Veren igi ngsvaria Agenda voor Velsen Havenberichten IJmuider Couran Eerste lentedag lokte duizenden naar buiten A an vraagfo rmulier uit de IJmond S.V.H. verstevigde contact met ouders 8 IJmuidense strand en Bakkums kampeerterrein al druk bevolkt Snelheidsdamtournooi DGIJ begint morgenavond Burgerlijke stand Velsen Onderlinge strijd bij damclub „Sportief" „Vlag in top" bij „Aurora" „IJmuider Volksstem" „De vrolijkheid gaat voor" Concert van Beverwijkse Accordeonvereniging Muziekavond van Vrouwenbond P.v.d.A. A. Spek moest de Floraparkloop-beker afstaan Lezing over rimboe-leven voor NKJB-jongeren MAANDAG 22 MAART 1954 De eerste lentedag in-dubbele-bete- kenis heeft gisteren duizenden naar bui ten gelokt. Dat was in Velsen wel heel duidelijk merkbaar. De drie ponten over het kanaal hebben ze met moeite kunnen verwerken, die lange rijen wachtende auto's aan weerskanten van het water. Zes man verkeerspolitie is eraan te pas geko men en op het kruispunt Meervlietstraat- Parkweg-Rijksivcg heeft in de middaguren een aparte post gestaan. De tribunes op de voetbalvelden waren beter bezet dan de laatste tijd het geval was: wind en kou waren op de vlucht ge slagen. Ook aan het strand was veel belang stelling en als het zo door gaat zal de strandpolitie haar gebouwtje schielijk van zolder moeten halen en breekt de tijd voor stranddienst zeker spoedig aan. Drukte op kampeerterrein Op het met zon overgoten kampeerter rein van het PWN aan de Zeeweg te Cas- tricum was het Zondag ook al een drukte van belang, veroorzaakt door hen, die de komende k-ampeer-periode op dit terrein willen doorbrengen. Het aantal huisjes breidt zich de laatste dagen steeds meer uit en zoals de zaken er thans voorstaan zullen waarschijnlijk alle plaatsen over twee of drie weken zijn bezet. Uiteraard spelen de weersomstandigheden hierbij een grote rol, want geen eigenaar van een huisje zal er bijvoorbeeld aan denken zijn zomerverblijf op te zetten als het stormt. Ook de eerste kampwinkeliers gaven Zondag acte de présence. Hun werkzaam heden bepaalden zich tot de inrichting van hun winkel en zo te zien waren enkelen van hen al aardig op dreef. Evenals andere jaren zal ook thans de Kampeer Vereniging Bakkum voor de no dige ontspanning zorgen van de kampeer ders. Het bestuur, dat uitstekend met de directie van het PWN samenwerkt, heeft weer diverse ontspannings-bijeenkomsten in petto en hieraan heeft de Castricumse De eerste ronde van het snelheids-bedrij ven tournooi, dat op 23 Maart begint, is als volgt bezet: Groep 1: VZVVishandel; WIJv. d. Glindt (directie): Groep 2: Hoogovensad ministratieVisfileerders; WIJ—v. d. Glindt (personeel); Groep 3: Gas en WaterWo ningstichting; ScheepstimmerliedenHoog ovens (Inkoop); Groep 4: PolitieDenk en Zet 1; De ToekomstBreedband; Groep 5: Staalfabriek HoogovensDenk en Zet II; Hoogovens (magazijn)Woningstichting II; Groep 6: HoogovensAmsterdamse Ballast; De ToekomstSchoenmakers: Groep 7: MelkslijtersBouwbedrijf Rolvink; Directie staf melkfabriekRolvink (directie). De inschrijving is gesloten. GEBOREN: C. J. Oldenburgvan den Ham. z., Voorstraat 4. Velsen-N.; A. C. J. MuldersKersten, z.. Curacaostraat 40, Sant poort; B M. L. WortelboerWeimar. d„ Thorbeckelaan 38, Velsen; A. KuipresAbels, z., Bonairestraat 39. Santpoort; H. van