Veren igi ngsvaria OLE r £ir Kennemerland in de litteratuur model de Luxe uit de IJmond Vanmorgen in de Vishal Solex Service Station - Arie Lieuwes GEBR. VAN BUGNUM EN ZOON Jan Mens en Anne H. Mulder spraken over Betje Wolff Beverwijk Voor beginners G. J. Moed vertolkte eigen werken Floralia-vereniging in het zilver Nederland-Bellamyland „Abraham" weer doorgestoomd Drie wethouders hadden zitting in een „forum" KAB richt gezinszorgfonds op Scheepvaart WOENSDAG 31 MAART 1954 Cairo staat de laatste tijd wel zeer in het middelpunt van de wereldbelangstelling: de demonstraties volgen elkander in vlet tempo op en hoewel er vaak slachtoffers te betreuren zijn, zijn er ook, aie in alle gemoedsrust verlopen. Onze foto laat u een menigte zien, die door de straten van Cairo trekt tijdens de zitting van het Kabinet en de Revolutionnaire Raad waarin generaal Naguib aanbood zich uit het politieke leven terug te trekken.De demonstranten spraken zich ten gunste van de Revolutionnaire Raad uit. De afdeling Kennemerland van de In ternationale Vereniging Bellamy heeft in het Veilinggebouw een bindingsavond ge houden, waarop de heer C. Oderkerk het woord heeft gevoerd over het onderwerp „Van griffel tot vulpen". Hij begon met een overzicht te geven van de evolutie der wereldgeschiedenis die zich vaak met vertoon van veel ellende heeft voltrok ken. De vele sociale- en economische verbeteringen in de huidige samenleving zijn achteraf „gratis-adviezen" gebleken van Bellamy. De heer Oderkerk betoogde voorts dat hij als Christen-Bellamyaan een godsdienst kon verkondigen, die het aardse leven niet veronachtzaamt om der wille van een onbekende toekomst. Spre ker wees erop dat de I.V.B. een baken in de branding der wereldzee wilde zijn, op dat men zich zou kunnen oriënteren. Een Amerikaanse vriend van de heer Oderkerk had geschreven dat Nederland rijp is voor een Bellamy-staat, omdat dit land vrij heid van godsdienst, en een persvrijheid kent en een door 't volk gekozen regering heeft. Spreker hoopte dat deze staat spoe dig verwezenlijkt zou mogen worden. Worstelcompetitie Zaterdag 3 April worden in de worstel competitie de wedstrijden IJ.K.V. „Hercu les"S.S.S. (Amsterdam) en IJ.K.V. „Her cules"„De Halter" (Zaandam).gehouden: tevens finale van het clubkampioenschap gewichteheffen 1954. Bal na tot 2 uur in „Flora", Zeeweg. Contactavond „De Kennemers" De voetbalvereniging „De Kennemers" houdt heden in het clubhuis café Wilikes een contactavond voor de leden. Op deze avond zullen prijzen worden uitgereikt aan de winnaars van de op de vorige con tact-bij-eenkomst gehouden spelen. Bijeenkomst Humanistisch Verbond De gemeenschap Beverwijk van het Hu manistisch Verbond zaïl Zondagmorgen 4 April om 10.15 uur weer bijeenkomen in het Statenhuis. De heccr M. G. Warffemiius zal dan spreken over „De strijd om het wereldbeeld". „De ontwikkeling van de menselijke arbeid" Voor de leden van de afdeling Beverwijk en omstreken der Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen spreekt Donderdagmid dag mevrouw DreWes-Bruikman over „De ontwikkeling van de menselijke arbeid". Ouderavond Ireneschool Maandagavond 5 April zal de Irene school haar ouderavond houden in het Handenarbeidlokaal. Dokter Voorzanger zal deze avond het onderwerp „Sexuele Opvoeding" behandelen. Volgens hedenmorgen bij de rederij in gewonnen informatie is de trawler .Abra ham", die onlangs noodseinen uitzond wegens