Laniel en Pleven aangevallen door rechtse extremisten Weerbericht Afwezige maarschalk Juin was de held van de dag |I |1 Haarlems Dagblad UNO-ontwapeningscommissie zal bijeen worden geroepen Luchtbrug ingesteld naar het watersnoodgebied in Irak Kroonprinses Maertha van Noorwegen overleden Plechtigheid te Parijs in wanorde ontaard United-Press-president wil Russen de uitwerking der bommen laten zien Openbaarheid Helicopter redde 33 mensen Het woord is aan Smeltende sneeuw doet Tigris wassen Zij was geliefd om haar eenvoud cn haar beminnelijk karakter Neo-nazi's in Brussel afgeranseld Tweede Vietminh- aanval doorstaan È'll 68 JAARGANG No 227 MAANDAG 5 APRIL 1954 298 JAARGANG No 75 Doodstraf op spionnage? Koningin, Prins cn twee prinsessen met vacantie GROEIENDE ONRUST OVER DE H-BOM Russische volks dansgroep in ons land Dien Bien Phoe houdt vol Brand in Poesan: 37 doden Echtpaar Jagan gearresteerd Weerrapport Weerrapport Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80. - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant V E L S E R OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V, Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6-50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Vredestijd WASHINGTON (Reuter). De Ameri kaanse minister van Justitie, Bromnell, heeft in zijn jaarverslag aan het Ameri kaanse Congres aanbevolen de doodstraf te stellen op spionnage in vredestijd. Op het ogenblik is de zwaarste straf in vredestijd.20 jaar gevangenisstraf. (Van onze correspondent in Parijs) De plechtigheden ter ere van de oud-strijders uit Indochina hebben gisterochtend in Parijs aanleiding tot ernstige wanordelijkheden gegeven, waarbij twee ministers, premier Laniel en René Pleven, door manifestanten zijn gemolesteerd. Ofschoon de politie tevoren was ingelicht dat de communisten van plan zouden zijn tijdens of na het défilé een rel tegen het Europese leger te ontketenen, en de ultra-rode heren hun kopeken zeker wel in het zakje hebben geworpen, mocht men de voornaamste rad draaiers gisteren vooral onder de rechtse extremisten zoeken. Zeven royalisten, vroegere aanhangers van de Action Fran^aise, zijn gearresteerd. Eén van hen is in hechtenis gehouden op beschuldiging van belediging van een minister. Men neemt aan dat talrijke andere manifestanten uit de rangen van generaal De Gaulle waren gerecruteerd. Er werden vlugschriften rondgedeeld, die aan twee zijden waren bedrukt. Aan de ene kant was een tekst te lezen van duidelijke fascistische inspiratie, terwijl de oproep aan de andere kant zo aan de communistische „l'Humanité" ontleend zou kunnen zijn. De held van de dag was echter zeker wel maarschalk Juin, wiens naam herhaaldelijk juichend in spreekkoor werd uitgeroepen. Juin, voor wie aanvankelijk naast de mi nisters een ereplaats op de tribune was ge reserveerd, had Zaterdag echter al laten weten dat hij er, vanwege zijn conflict met de regering, geen prijs op zou stellen de plechtigheden bij te wonen. Hij heeft zich dan ook officieel afzijdig gehouden. Des avonds heeft de maarschalk de incidenten openlijk afgekeurd. Niettemin is het duidelijk, dat van dit- moment af Juin de uitgezochte sterke man is rond wie zich alle ultra-reactionaire en anti-democratische elementen proberen te verzamelen, die na het sterven van Pétain en de royalistische voorman Maurras en he., terugtreden van De Gaulle nu geen eigen leider van het gespierde type bezitten. Dadelijk na de mis, die gistermorgen in de Dóme des Invalides werd opgedragen in aanwezigheid van verschillende leden van de regering, was het al voelbaar dat er iets broeide in Parijs. Toen Laniel met zijn mi nister voor Defensie, René Pleven, de rust plaats van Napoléon verlaten had, weerklonken de eerste kreten al. Men ver nam uitroepen als „Leve Juin en het Franse