Leu venvan Halen. z„ Arubastraat 11, Sant poort; C. B. de GraafWensveen, d., Kruid- bergerweg 24. Santpoort; M. J. A. Koex Zonnevelt, d., Terrasweg 11, Santpoort; A. E. van der Lemvan Loon. z„ Corverslaan 49, Velsen-N.; S. KnibbeFaber, z.. Graham- straat 130. IJmuiden; M. W. T. Huijgvan den Bronk, d., Litslaan 4. Santpoort. OVERLEDEN: A. Meeter, 53 j., echtge- nooa van H. A. H. Touwen, Jan Kostelijk- laan 9, Velsen. ONDERTROUWD: A. Kuijper, van der Sanden Bakhuyzenstraat 63, Hilversum en M. A. C. Bosdriesz, Laurillardlaan 25. Sant poort; C. Floor, IJmuiderstraatweg 14 d, IJmuiden-O. en A J. Ritter, Meeuwenlaan 15, IJmuiden-O.; C. Vogel, Rijksweg 319, Santpoort en F. A. de Kluis, Harddravers laan 35. Santpoort; K. F. Visser, Zeeuw straat 12. Velsen-N. en J. Verswijveren, Wij- kerstraatweg 210. Velsen-N.; J. Blanken, Dijkstraat 4 rd. Haarlem en J. H. Homburg, Pr. Steijnstraat 70. IJmuiden; C. J. Delissen, Mathenesserdijk 227, Rotterdam en H. E. Smit, Middenduincrweg 77. Santpoort. GEHUWD: S. Smink en E. Engelhart; P. D. J. Kuijs en W. van Dalen, Trompstraat 78, IJmuiden-O.; G. Warnaar en H. Havik. Wijk aan Zeeërweg 59, IJmuiden-O.; J. G. A. Kooter en J. M. J. 't Hoen; A. G. H. Staal en W Hardeman, Dirk Hartoghstraat 50, IJmuiden; P. Lauwers en N. Schol, Tuin dersstraat 29, IJmuiden-O. MAANDAG 22 MAART IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Het legioen der verra ders". Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 19 tot 21.30 uur. DINSDAG 23 MAART IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Het legioen der verra ders". Chr. Gymn. Ver. IJmuiden, 20 uur: Patronaatsgebouw, uitvoering. DCIJ, 20 uur: Hotel Kennemerhof, Ken- nemerplein, snelheidstournooi. afdeling van de VVV eveneens grote aan dacht geschonken. Zij heeft namelijk de hulp van diverse plaatselijke verenigingen ingeroepen voor het houden van een con cert, toneel-uitvoering en wat dies meer zij en al met al zal het hem of haar die de komende zomerweken in Castricum door brengt in alle opzichten naar de zin ge maakt worden. Het strand biedt nog een stille aanblik, hoewel velen, aangelokt door het mooie w-eer op de eerste lentedag, langs de kust vertoefden. De wind was echter nogal schraal doch kon enkele enthousiastelingen er niet van weerhouden een fikse strand wandeling te gaan maken. Holt heeft kampioens-aspiraties De onderlinge competitie van de damclub „Sportief" gaf de volgende resultaten te zien: In groep A werden enige fraaie partijen gespeeld. Zo wist P. v. Veen na een prachtig gespeelde partij remise te bereiken, tegen J. Jansen, in het middenspel stond hij zelfs twee schijven voor, waarna het Jansens verdienste was. dat hij deze partij niet ver loor. De partij J. de Boer Sr.H. Andrea werd in een iets gunstiger stelling voor De Boer afgebroken. De uitslagen in groep A zijn: P. v. Veen J. Jansen 1—1; J. Wesselius—A. Ras 2—0; H. AndreaJ. de Boer Sr. afgebroken; J. de Boer Jr.W. Hoefakker 20. In groep B wist J. Bierman van K. Mo- leman te winnen, waardoor deze uitgescha keld is voor het kampioenschap. Ook H. Veldman zag zijn kampioenskansen danig zakken door een nederlaag tegen P. Wester- wal. H. Holt heeft door deze uitslagen de beste papieren. De uitslagen in groep B zijn: K. Moleman J. Bierman 0—2; J. BakkerH. Dijkhuizen 