Kort en bondig J Onderaardse gangen ontdekt in Haarlems binnenstad Op bezoek bij een man, die niet stilzitten kan Indonesië neemt aandelen van KLM in Garuda over Gevolg van politieel onderzoek naar een „verdwenen skelet" Ministersconferentie van Brussel uitgesteld Vanmorgen in de Vis hal KLM verleent tot 1960 technische bijstand DONDERDAG 25 MAART 1954 10 K ruisbooggewelf „Willem Barendsz" komt terug met 16.266 ton traan „Klein Europa" Geen uniform legestarief voor paspoorten Faillissementen Koningin bezocht afscheidsvoorstelling van Rika Hopper Kranige staaltjes van vrijetijds besteding en vakmanschap Scheepvaart Twee uit Amsterdam afkomstige kunstenaars de één costumier en vervaardiger van wandtapijten, de ander beeldhouwer en schilder hebben dezer dagen de Haar lemse politie voor een mysterie geplaatst. Naar z(j verklaren vonden zij kort na hun intrek in Juli 1950 in het perceel Gortestraat 20, bij werkzaamheden ter verstevi ging van de fundamenten van het zestiende of zeventiende eeuwse huis, dat ongeveer twintig jaar geleden onbewoonbaar verklaard moet zijn, onder de vloer van de ach terkamer een menselijk geraamte. Het bevond zich met het hoofd naar de voorzijde van het huis gekeerd, vlakbij de deuropening tussen voor- en achterkamer, terwijl de linkerarm in min of meer opgerichte toestand werd aangetroffen. Zij groeven het geraamte niet geheel uit, maar konden onder de nogal rui liggende aarde wel op de tast constateren dat de schedel en andere hotten aanwezig waren. Beide kunstenaars menen te weten dat, blijkens de kleur van het armbot en de conditie daarvan, het niet het stoffelijk overschot van een reeds lang geleden gestorven persoon kon zijn. Het armbot werd door hen in een emmer, met andere botten van dierlijke oorsprong, op het binnenplaatsje gezet. De dag daarop begaf de costumier zich voor twee dagen naar Amsterdam en de schilder, die in de eigen woning van de huiseigenaar-verhuurder werk had op te knappen, begaf zich derwaarts en daar de werkzaamheden enige tijd in beslag namen, bracht hij de nacht bij hem thuis door om de volgende dag de laatste hand aan de hem verstrekte opdracht te leggen. Toen beiden de volgende dag terugkeer den ontdekten zij dat het gat waarin het stoffelijk overschot was aangetroffen, was dichtgegooid. Het vermoeden dat het ge raamte dan ook wel verdwenen zou zijn, werd inderdaad door een nader onderzoek bevestigd. De vraag rees, wie, behalve zij, over een huissleutel beschikte, en wie er enig belang bij de verwijdering van de resten kon hebben. De politie, die pas sinds korte tijd in deze zaak werd gekend, ziet zich thans voor de beantwoording van deze vraag gesteld. Links het huis waarin de ontdekkingen van historische en opzienbarende aard werden gedaan, en dat binnenkort door de kunste naars moet worden ontruimd. Nadat lange tijd geruchten in de buurt hadden gecirculeerd waarbij verband werd gelegd tussen deze vondst en de plotselinge verdwijning van een Joodse landgenoot, die in de oorlogsjaren in dit huis onderdak zou hebben genoten, werd een op bet politie bureau ontvangen anonieme briefkaart, waarin onder meer stond: „Het geraamte ligt nog steeds op de Gortestraat 20 onder de grond", mede de aanleiding om een en ander aan een officieel onderzoek te onder werpen. Inmiddels werd de beeldhouwer, zo deelde hij mede. benaderd door een broer van de huiseigenaar met de uitnodiging voor een fietstochtje, waarbij hem het verzoek werd gedaan om over deze aan gelegenheid het zwijgen te bewaren. De politie werd daardoor aanvankelijk voor tegenstrijdige verklaringen der huurders geplaatst, die echter thans, nadat enige aandrang werd uitgeoefend, vrijwel gelijk luidend zijn. Vrijdag j.l. heeft onder leiding van de rechter-commissaris een onderzoek plaats gehad, waarbij de door de kunstenaars aangewezen plek werd blootgelegd. Men kon niet anders constateren dan dat er van het geraamte niets was overgebleven. Toen de huurders opmerkten dat zij destijds een armbot hadden verwijderd, werd de politie opnieuw voor een raadsel geplaatst, want het bleek dat ook de emmer met inhoud van het binnenplaatsje was verdwenen. Intussen bleken de opgravingen echter niet geheel