HORECA-vereniging vijftig jaar in Kennemerland aan de slag Veren igi ngsva ria Havenberichten RECEPTIE EN GROOTS FEEST „Wijsheid en kracht moge uw deel zijn" uit de IJmond Olieman P. van den Outenaar ondervond aller waardering Visserij-varia J Vissersmonument kan dit najaar klaar zijn Castricum DONDERDAG 25 MAART 1954 Gouden onderscheiding voor zilveren penningmeester Een klein type radar-apparaat Nieuwe gvmnastiekleider bij ODIN ANMB herhaalt feestavond EERSTE BLOKWALSERIJ-JUBILEUM Vijftigduizend kilometer gefietst in 25 jaar Tante Els feliciteert Voer jonge hersens Ons nieuzve zveekraadsel „Vergroting'' in Parijs Eerste steen voor 23 woningvvethuizen Concert op Duinenbosch Nieuwe brandweerlieden Een lange rij feestgangers, onder wie drie burgemeesters, heeft gisteren in hotel Ter Burg te Beverwijk het gouden jubileum van de vereniging van hotel-, café- en restauranthouders en slijters kracht bijgezet, toen het bestuur van de afdeling Velsen, Beverwijk en omstreken daar recipieerde. Een 7.0 mogelijk nog fleuriger gezelschap is na het diner in de avonduren het Kennemer Theater binnengestroomd, waar een klinkende feestavond deze voor aangesloten leden en bestuur glorieuze dag afsloot. Met een fraaie woordspeling op de naam van het restaurant, dat door voorzitter J. W. Westerhoven in Santpoort wordt beheerd, zei burgemeester mr. M. M. Kwint tUdens de ontvangst in Ter Burg, dat „de Uilenboom" herinneringen opwekt aan een wijs dier. Deze wijsheid dacht hij de heer Westerhoven toe bij de leiding van zijn afdeling, hoewel het er op leek, dat met deze opmerking uilen naar Athene gedragen werden maar niettemin denkt toch een iegelijk zijn uil een valk te zijnQe heer Westerhoven de wijsheid van de uil en de kracht en voortvarendheid van de valk toewensend, besloot Velsens burgemeester zijn gracieuze speechje. Hij was voorafgegaan door burgemees ter mr. H. J. J. Scholtens, die mede na mens zijn Castricumse ambtgenoot het bestuur complimenteerde. Hij tekende aan, hoezeer de werkzaamheden van „Ons Be lang" in de afgelopen vijftig jaar zijn ver anderd, ook al doordat het karakter van de bevolking zich wijzigde en mr. Schol tens sprak de hoop uit, dat de goede ver standhouding tussen gemeentebestuur en vereniging bestendigd mag blijven. Hoezeer dit goede contact in de kringen van „Ons Belang" naar waarde wordt ge schat, bleek uit het antwoord van de voor zitter, die de taak van de HORECA-be- drijven in verband met het toenemende vreemdelingenverkeer naar deze contreien als een veelomvattende zag. Dat daarbij het hele bedrijf een verdere veredelingspro- cedure moet ondergaan, stond voor hem vast, „opdat ieder met zijn hele familie kan binnenkomen". In dat opzicht heeft het restaurant een dienende taak jegens de gemeenschap en in een gemeente als Velsen zal het HORECA-bedrijf dan ook veel kunnen bijdragen tot het heil der gemeen schap. Van vele kanten kwamen daarop de gelukwensen los, die door de voorzitter stuk voor stuk met een paar hartelijke woorden werden beantwoord. Zo bracht de boekhouder der Santpoortse onderafdeling, de heer J. van Dijk, zijn complimenten over, gevolgd door de Bondssecretaris, de heer S. Steur, die het werk van deze afde ling met haar ogenschijnlijk losse verbin tenissen juist daarom op zulk een hoge prijs stelde. Cadeaux voor penningmeester Hij greep de kans een persoonlijke ju bilaris uit het bestuur naar voren te ha len, de penningmeester Engel Stam uit de Bloemstraat in IJmuiden, die al vijfen twintig jaar de scepter over de vereni- gingsbuidel zwaait. Met een gouden ere-- insixne waardeerde hij de verdiensten van dit bestuurslid, die door de voorzitter als „een man uit één stuk" werd gekarakte riseerd. Namens de afdeling Haarlem