Fleurige receptie voor het jarige „Breesaap" bestuur Nieuw Hervormd wijkcomplex in het centrum van Driehuis Champignonteelt heeft in Kennemerland een toekomst Drs. Demmers wil zijn hoed niet terug voor de promotie een feit is Export door afstand, afzet door vooroordelen bedreigt Zware nederlaag van Beverwijk tegen KW Vanmorgen in de Vishal Heren I van DEM gepromoveerd naar de 2e klasse Kind onder wagen W'-I J DE BOER UW OPTICIEN 6 MET NIEUWE JUBILEUMVLAG Muziekavond van het Instituut Stormvogels won junioren- tournooi van „Beverwijk" Maria bewaarschool krijgt modern onderkomen Ondanks de vele „maren" Velseit Vitesse '22 Jeugdtournooi Kind onder taxi Oriëntatierit met misverstanden Scheepvaart MAANDAG 5 APRIL 1^54 Het zilveren bestaansfeest van de voetbalvereniging „Breesaap" is voor talrijke ver tegenwoordigers uit de voetbalwereld en van andere verenigingen, alsmede voor het gemeentebestuur van Velsen. Zaterdagmiddag in het Statenhuis aan de Velserweg aanleiding geweest tot het uitspreken van waardering voor de jubilaresse en van goede toekomstwensen, met het oog op de mogelijkheid van een derde kampioenschap in de vierde klasse K.N.V.B. en een eventuele promotie. Een ware bloemenschat sier de de ontvangstzaal, waar geen plaats onbezet was toen de heer H. G. F. Smakman, ambtenaar van de lichamelijke opvoeding en sport namens het gemeentebestuur van Velsen de rij van sprekers opende wethouder H. de Boer moest zich wegens ambts bezigheden laten verontschuldigen. De heer Smakman zag in de bloemenhulde van het gemeentebestuur een waardering van de overheid voor de juiste en goede sportbeoefening, maar tevens erkente lijkheid voor wat V.V.B. op haar gebied ten aanzien van de jeugd speciaal doet. Hij hoopte, dat de vurige wens om het kampioenschap te behalen en promotie te maken in dit jubileumjaar in vervulling zou gaan. Sportiviteit Ir. A. K. Vroege, voorzitter van de ver eniging „Kennemerstaten" en „Fivoy", her innerde bij zijn gelukwens aan het werk, dat V.V.B. in de afgelopen kwart eeuw eerst onder Hoogovenstaten, nu onder Kennemerstaten-Fivoy heeft gedaan voor de lichamelijke opvoeding en verklaarde, dat de moedervereniging, waarvan de ju bilaresse deel uitmaakt, steeds staat ach ter het begrip sportiviteit, waarop V.V.B. al die jaren haar sportbeoefening heeft gegrond. Als vertegenwoordiger van de K.N.V.B. en namens het bestuur van district I, ge waagde de heer H. Geurts, competitie leider, van het feit, dat V.V.B., hoewel het contact niet zo innig is, tot de „las tigste" clubs behoort. Allen kunnen echter medewerken de K.N.V.B. gezond te doen zijn. V.V.B. werd door hem gezien als een goed geleide vereniging, die ook speciale aandacht wijdt aan de opbouw van de jeugdsport beoefening. Als jubileumge schenk kreeg voorzitter S. Leemhuis de K.N.V.B.-plaquette. Lief en leed Vergezeld van zijn mede-dagelijkse be stuurders, de heren J. v. Gemerden en C. Boeree, complimenteerde de. voorzitter van de afdeling Haarlem (de voormalige H. V.B.), de heer A. v. d. Aart het V.V.B.- bestuur in een geestige toespraak, waarin tot uiting kwam de goede, prettige en za kelijke verhouding tussen beide corpora ties. Hij memoreerde de ettelijke moeilijk heden, die aan het goede dirigeren van een voetbalvereniging vastzitten, die behalve tot teleurstellingen vaak ook tot bijzonder aangename resultaten kunnen leiden. De sympathie van vele verenigingen en van het afdelingsbestuur H.V.B. had vorm ge vonden in een enveloppe, die V.V.B. werd aangeboden. De heer A. Rot, voorzitter van V.S.V. attendeerde op de twee V's, die voor komen in de namen van V.V.B. en V.S.V. maar die hü niet wilde uitleggen als een