Werk voor kinderen is geen kinderwerk Veren igi ngsvaria Velsens cultureel leven in de komende week Kind kan zich niet meer oriënteren op veelheid van beroepen Visserij -varia J De tuinbouw is tegen het Benelux-landbo uwprotocol Zijn millioenen-investeringen nogwel verantwoord", vraagt de heerM. Prins Groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week Hollandse Mij voor de Landbouw in feeststemming Heemskerk Schoolbuschauffeur H. Spanjaard gehuldigd uit de IJmond Castricum VRIJDAG 26 MAART 1954 1. Bezwaren tegen het Ontwerp-Landbouwwet Verkoping Tafeltennisvereniging opgericht Weer de vervangende gronden Propaganda-avond van BB Functies verdeeld bij T uinbouwstudieclub Wedstrijdprogramma voor Waterloo DEM organiseert weer ronde van Driehuis Drs. vAlkemade over beroepskeuze „Weenink" 2 staat goed tegen „Bloemendaal" 3 Velser Tafeltennisclub besloot de competitie Papieractie van padvinders Gredieten Scheepvaart „De Schouwspelers" op Duinenbosch In Utrecht heeft de voorzitter van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilin gen, de heer M. Prins, tijdens de jaarver gadering dezer organisatie* onder meer ge sproken over zijn inzichten op het gebied van de economische integratie en de Be nelux. Al zou het tot economische integratie ko men, aldus de heer Prins, dan nog zouden op agrarisch gebied zeker tijdelijke be schermingen gehandhaafd moeten blijven teneinde de producties der landen tot een zeker evenwicht te kunnen laten groeien. Het economische nationalisme is, gezien de ontwikkeling, zeer wel te begrijpen, maar toch zal slechts het vormen van een open Europese markt op den duur de be staande spanningen kunnen wegnemen. Een vraag is echter, of deze geïntegreer de markt ooit tot stand zal kunnen komen. Het is immers niet zeker, dat de Europese Defensie Gemeenschap, die in een politieke gemeenschap voorziet, tot stand zal kun nen komen. Van dit al of niet tot stand komen hangt het ontstaan of uitblijven van een open markt in klein Europa af, aldus de heer Prins. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het verloop van de groenten- en fruitmarkt in de periode van 18 tot en met 24 Maart het volgende mede Door het donkere weer wordt de ontwik keling bij de glasproducten enigszins geremd, waardoor de aanvoeren beperkt blijven. Bij voldoende mooi weer zal de aanvoer echter snel toenemen. Wat de noteringen van de winterproducten betreft, deze waren gezien de flauwe gang van zaken weinig opwekkend, daar alle pro ducten op een enkele uitzondering na, op een zeer laag peil verhandeld werden, en een groot gedeelte van de aanvoer onverkocht bleef. Vooral op de Noordhollandse veilingen was het beeld verre van gunstig. De laatste noteringen voor rode kool be wogen zich tussen 7.en 8.per 100 kg. Voor witte kool lagen de prijzen tussen 6. en 9.— per 100 kg., terwijl gele savoye kool van 8.— tot 13.— per 100 kg. opbracht. Export van rode kool geschiedde naar Duits land en België; van witte kool naar Engeland, Duitsland, België, Oostenrijk en Italië; en van gele savoye kool naar Duitsland. Andere dan genoemde landen namen in ver houding kleinere hoeveelheden af. Hoewel diverse landen kool afnamen, is de totale hoeveelheid die werd geëxporteerd toch niet groot te noemen, en bedroeg zelfs min der dan in de afgelopen weken. Bij kroten lag de situatie niet veel anders dan bij de sluitkoolsoorten, partijen welke nog worden verkocht brachten niet veel meer dan de ophoudprijs op, namelijk van 4.— tot 6.— per 100 kg.; terwijl een groot ge deelte doordraaide. Export van kroten kwam practisch niet voor. Hoewel van uien enige export voorkwam zijn de geëxporteerde hoeveelheden te klein, om de prijs van dit product op peil te hou den, integendeel, deze zakte verder af en be droeg op Woensdag 24 Maart van 2.50 tot 4.50 per 100 kg. Duitsland en Engeland wa ren de voornaamste afnemers van uien. De grove peen (winterpeen) lag ook op een laag niveau in de markt en noteerde van 5 tot 6.50 per 100 kg. Alleen naar België werd een hoeveelheid van betekenis verladen. In tegenstelling tot de winterpeen lag was- peen gunstiger in de markt en noteerde van 0.15 tot 0.30 per kg. Op enkele veilingen werden zelfs prijzen besteed die liepen tot 0.40 per kg. Het spruitsclzoen loopt snel ten einde. Ook de kwaliteit van dit product gaat achteruit. De ongeschoonde spruiten brachten 0-50 tot 0.60 per kg. op voor de a-kwaliteit, terwijl de b-kwaliteit 0.28 