Lente!! IIICCCPC actief medewerker Kort en bondig B. Nooy Speciale Aanbieding NIJLONKOUSEN Luidsprekers machinestikster een assistent 6 K.S.G. niet in gevaar door geïsoleerde integratie C.N.V.-conferentie over ouderdoms-verzekering Scheepvaart WONINGRUIL Velleman koopt alles!! MATRASSEN REPARATIE E. G. J. v. d. WERFF en Zoon HET ADRES fs een hondje HOOGOVENS Uw woning vraagt ook wat nieuws! VlUUblIU Flinke vrouwelijke krachten Leerling-, aank.- en gerout. le MONTEURS 2e MONTEURS LEERL. MONTEURS en WAGENWASSER (Noodhulp) MAANDAG 22 MAART 1954 Opname van het met natrium verlichte verkeers plein aan de Oude Rijn nabij Utrecht bij avond. DrsE. G. Sty kei: De kabinetschef bij de Hoge Autoriteit van de Europese Koien- en Staalgemeen schap, drs. E. G. Stijkel, heeft in een te Utrecht gehouden bijeenkomst van de Ne derlandse Jongerenraad van de Europese Beweging een voordracht gehouden over de Europese Kolen- en Staalgemeenschap. De inleider besprak de rel van het vier tal organen waarover de gemeenschap be schikt bij de ten uitvoerlegging van het verdrag. Hij was van oordeel dat deze or ganen elkaar voldoende in evenwicht kun nen houden om de opzet van het verdrag te doen slagen. Op den duur zal wellicht een meer frequente parlementaire controle gewenst blijken. Na het afsluiten van de overgangsperiode en indien de integratie ook op andere gebieden verder zal zijn voortgeschreden, kan het aantal leden van de Hoge Autoriteit wellicht worden terug gebracht. Hoever men daarmee kan gaan hangt mede af van dé verdere ontwikke ling van de integratie-gedachte. Volgens de heer Stijkel kan een geïso leerde integratie van de bedrijfstakken kolen en staal standhouden. De stelling wordt wel verkondigd, dat wanneer niet binnenkort tot verdere integratie zou kun nen worden geraakt de K.S.G. daarmede in gevaar zou komen. De heer Stijkel noemde deze stelling onjuist. Hij was van mening dat de betekenis van de bedrijfstakken kolen en staal voor de nationale econo mieën van de zes deelnemende landen niet zodanig omvangrijk is, dat de integratie hiervan slechts zou kunnen werden vol tooid wanneer ook op andere gebied tot integratie zou worden overgegaan. Het Christelijk Nationaal Vakverbond heeft in Utrecht een studieconferentie ge houden over het door de Sociaal-Economi sche Raad uitgebrachte advies inzake een wettelijke ouderdomsverzekering. Het hoofdbestuurslid de heer C. J. van Mas- trigt, hield hierover een inleiding, waarin hij uitvoerig de geschiedenis van de sociale verzekering behandelde en vervolgens de détails van het S.E.R.-advies besprak. Hij had onder meer onoverkomelijke, bezwaren tegen het niet-innen van premies van zelf standigen die een inkomen van minder dan 2000 per jaar hebben, echter ook tegen een betaling door de overheid van deze premie. Voorts betreurde hij dat het advies niet inhoudt de verplichte instelling van bedrijfspensioenfondsen. Het gehele stelsel zou meer sluitend zijn, indien deze gedachte van de vakcentralen was aan vaard. Er ontstaat echter wel meer ruimte om tot oprichting van