Vispoeder", dat alle goede eigenschappen van vis bezit Visserij-varia Leningen van de gemeente Castricum voor verscheidene kapitaals-objecten „Werkgevers moeten helpen avondsysteem af te schaffen" Kennemer t. Lantaarn Revolutionnaire vinding In feite een nieuwe visconserve niet licht- verteerbare, hoogwaardige eiwitten in droge vorm Stationschef verliet IJmuiden voor Schiedam Vervangende gronden werden door de tuinders maar matig gewaardeerd Castricum 8 Van visserij naar stokerij Diploma-uitreiking Nijvcrheidsavondschool Moedig corps leerlingen afgestudeerd „Het leven van koningin Elisabeth" in Thalia Heemskerk's harddraverij op 2 September ODIN naar Badhoevedorp sWo0y% -c) Flinke belangstelling voor B B-avond Kook- en bakdemonstraties THALIA WOENSDAG 31 MAART 1954 (Van een redacteur) Als de hooggespannen verwachtingen niet beschaamd worden, kan binnen afzienbare tijd een nieuw procédé in de visverwerking tegemoet gezien worden, dat hoogstwaarschijnlijk onontgonnen gebieden voor de afzet gaat openen. Het is namelijk een Haagse chemicus, dr. A. Salomon gelukt verse, voorlopig liefst magere vis te verwerken tot „vispoeder", dat geschikt is voor menselijke consumptie en dat alle waarden van de verse vis heeft be houden. Er is inmiddels octrooi aangevraagd op deze opzienbarende, vinding in diverse Europese landen en zij zal van zeer groot belang kunnen zijn voor de voedselvoorziening in onontwikkelde gebieden. Het nieuwe procédé is het laboratoriumstadium voorbij en aan een Nederlandse machinefabriek is, zo vernemen wij, reeds opdracht gegeven een installatie te bouwen waarmee dit poeder vervaardigd kan worden. Tot nu toe werd vismeel, zoals het in diverse fabrieken vervaardigd wordt uit haring en vis, gebruikt voor wat men zou kunnen noemen „indirecte consumptie': het diende immers tot veevoeder en lever de op die manier weer vlees voor de men selijke consumptie op. Het vismeel tekort, dat zich na de tweede wereldoorlog deed gevoelen, bracht voor Nederland een grote import van dit artikel met zich mee, ondanks de omvangrijker wordende eigen productie. Daar zulk een tekort bijna in alle landen bestemd, werd vismeel in zijn „oude" vorm een bijzonder gezocht en „sterk" handelsobject. Eerst vet - nu eiwit Deed zich na wereldoorlog I een alge meen tekort aan vetten voelen, na de twee de oorlog schreeuwde de wereld om eiwit ten de wetenschap ging de waarde van deze voor de menselijke voeding onmis bare stoffen ten volle erkennen. De vis als rijke bron van eiwitten kreeg haar kans, maar kon de strijd op den duur tegen het vlees en het ei om verschillende redenen niet volhouden zij zakte na een felle bloeiperiode van direct na de bevrijding terug tot het plan, waarop zij reeds lang stond: het plan -van het secundaire voe dingsmiddel. Alles behouder. Het vismeel echter bleef in trek, maar was niet geschikt voor direct-menselijke consumptie. Bovendien was en is het geen product, dat gelijke voedingswaarde heeft als de verse vis of haring in het zoge naamde stickwater, dat de meeste vismeel- fabrieken als afval verlaat, bevinden zich vele oplosbare eiwitten en vitamines uit de B-groep. Dr. Salomon heeft thans ook» deze be langrijke eiwitten en de zogenaamde APF- factor In een nieuw „vismeel", dat naast de melkpoeder beter „vispoeder" genoemd kan worden, weten te behouden. Daarmee werd een groep eiwitten in vaste toestand gebracht, die bijzonder licht verteerbaar is en die voor de mens dus zeer waardevol mag heten. Haring kan ooh Hij ging van de aan hemzelf gestelde opgaaf uit: „Maak een product, waarin al les van de verse vis vertegenwoordigd is In een genoeglijk samenzijn heeft stationschef W. Kippersluis, die zoals wij reeds meldden per 1 April als chef le klasse B naar Schiedam vertrekt, gister avond afscheid genomen van het gehele spoox^wegpersoneel van IJmuiden. De stationswachtkamer was gevuld