zonder resultaat te zijn, want op ongeveer twee meter diepte stuitte men op een volledig in tact gebleven kruisboog gewelf, waarin drie onderaardse gangen uitmondden. Het is bekend dat in deze omgeving vroeger meer dergelijke ontdek kingen zijn gedaan. Men neemt aan dat het geheime verbindingen waren tussen kloos ters die destijds in deze buurt zouden heb ben gestaan. Nadat het onderzoek beëin digd was, en enkele situatie-foto's waren genomen, heeft men het gat dichtgegooid en toegemetseld. Van de vele theorieën die ter verklaring van de lugubere ontdekking van de kun stenaars worden geopperd, is er echter niet een die steekhoudend bleek. Vast staat dat gedurende de oorlog de verhuurder, die Het seizoen voor de jacht op baard-wal vissen in de wateren van de Zuidelijke IJszee is op 18 Maart te middernacht ge ëindigd. Totaal heeft de „Willem Barendsz" geproduceerd 16.266 ton traan en spermolie tegen 17.245 ton in het seizoen 1952-'53. Sinds 7 Maart heeft de „Willem Barendsz" zijn grote achterstand in de productie aan merkelijk ingelopen. In de resterende 12 dagen van het seizoen bedroeg de produc tie 22.779 ton traan en spermolie. De traan is aan de Nederlandse regering voorverkocht voor 78 pond sterling per ton eerste kwaliteit. Voor de productie in het seizoen 1952-'53 was de prijs 77.10 pond sterling per ton. Ditmaal hebben uitermate slechte weers omstandigheden de vangst sterk gedrukt. De „Willem Barendsz" aanvaardt nu de terugreis en wordt eind April in Nederland terug verwacht. ook in het verzet werkzaam is geweest, dit pand zelf bewoonde. Uiteraard wordt aan dit feit de verdwijning van de Joodse on derduiker gekoppeld, maar vooralsnog ontbreekt ieder bewijs om een en ander te staven. Merkwaardig is echter wel dat in strijd met een door een der kunstenaars ten overstaan van de politie reeds afge legde officiële verklaring, de verhuurder gesteld zou hebben dat het gat in zijn aan wezigheid en die van enkele anderen, door beide kunstenaars zou zy'11 dichtgegooid. Het is te begrijpen, dat het onderzoek hier door niet eenvoudiger wordt. Daarbij komt dat al sinds geruime tijd de verhouding tussen huurders en ver huurder te wensen overlaat. De conflicten resulteerden tenslotte in een proces dat door de verhuurders werd verloren, waar bij zij veroordeeld werden om het huis vóór 2 April te ontruimen. De kunstenaars weten nog niet, hoewel zij reeds een voor lopige slaapplaats vonden, waar zij uit eindelijk terecht zullen komen. Het ligt voor de hand dat deze tussenkomende kwestie de verhoudingen nogal onzuiver maakt. De verhuurder grijpt deze gelegen heid aan om aan te tonen dat de huurders met hun mysterieuse ontdekking niets an ders beogen dan om hem in een ongunstig daglicht te plaatsen. Terwijd de huurders op hun beurt des verhuurders betichtingen als een bewijs willen zien van zijn twijfel achtige praktijken. Voorlopyj zijn er bij officiële instanties geen positieve aanwij zingen ten nadele van de verhuurder be kend. PARIJS (A.F.P.) Te Partf» is officieel medegedeeld, aldus bericht het Franse persbureau A.F.P., dat de conferentie van de zes ministers van „Klein Europa" (Frankrijk, West-Duitsland, de landen van de Benelux en Italië), welke 30 Maart te Brussel bijeen zou komen, uitgesteld is. De conferentie zou gehouden worden over de toekomst van de op te richten politieke gemeenschap in West-Europa. Naar men te Parijs aanneemt hebben de ministers het plan in de loop van de maand Mei een conferentie te houden. Graad van verlaging nog niet bepaald Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer F. Goedhart (P. v. d. A.) betreffende verlaging van de legeskosten voor de af gifte van paspoorten hebben de ministers van Buitenlandse Zaken mede namens de minister van Binnenlandse Zaken schrifte lijk geantwoord: De mate waarin de paspoortleges ver laagd zouden kunnen worden, is nog een punt van overweging. Het invoeren van een uniform tarief voor het gehele land is voorshands niet uitvoerbaar. Boven de rijksleges worden namelijk nog leges geheven door de pro vinciën en de gemeenten; deze organen bepalen zelfstandig het bedrag van deze leges. Twee trawlers twee loggers Vanmorgen loste de Johannes Polder