Fraaie Roemeen uit een vloot van uiteenlopende schepen Eieren van Columbus op ideeën-tentoonstelling Velsen-Noord brengt 30 April door met sport en spel Agenda voor Velsen Havenberichten Administratie H.O. zegevierde in het DCIJ-sneldamtournooi Swier - in vorm - wist Dukel er onder te houden Wat luim tussen de ernst en een boeiende entourage Beeld van H. M. Wezelaar kreeg eerste prijs op Keukenhof Old Clothes New LANGS SLUIZEN EN HAVENS In Boekarest is nog een ex-„HaarlenT te vinden VZV en Hoogoven-transport twee en drie Van der Heijden en Jonkers leiden in sehooltournooi Van kleurige optocht tot bonte avond een aantrekkelijk Oranjeprogramma Winstmeevaller voor papierfabriek-personeel Goede prestatie van VTC-er P. Peek DRY CLEANING ONLY Associatie voor lijkbezorging E. K.A.B. OM DE KENNEMER DAMTITEL „Hercules" doet mee aan „Vlaggetjesdag" Jaarvergadering haven arbeiders en visknechten Twee verkeersongevallen te Limmen Verkoop van grond in IJmuiden WOENSDAG 31 MAART 1954 VOOR HET AAN DE ZWARTE ZEE gelegen Constanza, de belangrijkste zeehaven van Roemenië, was 1938 een belangrijk jaar. Er verschenen namelijk twee nieuwe passagiersschepen in de haven, eigendom van de in Boekarest gevestigde maatschappij Servicul MaritLm Roman. Beide schepen waren ver van de thuishaven op stapel gezet en wel in Kopenhagen bij de bekende werf van Burmeister Wain. Onder de namen „Transilvania" en „Basarabia" kwamen zij in bedrijf. Het waren geen kolossale sche pen maar wel fraai en modern van inrichting en bouw. Op onze foto is de „Transil vania" vereeuwigd toen het schip gloednieuw van de werf kwam. Met een bruto in houd van 6672 reg. ton, een lengte van 123,44 m., breedte 17,55 m. en een diepte van 8,15 werden deze twee zusterschepen wat grootte betreft overtroffen door het stoomschip „Suceava" toebehorende aan de zelfde rederij. Dit schip werd in 1933 onder de naam „Al- bert Vögler" aange kocht, was toen 10 jaar oud. De komst van de „Transilvania" en de „Basarabia" beteken de een vernieuwing voor de koopvaardij vloot van Roemenië, want behalve de „Su ceava" had men aan het begin van de der tiger jaren nog een drietal Duitse schepen aangekocht, die toen tien jaar oud waren. In 1932 kwam de „Emil Kirdorff" erbij, welke verdoopt werd in „Ardeal". De „Carl Legien" en de „Adolf von Bayer" gingen een jaar later naar Roemenië en kregen in Constanza respec tievelijk de namen „Alba Julia" en „Pe- les". Van de 13 schepen, die de rederij in 1939 telde, was het overige deel verouderd. Als oudste was toen be kend de in 1897 te Glasgow gebouwde „Bucuresti", een schip van een kleine 2500 toh. De'„Regele Carol I" was een jaartje johger en dan kwam de uit 1904 dateren de „Romania". Drie over Dinsdag 30 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: Singkep van Valencia. Escaut van Parijs. Wallonia van Gothenburg. Warun van Stockholm. Hartel van Corck. Dagmar Br^tt van Gothenburg. Captain An dreas van Swansea. Ulmbrueder V van Stockholm. Cantenac van Le Havre. Alja'v. Londen. London Enterprise van Rotterdam. Kaap St. Vincent van Ahus. Ulmbrueder III van Kopenhagen. Monica van Karlshamn. Fraternité van Delfzijl. Vertrokken zijn: Elmshorn naar Gothen burg. Teutonia naar Kolbeck. Swift naar Harlingen, Fiducia N naar Kopenhagen. Cottrell naar Hamburg. Suorva naar Narvik. Bele naar Rotterdam. Bittern naar Rotter dam. Agamemnon naar Port of Spain. Bull finch naar Londen. Jans naar Londen. Eben Haëzer naar Londen. Heriot naar Lcith. Vechtstroom naar Huil. Lingestroom naar Manchester. Houtstof aangevoerd Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Dinsdagmorgen