met trein- mensen en hun vrouwen en bij monde van de heer C. Weimar, chef-comptabel zijn de scheidende woorden van lof toegezwaaid. ,.Het spijt ons allemaal erg dat de chef gaat vertrekken, want er is altijd een pret tige samenwerking gewfeest. Èn het was goed, dat er wel eens meningsverschillen waren, anders was het maar een dode boel geweest," aldus spreker. De heer Wijmar roemde de chef om zijn medeleven met de belangen van het perso neel en betrok ook mevrouw Kippersluis in zijn dankbetuiging. Gij hadt altijd een vriendelijk woord en een lach voor ons, zo zei hij. Vervolgens dankte hij namens de voet balvereniging „Stormvogels" de chef voor zijn medewerking, omdat hij altijd getracht had het personeel dat hierbij betrokken was, vrij te maken van dienst. Stormvogels zs! deze waardering in een stoffelijk blijk omzetten. Uit naam van het IJmuidense personeel gewerden de familie Kippersluis enige persoonlijke cadeaux. De heer A. Drommel, ploegbaas van ploeg 419 van Weg en Werken, zegde hier na de chef dank voor zijn humane omgang met de ploeg. „Als ge een lichtstraal wierp in het hart van anderen, kaatste deze op uw eigen leven terug," zo zei hij. En hij eindigde: Mogen op uw nieuwe standplaats steeds geluk en voorspoed uw deel zijn. Bertus van Vreede sprak woorden van afscheid namens het bestuur van de Spoor wegsportvereniging „Velsen". Tenslotte gewaagde de heer J. Leeman van het grote medeleven van de chef in tijden van ziekte en ongeluk. „Gij hebt de naam van „ziekenvader," die ge in Utrecht hebt verworven," hier bestendigd." De heer Kippersluis heeft allen bedankt voor de welgemeende woorden. „Wij heb ben hier met elkaar blijdschap en narigheid beleefd," zo zei hij, „maar dit laatste heeft ons tot elkaar gebracht. Ik heb hier prettig gewerkt, maar niet zonder uw aller steun. Met een bezwaard hart ga ik weg. want ik vrees, dat ik het nooit meer zo zal treffen ais in IJmuiden. Wij hebben niet boven, maar naast elkaar gewerkt voor het bedrijf. Wanneer het het bedrijf goed gaat, gaat het ons allen goed." Drie jaren en acht maanden is de heer Kippersluis aan dit station werkzaam ge weest. De opmerking: u zult de vis missen, was zeker goed geplaatst, maar Schiedam heeft een ander product, dat ook zijn speciale eigenaardigheid bezit, werd er aan toegevoegd. en diat de verse vis in haar geheel bevat, uiteraard zonder de ingewanden". Dit is gelukt. Althans met de magere vissoorten als schelvis, koolvis en kabeljauw als uit gangspunt. De vette vissoorten als makreel en haring leveren nog enige chemische problemen op, maar ook die zijn, naar de heer Salomon ons meedeelde, te ovenvin nen. Principieel is het dus mogelijk de vette haring tot dit „universele vispoeder" te verwerken. Naar het Oosten Voor de Oosterse keuken kan dit nieuwe product van uitermate groot belang zijn als exportproduct heeft het alle voordelen van lange houdbaarheid en gemakkelijke verzending, zodat er eigenlijk een nieuwe visconserve is gevonden, die in gecompri meerde vorm zelfs een bijzonder hoge calo rische waarde heeft voor noodgevallen ni<*t te onderschatten. Het is zeer wel mogelijk, dit vispoeder in soepen te verwerken, men zou het ook op andere manieren kunnen toepassen en als gecomprimeerd „kracht voer" kan het als zodanig van zeer grote importantie voor de gebieden der aarde worden, waar de honger een van de be langrijkste oorzaken van onrust is. Geen grootse fabriek De benodigde apparatuur is niet om vangrijk. zo deelde de heer Salomon ons verder mede en zij zou bijvoorbeeld door een belangengroep van reders zonder al te veel moeite geëxploiteerd kunnen warden. Naar wij uit andere bron vernamen, zou belangstelling van regeringszijde niet uit gesloten zijn. 1'abri eksschip Het belang van deze nieuwe vinding is niet te onderschatten, al zijn de problemen, die er rond opdoemen nog vele en groot. Een fabrieksschip