mam: 40 kisten schelvis, 75 open wijting, 25 dichte wijting, 175 makreel, 200 koolvis, 70 Noordharing, 150 Silverpithaaing, 30 radio en 10 diversen. De Flamingo bracht aan dc markt: 50 kisten Noordharing, 625 Silver-pit, 140 ma kreel, 80 open wijting, 150 koolvis en gul, 10 diversen en 35 stijve kabeljauwen. De KW. 7 en de Dirkje (deze logger voer Zaterdag uit en is dus binnen zes dagen weer op honk) voerden beide 900 kisten Silverpitharmg aan. Silverpit opgehouden De prijs van de Noordharing liep om de f 14. de Silverpit kwam niet hoger dam f 11- f 10.50 (opvangprijs). Dit was de reden dat van de Dirkje ongeveer 100 kisten werden verkocht en 5iet overige de haring was erg klein van stuk werd opgehouden. Belg fel op kabeljauw België had grote trek in kabeljauw. De rijen gingen weg voor f 110i 85, de kis ten voor f90. Binnenland Het binnenland nam de wijting af tegen f 22f 24, de braat voor f 40f 45. pen nen f 60, kleinmiddel f 65f 70, zwarte koolvis ging voor f 32f 33 vam de hand, grote gul voor f 43, middel f 40, torren f25—f28, schol II bracht f 18—f 25 op en schol III f 15. Engeland flauw Engeland had weinig zin en kocht de grote schol voor f 12, middel f 16, zetschol f 18f22 en de enen voor f22f 18. Weinig tongen De aanvoer van tong was gering. De prijs voor groot, grootmiddel, kleinmiddel en eentjes was f 1.60—f 1.65. Tweetjes maak ten f 1.35. Besommingen De Abraham besomde Woensdag voor een 11 daagse reis f20.340, klaas Wijker voor 13 dagen f20.680, Eli eveneens voor 13 dagen f 11.980 en Eveline voor een even lange reis f 14.350. De Axel besomde f1910, de IJm. 209 f6580, de KW. 9 f2940 en de H.D. 79 f7615. Voor morgen Definitief is voor de Vrijdagmarkt nog geen trawler bekend. Men kan echter de Gelria verwachten, die sedert de 15e op zee is. De rechtbank te Haarlem heeft Dinsdag de navolgende faillissementen uitgesproken: A. Walta, slager Stationsstraat 52, Koog aan de Zaan. Rechter-commissaris: mr. C. E. Muller. Curator: mr. D. Aten, advocaat en procureur te Zaandam. W. F. van der Kroft, aannemer, lordens- straat 72. Haarlem. Rechter-commissaris: mr. C. E. Muller. Curator: mr. B. J. Lambers, advocaat en procureur te Haarlem. Wegens gebrek aan baten zijn opgeheven de faillissementen van: M. Nuisker. betonwerker, Wilhelminalaan 32 te Zwanenburg. Rechter-commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. W. Glastra, advocaat en procureur te Haarlem. J. Bos. stoffeerder, Madoerastraat 3 te Heemstede. Rechter-commissaris: mr. H. J. Ferwerda. Curator: mr. W. Boers, advocaat en procureur te Overveen. Wegens het verbindend worden van de uitdelingslijsten zijn geëindigd de faillisse menten van: C. Helder, koopman Kastanjelaan 4, te Zwanenburg. Rechter-commissaris: mr. C. E. Muller. Curator: mr. W. Glastra, advo caat en procureur te Haarlem. J. Ledder, handelende en zaakdrijvende onder de naam „Chocolaterie De Ster", Kei zerstraat 9. Haarlem. Rechter-commissaris: mr. H. J. Ferwerda. Curatrice: mej. mr. S. Boekman, advocate en procureur te Haarlem. Bij vonnis van de rechtbank is, na gedaan verzet, vernietigd het vonnis dier recht bank van 16 Februari, waarbij H. Süsskind, laatst gewoond hebbende te Badhoevedorp, Gen. Snijdersplantsoen 5, thans wonende te New York. N.J. (U.S.A.), in staat van fail lissement is verklaard, met benoeming van mr. dr. F. A. Bijvoet, advocaat en procureur te Haarlem, tot curator. Bij vonnis dier rechtbank van 16 Maart, waarbij W. van Niel. timmerman. Concours laan 8, Hoofddorp, in staat van faillisse ment is verklaard, met benoeming van mr. J. Jansonius, advocaat en procureur te Haar lem, tot curator. Ook kunstminnend Utrecht heeft de ge legenheid aangegrepen de 76-jari®e actrice Rika Hopper te huldigen bij haar afscheids voorstelling die Woensdagavond in de Stadsschouwburg plaats had. Voor de scheidende actrice was het een grote eer dat Koningin Juliana de voorstelling van het stuk „Anastatia" door de toneelgroep Theater kwam bijwonen. Hare Majesteit werd ontvangen door de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht en me vrouw Reinalda. Onder de naam „De Gouden Schakel" zal van 25 Mei tot en met 7 Juni in de Ahoyhal in Rotterdam een internationale