afkorting van „voetbalvlegels". „Men moet de sport dienen om gediend te worden", merkte hij op en daarvoor is samenwer king tussen alle clubs van het eerste be lang voor de goed geleide voetbalsport, die dan van zelf naar een hogere plaats op de sportladder leidt. Boze tongen Namens „Kinheim" verweerde de heer E. Sanders, voorzitter, zich tegen boze tongen, dat het tussen zijn club en de ju bilaresse niet zou hebben geboterd. Hij nam in een hartelijke toespraak stelling hiertegen en overigens werd dit voldoen de teniet gedaan door de jaarlijks terug kerende wedstrijd tussen de besturen van beide clubs. Hij wenste V.V.B. het kam pioenschap van harte toe. De voorzitter van de grote kampioensconcurrent „De Meteoor" uit Amsterdam, de heer Poel- meyer, bood een voorzittershamer met inscriptie aan. De grootste supporter van V.V.B., drs. A. Demmers, adx-iseur van Ken nemerstaten, gaf zijn speciale hoed, een kaasbol, die hij steeds bij wed strijden van V.V.B. placht te dragen en waarin hij de uitslagen noteerde, ten geschenke. Hij wilde zijn hoed niet eerder terug hebben of V.V.B. moest gepromoveerd zijn. Het V.V.B.-bestuur werd volkomen ver rast toen na een korte inleiding van de heer G. v. Hertzberg, voorzitter van de V.V.B.-jeugdcommissie, de junior C. v. Hertzberg, de adspirant J. Bösman en de welp H. Schenk gezamenlijk een fraaie jubileumvlag aanboden in de groen-gele kleuren en het opschrift V.V.B. - 1929-1954. Vervolgens spraken nog de heren Bruinsma, voorzitter van het Wijkerto- rentournooi; J. J. Bouthuis uit Hilversum, bestuurslid van ,,'t Gooi" en erelid van V.V.B., die herinnerde aan vroeger jaren op „Boslust" en een lauwertak aanbood als prijs voor een tournooi; J. J. Thijssen, oud- oefenmeester; H. J. Klaver voor „Suomi"; N. Grapendaal voor de S.V. „Beverwijk"; B. J. v. d. Ham voor de R.K. Sportver eniging „I.E.V."; Berghuis voor „De Ken- nemers" en tenslotte P. Swier namens „Stormvogels", die herinnerde aan de zeer goede relatie met V.V.B. en wat de jubi laresse heeft gedaan om spontaan terrein en verlichting ter beschikking te stellen toen de terugkeer in de eerste klasse op het spel stond. Namens de V.V.B.-elftalcommissie com plimenteerde de heer W. Bakker. Bijna alle verenigingen hadden een groter of kleiner bloemstuk gezonden waaruit wel duidelijk viel af te leiden welk een goede plaats V.V.B. in de sport en in het Kenemerstaten-milieu inneemt. De muziekavond die het Instituut voor Arbeidersontwikeling afdeling Castricum Zondag voor leden en belangstellenden in petto had, is voor de werkelijke liefhebber een ware verademing in de loop der dagen geworden. Degenen onder de aanwezigen, die verleden jaar de muziekavond van het Instituut bezochten en daarop voor de eer ste keer kennis maakten met het Soester Strijkkwartet, werden ook nu weer getrof fen door de muzikale prestaties van dit groepje instrumentalisten. De vierdelige „Serenade" van Beethoven voor fluit, viool en altviool, werd, behoudens enige kleine haperingen in het derde en vierde deel, goed gespeeld. Een daverend applaus oogstten de pia niste. mejuffrouw A. de Wolf, en de vio list, de heer J. de Wolf, voor de vertolking van de sonate voor viool en piano van Verachini. In het tweede deel van de avond bracht de Castricumse violiste, mevrouw J. WvbingaHofmann. aan de piano bege leid door zuster M. H. Meihuizen, het viool concert van Tartini ten gehore. Tot slot voerden de sopraan Ali Lcin- weber, en de bariton Leo Rommerts, be geleid door het kwartet, de Boerencantate van J. S. Bach uit en dit was een klinkend slot van een avond, die stellig grotere be langstelling had verdiend. Ter gelegenheid van het