aangekomen het Zweed se s.s. „Wallonia", dat van Gothenburg een lading van 1600 ton houtstof aanvoerde. In de laatste ronden van het Sneldamtournooi, georganiseerd door de damclub „IJmuiden" wist het kwartet Administratie H.O. gisteravond de overwinning te behalen, gevolgd door de kwartetten VZV en H.O. Transport. De vishandelaren kwamen als vierde uit de bus. De wedstrijd had, evenals vorige weck Dinsdag, toen de eerste drie ronden gespeeld werden, een buitengewoon prettig verloop. Voorzitter K. de Jong leidde deze sportieve strijd weer vol enthousiasme en wist tussen de bedrijven door nog propaganda te- maken voor de damsport in het algemeen en voor zijn damclub „IJmuiden" in het bijzonder. Ook van de zijde van de dames, die ter aanmoediging waren meegekomen, ivas de belangstelling groter dan vorigè week, wat de heer De Jong een plezierig verschijnsel vond. ADVERTENTIE De voorwedstrijd Denk en Zet II tegen de melkslijters, welke gespeeld moest wor den voor de rangvolgorde in groep 3, werd door Denk en Zet met 62 gewonnen, voorwaar een prestatie! In drie ronden werd daarna de finale bereikt. Transilvania' Bovenstaande beschrijving is van vóór de oorlog en daarna is er zoveel omgegaan, dat de veranderingen niet uit konden blij ven. Van de vloot van de Servicul Maritum Roman bleven drie schepen over, waarvan er slechts één bij de oorspronkelijke rederij is gebleven, namelijk het stoomschip „Oituz". Het zusterschip van de ..Transil vania" is afgevoerd. De „Basarabia" was dus minder gelukkig dan de „Transilvania", die echter met de behouden gebleven „Ardeal" een nieuwe toekomst tegemoet ging. Na de oude maatschappij trouw ge diend te hebben gingen beide schepen over aan de Sovromtransport, die haar zetel ook in Boekarest heeft. Deze rederij heeft thans 5 koopvaardij schepen en 1 sleepboot. Onder dit vlootje vinden we nog een gewezen stoomschip van de K.N.S.M., de „Haarlem", ook in IJmuiden bekend, welke in 1934 naar Rus land werd verkocht en thans onder de naam „Dimitrov" Constanza als thuisha ven heeft. De overige schepen van de rederij zijn eveneens alle aangekocht met De edele vorm van de uitzondering van de sleepboot „Sovrom", die in 1947 nieuw in dienst is gesteld. De „Transilvania" zal men in Constan za nog wel als het vlaggeschip beschouwen en mogelijk in een adem noemen met de „Basarabia", die herinneren aan het jaar 1938 toen beide fraaie motorpassagiers- schepen vol trots in dienst werden gesteld. (Nadruk verboden ARIE VAN DER VEER Op de St. Adelbertschool wordt elke Dins dagmiddag na schooltijd een damcompetitie gesDeeld lussen een 20-tal leerlingen der oudste klassen om uit te maken welke leer ling de sterkste damspeler is van het jaar 1954. De jongens spelen in twee groepen en als eind April de schoolfinale wordt gespeeld onder leiding van het DCIJ-bestuur. komen de vier sterkste spelers van deze damcom petitie voor de St. Adelbertschool uit. Na de uitslagen van Dinsdag leidt in groep A: C. v. d. Heyden met 5 gespeeld 10 pnt. en H. Olivier met 8 pnt. uit vier partijen. In groep B is het Jonkers, die met 9 pnt. uit 5 partijen leidt. Op de tweede plaats komt J. Dijkers met 9 pnt. uit 6' partijen. De uitslagen van deze week luiden: H. van Kaam wint van J. Wassenaar; P. Huybens remise met J. Tervoort; C. Bol wint van W Schelvis; J. Jonkers wint van J. Houkens; W. Vermeer wint van J. Nanne; J. Tervoort wint van H. Alders. H. Weber verliest van J. Dijkers. Dinsdag wordt dit sehooltournooi voort gezet. ADVERTENTIE muZlEKH^NDe^ WOENSDAG 31 MAART Thalia, 20 uur; „Schots en scheef". Rex: Geen voorstelling. DONDERDAG 1 APRIL Raadhuis, 9.3012 uur: spreekuur wethou der van Openbare Werken; 10;12 uur: spreekuur wethouder van Sociale Zaken. Thalia. 