Clubhuizen voor de jeugd doen uitstekend werk RITSA" Voor huisvrouw, die van dromen houdt wE Restjes wintergroenten zoeken voor lage prijzen trage kopers Neem Blikgroenten Ook Spierpijn Castricum Heemskerk Laksheid inzake ver vangende tuinbouwgrond STOFZUIGERS Lekkernijen bij thé complet BRIEVEN VAN EEN PARIJSE HUISVROUW RIJST IN BESSENSAP Wat wil je het liefste hebben?" Koude bak-bloemen verdringen de gestookte alweer De elf van CSV Opstelling Vitesse '22 Eerste spinazie aan de veiling Schoolvoetbal Er zijn weer anemonen Duinen moeten tuinen leveren DE GROOTSTE SORTERING VINDT U BIJ PP ZATERDAG 27 MAART 1954 <V oor do^Or ouw Wanneer ik bij „Ons Buurthuis" aan de Kampersóngel te Haarlem binnen kom, val ik midden in een toneelvoor stelling. Een kleine krullebol met een heel spits kinnetje, gehuld in een wijde soepjurk waar ze bij iedere stap bijna over struikelt, speelt voor de domme keukenmeid. De „mevrouw", prachtig toegetakeld in een ouderwetse dames japon en een hoedje met pluim, waarin haar hele hoofdje schuil gaat, deelt met kennelijk genoeg haar orders uit. Zij trekken zich van mijn aanwezigheid niets aan en fantaseren lustig verder. Er zit een welwillend gehoor omheen. „Dit zijn kleintjes van vijf tot zeven jaar", zegt de leidster. „We hebben hier een hele voorraad oude kleren, want ze zijn dol op verkleedpartijen." In een andere ruimte, waar vrolijke wandkleden de muur opfleuren, worden van gekleurd papier slingers gemaakt. „Jopie's moeder is morgen jarig," ver telt de leerlinge van de huishoudschool, die hier toezicht 'houdt. „Nu zijn zé met z'n allen bezig versiering voor de kamer te maken." De Jopie in kwestie doet met blossen van emotie op haar wangen ook een duit in het zakje. Elders in het gebouw zijn nog andere clubs bezig. Kleuters doen spelletjes in een kring; even later kom ik bij een groepje, waarvan ér telkens een naar voren mag komen om een liedje te zin gen. Op de schoorsteenmantel liggen tekeningen te drogen. Enkele er van zijn met waterverf heel origineel gekleurd. „Ons Buurthuis" is een van de club huizen voor kinderen, die in de laatste jaren te'Haarlem zijn opgericht. Ze zijn speciaal bestemd voor kinderen uit wijken waar de woningtoestanden nogal te wensen overlaten of waar een te kleine behuizing de kleuters te weinig gelegenheid geeft zich thuis te verma ken. Zij moeten dan wel hun heil oo straat zoeken met alle gevaren van dien.. Dit centrum van gezonde vrijetijds- besteding geeft de kinderen een onont beerlijke en niet te onderschatten rug gesteun. Het is, naast hun eigen huis, een „thuis", waaraan zij later prettige herinneringen zullen bewaren. In dit buurthuis, dat een denendance heeft in de Lange Margareth'astnrat, bestaat v^lopgelegenheid de vrije tiid nuttig en 'prettig door te brengen. De hele week zijn er clubs en cursussen voor alle leeftijdsgroepen. Er is een complete timmerwerkplaats voor jon gens geen stuk gereedschap ont breekt er 'en men beschikt zelfs over een leraar in judo en boksen. Er worrit geknutseld, met de figuurzaag gewerkt, getekend, geboetseerd en geplakt. De meisjes kunnen balletles krijgen of Ieren koken in kleine groepjes. De oud sten worden een maal per week inge wijd in de geheimen van de moderne dans: de heer Van Ake, die deze cursus geeft, is terecht een beetje trots op het grote succes er van. Voor enkele centen per keer hebben de kinderen toegang tot de clubs. Alles is op een geheel vrijwillige basis geor ganiseerd; men mag