lekkage, doorgestoomd naar de IJslandgronden. Het schip ontwikkelt een snelheid van 1112 mijl, aldus de rederij, die haar gegevens ontleende aan gesprek ken via Scheveningen Radio. Brand in de gordijnen Op de hoek van de Kromme Mijdrechtstraat en de Eemstraat in IJmuidens rivierenwijk was vanmorgen een schilder bezig aan de bovenverdieping van een huis. Het afbijt- middel vatte vlam en de gordijnen vlogen in brand. De brandweer, die spoedig ter plaatse was kon erger voorkomen, maar de gordijnen gingen verloren. De afdeling Beverwijk van de Partij van de Arbeid heeft Dinsdagavond in 't Cen trum de te voeren verkiezingsactie voor de Provinciale Staten besproken. Vooraf werden echter enkele huishoudelijke aan gelegenheden doorgenomen, waaruit bleek dat het ledental nog steeds stijgend is. Over de verkiezingsactie kwamen uit de vergadering enkele voorstellen naar voren, welke door het bestuur nader zul len worden bezien. Voorts werd gewezen op het Zaterdag 10 April te houden con gres in Krommenie. Er werd tevens op geattendeerd dat een ieder, die in een andere gemeente zijn stem uit wil brengen, of die een ander voor zich de stem wil laten uitbrengen, dit persoonlijk voor 7 April moet opgeven ter gemeentesecre tarie. Na het officiële gedeelte gaf voorzitter S. Coelingh de hamer over aan de heer J. Thomas, die als voorzitter van een zaal forum de leiding in handen kreeg, wat hem zeer goed af ging. In het forum had den zitting mevr. Schmoll, wethouder W. F. Visser uit Velsen en de Beverwijkse wethouders W. Alberda en E. Gerritse. Natuurlijk kreeg het forum veel vragen te behandelen, welke verband hielden met de verkiezingen en de politiek. Wat de landelijke kant van de „verkie zingspropaganda" betreft had het forum niet veel goede woorden over voor hen die proberen de zaak verkeerd voor te stellen. De suggestie, dat de Humanisten het in de Partij van de Arbeid voor het zeggen zouden hebben, werd weerlegd door wethouder Gerritse. Hij had juist een streekvergadering van de Protestant- Christelijke groep in de partij meegemaakt en volgens hem is hier zelfs met geen woord over het humanisme gerept. Vandaag twee en de Shamrock Vandaag marktte de Vios met 70 kisten schelvis, 75 kabeljauw en gul, 60 koolvis, 50 wijting, 50 haring, 150 radio, 950 ma kreel en 160 stijve kabeljauwen.. De Schoorl was present met 70 kisten schelvis, 70 koolvis, 40 gul, 50 wijting, 160 makreel, 40 diversen en 230 radio. De IJm. 29, Shamrock, voerde aan 25 kis ten schol, 35 wijting, 30 schelvis, 75 radio, 50 makreel, 45 wijting (dicht), 570 ijs- en 110 stijve kabeljauwen. Logger- en kottervangst Kees Plug bracht met de KW 76 vijftien kisten tarbot en tong, 65 schol, 20 schelvis, 120 gul en kabeljauw, 50 wijting, 50 diver sen en 300 stijve kabeljauwen aan. De kotter Annie IJm. 14 had 8 kisten tarbot en tong, 40 schelvis, 50 radio, 110 makreel, 10 diversen, 270 ijskabeljauwen en 390 stijve in.. Verder was er nog wat kleine vaart. Kabeljauw voor België België nam ook vandaag weer de kabel jauw af. De rijen brachten 90—/ 65 en de kisten 8065 op. De grote schelvis liep van 5055 en de groot-middel, waar van ook een deel naar de Zuiderburen ging, 50—55. Binnenland nam af Het binnenland nam de grote gul voor 40, middel voor 35, torren voor 25 20- Klein-middel schelvis maakte 50 55, evenals de pennen. Braad liep tussen 3842, wijting varieerde van 2228, schol II 33—26, schol III 22—16. Makreel bracht f 18ƒ20 