bedrijfspensioen fondsen te komen. Het grote bezwaar, dat de uitkering van het eigen inkomen wordt afgetrokken, is komen te vervallen. Het geheel overziende was de heer Van Mastrigt zeker niet ontevreden. Er is thans een ernstige poging gedaan om een oplos sing te vinden voor het netelige probleem der ouderdomsverzekering. Bijzondere aandacht besteedde hij aan de beantwoording van een vraag van voor zitter Ruppert, die door een radiospreker de vraag had horen stellen, op wiens naam de nieuwe wet z.al moeten komen, op die van de heer Berger van het N.V.V., of op die van de Raad van Vakcentralen. Het plan dat later door de samenwerkende vakcentrales is geopperd, is eigenlijk het eerst opgekomen toen de heer Van Mastrigt een toevallig gesprek had met de heer Berger. Daaruit is voortgevloeid het we derzijds op papier zetten van verschillen de gedachten en daarna is ook de heer Al ders van de K.A.B. in het overleg betrok ken. De besprekingen hebben daarna nog wel een jaar geduurd en toen is de brief der vakcentralen in zee gegaan, waaraan ook de heer Ruppert heeft meegewerkt. Wanneer men aan de eventuele wet de naam van één man zou willen verbinden, zou dat op een onwaarheid berusten. Het zijn de drie vakcentralen, die het eens zijn geworden en de heer Berger zelf zou het betreuren, als zijn naam speciaal naar voren zou komen. Spreker gelooft, dat wanneer men één naam naar voren brengt, dit tot gevolg zal hebben, dat de wet haar weg door de Kamers niet haalt. BINNENLAND Zondagochtend is op het IJsselmeer in een dikke mist de veerboot Stavoren—Enk huizen met aan boord vele Friezen, die aan de stille omgang in Amsterdam hadden deelgenomen in aanvaring gekomen met de clipper ..Alge". De clipper werd aan de achterzijde geramd. De veerboot liep geen schade op. De ..Alge" hoort thuis in Oude Pekela. Het schip lag voor anker toen het werd beschadigd. Het heeft de haven van Stavoren kunnen bereiken, met de hulp van de vandaar uitgevaren „Star 39". Zaterdagmiddag is bij het waaggebouw te Edam de eerste „showkdasmarkt" gehou den. Een grote partij kaas was buiten de waag neergelegd en in het gebouw stond de oude weegschaal uit het jaar 1625 weer op gesteld. Voor deze gelegenheid waren Alk- maarse kaasdragers naar Edam gekomen om de Edammertjes te transporteren. Het ligt in de bedoeling voor de vreemdelingen eens per maand deze „showkaasmarkt" te houden. Bij Koninklijk Besluit zijn benoemd tot burgemeester van Boekei (N.Br.) dr. S. J. Ottow te 's Hertogenbosch en tot burgemees ters van Aagtekerke de heer J. Geuze te Wissckerkc. Tc Zonnemairc op Schouwen is het ge restaureerde gemeentehuis heropend door de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. De commissaris gewaagde van een dubbele vreugde, omdat ook de burgemeester de heer H. J. .Roelvink. na een langdurige ziekte is teruggekeerd. Hel gemcentehnuis is geves tigd in het huis waarin de bekende natuur kundige prof. Zeeman werd geboren. Zijn borstbeeld, dat destijds door de gemeente Amsterdam werd geschonken, siert nu de raadszaal. De drie functionarissen