tot 0.45 per kg. op bracht. De geschoonde spruiten deden 0.65 tot 0.85 per kg. De handel in witlof verloopt vlot. De no teringen zijn tamelijk êtabiel, namelijk van 0.70 tot 0.79 per kg. voor de a-kwaliteit en 0.60 tot 0.70 per kg. voor de b-kwaliteit. knolselderij ligt ook goed in de markt en werd verhandeld van 0 35 tot 0.60 per stuk. De aanvoer van knolselderij neemt af. Naar prei was een behoorlijke vraag met noteringen van 0.10 tot 0.25 per kg. al naar gelang sortering en kwaliteit. Van de glasproducten bracht andijvie 0.80 tot 1.10 per kg. op en sla 0.18 tot 0-32 per stuk. Komkommers handhaafden zich in prijs en deden voor de a-kwaliteit 0-95 tot 1.20 en voor de b- en c-kwaliteit respectievelijk 0.80 tot 0.94 en 0.70 tot 0.80 per stuk. Van de overige glasproducten bracht spinazie 0.50 tot 0.80 per kg op: rabarber 0.55 tot 0.90 per kg.; radiis 0.32 tot 0.45 per bos en raapstelen 0.09 tot 0.14 per bos. Veldsla deed 1.60 tot 2.25 per kg. In de fruitcentra verloopt de handel in appelen en peren vlot met gunstige no teringen. Enige tijd geleden verscheen een voor ontwerp voor een Landbouwwet ter ver vanging van de Landbouwcrisiswet 1933 en van een aantal uit de bezettingstijd stammende regelingen op het gebied van de landbouw en de voedselvoorziening. Deze nieuwe Landbouwwet zal als basis moeten dienen voor het in de toekomst te voeren landbouwbeleid. Een aantal bedenkingen, welke in han delskringen tegen het voorontwerp zijn ge rezen, zijn door het Verbond van de Ne derlandse Groothandel neergelegd in een nota. Het verzekeren van de voedselvoorzie ning, een van de doeleinden der wettelijke regeling, behoort volgens het verbond niet thuis in de Landbouwwet die is bedoeld voor normale omstandigheden. Onder Ne derlandse verhoudingen wordt de voedsel voorziening pas een voorwerp van over heidszorg indien zeer bijzondere omstan digheden zich voordoen. Het verbond stelt de vraag of binnen het kader van de algemene economische poli tiek een prijspolitiek aanvaardbaar is voor één bepaald deel van het economische le ven, met name de agrarische sector. De verantwoordelijkheid en de zelfstandig heid van de ondernemer, de vrijheid van productie, consumptie en prijsvorming kunnen daarbij immers ernstig in het ge drang komen. Een dergelijke, principieel andere behandeling van de agrarische sec tor dan van de industriële sector kan al leen worden gerechtvaardigd door bijzon dere omstandigheden, aldus het verbond. Het verbond zou de doelstelling van de Landbouwwet willen terugbrengen tot het stabiliseren van het prijspeil bij dreigende ineenstorting van de markt, waarbij het moment van ingrijpen niet wordt bepaald door de minister van Landbouw alleen, maar bij algemene maatregel van bestuur. De economische unie met België steunt op het streven naar samenwerking. Op vele gebieden, en zeker op het gebied van de tuinbouw, heeft deze samenwerking tot nu toe gefaald, zo zei de heer Prins. Nu in de laatste tijd met verdubbelde energie naar de volledige economische unie met België en Luxemburg wordt gestreefd, dient de tuinbouw te laten weten, dat deze vol strekt onaanvaardbaar is voor de tuinbouw, indien het landbouwprotocol gehandhaafd blijft. Naar de mening van de heer Prins lijdt het geen twijfel, of Duitsland zal straks, economisch bezien, in West-Europa de toon aangeven. Duitsland, met het grootste uit- voeroverschot, kan initiatieven nemen, mede dank zij de dynamische economische politiek van minister dr. Erhard. Hij wenst een Europese integratie, die met de Duitse belangen strookt, namelijk geen vrijhandel, doch wel vrije inwisselbaarheid van va luta, een onderlinge concurrentie, gepaard gaande aan bescherming van het Duitse bedrijfsleven. De heer Prins achtte het niet denkbeel dig, dat Duitsland de leiding van de Euro pese integratie op zich zal nemen. Naar Duitse denkwijze echter zullen, ook na in tegratie, agrarische producten voortdurend met invoerrechten belast blijven. De drie voudige bescherming van de Duitse markt, de jongste ontwikkeling in het handelsver keer met Engeland en de Beneluxmisère dwingen de Nederlandse tuinbouwer zich ernstig af te vragen of het jaar op jaar doorgaan met millioenen-investeringen in tuinbouw en fruitteelt, verantwoord is. In het Centrum heeft de jongerenafdeling van de Hollandse Maatschappij voor de Landbouw Donderdagavond een feestavond gehouden waarop door eigen krachten het toneelstuk in drie bedrijven „Dokter