op, het kleine beetje haring 1210,50. Er is practisch niets van opgehouden. Tong gelijkmatig De tongprijzen verschilden niet zoveel met die van de vorige dagen. De lappen deden 1,551,60, de groot-middel 1.40 tot 1,45, de half-pondjes 1,351,40, tong I 1,301,40, slips brachten 1,05 1,15 op. Schol naar Engeland Engeland nam de grove schol voor 16 13, middel voor 2616, zetschol voor 3930 en de enen voor 3238, al naar gelang de kwaliteit. Voor morgen twee trawlers Morgen komt de Norma Maria met 40 kisten schelvis, 450 makreel, 100 gul en koolvis, 100 open wijting, 60 dichte wijting, 70 radio, 60 haring, 30 rog en vleet en 100 stijve kabeljauwen. De Post Boy, die vanmorgen binnen kwam, voert 1700 kisten Silverpitharing aan. Duitser marktte hier De Duitse kotter BH 447 uit Bremer- hafen, die wegens machineschade IJmui- den binnenliep, heeft vanmorgen zijn vangst van 60 kisten schol en tong aan de IJmuidense markt verkocht. Besommingen van hedenmorgen 1 trawler, 33.60Q; Schoorl. 19.000; loggers: IJM 221, 12.400, id. 129, 8.880, id. 24, ƒ9.350, id. 210. ƒ4.700; KW 76. 10.900. id. 57 (ged.) ƒ6.300, id. 48 (ged.) ƒ5050; IJM 11, ƒ3250, id. 229, 2650; KW 31, 1280; AM 18, 1340 id. 17, 2030; BX 447, 2890. MP I ËLi ADVERTENTIE R. S. STOKVIS Ml ZONEN N.V. - n van dar Haam product Snelheid vrijwillig gelimiteerd $olex tot de veilige grens van veiligen 30 l""'ü Goedkoop Wijkerstraatweg 283-285 - Velsen-N.- - Telefoon k 2510 - 3766 DEALERS VOOR VELSEN - IJMUIDEN - SANTPOORT MEERVLIETSTRAAT 69 - VELSEN - TELEFOON 5701 Tijdens de in het K.S.A.-gebouw ge houden jaarvergadering van de K.A.B. te Beverwijk deelde de secretaris, de heer G. J. ter Bruggen mede, dat men thans bezig is een gezinszorgfonds op te richten dat moet voorzien in die gevallen waarin de moeder ziek is en een betaalde hulp moet worden aangenomen. Voor een klein bedrag per week kan men lid worden. De voorzitter, de heer Ch. Sturk, moest constateren dat het met de medewerking van de leden treurig is gesteld: de bijeen komsten worden zeer slecht bezocht en men geeft blijk van heel weinig interesse. Ook de culturele dienst heeft met de ge organiseerde avonden geen succes geboekt en de heer A. van der Plas vroeg zich af wat hiervan de oorzaak kan zijn. Men zal met het houden van deze bijeenkomsten nog één seizoen doorgaan maar indien het niet anders gaat zal dit werk toch moeten worden stop gezet. De secretaris meldde in zijn jaarverslag dat het aantal leden met 60 is toegeno men en thans 1398 bedraagt. Een batig solda van f 561,03 kon de pen ningmeester, de heer F. J. Sprenger ter tafel brengen. Bij de bestuursverkiezing werden dè heren Ch. Sturk, J. Bood en J. G. Ruurda bij acclamatie herkozen. Tijdens de litteraire bijeenkomst, welke Dinsdag onder auspiciën van „De Bever wijkse Boekhandel" ter gelegenheid van de jaarlijkse Boekenweek in de bovenzaal van gebouw „Het Centrum" is gehouden, wer den de vele toehoorders de gehele avond aangenaam bezig gehouden over de histori sche figuur van Betje Wolff, doordat de auteurs Jan Mens en Anne H. Mulder bei den het leven van deze merkwaardige vrouw als onderwerp voor een boeiende causerie hadden gekozen. Voor deze streek overigens bijzonder toepasselijke betogen, want zoals bekend heeft Betje Wolff sinds 1731 zes jaar in Beverwijk doorgebracht, waar zij onder meer haar vermaard gewor den roman „Sara Burgerhart" in samen werking met Aagje Deken voltooide. De burgemeester