van de Bank voor Internationale Handel, directeur en twee procuratiehouders, die te Amsterdam waren gearresteerd zijn op vrije voeten gesteld. Begin April opent de K.L.M. een nieu we luchtlijn op Colombo en Ceylon. Het was vroeger in Assen de gewoonte, dat de bezoekers van de zogenaamde „strom pel- en spinstermarkt" door de zakenlieden werden getracteerd op koffie en koek. Op 7 April zal deze traditie in ere worden her steld. In alle winkels zullen de koffiepotten en de schalen met koek op de toonbanken prijken. De Partij van de Arbeid houdt een ..Noordhollandse dag" op 10 April in de con certzaal te Krommenie. Als sprekers zullen optreden de heren W. Mensink, A. B. J. Prakken. W. F. G. Wiese, mr. A. de Roos. mevrouw E. Ribbius Peletier, A. P. N. Pie- lage en P. J. Kapteijn. 's Avonds zal een openluchtbijeenkomst worden gehouden waar Evert Vermeer het woord zal voeren. Voor de Eerste Hulpvereniging „Snel- verband" zal dr. F. J. F. Steiner, rheumato- loog in Amsterdam, Donderdagavond in „Die Raeckse" een lezing houden over rheu- matiekbestrijding. Mejuffrouw M. Telkamp. een bekende radio-zangeres, zal op 1 Mei in het Hilver- sumse stadhuis in de echt worden verbonden met de heer G. Zuur, werkzaam bij de Fordfabrieken te Amsterdam. Tot directeur van het Gemeenschappe lijk Administratiekantoor te Amsterdam, dat belast is met de administratie van een groot deel der sociale verzekering, is per 1 September benoemd de heer J. J. A. Berger, secretaris van het N.V.V. In het groot'auditorium van de Leidse universiteit heeft dr. D. Wiersma Vrijdag middag het ambt van buitengewoon hoog leraar in de forensische psychiatrie aan vaard met het uitspreken van een oratie over „De schuilhoeken van het absolutistische denken". Prof. Wiersma was sinds 1922 pri vaat-docent aan de Leidse universiteit in de criminele psychologie en de forensische psychiatrie. Hij bekleedde na de opheffing van het Leidse psychopathenasyl, waarvan hij sinds de stichting adjunct-directeur was, de functie van gemeente-psychiater te Den Haag. Delfzijl krijgt een bijzondere jeugdher berg. De oud-Delfzijler A. J. Koerts. thans woonachtig in Amerika heeft voor dit doel een driemastbark aangeboden. Het schip meet 1000 ton. heeft een lengte van 62 meter, en een breedte van ruim 11 meter. De 70-jarige mevrouw Van der V.M. die in het Claaushofje te Delft woonde, is door kolendampvergiftiging om het leven gekomen. De pijp van de kachel was door roet verstopt. Ir. J. W. Schut is benoemd tot buiten gewoon hoogleraar in de afdeling der werk tuigbouwkunde aan de Technische Hoge school te Delft, om onderwijs te geven in de constructie van gereedschapswerktuigen. De rijkswaterstaat te Leeuwarden heeft aanbesteed het aanbrengen van een ver harding van cementbeton op de rijksweg no. 43 in de gemeenten Heerenveen en Opster- land. Van de 17 inschrijvingen was de hoog ste die van de firma Samson te Oegstgeest met f729.000 en de laagste die van het aan nemersbedrijf Polman te Stroobos met f 635.000. Bij Koninklijk Besluit is aan prof. mr. J. P. A. Francois, secretaris