20; H. VeldmanP. Westerwal 02; K. HoltH. Out 2—0; J. de RuiterJ. Hiem- stra 0—2. Amateurtoneel in Santpoort Onder de titel „De vlag in top" werd Zaterdagavond in café Zomerlust te Sant poort door het „Aurora"-toneel, samenge steld uit leden van de gelijknamige Haar lemse Korfbalclub, een non-stop cabaret programma gepresenteerd, dat klonk als een klok. De zaal was overvol en onder de aanwezigen bevonden zich ook enkele oud-leden, die het verenigingsleven vanaf de oprichting met belangstelling gevolgd hebben en dan ook speciaal door de voor zitter, de heer H. Overweter, werden wel kom geheten. Twee adspirantjes boden het bestuur ter gelegenheid van het twintig jarig bestaan van de vereniging een club- vlag aan, waarin de gouden zon van de godin der dageraad domineerde. De voor zitter van de Haarlemse Korfbalbond sprak in enkele welgekozen woorden de wens uit, dat onder deze vlag de zon iedere <jag voor Aurora zal mogen schijnen. Namens de le den werd daarna nog een bloemstuk aan geboden, hetwelk vergezeld ging van een enveloppe, waarvan de inhoud bestemd is voor verfraaiing van het intérieur van het nieuwe kleedhuis. Het cabaretprogramma startte met de geboorte van Aurora, waarin alle mede spelenden van de avond gepresenteerd werden aan het publiek, dat genoot van de komst van de ooievaar met Aurora in zijn snavel. Klaas en Jaap Sibrandi zorgden voor vele komische momenten, zowel in 'deze als in volgende sketches, terwijl even min het optreden van Wil Kniep, de so praan Cok Verbeek, Jeane v. d. Leede, Kees van Dijk, Kees Strookman en Jo Sibrandi onvermeld mag blijven. Het zes tienjarige danseresje Elske van Driel miste een ondersteunende begeleiding, die haar dansjes nog beter tot hun recht hadden kunnen doen komen. De amusementsband de „Wilaja's" onder leiding van de heer Huffel verzorgde het muzikale gedeelte en liet de zaal af en toe eens meezingen, wat de gezellige sfeer alleen maar ten goede kwam. Na de pauze kon de gastheer van de avond, de heer B. J. Böhm, niet nalaten enige oude herinneringen op te halen en daarbij enige welgemeende woor den tot de heren Oudejans en Blankenstein te richten. Daarna kwam het Aurora-toneel nogmaals de aandacht vragen, evenals de Tiroler kapel „De Alpenroos", welke een gastuitvoering gaf, die zeer in de smaak viel. Na het afwerken van het welverzorg de programma, dat tot half één duurde, gingen de beentjes nog van de vloer. De dansmuziek voor het bal, dat onder leiding stond van de heer Duin, werd verzorgd door „The Rainbows". Voor de adspiranten van „Aurora" zal eveneens in Zomerlust, op Zaterdag 3 April een gelijke feestavond gegeven worden. Zondag 21 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: Masyn N. van Swansea. Upesi II van Delfzijl; Waya van Abö. Mor- bihan van Duinkerken. Grebbestroom van Londen. Doklaan van Fowey. Tyro van Par. Sussex Oak van Sunderland. Amstel- stroom van Hull. Jans van Londen. Alouette van Londen. Minas Gerais van Rotterdam. Kyma van Newport News. Netherlands Coast van Newcastle. Sylvia van Brake. Spika van Stratoni. Zaanstroom van Bristol. Swif ter Liebe van Lübeck. Vertrokken zijn: Pieter Hubert naar Bel fast. Arcturus naar Stavanger. Adolf Leonard naar Hampton Roads. Phidias naar Ham burg. Leopoldskerk naar