van Beverwijk, de heer H. J. J. Scholtens, had zich als voorzitter van het Historisch Genootschap „Kenne merland" bereid verklaard deze litteraire avond in te leiden, waarbij hij om de reeds boven omschreven reden de keuze der onderwerpen bijzonder gelukkig noem de. Hij gaf een korte beschrijving van het Beverwijk uit de dagen van Betje Wolff, waar de economische toestand ten gevolge van het dichtslibben van het Wijker Meer buitengewoon ongunstig geworden was. Desondanks bood het stadje met haar twee a drieduizend inwoners een vriendelijke aanblik, waarbij de landelijke sfëer totaal overheerste. Het vermaarde prieeltje, waar Betje Wolff haar boeken schreef, behoorde tot het buiten „Lommerlust" en is thans in de Peperstraat nog gedeeltelijk te onder scheiden. Spreker noemde haar een geestig en kwiek mensje, dat blijk gegeven heeft een scherp verstand en een critische blik te bezitten. De burgemeester besloot zijn inleiding met een citaat uit een van haar geschriften; „Het verstand heeft maar één bede: het eist welgeschreven boeken". Jan Mens verklaarde het op zijn beurt heerlijk te vinden in de stad te vertoeven, waar de hoofdpersoon van zijn onlangs verschenen roman „Elisabeth" zes jaar van haar leven heeft doorgebracht. Hij onthul de, dat Anne H. Mulder eigenlijk de aan leiding tot het schrijven van dit boek is geweest, doordat zij hem eens verhaalde van het avontuur, dat Betje Bekker op zeventienjarige leeftijd met een luitenant van het Staatse leger in Vlissingen heeft beleefd. Later huwde zij de dertig jaar oudere dominee Wolff, die zich met haar op de pastorie in de Beemster vestigde. Hierdoor achtte de schrijver de aanmer king van sommige critici op zijn boek, dat hij zich te weinig met haar litteraire arbeid heeft bezig gehouden, voldoende verklaard, want het was niet de schrijfster die hem tot deze figuur heeft aangetrokken, maar het vroegrijpe kind, dat zich tot zulk een merk waardige vrouw ontwikkelde. Er zijn ont- De vier winnaars van het DCIJ-snel- heidsdamtournooi kregen gisteravond een boekwerk aangeboden dóór de dam club IJmuiden. Onder hen tuos ook de wereldkampioen Roozenburg. Voor de voorzitter was het even een pijnlijk moment toen hij de titel moest bekend maken: „Inleiding tot het damspel". De wereldkampioen aanvaardde het lachend met de opmerking, dat hij het óók uit boekjes geleerd had en er vast nog wel wat uit op zou steken! zaglijk veel brieven van haar bewaard ge bleven, waaruit Jan Mens voldoende stof voor deze roman verzamelde en zelfs heeft hij lange tijd in de pastorie van de Beem ster gewoond om hier de locale sfeer te kunnen ondergaan. De schrijver vertelde hierbij, dat hij in het archief te Haarlem een volledige inventarislijst van de inboe del heeft aangetroffen, waaruit hij het inte rieur van Betje Wolff's kamers tot in de kleinste bijzonderheden kort reconstruëren. Ook de andere gegevens waarop „Elisa beth" is gebaseerd, had Jan Mens voor namelijk uit dergelijke nuchtere papieren verzameld, welke hem de overtuiging schonken dat Betje de kwieke luitenant uit haar jeugd nimmer vergeten kon. Vandaar dat het huwelijk met de zoveel oudere Wolff een bittere teleurstelling moet zijn geweest, waaruit spreker ten slotte meende te mogen concluderen, dat de vlucht uit dit huwelijk haar gedwongen heeft de pen ter hand te nemen. Ook mevrouw Anne H. Mulder nam de figuur van Betje Wolff als uitgangspunt voor haar causerie over het