tentoonstelling worden gehouden van werkstukken van allerlei aard, die tot stand kwamen in vrije tijd. Zij dient ter bevordering van handvaardigheid en vrije tijdsbesteding. Welke staaltjes van vindingrijkheid en vakmanschap we er te zien zullen krijgers is uiteraard nog een geheim. Maar wat we er te zien kunnen krijgen is ons duidelijk geworden toen we onze neus om de hoek van de deur hebben gestoken, in het huis van een man, die mogelijk enkele van zijn prestaties op de tentoonstelling zal bren gen. We waren bij de heer J. D. Dubbe in de Adriaan Loosjesstraat in Haarlem, die als stipeur aan ons bedrijf is verbonden. Een gewoon vakman dus, die over evenveel vrije tijd beschikt als iedere andere vak man. Een man, die overdag hard werkt en 's avonds, wanneer hij het eten achter de kiezen heeft, de stoel wat dichter bij de kachel schuift en zichPardon. Nu moeten we oppassen. Dubbe zou vast zijn wenkbrauwen fronsen als hij las, dat wij hem in een stoel hebben gezet bij de kachel om hem uit te laten rusten en bedtijd af te laten wachten. Want Dubbe kan niet zitten, althans niet stilzitten. Volgt ge ons even? Dan zullen we eens zien waar Dubbe zijn vrije tijd zo graag doorbrengt. Achter in zijn woning bevindt zich een kleine werkplaats. Op een werkbank staan drie modellen van voor velen bekende schuiten. Het zijn de „Neeltje Jacoba", de reddingboot van de N.Z.H.R.M., die in IJmuiden de boeg al jaren gericht houdt naar de plaats waar het leven van scheeps- BINNENLAND Achttien landbouwers, eigenaren van landerijen in het Staphorsterveld onder Zwartsluis, hebben besloten vrijwillig een broed reservaat voor weidevogels te vormen. Zij zullen voor hun terreinen geen vergun ningen meer verlenen tot het zoeken van eieren. Men heeft de laatste jaren geconsta teerd, dat het aantal weidevogels in deze streek voortdurend kleiner wordt. Het Werkcomité voor opvoeding tot democratie zal op 13, 14 en 15 April zijn zevende studieconferentie houden in de Internationale School voor Wijsbegeerte te Amersfoort. Het onderwerp voor ae confe rentie is de technische vorming in de mo derne democratische samenleving. De gemeentebesturen op Walcheren en in West Zéeuws-Vlaanderen hebben een commissie ingesteld tot bestudering van de problemen, welke zullen rijzen bij de uit voering van het Drie-eilandenplan en het Deltaplan. Zij zal nagaan of deze plannen in overeenstemming zijn met de belangen van de door haar vertegenwoordigde ge bieden. Voor de Italiaanse radio-omroep heeft minister-president dr. W. Drees een korte gelukwens uitgesproken ter gelegenheid van de 80ste verjaardag van de Italiaanse pre sident Einaudi. Minister Drees memoreerde de bijzondere vriendschapsbanden tussen Italië en Nederland welke door de over stromingsrampen in beide landen en door de spontane reacties van hulpverlening een bijzonder accent hebben gekregen. In een textielfabriek te Haaksbergen is gisteren brand uitgebroken. De viltklanderij der fabriek is geheel uitgebrand. Het vuur. dat vermoedelijk is ontstaan doordat che micaliën in een vat explodeerden, werd ge blust door de fabrieksbrandweer en die van Enschedé. Het gebouw liep veel waterschade op. In de gehele fabriek werken ongeveer 1000 arbeiders, waarvan 100 in de viltklan derij. De overige afdelingen van de fabriek kunnen normaal doorwerken. Te Zutphen heeft brand gewoed in een pakhuis van de papiergroothandel M. Groen aan de Haltestraat. De brandweer was ln drie kwartier het vuur meester. Een groot deel van de opgeslagen voorraad papier is verloren gegaan. Het pakhuis liep veel brand- en waterschade op. Prins Bernhard heeft het erevoorzitter schap aanvaard van hét ere-comité tot op richting van eén nationaal monument tér nagedachtenis van dr. A. Pleaman. Binnen kort zullen enige beeldhouwers worden aangezocht een ontwerp voor het monument te vervaardigen. De twaalfjarige Hans Hoogendam uit Delft heeft van het hoofdbestuur van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren een onderscheiding gekregen voor een daad van dierenliefde. Op een koude Januaridag van dit jaar had Hans een lammetje, dat in een sloot was geraakt, van de verdrinkingsdood gered. DJAKARTA. (Aneta). Het nieuwe contract van de Garuda Indonesian Air ways is Woensdag in het ministerie van Verbindingen te Djakarta ondertekend door de minister van verbindingen, prof. Rooseno en door de leider van de K.L.M.