sprak de heer M. J. A. van der Storm en hij be loofde het afdelingsbestuur een mooie gra vure van het Bondsgebouw in Amsterdam. De voorzitter van de afdeling Dordrecht had 't jubileumcadeau al meegebracht: een ets van de grote kerk van Dordt, die door de voorzitter op uitermate hoge prijs werd gesteld. Deze sprak overigens ook de mee-ju- bilerende penningmeester nog even apart toe en overhandigde hem een vulpenhou der met de wens, dat daarmee nog maar veel grote getallen aan de goede kant van de boeken mogen worden ingeschreven. Mevrouw Stam kreeg een tuil bloemen als vergoeding voor de vele uren, dat zij haar man aan het verenigingswerk heeft moeten, afstaan. Radio Holland zal te Rotterdam een nieuw Amerikaans radarapparaat demon streren, dat staat opgesteld aan boord van een kleine sleepboot. Dit apparaat, dat kleiner is dan de tot nu toe in gebruik zijnde apparaten, is een van de eerste drie van dit type geproduceerde toestellen. Dit nieuwe toestel is in de eerste plaats bedoeld voor plaatsing aan boord van kleine schepen. De prijs van een groot type radarapparaat varieert van 24.000 tot 50.000. Dit kleine toestel komt op een bedrag van 18.000. De eerste Nederlandse bestellingen zijn reeds binnengekomen. Volgens de deskundigen van Radio Hol land is een ander voordeel, dat het appa raat. behalve op het scheepsnet ook kan werken op batterijen, hetgeen met een groot toestel niet mogelijk is. Het afstands- bereik van het kleine toestel is evenwel geringer dan van een groot toestel. Het nieuwe type werkt op een afstand van nul tot zestien mijl, een groot van nul tot veer tig mijl. Er zijn aan het nieuwe radartoestel hoge eisen gesteld ten aanzien van de bedrijfs zekerheid tijdens het optreden van uiterst hoge of lage temperaturen en bij het op treden van schokken en trillingen. Het toestel neemt weinig ruimte in be slag. Het bestaat uit een indicatoreenheid, die op de scheepsbrug wordt gemonteerd en een antenne-eenheid. Voor het weer geven van het beeld wordt een kathode- straalbuis gebruikt, die een diameter heeft van ruim 25 centimeter. Woensdag 24 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: Kaisaniemi van Helsinki. Phoenix van Liverpool. Hans van Bisby. Martha van Sunderland. Erkalin van Goole. Wila van Aksund. Atlas van Venetië. Alster- thal van Antwerpen. Heemskerk van Ant werpen. Taormina van Antwerpen. Helene van Maldon. British Empress van Norths- field. Job van Kopenhagen. Libelle van Bremen. Hondsbosch van Londen. Tentonia van Rotterdam. Vertrokken zijn: Tauri naar Le Havre. Kyma naar Antwrepen. Skald naar Malmö. Mulan naar Londen. Westereems naar Rot terdam. Ropkesien naar Hamburg. Nancy S naar Thorshavn. Fiona naar Halmstadt. Trompenburg naar Bremen. Orion naar Bre men. Dieter Waltraut naar Hamburg. Suite naar Londen. Schie naar Hamburg. West- land naar Bremen. plaus, wat zeker verdiend was. De Witte Kraaien verzorgden na afloop de dansmu ziek voor het bal, dat onder leiding stond van de heer Duin. Op de wekelijkse oefenavonden heeft de Heemskerker gymnastiekvereniging O. D. I. N. haar nieuwe leider, de heer A. Taver ne uit Santpoort welkom geheten. Het ge hele bestuur was hierbij tegenwoordig en de voorzitter, de heer A. Stakelbeek, sprak de nieuwe leider in hartelijke bewoor dingen toe, waarbij hij de wens uitte dat deze in de voetsporen van zijn voorganger zou treden. De heer P. de Graaf moest deze functie wegens drukke werkzaamheden neerleggen en hem werd dank gebracht voor datgene, wat hij voor O.D.I.N. heeft gedaan. De burgemeester van Velsen mr. M. M. Kwint feliciteert de heer Westenhoven, voorzitter van de afdeling Kennemerland van de Bond Hotel, Café en Restaurant bedrijven. MARKTBERICHT 24 Maart Waspeen 