leven in de achttiende eeuw, waarvan zij op de van haar bekende geestige wijze een originele interpretatie gaf. Betje Wolff moet haar wereld anders hebben gezien en beleefd dan haar tijdgenoten, waardoor zij heftig op allerlei toestanden heeft gereageerd. De jaren op de pastorie betekenden voor haar een periode van wording en groei, welke innerlijk de meest dynamische tijd van haar leven is geweest. En dat alles op een moment, dat in Holland de onverdraag zaamheid met een zekere wellust werd ge cultiveerd. Want de achttiende eeuw is on getwijfeld lang niet zo „snoezig" geweest als wel eens wordt aangenomen. Het was niet allemaal romantiek en élégance, hoe pelrok en pruikentooi, want ten slotte viel er ook in de Franse revolutie weinig snoe zigs op te merken. Mevrouw Mulder besloot haar causerie, voor zover de tijd haar dit nog veroorloofde, met enige flitsen uit de achttiende eeuw, speciaal op het leven van de vrouw, waarin porcelein, clavecimbel, menuet en galatoilet dikwijls een voorname rol hebben gespeeld. Aan het einde van deze interessante avond betrad de heer P. W. van der Velden het podium om beide auteurs voor hun boeiende causerie te bedanken. De organist dier Nederlands Hervormde kerk, die heer G. J. Moed, is reeds vele jaren als musicus in deze gemeente werk zaam. Behalve dat hij een ambitieus orgel bespeler is (en welke musicus, die zo'n prachtig Müller-orgel ter beschikking heeft, zou dat niet zijn?) heeft de heer Moed talloze kerkelijke composities ge schreven, waarvan een enkele zo nu en dan eens op de door hem uitgevoerde pro gramma's vertolkt is. Deze bescheidenheid heeft hij ditmaal eens gelaten voor wat ze is door het Dinsdagavond gegeven kerk- concert geheel te wijden aan werken van zijn hand. Men heeft tijdens deze druk bezochte uitvoering kunnen luisteren naar wat de heer Moed uit de volheid van hart en ge moed aan het papier heeft toevertrouwd. Hij werd in die taak als uitvoerend kun stenaar bijgestaan door een aantal mede werksters en medewerkers wier namen de trouwe bezoekers aan de kerkconcerten in dit gebouw geenszins onbekend meer zijn. Triomfantelijk klonk als inzet de door dachte improvisatie over het oud-Neder landse lied ,Comt nu met Sangh", waarvan de vertolker de doorwerking van het hoofd motief vlot en duidelijk weergaf. Het klein vocaal-ensemle „Con Anima" uit Amster dam, had eens enkele bewerkingen van oud-Nederlandse liederen gekozen. De leider, Johan Ligtelijn, liet ze klankrijk zingen. Het koortje bewaarde een vlekke- Op de brug van het Nederlandse s.s. „Mentor", dat zo'n werkzaam aandeel heeft gehad in de redding van een groot aantal schipbreukelingen afkomstig van het Britse schip „Empire Windrush" heeft de gouverneur-generaal van Algiers, de heer Roger Leonard (rechts) de kapitein van de „Mentor", Hazelhoff, gefeliciteerd met de geslaagde redding loze homogeniteit en bewees met alles, dat het de leden met de beoefening van de koorzang ernst was. Twee motieven, ontleend aan bekende evangelische gezangen, verwerkte de com ponist tot koraaltrio's voor fluiit en orgel, daarbij de meest belangwekkende partij voor het laatste instrument reserverend. Wij hebben dan ook met genoegen geluis terd naar Moed's delicaat en kunstig ge speelde partij, die de breed geblazen tonen van de fluit als het ware met guirlandes omrankte. Een motet, geschreven in en bestemd voor de lijdensweken, liet na een homofone inzet een mediterend