generaal van het Permanente Hof van Arbitrage, op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als lid van wege Nederland in dit hof. In zijn plaats is voor de tijd van zes jaren aangewezen prof. mr. F. M. baron van Asbeck. hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden. Het comité van voorbereiding uit de samenwerkende oud-verzetsorganisaties, dat getracht heelt om in Amsterdam voor de viering van de 5de Mei als nationale feest dag le komen tot een groot Amsterdams comité, heelt na besprekingen met diverse instanties haar initiatief overgedragen aan net gemeentebestuur, dat voor een waardige viering van de bevrijdingsdag op 5 Mei via ae wijKcentra zal zorgen. De reizigerstreindienst op hel baanvak MaastrichtHasselt wordt opgeheven met ingang van 3 April. De vei binding tussen beide plaatsen zal van 4 April al worden onderhouden met Autobussen van ae Belgi sche Spoorwegen. l'ost voor de militairen van het Ne derlands détachement van ae L'.N.G., die op 21 Maart uit Korea naar Nederland vertrek ken, dient op 22 en 25 Maart en op 7 en. 12 April ter post te worden bezorgd. Een echtpaar uit Wiip is door de Zut- phense rechtbank veroordeeld wegens brand stichting. De man had zijn huis hoog ver zekerd. Hij wachtte totdat een medebewo ner niet thuis was en liet zijn vrouw toen de woning in brand steken. Zelf ging hij naar zijn werk en liet zich daar opbellen toen het huis flink brandde. De rechtbank veroor deelde de man tot een jaar gevangenisstraf en de vrouw tot een jaar voorwaardelijk. In de hoofdstad heeft de 10.000ste vrij williger voor de dienst Bescherming Bevol king zich opgegeven. Hierdoor heeft de dienst ae helft van het vereiste aantal 20.0000 bijeen. Aldegonda, 19 v. Pladju n. Pcnaag. Alphacca, 19 v. Baltimore r,. Trinidad. Amor, 19 te Barcelona. Amstelkroon, 19 v. Philadelphia n. New York. Aigos, 19 v. Tunis n. Patras. Aaisdijk, 29 te Norfolk. Aai dijk, 19 v. Le Havre n. Antwerpen. Aldabi, 20 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alioth, 19 Recife gepass. n. Rio de Janeiro. Alphard, 19 v. Bahia n. Antwerpen. Alwaki, 19 v. New York n. Norfolk. Amstelland, 20 v. St. Vincent te Montevideo. Averdijk. 20 v. Antweipen te Baltimore. Akkiumdijk, 19 te Baltimore. Andijk, 19 te Houston. Aiui.do, 20 v. Londen n. Rotterdam. Axeldijk, 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Ariadne. 19 te Taragona. Aagtedijk, 22 te Rio Grande do Sul Aagtekei k, 24 Singapore verwacht. Aa.dijk, pass. 21 Vlissingen n. Rotterdam. Abbekerk, 20 te Rotterdam. Alcniba, 21 te Buenos Aires. Aldeiamin, 21 v. Chittagong n. Kakmada. Algenib, 20 v. Pto Alegre n. Buenos Aires. Alnati, 20 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Altair, pas. 20 Ouessant n. Las Palmas. Aludra, 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Amerskerk, 20 v. Odessa n. Genua. Amstelbrug, 21 te Rio Grande. Antonia, 21 te Pladju. Arendskerk, 21 te Rio de Janeiro. Arkeldijk, pass. 21 Flores n. New Orleans. Barito, 20 te Hollandia. Bcnnekom, 18 v. Amsterdam te Delfzijl. Britsuin, 