leger", „Laniel treedt af", „Pleven naar Bien Dien Phoe". De beide ministers reden echter, alsof zij niets hadden gehoord, in hun auto's naar de Are de Triomphe. tervyijl slechts heel weinig mensen langs de straten stonden om de officiële optocht gade te slaan. Tegen elf uur arriveerden de hoogwaar digheidsbekleders op de Place d'Etoile, waar zich toen enkele duizenden mensen verzameld hadden. Op dat ogenblik was de politie, die in niet al te grote getale verschenen was, de situatie nog meester, zodat de ministers zonder al te veel moeite hun plaatsen konden bereiken. Spoedig zou dat anders wordén. Toen de traditionele kransen bij het eeuwige vuur" van de onbekende soldaat waren gedeponeerd en Laniel en Pleven zich verwijderden om weer in hun auto's te stappen, nam de massa een bepaald drei gende houding aan en waren de beledi gingen niet van de lucht. Bij dreigementen zou het niet blijven. De manifestanten, die vermoedelijk volgens instructies handelden, drongen nu loeiend naar voren en over rompelden al spoedig de ordediensten. Laniel en Pleven werden door twee com pacte groepen omsingeld, waarbij beiden enkele gevoelige klappen en zelfs schoppen kregen te incasseren. Op een gegeven ogenblik werd minister Pleven de bril van het gezicht geslagen en even later moest ook zijn hoed het ontgelden. Pleven zag lijkbleek. Naast hem bevond zich de politie- prefect van Parijs, Baylot. die hier en daar vuistslagen en stompen uitdeelde, maar het verder aan moest zien dat zijn agenten on geveer een half uur lang door de massa in bedwang werden gehouden en de plechtig heden in een heilloze wanorde ontaardden. Intussen had premier Laniel het zo mo gelijk nog erger te verduren. De zwaar ge bouwde en breedgeschouderde minister president werd enkele malen vierkant van' de grond getild en een kolonel in burger ontzag zich zelfs niet de premier een fikse trap in het kruis te geven. Toen hij zijn auto in het zicht kreeg, bleek zijn hoop niettemin ongegrond dat hij nu spoedig aan de menigte zou kunnen ontkomen. Een aantal manifestanten had zich van zijn officiële auto meester ge maakt en slechts met de allergrootste moeit, gelukte het de agenten, die intussen nog nieuwe versterkingen hadden gekregen, de premier in een gewone politieauto te trekken. Nadat de belhamels nog bijna met succes geDOOgd hadden Laniels auto te kantelen, gelukte het de chauffeur eindelijk zich een weg door de kolkende massa te banen. Ook Laniel, die begeleid werd door zijn broer, een lid van de Senaat, zag krijtwit toen hij eindelijk in gezwinde vaart naar zijn ambtspaleis werd teruggereden. Na een onderhoud met de premier heeft de minister van Binnenlandse Zaken gister avond in een speciaal communiqué gepoogd de gebeurtenissen te bagatelliseren. Geen der officiële persoonlijkheden zou ook maar een haar zijn gekrenkt en het hele incident zou, volgens deze officiële ver klaring, niet meer dan tien minuten heb ben geduurd. Men vernam ook nog dat de broer van generaal De Gaulle, die Kamerlid is, de prefect Zaterdag heeft opgebeld om er zich garant voor te stellen dat er bij de Are de Triomphe niets onrechtsmatigs gebeuren zou. Het schijnt dat de prefect daarom niet al te veel politieagenten had ontboden. Pierre de Gaulle is echter niet bij de plech tigheden verschenen en het zal ongetwijfeld worden onderzocht wat de reden van zijn mysterieus telefoontje geweest moet zijn. LE HAVRE (A.F.P/Reuter) Maar schalk Juin heeft Zaterdag verklaard, dat hij zijn commando over de N.A.V.O.