- delegatie, de heer Van der Ploeg. Het nieu we contract is gedurende 6 jaren geldig, hetgeen betekent, dat het contractuele verband volgens het oude G.I.A.-contract met 20 jaar is verminderd. Alle aandelen, die zich in handen van de K.L.M. bevin den zullen door de Indonesische regering worden overgenomen, zodat het gehele ka pitaal van de Garuda Indonesian Airways in het bezit van de Indonesische regering zal komen. Tegelijk met de overname van de aan delen zal een passend rendement worden betaald voor de tiid, dat de K.L.M. kapi taal heeft geïnvesteerd in de G.I.A. De fi nanciële regeling, zoals die is vastgesteld in het oude contract van de G.I.A., dat liep over een periode van 1960 tot 1980, de zo genaamde „één-procentregeling" wordt hiermee teniet gedaan. De K.L.M. zal zich terugtrekken uit de directie. De nieuwe directie zal benoemd worden door de enige aandeelhoudster, de Indonesische regering. De benoeming van commissarissen en onder-directeuren zal eveneens door de regering als aandeel houdster geschieden. De hoogste leiding van de G.I.A. zal berusten bij een raad van directeuren, die zal bestaan uit een president-directeur en twee directeuren, waarnaast drie onder-directeuren zullen worden benoemd. De K.L.M. zal tot 1960 technische bij- stand verlenen aan het bedrijf van de G.I.A. Als overgangsregeling zal tot eind j 1956 liet hoofd van de groep voor techni sche bijstand worden aangesteld als direc teur voor technische en vliegtechnische aangelegenheden en het plaatsvervangend hoofd van de groep technische bijstand tot onder-directeur voor deze aangelegen heden. Beide partijen hebben het voornemen op 30 April 1954 het gedetacheerde aanwe zige personeel terug te brengen tot een theoretisch nihil in 1960. De nieuwe overeenkomst is van kracht vanaf 30 April 1954. Ofschoon de overeen komst slechts een geldigheidsduur van 6 jaren heeft, is overeengekomen, dat beide partijen haar kunnen verbreken, met in achtneming van een opzeggingstermijn van 6 maanden. De leden van de K.L.M.-delegatie zul len Donderdag naar Nederland terugkeren. De heer Van der Ploeg, leider van de K.L.M.-delegatie, zeiae dat de delegaties zonder één wanklank tot overeenstemming zijn gekomen. „Weest er van overtuigd, dat het leveren van technische assistentie aan de Garuda, ook na de wijziging van het contract, als een zeer belangrijke aange legenheid voor de K.L.M. wordt gezien. Alles zal door de K.L.M. in het werk wor den gesteld om de verplichtingen, welke voor de K.L.M. uit het nieuwe contract voortvloeien, stipt na te komen en de goede samenwerking in het G.I.A.-bedrijf te bevorderen. Prof. Supemo, de voorzitter van de In donesische delegatie legde er de nadruk op, dat de sfeer bij de onderhandelingen steeds vriendschappeliik en aangenaam is ge weest. Besommingen van hedenmorgen Trawlers: J. Polderman f 14.900, Fla mingo f 14.900, RO. 53 ged. f 6500. Logger: KW. 7 1 11.300. Kotter 94 f 1300. bemanningen elk moment op het spel kan staan; ernaast een copie in miniatuur van de „IJmuiden 45", die deel uitmaakt van IJmuidens vissersvloot; en dan nog de „Zwarte Zee", van wiens kracht de oceaan stomers in Rotterdam regelmatig dankbaar gebruik maken, wanneer zij veilig naar de kade geloodst willen worden. Dubbe ziet er naar niet zonder trots. Gij en wij zouden er niet anders naar gekeken hebben, indien ze maar uit onze handen waren gekomen. Maar ze zijn van Dubbe. Het zijn, voorzover wij kunnen oordelen, voortreffelijke bewijsstukjes van vakman schap, dat hier tot ontplooiing kwam in vrije uurtjes. En staaltjes van ambitie. Ge zult het volledig met ons eens zijn als we u vertellen wat Dubbe ons vertelde. „De Neeltje Jacoba" voltooide Dubbe in 1942. Dubbe was als stipeur werkzaam bij een Utrechtse dagbladonderneming. Het was in die tijd, dat de aard der omstandig heden sterker dan ooit aanleiding was onze talenten te projecteren, ondanks het feit dat we er door de omstandigheden tevens ernstig in gehandicapt werden. Dubbe stapte in de weekeinden