Lexo" is opgevoerd. Dit stuk van Joop Smit speelt zich ten huize van een arts in ruste af, die in zijn omgeving als een despoot bekend staat. In werkelijkheid is hij echter een goedhartige kerel, die niets liever zou zien dan dat zijn zoon zich onder de plak van zijn schoondochter zou vandaan werken en dat zijn kleindochter een sportieve, gezonde opvoeding zou krijgen. Als die kleindochter bij haar grootvader voor enige tijd haar in trek neemt is de kans er eindelijk en ze wordt ten volle uitgebuit. Van dit thema heeft de schrijver éen blijspel weten te maken, dat vooral voor dilettanten gekniDt lijkt. Vooral aan de simpele opzet van de tekst is het te danken dat deze jongeren afdeling met de opvoering van dit stuk ge slaagd is, want de zwakke speelmomenten waren legio. Toch heeft ieder der medespe lenden alles gegeven waartoe zij in staat waren en dit enthousiasme benevens een goede toneelaankleding hebben de aan wezigen een prettige avond bezorgd. Wat dan ook de bedoeling was en wat zijn be kroning vond in een gezellig samenzijn tot na het middernachtelijk uur. Onder vrij grote belangstelling is ten overstaan van notaris T. Bölger Donder dagmiddag in Beverwijk het pand Baan- straat 47 verkocht. Het bestond uit een woonhuis met schuren, groot open erf, brede inrijpoort en bergplaatsen. Hoogste bieder was de heer Fr. Spren- gers met f 6060. Het werd afgemijnd door de heer H. Jaapies op 2400, zodat het totaal ƒ8460 opbracht. In het K.S.A.-gebouw te Heemskerk is Donderdagavond een tafeltennisvereniging opgericht. De organisatie hiervan staat nog kennelijk in de kinderschoenen en een de finitief bestuur werd nog niet gekozen. Er zijn reeds talrijke junioren van 1417 jaar bij aangesloten, maar er zal ook een senio ren-afdeling aan worden toegevoegd. Deze zomer zullen uitsluitend onderlinge wed strijden worden gespeeld, maar men wil trachten dit najaar deel te gaan nemen aan de competitie van de Nederlandse Tafel- tennisbond. Als wedstrijdleider zal optre den de heer P. de Vries. Tüdens de hedenavond in café „De Oranjeboom" te houden bijeenkomst van de tuinbouwstudieclub „Heemskerk Voor uit" zullen opnieuw mededelingen worden gedaan over vervangende gronden voor de agrariërs in de IJmond. De organisatie Bescherming Bevolking te Heemskerk heeft Donderdag in zaal Dam een propaganda-avond gehouden. Burgemeester H. Nielen vertelde dat deze bijeenkomsten zijn belegd om meer contact te leggen tussen de vrijwilligers, door elkaar niet alleen op de cursus-avonden te ontmoe ten. Op deze avond werd een aantal interes sante films vertoond, niet alleen betrek- „Acht jaren geleden stopte de school bus van Velsen voor het eerst bij de Jan Campert-kleuterschool om de peuters, die het verst van de school wonen een veilige thuisreis te verzekeren. Ik vroeg mij af hoe dit gaan zou: een bus, een man en een aantal kleuters. Zou die man met ze om kunen gaan? Drie weken lang ben ik da gelijks ongemerkt achter die bus aange reden op de fiets en toen was ik overtuigd dat de Jan Campertjeugd in zeer bekwame handen was". Dit zei gistermiddag in de theeschenke- rij van Velserbeek het hoofd van genoem de kleuterschool mejuffrouw G. Woudstra, die namens personeel, ouders en kinderen de heer H. Spanjaard, chauffeur van de schoolbus, maar tevens eerste monteur bij het bedrijf van Openbare Werken kwam huldigen ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum. Zij deed haar felicitaties verge zeld gaan van enige stoffelijke blijken van waardering waarbij enige kleuters onder meer een getrouwe nabootsing van de bus, met kinderen en al erin, al was het ge heel ook van papier, (met een geschenk onder de motor) aanboden. Er waren van de zijde van ouders en onderwijskrachten meer blijken van ge negenheid op deze middag, niet slechts ifl de vorm van handdrukken en bloemen, mej. R. Pels droeg een toepaselijk gedicht voor. Wethouder W. F. Viser heeft de geluk wensen van de gemeentelijke autoriteiten, king hebbend op deze organisatie, maar wethouder C. P. J. Maas was mede te- ook andere onderwerpen aangaand. genwoordig overgebracht en gewaagd Het bestuur van de Velsense tuinbouw studieclub houdt een ledenvergadering op Woensdag 31 Maart, in de koffiekamer van de begraafplaats „Westerveld" te Driehuis. De agenda vermeldt behalve een aantal huishoudelijke aangelegenheden een causerie over „Éénjarige zaadbloemen", door de heer Wesseling uit Haarlem. Op Maandag 29 Maart as. zal