vijfendertigjarig bestaan van de sportvereniging Beverwijk werden Zondag jubileum-wedstrijden ge organiseerd voor junioren, waaraan door elftallen van vier clubs werd deelgenomen. Het tournooi had een sportief verloop en Stormvogels legde met vijf punten beslag op de eerste prijs. VSV en Beverwijk eindigden met een gelijk aantal punten, maar door het betere nemen van stra f schop pen wisten de Velse- naren de tweede prijs te veroveren. Wijk aan Zee eindigde op de laatste plaats met één punt. De uitslagen waren: BeverwijkWijk aan Zee 1-0; StormvogelsVSV 2-1: Wijk aan ZeeStormvogels 0-1: VSV—Bever wijk 2-0; StormvogelsBeverwijk 0-0; VSVWijk aan Zee 1-1. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door de voorzitter van de jeugdcommissie, de heer A. Hennen. Nu met zekerheid mag worden aange nomen, dat het Rük aan Velsen bouw volume zal toewijzen voor de bouw van drie kleuterscholen, is de mogelijkheid ge opend, dat naast een openbare- een protes tants christelijke- en een Rooms-Katholickc kleuterschool worden gesticht, zoals wij al eerder meldden. In gemeenschappelijk overleg tussen dc besturen van de protestants christelijke kleuterscholen is uitgemaakt, dat de bouw van een bijzondere kleuterschool te Drie huis, ter vervanging van de meer ver ouderde Maria bewaarschool in het dorp Velsen, het meest urgent is. Het bestuur van de Vereniging tot in standhouding der (Prot.) Maria Bewaar school te Velsen verzoekt thans medewer king voor de bouw van deze nieuwe kleu terschool, door het verstrekken van een garantie door de gemeente voor de be taling van rente en aflossing van een aan deze Vereniging te verstrekken geldlening voor de bouw, tot een bedrag van ten hoog ste 119.500,—. B. en W. achten het in het belang van het kleuteronderwijs in de gemeente, de gevraagde medewerking te verlenen en stellen de raad mitsdien voor de gemeente garant te stellen voor de betaling van rente en aflossing van een aan de Vereniging tot instandhouding van de (Prot.) Maria be waarschool te Velsen verstrekte geldlening, ten behoeve van de bouw van een bijzon dere kleuterschool te Driehuis. Ruime zaal Het hoofdgebouw van het complex bevat een zaal met 175 zitplaatsen in totaal, een toneeltje in een af te zonderen ruimte, die tevens als jeugdhonk kan dienen. De zaal is in haar geheel in tweeën te delen. Architect Klaas de Boer uit Spaarndam ontwierp scheef op deze hoofdruimte drie werklokalen voor de kleuterschool en een speellokaal, die door toiletten van elkaar gescheiden zijn. Aan de achterzijde wordt de zaal geflankeerd door een personeels- kamer, een magazijn en een keuken en aan de achterkant komt voorts een overdekte rijwielstalling. Aan de kant van de Jacob Catslaan zijn een speelweide en een ver harde speelplaats met zandbak geprojec teerd, waar tevens een opberghokje voor het speelgereedschap is gedacht. Op het kruispunt Waterloolaan-Driehuizer- kerkweg komt dit stijlvolle wijkgebouw van de Hervormde Gemeente te Velsen; onder meer als vervanging voor de sterk verouderde Maria-bewaarschool in oud-Velsen. Op een zwaar veld heeft Beverwijk een verdiende nederlaag geleden. Vooraf werd K.V.V.'s midvoor W. Bak gehuldigd, daar hij zijn driehonderdste competitiewedstrijd speelde. De wedstrijd begon hoopvol voor de Wij kers, want binnen vijf minuten strafte De Licht een fout iri de KVV-achterhoede met een goed doelpunt af (nuléén). Het scheel de weinig of dit zelfde herhaalde zich kort hierop. Maar toen K. V. V. in de aanval kwam en Steenvoorde bleef staan, was de stand gelijk (éénéén). Vijf minuten later weer een fout in de Beverwijkse achterhoede en het was twee- één. W. Bak profiteerde na een