1025; spruiten 18—78; rabarber 3167; witlof 4666; prei 8—«22; bloemkool 614; groene kool 922; gele kool 716; rode kool 611; peen 46; uien 310. Een geestig antwoord van de heer Stam bracht zijn dank tot uiting. Nadat burge meester H. Nielen van Heemskerk de ju- bilerenden gelukgewenst had, brachten de aanwezigen een heildronk op de jubileren de vereniging uit, de veertig-jarige leden Nico Bol en B. J. Böhm kregen een extra- pluim voor hun trouw en de krant een goedgemeend prikje, omdat zij het jubi lerende gezelschap „spiritueel" had ge noemd. Nadat de misverstanden hierom trent spiritueel uit de weg waren geruimd, richtte mr. T. den Hollander, de rechts kundig adviseur van de Bond het woord tot de jubilerende bestuurders en hij vond het een hele prestatie, dat in dit gewest meer dan 20 percent zijnde het lande lijke gemiddelde georganiseerd is on der de HORECA-ondernomers. De klok van gehoorzaamheid schoof naar de vijf uur, toen voorzitter Wester hoven met een hartelijk dankwoord voor alle goede wensen en bloemen deze re- J ceptie kon opheffen. De feestavond 's Avonds kwamen leden en introducé's tesamen in het Kennemer Theater waar Hansy Pallieter en haar Witte Kraaien het eerste nummer vormden van een bont pro gramma, dat de hooggespannen verwach tingen van de talrijke aanwezigen niet teleurstelde. Onder aardige lichtschake- ringen zong Hansy vol charme haar in heemse en exotische songs, afgewisseld door accordeonmuziek. Berry Kievits en Gerard Walden kregen ook de meest ver stokte pessimisten, zo deze in dit gezel schap aanwezig waren, aan het lachen, evenals Gerry en Ferry, die de zaal déden schateren. Lajos Heros gaf blijk van zijn virtuositeit op de xylophoon en kwam in zijn toegift tot een climax. Harry Booda kwam samen met Berry Kievits en Gerard Walden in een sketch, welke een aardige afsluiting vormde van het programma voor de pauze. Met een jodelliedje bracht Hansy Pallieter het publiek in de sfeer van de Zwitserse Alpen. Naast de acteurs van voor de pauze kwamen de humoris tische sneltekenaar Frenly en de jeugdige acrobate Betty Visero op het toneel. Deze laatste oogstte een hartelijk ap- Feestavond van ANMB met Kees Stet De leden van de Algemene Nederlandse Metaal Bedrijfsbond, afdeling IJmuiden- Velsen-Noord, krijgen op Woensdag 31 Maart een feestavond aangeboden, die te vens toegankelijk is voor niet-leden. Deze feestavond wordt gehouden in het Her vormd Wijkhuis aan de Dijckmansstraat. Medewerking verlenen de bekende West- friese conférencier Kees Stet, Rodi van Olf en anderen. Wijk aan Zee thuis tegen QSC De voetbalvereniging „Wijk aan Zee" speelt Zondagmiddag op eigen terrein een wedstrijd tegen Q.S.C. - Hengelaars gaan feest vieren De Beverwijkse hengelsportvereniging ,.'t Karpertje" houdt op Zaterdag 27 Maart in het clubhuis café Langendijk haar jaar lijkse feestavond. Het programma wordt verzorgd door „De drie musketiers". Wegens het grote succes van de propa- ganda-feestavond van de afdeling Bever wijk van de Algemene Nederlandse Me- tp.albedrijfsbond zal deze avond op Don derdag 1 April worden herhaald Medewer king aan het programma wordt onder meer verleend door Cees de Lange. Klaverjassers schudden de kaart De voornaamste uitslagen van de deze week "gespeelde onderlinge1 wedstrijd van de Wijk aan Zeese klaverjasclub ..De Strandmeeuwen" is: 1. G. Bodewes 4733 pnt.; 2. L. Schelvis 4505 pnt.; mevrouw Seysener 4429 pnt.; 4. P. Warmehoven 4352 pnt.; 5. N. v. d. Mey 4344 pnt. DONDERDAG, 25 Maart 1954. Beste kinderen, ZO LANGZAMERHAND gaan we alweer aan de zomer denken, al is de wind nog wat dun en al zullen er nog wel een regiment echte voorjaarsgrillen in de lucht zitten. Maar we krijgen bij het zien van zo'n heerlijk lentezonnetje