een bezoek gebracht worden aan de internationale bloe mententoonstelling „Amstelflora" in het RAI- gebouw te Amsterdam. Na verdeling der functies is het bestuur als volgt samengesteld: J. J. Adrichem, le voor zitter; R. Tomassen, 2e voorzitter; A. W. Volmer, le secretaris, Kerkplein 2a, Velsen- Zuid; J. F. Kupker, 2e secretaris, Kluiskens- laan 9, Santpoort; R. Timmer, penningmeester; Joh. Geels en P. v. d. Berg, commissaris. DIO 1—Waterloo 1, 14.30 uur; Bever wijk 4Waterloo 2, 9.45 uur; Waterloo 3 Velsen 5, 12 uur; Dem. 6Waterloo 4, 2 uur; Hillegom AWaterloo A, uitgesteld. Waterloo komt uit met; W. Kok; B. Schel vis, J. van Sikkelerus; J. Budkig, J. v. d. Steen, L. N. Schaap: A. F. Broek, J. Zwa nenburg, G. Post, N.N., J. C. Stek. Voor het komende seizoen heeft de af deling athletiek van de sportvereniging D.E.M. de organisatie van verschillende wedstrijden op zich genomen. Op 23 Mei zullen de D.E.M -meisjes op het veld komen voor onderlinge compe titiewedstrijden en op 27 Juni vinden de nationale wedstrijden plaats, waaraan de beste Nederlandse athleten deel zullen ne men. Een groot aantal ouders had Donderdag avond gehoor gegeven aan de uitnodiging van de oudercommissie van de openbare lagere ir. L. P. Krijgerschool om in het schoolgebouw aan de Melklaan de ouder avond bij te wonen, waar drs. G. van Al kemade van hpt Haarlemse bureau voor beroepskeuze een causerie hield over de daarmee samenhangende problemen. Hij moest zich bepalen tot een aantal algemeenheden, aangezien een behandeling van het onderwerp tot in détails nooit op één avond zou kunnen geschieden. Alleen al het feit, dat in ons land volgens de ge gevens 5000 hoofdberoepen bestaan, die weer onderverdeeld een totaal van 40.000 beroepen omvatten, maakte een gedétail- leerde uiteenzetting onmogelijk. Daarom ook is er de moeilijkheid, dat het kind zich moeilijker dan vroeger op het toekomstige beroep kan oriënteren. Bovendien raakt de natuurlijke beroepskeuze steeds meer op de achtergrond en is men aangewezen op de zogenaamde gedwongen keuze. Hiervoor nu is een beroepskeuzebureau de gezochte schakel; verschillende tests, aansluitend op vorminzicht, aanleg, intelligentie, hand vaardigheid en andere eigenschappen le veren een rapport op, waaruit een bepaald beroepskeuze-advies voortvloeit. Zelfs handschrift- en gelaatskunde kunnen fac toren zijn, die zo'n advies beïnvloeden. Weliswaar dient men met beroepskeuze adviezen nóg altijd voorzichtig te zijn, doch statistisch is wel komen vast te staan, dat 85 procent raak is, zo zei drs. v. Alkemade. In de vooraf gehouden vergadering, die werd geleid door de heer G. Olivier, kon de heer D. de Wilde, hoofd der school, de aanwezigen begroeten in het nieuwe, aan gebouwde handenarbeidlokaal. In zijn ver slag gewaagde de heer E. P. Heere, secre taris van de geslaagde potplantententoon stelling, waarvan de wisselprijs terecht kwam bij de Ir. Krijgerschool. Ook dit jaar ligt weer een potplanten tentoonstelling van de beide openbare scholen in „Noord" in het voornemen. De schoolvacantie is vastgesteld van 17 Juli tot en met 24 Augustus. Naar aanleiding van het financiële ver slag door mevr. Van WielinkKlimp, dat in ontvangsten en uitgaven sloot tot een bedrag van 482,65 volgde een langdurige discussie over de lijstcollecten, die ge woonlijk voor de twaalf openbare scholen in de gemeente wordt gehouden om de leerlingen het St. Nicolaasfeest te kunnen geven. Bij de bestuursverkiezing zag mevr. L. v. d. PietermanWormsbecher zich herko zen en nam de heer Van Wessen de plaats in van het aftredende lid, de heer A. Piro- vano, die, behalve veel waardering, sigaren als uiting van dankbaarheid kreeg. Van het klassebezoek werd een zeer druk gebruik gemaakt. De R.K. Veienigingskamp zal op 29 Augustus worden gehouden en op Ko ninginnedag tenslotte zal D.E.M. de tra ditionele ronde van Driehuis organiseren. Het tweede tiental van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" heeft een beslis singswedstrijd gespeeld tegen Bloemendaal 3 voor een plaats in afdeling III van de N.H.S.B. Bij afbreken was de stand VA IA in het voordeel van „Weenink" en ver moedelijk zullen de Beverwij kers deze wedstrijd met 64 gaan winnen. De uitslagen zijn: R. Verberne (B.)