komen wanneer men wil. De dwang van de verplichte deelname zou de jeugd afschrikken, hebben de organisatoren begroDen.Voor- al in de wintermaanden is de belang stelling groot, 's Zomers, als de kinderen buiten meer afleiding kunnen vinden, loopt deze uiteraard terug. Dan is er het contact met de ouders in de vorm van huisbezoek. Menigeen, die er iets op tegen had de kinderen naar het buurthuis te sturen, is hier door tot andere gedachten eekomen. Iets heel aparts is de moederclub: één avond in de week kunnen moeders, die al hun zorgen eens een enkele keer op zij wjllen zetten, gezellig met hun hand werk bijeenzijn. Soms word't er ee- kook, soms wordt een gezelschapsspel gedaan. Bijzonder aardig is de buurtkrant een maandelijkse uitgave die vol staat met berichten over ouders en kin deren, spannende verhalen, puzzles en raadsels. Het maandprogramma heeft ér zijn vaste plaats in en is respectabel lang. „U moet eens een van onze inst-uif- middagen meemaken." zegt de leidster. „Dan mogen de kinderen doen wat zij willen en d<at doen zij d'an ook! Soms zitten we dan wel eens met de handen in het haar, daar we gebrek hebben aan mensen, die leiding kunnen geven." In de zomer organiseert „Ons Buurt huis" meermalen kampen, waarvoor ijverig wordt gespaard. Ook de weelc- eindtochtjes op de fiets b.v. naar Eg- mond aan Zee zijn zeer in trek; zij kos ten dan ook slechts een gulden vijftig en ook dat bedrag kan bijeengespaard worden. t Hoe langer ik in deze omgeving rond kijk, hoe meer ik van bewondering wordt vervuld voor dit prachtige werk. De leidster wordt niet moe mij alles te laten zien: „We hebben ook een uitleen bibliotheek met boeken voor verschil- Een en al. concentratie tijdens de clubavond. lende leeftijdsgroepen," legt zij uit. „Voor vijf cent per deel zijn ze avonden zoet." Behalve deze twee algemene buurt huizen bestaan er in Haarlem nog vier Rooms-Katholieke in de Zoetestraat voor jongens, op de Kouden-horn voor meisjes en twee in Haarlem-Noord. Voorts is er nog een clubhuis in de Damstraat „d'Appelaer" dat on der auspiciën staat van de Ned. Her vormde Gemeente. In dit laatste huis ben ik ook even een kijkje gaan nemen. Een groepje kinderen kreeg onder deskundige lei ding les in volksdansen. Bpven zaten de „groten", meisjes boven de veertien jaar, d'ie een zogenaamde huiskamer avond hadden. Er wordt daar genaaid, gehandwerkt en gepraat en daardoor openen zich steeds nieuwe aspecten. Beppie kwam met het voorstel iedereen een vraag op een papiertje te laten schrijven en deze dan gezamenlijk te bespreken. Toen kwamen er heel wat vragen los. die anders niet zo gemak kelijk worden gesteld en het werd een interessant gesprek. Soms wordt er een kopje thee bij gezet mits ze daarna ook de afwas op zich nemen! Naast de leiding in deze clubhuizen zijn zeer veel vrijwillige hulpkrachten nodig. Die zijn er. gedeeltelijk dank zij de leerlingen van huishoudscholen, d'ie praktijk kinderverzorging doen. Rijk en gemeente geven subs:die, maar het spreekt vanzelf, dat men nog handen vol geld tekort komt. Gelukkig komen er nog wel eens giften en materialen binnen. Onze indruk over dit werk? Hoe kan dit anders dan uiterst gunstig zijn? Hier wordt belangeloos e-m stuk sociaal werk verricht, dat van veel groter betekenis is dan m«n oppervlakkig beschouwd vermoedt. Het is een onderdeel van de jeuedopvoeding, waar talrijke jongeren dankbaar voor zullen zijn. Wie dit werk, financieel of door hulpverlening op an dere