Genua. Ondergetekende; Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op a 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. ZIJ, die zich met ingang van 1 April 1954 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 Maart 1954 gratis- Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's. dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen Contactavond Het bestuur van de arbeiderszang vereniging „IJmuider Volksstem" heeft gemeend de leden niet alleen bijeen te moeten roepen voor het beoefenen van de koorzang, maar ook eens een avond te be steden aan wat men in de wandeling „een gezellig samenzijn" pleegt te noemen. Daartoe waren leden en introducé's Zater dagavond in het gebouw aan de Abelen straat bijeen gekomen, waar men zich, onder aanvoering van de steeds actieve voorzitter, gezellig heeft bezig gehouden met gezelschapsspelletjes, het opvoeren van schetsen, voordrachten, afgewisseld met een dansje. De stemming op deze eontactavond was uitstekend, zodat het verenigingsbestuur er door is aangemoedigd en het bij deze bijeenkomst zeker niet zal laten. Het koor viert 31 Mei aanstaande zijn veertigjarig bestaan. Het einde Mei te ge ven concert zal in het teken van die her denking staan. Uw recensent heeft Zaterdagavond wel een bijzonder eenvoudige taak gehad, door dat hij de lustrum-revue „De vrolijkheid gaat voor" moest beoordelen, die ter ge legenheid van het vijfjarig bestaan der Velser Gymnastiek Vereniging in het Her vormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan werd opgevoerd. Want reeds bij het openingstafereel was het hem duidelijk, dat het hier voornamelijk debutanten be trof, die misschien voor het eerst van hun leven als acteur of actrice de fascinerende planken betraden; alleen met de bedoeling de aanwezige leden van hun vereniging in intieme kring enige uren van onschuldig amusement te verschaffen. Hiervoor was een afwisselend programma samengesteld, waarvan de verschillende nummers met een dergelijk enthousiasme werden ver zorgd, dat het gebrek aan routine ruim schoots werd vergoed. Slechts bij enkele onderdelen ontvingen zij assistentie, zoals van de illusionist Fra Gerni, die een aantal verbluffende goocheltoeren demonstreerde. Verder was een muzikaal ensemble ge formeerd, dat onder de aantrekkelijke titel „The Rythm Tigers" enige moderne liedjes ten gehore bracht, doormiddel van twee guitaren, twee mond-accordeons en een., wasbord. Seppo Austriche, die als de kleins man met de grote accordeon werd aange kondigd, liet zich evenmin onbetuigd, ter wijl het programma verder werd aangevuld' met een aantal korte schetsjes. De gebrui kelijke conférencier was ditmaal vervanger, door een Thomasvaer en Pieternel in mo derne stijl, die de verschillende nummers telkens van een berijmd commentaar kwa men voorzien. Het zou onbillijk zijn op deze voorstelling enige critiek uit te oefe nen, zodat wij ditmaal volstaan met het signaleren van het succes, dat het gelegen heids-gezelschap volkomen toekwam. Bridgenieuws van UTD Donderdag speelde de IJmuidense bridge club UTD voor de onderlinge competitie. De uitslag was: Groep A: 1. MeyerRoelof 38ul pnt.; 2. Prins en echtg. 34,'i pnt.; 3. MullerVan Olst 34 pnt.; 4. KuipersNijssen 33'2 pnt.: 5. JansenKorver 32',-i pnt.; 6. PieterseBöhm 32 pnt.; 7. Rob en echtg. 