20 uur: „Het privé-leven van Eli sabeth en Essex". Rex, 20 uur: Jubileumuitvoeiing Sport bond IJmuiden. Tijdens een speciaal geënsceneerde rond gang over de in aanbouw zijnde tentoon stelling in het „Vrijgezellenhuis" op het Hoogoven-terrein, heeft de secretaris van de „Commissie Ideeën Bus", de heer *H. M. J. van de Wall enkele bijzonderheden over deze tentoonstelling verteld. Uitgaande van het standpunt, dat „mee denken" van de arbeiders een zeer be langrijk punt is, kwam de Ideeënbus-com missie op de gedachte, dat confrontatie met de werking van deze commissie zelfs al stimulerend kan werken. De practische uitvoering van dit idee werd in handen van de heer P. Verhoog van de propaganda-afdeling gelegd, die er een waar staaltje van binnenhuis-architec tuur van maakte. In wit met blauwe stre pen (van wol-draadjes) schiep deze kun stenaar een tentoonstellingzaaltje dat er wezen mag. De schilder Jan van Fucht werkte de wandbeschilderingen uit, die alleen op zichzelf al de moeite van het bekijken waard zijn. Van" het stenen tijd perk af wordt de bezoekers een beeld van de ontwikkeling geboden, die toch ook dank zij „ideeën" haar baan zocht. Uit de ideeën, die door de personeels leden van Hoogovens zijn ingezonden, is een aantal genomen en tentoongesteld, waarbij duidelijk naar voren komt, dat ook zeer kleine, zo op het eerste gezicht „waardeloze", veranderingen een verbe tering op economisch of veiligheidsgebied betekenen. Op een origineel uitgedachte Het bestuur van de Oranjevereniging „Velsen", dat de viering van Koninginne dag jaar op jaar met een steeds uitgebrei der programma luister probeert bij te zet ten, heeft voor de komende 30 April, dank zij veler medewerking, opnieuw een veel belovend lijstje kunnen opstellen. Uiteraard is een belangrijk deel van de feestdag bestemd voor de kinderen van alle scholen in Noord. Zij beginnen de dag 's morgens om 9 uur met een massale optocht van ruim 1500 kinderen, die, evenals het vorige jaar, weer zullen wedijveren om de mooiste versiering te bedenken en daarbij gebruik mogen maken van autopeds en fietsen. Natuurlijk ontbreekt ook de muziek niet tijdens deze optocht, die om ongeveer 10 uur nabij gebouw „Concordia" zal worden ontbonden. In dit gebouw, dat welwillend door de directie van de papierfabriek Van Gelder Zonen die dag wordt afgestaan wordt om kwart over tien de eerste film voorstelling voor de leerlingen van de vijfde, zesde en zevende klassen van de scholen gegeven. Op hetzelfde tijdstip begint voor de kin deren van de eerste klassen der scholen een poppen k ast vent om ing in het Hervormd wijkhuis aan de Dijckmansstraat, waarna deze vertoning 's middags om 2 uur wordt herhaald voor de tweede klassen van de lagere scholen. Eveneens om 2 uur wordt voor de derde en vierde klasleerlingen van de lagere scholen de filmvoorstelling in „Concordia" herhaald. Bij al deze uitvoeringen worden de jeugdige bezoekers onthaald, zoals trou wens ook de kinderen van de kleuterscho len die in hun respectievelijke scho'en een j feest aangeboden krijgen. Een noviteit bij deze Koninginnedagvie ring wordt een schoolvoetbalcompctitie, waarvoor nog voorbereidingen worden ge troffen en die 's middags om half drie op een nog nader aan te wijzen terrein zal worden gespeeld. Het bestuur van de Oranjevereniging „Velsen" stelt voor de wedstrijden een beker beschikbaar. Aan volksspelen is ook gedacht. Zij zul len 's middags om 3 uur beginnen op het terrein aan de Van Rijswijkstraat en be staan uit onder