-strijd- krachten in de midden-Europese sector niet zal opgeven, voordat hij er zeker van is, dat een andere Fransman zijn plaats zal innemen. Volgens Franse legerkringen bood liet ontslag van maarschalk Juin wordt in Frankrijk maar niet zó geaccepteerd: bewijs hiervan was Zondag een demonstratie te Parijs na afloop van een plechtigheid bij de Are de Triomphe ter nagedachtenis van de gevallenen in Indochina. We zien op deze telefoto de minister van Defensie, René Pleven (zie pijl), die zich met behulp van een paar potige agenten een weg tracht te banen naar zijn auto. Juin Donderdag zijn ontslag aan bij de opperbevelhebber der NAVO-strijdkrach- ten in Europa, generaal Gruenther. Deze zou evenwel hebben gezegd, dat de Franse regering over Juins post bij de NAVO zou moeten beslissen, aangezien zij indertijd ook de maarschalk'voor deze functie had uitgezocht. In antwoord op vragen verklaarde Juin, dat hij „het voorwendsel", waaronder de regering hem had willen straffen, „zeer on beduidend" vond. „Ik zal het besluit der regering niet bestrijden, doch ik erger mij over de wijze, waarop zij het openbaar maakte", aldus de maarschalk. De Koningin en Prins Bernhard zullen met de prinsessen Beatrix en Irene en jonkvrouwe Renée Roëll van 14 tot 24 April in het Oostenrijkse dorp Obergurgl ver toeven om tezamen nog enige dagen de wintersport te beoefenen. Aangezien Prins Bernhard geen snelle afdalingen maakt om het extra risico van een val te vermijden, zal hij enige malen met de prinsessen trektochten in het hoog gebergte ondernemen. Jonkvrouwe C. E. B. ltqëll, hofdame van de Koningin, zal de Luninklijke familie vergezellen. UNO, 3 April (Un. Press). Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten hebben in vrijwel gelijkluidende nota's om een spoedige zitting van de ontwapeningscom missie der UNO gevraagd in verband met de kwestie van de uranium- cn waterstof bomwedloop tussen de Sovjet-Unie cn het Westen. Welingelichte woordvoerders verklaar den dat de Verenigde Staten een gedétail- leerd rapport over de H-bom-proeven ge zonden hebben naar premier Churchill om hem te „wapenen" voor het debat in het Lagerhuis. Churchill had aan Washington een vragenlijst voorgelegd ter verkrijging van de inlichtingen die hij nodig had voor zijn rede in het Lagerhuis. 99 99 Hugh Baillie, president van het Amerikaanse persbureau United Press, heeft aangedrongen op toelating van journalisten, radio-verslaggevers en waarnemers uit andere landen, waar onder Groot-Brittannië en „in het .bij zonder Rusland" tot proefnemingen met waterstof-atoombommen. Hugh Baillie sprak hierover op een jour nalistencongres in Nevada. Hij pleitte voor toelating van verslaggevers en radio-repor ters tot de proefnemingen met waterstof atoombommen. Het nieuws over de proef nemingen met waterstof-atoombommen is volgens hem op het ogenblik het allerbe langrijkste nieuws dat de openbare mening thans in de gehele wereld intensief bezig houdt. Hij liet uitkomen dat hij het ten zeerste betreurt dat pers en radio verre van die proefnemingen gehouden worden en er slechts uit de tweede hand over kun nen berichten. „Ik zou denken dat het laten zien van een ontploffing van een waterstof-atoom bom een gezonde uitwerking moest heb ben op de opkomende vloed van het Azia tische communisme, vooral indien enkele leidende figuren ervan in staat werden ge steld er bij aanwezig te zijn. Hierdoor zou men zelfs kunnen verhoeden dat het zover komt, dat die wapens op zekere dag wor den gebruikt tegen grote massa's mensen, teneinde ons bestaan voor vernietiging te bewaren. Hitler's gebrek aan inzicht in de kracht van de Verenigde Staten was oorzaak dat hij de vergissing beging de vorige oorlog te beginnen. De Aziatische communisten begonnen in hun onwetendheid de oorlog in Korea. Laat er niet nog een oorlog uit breken als gevolg van onwetendheid over hoe hard wij kunnen toeslaan als de troe ven op tafel komen". „Vredeskracht" In Detroit heeft dfc Amerikaanse vice- president Nixon Zaterdagavond gezegd, dat het blote feit van het bestaan van de H-bom „de grootste vredeskracht ter we reld kan zijn". Hij zeide, dat een