terrein, dat toebehoort aan inge- nieursbureaux, research laboratoria en andere, daarmee overeenkomende weten schappelijke instellingen wordt inmiddels strikt vermeden al zal men graag gebruik maken, van wat deze wetenschappelijke bronnen kunnen opleveren. Velen maken trouwens omgekeerd een dankbaar gebruik van het Instituut. Mocht u ondanks alles toch een vlees- koelschip van 8000 ton willen bouwen, dan kan het Instituut u wel even helpen aan advies inzake de vriescapaciteit. ADVERTENTIE Als inleiding tot de boekenweek delen wij mede. dat vanaf heden de nieuwe op aanvraag verkrijgbaar is bij Boekhandel Edisonstraat 11 IJmuiden - Tel. 5326 ADVERTENTIE ^UZltKHflNoej. instr. ZATERDAG 20 MAART IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur, „Ik beken". IJmuider Volksstem, 20 uur, contact avond Abelenstraat. Velser Gymn. Ver., 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, feest avond. „In veilige haven", 20 uur, Patronaats gebouw, cabaretavond. ZONDAG 21 MAART IJMUIDEN Thalia, 15 uur, „De zesdaagse"; 19 en 21.15 uur, „Ik beken". Humanistisch Verbond, 10.15 uur, Cultu reel Gebouw, lezing. MAANDAG 22 MAART IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Het legioen der verra ders". Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 19 tot 21.30 uur. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur burge meester van Velsen 1517 uur: spreekuur wethouder van Onderwijs. Terrasvogels-Kinheim (terrein Velsen 2.30 uur). Kinheim: J. v. Dijk; A. Paap en W. Mol; C. de Boer, W. Groeneveld en S. de Vries; J. Bleeker, H. Prinssen, Th. v. Vuuren, J. H. v. d. Wateren en A. Pr ins- sen. VVB.-Waterloo (op „Watervliet" 2.30 uur). WB: R. Nieuwenhuys; J. Roos en K. Kil; F. Bruinzeel, P. de Wolf en J. Kersncrgen; A. Steinvoort. F. Kooimans, A. Both, J. v. d. Linde en P. Bleeker. IEV-Spaarndam (op „Rooswijk" 2.30 uur). IEV.: C. Welp; H. Zonneveld en J. Bos; A. Leering, D. de Reus en J. Meurs; H. Duin, A. de Roos, J. Postuma, P. Vink en J. de Reus. CSV uit Castricum staat Zondag een zware wedstrijd te wachten. Het eerste team van DEM uit Beverwijk komt name lijk bij de Castricummers op bezoek, de club, die drie punten voorsprong op de badplaats bewoners heeft. De opstelling van CSV is als volgt: Doel: G. de Heer; achter- A. Keesman en W. Grosze Nipper; midden: H. v. Diggelen, C. Boot en H. Har- tog; voor G. Riethorst, H. Veldhuizen, B. kossen, H. Jacobs en J. M. Kimmelaar. De CSV-reserves gaan naar Uitgeest voor de ontmoeting tegen Uitgeest 2 en wanneer zij er in slagen met een overwin ning de wedstrijd te beëindigen dan is de kampioenskans danig vergroot. Tot slot wordt er 's morgens om 10 uur een oefen wedstrijd gespeeld tussen CSV 3 en CSV 4 (combinatie). Vitesse '22 maakt Zondag een busreis naar Amsterdam. Het elftal zal het tegen DEC lang niet gemakkelijk hebben en zijn uiterste best moeten doen om de overwin ning mee terug te kunnen nemen. De op stelling is: doel: J. de Grool; achter: P. Beentjes en W. de Wildt; midden: J. D. de Groot, N. Hollenberg en J. Tool; voor: F. Twisk, A. v. d. Valk, N. Stuifbergen, H. Borst en F. Zonneveld. Dit is Harold J. Adonis met zijn familie na zijn veroordeling te Newark New Jersey wegens belastingontduiking. Het vorige jaar had Adonis de wijk* 'gerieftnén naar Nederland. In Amsterdam werd hij door de politie aangehouden, nadat zijn uit levering was gevraagd. Adonis begaf zich toen vrijwillig naar de Verenigde Staten om voor het gerecht te verschijnen. Op Adonis' overtreding staat, een maximumstraf van vijf jaar gevangenis en tien duizend dollars boete. Van links naar rechts: mevr. Aurora Navarro, een vriendin van de familie, mevrouw Adonis, de heer Adonis zelf, de dochter Lucille en de zoons Harold jr. en. Walter. Dat het in de 2de klas B Volendam ernst is om weer een aanval op het kampioen schap te doen, bleek Zondag in de ontmoe ting tegen De Kennemers. Met niet minder dan vier-een werden de Beverwijkers ver slagen. Voor laatstgenoemden is voor