intermezzo volgen, waarin Moed aangaf hoezeer hij wars is van een conventionele schrijfwijze. Zeer recent was Intermezzo en aria voor twee violen en orgel, waar de dames Lies Dekker en Riek Mantje-Coppée de solo partijen in vervulden. Met alle waardering voor de wijze waarop de uitvoerenden deze capricieuze compositie in klank zetten, heeft deze ons, behoudens het hoofdmotief der Aria, niet kunnen bekoren door het weinige onderlinge verband der te vertol ken partijen. Een driestemmige mis voor vrouwenkoor, opgebouwd naar het voorbeeld van de al oude Gregoriaanse Missa, zette met het in kerktonaal gehouden Kyrie voortreffelijk m. Het daarbij aansluitende Gloria verste vigde deze goede indruk, mede dank zij de vrouwelijke vocalisten, die haar moeilijke partituur ter dege bestudeerd hadden. Het Credo was qua compositie minder overtui gend, evenmin als de homofone inleiding van het Sanctus. Het „Pleni sunt" sloot daarentegen in zijn polyphonie waardig ,aan bij het Kyrie en het Gloria. Ook het Agnus Dei bevatte klankvolle zinnen. Ontleend aan Chopin's Storm-étude volg de Chaconne uit Moed's Orgelsonate in c- moll en een doorgecomponeerde liedvorm naar een oud koraal van Heinrich Schütz: „Nun will sich scheiden Tag und Nacht" voor sopraan- en altsolo, gemengd koor, twee violen, fluit en orgel. Het is slechts een greep uit zijn werk, die de componist ons deze avond heeft laten horen. Er is nog genoeg in porte feuille gehouden voor een volgende uit voering. A. J. VAN DER WEIJDEN. Als waardering voor haar grote ver diensten jegens de Beverwijkse Floralia- vereniging is het oud-bestuurslid mevr. Telders benoemd tot erelid. In zijn openingswoord van de leden vergadering deelde de voorzitter, de heer A. van der Laan, mede, dat op 11 April de vereniging haar 25-jarig bestaan viert dit zilveren jubileum gaat gewis niet on gemerkt voorbij, al zijn er nog geen defi nitieve plannen gesmeed. Getracht zal worden een tweede wisselbeker voor de jaarlijkse wedstrijd te bemachtigen, opdat er één uitgereikt kan worden aan die school die de beste kwaliteit planten in zendt en de andere aan die welke het grootste percentage van de afgenomen plantjes terugstuurt. In de Pinksterweek zullen dit jaar de planten worden uitgereikt.' Vorig jaar zijn er 1399 planten uitgereikt en er waren 900 op de tentoonstelling terug. De vereniging heeft nu 46 leden; men zag dit aantal gaarne tot het dubbele op gevoerd. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Adinda, 29 12® m ZO. Bilhton. Amper.an, 23 v. Tj. Priok n. Cheribon- Ariadr.e, 29 40 m. Z.t.W. Guernsey. ArmHla. 29 340 m. Z. Saigon. Abbedijk, 29 v. Londen n. Bermuda. Alnati, 29 420 m. NO. St. Paulsrock. Amstelbrug, 30 v. Paranagua n. Santos. Arkeldijk, 30 te New Orleans. Aldegonda, 29 v. Pladju n. Bangkok. Amerskerk, pas. 29 Finisterre n. Duinkerken. Barendreciht, 30 te Port Said. Billiton, 29 v. Beira n. Pto Amelia. Blommersdijk, 30 te Rotterdam. Bonaire, 29 700 m. ZW. Fayal. Boskoop, 29 580 m. W.ZW. Madeira. Britsum, 29 v. Cristobal n. Engeland. Bloemfontein, 29 150 m. W. Luderitz baal. Boschfontein, 27 te Bremen. Bagan, 29 te Makassar. Bawean, 29 250 m. N. Massawa. Blitar. 