aggressor alleen dan tot de aanval over gaat, wanneer hij denkt te winnen en dat de communistische wereld weet, dat aggressie nationale zelfmoord kan betekenen. Zaterdagavond is met het lijntoestel van de K.L.M. uit Parijs een Russische volksdans groep op Schiphol aangekomen. Het ge zelschap treedt op on der de naam „Ber- joszka", in het Neder lands vertaald „Het berkje". Het zal een tournee door ons land maken te beginnen met een optreden in theater Carré te Am sterdam. Op de foto in het midden de leid ster van het gezel schap. de balletmees teres Nadegda Nadeg- dina, die vroeger een bekende danseres was van het Bolsjoit-thea- ter te Moskou. CASABLANCA (United Press). Een Helicopter van de Amerikaanse luchtmacht heeft Zaterdag op het laatste nippertje 33 personen, passagiers en leden van de he- manning van het Zweedse vrachtschip „Dalsland" gehaald, dat was gestrand op de Marokkaanse kust en in tweeën dreigde te breken, Alle geredden waren in goede welstand. De „Dalsland", een vrachtschip van 3500 ton, sloeg drie dagen geleden even buiten de haven op de gevaarlijke zwarte rotsen. De zee was zo woest, dat reddingboten het schip niet konden bereiken. De Helicopter slaagde er ten slotte na vele mislukte pogingen in een lijn op het schip neer te laten. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Henry Maret Het zijn nooit de ongelukkigsten die het opstandigst zijn. De grote Helicopter bracht de geredden in ongeveer tien vluchten over naar de wal. Onder de geredden was ook een vrouw, de echtgenote van de gezagvoerder. Vóór de Helicopter op het nippertje redding bracht had men de hoop al vrijwel opgegeven, omdat reddingboten noch sleep boten het wrak konden bereiken en alle pogingen, i»sn broeklijn over te schieten, hadden gefaald. BAGDAD (Un. Press). Er is een lucht brug naar Bagdad ingesteld om het door overstromingen geteisterde gebied zo snel mogelijk voorzien te krijgen van allerlei benodigdheden waaraan dringend behoefte is. Smeltende sneeuw in het gebergte van Turkije schijnt inmiddels weer gevaar op te leveren voor spoedige stijging van het waterpeil. Gisteren was het peil van de Tigris echter dalend. De autoriteiten zeg gen dat Bagdad zelf niet langer in onmid- OSLO (Reuter-NTB). Kroonprinses' Maertha van Noorwegen is hedenmorgen in het Rijksziekenhuis te Oslo aan een lever 1 aandoening overleden. De gehele konink lijke familie was aan het sterfbed. Onver- wacht werd gisteren bekend gemaakt dat haar toestand reden tot bezorgdheid gaf. j Te middernacht geraakte zij buiten be- wustzijn. Kroonprinses Maertha Sofia Lovisa Dag- mar Thyra werd op 28 Maart 1901 te Stock- h lm geboren als op één na oudste dochter van prinses Ingeborg en prins Carl van Zweden. Door haar huwelijk met de thans 51-jarige kroonprins Olaf van Noorwegen, dat op 21 Maart 1929 werd voltrokken,werd zij kroonprinses. De .viering van de zilve ren bruiloft van het kroonprinselijk paar, waarvoor reeds vorig jaar de voorberei dingen waren getroffen, werd afgelast toen de kroonprinses plotseling ernstig ziek werd. Vrijdag 12 Maart werd zij opgeno men in het rijksziekenhuis te Oslo. Door haar eenvoud, haar beminnelijk ka rakter en haar krachtige persoonlijkheid won kroonprinses Maertha reeds spoedig na haar vestiging in Noorwegen het ver trouwen en de diepste achting van het Noorse volk. Door haar veelzijdige repre sentatieve werkzaamheden, haar practische initiatieven op allerlei terreinen van het maatschappelijke en sociale leven en door haar gedegen en hartelijke radiotoespra ken werd zij een zeer populaire figuur, die de sympathie van het gehele volk verwierf. Toen de Duitse legers op 9 April 1940 zonder oorlogsverklaring Noorwegen bin nenvielen. week kroonprinses Maertha met haar kinderen, prinses Ragnhild, prinses Astrid cn prins. Harald. uit naar Zweden. Op