19 v. Longbeach n. Panamakanaal. Bloemfontein, 20 55 m. N.NW. Dakar. Blijdenaijk, 21 te Antweipen. Boi neo, 22 te Mogadiscio. Cistula, pass. 19 Straat Soenda n. Melbourne. Caltex Leiden, pass. 21 Beachy Head n. Sidon. Caltex Nederland, 21 Ouessant gepass. n. Sidon Caltex The Hague, 22 te Sidon. Cleodora, 21 v. Balikpapan n. Singapore. Cottica, pas. 21 Lands End n. Barbados. Dico, 19 te Amsterdam. Delft, 19, v. Curacao n. Antweipen. Diemerdijk, 18 v. Portland te Seattle. Dalerdijk. pass. 20 Fayal n. Le Havre. Drente, 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Dulvendijk, 19 v. Vancouver n. Los Angeles, fct.ema. 19 v. Singapore n. Calcutta. Eendracht, 19 v. Bremen te Rotterdam. Kernland, 19 te Bahia. Eemdijk, 20 v. New Orleans n. Havanna. Ena, 20 v. Pladju n. Balikpapan. Eos, pass. 20 Finisterre n. Antwerpen. Esso Amsterdam, pass. 20 ten Zuiden Oostp. Kreta n. Rotterdam. Esso Den Haag, pass. 21 Ouessant n. Sidon. Friesland (KRL), 19 v. Semarang n. Soeraba ja Friesland (SSM). 20 v. Rotterdam n. Huelva. Felipes, 20 v. Pladju n. Tj. Priok. Gaasterkerk, 18 v. Fremantle te Melbourne. Gioote Beer, 19 510 m. ten W. Kp. Race. Gordias, 13 v. Hamburg n. Bremen. Hathor, 19 v. Malta te Alexandria. Heemskerk, 20 te Antwerpen. Hilversum, pass. 21 Casquets. Ittersum, 19 v. Recife n. Las Falmas. Ilos, 19 te Genua. Ivoorkust, 21 v. Bordeaux n. Dakar. Japara (KRL). 19 te Belawan. Kota Inten, 20 v. Safaga te Belawan. Kota Agoec", 19 v. Sue/ n. Aden. Karimata, 20 v. Tj. Priok n. Cheribon. Kaïimum, 21 v. Tj. Priok n. Singapore. Kota Gedeh, 19 v. Port Sulphur n. Baltimore. Lemsteikerk, 19 v. Khorramshar n. Basrah. Loppersum, 19 v. Lagos n. Takoradi. Leknaven, 19 v. Montevideo n. Puerto Alegre. Limburg, 19 v. Trinidad n. Kaapstad. Leopoldskerk, 19 v. Rotterdam n. Perzische Golf 20 te Amsterdam. Loenerkerk, 20 v. Aden n. Karachi. Luna, 21 te Malta verwacht. Lemsterkei k, 20 te Basrah. Laaekerk, 20 v. Tuticorin n. Colombo. Laurenkerk, 21 v. Colombo n. Madras. Lawak, 21 v. Singapore n. Bombay. Leersum, pass. 20 Flores n. Houston. Lekkerkerk, 21 v. Antwerpen te Rotterdam. Liseta, 21 v. Tj. Priok n. Pladju. Lissekerk, 21 te Damman. Lombok. 20 v. Port Said n. Casablanca. Loosdrecht, pass. 21 Perim n. Suez. Maasland. 23 te Santos verwacht. Murena, 20 te Port Said. Maaoera, 20 v. Tanger n. Livorno. Maasdam. 29 280 m. ZW. Kp. Race. Macuba. 21 v. Sydney n. Sorong. Mariekerk, 21 te Aden. Marisa, 19 v. Yokohama n. Miri. Mentor pass. 21 Ouessant n. Lissabon. Metula, 22 te Shimonoseki. Muiderkerk, 21 v. Genua n. Marseille. Myonia, 22 te Singapore. Nigerstroom. 20 v. Lc Havre n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 21 v. Havanna n. New York Nooidam, 20 90 m. Z.ZO. Sable eil. Notos, 21 Gibraltar verwacht. Oberon, pass. 19 Kp. Hatteras n. Baltimore. Ootmarsum, pas. 19 Bahamas n. Houston. Oranjefontein, 20 v. Antwerpen te Amsterdam. Orion, 20 te Rotterdam. Overijsel. pass. 19 Malta n. Port Said. Omala, 21 v. Bombay n. Curacao. Oranje, 21 v. Suez n. Colombo. Oranjestad. 