29 160 m. NW. Kp. Leewin. Boissevam, 29 330 m W.ZW. Sabaog. Borneo, 29 230 m. Z.ZW. eii. Masira. Charts, pas. 29 Oostp. Kreta. Cistuia, 29 430 m. W.t.Z. Kangeroo eü. Clavella, pass. 29 Kp. Ben n. Piraeus. Caltex Utrecht, 29 180 m. N.NO. Finisterre. Caltex Pernis, 29 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Leiden, pass. 29 Kreta n. Sidon. Caltex Nederland, pas 29 Malta n. Sidon. Caltex The Hague, pas. 29 Gibraltar n. R'dam Congostroom, 29 te Amsterdam. Corilla, 29 te Gi^long. Duivendreeht, 29 ve New Orleans. Esso Den Haag. 29 te Port Said. Enggano. 30 te Le Havre. Felipes, 30 te Soerabaja. Graveland, 29 290 m. Z.t.O. St. Vincent. Hathor, 30 te Piraeus. Hermes. 29 250 m. W.ZW. Scilly's. Hoogkerk. 29 te Hamburg. Ivoorkust, 29 210 m. Z.ZO. Dakar. Ittersum. 30 te Las Palmas. Jagersfontein. 29 310 m. W. Walvisbaai. Japara (KRL), 29 75 m. Z- Socotra. Kaimana, 29 v. Menado n. Taruna. Kalatoahi, 30 te Namlea. Karimata, 29 rede Semarang. Kertosono, 29 350 m. N.NO. eil. Guam. Kota Agoeng, 29 420 m. W. Minikoi. Leerdam, pass. 29 Ouessant n. Koewait. Lemsterkerk, 29 nog te Basrah. Laertes, 30 te Port Said. Lekhaven, 29 rede Buenos Aires. Lieve Vrouwekerk. 30 te Rotterdam. Leopoldskerk. 29 30 m. O. Barcelona. Limburg. 29 430 m. Z.t.O. St. Helena. Lucita, pass. 29 Bar n. Heysham. Macuba, 31 te Sorong verwacht. Madoera, 29 180 m. NW. DJedda. Maetsuyker, 29 dwars Sharsbay n. Fremantle. Mariekerk, 29 300 m. W. Sabang. Marpessa. 29 70 m. Z.t.O. Ball. Muiderkerk, 29 180 m. N. Finisterre: Murena, 29 300 m. O.ZO. Socotra. Maasland, 29 v. Rio de Janeiro n. Ilheos. Markelo, 28 te Swansea. Meliskerk, 29 v. Shanghai n. Tsingtao. Mentor, 30 te Tunis. Nieuw Amsterdam, 29 360 m. O.NO. Bermuda. Noordam, 29 340 m. O.t.Z. New York. Nieuw Holland, 29 v. Beiawan n. Singapore. Notos, 29 30 m. N. Otranto. Oranjestad. 29 320 m. ZW. Flores. Prins Alexander, 28 v. St. John n. Le Havre. Papendrecht, pass. 29 Ouessant n. Rotterdam. Peperkust, 29 v. Takoradl n. Lagos. Prins Willem ni. 29 420 m. W.t.Z. Silly's. Rempang, 23 v. San Francisco n. Longview. Rijndam. 29 v. New York n. Baltimore. Ridderkerk, 29 te Marseille. Roepat 29 te Amsterdam. Radja. 29 v. Djibouti n. DJeddah. Riouw, pass. 29 TJ. Priok. Samarinda, 29 v. Los Angeles n. San Francisco Saroena, 30 te Saigon. Sibajak, 29 420 m. W.ZW. Padang n. Aden. Sumatra, pas. 29 Gibraltar n. Hallfax. Stanvac Benakat, 30 te Tj. Uban. Stanvac Talang Akar. 30 te Saigon, Salatiga, 30 te Port Swettenham. Saparoea, 29 120 m. NO. Massawa. Siberoet, 29 v. Nagcya n. Osaka. Sigli, 29 v. Hollandia n. Biak. Sliedrecht, 29 80 m. W.NW. DJeddah. Stad Alkmaar. 29 te Narvik. Stad Amsterdam, 29 dwars Lissabon n. A'dam Stad Arnhem, pass. 29 Noordhinder n. Hamburg. Stad Maassluis, pass. 29 Stadlandet n. Vlaar- dingen. Stad Rotterdam. 29 45 m. N.NW. Aalesund. Stad Vlaarddngen, 29 75 m. N. Rorvik. TJimenteng, 28 v. Beira n. Fremantle. Talisse, 29 te Genua. Tibia, pass. 29 Finisterre n. Eastham. Tabian, 29 260 m. NO. Wake eil. Tankhaven III, 30 te Sungeigerong. Tasman, 31 te Singapore verwacht. Thedens, 29 v. Bllnju n. Palembarig. Tjibantjet, 30 te Port Said. Tjiluwah, 30 te Balikpapan. Utrecht. 30 v. Penang te Beiawan. Van Spilbergen, pass. 29 Ouessant n. Antwerpen Waal, 29 dwars Maria n. San Juan. Willem Ruys. 30 te Southampton. Waterman, 29 800 m. O. Kp. Race n. Hallfax. Wonosari. 30 te TJ. Priok. Wieldreeht, Ma299 ,2tetaonshrdluicmfwypmw Zijpenberg, pass. 29 Ouessant n. Rotterdam. KLEINE VAART Algarve, 29 v. Gent te Wicklow. Arcturus, 29 v. Stettin te Goole. Att S, 1 April te Rotterdam verwacht. Albergen, pass. 29 Viissingen n. Antwerpen. Arnoudspoldër, pass 30 Ouessant n. Lissabon. Audaeia, 31 v. Barry te Vlllareal verw. Barracuda, 30 v. Hamburg n. Sunderland. Bree Helle, 30 v. Rotterdam n. Londen. Bab-T, 27 te Liverpool. Batavier lil, pass. 30 Kp. Roca n. Casablanca. Betty Anne S. 29 v. Swansea n. Bilbao. Bill S. 30 v. Rotterdam n. Amsterdam. Birmingham. 