29 pnt.; 8. Groen Klinkenberg 194 pnt. Groep B: 1. Van BosVisser 394 pnt.; 2. mevr. SlaatsTen Broeke 36 pnt.; 3. en 4. Snel en echtg. 334 pnt.; 3. en 4. Muis en echtg. 334 pnt.; 5. SchoenKoelemey 314 pnt.: 6. Van BurgVan Gameren 274 pnt.; 7. dames KorverKlinkenberg 27 pnt.; 8. Warger en echtg. 25 pnt. De wederopbouw van Hiroshima, de eerste stad in de wereldgeschiedenis, welke door een atoombom zo goed als geheel werd vernield, gaat gestadig voort. De bevolking, die met een kleine honderdduizend verminderde na de atoomaanval, bedraagt op het ogenblik alweer 300.000. Een van de nieuwigheden in de stad is een verkeersader met een breedte van niet minder dan 100 meter. De verkeersweg doorsnijdt de stad van Oost naar West, hij krijgt een lengte van een kleine vier km. Surprises bij „Denk en Zet"' Bij de jeugddamclub Denk en Zet is Za terdagavond een grote verrassing gevallen n.l. dat B. Welting won van W. Schoen. In de finale van de tussencompetitie won J. Bravenbeor van C. Rosier. De uitslagen luiden: Onderlinge competitie Groep A: B. Welting W. Schoen 20; C. Rosier—B. Welting 20; W. SchoenC. Rosier 11. Groep B: C. de RuiterJ. Wilkie 02; J. WilkieE. Hillecamp 2—0; G. Boekhout— E. Hillecamp 2—0; J. Wilkie—P. v. Kampen 2—0; H. KoekenbierC. de Ruiter 02; C. de Ruiter—G. Boekhout 20; E. Hiilecamp H. Koekenbier 0—2; C. de Ruiter—P. v. Kampen 20; J. WilkieG. Boekhout 20; E. HillekampP. va Kampen 02. Tussencompetitie: J. BravenboerC. Rosier 2—0. De Beverwijkse Accordeonverenignig geeft op Zaterdag 27 Maart in ,,'t Centrum" een concert. Medewerking hieraan wordt ver leend door de „Hilo-Hawaiïan". De afdeling Beverwijk van de Vrouwen bond van de Partij van de Arbeid houdt op Dinsdag 23 Maart in de Zeewijkschool haar jaarlijkse muziekavond. Dr. C. van Wielink uit Velsen Noord zal een inleiding houden over muziek en deze toelichten met gramo- foonplaten en pianospel. Vol aandacht luisteren deze Duitse schoolkinderen in Wuppertal naar het zingen van de beroemde Amerikaanse bas Kenneth Spencer, die voor hen een concert geeft. De initiatiefnemer tot deze voorstelling was het zoontje van de zanger, dat deze kleuter school regelmatig bezoekt zolang zijn vader in Wuppertal Duitse klassieke muziek studeert. De Suomi-athleet A. Soek, die vorig jaar winnaar werd van de Floraparkloop en door deze prestatie in het bezit kwam van de Noordhollandse Courantbeker, heeft deze trophee Zondagmiddag.in Amsterdam- Noord tijdens de twaalfde Floraparkloop van de jubilerende ASC „De Volewijckers" moeten afstaan. De deelneming van de athleten was niet zo groot als vorig jaar, doch de strijd was niettemin aantrekkelijk onder de A, B en C-klassers die oo het 5500 meter lange par cours drie ronden moesten lopen. De Suomi-man onder de A-klassers, Spek, bevond zich al direct in de kopgroep van vijf ahtleten, die 2Q00 meter lang bij elkaar bleven. Toen hierna het tempo werd opgevoerd vielen Stoeker, die de lei ding had en Verhoef terug, zodat Vergeer, Borst (Olympus) en Spek samen opptrok- ken. Met nog 800 meter voor de eindstreep liep plotseling Vergeer van zijn rivalen weg en Spek en Borst verloren hun aan sluiting. Onbedreigd won Vergeer in 17 min. 43 sec., waarna Borst in 18 min. 2 sec. volgde. Hoewel de Suomi-athleet Spek 39.1 sec. minder nodig had dan vorig jaar moest hij