toch echt zin in de vacantie en daarom heb ik deze gezellige strandfoto voor jullie uitgekozen bijwijze van voorproefje. We zijn echter vandaag rijk bedeeld met twee plaatjes in ons hoekje, namelijk een afbeelding van het dierdat ons het leven in die zo zeer begeerde zomer nu juist niet aangenamer maakl: de vlieg. Moeder heeft heel wat werk om in de warme dagen alle levensmiddelen voor deze snoeplustige insecten veilig te ver bergen. Niet alleen, dat die kleine brom mers graag eens snoepen (dat zou hen nog te vergeven zijn) maar ze brengen vaak ziektekiemen van de ene naar de anders plaats over en daarom kunnen we hen bij onze etenswaar missen als de beruchte kiespijn! De vlieg, die je hier echter op ons plaatje ziet (drie maal zo groot als in werkelijk heid) is een nog gevaarlijker sinjeur dan onze gewone huisvlicg. Het is namelijk de in tropisch Afrika levende Tse-Tsevlicg, de overbrenger van de zozeer gevreesde slaapziekte. Het dier leeft daar in vochtige bossen en zuigt het bloed van zoogdieren. Een steek van deze vlieg kan dodelijk zijn. Gelukkig komen deze vliegen in ons land niet voor, maar hoed je ook voor hun familieleden: onze huisvlieg, want ook die kan ons veel schade bezorgen. Nu gauw de brieven. Als eerste heb ik hier ZEEMEERMIN, die alweer met goede berichten van Piet komt. Gelukkig maar. Ja, een herder is wel een mooie hond, dat ben ik helemaal met je eens, maar eigen lijk vind ik alle honden leuk, behalve die pieterige juffershondjes, want ik zou bang zijn, dat ik er voortdurend op trapte. Nee, met een hond moet je kunnen stoeien en draven en ze moeten inderdaad niet zo erg tam zijn. Jullie herder is zeker nogal jong. dat hij zo wild is? Corresponderen in een andere taal is een uitstekende oefening! Als je er echter geen tijd voor vinden kunt, moet je er je andere werk niet voor verwaarlozen. De leeftijden van de nichten en neven in ons hoekje variëren ongeveei van zeven tot zestien jaar. Tevreden, Meer minnetje? Wat leuk, dat jullie allemaal op de foto gezet zijn CLEMATIS! Ik wou. dat ik de afdrukken eens bewonderen kon. Jullie zijn zeker wel erg nieuwsgierig naar het resultaat? Je beschrijft hier de opname van Robbie met Donald Duck. Wie of wat is dat, die Donald? Het kan een hond, een poes en een eend zijn. Ik ben benieuwd met welk dier je volgende week uit de bus komt. Wat heerlijk voor jullie, dat verblijf in Lunteren in de Paasvacantie. Ik kan me voorstellen dat je er naar uitziet. Nee, die film over de reis van Koningin Elizabeth heb ik nog niet gezien. CONDUCTEUR vertelt me, dat hij een stempel heeft gemaakt van een aardappel. Leuk werkje, vind je niet? Je kunt er aar dige randen mee maken. Dus jij staat ook op de foto ik word er steeds nieuwsgie riger van. HARDLOPER, je zou me nog altijd ver tellen, hoe dat reisje naar Amsterdam is afgelopen, of is het niet door gegaan? Die wedstrijd in het duin lijkt me aardig, al leen moeten jullie er wel helemaal zeker van zijn, dat je niet op verboden gebied terecht komt, want daar krijg je onher roepelijk last mee. Ik geef je groot gelijk, dat je alle vreemde voorwerpen, die je waar dan ook vindt, direct aangeeft bij de politie, je hebt vorige week'maar weer in IJmuiden gezien, wat een gevaarlijk spel letje er gespeeld wordt met die gevonden oorlogsrommel. Waarom vond jij dat luipaard zo „eng" WOELWATER? Het schijnt, naar het l «iiwy Het genoegen., - WOELWATER? Het schijnt, naar het plaatje te oordelen best mee te vallen met zulke huisdieren, maar onder ons gezegd heb ik ook liever een poesje. Hoewel, als je deze grote poezen van jongs af aan went, zullen ze hoogstwaarschijnlijk geen gekke dingen doen. Nee, ik heb je vorige briefje niet gezien. Zat er wel een enve loppe