-P. de Boer (W.) afgebr.; W. F. Cramer-A Siebers 0—1; C. Wouda-J. Oosterloo afge broken; D. J. Verkerk-H. Nijman, afgebr.; F. Faber-F. Piet 0—1; W. H. Hogenbirk- W. Nijkamp afgebr. A. Hofman-A. Alders afgebr.; W. Kampe-J. v. d. Does remise; F. Wijnands-J. Jimmink 10; D. Dalfsen- N. Molenaar afgebroken. Onderlinge competitie De in de onderlinge competitie gespeelde partijen hadden het volgende resultaat: Afdeling I: J. C. Muyen-C. Slings 10; A. Tervoort-C. Koomen afgebr. Afdeling II: A. Aiders-J. van Verseveld 10; F. H. Piët-N. Molenaar 10. Afdeling III: J. Meyer Sr.-A. Priester 10; A. de Vries-D. Duinimeyer remise. Afdeling IV: J. Limburg-J. Los 01; J. Bakker-H. Duisenberg 01. Na V.T.C. 2 hebben thans ook het eerste en derde team de competitie beëindigd. V.T.C. I speelde tegen P.S.V.H. I en D.O.K.O. 2. P.S.V.H. I liet duidelijk mer ken, dat het niet voor niets zonder punten verlies kampioen is geworden. V.T.C. I ver loor met 10-0. Hoewel deze uitslag er op zou kunnen wijzen, dat het een eenzijdige vertoning is geweest, hadden diverse par tijen een zeer spannend verloop. Noorman gaf zich slechts na verwoede strijd gewon nen, terwijl Peek, na in alle drie partijen de eerste game te hebben gewonnen, ten slotte in drie games moest capituleren. Tegen D.O.K.O. 2 werd een gemakkelijke 82 overwinning behaald. V.T.C. 3 speelde zijn laatste wedstrijd tegen Johez 3 en verloor met 73. De Bock bracht twee partijen op zijn naam en Snel- ders een. De Waal moest zich met drie nederlagen verzoenen. van de grote waardering, die raad en col lege voor de heer Spanjaard hebben. „Spanjaard heeft buitengewone verdien sten", aldus de heer Visser, ,het vervoer van de schoolkinderen is een belangrijke taak, waarover men niet te licht moet denken. De manier waarop hij deze taak vervult is boven alle lof verheven. Hij is in dit opzicht niet te overtreffen en, hoe wel hij geen opvoedkundige studie genoot, beschikt hij over grote paedagogische ga ven". Met de belofte dat de jubilaris tot aan het einde van zijn dienstjaren de schoolbus zou mogen blijven besturen overhandigde de wethouder hem een ge schenk onder couvert en een kist sigaren. Ir. D. N. Dammers, de directeur van Openbare Werken memoreerde de ver diensten van de heer Spanjaard in de rampnacht van 1953 en zijn werk in de R.O.D. en merkte op dat hij zijn arbeid steeds met ambitie verrichtte. Ook als lid van de medezeggenschapcommissie is hij een buitengewoon prettige figuur, zo zei spreker, die hem namens het bedrijf met een vulpen en mevrouw Spanjaard eau- de-cologne vereerde. De heer A. R. Holtkamp sprak woorden van persoonlijke waardering, de heer A. van Woensel verdiepte zich in een „gees telijke terugblik" en onderstreepte zijn ge zegden met een gedicht, waarin hij wees op de verantwoordelijkheid van het werk van de heer Spanjaard: „Werk voor kinde ren is geen kinderwerk". De heer A. M. Jager wenste de jubilaris geluk uit naam van de Vervoerdienst en de heer P. de Jong sprak namens de KABO. De heer G. J. W. Jantjes, die de recep tie in goede banen leidde voegde er een persoonlijke felicitatie aan toe en las enige brieven voor, waarbij er een was van de referendaris, chef afdeling Onderwijs. Na een gezellig samenzijn heeft de heer Spanjaard allen hartelijk dank gezegd voor de goede wensen en gaven. De afdeling Castricum van de Neder landse Padvinders Vereniging, Die Boghe- heimers, heeft dringend gelden nodig. Om die reden is de afdeling thans een papier actie begonnen en met karren van divers makelij gaan de padvinders huis aan huis en vragen het overtollige oud-papier weg te mogen halen. Te zien aan de karre- vrachten vol waarmee zij door Castricums dreven trekken, blijkt de actie een behoor lijk resultaat te hebben. De raad van de gemeente Castricum zal volgende week Dinsdag in openbare ver gadering bijeen komen. De agenda ver meldt veertien punten en een daarvan is het voorstel tot het aangaan van geld leningen. De zes brandweerlieden die Woensdag door de burgemeester, de heer C. F. Smeets, zijn beëdigd en nog niet in het bezit zijn van de vereiste kleding, zul len deze kleding nu spoedig krijgen want de raad zal er een crediet voor beschik baar stellen. De vergadering begint om half acht. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agenda-bureau van de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van Zaterdag 27 Maart tot en met Zaterdag 3 April zoals deze ons werd verstrekt door de secretaris van het Agenda-bureau. ZATERDAG 27 MAART IJMUIDEN Kinderkoor „De Jonge Stem", 20 uur, Patronaatsgebouw, concert. DONDERDAG 1 APRIL 1JMUIDEN-OOST „De Sportbond IJmuiden", jubileum gymnastiekuitvoering, 19.30 uur, Rex Theater IJmuiden-Oost. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Anna G. M., d. van A. L. van Noort en C. Th. Zonneveld; Hendrica A. J., d. van H. Markx en A. Ph. Treffers; George J., z. van G. A. Bosman en B. A. Heiblom; Anneke J., d. van W. Jansen en C. M. Groenendaal; Astrid V. J., d. van G. C. Allard en E. B. Stravers; Elisabeth J., d. van J. Baak en A. Prins; Meinandus, z. van P. Bakkum en D. Visser; Ferdinand, z. van M. J. Stam en E. Wittebrood; Albertus F. J. W., z. van H. van de Kamer en C. M. Brantjes. ONDERTROUWD: J. S. M. Beermann en A. M. A. Eggermont. GETROUWD: E. Blansjaar en H. van der Werf; J. van Strien en H. Brouwer. OVERLEDEN: C. Veth. 78 j„ echtg. van A. Ootjers; C. Teeling, 84 j., wedn. van E. Hartemink; L. Steiger. 81 j., wedn. van J. G. Middelkoop; A. Withaar. 67 j., echtg. van A. Massier; H. Witvoet, 69 j., echtg. van G. Gerlach. VRIJDAG 2 APRIL SANTPOORT V.V.V. Santpoorts Bloei, lezing door An- thonie van Kampen over Groenland, 20 uur, Hervormd Jeugdgebouw Enschede- laan, Santpoort. ZATERDAG 3 APRIL IJMUIDEN-OOST V.V.IJ. sportfilm Engeland-Fifa en En gelandHongarije, 15 uur voor de jeugd, Patronaatsgebouw, 20 uur volwassenen, SÏSSSe^'i." w°™y Patronaatsgebouw. BIOSCOPEN Thalia, van Vrijdag tot en met Zondag: „Het geheimzinnige huis" Zondagmid dag, Maandag tot en met Woensdag: „Schots en scheef' Donderdag: Ko ningin Elisabeth. Rex, Vrijdag tot en met Maandag: „Gele terreur". Aardijk, verm. 27 v. Rotterdam n. Golf v. Mexico Amerskerk, 24 te Genua. Amor, 24 v. Malta n. Piraeus. Arkeldijk, 30 te New Orleans verw. Armilla, 25 te Singapore. Arnedijk, 26 Havanna verwacht. Axeldijk, vertr. 27 v. Rotterdam n. Hallfax. Abbedijk, 24 v. Rotterdam n. Londen. Alcyone 24 v. Recife n. Bahia. Almkerk, 24 v. Antwerpen te Rotterdam. Alnati, 24 300 m. N. ten O. Las Palmas. Alphacca, 24 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Amstelland, 24 v. Montevideo n. Buenos Aires. Arendsdijk, 24 v. Victoria n. New York. Arendskerk, 25 te East Londen. Aagtekerk, 24 te Singapore. Aropenar., 24 te TJ. Priok. Amsteldiep, 25 Djibouti n. Suez. Annenkeik, 22 v. Suez n. Cochin. Arundo, 25 te Rotterdam verwacht. Aalsum, 24 135 m. W. Lissabon -n. Bremen. Agamemnon, 24 v. Hamburg n. Amsterdam. Alderamin, 23 te KakJnada. Bosboop. pass. 24 Flnlsterre n. Madeira. Blommersdijk, 24 450 m. W. Scilly's n. Antw 30 Rotterdam verwacht. Bonaire, 24 520 m. N.NO. Paramaribo. Baarn, 24 v. Barbados n. Trinidad. Bacchus, pass. 25 Vlisslngen n. Antwerpen. Barendrecht, 25 v. Piraeus n. Alexandria. Batoela, 24 rede Fakfak. Bennekom, 24 te Hamburg. Blijdendijk, 24 70 m. w. Scilly's. Boissevain, 24 550 m. ZW. Diego Garcia. Caltex Delft, pas®. 24 Ouessant n. Sidon. Caltex Leiden. 24 Kp. St. Vincent gepass n. Sidon Caltex Nederland, pas. 24 Kp. St. Vincent n. Sidon. Caltex Pemis. pas. 24 Gibraltar n. Rotterdam. Caltex The Hague, pass. 24 Oostp. Kreta n. Rotterdam. Chama, 24 te Suez. Cleodora, 25 te Singapore. Celebes, pass. 24 Kp. St. Vincent n. Genua. Cistula, 24 110 m. W. SharkSbaai. Dalerdijk. 25 Le Havre verwacht. Duivendrecht, pas. 24 Key West n. Port Arthur. Duivendijk, verm. 27 v. Los Angeles n. Rdam. Drente, 24 te Karlshamn verm. 26 v. Karlshamn naar Rotterdam. Depa, 24 v. Rostock n. Vlaardlngen- Ena, 25 te Balikpapan. Etrema. 24 te Calcutta Eemland, 24 v. Bahia te Rio de Janeiro. Eos. 25 te Rotterdam. Enggano, pass. 24 Kp. Palos n. Le Havre. Esso Amsterdam, 24 45 m. O. Kp. de Gata. Friesland (KRL), 24 v. Soerabaja n. Semarang. Friesland (SSM), 24 t.h.v. Oporto n. Huelva. Marktprijzen. Heilbot 2,902,45, gr. tong 1,821,62, grm. tong 1,741,40, kim. tong 1,74—1,55, kl. tong I 1,66—1,50, idem II 1,42—1,32, tarbot I 2,20—1,80, per 1 kg.; tongschaar 66, schartong 19—17, gr. schol 1512, grm. schol 2010, kim. schol 24 18, kl. schol I 2418, idem II 2611, schar 27—10, bot 138, v. haring 12,60—10,50, makreel 2315,50, gr. schelvis 56—54, grm. schelvis 57, kim. schelvis 7766, kl. schel vis I 72—66, id. II 47—21, wijting 26—9, gr. gul 4740, mid. gul 4135, kl. gul 28 20, kl. wolf 37, poontjes 1817, kl. koolvis zw. 1512, id. wit 31, per 50 kg.: gr. kabel jauw 18886, gr. koolvis zw. 3430, idem wit 60—51, gr. leng 88—76, per 125 kg. Marktaanvoer. 