nu genoegen nemen met de derde plaats in 18 min. 7 sec. W. Kok (Suomi), die in de C-klasse startte, kwam hierin als acshtste binnen. Ruim 1400 kinderen in IJmuiden-Oost zoeken in hum vrije tijd vertier in de speel tuin van „In Veilige Haven". Zij verma ken zich aan de toestellen, zoals ringen, rekstok, wip, schommel, enz. en behalve dat zij daarmee de gevaren van het snel verkeer op straat ontlopen, trainen zij zich ongemerkt voor de een of andere \ak van sport, nauw verwant aam de lichamelijke opvoeding, die hen via de scholen in de gymnastieklessen wordt gegeven. Voor de kleinsten zijn er minder „gevaarlijke" speelobjecten en zo worden de ambities van de jeugd tussen 4 en 13 jaar in goede en verantwoorde banen geleid. Want I.V.H., dat 30 Juni 1929 werd opgericht, de tuin werd eerst op 16 Juli 1930 in gebruik ge nomen, heeft een nog veel uitgebreider programma. Er is namelijk een handwerk- club aam verbonden, waarvoor grote be langstelling bestaat, een damclub, die nog wel wat leden kan gebruiken, een voetbal club,die reserves nodig heeft en een mond- accordeonclub, waar ijverig wordt geoefend en die, onder goede leiding, zeker bimmen afzienbare tijd van zich zal laten horen. Aan muzikaliteit ontbreekt het zeker niet in de jeugdige gelederen van I.V.H. De Velser Accordeon Vereniging is ontstaan uit de speeltuinvereniging en al zijn de drie V.A.V.-clubs niet meer helemaal aam I.V.H. verbonden, het is nu één zelfstandig Voor de leden van de Heemskerkse NKJB zal pater H. Maalman in de gezellen- zaal van het KSA-gebouw komen spreken over „Het ruige rimboeleven op de Philip- pijnen". Forum van KAJ en St. Eloy In het Josephhuis aan de Banjaertstraat wordt Vrijdagavond een zaalforum gehouden, waarbij allerlei kwesties aangaande de me taalindustrie zullen worden behandeld. Dit forum is voorbereid door de K.A.J. en de R.K Metaalbewerkersbond „St. Eloy". Medewerking hieraan geven de heren W. Brussel, hoofdbestuurslid van St. Eloy, P. Mulder, voorzitter van de arbeiderskern aan het Hoogovenbedrijf; Langedijk, afdelings voorzitter van St. Eloy en W. Vessies, wet houder van Beverwijk. De Pion-leden schaakten De onderlinge wedstrijden van de Castri cumse schaakclub De Pion in hotel Meijer hebben de volgende uitslagen opgeleverd. Afdeling A: P. MolenbroekJ. C. Heeck 10; Walter UhlTh. de Smalen 01; J. Born—S. van Weercn afgebroken. Afdeling B: notaris A. van CranenburghJ. Rozing 01; H. HoogervoorstP. Menke 01; H. NiemeyerA. Kortekaas 10; P. Menke P. Kerstens 10; arts A. de JonghP. Beek man 01; A. de WitP. Kerstens 10; P. HoekstraB. Schlosser 10; D. Keetbaas J. Bos 01. Kath. Arbeidersvrouwen ter Jaarvergadering De afdeling Heemskerk van de Katholieke Arbeidersvrouwen houdt op Dinsdag 23 Maart in het KSA-gebouw haar.jaarvergade- ring. Na het huishoudelijke gedeelte zal mejuffrouw Stringer een causerie houden. Jaarvergadering KAB Beverwijk De afdeling Beverwijk van de K.A.B. houdt op Maandag 29 Maart in het KSA-gebouw haar jaarvergadering. Onder meer vermeldt de agenda een bestuursverkiezing: aftredend zijn de voorzitter, de heer Ch. Sturk en de heren J. Bood en J. G. Ruurda, die zich allen herkiesbaar stellen. UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Maandag 8 Maart: ml. Gorredijk IJM 74. Vertrouwen KW 6. Bertha KW 38. Helena KW 39, Everard Christins KW 40, Cornelis Marinus KW 48, De Vrouw Anna KW 52, Robert William KW 123, Onderneming KW 175, Jacoba Gesina SCH 36. Dinsdag 9 Maart: st. Sumatra IJM 62, Viking Bank IJM 183; mt. Maria van Hat- tem IJM 10; ml. Cornelis VI 83. Woensdag 10 Maart: st. Herman IJM 2. Bloemendaal IJM 71, Klaas Wijker IJM 85; mk. Pietertje HD 87. Donderdag 11 Maart: mt. Jo.