zou uiteraard de ideale productiemogelijkheid van dit vispoeder kunnen worden, maar het is bovendien niet ondenkbaar, dat een bedrijf aan de wal in samenwerking met één of meer trawlers rendabel te maken zou zijn, waar hij dus de mogelijkheid open staat een be- •aalóe, voor directe consumptie minder ge rilde vissoort in grote hoeveelheden aan e voeren en er een hoogwaardig eindpro- uct van te maken. „Ondanks jullie werkkring overdag heb je er toch de moed voor opgebracht, om door de winterkoude in dit verwarmd schoolgebouw les te komen halen," aldus sprak de directeur van de Nijverheids avondschool aan het Tiberiusplein, de heer I'. J. Hubbeling, gisteravond zijn scheiden de en gediplomeerde leerlingen toe. Hij prees het doorzettingsvermogen van die- I genen, die tegen een winters „stootje" kon den, al werden ze in een warm leslokaal wel eens wat slaperig. De heer rtubbeling vond, dat het Avond- Nijverheidsonderwijs eigenlijk niet meer in deze moderne tijd paste, maar dat het „part-time"-systeem, zoals dit reeds in de grote steden gedeeltelijk werd toegepast, beter op zijn plaats zou zijn. Werkgevers dienden, zo meenden de spreker, hun jonge personeel in de gelegenheid te stellen een bepaalde tijd per week hun theorie op hoger peil te brengen. Hij wenste de geslaagden toe, dat zij zou den trachten tot top-prestaties te komen, elk in zijn eigen vak en dit te bereiken door naar de lessen van andere, ervarener per soneel te luisteren, waardoor zij niet alleen een boterham, maar tevens een belegging zouden kunnen verdienen. Eventuele, in de praktijk voorkomende, moeilijkheden kon den de oud-leerlingen met hem en het lerarenrorps komen bespreken, waarbij hij hun alle mogelijke medewerking toezegde. Namens het bestuur sprak de heer A. P. Balm een ogenblikje tot de jongelui en gaf hun de raad mee steeds dit devies voor ogen te houden: „Wat waard is gedaan te worden, is waard goed gedaan te worden." Met enkele persoonlijke woorden reikte de heer Hubbeling de diploma's uit in de afdeling machine-bankwerken, diploma A, aan: C. Oudendijk, Th. Souer, W. v. Mee- gen, J. Knegjes, J. v. d. Keer. P. Schaap, A v. Kaam. H. Haan: diploma B: J. Koek. H. Balm. J. Lijnbach, H. v. Véluw, G. v. Alfen, A. Ebbinge, J. Vermanriel. Afdeling Electrn-techniek. diploma A: S. Hafma. W. Bouman; diploma B' W. v. d. Wensch, J. Keur, H. Boot. M. v. Ladesteijn, J. Schol, A. Brouwer, J. Slecht. Afdeling timmeren, diploma A: A. Punt, N. Rijke, P. Brouwer; diploma B: H. Lub bers, J. Molenaar, H. Klaver, Th. Heere mans. Afdeling koper-, lood- en zinkbewerken, diploma A: B. Vermeeren: diploma B: B. Dam, J. Eskes, G. Doodeman, H. Asten, C. Uitendaal. Afdeling schilderen, diploma A: geen; diploma B: W. v. d. Ham, T. v. Reeuwijk, S. Bijman, W. v. d. Kommer, P. Bras. In de speciale voorstelling van Donder dagavond presenteert Thalia „Het leven van Koningin Elisabeth en Essex." Bette Davis. Errol Flynn en Olivia de Havilland vervullen de hoofdrollen in deze op historische gegevens gegronde rolprent, waarin de door beiden begeerde macht over Engeland de betere gevoelens overheer ste. De film begint met de terugkeer van de graaf van Essex, die de Spaanse vloot heeft overwonnen en daarom uitbundig wordt toegejuicht. Koningin Elisabeth wacht hem vol ongeduld, maar wordt be- invloed door vier raadsleden, die Essex er van betichten dat hij de Spanjaarden ge legenheid gaf hun schatten overboord te v/erpen en de overwinning alleen maar om eigen eer bevocht. Woede wint het bij Eiisabeth van liefde, er wordt een complot tegen Essex op touw gezet, maar deze weigert zijn kasteel te verlaten en zweert slechts dan naar Lon den terug te zullen keren als Elisabeth hem dit verzoekt en haar verontschuldigingen aanbiedt voor de hem aangedane beledi ging. Elisabeth, die last met de Ieren krijgt, biedt via een bemiddelaar Essex een be langrijke post