op zijn fiets en reed naar IJmuiden. De zee en de schepen speelden een belangrijke rol in het leven van zijn voorgeslacht. Dubbe werd géén schipper, maar hij erfde een diepwortelende hang naar schip en zee. En aan zyn interesse ervoor gaf hij voor het eerst vorm op zijn zevende jaar. Toen bouwde hij zijn eerste miniatuurschuit. In IJmuidens's haven lagen Duitse sche pen. Fotograferen was er uiteraard verbo den. Maar van de „Neeltje Jacoba" zou en en moest Dubbe de fijnste détails weten, Hij wilde haar namaken. Hij slenterde wat rond in haar. buurt en maakte ongemerkt aantekeningen op een luciferdoosje. Zijn belangstelling voor het schip won het van het risico, dat hij liep als hij die belang stelling niet onderdrukte. Maar het schip kwam klaar in een jaar. Op soortgelijke wijze maakte hij de andere boten. Vrijetijdsbesteding is voor velen een probleem van ongekende grootte. En als- zodanig wordt het onderkend. Daarvan ge tuigt het initiatief tot het opzeten van een tentoonstelling, zoals die, waaraan thans in Rotterdam met vereende krachten wordt gewerkt, en die straks zal aantonen in hoe verre en in welke mate men er zich van bewust is, dat met een goede wil meer te bereiken is dan menigeen vermoedt. Als de lijst met namen van deelnemers aan de tentoonstelling, vele mannen als Dubbe bevat, dan zal zij, dat is zeker, het vraagstuk „Wat doe ik met mijn vrije tUd" voor tallozen aanzienlijk verlichten. Dit is de heer J. D. Dubbe, die als stipeur aan ons bedrijf is verbonden, de gehele dag dus druk is bezet, maar 's avonds en tijdens regenachtige weekeinden dikwijls is te vinden in zijn werkplaats achter in zijn huis aan de Adriaan Loosjesstraat. De drie schepen, die men op de foto ziet, bouwde hij in zijn vrije uren. Mo&elijk zal hij ze inzenden naar de tentoonstelling ,JDe Gou den Schakel", die lnv Rotterdam gehouden zal worden, en welke tot doel heeft de handvaardigheid en goede vrijetijdsbeste ding te bevorderen. Abbekerk, 22 v. Calma n. Port Kembla. Akkrumdljk, verm. 24 v. Baltimore n. Philadel phia. Aagtedijk, 24 v. Rlo Grande do Sul te Buenos Aires. Aalsom, pass 23 Lissabon n. Bremen. Alphacca, 24 v. Baltimore te Trinidöd. Ariadrie, 23 v. Oran r. Rotterdam. Albireo, 24 te Rotterdam. Aldabl, pass. 24 Ouessant n. Antwerpen. Alkaid, 24 te Rotterdam. Amsteldijk. 22 te Galveston. Amstelatad, 23 te Vancquver. Annenkerk, 21 te Port Said. Adlnda, 23 190 m. NO. Balikpapan. Agatha, 25 v. Piadju te Penang verwacht. Amefskerk, 23 130 m. NW. str. Messina n. Genua Amstelvaart, 22 1630 m W.ZW. Vancouver eil. Artemis, 23 Op proeftocht op NoorBzee. Bloemfontein. 23 450 m. ZW. Ascension «1. Bonaire. 23 310 m. N.NO. Paramaribo. Boskoop. 23 IN m. N.NO. Finisterre. Blitar. 54 v. Melbourne n. Adén. Batola, 23 v. Steenkool n. Fakfak. Bintang. 23 te Hamburg. Blijdendijk. paae. 23 Wight n. Boston. Celebes, pass. 23 Finisterre tl. Genua. Chama, 23 te Port Said, Callisto, 23 v. New Orleans te Rotterdam. Caltex Delft, 23 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Leiden, 23 60 m NW. Oporto. Caltex Nederland. 23 70 m. W.NW. Oporto. Caltex Pernis 23 40 m. W.NW. Algiers Caltex The Hague, 23 v. Sidon n. Rotterdam. Cistula, 23 290 m. NW. Sharksbaéi. Cleodora, 23 90 m. O. BilHton. Corilla. 23 270 m. NW. Fremantle. Dalerdijk, pass. 24 Ouessant fl. Le Havre. Drente paas. 23 Holtenau n. Kirlshamn. Duivendrecht, 23 30 m. O. Bahamas. Eos, 23 te Antwerpen. Erinna, pass. 23 Guadeloupe n. Curacao. Ena, 23 220 m. w. Selatan. Enggano, pass. 23 Balearen n. Le Havre. Esso Amsterdam. 23 dwars Kp. Carbon. Esso Den Haag. 23 dwars Lissabon n. Sidon. Fellpes, 72 v. TJ. Priok n. Piadju. Friesland (SSM). 23 160 m. N. Finisterre. Gaasterkerk. 23 v. Melbourne n. Sydney. Groote Beer, 23 740 m. W. Lands End. Garoet, pms. 24 Pinisterre 26 R'dam verw. Gouwe. 22 te Port Centil. Heeléum, 23 te Le Havre. Her*, 23 v. Paramaribo te Rotterdam. Heemskerk, 24 Vlissingen n. Amsterdam. Hathor, 23 rede Latakia. Hector, 23 te Famagusta. Ivoorkust, 23 100 m. NW. Lissabon. Japara (KRL), pas». 23 Sabanf n. Port SoedHn. Jagersfontein, 23 v. Port Elizabeth n. Kaapstad Jupiter, 23 te Algiers. Kots Inten. 