öannes Pol derman IJM 20, Elie Chénévière IJM 82, Eveline IJM 116; ml. Cornelia Maria SCH 135. Vrijdag 12 Maart: st. Flamingo IJM 25; mt. Wiron IV IJM 209; ml. Willy SCH 7; mk. Nelly v. B. IJM 23, Wiron V IJM 208, De Hoop O 155. Zaterdag 13 Maart: st. Abraham VL 77; ml. Gezina Geertrui KW 176, Drie Gebroe ders HD 79. Maandag 15 Maart: st. Gelria IJM 21; ml. Verwachting IJM 204. Martenshoek IJM 283. Adrian us KW 10, Rijnmond IV KW 15, Arie Nico KW 17, Concordia KW 26, De Ver wachting KW 28, Aafke Jacoba KW 41, Nep- tunus KW 45. Floris KW 59. Elizabeth KW 64, Saturn us KW 69, Hette Margaretha KW 74, Jan KW 84, Huiberdina Gijsbertha KW 85, Willempje KW 89. Alida KW 91. Toena dering KW 9.5. De Vrouw Dirkje KW 104. Jacoba KW 107, Gebroeders KW 108, Avon tuur KW 114, Pelronclla KW 125. Voor waarts KW 140, Arie KW 155, De Vier Ge- muziekgezelschap geworden er is nog steeds een goede samenwerking en er loopt een gentlemen-agreement van wederzijdse bijstand. Zaterdagavond heeft tweederde van de V.A.V., dat wil zeggen de jeugdclub en de middenmoot; voor een geheel met ouders en belangstellenden gevulde zaal van het Patronaat het muzikale gedeelte van een ontspanningsavond verzorgd. Met vreugde kan worden geconstateerd dat het met de prestaties, onder leiding van de heer R. Kofman, steeds excelsior gaat. De jongeren zijn behoorlijk maatvast en de tussengroep weet al aardig kleur aan het spel te geven. De groten in de zaal hebben ervan geno ten. Maar evenzeer van het optreden van Gerry en Ferry, naar wij menen twee „bui tenlanders", die met hun grappen en vro lijke invallen bewijs leverden dat Amster dam en Haarlem bij machte zijn IJmuiden te vermaken. Het is een gezellige avond geweest,waar in ongetwijfeld de band tussen ouders en bestuur verstevigd is geworden. De makreel, die de afgelopen week ein delijk loskwam, heeft een hoop goed ge daan; er kwam voor menige trawler weer een bepaalde basis, die hen voor een herha ling van de wanhopige reizen van de voor liggende weken bewaarde. Natuurlijk zakte de prijs prqmpt bij de toenemende aan voeren Zaterdag al onder de 20, ter wijl de Haarlem Maandag nog van de volle 40 profiteerde maar dank zij de „hoops" is er toch weer wat hoop geko men ook. Dat er niet veel makreel meer in de koelhuizen te vinden is en dat de conservenfabrieken ook wel weer wat ge bruiken konden, was Zaterdag te merken, toen er tegen ongeveer 20 flink wat uit de markt is gehaald. Dat zou een bewijs kunnen zijn, dat daarmee ongeveer de „grondprijs" bereikt is. Al is een voor spelling zo moeilijk te doen als lijden van' daverende visovervloed wel eens gepaard gaan met een onverwachte ineen storting van de prijs. Over het algemeen is het wel gegaan met de visprijzen tot Woensdag. De koolvis, waarvan te veel aan de markt verschijnt, is uiteraard geen sterk artikel, maar voor het overige was het redelijk in het eerst van de afgelopen week. Alleen