53 kisten tong en tar bot, 6 kisten heilbot, 8 kisten tongschar en schartong, 662 kisten schol, 116 kisten schar, 61 kisten bot, 2805 kisten haring, 280 kisten makreel 115 kisten schelvis, 465 kis ten wijting, 65 kisten kabeljauw en gul, 22 kisten leng, 4 kisten wolf, 14 kisten poon, 364 kisten koolvis, 40 kisten diversen, totaal 5080 kisten. Besommingen. Polderman IJm. 20, 15.345, Flamingo IJm. 25, 16.108; Derkje RO 53, ƒ9.300; KW 7 ƒ11.305; KW 94 1318. Enige weken geleden kwam de Amster damse amateurtoneelgroep De Schouw spelers voor de Castricumse kleuterschool Vereniging voor het voetlicht met het blij spel ,,'n Zeeman ging passagieren" door Koos Beswino en Donderdag hebben pa tiënten en personeel van het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch het stuk gezien. Hun goede roep was de Amsterdammers vooruit gegaan want zij konden het vrolijk niemendalletje voor een stampvolle zaal opvoeren. J. Jansen had in de rol van de stoere zeeman Arie Schellevis ook nu weer een groot aandeel in het succes en om de kostelijke scènes in deze dwaze historie J ForTnosa- heeft het publiek zich danig geamuseerd. Murena, 24 *140 m. nno. Massawa. Groote Kerk, pass. 23 Vlissingen n. R'dam. Heemskerk, 24 te Amsterdam. Hecuba. 20 te Philadelphia. Hestia. 24 120 m. W.NW. Port au Prince. lodrapoera, 24 v. Soerabaja n. Timordilly. Ilos, 24 v. Livorno te Napels. Ivoorkust, 24 220 m. O.NO. Madeira. Jagersfontein, 25 te Kaapstad. Jupiter, 24 v. Algiers n. Rotterdam. Japara (KRL). 24 360 m. O. Ceylon. Karimata, 23 rede Semarang. Kota Agoeng, 24 v. Aden n. La Buan. Kota Baroe, 27 Ras Tanura verwacht. Kota Inten, 25 te Singapore. Kaimana, 24 v. Makassar n. Donggala. Laagkerk, pass. nacht 24-25 Oostkust Ceylon n. Madras Langkoeas, pas. 24 Finlsterre 26 R'dam verw. Laure.nskerk, 24 v. Madras n. Calcutta. Leopoldskerk. 24 Ouessant gepass n. Genua. Lieve Vrouwekerk. pas. 24 Finlsterre n. Antw. Laertes, pass. 24 Gibraltar n. Port Said. Limburg, pass. 24 Fernando n. Noronha naar Kaapstad. Loenerkerk. 25 te Karachi. Lawak, 24 375 m. W. Sabang. Leersum, 24 780 m. O. Bermuda. Lemsterkerk, 24 nog te Basrah. Lombok, pass. 24 Algiers n. Casablanca. Loosdrecht, pass. 24 Daedalusrif n. Suez. Malvina, 24 v. Balikpapan n. Manilla. Molenkerk. 24 v. Zanzibar n. Tanga. Maas, 25 te Curasao. Madoera, pas. 24 Guardafui n. Livomo. Macuba, pass. 24 Kp. Townshend n. Sorong. Mariekerk, 24 630 m. ten N. Minikoy. Marpessa, 24 100 m. W NW. Fremantle Ootmarsum, 23 te Houston. Overijrel, 26 Aden verwacht. Oranje, pass- 24 Guardafui n. Colombo. Oranjestad. 24 318 m. NO. Barbados. Orion, 24 v. Amsterdam n. Hamburg. Phrontis, 24 v. Semarang n. Aden. Papendrecht, pass. 24 Teneriffe n. Rotterdam. Pnns Willem v. Oranje, 25 v. R'dam n. Montreal Poelau Laut, pass. 24 Str. Ormoes n. Karachi Polyphemus, 24 te Sllte. Prins Willem IV, 24 te Oslo. Radja, pass. 24 Minikoy n. Djibouti. Roebiah, 25 te Singapore. Rijndam, 27 Halifax verwacht. Raki, 24 v. Semarang n. Soerabaja. Ridderkerk, pass. 24 Wight n. Marseille. Saroena, 25 te Pladju. Slamat, 25 te Singapore. Soestdijk, pass. 24 Guardafui n. Djibouti 30 Port Said verwacht. Stad Amsterdam, pas. 24 Kp. St. Vincent n. Safi Stad Arnhem, pass. 24 Kp. Vincent n. Hamburg Samarinda, 25 v. Honolulu te Los Angeles. Sarpedon, 24 v. Nev. York te Maracaibo. Singkep, pass. 24 Gibraltar n. Amsterdam. Stad Maassluis, 25 v. Immingham te Narvik. Sarangan, 29 te Bombay verwacht. Schie, 24 v. Amsterdam n. Hamburg. Stad Rotterdam vertr. 25 v. Ki licenses n. A'darr. Stad Vlaardingen. vertr. 25 v. Bremen n. Narvik. Straat Makassar. 22 v. Belawan n. Yokohama. Straat Malakka, 23 te Singapore. Salatiga, 25 te Penang. Sambas, pass. 24 Str. Soenda n. Benkulen. Saparoea, pass. 24 ten Zd Oostp. Kreta. Sarangan. 24 v. Basrah n. Bombay. Siaoe, 24 v. Singapore n. Semarang. Sliedrecht, 24 70 m. O. Malta. Stad Breda, 24 115 m. W.ZW. Ouessant. Stad Schiedam, 24 200 m. ZW. Ouessant. Stanvac Djirak, pass. 24 Poeloe Tenggol. Stanvac Talang Akar, pass. 24 Anamba eil. Straat Banka, 24 200 m. O.NO. Mauritius. Swartenhondt. 25 te Bintung. Talisse, 24 v. Port Said n. Napels. Tomori, vertr. 27 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Trompenberg, 24 v. Amsterdam n. Bremen. Tabian, 24 Honolulu gepass n. Manilla. Tamo, 24 v. Rio de Janeiro n. Santos. Tjisadane, 24 v. Buenos Aires n. Montevideo. Ti ba, 25 v. Rotterdam te Bremen. Tomini, 25 v. Bremen n. Londen. Tankhaven III. 25 te Singapore. Tarakan, 24 100 m. Z. Calcutta. Tasman, 2S te Singapore. Ternate, pass. 24 eil. Buru n. Makassar. Tibia, pass. 24 Pantellaria n. Eastham. TJiluah, 25 te Soerabaja. TjJ pondok, 24 80 m. O. Bil li ton. Van Spilbergen, pass. 24 Las Palmas n. Antw. Van Outhoom, 25 te Balikpapan. Van Riebeek. 