23 v. Penang n. Port Swettenhaa Kota Agoeng, 24 te Aden. Kota Gedeh, 24 v. Port Sulphur te Baltimore. Karlmata, 23 rede Semarang. Lawak, pass. 22 Belawan n. Bombay. Loosdrecht, 22 100 m. C.NO. Massawa. Lawak, pass. 23 Sabang n. Bombay. Lombok, pas. 23 Kp. Bon n. Casablanca. Laagkerk, 23 v. Colombo n. Madras. Lindekerk, pass. 24 Perim n. Muscat. Luna, 23 v. Malta n. Lissabon. Laertes, pass. 23 Kp. St. Vincent n. R dam. Leersum, 22 450 in. ZW. Flores. Loenerkerk, 23 dwars Golf v. Maslra n. Karachi. Lucita, 23 v. Heysham n. Old'kitpatrick. Maasdam, 25 Southampton verwacht. Maas, 24 v. La Guaira tePuerto Cabello. Manoeran, 23 v. Soerabaja n. Semarang. Malvina, 22 te Balikpapan. Molenkerk. 24 te Zanzibar. Macuba, 23 60 m. N. ten O. Brifband. Malea. 23 Perim gepass. n. Bahrein. Manekerk. 23 250 m O. Guardaful n. Penang. Marpessa, 23 70 m. ZO. Kp. Leeuwin. Meliskerk, 23 190 m. O.ZO. Hongkong. Mentor, 23 50 m. W. Oporto n. Lissabon. Minjak. 23 v. Makassar n. Kendari. Muiderkerk, pass. 23 Balearen n. Cadiz. Murena, 23 600 m. Z.ZO. Suez. Noordam, vertr. 25 v. Baltimore n. Newport News en 27 v. Newport News n. R'dam. Nestor, 23 800 m. ZW. Lands End. Nieuw Holland, 23 v. Singapore 11. Port Swetten- ham. Notos, 23 70 m. NO. Oran n. Algiers. Oranje. 23 120 m. NO. Massawa. Oranjestad. 23 v. Barbados n. Plymouth. Orion, 23 te Amsterdam. Orestes, 24 v. Port of Spain te Paramaribo. Omala, 23 610 m. O. ten N. Ras Fartak. Pendrecht, 23 v. Pto La Cruz n. New York. Poelau Laut, 23 v. Bahrein n. Karachi. Prins Philips Willem, 23 v. Hamburg te R'dam. Prins Fred Willem, 24 v. Rotterdam te Antw. Prins Willem V. 24 v. Jaffa n. Rotterdam. Peperkust, 23 te Freetown. Phröntis, 23 ten anker te Semarang. Prins Willem IV. 23 te Kristiansand. Roeblah, 24 v. Belawan te Penang. Rotti, 23 v. Semarang n. TJ. Priok. Rijndam, 23 1070 m. O. ten N. Kp. Race. Rijnkerk, 24 te Yokohama. Ridderkerk. 23 v. Amsterdam n. Genua. Raki. 22 te Semarang. Reynlersz, 23 210 m. O.NO. Soerabaja. Riouw, pass. 23 Diamantpunt n. Belawan. Salatiga, pass. 24 Sabang n. Penang. Sarangan, vertr. 24 v. Basrah n. Bahrein. Stad Schiedam, 23 Finisterre gepass. n. Vlaar- dlngen. Slngkep, 23 v. Valencia n. Amsterdam. Sommelsdijk, 23 v. Halifax n. Alexardrlë. Straat Banka verm. 23 v. Mauritius n. Belawan Straat Soenda, 23 v. Port Elizabeth te Kaapstad Sumatra, 24 v. Alexandrië te Genua. Sheratan. 25 v. Philadelphia te Mer>a al Ahmad! verwacht. Sliedrecht. pass. 23 Bizerta n. Aden. Boestdljk, 23 360 m. O. Guardafui. Stad Breda, 23 dwars Tusrarrock n. Melbourne- Stan vac DJirak. 23 160 m. W. Kp Cambodia. Tablan, pas. 23 Marcus eil. n. Manilla. Teucer. 23 v. Aden n. Padang. Thalatta, 33 v Liverpool n. Curasao. Tawall, 24 v. Aden te Mombasa. Tero, pass. 23 Fernando Noronha n. Victoria. Tlba, nacht 24-25 v. Rotterdam te Bremen verw Titus, 24 v. Patras n. Gibraltar. TJlbadak, 24 v. Sydney n. Makassar. TJipanas. 22 v. Manilla n. Japan. Tankhaven I. 23 te Bangkok. Tankhaven n. 23 v. TJ. Uban n. Sungelgerotig. Taria. 23 265 m. ZO. Singapore. Ternate. 23 dwars eil Salawati n. Makassar. Tibia. 23 210 m. O. ten Z. Malta. TJibodas, 23 rede Semarang. TJiluwah, 23 v. TJ. Priok n. Semarang. Tjipondok, 23 v. TJ. Priok n. Bintang. TJltlalenigka, 23 te Mojl Tomini, 23 v. Hamburg n. Bremen. Van Heutsz, 22 te Mombasa. Van Riebeeck, 23 v. Soerabaja n. Makassar. Van Spilbergen. 23 230 m. Z.ZW. Las Paimas. Willem Ruys, 23 no m. NW. Alexandrië. Woe nsd recht, 23 Mirl verwacht. IJsel, 23 v. Lissabon te Rotterdam. Zuiderkruis, 23 v. Walvisbaai n. Las Paimas. Zormewijk, pass. 24 Gibraltar n. Chili. KLEINE VAART Atlas, 24 te Buitenhuizen n. Amsterdam. Aaltje, pass 24 Vlissingen n. Zee. Anna Henny, pass. 24 Vlissingen n. Ipswich. Aam. Courbet,, pass. 24 BrunSbüttel n. Kopen hagen. Adm. De Ruyter, 24 v. Hamburg te Ipswich. Adrn. Nelson, 24 v. Londen te Dordrecht. Aligarve, vertr. 24 v. Gent n. Wicklow. Albergen, 23 v. Dover te Bilbao. Anna b. 24 te Basse Indre. Appingedam. pass. 24 Casquets n. Antwerpen. Barracuda. 23 v. Aberdeen n. Methii. Berginsel. vertr. 24 v. Waterford n. Swansea. Bernard, pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Bhie Boy. 22 v. Delfzijl te Londen. Bree Helle, 24 v. Rotterdam te Lorden verw. Binnenhaven, 24 v. Port Lyautey te Bmden. Beekbergen, vertr. 