wijze, kan steunen, mag dit zeer zeker niet nalaten! TINEKE RAAT. Een spelletje „pingshot". p Verjaardagen brengen altijd zo hun eigen-gezellige drukte mee in het gezin en speciaal op de huisvrouw wordt dan extra beslag gelegd. Want zij is het die zorgt voor thee en koffie, voor een extra fees telijk maal enz. Soms is het een heel probleem wat we het bezoek bij de thee zullen geven; ge bakjes zijn vaak een te grote uitgave, vooral als men veel bezoek ontvangt. Maakt men ze zelf, dan is het meestal te veel werk om verschillende soorten te maken en juist de verscheidenheid maakt het kiezen 7.0 feestelijk. Maar waarom zoudt U niet eens zelf een thé-complet maken? Ook al komt er dan een gast meer, dan U berekend had, dan hoeft U niet bang te zijn „te kort" te komen. Als regel bestaat een thé complet uit 6 soorten, n.l. 3 zoet. 2 zout en 1 fris. Men kan dan zelf bepalen wat men als zoet wil maken, wat als zout en fris. Een voorbeeld is b.v. kletskopjes, cakes in caisses en gevulde soesjes (zoet), kaas- koekjes en zoute vlinders (zout) en vruch tenkoekjes of b.v. kleine beschuitjes met gelei (fris). Men kan de thé complet dus zelf variëren en zo samenstellen, dat-men alles zelf van te voren maken kan. Van enkele soorten geven we hieronder de bereidingen: Kletskoppen. 50 gr. bloem. 35 gr. margarine. 125 gram donkerbruine basterdsuiker, 2540 gram amandelen. De margarine met de suiker flink roeren en hierdoor de bloem en de gepelde en klein gehakte amandelen doen. Van dit mengsel kleine bergjes op een ingevet bak blik leggen, de onderlinge afstand ruim nemen daar de bergjes uitlopen tot heel dunne koekjes. De koekjes in een warme oven bakken (veel bovenwarmte). Dc koekjes met een slap mes van de bak plaat halen, wanneer ze iets afgekoeld zijn, maar voordat ze bros geworden zijn. Gevulde soesjes. IV» dl. water, 75 gr. bloem, 60 gr. margarine. 3 eieren, zout. Voor het vulsel: stijfgeklopte slagroom of dikke vanlllevla. Het water met de boter en het zout aan de kook brengen, alle bloem ineens toe voegen en flink roeren tot het deeg gelijk matig en soepel is (het moet als één geheel samenhangen). Van het vuur af de eieren éen voor één toevopgen en het deeg steeds glad roeren. De dikte van het deeg moet zo zijn, dat het nog net als een bal van een lepel valt. Het deeg in bergies op een ingevette bak plaat leggen (tussenruimte 4 cm.). In een vrij warme oven gaar bakken. De kleur moet goudgeel blijven. De eerstê tien mi nuten de oven dicht houden. De soezen laten afkoelen, open snijden en vullen met dikke vanillevla of stijfgeklop te slagroom. Ze kunnen daarna met poe dersuiker bestrooid worden of bedekt met glazuur. Vruchtenkockjes- 75 gram gedroogde appelen. 75 gr. gedroogde abrikozen, 50 gram ro zijnen. De vruchten wassen, malen en indien ge wenst wat gemalen amandelen en citroen sap toevoegen. Van deze massa een rol maken, deze wat laten opstijven en er dan plakjes van snijden. Deze koekjes kun nen. enige weken bewaard worden. TT Vi (Van onze Parijse medewerkster) rE beleven nu Wel weer opwindende tijden in Parijs. Nauwelijks zijn de emoties van de witte weken, gewijd, aan dc lakens en het linnen, achter de rug en alle ontelbare koopjes uit de warenhuizen zo ongeveer weer uitverkocht, of daar ont sluiten zich de deuren van de jaarlijkse Salon des Arts Ménagers, de Parijse Huis houdbeurs, waarbij wij Parisiennes wel helemaal de verrukkelijke sensatie onder gaan alsof het paradijs zo open voor onze