21 v. Trinidad n. Port of Spain. Papendrecht, 19 v. Freetown n. R'dam. Prins Alexander, 19 v. Halifax 20 te St. John. Prins Maurits, pass. 19 Wight n. Hamburg. Peperkust, 20 te Dakar. Perna, 23 Panama verwacht. Pcelnu Laut, 2! v. Basrah n. Bahrein. Prins Wiileni v. Oranje, 21 v. St. John te R'dam Roeoiah, 19 v. Colombo n. Belawan. So'ctl, 19 Makassar n. Balikpapan. 'Rad.ia, 21 te Colombo. Raki, 21 te Semarang. Rijndam. 20 v. Southampton n. Cobh. Itijiikeik, 21 v. Shanghai n. Yokohama. Samarinda, 18 v. Honolulu n. Los Angeles. Sararoea, 20 te Genua. ISarpedor., 18 v. New York n. Maracaibo. Sibajak, 19 ten N. Timor n. Surabaja. Slamat, 19 v. Cheribon n. Djakarta. I Sliedrecht, pass. 19 Finisterre n. Aden. :>oestdijk, 19 v. Colombo n. Djibouti. Scherpendrecht, 19 v. Puerto La Cruz n. Santos. Sloteidijk, 19 v. Galveston n. Le Havre, i Sslctiga, 21 v. Colombo n. Penang. Saroena, 20 v. Pladju n. Tj. Priok. Schie, 21 v. Malaga te Rotterdam. Sibsjak, 21 te Soerabaja. Singkcp. 20 v. Marseille n. Valencia, i Stad Schiedam, pass. 21 Kp. St. Vinvent naar Vlaardingen. Straat Bali, 21 v. Yokohama n. Nagoya. Sumatra, 20 v. Alexandrië n. Genua. Sunetta, 21 te Nigata. Tawali, 18 v. Djibouti n. Aden. Trompenberg, 19 v. Le Havre te Amsterdam. Tawali, 19 v. Aden n. Mombasa. Tero, 19 v. St. Vincent n. Vitoria. Tomini, pas. 19 Vlissingen n. Hamrbug. Tamo, 21 te Rio de Janeiro. Tara. 20 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Tegelberg. 21 te Durban. Thalatta. 21 te Liverpool. Van Spilbergen. 21 v. Dakar n. Antweipen. Willem Ruys. pass. 19 Perim n. Port Said. Wonosari. pass. 19 Ceylon n. Belawan. Westerdam, 21 140 m. W. Lands End n. R'dam. Wieldrecht, 21 te Suez. Wonoghi, 20 te Suez. IJsel, 19 v Lissabon n. Rotterdam. Zeeland, (KRL). 19 te Norfolk. Zaan, pass. 20 Finisterre n. Lissabon. Zuiderkruis, 21 v. Kaapstad n. Walvisbaai. KLEINE VAART Albergen, pass. 20 Vlissingen n. Dover. Antje, pas. 20 Vlissingen n. Rotterdam. Appingedam, verm. 20 v. Lissabon n. Antw. Arbo, 20 Vlissingen n. Boston. Arnoudspolder, 21 te Rotterdam. Advent, vertr. 20 v. Plymouth n. Sharpness. Algarve, 20 v. Swansea te Rotterdam verw. Anna b-, 20 v. Swansea n. Nantes. Brind-a, verm. 20 v. Kopenhagen n. Duinkerken. Barracuda, 20 v. Hamburg te Aberdeen verw. Bergsingel, 20 v. Rotterdam te Waterford. Betty Anne S, vertr. 21 v. Leixoes n. Guernsey Birmingham, 20 v. R'dam te Harlingen verw. Bree Helle, vertr. 20 v. Londen n. R'dam. Borneo, 20 v. Antwerpen te Vlissingen. Cornelia b I, 20 te Amsterdam. Con ie b, 21 Windau te Londen verw. Continental, 20 v. Londen te Hamburg. Crescendo, 20 v. Roscoff n. Poitsmouth. Dollard, 20 v. Rouen te Skagen. Daviena Goekoop, 20 v. Roscoff n. Poitsmouth. Deneb. 20 v. Londen te Rotterdam. Deni, 20 ie Brugge. Elsenburgh, pass. 20 Kp. St. Vincent n. Casa blanca Fiducia, 20 v. Maasland n. Boston. Fortuna, 20 v. Vlissingen n. Antwerpen. Franka II, 20 v. La Lalay n. Antweipen. Gerrie S, vertr. 22 v. Gaiway n. Cardiff. Hoflaan. pass. 20 Vlissingen n. A dam. Haskerland, verm. 20 v. Harlingen n. Goole. Import, 21 te Rotterdam verwacht. Jan Kreumer. vertr. 