aan. maar het is te laat: de graaf is al in de val gelopen en de nodige intrige zorgt voor de rest. Een breuk tussen koningin en graaf is onvermijdelijk, Essex verovert het koninklijk paleis. Een lopend misverstand wordt opgehelderd, maar niet temin laat Elisabeth hem gevangen nemen en zijn terechtstelling volgt. Het is een spannend verhaal dat in kleu ren wordt uitgebeeld en mede door de joyeuse kleding van die dagen, de groots heid van opzet en de verwerking van de dramatische gegevens boeit. iaJ Prijzen van Woensdag. Heilbot 3,20— 2,75; gr. tong 1.61—1,57; grm. tong 1,41—1,31; kim. tong 1,50—1,37; kl. tong I 1,451,34; kl. tong II 1,161.08; tarbot I 1.951.60, per kg. Tarbot II 7566; tarbot IV 6236; tongschar 6260; gr. schol 1817; grm. schol 2917; kim. schol 5432; kl. schol I 3324; kl. schol II 349; schar 2417; bot 108; v. haring 12,4010,50; makreel 2717; gr. schelvis 54; grm. schelvis 65; kim. schelvis 58; kl. schelvis I 57—54; kl. schelvis II 32—20; wijting 32—18: gr. gul 42—32: midd gul 4331: kl. gul 3126; kl wolf 31; poontjes 2217. per 50 kg. Gr. kabeljauw 16258; gr. wolf 8071, per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 175 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot. 14 kisten tongschar en schavtong. 250 kisten schol, 42 kisten schar,, 32 kisten bot. 3440 kisten haring. 100 kisten makreel, 230 kisten schelvis, 115 kisten wijting. 595 kisten kabeljauw en gul. 19 kisten wolf, 32 kisten poon, 25 kisten diversen. Totaal 5070 kisten. ADVERTENTIE Tijdens de jaarvergadering van de hard- draverüvereniging „Heemskerk", die Dins dagavond in zaal Dam werd gehouden, deelde de voorzitter de heer Th. J. Bisschop mede dat voor Heemskerk als course-datum is vastgesteld Donderdag 2 September. Evenals andere jaren bestond voor deze bijeenkomst weer een grote belangstelling en in het openings woord sprak de voor zitter hierover zijn voldoening uit. De heer Bisschop constateerde, dat de course ver leden jaar niet in alle opzichten een succes is geweest en hij herinnerde aan het twee tal incidenten, dat toen heeft plaats ge vonden, waaraan het bestuur echter part noch deel had. Er zijn thans nog zeventien verenigingen in Nederland, die een kortebaan-draverij organiseren en het bondsbestuur stelt po gingen in het werk om door middel van financiële tegemoetkomingen aan de eige naars van de deelnemende paarden, het aantal inschrijvingen, dat wel wat aan de lage kant begint te worden, te vergroten. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. D. Vosselman-Bosch bleek dat de vereniging zich in blakende welstand mag verheugen; het ledental blijft constant en bedraagt thans 408. De penningmeester, de heer A. E. de Wildt, moest een nadelig saldo over 1953 vermelden. De heren G. Schoehuys en A. E. de Wildt, die gedurende meer dan 25 jaar deel had den uitgemaakt van het bestuur, stelden zich op deze avond niet herkiesbaar in verband met hun hoge leeftijd. De voor zitter bracht deze heren dank voor het vele dat zij voor de vereniging hebben ge daan en op voorstel van de vergadering werden zij tot ere-lid benoemd. In hun plaats werden de heren .J. Meiland en N. de Roode gekozen. De voltallige raad van de gemeente Cas tricum heeft in de Dinsdag gehouden open bare vergadering besloten, bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten geldleningen aan te gaan tor dekking van buitengewone uitgaven. De Ieuingen vormen een totaal bedrag van 464.000. te weten: een 15- jarige lening van 66.000; een 30-jarige lening van 54.000 en een 40-jarige lening van 344.000. De geleende gelden zullen worden be steed voor 15 objecten, waaronder: ver bouw raadhuis 28.500; uitbreiding zuive ringsinstallatie 30.000; subsidie restaura tie Ned. Herv. kerk 12.000; bouw brand weerkazerne 88.000; nieuwe begraaf plaats 80.000; riolering Koningin Wilhel- minalaan 16.000 en de Stichting van een zes-klassige