half uur wederom van een fout van Steenvoordc (3—1). De linksbinnen maakte kort voor rust vier—één. De tweede helft begon met een Beverwijk- ovtfrwicht, dat leidde tot een doelpunt van Ketting (42). Midvoor Bak maakte aan ajle onzekerheid een einde en bracht de stand op vijf—twee. Velsen heeft de vrije Zondag gebruikt om met H.B-C. een vriendschappelijke wedstrijd te spelen. Deze ontmoeting is voor de IJmuidenaren op een teleurstelling uitgelopen, want zij troffen de Heemsteedse combinatie in uit stekende vorm en moesten zich met een vier—één nederlaag tevreden stellen. In de eerste helft reeds had HBC een flink overwicht. Over alle linies toonden de Heem stedenaren zich de sterksten en zij waren bovendien een tempo sneller. Het verwon derde dan ook niemand dat HBC voor rust een twee—nul voorsprong kon nemen door doelpunten van Delissen en Vogel. Ook na de pauze had HBC een groot over wicht. Door Delissen werd het drie—nul en pas daarna kon Velsen uit een strafschop tegen scoren. Velsen kwam er evenwel nauwelijks aan te pas en nadat het door Duivenvoorden vier—één voor HBC was geworden, kwam er geen verandering meer in de stand. De vele scoringskansen, die Vitesse '22 uit Castricum vooral in de eerste helft van de ontmoeting tegen TOG had, zijn door de Castricummers teniet gedaan door het te kort houden van het spel. De aanvallen van Vitesse liepen vast op een kluwen spelers in het doelgebied der tegenpartij en hoewel bij de thuisclub enkele spelers steeds van plaats verwisselden bleek het spel er niet op vooruit te gaan. Bij een van de schaarse goed opgezette aanvallen van Vitesse kreeg F. Zonneveld een goede kans, doch zijn schot ging hoog over de lat. De linksbuiten van TOG deed het na 25 minuten spelen wat beter en gaf zijn club met een strak schot de leiding (nul—één). De verdediging van de Castricummers moest in de tweede helft van de wedstrijd opnieuw ervaren hoe ge vaarlijk het is te blijven staan voor ver meend buitenspel. Vijftien minuten na de thee namen de bezoekers hierdoor de ge legenheid te baat om het tweede doelpunt te scoren (nul—twee) en ruim tien minuten voor het einde maakte de TOG-midvoor er nuldrie van. Even tevoren had F. Zonne veld een penalty gemist. De laatste dag van Beverwijks Jeugd- tournooi bracht de vier elftallen van Bever wijk, Wijk aan Zee. Stormvogels en V.S.V. binnen de lijnen. De uitslagen waren: BeverwijkWijk aan Zee 10 Stormvogels—V. S. V21 Wijk aan Zee—Stormvogels 01 V. S. V.Beverwijk I. 20 Stormvogels—Beverwijk 00 V. S. V.—Wijk aan Zee 1—1 De stand luidt: 1. Stormvgels 5 punten; 2. V.S.V. 3 punten; 3. Beverwük 3 punten; 4. Wijk aan Zee 1 punt. Vier trawlers Aan de IJmuider afslag van vandaag waren present de trawlers „Eli" met 350 kisten makreel, 180 schelvis, 100 open wij ting, 30 dichte wijting, 150 gul, koolvis en kabeljauw. 50 radio, 20 diversen en 50 stuks stijve kabeljauwen; de „Dirkje" met 1000 kisten haring en 50 stuks stijve kabel jauwen en de „Herman" met 60 kisten ha ring, 575 makreel, 175 schelvis, 50 radio, 60 gul, 35 rog en 50 stuks stijve kabeljauwen. Loggers en kotters Voorts waren er vanmorgen vijf loggers met 1500 kisten haring, 25 wolf. 25 kabel jauw en gul, 15 schol en 170 stuks stijve kabeljauwen en verder 38 loggers en kot ters van de kust met 35.000 kg. tong, 1100 kisten schol, 250 haring en 130 wijting. Haring tot kabeljauw De haring zat tussen de 10.50 en de 14. Van de „Dirkje' is zeer veel haring blijven staan, daar ze te klein was. Makreel bracht van 17 tot 20 op. België kocht de regels kabeljauw voor 96 tot 75. Kisten kabeljauw gingen voor het grootste deel ook het buitenland in voor 100 tot 80. Gul tot zwarte