voeten ligt. De aandachtige lezeres weet misschien dat elk geslacht, iedere leeftijd, elk beroep, en liefhebbers van alle soorten hobbies in Parijs op gezette tijden van het Jaar zo hun eigen expositie krijgen voorgeschoteld. De kinderen, de echte en de Zondags schilders, de uitvinders, de boeren, de automobilisten, de vissers en wie niet al, hebben nu hun beurt gehad en zo zijn dan nu wij huisvrouwen weer aan bo.1 gekomen. Hoera! Nu moet ik wel even zeggen dat er voor de meer practisch-ingestelde huisvrouw een zekere schaduw over deze Salon hangt. En wel vanwege de prijzen die voor zo'n- moderne koffie molen, naaimachine of geyser worden gevraagd, om van de totale installaties dan nog maar helemaal niet eens te reppen. Ietwat duizelingwekkend zijn die bedragen alle wèl. Maar kost een auto of een zeiljacht dan geen royale duit? En zomin als mannen zich daardoor lieten weerhouden hun salons en masse te bezoeken, ook als ze nog niet over één procent der aankoopkosten van zo'n auto of zo'n boot beschikten, zo stromen wij nu allen naar de Huishoud beurs. Je moet de zon in het water kun nen zien schijnen en het is toch maar een prachtig idee dat de stoutste dromen hier in werkelijkheid worden Omgezet. Het paradijs ligt dus open want het is nu eenmaal een der fijne trekjes van een paradijs dat je je er niet in mag in stalleren. En hier word je dan tenslotte nog als bezoekster geduld. Het allerwonderbaarlijkste van de hele expositie is zeker wel het paviljoen met de modernste keukcninstallaties. Er heeft zich op dit gebied, zo moet u weten, een totale omwenteling der denkbeelden voorgedaan. Vroeger was een keuken een noodzakelijk kwaad. De huisvrouw moest een ruim aantal uren harer dagen in de keuken slijten en daarin berustte ze maar, omdat ze dat als een plicht beschouwde, die ze bij haar huwelijk had aanvaard. Die uren zijn, dank zij de technische vooruitgang, voortdurend geringer in aantal gewor den, maar de keuken bleef toch wel een vertrek, waar men zich niet langer op hield dan strikt noodzakelijk moest heten. In deze opvattingen hebben dc organisatoren van de „Cuisine merveil- leuse" een radicale revolutie willen ont ketenen. Zij zijn de promotoren van de emancipatie van de keuken, om het zo maar eens te zeggen. En ze hebben hun inzichten hier op een indrukwek kende wijze gedemonstreerd. Er zijn hier drie model-keukens inge richt die in het brein zijn geboren van een Italiaanse architect en Franse keu- <en-specialisten maar die ook in de wer kelijkheid toch al echt bestaan. Het in d« muur aangebracht en ook de mo derne stalen stoelen zijn in felle kleuren uitgevoerd. Veel moderner is niettemin nog de zogeheten Picasso-keuken, aldus genoemd naar de abstracte figuren die de plaatsen aanduiden voor de pollepels, de afwasborstels, de zeepbakjes en wat dies meer zij. Ook hier staat een gezel lige ronde tafel in het midden met stoel tjes die eenvoudig zijn en waarop je toch met plezier kunt zitten. Nummer drie is een keuken voor een vrijgezel zoals de chansonnier Jean Sablon die in gebruik moet hebben. De héle inrichting con centreert zich hier in een voor dit doel verbouwde kast en als het eten bereid is en verorberd dan druk je op een knop en wordt de eensmanskeuken door een plasfic-deur weer automatisch aan het oog onttrokken. Poppetje gezien, kastje dicht. Het is allemaal zo mooi en zo vernuf tig dat zelfs iemand die niet één eigen principe dat aan die installaties ten grondslag ligt werd hun