jongensschool 160.000. Dit zijn wel de grootste posten en de resteren de bedragen zijn voor de aankoop van leer middelen, schoolmeubelen en wat dies meer zij. Van de zijde der raadsleden werd tegen het aangaan van de leningen geen enkel bezwaar geopperd. „Ik hoop te spreken namens alle raads leden, wanneer ik bij deze een pluim op de hoed steek van de brandweermannen in Castricum", zeide de heer G. M e ij e r (P. v. d. A.). De raad kreeg namelijk een voor stel tot het verlenen van een crediet van 849 voor de aankoop van kleding en uit rusting van de vorige week beëdigde brandweerlieden goedgekeurd en de heer Meijer voelde zich gedrongen zijn waar dering voor het korps te uitten. „Als hoofd van de Vrijwillige Brandweer zeg ik u hartelijk dank voor deze woorden. Uw pluim is verdiend", antwoordde burge meester C. F. Smeets. Later op de avond is de aanschaffing van een brandweerwagen ter sprak? geko men. Daar de bouw van de nieuwe kazerne al aardig op streek is, achtten B. en W. de tijd gekomen om tot aanschaffing over te gaan. Reeds was voor de aanschaffing een crediet van 30.000 toegestaan door Gede puteerde Staten en het door de raad in 1952 verleende crediet van 30.000 toege staan door Gedeputeerde Statep en het door de raad in 1952 verleende'crediet van /_28.16314 werd nog niet gebruikt. Enige belangrijke verbeteringen aan de brand weerwagen door de fabrikant, zijn oorzaak, dat B. en W. voorstelden het bestaande cre diet met 3.836.86 te verhogen en op rond 32.000 te brengen. Hiertegen had nie mand bezwaren. Vervangende grond De langste tijd heeft de raad gediscus- seerd over het verlenen van een crediet van rond 10.000 voor de egalisatie en het maken van een bevloeiïngsinstallatie voor de grond voor gedeputeerde tuinders te Bakkum. Onder de tuinders, die in de loop van de eerstkomende jaren gedupeerd kun nen worden, hebben B. en W. een enquête ingesteld om zekerheid te krijgen wie wél en wie niet naar het land in Bakkum wen sen te gaan. Dit geschiedde op advies van de commissie voor gemeentewerken. De enquête is een fiasco geworden. Er werden 19 brieven verzonden en 9 perso nen hebben geantwoord. Drie mensen wensten grond in Noord-Bakkum. doch deze kwamen naar de mening van B. en W. niet in aanmerking, omdat het geen bloembollentelers zijn. Vier personen we zen de grond af en twee wilden er nog eens over praten. Naar burgemeester Smeets zeide, zal men ten spoedigste met het gereed maken van de grond een aanvang nemen en ver pachten aan de hoogst biedende, ook uit t Elke Maandag een cent In de tijd, dat mijn minne been'jes omkleed werden door een korte broek heb ik wel eens hevig gerebelleerd tegen de juffrouwen en meneren, die meenden mijn vrije tijd te mo gen gebruiken vocï het onder wijzen van de tafels van ver menigvuldiging en de vervoe ging der sterke werkwoorden. Over die tafels ben ik trou wens nóg niet heen. Maar sinds mejuffrouw E. Visser mij een lieve briefkaart heeft geschreven en er een ramme lend busje bij deed, kunnen de onderwijzeressen geen kwaad meer bij me doen. War.t hoort, wat in haar hart is opgekomen: Zij las in de Lantaarn van vorige Zaterdag hoe snodelijk het collectebusje van het die- renasyi door een onbekende onverlaat (die zich nog steeds lafhartig verschuilt, wéé hem) werd meegenomen waardoor de poezen en honden droog brood moesten gaan eten. Toen ze bel aan haar tweede klas vertelde, hebben de kin deren onmiddellijk en spon taan een centje geofferd, alle maal één centje, en dat leuke kapitaaltje is door juffrouw Visser in een busje gedaan en naar mij toegestuurd per klei ne ijlkoerier. Ze gaat er elke Maandag mee door elke Maandag één cent van alle kinderen uit de tweede klas en nu hoopt ze maar, dat er meer scholen zul len volgen, tot het verlies weer is aangezuiverd. Het lijkt me een machtig mooi antwoord van jong IJmuiden op de euveldaad van degene, die