24 v. Newport n. Gent. Birmingham, 23 te Grangemouth. Bab-T, 22 Burlings gepass. n. Liverpool. Brem, 22 te Lissabon. Casablanca, 23 v. Casablanca tè Rouaan. Casana, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Cornelia, 23 v. Vlissingen n. Antwerpen. Córisca, 23 v. Duinkerken te Vlissingen. Corrte b. 23 v. Thameshaven n. Lowestoft. Da Capo pa6e. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Deneb, 24 te Vlissingen. Draco, 23 v. Palermo n. Rotterdam. Deni, 24 V. Brugge te Oostende. Diligentla. 23 v. Jersey n. d. Theems. Dollard. 23 v. Kopenhagen n. Antwerpen. Da Capo, vertr. 25 v. Antwerpen n. Rotterdam. Deo Duce, 23 v. Maimö te Gothenburg. Depa, 24 te Rostock. Driebergenvertr. 24 v. Manchester n. Lelxoes. Erebus, 23 te Antwerpen. Frans, 22 v. Ohristiansand n. d. Tyne. Frejo, 23 v. Le Treport te Irvine. Falco, verm. 24 v. Londen n. Philadelphia. Fedala. 24 v. Ventspils n. Kolding. Ferocla, vertr. 24 v. Liverpool n. Ayr. Plducia, 24 v. Maassland n. Boston. Glory, pass. Vlissingen n. Antwerpen. Gerrie S. 25 v. Galway te Cardiff verw. Gaasterland, 23 v. Rotterdam op de Tyne. Hast III, 22 v. Southampton n. Par. Hoc Vinces, pass. 24 Vlissingen n. Antw. Holland, pass. 24 Vlissingen n. Londen. Hondsrug, 24 v. Mostyn te Fredoriksvaerk. Henrlca b, 24 v. Swansea te Waterford verw Haskerland, 24 v. Goole n. Rotterdam. Hera. 23 te Rotterdam. Jan Herman, pass. 22 Gibraltar n. Fleetwood. Jan Kreumer, 23 te Newburgh. Jo. 23 v. Halmstad n. Falkenbere. Jutland, 23 v. Rochester n. Rotterdam. Kathleen, pass. 24 Vlissingen n. Great Yarmouth Lucas Bol* I, pass. 23 Kiel n. Dublin. Lucas Bols II, 23 te Galway. Leo S. 26-27 te Manchester verwacht. Leendert b, 23 v. Runcorn n. Genua. Lucas Bole I, pass. 23 Brunsbüttel n. Dublin. Megrez N, 23 v. Londen n. Rotterdam. Michel Swenden, pass. 24 Vlissingen n. Gent. Mirach N, 23 v. Casablanca te Nantes. Mirfaik. N, pass. 24 Vlissingen n. Antw. Mulan, 22 te IJmuiden v. Rouaan. Marjan. 23 v. Arklow te Partington. Merwebaven, 23 te Safi. Myfem, 24 pass. Brunbüttel n. Rouaan. Mypuck, pass. 24 Kiel-Holtenau n. Maimö. Marcella. pass. 24 Hanstholm n. Hamburg. Matthew. 23 v. Billingham n. Jersey. Merak N. 23 110 m. W.NW. Kp. Blanco. Midsland, 23 v. Grangemouth n. Rotterdam. Monica, pass. 23 Lands End n. Dublin. Muphrid N, 25 v. Taragona te Delfzijl verw. Nero. 23 te Amsterdam. Noordland, 23 v. Gent te Antwerpen. Noorderlicht, pass. 23 eil. Man n. Bristolkanaal Noord, 24 v. Hamburg te Rotterdam verw. Noorderhaven, vertr. 24 v. Dieppe n. St. Valery en Caux. Nottingham. 23 v. Kingslynn n. Rotterdam. Oleum. 24 v. Londen n. Nantes. Koortvüet, 27 v. Port Lyautey te Hul verw Pavo. 22 v. Immïngham n. Rotterdam. Result, pass. 23 Vlissingen n. Foyness. Ruby, 23 v. Bowcreek n. Middlesbro. Rijnhaven. 23 v. Duinkerken n. Casablanca. Rapid pass. 24 Brunsbiittel n. Rotterdam. Rose Marie. 23 v. Maimö n. Gothenburg. Santa Margherlta, pass. 23 Vlissingen n. Antw. Spes, 22 v. Barrydocks n. Korsor. Rporota, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Snurt, 23 te Rotterdam. Strijpe, 24 v. Antwefpen te Vlissingen. Sporota. 24 v. Requejada te Antwerpen. Silvaplana, 23 v. Antwerpen te Gothenburg. Silvretta. 22 v. Helsingborg te Goole. Tom v. d. Heide. 22 v. Bordeaux n. Casablanca Tromp, 23 v. Nantes n. Bordeaux. Taormina, 24 v. Antwerpen te Amsterdam. Ton S. 24 v. Rotterdam te Antwerpen. Theodora, 23 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Trito, 23 v. Dublin te Drogheda. Urmajo. 23 v. Gravelines n. Brugge. Vlndlcat Atque Polit, 24 v. Birkenhead n. Rouaan Vrouwepoider. 23 v. Rotterdam te Oporto. Westerdok, verm. 23 v. Londen n. Amsterdam. Willem Barendsz, pass. 24 Vlissingen n. Antw. alenburgh, 23 v. Le Havre n. Jersey. SLEEPVAART Ebro. 23 150 m. W.t.N. Cyprus n. Limasol. Gele Zee. 23 met baggermolen te vlissingen. Hudson. 24 v. Nieuw Waterweg n. Istanboel met sleepboot. Loire, pass. 23 Ras al Hadd n. Gravesend met baggermolen en bak. Oostzee 23 330 m. O. St. Paulsrock n. Spezia met slagkruiser. Tyne 23 Las Paimas gepass. Rotterdam. Zïai2_* 23 33l> O. St. Paulsrock met ftiagcruiser.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 12