zowel door de praktijk van het Franse wonen inge geven als door overwegingen van gezel ligheid en aesthetiek. Over het algemeen zijn de Fransen heel klein behuisd en het is dus zaak dat de functies van ieder vertrek zo veelzijdig mogelijk worden bepaald. In een keuken moet je dus ook kunnen eten, hoezeer ae huisvrouw ook het land aan pottenkijkers mag hebben. Zo klein is een keuken niet. of het is bijna altijd wel mogelijk er voor een bartafeltje met dito krukjes een hoekje te reserveren. De grotere keukens bieden ruimte voor een volwassen eettafel met aardige stoelen, altijd natuurlijk aangepast aan die speciale omgeving. Door riéze beginselen werden de drie keuken-inrichtingen geïnspireerd, die door een paar gelukkige acteurs en filmsterren worden gebruikt. De meest comfortabele installatie is wel de keu- ken-eetkamer-livingroom van het echt paar Micheline MorganHenri Vidal, een complex dat alleen voor zulke sprookjes-verschijningen als filmsterren kan worden voorbestemd. Het is een flinke ruimte waarvan de muren de grote keien, waaruit hun landhuis blijk baar werd opgetrokken zichtbaar laten, hetgeen het geheel een pastorale indruk geeft. Er ligt een Perzisch tapijt op de stenen vloer, een helblauwe ijskast is Op de Parijse huishoudbeurs, klaar terwijl u wacht!. schap van de keukenprinses bezit toch echt zin in het kokkerellen en in culi naire avonturen krijgen zou. Spijtig al leen, dat vrouwen wier schouders door de huishoudelijke plichten zeker niet worden gedrukt, zich nu juist alleen zo'n installatie aan zuilen kunnen schaffen. Het is soms slecht verdeeld in de wereld. Maar we mogen daarbij dan ook niet vergeten dat zo'n Salon bestemd is voor mensen die van dromen houden en, als gezegd, de zon in het water kunnen zien schijnen. Kop op! wie weet wat de toekomst ook voor óns allen nog ver borgen houdt. ève. Ongeveer 2 kopjes gekookte rijst, 3 dl (een fiesje) bessensap, een half flesje water, 90 gr. (0 eetlepels) suiker, 20 gr. (2 eetlepels) aardap pelmeel, kaneel. De rijst losroeren met een vork. Het bessensap aan de kook brengen. Het aardappelmeel aanmengen met het wa ter en het sap onder roeren ermee bin den. De saus op smaak afmaken met de suiker en desgewenst met kaneel. De rijst door de saus mengen en het ge recht warm of koud opdienen. ADVERTENTIE „Kies maar: doperwtjes worteltjes - spersiebonen snijbonen andijvie - spinazie en noem maar op. Ik heb altijd een voorraadje blikgroenten In huls. Dat is gemakkelijk. Dan eten we lekker zonder dat ik een uur In de keuken sta om groenten schoon te maken en te koken. Het is inderdaad een uitkomst, die blik groenten! Geen afval, gewoon even verwarmen en In vier minuten klaar. Vol zomervitaminenl" Dc laatste restanten wintergroenten wor den naar de markt gebracht er is niet veel verschot meer, al komen er nog wel grote hoeveelheden bewaarkool. Artikelen als spruiten, boerekool. groene kool, prei en knollen hebben nu gauw af gedaan; de laatste kistjes goede spruiten kwamen nog tot 90 cent per kilo. Prei is er weinig meer, maar ook de kwaliteit laat veel te wensen over. er werd tot 25 cent per kilo voor betaald. Boerekool is vrij wel op. Een enkel kistje word't er aangeboden, waarvoor dan 6-22 cent per kilo wordt betaald. Groene kool en „taaie" gele kool werden verkocht voor prijzen die tot 30 cent per kilo liepen; rode en witte gaan niet hoger den 12 cent. Waspeen wordt veelal geveild met een „vorstje er in", dat wil zeggen dat ze licht bevroren