stiekum busjes meeneemt. Hij staat er zo ge zegd voor één cent per week lelijk in zijn onderste textiel. Het geld gaat naar de asyl- houder, juffrouw en be dank de kinders hartelijk! Wie volgt? Dimmen, mannen! Een droevige fietser, die elke avond van de Hoogovens naar huis keert en daarbij langs de grote verkeersaders door Vel sen peddelt, schreeuwt om vergelding jegens degenen on der de automobilisten, die hem de ogen blind stralen met hun grote koplampen. Hij vraagt, tandeknersend, of de mannen in hun comfortabele automo bielen wel weten, welk een overlast en gevaar zij de fiet sers aandoen met hun felle illuminatie, die toch met één voet- of handgebaar gemakke lijk gedimd kan worden. Ik ben het met deze nijdige pedalist eens verscheidene autoberijders nemen maar niet eens de moeite, hun lichten op half te zetten, als er zo'n dwaallichtje van een fietser in hun vizier verschijnt, maar aan ce andere kant moet met nadruk betoogd worden, dat de fietsers, die zonder achterlicht over de aarde zwerven even eens galgebrokken genoemd mogen worden. Terwijl er zelfs fietsers zijn, die zulke lelijke scherpe priem pitjes op hun stalen rossen bezitten. dat» de automobilist op zijn beurt ook verblind wordt. Met het verzoek aan weers kanten de verkeershoffelijk- heid in het oog te houden, draag ik dus het verwijt van deze Hoogovenfietser over aan oeide partijen opdat het len beiden wel ga in de avond. Kopje thee Nee, dan die automannen, die elkaar op de Brederoodse- weg m Santpoort tegen kwa men: de ene snelde in de richting Haarlem, de ander begaf zich Santpoort-waarts. Zij hadden elkander blijkbaar in lange tijd niet gezien, want met groot gekners van rem men en hartelijke handdruk ken werd de ontmoeting op straat gevierd, waarna de één bij de ander in het voituur kroop, om eens gezellig uit te babbelen. Dat zag een kleine Sant poorter, die het aan zijn vlak bij de plaats der samenkomst wonende moeder verhaalde. Deze moeder gaf heur zoon twee dampende kopjes thee en twee koekjes op een presen teerblaadje mee en tot hun ontzaglijke verbazing want zo zijn wij Nederlanders niet al te vaak werden de beide ruk dat boompje ontworteld. Het begint dus weer. De briefschrijver wil schrik draad kopen, maar ik geoof, dat het beter is de ouders op deze plaats nog eens te vertel len, dat zij er zelf een hele boel aan kunnen doen, door hun kroost vriendelijk te wij zen op de kleine schoonheden, die in dit jaargetijde in de voortuintjes uitbotten en die daar niet zijn neergez.et door Moeder Natuur, om met één ruk ontworteld te worden. Post Uit de achterste gelederen van de IJmuidense aquarium- nuizen (het is echt niet lelijk oedoeld, want van binnen zijn iie flats héérlijk) klaagt een De beheerders onzer slordigheid, dat zijn de mannen van kamer vier ten politieburele, die de hele dag in de ver loren wieldoppen, herenschoenen, duimstokken en shag- dozen rommelen, geven met grote nadruk te kennen dat zij écht niet telefonisch inlichtingen verstrekken. Zij doen voorts aan alle verliezers en vinders welen, dat kamer vier uitsluitend en alleen op werkdagen van 11-12 en van 16-17 uur open is, behalve op Zaterdagmiddagen. Verliest u het niet uit uw geheugen? babbelaars verrast met een bakje troost op de openbare weg. De lege kopjes zijn ze dankbaar wezen terugbrengen. Drie glimlachende mensen meer op de wereld. Het is goed, op zulke sim pele manieren glimlachende mensen te maken. In de lente. Blijf nou af! Uit datzelfde bezadigde Sant poort komt een noodkreet van een tuintjesbezitter, die verle den jaar een mooie Japanse kers in zijn voorprieel plantte en daar met alle plezier des öeginnenden amateurtuiniers pinkelende rose bloempjes aan zag komen, een paar dagen terug. Zesentwintig hele, rose bloempjes, die hij koesterend beschouwde en troetelend be sproeide Twee jongens hebben echter op weg naar school met één