kool Het binnenland kocht de grote gul voor 40 tot 45, de middelgul voor 35 tot 40 de torren voor 25 tot 30. Grote schelvis haalde 40, middel schelvis 50, kleinmiddel van 50 tot 60 naar kwali teit, pennen van 50 tot 60 en de braad naar grootte van 28 tot 40. De wijting bracht op van 24 tot 28 en zwarte kool- vis werd betaald met 65 tot 70. Schollen en tongen Engeland kocht de grove schol voor ƒ18 tot 22, de middelschol naar dikte voor 25 tot 36, de zetschol voor 35 tot 50 en de schol I voor 30 tot 45. Schol 2 haalde van 24 tot 32. Bij de eerste af slag haalden de lappen 1.60, de groot middel tong 1.48, de halve pondjes 1.40, de tong 1.50 en de long 2 1.20. Morgen en Woensdag Voor de Dinsdagmarkt komen de „Klaas Wijker" en de „Eveline", de laatste met een vangst van 800 kisten makreel, 90 schelvis, 100 gul en koolvis, 90 open wijting, 50 dich te wijting, 20 stokkebit, 150 radio en 200 stuks stijve kabeljauwen. Voor Woensdag verschijnt de „Vikingbank" met 850 kisten makreel, 60 schelvis, 180 gul en koolvis, 60 wijting, 30 haring, 30 stokkebit, 140 radio en 450 stijve kabeljauwen. De IJsland- trawler „Tzonne" verschijnt in het midden van de week aan de markt, Woensdag of Donderdag. Het schip is-van 1G Maart. Bedrag en dagen De „Maria van Hattum" maakte Zater dag voor een reis van twaalf dagen 22.700. Dezer dagen werden aan de Beverwijkse veiling champignons aangevoerd door een van de weinige kwekers, die zich in Velsen en Beverwijk op deze cultuur hebben ge worpen. De gemaakte prijs was voor de tijd van het Jaar zeer middelmatig te noe men en de vraag is dan ook gewettigd of voor de champignonteelt in onze omgeving een toekomst is weggelegd. Geografisch bekeken ligt Kennemerland ideaal ten opzichte van het grootste afzet gebied voor dit product, de steden Amster dam enHaarlem, terwijl ook Den Haag dicht genoeg bij ligt, om uit de IJmond be diend te worden. Te ver voor export Anders dan in Limburg echter zijn de export-mogelijkheden hier beperkt. Door de korte houdbaarheid van de champignon *moet deze in enkele uren tijds de consu ment bereiken om verkoopbaar te blijven. Daarna verliest hij zijn hagelwitte kleur en gaat ook een deel van het aroma ver loren. In het buitenland is de champignon al lang geen luxe-artikel meer. Nederland is in dit opzicht een eiland in West-Europa, want zowel in Frankrijk, Duitsland, Enge land alsook in de Scandinavische landen komt de champignon regelmatig op het menu voor. De in Limburg in de grotten ge-teelde champignons gaan dan ook voor het over grote deel naar onze Zuiderburen, waar de champignons dagelijks op de groentemark ten worden aangeboden. Anders is het hier in het Westen van ons Zaterdagmiddag om 4 uur stak de vijf jarige A. J. op het kruispunt Hagelinger- wegAntillenstraatCremerlaan in Sant poort de weg over achter een wegrijdende autobus langs. Hij werd aangereden door een taxi en brak het linkeronderbeen. De jongen is in het Grote Gasthuis te Haarlem opgenomen. De eerste oriëntatierit van de Castri cumse Motorclub, welke Zondag werd ge houden, is ten dele geslaagd. Het veertig kilometer lange parcours, dat de 22 deel nemers door Heemskerk, Castricum en de Egmonden voerde, was door de heren W. Briefjes en G. Duinmeijer, die dit voor het eerst deden, tamelijk slecht uitgezet wat de aanduiding der vereiste kentekens bij kruispunten, wegen en dergelijke betreft. Zodoende kon het gebeuren, dat van het aantal motorrijders, welke om half drie bij hotel De Harmonie van start waren gegaan, slechts vijf de rit uitreden en dan hadden ze nog een groot aantal strafpunten ge kregen, omdat zij de tijdslimiet van 36 kilo meter per uur verre