anderen ringsteken en sulkeyrijden. Personeelsvoetbal Het actieve ..Velsen"bestuur heeft nog een voetbalwedstrijd in petto, namelijk tus sen twee elftallen, die werden samengesteld uit personeelsleden van Hoogovens en Van Ge'der's papierfabriek. Men wil deze wed strijd. waarvoor eveneens een beker be schikbaar is. op een nader aan te wijzen terrein 's middags om half vijf beginnen. Bonte avond Voor de leden van de Oranjevereniging „Velsen" zullen 's avonds in gebouw „Con cordia" twee achtereenvolgende bijeen komsten zijn met een programma van bont allerlei, dat verzorgd wordt door de Am sterdamse ontspanningsvereniging „Con Spirito" er wel om half zeven en om kwart over negen. Voorts is er dan nog een openlucht film voorstelling op het terrein tegenover het Hervormd wijkhuis aan het Stratingplant- soen, die te 9 uur begint. En tenslotte kan oud cn jong zich nog vermaken in de draai- en zweefmolens die van 's morgens 11 uur tot 's avonds 11 uur een plaats zullen vinden op het terrein, dat wordt begrensd door Stratingplantsoen en Wijkorstraatweg. Naar aanleiding van de zeer gunstige be drijfsresultaten van Van Gelder Zonen N.V. Koninklijke Papierfabrieken in het vorige jaar is Dinsdag aan het personeel van dit bedrijf een winst-gratificatie uitgekeerd. De uitkering bleek een aardige meeval ler te zijn. daar zij vijftig procent hoger was dan die van het vorige jaar. manier wordt het de bezoekers duidelijk gemaakt, hoe het ingezonden voorstel wordt behandeld en op welke wijze hij uiteindelijk in het bezit van een schrifte lijke en financiële waardering komt. Allemaal eieren „Je moet er maar opkomen" is in de meeste gevallen de reactie op een nieuwe vinding, die alle „eieren van Columbus" genoemd zouden kunnen worden. Dit ,-,Ei van Columbus" of „het gouden ei" is op alle mogelijke punten weer in de tentoon stellingszaal te vinden, zelfs in de bij de uitgang geplaatste ideeënbus, waar levens echt het bordje boven hangt: „Dat is 'n goed idee. in de bus er mee". Uit de reizende tentoonstelling van het N.I.V.E. (Nederlands Instituut voor Effi ciency) zijn eveneens enige aardige ver beteringen geleend, zoals die bij andere grote bedrijven zijn uitgedacht. Dat het niet alles ernst is, dat in de ideeënbus terecht komt, blijkt uit een in gezonden voorstel tot het bouwen van een „Mekolette", een soort bromfiets op water aandrijving, waarvan men, de formules van de ijverige Mekog-analysten bekijkend, geneigd is te zeggen: „ze konden wel eens gelijk hebben". Die „Mekolette" is overi gens in natura aanwezig. Donderdag 1 April 's morgens om 9 uur, zal de tentoonstelling officieel worden ge opend. In kleine groepen zal het personeel in de gelegenheid worden gesteld een kijkje te nemen. Gedurende de gehele maand April is de tentoonstelling toegankelijk en elke bezoeker ontvangt een k'ein presentje, dat hem nog een kans in een boeken-loterij bezorgt. Aan de kampioenschappen van de afde ling Haarlem van de Nederlandse Tafel- tennisbond werd deelgenomen door enige V.T.C.-leden. In de derde klasse kwamen Keemel, Peek en Oppenheimer niet door de eerste poule heen en waren dus spoedig uitge speeld. In de dubbel 4e klasse bereikten Keemel- Poek en Snelders-Koninestein de halve finale. Keemel-Peek werden hier door de uiteindelijke winnaars Reijndérs-v. d. Put ten (Togido) geklopt met 21-13. 20-22, 19- 21, terwijl Snelders-Konanffstein verloren van het jeugdige Heemsteeds dubbel Cha- bot-Schuurman met 15-21. 