20 v. Londen n. Leith. Jorina, vertr. 20 v. Rotterdam n. Londen. Jutland, 21 v. Leixoes te Rochester verw. Joost. 19 van Goole n. Sete. Kemphaan, 20 nog te Aalborg. Koningshaven, vertr. 20 v. R'dam n. Kopenhagen Kathleen, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Leendert B, 22 v. Sete te Runcom verw. Midas, 19 v. Rotterdam n. Tanger. Matthew, 20 v. Southampton n. Billingham. Monica, 21 v. Miódlesbro te Southampton verw, Mypuck, 20 v. Rouen te Vlaardingen. Maasym N. 21 v. Swansea te Amsterdam verw. Marie, 20 v. Duinkerken te Vlissingen. Mcgrez N, 20 v. Las Palmas te Londen. Meike, pass. 20 Vlissingen n. Cork. Mercurius, 20 te Le Vera verw. Nero, 19 v. Bordeaux n. La Pallice. Nassauhaven, 20 v. Gothenburg n. R'dam. Neeltje b, 20 v. Taragona te Rotterdam. Nleuwehaven, 20 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Nieuwland, verm. 20 v. R'dam n. Grangemouth. Noorderlicht, 20 v. Barrow n. Belfast. Nottingham, vei-m. 20 v. R'dam n. Kingslynn. Pieter Hubert, 20 v. A'dam n. Liverpool. Ponto, 18 Ceute gepass n. Port Talbot. Pnor, 21 t« Liverpool verw. Rika, 20 v. Londen n. Hamburg. Sirius. 20 v. Londen te Rouen verw. Soemba, vei-m 20 te Barry. Spurt, pass. 20 Ouesant n. Rotterdam. Westropa, 20 v. Kingslynn n. Svendborg. Wlckenburgh. pass. 20 Kp. Vilano n. Duinkerken. SLEEPVAART Tyne, 20 v. Dakar n. Maassluis. Ebro, 19 Alsancak n. Limasol. Tot onze grote blijdschap hebben Ruuth en Edy een zusje gekregen. We noemen haar MARIAN-ELLEN H. M. C. Jung-de Bruin K. A. W. Jung Ruuth Edy Tijdelijk adres: Anthoniusziekenhuis kamer no. 27. Heden ontvingen wij de droeve tijding dat op 13 Maart j.l. te Manilla plot seling is overleden op de leeftijd van 49 jaar onze lieve zorgzame broer en zwager JACOBUS ALOYSIUS SMAKMAN Driehuis, 20 Maart 1954. Driehuizerkerkweg 40. Uit aller naam: H. G. F. Smakman. Aangeb. Bussum, Torenl. 13, huis met tuin, 6 kamers, badkam. f 54.80 per maand. Gevr. woning te Santpoort, Velsen of IJmuiden. Br. To renl. 13 Bussum. Inboedels, meubilair, antiek, ouderw. meubil., kristal, zil ver, Perz. Tap., zolderoprui mingen enz. ZIJLSTRAAT 62. Tel. 14637 P. C. D E G E U S oud-belast.ambt. te IJmuiden Belastingconsulent W. DE ZWIJGERLAAN 16 Telefoon 8590 Santpoort (Stat.) Spreekuur van 19—20 uur TANA NUGGET Johnson schoencrême. alle kleuren, ook dressing, inleg zolen, veters, enz. REM, Kanaalstraat 147 Tel. 4057 TAPIJTEN. Deze week aanbieding prachtige export-tapijten direct aan particulieren, tegen fabrieksprijzen w.o. Wiltons, waarde f 120 voor f 79.50, M. Smyrna's, waarde f 198 voor f 125. Exceptioneel grote maten 275 x 375 van f 350 voor f 198 en nog grotere. TA- PIJTHANDEL „MARO", Toonkamer .lansstraat 85 bij Gr. Markt, Haarlem. Bijvulling alleen met prima JAVAKAPOK. In één dag retour. Maart 10% korting op reparatie Van Marumstpaat 18 Werkplaats no. 5 Haarlem Telefoon 18900 AA AAAAAAAJ waar U wordt geknipt zoals het moet. Herenkapper Wijk aan Zeeërweg 53 Tel. 5020 Onze inkoopvereniging gelukte het een grote partij eerste keus Nylonkousen te kopen. De normale verkoopprijs is 2.95 Wij bieden U deze aan zolang de voor raad strekt voor NAAISTERS en LEERLIN GEN gevr. Aanm. dag. 95 uur Confectie atelier Ecobe Gasthuisstraat 3, Haarlem. MACHINESTIKSTERS en HANDWERKSTERS gevr. Aanm. dag. 9—5 uur. Confec- j tie atelier Ecobe, Gasthuis- j straat 3, Haarlem. FL. WERKSTER gevr. voor 3 ocht. p. week. Dr. Kuyper- laan 2, Velsen. MEISJE gevr. in kl. gezin voor morgenuren. Aanm. na 6 u. 