geïsoleerde, nieuwbakken be woner van onze stad aan de zee, dat hij bij tijd en wijle zijn ochtendpost pas tegen el ven krijgt. Dat is vervelend voor u, maar Tante Pos kan in dit snel uitdijende stuk stad alle nieuwe klanten haast niet bijsloffen. En ze sloft heus zo vief mo gelijk, al moet ik toegeven, dat er wel eens wat te weinig be zorgers zijn voor te veel stra ten, zoals ook op andere pun ten de zuinigheid de wijsheid bedriegt ik heb er al eens over verteld, toen het Driehui- zense postagentschap dichj was en alles naar het dorp Velsen werd gedirigeerd. We kunnen in ieder geval niet zeggen, dat Tante het over de balk gooit. En als straks het nieuwe postkantoor op het Marktplein verrezen is. zal er wel wat meer speling komen. LAMPENIER De Heemskerkse gymnastiekvereniging O.D.I.N. gaat op 10 April naar Badhoeve dorp om deel te nemen aan een tourmooi, dat door de vereniging aldaar wordt geor ganiseerd ter gelegenheid van haar vijfen twintigjarig bestaan. Aan deze wedstrijden zullen ook nog enkele andere verenigingen deelnemen. Nogmaals feestavond van ANMB De afdeling Beverwijk van de Algemene Nederlandse Metaalbedrijfsbond zal we gens het grote succes van de vorige, de leden nogmaals een feestavond aanbieden en wel op Donderdag 1 April in het Luxor theater. Aan het programma werkt onder andere Cees de Lange mee. ADVERTENTIE andere plaatsen, tot 1 November 1955. De heer J. v. d. Meij (K.V.P.) vond de post van 3500 voor het egaliseren de helft te veel en ook maakte het raadslid bezwaren tegen de aankoop van een 3 p.k. pomp en 4 duims leiding tot een bedrag van 3500. Liever had de heer v. d. Meij gezien dat de datum van verpachting op 1 September 1955 werd gesteld en als laatste bezwaar zeide hij nog liever te wachten met de ge hele verpachting en af te wachten of er liefhebbers voor de grond zijn. De voor zitter zeide gaarne de deskundige advie zen van het raadslid te willen overwegen en nadat nog enige raadsleden alsmede wethouder N. Vel d t (K.V.P.) hadden ge sproken, werd het voorstel van B. en W. aangenomen. De vergadering duurde 1 uur, na afloop waarvan de raad in besloten zit ting bijeen kwam. De belangstelling voor de laatste BB- avond, die men voorlopig van plan is in Castricum te houden, is meegevallen. De bijeenkomst in hotel De Harmonie, welke Dinsdag werd gehouden, was tenminste goed bezocht en niet ten onrechte sprak het hoofd van de dienst Zelfbescherming, de heer J. A. Middelhoff, hierover zijn vreugde uit. Met aan dacht volgden de aanwezi gen de uiteenzetting die de heer Middelhoff over de BB gaf. Vervol gens werden enige films vertoond. De avond had tot resultaat dat na afloop twin tig personen in aanmerking wensten te komen iets meer over de BB te vernemen. Onder grote belangstelling heeft het ge meentelijk gasbedrijf Beverwijk Dinsdag middag en -avond kook- en bakdemon straties gegeven in hötel De Rustende Jager te Castricum. Met assistentie van mejuffrouw A. Th. Heynen gaf de aan het bedrijf verbonden kooklerares, mejuffrouw M. A. R. Manten, de demonstraties ten beste. In een minimum van tijd maakten de dames tal van heerlijke hapjes, door de lerares voorzien van een uitgebreidde toe lichting. Het toneel was omgetoverd tot een ware showroom en hier vonden de huis vrouwen de toestellen opgesteld die hen bij de bereiding der gerechten zo veel gas en werk besparen. Voorts vielen er ook gaskachels, geysers en wasmachines te be wonderen. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) Donderdag a.s. - 8 uur vertonen wij in één speciale voorstelling BETTE DAVIS. ERROL FLYNN. OLIVIA DE HAVILLAND in HET PRIVéLEVEN VAN ELISABETH EN ESSEX in technicolor Koningin en edelmanhartstochte lijke gelieven, maar ook vreselijke vijanden Want beiden wilden de macht over het land Een groots en machtig filmwerk. Toegang 18 jaar.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10