uitnodiging van president Roosevelt en op verzoek van haar schoonvader, koning Haakon van Noorwegen, vestigde zij zich enige maanden later, in Augustus 1940, met haar kinderen in de Verenigde Staten. Zij bleef daar tot het einde van de oorlog. Ge durende de jaren van ballingschap heeft de kroonprinses zich, evenals haar schoon vader en gemaal dit in Groot-Brittannië deden, met veel energie gewijd aan de Noorse zaak. Toen zij na de bevrijding van Noorwegen in haar land terugkeerde, be reidde het Noorse volk haar een geest driftige ontvangst. Haar oudste dochter Ragnhild, die vorig jaar met een Noorse rederszoon trouwde en thans in Rio de Janeiro woont, was aan het sterfbed. Prins HaTald haar jongste kind is thans 16 jaar oud. (Van onze correspondent in Brussel) Enkele dagen geleden werd te Brussel bekend dat een aantal neo-nazi's met een lijst aan de verkiezingen van 11 April zal deelnemen. Deze groep ex-collaborateurs, de zogenaamde Sociaal Europese Be weging. waarvan de leider Jean Debbaudt, een ex-S.S.'er en Oostfront-strfider is, or ganiseerde Zaterdagavond te Brussel een „volksvergadering". welke hardhandig door tegenmanifestanten uiteengeranseld werd. De „leider" wilde zijn gezag doen gelden en riep: nationaal socialisten, kameraden! Toen stonden vijf mannetjes uit de ..massa" der 50 toehoorders op. Dit was tevens het sein tot de algemene aanval der tegendemonstranten want alle aanwezige ex-collaborateurs werden zo degelijk af geranseld dat zij hun hachje moesten red den in een overijlde „elastische" terug tocht, .zonder dat de troepen nieuwe stel lingen betrokken. Jean Debbaudt schijnt er nog niet van overtuigd te zijn dat zijn beweging, die in Nederland contacten heeft met de NESB geen schijn van kans zal hebben. Een be richt van een persagentschap als zouden de tegenmanifestanten overwegend com munisten zijn geweest, werd ons van be voegde zijde formeel tegengesproken. De neo-nazi's werden onder anderen afge ranseld door oud-krijgsgevangenen, die door de S.S.'ers tijdens de bezetting mis handeld werden. Kroonprinses Maertha HANOI (Reuter/A.F.P.) De aanvallen van de Vietminh tegen Dien Bien Phoe vertoonden Zondag duidelijke tekenen van verzwakking. In andere sectoren van het Indochinese strijdtoneel echter, verhoogden de Vietminh-guerilla's hun activiteit. Een woordvoerder van het Franse opper bevel verklaarde Zondagavond, dat de tweede fase van de strijd om Dien Bien Phoe is afgelopen. Het tweede offensief tegen de belegerde Franse vesting, dat volgens de woordvoer der het zwaarste was dat de opstandelingen tot nu toe hadden ontketend, had in de af gelopen 48 uur reeds tekenen van verslap ping getoond. Het was uiteindelijk dood gelopen. Zondag was het rustig om Dien Bien Phoe. De Fransen houden echter rekening met de mogelijkheid, dat de opstandelingen zullen trachten een derde serie groot scheepse aanvallen op touw te zetten. Het Franse opperbevel heeft bekend ge maakt, dat de 12.000 verdedigers van Dien Bien Phoe onder kolonel Christian de Castries, die 30.000 man van de ""ietminh tegenover zich hebben, de toestand be heersen. De Franse opperbevelhebber in Indochina, generaal Henri Navarre, heeft vandaag in een dagorder zijn vertrouwen uitgesproken in de afloop van de slag om Dien Bien Phoe. Van gezaghebbende zijde te Saigon is vernomen, dat de Vietminh sinds 13 Maart meer dan 13.000 man verloren heeft. De Franse verliezen in de hevige aanvallen van de afgelopen week waren „talrijk" ge weest. Het Franse garnizoen is tijdens het weekeinde met enkele afdelingen parachu tisten versterkt. Volgens het Franse opperbevel is men de situatie in Noord-Oost Cambodja, waar meer dan 1.000 opstandelingen, behorende tot het geregelde leger van de Vietminh, Voeunsai hebben veroverd, eveneens meester. POES AN (Reuter). Een brand, die Zaterdag