20-22. In het enkelspel 4e klasse werden Kee mel, Snelders en Koningstem in de eerste ooule uitgeschakeld; Snelders slechts door het verlies van één partij met de oneven game. Peek wist zijn pou-'e te winnen en plaatste zich in de kwart finale. Door deze te winnen kwam hij in de halve finale tegen Fruitema van D.I.O.S., die met 21-11, 21-9 werd verslagen. In de finale kwam hij tenslotte tegen de H.B.C.-speler Schaar, die met 21-9, 21-7 kansloos was, waardoor Peek het kam pioenschap 4e klasse op zijn naam bracht. De eerste ronde bracht alleen voor Ma gazijn Hoogovens een volkomen overwin ning in de winnaarsronde. In de verliezers ronde kwam het kwartet van de Ijsfabriek Toekomst ongeslagen uit de strijd. De uitslagen van de eerste ronden zijn: le winnaarsronde: Groep I: VZVScheepstimmerlieden 62, VisfileerdersBreedband 26. Groep II: H.O. AdministratiePolitie 62, StaalfabriekSchoenherstellers 44. Groep III: H.O. MagazijnDenk en Zet II 80, H.O. TransportVishandel 44. le verliezersrondc: Groep 1: V.V.IJ. IMelkslijters 62, Rolvink IHuisvesting 53. Groep 2: v. d. Glindt 2Denk en Zet I 26, Vis ToekomstRolvink 2 44. Groep 3: Directie Melkfabr.IJs Toe komst 0—8, V.V.IJ. 2—Van der Glindt I 7—1. Na de tweede ronde kwam er al wat te kening in de strijd. 2e winnaarsronde: Groep 1: ScheepstimmerliedenVis fileerders 44, BreedbandVZV 08. Groep 2: PolitieStaalfabriek 62, SchoenmakersH.O. Administratie 26. Groep 3: Denk en Zet 2H.O. Transport 08, VishandelH.O. Magazijn 44. 2e verliezersronde: Groep 1: Melkslijtersdir. Rolvink 44, Dienst v. Volkshuisv.V.V.IJ. 35. Groep 2: Denk en ZetVistoekomst 62, Rolvink IIv. d. Glindt 2 44. Groep 3: IJstoekomstV.V.IJ. II 80, v. d. GlindtMelkdir. 35. De derde ronde bracht de finalisten naar voren. 3e winnaarsronde: Groep 1: VZVVisfileerders 53, ScheepstimmerliedenBreedband 26. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 strijden zullen kunnen worden. Voor ingeschrevenen zeer laag tarief Vrije keuze van aanspreker Correcte bediening Groep 2: PolitieSchoenmakers 35, StaalfabriekH.O. Administratie 26. Groep 3: Denk en Zet 2Vishandel 35, H.O. MagazijnH.O. Transport 26. 3e Vcrliezersronde: Groep 1: MelkslijtersVolkshuisvesting 6—2, V.V.IJ.—Rolvink dir. 7—1. Groep 2: v. d. Glindt 2Vistoekomst 53, Denk en Zet IRolvink 2 71. Groep 3: Melkdir.—V.V.IJ. 2 6—2, IJs toekomstv. d. Glindt 1 80. Na een korte pauze kwamen de winnen de kwartetten van de drie groepen tegen elkaar uit, zowel in de* winnaars-ronde als in die van de verliezers. De beste tweede werd aan de winnaars toegevoegd. In de winnaarsronde kreeg de vishandel daar door nog een kans. zij het met slechts één punt voorsprong op H.O. Magazijn. Finale: Winnaars: H.O. Adm.—H.O. H.O. -H.O. VZV—Vishandel Transport 62. Vishandel—H.O. Adm. 1—7, Transp.—VZV 3—5. VZV—H.O. Adm. 2—6, Vishandel- Transport 35. Verliezers: V.V.IJ.Melkdirectie 62, Denk en Zet IJs Toekomst 17. MelkdirectieDenk en Zet 08, IJs- Toekomst—V.V.IJ. 7—1. V.V.IJ.—Denk en Zet 3—5, Melkdirectie IJstoekomst 08. Het kwartet Administratie H.O. behaal de 6 punten: VZV 3 p.; H.O. Transport 2 p. en de Vishandel 1 punt. Het winnende team werd door de heer De Jong gecomplimenteerd en kreeg als aandenken een vaantje als groepsprijs en het boek „Inleiding tot het damspel" als persoonlijke prijs. Voor de tweede ploeg was een rokertje. In de verliezersronde was de uitslag: Ijsfabriek Toekomst 6 p.: Denk en Zet 4 p.; V.V.IJ. 2 p. en dir. Melkfabr. 