zijn, zon der vorst werd er tot 25 cent per kilo voor betaald. De eerste spinazie kwam tot 71 cent per kilo. rabarber is verkocht voor prijzen van 27-85 cent per bos. De aanvoer van witlof is klein, met aJs gevolg hoger prijzen: tot 75 cent per kilo. Bloemen uit de bak De warme-kas bloemen beginnen con currentie te krijgen van de koude bak- narcissen en de "tulpen uit de stookwaren- huizen. De aanvoeren zijn belangrijk toe genomen vergeleken bij een week terug. De prijzen vooral die van de narcissen zijn teruggelopen. De gele narcissen gaan rond de 30 cent per bos weg; tulpen kwamen regelmatig tot de 80 cent per bos, maar hier bleef het niet bij, want kwam er eens een extra mooi partijtje dan werd er weer grif tot een gulden per bos voor betaald. Hyacinthen varieerden van 4-15 cent per stuk; blauwe druifjes komen er in grote partijen vanuit de koude bakken, er werd rond de 20 cent per bosje voor betaald. Er werden deze week enige aardige par tijtjes freesia's geveild, waarvoor goede prijzen zijn genoteerd. Onder de potplan ten werden de eerste hortensia's aange voerd. De velling verhuurde zitplaatsen Vrijdagmiddag werd het veilen op de bloemenmarkt een half uur onderbroken om de kopers in de gelegenheid te stellen zich voor één jaar van een vaste zitplaats op de koperstribune te voorzien. Er bestond weer animo en er werd wecir heel wat voor een goed plaatsje betaald. Een „goede" plaats is dié. welke recht voor de veiling- klok te vinden is en bij voorkeur op een hoek, zodat de koper ongehinderd de bank ADVERTENTIE en rheumatische pjjnen wrijft U weg met Schoorsteenbrand j'e Voor de achtste keer in 1954 is Castri- cums Vrijwillige Brandweer uitgerukt. Thans betrof het een schoorsteenbrand in de woning van de heer Kuilman aan de v. d. Mijleweg. Ondanks het feit dat de vlammen reeds uit het dak sloegen is het de brandweerlieden, onder leiding van de commandant J. W. Beijersbergen, toch ge lukt de schade tot een minimum te beper ken. De schoorsten moest echter sneuvelen. Het Castricumse CSV gaat Zondag naar het boven aan de ranglijst staande Bever wijk. Ongetwijfeld zal het een spannende ontmoeting worden. De opstelling van CSV is als volgt. Doel: G. de Heer; achter: A. Keesman en W. Grosze Nipper; midden: H. v. Diggelen. C. Boot en H. Hartog: voor: G. Riethorst, H. Veldhuizen, N. N. H. Ja cobs en J. M. Kimmelaar. De CSV-reserves gaan Limmen 2 op eigen grond bekampen en de prachtige kans die de Castricummers op het kampioen schap hebben zullen zij zich ongetwijfeld niet afhandig laten maken. Vitesse '22 krijgt aan de Bcverwijker- straatweg de striid op te nemen tegen Rip- perda. De opstelling van de V;te?senaren, die het zonder aanvoerder linksback W. de Wildt moeten doen, is: doel: B. v. Veen; achter: P. Beentjes en J. Borst; midden: A. Groot. N. Hollenberg en J. Tool; voor: F. Twisk, A. v. d. Valk, N. Stuifbergen, H. Borst en P. Duyn. Weg opgebroken De Poelvenstraat te Bakkum is voor het snelverkeer tijdelijk gesloten. Zulks in ver band met werkzaamheden aan de riolering waardoor twee grote gaten in de weg het verkeer onmogelijk maken. Autobestuur ders die naar Noord-Bakkum of naar de Egmonden willen en gewoonlijk de Poel venstraat doorrijden, moeten thans of van de Schelgeeststraat óf de Bakkumerstraat gebruik maken. AGENDA VOOR CASTRICUM. Corso-theater, Dorpsstraat. Zaterdag 19.15 en 21.30 uur; Zondag 15 en 20 uur: „Spijkers met koppen". Maandag, Dinsdag en Woensdag, iedere avond 20 