de achterbuurt van Poesan teis terde, heeft 37 Koreanen het leven gekost. Vierduizend personen werden dakloos, ruim 500 woningen en verscheidene pak huizen van het Zuid-Koreaanse leger gin gen in de vlammen op. Onder de doden be vonden zich 19 kinderen. dellijk gevaar verkeert. Er is een aanvang gemaakt met de aan leg van oliepijpleidingen naar de stad om dat de energiebronnen uitgeput beginnen te raken. De bulldozers die de aarde op stuwen welke nodig is voor versterking van de dijken gebruiken zeer veel brandstof. De R.A.F. heeft toestellen met duizen den zandzakken naar Bagdad gezonden. Een hele luchtvloot vliegt af en aan met benodigdheden, waaronder ook tenten. De Amerikaanse luchtmacht heeft twee heli copters naar het overstroomde gebied ge zonden en een vliegtuig vol tenten uit Dha- ran laten overkomen. Ook andere landen hebben hulp toegezegd. Uit het overstromingsgebied zijn onge veer 500.000 personen gevlucht. De oogst is vernield. Vele hoeven zijn weggespoeld en veel vee is verdronken. Het water drong verscheidene dagen ge leden al door in de buitenwijken van Bag dad, maar de binnenstad zelf is tot nu toe droog gebleven. Duizenden vrijwilligers, onder wie een groot aantal studenten, wer ken aan het verstevigen van de dijken. Minister van Sociale Zaken Arkan Abadi heeft verklaard dat er grote behoefte is aan motorboten en helicopters om het zoe ken naar vermisten te bespoedigen en om door water geïsoleerde mensen en dieren sneller op te sporen en te redden. De mi nister heeft ook dringend medische hulp gevraagd. TEHERAN Reuter-AFP). De Perzi sche regering heeft de staat van beleg af gekondigd voor het gebied van Khorram- sjar aan de Perzische Golf, dat door over stroming wordt bedreigd. De gouverneur van het gebied heeft volledige volmacht gekregen. Er zijn treinen op weg naar de stad met het oog op evacuatie van de in woners. Voorts is een crediet van een mil- lioen rial ter beschikking van de gouver neur gesteld. De politie van Georgetown (Brits Guyana) heeft Zondag mevrouw Janet Jagan. echtgenote van de afgezette pre mier van Brits Guyana, tesamen met acht leden van de progressieve volkspartij ge arresteerd wegens het houden van een onwettige optocht. De optocht was een protest tegen de arrestatie van de heer Jagan. die Zaterdag werd aangehouden wegens overtreding van een verbod om Georgetown zonder speciale vergunning te verlaten. Jagans regering werd in October van het vorige jaar afgezet, na beschuldigd te zijn van het nastreven van communis tische doelen. (van hedenmorgen 7 uur) ivan hedenmorgen 7 uur) (geen opgaaf ontvangen) toestand t-3 Helsinki Oslo Stockholm Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Warschau Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome zwaar bew. WZW 6 W 12 WZW 9 W W N N NNO WNW 3 NW 2 0 1 3 1 1 6 3 7 0,4 8 11 12 0,1 regenbui onbewolkt licht bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar oew. regen regen geheel bew geheel bew. WNW 4 regen N 2 zwaar bew Z 2 (geen opgaaf ontvangen) nevel windstil 6 0 geheel bew. windstil geheel bew. NNW 1 nevel WNW 2 motregen W 2 geheel bew. windstil Neerslag laatste 24 uur 12 6 7 8 9 12 11 9 12 0 3 1 0,6 0 0 5 0,1 0 jooDxourt anroxixoMajuuunoixnooocoaxooocooc WISSELEND BEWOLKT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien. Zwakke tot matige wind tussen West en Noord-West. Dezelfde of iets lagere temperaturen. 6 April Zon op 6.06 uur. onder 19.21 uur- Maan op 7.00 uur, onder Maanstanden 10 April 6.05 uur: Eerste kwartier 18 April 6.48 uur: Volle maan 26 April 5.57 uur: Laatste kwartier Hoog en laag water In IJmuiden Maandag 5 Aprü Hoog water: 4.43 en 17.02 uur. Laag water: 0.27 en 12.52 uur. Dinsdag 6 April Hoog water: 5.25 en 17.48 uur. Laag water:. 1.06 en 13.38 uur.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1