Zon dag geen wedstrijd vastgesteld. De andere Beverwijkse clubs deden het beter. Wel was de zege van DEM op EHS niet bepaald overtuigend en haalde Wijk aan Zee ook slechts meL de oneven goal de punten binnen, maar tenslotte leverden beide wedstrijden de Beverwijkse clubs de volle buit op. Beverwijk legde eveneens beslag op bei de punten, maar deed dat met sprekender cijfers, n.l. zes-een. Zowel DEM als Bever wijk behoren nu nog steeds tot de ernstige kampioens-candidaten. DEM speelt Zondag de zware uitwed strijd tegen CSV. De Castricummers zakten Zondag j.l. door hun nederlaag tegen KW wat af, maar toch achten we hen in staat DEM één punt afhandig te maken. Schijnbaar heeft Beverwijk het tegen hekkensluiter EHS heel wat gemakkelijker, doch we geloven, dat de Beverwijkers ge ducht op hun qui-vive zullen moeten zijn. Wijk aan Zee speelt uit tegen SDW en neemt in ieder geval één punt mee. Het gelijke spel, dat ADO tegen Alkm. Boys behaalde geeft moed, dat de Heems kerkers het ook zo ver tegen KW zullen brengen. Kinheim 9telde z'n positie weer wat vei liger door van Alcmaria Victrix te winnen, maar de Terrasvogels vonden het winnen van de wedstrijd tegen TOG een te zware ODgave. Zondag ontmoeten Terrasvogels en Kinheim elkaar. We houden het op een gelijk spel. Velsen, dat Rivalen nog steeds goed blijft volgen, zal het in Haarlem tegen Ripperda verre van gemakkelijk hebben. Vitesse heeft het tegen Rivalen niet kun nen bolwerken, al was de twee-een neder laag een zeer eervolle. Tegen DEC ver wachten we weer een Castricummer zege. Het gelijke spel van Waterloo tegen DVAV was een verre van s1echt resultaat, maar het gelijke spel van WB tegen DIO viel even tegen en deed de achterstand op De Meteoor weer groter worden. Zondag a.s. ontmoeten WB en Waterloo elkaar od Watervliet. Daar zal het span nen. We verwachten een verdeling der punten. TerrasvogelsKinheim. Het Santpoort- se elftal ziet er als volgt uit: Akkerman Sr: Bus, Akkerman Jr.; Disselköter. Röbken, Nieuwenweg; Timmer, Schipper, Van Vuu ren. Goedhart. Wijnen. RipperdaVelsen. Met. een invaller voor doelman De Graaf komt Velsen uit met: Jansen: Meyer. TromD Sr.; Van den En den, Wijker, Boon: Tromp Jr., Brouwer, Bakkum, v. d. Heyden, Donker. ADVERTENTIE Gediplomeerde instructeurs ZEEWEG 275 TEL. 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 NU OOK LUXE VERHUUR De elftallen van Stonnvogels spelen mor gen de volgende wedstrijden: Stormvogels 1 - Ajax 1, 2.30 uur; Stormvogels 2ZFC 3, 12.00 uur; Stormvogels 3HFC 2, 12.00 uur; Stormvogels 4EDO 4, 10.00 uur; Storm vogels 5RCH 6, 10.00 uur, alle op terrein Schoonenberg; Beverwijk 4Stormvogels 6, 9.45 uur op terrein Beverwijk; Halfweg 4 Stormvogels 9. 9.45 uur op terrein Halfweg (terrein aan de IJweg). De opstelling van Stormvogels 2 is: N. A. de Graaf J. van Bugnum, K. Effern W. v. Leeuwen. J. Veldman, W. Blinkhof J. R. v. d. Velde, P. Heilig, G. Stolk H. L. Lindenberg, J. J. v. d. Stelt, Reserve: W. C. Botvliet. Onder leiding van de heer T. de vries geeft het Kennemerlands Gemengd Koor op Zaterdag 10 April in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw aan de Schans te Beverwijk een concert. Mede werking hieraan wordt onder meer ver leend door Anton Booy, bas en Greet Stam, piano. ADVERTENTIE IWOSHfifklWES. DQCIO» -HQfl ttQCH.SIOFZUlOEOS. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op IJmuider Courant 6.50 per kwartaal/0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. ZU. die zich met ingang van 1 April 1954 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 Maart 1954 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's. dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen TIJDENS DE LEDENVERGADERING van „IJmuiden Centrum", die Woensdagavond in de kleine zaal van Thalia werd gehouden, is het gewijzigde herbouwplan van Oud- IJmuiden besproken. De belangrijkste punten hierin zijn de bouw van een twaalftal winkelpanden aan de Westzijde van de Oranjestraat, van