om? Ja, jong, dat raadsel was moei lijk, maar je bent er toch uitgekomen, zie ik. Dank zij de encyclopaedie. VOETBALKONING? Toe maar, je zoekt het ver, maar je hebt gelijk: de moed nooit opgeven. Voor de oplossing moet je maar even onder „Voor jonge hersens" kijken. MARIANNEKE heeft de lente al hele maal in het hoofd, maar ze zal het nieuwe zomerjurkje denk ik na die eerste zonnige lagen wel weer gauw uitgetrokken hebben )f er een dikke jas over aangedaan het is weer stukken kouder geworden. Jam mer van die slag in je voorwiel, maar dan moet je ook maar niet tegen een hekje oprijden om het open te duwen, daar kun nen fietswielen echt niet tegen, meisje! De nieuwe blokwalserij van Hoogovens is te beschouwen als de schakel tussen Staal fabriek en walserijen: de grote staalblokken, die in de Staalfabriek zijn gegoten, worden daar uitgewalst tot plakken, die op hun beurt als grondstof dienen voor de Walserij-West en de walserijen van Breedband. In deze afdeling is voor het eerst een jubileum gevierd: de heer P. van den Outenaar, werkzaam bij de oliekelders, besteeg onder daverend applaus met zijn echtgenote het podium van het ruime schaft lokaal in Blokwalserij en Breedband. Ir. J. T. van der Koogh, bedrijfsleider vam Walserij. West en de Blockwalserij voerde als eerste het woord en bracht in het begin van zijn rede de gelukwensen over van bedrijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies en van de chef der „Noord"fabrie- ken, hoofdingenieur J. van der Woude. Hij merkte op, dat de jubilaris deze heuglijke dag nog op jeugdige leeftijd hij is nog geen 40 jaar viert en dus alle kans heeft de 50 jaar vol te maken. Terugblikkende op de loopbaan van de heer V?n den Oute naar, vermeldde spreker, dat hij vele jaren bij de oude Walserij Oost heefi gewerkt en thans reeds twee jaar bij de Blokwalserij. De taak van de jubilaris in de oliekelders is een uiterst nauwkeurig en verantwoor delijk werk, dat hij tot volle tevredenheid verricht. Ir. v. d. Koogh besloot zijn waar derende woorden met het uitreiken van het vererend getuigschrift en het gedenk bord der „Maatschappij". De chef van de Blokwalserij. de heer B. de Boer, betrad vervolgens hel podium en vergeieek diens werk met het werken in het hart van de afdeling. Zou hier immers stagnatie optreden dan zou dit vertraging voor de hele afdeling opleveren. Er is ge lukkig weinig storing en dat is ondermeer te danken aan mensen als Van den Oute naar. Als bijzonderheid vermeldde spreker nog, dat de jubilaris heeft uitgerekend, dat hij in de afgelopen 25 jaar 50.000 km. heeft verreden van en naar zijn werk! Spreker1 wenste hem de 100.000 km. toe. De heer A. C. Kalis, chef van de techni sche dienst van Walserij West en Blok walserij, filosofeerde over de waarde van het jubileum en stelde de jubilaris ten voorbeeld van alle collega's wegens zijn plichtsbetrachting, ijver en nauwgezetheid. De heer P. Verschoor memoreerde de band, die een jarenlange samenwerking zoals zij in W.O. gekend hadden kan smeden. Het stoffelijk blijk van waardering der „oude walserij"-kameraden bestond uit een fraai wandkleed, dat de heer Ver schoor aan het slot van zijn speech aan- bood. De rede van de heer H. Soeverein, die namens het jubileumfonds sprak, was in feite meer een geestige en uitermate ge waardeerde conférence. Na een met enthousiasme meegezongen feestlied, ont sproten aan de geest van de spreker, be sloot deze zijn „optreden" met de aanbie ding van de geschenken van het fonds: een schilderij en een plant voor mevrouw Van den Outenaar. Vervolgens voerden de heren J. Rose- meye en C. "Visser een sketch op, geba seerd op des jubilaris' gewoonte om veel gebarentaal te gebruiken, waarna de heer D. Keur een fraai