overschreden. Circa half zes arriveerden zij weer bij hotel De Harmonie. Tijdens de hierna volgende prijsuitreiking heeft de heer Briefjes enkele misstanden opgehelderd. De prijswinnaars waren: 1. J. Res, 182 strafpunten; 2. K. Schoenmaker, 242 strafpunten; 3. Boesen kool, 324 strafpunten; 4. J. Rumping, 337 strafpunten; 5. J. Hollenberg, 370 strafpun ten. Hockey in Beverwijk Het eerste heren-elftal van DEM is Zon dag ondanks de 5-1 nederlaag tegen Pi- noké kampioen geworden van de derde klasse en daardoor automatisch gepromo veerd naar de tweede klasse. Dat het heren I Zondag gelukt is het kampioenschap te behalen, heeft zij hoofd zakelijk te danken aan Strawberries, die van de grootste concurrent Amsterdam wist te winnen. Amsterdam is nu uitgespeeld en heeft nog een punt minder dan DEM, dat nog een wedstrijd te spelen heeft. Het mag voor DEM 1 wel als een zeer groot resultaat genoemd worden, dat zij kans heeft gezien om in twee jaar van de 4e klasse te komen in de 2e klasse. Het feit, dat zij vandaag verloor is wel heel opmerkelijk te noemen. Het lag waar schijnlijk ook wel voor een groot deel aan het uitermate slechte en drassige veld. Heren 1 wist in de eerste minuut door een onhoudbaar schot uit moeilijke positie te scoren na een mooie combinatie maar na dien wilde het niet meer. DEM speelde weliswaar enigszins slordig, maar was niettegenstaande dat, toch niet de mindere van Pinoké. DEM hield het spel iets te kort en kon zodoende tegen het harde spel van Pinoké niet op. Het resultaat van deze competitie, de mooie bekroning van een kampioenschap en de promotie naar de 2e klasse, is in ied<?r geval verdiend. C. de Ruiter leidt in „Denk en Zet" Er is Zaterdag bij de jeugddamclub Denk en Zet een klein programma afgewerkt; alleen in groep B werden drie partijen ge speeld. P. Verswijveren verloor van de drie partijen twee tegen H. Koekenbier en C. de Ruiter en 'hij won van E. Hillecamp. C. de Ruiter blijft in deze groep nog al tijd aan de kop. Het jeugddamtournooi dat Zaterdag 10 en 17 April wordt gehouden zijn reeds 21 in schrijvingen binnengekomen. De inschrijving is reeds gesloten. Er wordt op de gong ge speeld. De stand in de finale van de tussencom petitie is 1. J. de Boer 7 6 1 13 plus 1 afgebr. p. 2. J. Bravenboer 6 5 1 10 plus 2 afgebr. p. 3. C. de Ruiter 8 3 3 2 8 4. W. Schoen 6 3 3 6 plus 1 afgebr. p. 5. C. Rosier 6 1 4 1 3 6. P. Mooy 7 7 land gesteld. De productie van de kwekers komt voor het overgrote deel in handen van een viertal grote grossiers in groenten en fruit, welke de handel in champignons tot zich getrokken hebbcn.Onderlinge prijs afspraken maken het voor de kwekers bijna onmogelijk een lonende prijs voor hun product te verkrijgen. Vooroordeel Het vooroordeel van de Nederlandse huisvrouw speelt hier een grote rol. Met een aangeboden angst beziet zij alles wat paddestoel is als een mogelijkheid tot ver giftiging van haar gezin; óók de gekweekte champignon, welke, mits vers gegeten, ab soluut onschadelijk is. Eerst wanneer dit vooroordeel overwonnen is en de détail- handel regelmatig vraag krijgt naar dit zo bijzonder smakelijke product, openen zich perspectieven voor de kwekers in deze om geving. Zij zullen dan niet langer afhanke lijk zijn van de hotels, welke momenteel via de groothandel meer dan zestig procent van hun productie opnemen, doch via de veilingen de détailhandel in de grote ste den bereiken, welke op hun beurt de winst marge op dit thans zo riskante artikel zul len moeten cn kunnen verlagen. Paard op hol Zaterdagmiddag om ruim één uur kreeg het paard van de Santpoortse melkhande laar J. S. bij het draaien in de Litslaan de dissel tegen het