ongeveer 50 étagewoningen aan de Wilhelminakade van de Keizer Wilhelmstraat af tot aan de Breesaapstraat en aan de Oostzijde van de Oranjestraat tot de Kanaalstraat. Daardoor moeten de huizen, gelegen tus sen Keizer Wilhelmstraat en Bloemstraat en de panden die nu nog aan de Oostkant van de Oranjestraat staan, worden afgebro ken. Het plan is van hogerhand goed gekeurd, maar in de vergadering van IJmuiden-Centrum werd het bouwen van de winkelpanden bepleit op particulier ini tiatief. Hiervoor was de belangstelling van de zijde der leden zeer groot. Er is derhalve uit de vergadering een commissie benoemd, die de mogelijkheden, die er ten opzichte van dit plan zijn, nader zal bestuderen. Wanneer dit plan ten uitvoer zal kunnen worden gebracht, zal Oud-IJmuiden een nieuwe, moderne Oranjestraat rijker zijn geworden. Of de woonhuizen voor rekening van de gemeente zullen worden gebouwd? De Oud-IJmuidenaren, die hier belang bij heb ben, hopen dit van harte. Ruim anderhalf jaar hebben zij voor hun zaak gepleit, een zaak, die het algemeen belang van de stad aan de zee aangaat en zij zijn zeer ver heugd, dat de gemeente deze belangen mede aanvoelt. Een kwart-eeuw bestuurslid De avond droeg echter ook een tikje een feestelijk karakter. De vereniging bestaat namelijk 25 jaren en gedurende al die tijd heeft de heer G. Fennell deel van het be stuur uitgemaakt. Bij monde van de voor zitter, de heer Joh. v. d. Horst, werd de vergadering verzocht de heer Fennell tot erelid te promoveren, wat met algemene De vrijwillige openbare verkoping van het café met woning aan de Kanaalstraat 148 in IJmuiden, die ten overstaan van notaris J. H. Bremmers in Flora in IJmui- den-Oost zou worden gehouden, kon gis termiddag wegens gebrek aan belangstel ling niet doorgaan. De notaris wachtte tevergeefs op gega digden. De jaarlijkse sportuitwisseling Edmonton- Velsen zal ook dit jaar weer met Pinkste ren worden gehouden. De Velsenaren ver trekken op Donderdag 3 Juni en maken de terugreis op Vrijdag 11 Juni. instemming onder oorverdovend applaus werd aangenomen. Het nieuwe erelid mocht een stoffelijk blijk van waardering in ontvangst nemen. Vijfenzeventig jarig bestaan De Anti-Revolutionnaire Kiesvereni ging afdeling Velsen, die Vrijdagavond mede naar aanleiding van het vijfenzeven tig jarig bestaan van de partij haar leden vergadering in ae Da Costaschool hield, heeft tijdens deze bijeenkomst, die wegens continudienst van een groot aantal leden maar matig bezocht was, een wijziging in de bestuurssamenstelling ondergaan. De heer H. J. Lips, voorzitter, leidde de vergadering in met Schriftlezing uit Deut. 32: 45-47 en gebed. Na de mededeling, dat het bestuur in zijn geheel zou aftreden, heeft de voorzitter wegens het jubileum van de partij een summier overzicht gege ven van de partijhistorie. Hii verklaarde dit jubileum niet zonder reden te gaan vieren omdat de Anti-Revolutionnaire Par tij haar bestaansrecht en invloed in het staatkundig bestel heeft bewezen. Al in 1850 na het tot stand komen van de grond wet van 1848, was er sprake van een A-.R. richting in de politieke stromingen, In 1858 dat het „basisjaar" van de partij mag Avorden genoemd, werd het eerste politieke programma of de beginselverklaring gebo ren, steunend op de christelijke beginse len. Sedert April 1872. toen dr. A. Kuyper als journalist bij „De Standaard" de vor ming van de A.-R. partij voorstond, is hij mede als de grondlegger van de georgani seerde A.R. partij te beschouwen. De heer Lips behandelde ne scheuring in de partij bij de oprichting van de C. H. Unie; een kloof die hij vooralsnog nog met ziet over brugd. Na te hebben gewezen op de toe nemende onkerkelijkheid in ons land meende de voorzitter, dat de A.