wandlampje en een ko peren gong overhandigde, die beide door collega's waren vervaardigd. Een bloemen- Onze GOUDVLEUGELTJE is zelfs-Zon dag al naar het strand geweest. Prachtig is het dan, vind je ook niet, als het nog zo rustig is zonder al die zomerse mensen. Je moet toch echt eens wat uitgebreider zijn met je briefje, dan kunnen we eens wat meer babbelen. Hou je er geen liefhebbe rijtjes op na? Nog een klager over de moei lijke opgaaf van de hondenrassen. WIELRENNER. Nooit de moed opgeven, kerel ze hebben er allemaal mee zitten tobben. Het fietser, viel dus nog niet mee maar dat kan ook haast niet anders, als jp het een poosje niet gedaan hebt. Wan neer hoor ik eens weer wat uitgebreidere berichten van jé? Dit was ons laatste briefje deze week. Tot volgende keer. TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag. Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger meegeven). ..^■^^mvvvwy-m^viooKoxaaioooeoxeoocogcoc Anjer. Crocus. Kamperfoelie, Zeeleeuw en Bruinvis, die alleen vandaag jarig zijn, Gouden Regen, die morgen haar verjaardag gaat vieren, Eljaw, die Za terdag het feestvarkentje wordt, Violier en Maart viooltje, die allebei van Maan dag een feestdag hopen te maken. Boef je en Harlekijntje, die volgende week Dinsdag de belangrijkste persoontjes in huis worden en Kinkhoorn, die de laat ste van deze maand nog pret gaat ma ken. Allemaal veel geluk en veel plezier! Die hondenrassen hebben al mijn klan tjes heel wat hoofdbrekens gekost. Toch doet mij dat wel een beetje plezier, want nu zijn het tenminste niet allemaal tienen die ik te noteren heb. Het beste heeft Goudvleugeltje het er af gebrachten fin, kijken jullie maar naar de punten telling. De goede rassen waren (eigenlijk waren het er acht inplaats van zeven): 1. Bull- doggen (Franse en Engelse); 2. Chow- chow; 3. Mopshondje; 4. Boxer; 5. Bloed hond; 6. Vlinderhondjes of dwergspaniels; 7. Afghaanse windhond. Puntentelling: Clematis 10, 10, 10, 7; Conducteur 10, 10, 10, 7; Wielrenner 8, 10. 10, 6; Zeemeermin 10, 10, 5, 7; Voet balkoning 10, 10, 10, 8; Hardloper 10, 10, 10, 8; Marjanneke 9, 10, 10, 9; Woelwater 10 10, 6; Goudvleugel 10. 10, 10, 9. Het laatste raadsel van deze ronde is een tover-kruispunt. x spieren. x haarkleur. X X X X X bet gevraagde, woord. X vogel, die aan onze kus ten voorkomt. x edelsteen. Op de kruisjes komt van boven naar be neden en van links naar rechts, bij juist invullen van de woorden, hetzelfde woord je te staan. Het raadsel is weer tien punten waard. hulde van de electrotechnische afdeling, welke door de heer J. Metselaar werd aan geboden en een voordracht van de heer Van Veen besloten deze gezellige huldi ging. Het vissersmonument naar een ontwerp van de Amsterdamse beeldhouder F. We zelaar kan in het najaar van 1954 op de kop van de IJmuidense Vissershaven ge plaatst worden. Het ontwerp, dat thans op 1/3 van dê definitieve grootte in het atelier gereed staat, zal in Parijs op ware grootte ge bracht worden volgens het procédé, on langs in ons Zaterdagbijvoegsel „ErBij" besenreven. Daarna wordt het in brons gegoten. De werkzaamheden bij de bouw van 23 woningen voor de kleine man aan het Schoutenbos te Castricum zijn gisteren on derbroken geweest voor het leggen van de eerste steen. De eenvoudige behandeling die zeer zeker een korte plechtigheid ge noemd mag worden, werd verricht door de mede-oprichter van de woningbouwver eniging St. Joseph, de heer J. Tromp,'als oudste nog in leven zijnde oprichter. De woningen worden gebouwd voor rekening van St. Joseph en daarom was het geen wonder dat de voorzitter, de heer G. Klaasse, tevoren met grote vreugde de eerste steenlegging had gememoreerd. Na mens het gemeentebestuur voerde de wet houder, de heer