uur; „Gaslicht". uit kan gaan. De duurste plaats werd voor 66 verhuurd en de goedkoopste deed 4. In totaal brachten de plaatsen meer op dan vorig jaar. Aan de veiling „Kermemerland" werd Vrijdag pas de eerste glasspinazie aange voerd. Deze primeur kwam uit de Heer Hugowaard van de kweker Wagenaar; er werd van 65-71 cent per kilo voor betaald. Vorig jaar was deze primeur er op 13 Maart. Inmiddels is de verse spinazie bezuiden het kanaal al eerder in de winkels ver schenen. Ter voorbereiding van het komende school voet bal-tournooi in Beverwijk heeft het elftal van de Duinwijkschool alvast een oefenwedstrijd in Alkmaar gespeeld tegen het elftal van de Christelijke U.L.O.; de uitslag was 1-1. VEILINGBERICHT 26 Maart Waspeen 10—23; spruiten 1591; rabarber 27—84; witlof 41—74; spinazie 64—71; hoe- renkool 621groene kool 16—30: gele kool 6291»; rode kool 512; peen 46; uien 3—10; prei 8—25. De eerste anemonen werden Vrijdag middag op de Beverwijkse bloemenveiling aangevoerd. Deze eerstelingen brachten 55 cent per bosje op. ADVERTENTIE Verkooplokaal NOTARISHUIS Dir W N WOLTERJNK re .^v/^ Bilderdijkstraat bij de Zijlweg JffsS? Haarlem - Tel (K 2500» 11928 INBOEDELVEILING 6/7 APRIL '54 Inzendingen van huisraad worden daeelüka aangenomen Eigen afhaaldienst Het vraagstuk van de vervangende gron- den en de vele problemen die daarmee verder samenhangen zijn Vrijdagavond door de leden van de tuinbouwstudieclub I „Heemskerk Vooruit" tijdens een in café „De Oranjeboom" gehouden bijeenkomst nogmaals doorgepraat. Ónder voorzitterschap van de heer H. Rooze werden de door de leden gestelde vragen beantwoordt. Wethouder C. de Ruiter verdedigde het beleid van het gemeentebestuur en hieruit bleek dat op verschillende punten misver stand had bestaan. Tot één van de proble men, die met de vervangende grond sa menhangen is wel de noodzaak van de stichting van een waterschap te rekenen. Men kwam op deze avond tot de conclusie dat vervangende gronden zullen moeten worden gecreëerd in de duinen en hierbij zal de watervoorziening natuurlijk een grote rol spelen. De heer De Ruiter deed een felle aanval op de diverse organisaties, die zijns inziens hebben gefaald door niet voldoende medewerking van de leden. Het gemeentebestuur van Heemskerk heeft nu het initiatief genomen en zal de taak van de organisatie overnemen. Spre ker drukte de aanwezigen op het hart hier aan met kracht mede te werken. De tuinder moet, indien hij weet dat hij zijn grond moet afstaan, niet tot het laatste ogenblik wachten, maar reeds voor die tijd al het mogelijke doen om vervangende grond te verkrijgen. „De Laatste Eer" kampt met nadelig saldo Voor de jaarvergadering van de Heems- kerkse uitvaartvereniging „De Laatste Eer", die Vrijdagavond ln zaal Nijman werd gehouden, bestond van de zijde der leden een grote belangstelling. De voorzitter, de heer J. C. Huisman, deelde mede dat in het afgelopen jaar van acht leden en twee niet-leden de begrafe nis werd verzorgd. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer W. van Doorn, bleek dat het leden tal thans 178 bedraagt. De penningmeester de heer G. Jongejans moest een minder prettige mededeling doen: er is een nadelig saldo over 1953 van 151.38. De heren J. C. Huisman en C. Kluft werden bij acclamatie in het bestuur her kozen. ADVERTENTIE vanaf 1.60 p week. zonder vooruitbet Gr. Houtstr 132 Haarlem Tel 16693 Ook voor reparatie en onderdelen

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 9