-R. partij wil en kan zijn niet slechts een christelijke partij, „maar bovendien een volkspartij, een democratische partij en een vrijheids partij". Op Zaterdag, 3 April wordt in de Ahoy- hal te Rotterdam de jubileumtoogdag voor de partij gehouden, waar ongeveer 8000 bezoekers worden verwacht.'Naar aanlei ding van de te houden verkiezingen voor de Provinciale Staten vroeg de heer Lips zich te bezinnen op de toenemende activi- Prijzen van VrUdag. Heilbot 2,70- 2,30, gr. tong 1,69-1,60, gr.m. tong 1,42- 1,26, kl.m. tong 1,52-1,38, kl. tong I 1,54- 1,38, kl. tong II 1,35-1,16, tarbot I 2,25- 1,90, zalm 4,90 per 1 kg. Tarbot IV 30, schartong 21, gr. schol 19-10,50, gr.m. schol 30-20, kl.m. schol 45-27, kl. schol I 40-24, kl. schol II 26-8, schar 20-14, bot 8, v. haring 20-16, makreel 27-20,50, gr. schelvis 42, gr.m. schelvis 61, kl.m. schel vis 62, kl. schelvis I 62, kl. schelvis II 36- 27, gr. gul 32-22, midd. gul 25-22, ki. gul 21-16, poontjes 16, kl. koolvis zw. 13-8, kl. koolvis wit 24-23 per 50 kg. Gr. kabeljauw 110-51, gr. koolvis zw. 32,50-30, gr. koolvis wit 58-52, gr. leng 69-61 per 125 kg. Aanvoer van Vrijdag: 180 kisten tong en tarbot, 3 heilbot, 3 tongschar en schar tong, 530 schol, 43 schar, 53 bot, 96 haring, 368 makreel, 32 schelvis, 346 wijting, 140 kabeljauw en gul, 15 leng, 4 poon, 337 koolvis, 20 diversen, totaal 2170 kisten. In enigszins feestelijke sfeer heeft de Velser Jazz Society gisteravond in „Flora" haar maandelijkse life-music-avond gehou den. Feestelijk, omdat de „Blue Star Jazz Men" onder leiding van Nico Vreeke en de .Sugar Foot Stompers" van Wim Kreuger een tweede en derde prijs uit het vuur hadden gesleept in het Avro-jazz concours, respectievelijk in de oude en moderne sectie. Deze „Sugar Foot Stompers" kwam dus de eer meer dan toe om als huisorkest van de VJS de avond te openen. Ze deden dat enigszins onbesuisd met een naar de swing overhellend répertoire, dat echter het veel al jeugdige publiek in grote vervoering bracht. Het zou niet de laatste keer zijn, dat muzikaliteit het onderspit dolf tegen show en virtuositeit, want ook later in deze avond is het grootste succes weggelegd ge weest voor degenen, die hun prestaties het best wisten te „verkopen." Een goed voorbeeld is Wim Kreuger. de clarinettist leider van de „Sugar Foot Stompers", die zich telkens weer laat ver leiden tot een spel met zijn instrument in- plaats van er op. Hoewel hij als saxefonist in het sluitstuk van deze avond bewees tot uitnemende dingen in staat te zijn. Er is na de pauze overigens meer goeds verricht: de session met de prachtige tenor-sax als overtuigend bewijs dat mu ziek en jazz geen vijanden zijn, de beheer ste trompet- en clarinetpartijen en de gave steun van piano en rhythmesecties waren naar onze smaak veel beter dan het op hol geslagen enthousiasme, dat eerder en later werd vertoond. Kreuger had echter alles al bij voorbaat goed gemaakt door als clarinettist la Benny Goodman in een kwartet direct na de onderbreking voortreffelijk werk te ver zetten. Niettemin is op deze avond eens te meer het bewijs geleverd, dat degenen, die de moderne muziek zo dicht mogelijk bij haar bronnen willen brengen en dus de Dixie- land-style ver wensen te houden van bob- en swing-excessen, daarbij nader tot de pure muziek blijven dan zij, die de zonde val er wel voor over hebben om der wille van een krijsende zaal. J. F. ADVERTENTIE Dennenstraaf 12 - IJmuiden-Oost Tel. 6200 Hagelingerweg 134 Santpoort - Tel. 8930 teit van deze colleges ten aanzien van het provinciaal bestuur en mede te werken om de verkiezingen voor de partij een gunstig resultaat te geven. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heren H. J. Lips, voorzitter; F. Tijtsma en E. Koning herkozen. In de va catures ontstaan door het bedanken van de heren Joh. v. Dijk, J. W. v. Ess, K. de Geus en D. Visser werd voorzien door de verkiezing van de heren R. Conradi, H. Fokkens, H. Booy en E. Wolthuis. De aanwezigen werden vergast op een filmprogramma, onder andere met de film, die gemaakt is bij de officiële ingebruik neming van de Breedband op 25 Juni 1953; een zeer goede amateurfilm van een vacan- tietrip door Zwitserland, Joegoslavië en Italië, die voorzien was van magnetische geluidsstrook, alsmede de film „Het schot is te boord" van Herman v. d. Horst. Op de gehouden vergadering der Kies vereniging van de Christelijk-Historische Unie in Beverwijk sprak het Statenlid mr. J. Verbruggen. Een huishoudelijk gedeelte ging hieraan vooraf, waarbij ae agenda der algemene vergadering die op 7 April in Amsterdam wordt gehouden, werd besproken. Ds. J. D. Jansen en D. de Boer zullen de afdeling hier vertegenwoordigen. Mr. Verbruggen heeft allereerst een His torisch overzicht gegeven van het werk der Provinciale Staten, 100 jaar geleden, naar aanleiding van de wet van Thorbecke. Wat de Provinciale Staten heden ten dage op hun werkprogramma hebben is voorts door de spreker uitvoerig verteld en hij zette verder het aandeel van de C. H. U. hierin uiteen. Zondag 21 Maart UMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. D. C. v. Wijngaarden; 17 uur: ds. J. v. d. Berg. Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer H. Vis. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. R. D. Beukema; 15 en 17 uur: ds. C. W. Thijs. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Gemeente Gods, 10 uur: Cultureel Ge bouw. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. M. J. Noltehnius van Broek op Langendijk. Oud-Katholieke Kerk, Zondag, 8 uur: Vroegmis: 10 uur: Hoogmis: 19 uur: Lof met Lijdensmeditatie; Woensdag 9 uur: Heilige Dienst; Donderdag (Maria Boodschap) 9 uur: Heilige Dienst; 19.30 uur:-Vespers. - - - Leger des Heils. 10 uur: Heiligings samenkomst: 16.30 uur: Jeugddienst; 19 uur: - Opehliichfsamehkörnst; 20 uur: Verlossingssamenkomst o.l.v. kapiteins E. H. Krommenhoek. UMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 -uur: ds; G. Wassenaar; 19 uur: ds. J. H. W. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Eion", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: W. F. KIoos van Gouda; Woensdag 19.45 uur: G. Brucks van Doorn. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 9.15 uor: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk. Engelmunduskerk, 10 uur: ds. J. v. d. Berg van IJmuiden; 18.45 uur: Zangdienst; 19 uur: ds. B. van Gel der van Haarlem. Wijkgebouw, Torenstraat 2, Zaterdag 19.45: Avondgebed; Zondag 10.45 uur: Jeugdkapeldienst. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man. 19 uur: ds. F. C. Willekes. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, 10 uur: H. v. d. Brink van Bloemendaal; Donderdag 19.45 uur: J. A. Bruin van Wassenaar. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Bidstond voor het gewas; 19 uur: ds. A. Dronkers van Utrecht, Open Deur-dienst. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Ned. Herv. Gemeente. Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: de heer A. Boer. Geref. Kerk. Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijzinnig Herv., Prinsesselaan, 10 uur: C. B. Termaat jr., 11.30 uur: Zondag school. Maranatha, 10 uur: de heer F. H. van der Horst van Leiden; 19 uur: Evange- liste Gre Zijp van Amsterdam. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkqmst; 12 uur: Zondag school; 17 uur: Kindersamenkomst; 19.15 uur: Straatzang; 20 uur: Verlossings meeting. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, 10 uur: ds. J. Wiersma. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 9.15 uur: ds. L. Canne- gieter. r Ger. Kerk, 10 uur: ds. C. W. Thijs van IJmuiden; 17 uur: ds. R. D. Beukema van IJmuiden. Ned. Herv. Evang. Ver., 10.30 uur: ds. Van Duynen, van Amsterdam. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. „De Kapel", 19 uur: ds. G. Wassenaar van IJmuiden-Oost. Doopsgezinde Gemeente. 19:30 uur: bo venzaal jeugdhuis N.H. Kerk te Sant poort-Dorp, ds. W. Veen. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. de Kluys. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruyn. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 3 p.m., Evensong, rev. Mossrtian.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3