24 te Makassar." Waterman, 24 v. Rotterdam n. Halifax. Willem Ruys, 25 Napels 27 Gibraltar verw. Wonogiri, 25 Genua verwacht. Wonosari, 25 Singapore verwacht. Westland, 24 v. Amsterdam n. Hamburg. Waingapoe, 24 v. Atapupu n. Kupang. Wleldrecht, 24 285 m. O. Malta. Zuiderkruis, 24 850 m. O. ten Z. St. Helena. Zijpenberg, 25 v. Huelva n. Rotterdam. KLEINE VAART Annie, 24 v. Bordeaux n. Huil. Att S, 26 v. Bremen te Gars ton verwacht. Albergen, vertr. 25 v. Bilbao n. Requejada. Appingedam, 25 v. Lissabon te Antwerpen. Aflena, 25 v. Vlissingen n. Londen. Algarve, pass. 25 Vlissmgen n. Wicklow. Appingedam, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Audacia, vertr. 25 v. Liverpool n. Barry. Betty, 25 te Grangemouth. Betty Anne S, 24 v. Leixoes te Guernsey. BUI S, 24 v. Cork n. Cardiff. Barracuda, 24 v. Methil n. Lemvig. Beekbergen, vertr. 25 v. Newport n. Gent. Binnenhaven, 24 v. Bremen n. Antwerpen. Birmingham, 24 v. Grangemouth n. R'dam. Bergsingel, 25 v. Waterford te Swansea verw. Bernard b, pass. 25 Vlissingen n. AUoa. Berndsse, 25 v. Middlesbro te Alicante verw. Capricorn. 24 v. Middiesbro te Newcastle. Claes Compaen, verm. 25 v. Cork n. Swansea. Corrie b, vertr. 25 v. R'dam n. Stockholm. Carpo, 24 v. Rotterdam te Drogheda. Catharina, 24 v. Huil te Goole. Coolsingei, 24 v. Londen n. Bordeaux. Deneb, 24 v. Rotterdam te Londen. Deni, pass. 25 Goeree n. Oxelosund. Deo Duce, 24 v. Gothenburg n. Kopenhagen. Depa, pass. 25 Brunsbüttel n. Vlaardingen. Diligentia, 24 v. Margate te Thameshaven. Dombungh, 24 v. Bordeaux te Casablanca. Driebergen, 24 v. Manchester n. Leixoes. Elisa, 24 v. Waterford n. Odda. Eibergen, verw. 26 op Eems proefvaren. Erebus, 25 v. Antwerpen n. R'dam. Escaut, 24 v. Rotterdam te Parijs. Eemstroom, 24' v. Helsingborg te Vlissingen. Ferocia, 25 v. Liverpool te Ayr verw. Feducia. 25 v. Boston n. Maassluis. Frans. 25 v. Christiansand op de Tyne verw. Falco, verm. 25 v. Londen n. Philadelphia. Friblo, 25 v. Perth n. Grangemouth. Gerrie S, verm. 25 v. Cardiff n. R'dam. Gaasterland, 25 v. d. Tyne n. Harlingen. Hondsrug, 24 v. Frederiksvaerk n. Delfzijl. Henrica, verm. 26 v. Cork n. Manchester. Helvetia. 24 v. Bridport te Dundee. Hartel, 25 v. Bandholm te Cork verwacht. Hast IV, 23 v. Manchester n. Parijs. Ibis, 25 v. Kopenhagen n. Parijs. Ida Pieter, 25 v. Swansea te Nantes verw. Iris, pass. 25 Vlissingen n. Temeuzen. Jonex I, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Jan Kreumer, pass. 25 Longstone n. Londen. Jo, 24 v. Falkenberg te Varberg. Kemphaan, vertr. 26 v. Aalborg n. Ventspils. Kenitra, vertr. 26 v. Casablanca n. Nantes. Koningin Juliana, 24 v. Oslo te Sdien. Lies, 24 v. Bayonne te Huil. Lucas Bols I, pass. 25 Dover n. Dublin. Lucas Bols n, 24 v. Galway n. Swansea. Larix, 23 v. Middlesbrough te Sete. Marcella, 25 v. Sandefjord te Hamburg. Monica, 25 v. Southampton te Dublin verwacht. Myfem, 26 v. Stockholm te Rouaan verw. Mypuck. 25 v. Rotterdam te Ma'.mö. Mul an, 25 v. IJmuiden te Londen. Markab N, pass. 24 Kiel n. VentspUs. Merak N, pass. 24 Dakar n. Montevideo. Merwehaven, 24 v. Safi n. Rouaan. Meuse, 24 v. Rotterdam te Aberdeen. Muphrid N. 25 v. Taragona te Delfzijl. Majori, pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Mies. 24 v. Swansea n. Sables d'Olonne. Neelt.le b, vertr. 25 v. Rotterdam te Cork. Noorderlicht, vertr. 25 v. Bristolkanaal n. R'dam Nijenburgh, pass. 24 Brunsbüttel n. Amsterdam. Noordland, pass. 24 Vlissingen n. Aarhus. Omlandla, 24 v. Casablanca te Caronte. Oosterburg, 24 v. Rotterdam te Stockholm. Perregaux. pass. 24 Rabat n. Agadir. Pavo, 23 te Rotterdam. Plato, 24 v. Nykoebing n. Kopenhagen. Pheda, 24 te Marseille. Saiba, 24 v. Guernsey te Londen. Sirius, 25 v. Parijs n. Rouaan. Soemba, 27 v. Barry te Cadiz verw. Strijpe, 25 v. Vlissingen n. Dover. Silvaplana. 24 v. Gothenburg n. Malmö. Timor, 25 v. Svendborg te Nakskov. Tinda, pass. 24 Vlissingen n. Huil. Toos, 25 v. St. Nazal re te Marans. Trito, 24 v. Drogheda n. Belfast. Tromp. 24 v. Nantes te Bordeaux. Vivo, pass. 24 Vlissingen n. d. Tees. Vlieland, 24 v. Rouaan n. Rotterdam. Westiaan. verm. 24 v. Hamburg n. Rotterdam. Westerschelde, 24 v. Millom te Swansea. SLEEPVAART Ebro, 24 v. Izmir te Limasol. Gele Zee. 25 v. Vlissingen te Rotterdam.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 15