30 v. Harlingen n. Goole. Brem, 1 April v. Lissabon te Antwerpen verw. Casana, 30 v. Antwerpen te Kopenhagen. Coolhaven, pass. 29 Burlingen n. Casablanca. Citadel, pass. 29 Vlissingen n. Boulogne. Cornells, pass. 30 Vlissingen n. Zee. Corrie-b, 30 v. Rotterdam te Stockholm. Daviena Goekoop, 29 v. Belfast n. Plymouth. Depa, 30 v. Rostock te Rotterdam. Diligentia. 29 v. Dover te Thameshaven verw. Dollard, 20 v. Antwerpen te Kopenhagen verw. Driebergen, 29 v. Leixoes n. Lissabon. Duiveland, 29 v. Tyne n. Rotterdam. Escaut, 30 v. Rouen te Amsterdam. Elda, 29 v. Grangemouth n. Rotterdam. Ellewoutsdijk. 30 v. Roscoff n. Portsmouth. Ferocia, 29 v. Lorlënt n. Rochefort. Fiducia, 30 v. Boston te Maassluis. Frans, verm. 29 v. Larvik n. Tyne. Gerrie S. 30 v. Rotterdam te Antwerpen. Gerrie S. pass. 30 Vllsslr.gen n. Antwerpen. Hartel, 30 v. Cork te Zaandam. Hast I, 30 v. Londen n. Bremen. Hebe Nobel, 30 nog te Londen. Henrlca, vertr. 30 v. Manchester n. Lissabon. Henrica B. 29 v. Amsterdam te Maassluis. Jan Kreumer. 30 v. Lorden te Rotterdam verw. Java. 30 v. Vlissingen n. Kopenhagen. Jorina. vertr. 31 v. Sunderland n. Rotterdam. Jutland, pass. 30 v. Vlissingen n. Svendborg en Vejle. Kwiek, pass. 29 Vlissingen n. Terneuzen. Kemphaan, verm. 30 v. Ventspils n. Denemarken Leny, 29 v. Hamburg n. Berwick. Lucas Bols II. 29 v. Swansea te Selzaete. Larix. 29 Ceuta gepass n. Manchester. Lydia, 30 v. Bordeaux n. Dordrecht. Margaretha, 30 v. Vlissingen n. Londen. Menkar N, 29 280 m. ZW. St. Paulsrock. Miraoh N, 29 v. Bordeaux n. Casablanca. Muphrid N, 30 v. Duinkerken te Londen. Marcella. 29 v. Frederikstad n. R'dam. Marietje Bohmer, 1 v. Dakar te Antw. verw. Matthew, 30 v. Southampton n. Billirngham. May Mere, vertr. 30 v. Teignmouth n. Genua. Midsland, 29 v. Rotterdam te Grangemouth. Monica, verm. 30 v. Dublin n. Preston. Myfem, 29 v. Rouen te Parijs. Mypuck, 29 v. Gothenburg n. Rouen. Nassauhaven. 29 v. Rotterdam te Landskrona Nieuwehaven, 29 Kiel gepass n. Malmö. Noord. 30 v. Rotterdam. Nyenburgh, pass. 29 Holteoau n. Stockholm Noorderhaven. 29 v. Maassluis n. Masnesund. Oldamtot. pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Pon to. 28 te Partington. Plato, 29 van Odense n. Amsterdam. Ruby, pass. 30 Kiel n. Nykobinig Rijnhaven, 29 v. Duinkerken te Casablanca. Rika, 29 te Ipswioh. Sambre 29 v. Rouen n. Parijs. Sllvaplana, 29 v. Malmö n. Rotterdam. Soemba. 29 v. Pomaron n. Belfast. Strijpe. 30 v. Bibao n. Bayonne. Theodora, 29 v. Rotterdam te Southampton. Theano, 29 v. Rotterdam te Dublin. Ton S. 30 v. Kopenhagen n. Antwerpen. Tyro. 30 v. Dublin te Belfast. Venus, verm. 30 v. Middles*)ro n. Great Yarmouth Vlieland. 30 v. Malmö te Odense. /rouwepolder, 31-1 Apr. v. oporto te Antw. verw. Westersingel, verm. 29 v., Bordeoux n. Graston. Walcheren, 29 te Falmouth. SLEEPVAART Ebro. 29 5o m. ZW. Kreta met bak. Hudson, 29 dwars Oporto n. Istanboel met 2 sleepbootojes. Loire, 29 80 m. W.ZW. Rasfartak met bagger molen en bak. Oostzee, 29 125 m W. ten Z. Dakar. Zwarte Zee. 29 1 25 m. W. ten Z. Dakar. Tyne. pass. 30 Varne n. Maassluis. Upesl II. pass. 0 Kp. Roca n. Mombasa.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7