's av. ^Lange Nieuwstr. 446, IJmuiden. STRIJKSTER of LEERLING STRIJKSTER gevr. Bij ge bleken geschikth. hoog loon Fijngoedwasserij J. v. Velsen, v. d. Zwaagstr. 7, IJm.-O. FL. ZELFST. WERKSTER gevr. voor Vrijd. de geh. dag Adres te bevr. bur. v. d. bl. KAMERS GEZOCHT met kookgelegcnh. door keurig jong paar zonder kind., ook gen. in de huishouding te helpen, omg. Drieh. of IJm.- Oost. Brieven L 2508. GYMSHIRTS, gymbrockjes cn gymschoenen, 't Sporthuis Kennemerlaan 94, IJmuiden. GED. VAN WONING aange boden v. nette wed. alleen of juffr. alleen. Br. L 2510. WONINGRUIL. Agb. vrije ben.flat, 3 k. m. fl. tuin o. h. Zuiden, L. Nieuwstr. Huur. f 8.75 p. w„ in ruil voor 2e (bovenste) etage, flat of vrij bovenh.. omg. Scheldestr. Br. L 2507. TER OVERNAME AANGEB. pedicure inst. en massage- bank en Inventum gaskachel Brieven L 2509 of tel. K 2500 no. 24601. BIJ U AAN KOMEN LOPEN Plaats een Luidspreker IJ M U I D E N Helder gekleurde KEUKEN VITRAGE p.m. ZWITSERSE STORES, met prachtige ge borduurde rand. 175 hoog. per meter Gezellige OUD-HOLL. DOEKEN vanaf.. Zware wollen moquette TAFELKLEDEN Zuiver wollen SLAAPKAMERKLEEDJES in dessins, waar U „weg" van bent Onze Inkoop-Comb. kocht een partijtje zeer mooie GORDIJNVELOURS. De nor male prijs van deze velours is 10.95. Alléén terra. Wij verkopen het, zo lang de voor raad strekt, per meter voor 4 eiken GOTHISCHK FAUTEUILS, gestof feerd met beige epinglé. Compleet 4 STOELEN, 2 FAUTEUILS, massief eiken Bekleding: wollen vochtechte velours Moeten Uw stoelen opgeknapt Onze stoffeerderü staat voor U klaar MÉUBEIM AGAZI3N Zeeweg 191 Umuiden-Oost 0.98 é.50 5.90 54.50 14.95 7.95 295.— 185. WIJ HEBBEN PLAATS VOOR: ook voor halve dagen. Reisgeld wordt vergoed. WASSERIJ HOEK EN VAART. Bl'daalsestraatweg no. 17. Santpoort-Station. Op klein gezellig atelier is plaats voor: Hoog loon Soil. 25 uur: Zijlwcg 111 Haarlem. Grote Levens- en Volksverzekering-Mij. vraagt voor IJmuiden, om met hulp van inspecteur bestaand rayon te behartigen en uit le breiden. Waarborg ver eist. Brieven onder no. 65333 Reel. Advies- en Adv. Bur. „Die Haghe". N.V., Plein 11. Den Haag. GARAGE PARKLAAN. Off. Citroën-Agent voor Haarlem en Omstr vraagt voor spoedige indiensttreding De Koninklijke Nederlandsehe Hoogovens en Staalfabrieken N.V. vraagt voor haar Interne Accountantsdienst: Minimum opleiding: diploma 5-jarlge H.B.S. en praktijkdiploma Boekhouden. Leeftijd: ca. 20 Jaar. viEü.h.a.!ldi* geschreven sollicitaties, met beschrijving van opleiding en levensloop, worden bij ?e Sociale AfdeïinT^.Pmbt«ï °nder vermeldin* van °ns "D 308. ingewacht"

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 8