0 p. Ook voor deze winnaars was er een vaantje en een rokertje. De damclub IJmuiden kan terugzien op een zeer geslaagd tournooi. Vele oud-leden kwamen weer in contact met hun vereni ging en ook voor de jeugd is dit tournooi een aansporing geweest zich op de dam sport te werpen. De jeugdige leden van Denk en Zet hebben laten zien dat zij een aardige partij kunnen spelen. In de Paasvacantie wordt het jaarlijks jeugdtournooi weer gehouden. De Nijver heidsschool zal dan de wisselbeker moeten verdedigen. Op verschillende scholen wordt serieus geoefend, zodat het spannende wed- eerstgenoemde wist zoals gemeld te winnen. Swier speëglt die avond tegen W. de Jong, De eindstrijd om het damkampioenschap van Kennemerland is voor alle klassen Maandagavond in Haarlem begonnen. De eerste beslissing viel in de hoofdklasse cn wel in de partij tussen W'im de Jong en Jan Poppen. Volgens alle regelen der dam- kunst wist meester De Jong prachtig de stelling van Poppen te „omklemmen". Toen de moeilijkheden te groot waren, volgde er prompt een zetje van licht kaliber, dat Pop pen ontging. De Jong hoekte dus zijn eerste winstpartij. Het tweede slachtoffer werd Leen Vooys. De DCIJ'er speelde aanvankelijke een ge- lijk-opgaande partij tegen de titelhouder. Toen Willemse gelegenheid kreeg een grote rondslag te nemen, waarvan Vooys het juiste verloop verkeerd had berekend, moest na een lang overmachtseindspel Vooys capituleren. Dukel en Swier speelden een gave „Her man de Jongh" variant. Toen Swier naar de rand uitweek, besloot Dukel een actie te ondernemen op de korte vleugel van IJmui- den's damkampioen. Maar toen Swier onder druk kwam ondernam de DCIJ'er een tegen-actie, die Swier beslist goed behan delde. Pas in het vergevorderd middenspel kwam Dukel weer opzetten, doch ten twee de male gaf Swier niet thuis en zo werd deze fraaie partij gelijkwaardige remise. Een prachtige start van Swier, die in deze vorm doorgaand één der koplopers zal worden. De vierde partij in de hoofdklasse was de strijd tussen Blom (HDC) en H. J. Berk (Het Oosten). In deze partij was het Berk. die de toon aangaf. In tijdmoeilijkheden moet hij minder scherp hebben voortgezet: Blom wist tenminste een eindspel te bereiken dat we gens het late uur werd afgebroken. Woensdag wordt de tweede ronde in het clublokaal van St. Bavo te Heemstede voort gezet. Dukel en Vooys speelden vooruit en Mede onder auspiciën van de stichting „Kunst en gezin" wordt op „De Keuken hof" temidden van de bloementuinen een tentoonstelling van beeldhouwwerken ge houden, die Vrijdag geopend wordt. Een jury, onder voorzitterschap van de heer T. van Waveren, heeft Maandagmiddag de beelden beoordeeld om de drie beschikbaar gestelde prijzen te kunnen toekennen. Op de foto ziet men de leden van de jury (van rechts naar links Mari Andriessen, Fred. Carasso, K. F. Schuurman, H. Swart en Paul Grcgoire) rond een zittende vrou wenfiguur, die dour de beeldhouiver H. M. Wezelaar onder het pseudoniem „Penelope" werd ingezonden en de eerste prijs ver wierf. Wezelaar is onder meer ook de maker van het dit jaar te onthullen vis sersmonument te IJmuiden. De tweede prijs is behaald door A. Schalie te Amster dam met het beeld Taurus. De jury heeft aanbevolen het beeld aan te kopen. Er zijn twee derde prijzen toegekend en wel aan H. Koreman te Breda met Moeder en kind en J. Snocck te Voorburg met Don Quichote. De jaarvergadering van de I.Tmuider Krachtsportvereniginig .Hercules" werd door de voorzitter de heer W. Schaap ge opend en hij deelde de aanwezige leden mede. dat de secretaris door omstandig heden verhinderd was aanwezig te ziin. Op voorstel van het Hd J. Deutekom werd de contributie met ingang van 1 April met 0.10 verhoogd. Het agendapunt „Vlaggetjesdag" werd afgehandeld met het instellen van een commissie, waarin de leden J. Deutekom, A. Keirsgieter en W. Keirsgieter zitting namen. De kascommissie werd samengesteld uit J. de Loof en K Schriever. Het