P. de Vries, het woord. Voor het personeel van de bouwonderne mer, de heer Joh. Res, die het werk uit voert, was het dubbele vreugde, want zij kregen allen een geldelijke extra beloning. Met medewerking van de koorvereniging Castricum heeft de Castricumse Orkest Vereniging Woensdag voor patiënten en personeel van het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch een concert gegeven. Van de door het orkest onder leiding van de heer P. Schilp ten gehore gebrachte nummers konden alleen de ouverture „Piqué Dame" van Frans von Suppé en de „Lustspiel Ouverture" van Keler Bela op een behoor lijke uitvoering bogen. De andere werken waren, waarschijnlijk tengevolge van een tekort aan studie, minder best, maar niet temin had het publiek er een daverend applaus voor over. De koorvereniging had het zich niet gemakkelijk gemaakt. Werken van A. Diepenbrock, O. di Lasso, p\ Schu bert en F. Mervdelssohn-Bartholdy zijn nü eenmaal niet gemakkelijk te zingen. Toch lag de hymne „Hör mein bitten" van F. Mendelssohn-Bartholdy, bizonder goed in het gehoor. De sopraansolo van mejuf frouw Annie Groot is waard gememoreerd te worden want de soliste was deze avond buitengewoon goed bij stem. De koorvereniging stond onder leiding van de heer H. Duinker uit Amsterdam. Castricums burgemeester, de heer C. F. Smeets, heeft Woensdagmiddag ten raad- huize zes brandweerlieden beëdigd. Het zijn de heren: L. Eggers, P. Gomes. G. Be- deke, J. Zijlstra. B. Eikel en C. de Groot. Hierdoor is het aantal leden van Castri cums Vrijwillige Brandweer op 17 geko men, aan het hoofd waarvan de burge meester staat met de heer J. W. Beijers- bergen als commandant. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Julius Jozef Maria. z. van N. M. B. Mollee en O. G. Copini; Maria Jo hanna. d. van Th. C. Dobber en A. Vrede- voort; Catharina Alida Maria. d. van A. Twisk en M. C. Lute; Nicolaas Antonius Joseph, z. van N. P. Steenstra en B. A. M. Vermeij; Johannes Theodorus Franciscus, z. van L. P. L. van der Wielen en J. G. Ho- vens; Petrus Jacobus Joseph, z. van M. Bra- kenhoff en D. C. A. Oomes. ONDERTROUWD: B. Visser, wonende te Amsterdam en J. H. Buimer, wonende te Castricum; Chr. J. P. de Leeuw, wonende te Limmen en M. J. Chr. Pieterse, wonende te Castricum. OVERLEDEN: Albert Farrow, nud 77 j., geh. met J. J. Meij, wonende te Castricum, overleden te Alkmaar: Adriana de Gooijer, oud 39 j.. wonende te Zaandam: Ariën Gor ter, oud 84 j„ geh. met T. Schekkerman. wo nende te Castricum; Simon Groentjes, oud 77 j., geh. m. A. Scholten, wonende te Castricum. Prijzen van Woensdag: Heilbot 3,25- 2,40, gr. tong 1.60-1,52, gr.m. tong 1,26- 1,15, kl.m. tong 1,40-1,24. kl. tong I 1,42- 1.30, kl. tong II 1.26-1,08. tarbot I 2,05- 1,60 per 1 kg. Tarbot II 77-72, tarbot III 70, tongschar 72-66, kl. tongschar 27, schartong 25-16, gr. schol 17-12, gr.m. schol 19-13, kl.m. schol 36-18, kl. schol I 28-16,, kl. schol II 26-8. schar 27-11. bot 13-8, v. haring 17-10,50, makreel 23-17, gr. schelvis 67-46, gr.m. schelvis 60-50, kl.m. schelvis 57-51, kl. schelvis I 64-48, kl schelvis II 42-14, wijting 22-8, gr. gul 33-24. midd. gul 33-22, kl. gul 24-15. kL leng 34-24, ham 62-54, kl. wolf 33-30, poontjes 21-8, lommen 19-15, kl. koolvis zw. 15-12, kl. koolvis wit 26 per 50 kg. Gr. kabeljauw 140-59, gr. koolvis zw. 34- 30, gr. koolvis wit 59-55, gr. leng 62-52, gr. wolf 72-60 per 125 kg. Aanvoer van Woensdag: 182 kisten teng en tarbot, 11 heilbot, 29 tongschar en schartong, 790 schol, 140 schar, 70 bot, 880 haring, 855 makreel. 520 schelvis, 625 wijting. 545 kabeljauw en gul, 60 leng. 2 ham, 35 wolf, 41 poon, 970 koolvis, 65 'di versen, totaal 5820 kisten.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 11