Donderdag kwam de klad er in en de mooiste wijting kwam niet hoger dan ƒ10 terwijl ook de schollen kelderden, Duitdelijk merkb/ar was helaas dat er geen vastendag in deze week voor kwam. Met opzet „helaas", want het is toch eigenlijk bar, dat een bedrijf als de visserij min of meer afhankelijk is van een bepaalde overtuiging en dat de vas tendagen uitmaken moeten, hoe het met de visprijzen loopt. Dat Engeland de magere schollen „naar waarde" weet te schatten, is gebleken, toen tegen het aflopen van de week de „gramo- foonplaten" en wilt ge een openhartiger critiek op de grote schollen, die wel erg „plaf'vis zijn weer even boven de 10 per kist lagen, terwijl ook de middelschol traag afgezet werd. De kleintjes deden het nog het best zetschol en enen maakten bijvoorbeeld een aardige prijs. Nu de tongenvangsten onder de kust te ruglopen al viel de aanvoer van de Noordloggers Zaterdag weer stukken mee is het jammer, dat de mededinging van de Duitse en Belgische markt zo zwaar wordt. En dat de reizen van onze schepen eigenlijk te lang worden, om een mooie, „brandlevende" tong in de hal te garan deren. Kwaliteit is juist nu van de grootste betekenis, want de koper van deze fijnvis, die de voorpost van de gastronoom op Broadway en de Quai d'Orsay is, zal eerder naar een mooie kwaliteit dan naar een dubbeltje verschil kijken. Hoewel Italië bij een te groot prijsverschil al heel gauw verdwenen is en er weer aan meewerkt, dat in IJmuiden de prijzen verder zakken. zusters KW 162, Gebroeders KW 166, Een dracht KW 168, Aleida KW 169, Onderneming II SCH 27, Scheveningen SCH i07, Dolfijn RO 2; mk. De Twee Gebroeders IJM 3, Texel IJM 5, Maartje IJM 8. Poolster IJM 11, Vios IJM 52, Corrie IJM 78, Dageraad IJM 229, De Jonge Willem IJM 230. Magda IJM 272, Nehim I AM 16. Nehim II AM 17. Nehim III AM 18. Leendert Jacoba KW 12, Samen werking KW 21. Anna Marie KW 27, Pieter Cornelis KW 31, Tiny KW 34, Hermina IV KW 53, Dine Marie KW 57. Twee Gezusters KW 77, Adriana Catharina KD 92, Willem KW 94, Arendje KW 98. Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133, Clazina Jo hanna RO 3. Hendrikje BU 33. Albert UK 1, Jannetje UK 7, Willemina UK 14. Grietje UK 15, Marijtje UK 64. Hoop doet leven UK 72, Jacoba II UK 81, De Jonge Albert UK 91. Meico UK 169, Cornelis UK 186. Dinsdag 16 Maart: st. Tzonne IJM 1 (IJs land). Haarlem IJM 9. Bergen IJM 16. Mary IJM 61; mt. Shamrock IJM 129; ml. Martha ÓIJM 74. Nederland VI KW 37, Excelsior II KW 78. Borneo KW 127, Wilhelmina II KW 138. Willy KW 141. Bertina VL 85. Neel- tje VL 166; mk. De Twee Gebroeders IJM 3, Haarlem I IJM 276, Texelstroom TX 4, Eben Haezer UK 4. Hendrik UK 194. Woensdag 7 Maart: mt. Antje RO 15, ml. Java KW 159. Donderdag 8 Maart: st. Schoorl IJM 39. Belg. mt. Desiré-Hilda Z 82; ml. Annie IJM 14. De Arend KW 7; mk. Anna Marie KW 27, Hermine IV KW 53. Willem KW 94, Belg. mk. Ierene Marie Z 171. Vrijdag 9 Maart: st. Norma Maria IJM 6. Vios I IJM 24; mt. Thorina IJM 33, Dirkje RO 53; mk. Wiron I IJM 210. GESLAAGD. De volgende leerlingen van het zeevaart- instituut „IJmuiden" slaagden voor hun rangsexamen: radiotelegrafist tweede klas P. Booy, tweede stuurman: J. Groen, derde stuurman: W. van der Veld en stuurman K.V.H.: C. Visser.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10