aanschaffen van een nieuwe halter werd met algemene stemmen goedgekeurd, waarna men overging tot het kiezen van een nieuw bestuur. Aftredend en herkies baar waren de heren W Schaap. W. Maas land, A. Rossier en J. Keirsgieter. De secre taris W. Bouma had medegedeeld niet her kiesbaar te zijn. Het nieuwe bestuur be staat uit de heren W. Schaap, voorzitter: W. Maasland, Dennimgmeester: P. Jagtman, secretaris: A. Rossier en J. Keirsgieter. De voorzitter bedankte de leden voor hun aanwezigheid en drong er sterk op aan om geregeld op de oefenuren te komen, waar na om half één de vergadering werd ge sloten. Benoeming van een onderwijzeres in Santpoort Ter voorziening in een vacature van on derwijzeres aan de Adolf van Nassauschool in Santpoort stellen B. en W. de raad voor. te rekenen van ingang van 1 April 1954 in vaste dienst aan deze schoo" te benoemen mei. E. Kok. die sinds 18 Augustus 1953 tijdelijk aan de school werkzaam is. Willemsè tegen - Blom en J. Poppen tegen Berk. Eerste en tweede klasse Een slechte start werd het voor de enige DCIJ'er Nieuwenhuizen in zijn partij met J. ter Haak: Nieuwenhuizen kreeg een nul. De tweede partij in deze finale van slechts vier deelnemers liep uit op winst van W. Roest op W. Persoon. In de tweede klasse komen twee DCIJ'ers en twee Haarlemse dammers uit. De eerste ronde leverde de strijd tussen H. Leeuw en J. Visser op. De DCIJ'er Visser wist te win nen. C. Vrolijk en L. Visser deelden de punten. I}e havenarbeiders en visknechts, ver enigd in de personeel-vereniging „Samen werking" komen Vrijdag in de bovenzaal van hotel „Kennemerhof" voor de jaarver gadering bijeen. Op de agenda prijkt de bestuursverkie zing en de bespreking van de uitgaansdag. Wijkverpleegster er. automobilist gewond Op de Rijksweg te Limmen hebbei. Maandag en Dinsdag twee verkeersonge vallen plaats gevonden. Maandagmiddag werd de wijkverpleegster, zuster De Haan, nabij de Kerkweg aangereden door een personenauto. Zij brak het rechter-onder- been en kreeg voorts een hersenschudding. Op advies van een Heiloër en een Castri- cumse arts is de wijkverpleegster naar het St. Elisabethsziekenhuis te Alkmaar ver voerd. Door tot nu toe onbekende oorzaak botste de bestuurder van een personenauto, komende uit de richting Castricum, Dins dagmiddag met zijn wagen tegen een met rode kool beladen vrachtwagen, waarvan de bestuurder van de Rijksweg een zij straat wilde inslaan. Uiteraard moest de kleine wagen het ontgelden alsmede de be stuurder, die met inwendige kneuzingen en waarschijnlijk een shock, naar het z:«ken- huis te Alkmaar werd overgebracht. De heer M. Masereeuw in IJmuiden heeft aan de gemeente verzocht, hem ten behoeve van de bouw van een pakhuis le verkopen een terrein van ongeveer 220 m2, ten Zui den van de M. K. Hofstedestraat te IJmuiden. Tegen inwilliging van het verzoek bestaat bij B. en W. geen bezwaar. De prijs voor deze grond is vastgesteld op 10,per m2, waarmede de aanvrager heeft ingestemd. In verband met de mogelijkheid, dat in de toekomst de aan de Lange Nieuwstraat te bouwen woningen tot winkels worden ingericht, moet er zorg voor worden ge dragen, dat te zijner tijd een achterpad, ter breedte van 3 meter, dat tevens dienst doet a's brandgang, kan worden aangelegd. Dit achterpad zal verder moeten dienen als in-, uit- en doorgang van en naar de M. K. Hofstedestraat en de Lekstraat. Men is daarom overeengekomen, dat bij verkoop een strook, ter breedte van 1 meter, van het gevraagde terrein, als deel van dit pad wordt gereserveerd en wordt uitgesloten van bebouwing.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 9