achterlijf, waardoor het beest schrok en op hol sloeg. Drie kinderen, die een eindje mee mochten rijden, vielen tussen de melk flessen en eieren; het vijftienjarige neefje van S. werd van de bok getrokken en kwam onder de wagen terecht. Na ter plaatse door een dokter geholpen te zijn is hij met een gebroken dijbeen in het St. Joannes de Deo-ziekenhuis in Haarlem opgenomen. De drie kinderen konden zich vasthouden op de wagen, die pas op de Bloemendaalsestraatweg tegen een dikke kastanjeboom tot stilstand kwam. Het op hol geslagen paard kwam hierdoor vrij van de wagen en verdween naar een naburige wei. De melkhandelaar S. heeft een flinke financiële strop opge lopen. Een spontaan gehouden inzameling onder de bewoners van de Litslaan bracht een bedrag van ruim 37 gulden op als pleister op de wonde. Eerste halve verliespunt voor C. Bennes In afdeling a van de Castricumse schaak club De Pion. heeft de clubkampioen de heer C. Bennes, zijn eerste halve verliespunt ge- incasseerd gekregen. Dit gebeurde in zijn partij tegen Th. de Smalen, die de kampioen tot remise wist te dwingen. Door overwin ningen op zijn broer Werner en P. Bouwen, heeft Walter Uhl het degradatiegevaar af kunnen wenden. In afdeling b vergrootte P. Hoekstra door een zege op A. Kossen en de remise van J. Rozing tegen D. Kectbaas, zijn kansen op de titel. Ook A. Kortekaas leverde een goede prestatie door te winnen van P. Menke. De uitslagen zijn als volgt: Afdeling a: Walter Uhl—Werner Uhl 1—0; J. Born—S. van Wccren remise; P. Bouwen Walter Uhl 01; Th. de SmalenC. Ben nes remise. Afdeling b: Arts A. de Jongh— H. Hoogervoorst 10; P. HoekstraA. Kos sen 10; J. BosB. Schlosser 10; J. Ro zing—D. Keetbaas remise; P. Beekman—P. Zwirt 10; A. KortekaasP. Menke 10; A. de FitH. Niemeijer remise; A. Kossen D. Keetbaas 0—1. Aagtekerk, pass. 2 Sabang n. Colombo. Aletta, 2 v. Singapore n. Pladju. Amerskerk, 2 v. Cochin n. Colombo. Argos, 1 te Constanza. Armilla, 3 te Haiphong. Artemis. 2 dwars Noordhinder n. Tanger. Aagtedijk, 3 v. Montevideo n. Paranagua. Alchiba, 2 v. Montevideo n. Santos. Almdijk, 3 te New Orleans verw. Alnati, 2 150 m. ZO. Bahia. Amor, 2 v. Beyrouth n. Piraeus. Amstelstad, 30 v. Vancouver n. Nagoya. Almkerk, 3 v. Rotterdam te Lissabon. Anadne, 2 v. Amsterdam n. Gothenburg. Appingedijk, 2 v. Wilmington n. Baltimore. Arkeldijk, 1 v. New Orleans te Houston. Arnedijk, 2 v. Havanna n. Puerto Mexico. Bonaire, 2 320 m. O.NO. Fayal. Breda, 2 v. Callao n. Porto Chicama. Bali, 2 v. Southampton n. Amsterdam. Bintang, 2 v. Amsterdam n. St. Vincent. Bloemfontein, 2 v. Kaapstad n. Port Elizabeth Boskoop, 2 890 m. NO. Barbados. Britsum pass. 2 Mona eil. n. Engeland. Blommersdijk, pass. 3 Vlissinigen n. Antw. Caltex Delft, 2 v. Sidon n. Antwerpen. CalLex Nederland, 2 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex The Hague, 2 v. Sidon te Rotterdam. Cleodora, 3 te Singapore. Coryda, 2 te Calcutta Castor, 3 v. Carthagena te Cristobal. Cumulus, 3 v. Atl. Oceaan te Rotterdam. Cronenburgh, pass. 2 Ouessant n. Pasajes. Dongedijk, 3 v. Carthagena n. Cristobal. Delfland, 2 v. Las Palmas te Santos. Esso Den Haag, pas. 3 Perim n. Rastanura. Eemdijk, 3 v. Havanna te Le Havre. Eemland, 2 v. Rio de Janeiro te Santos. Eendracht, pas. Algiers n. Maifa. Friesland (SSM), pas. 2 Finisterre n. R'dam. Faimsum, 1 te Liverpool. Garoet, 2 v. Rotterdam n. Hamburg. Groote BeeF, 2 2380 m. W.ZW. Valentia. Gaasterland, pass. 3 Ouessant n. Bahia. Graveland, 2 te Las Palmas. Heemskerk, 1 v. Las Palmas n. Kaapstad. Hersilia, 2 v. Guayabal n. Amsterdam. Hermes, 2 v. Antwerpen te Amsterdam. Hoogkerk, 3 v. Hamburg te Rotterdam. Indrapoera, 3 te Balikpapan. Jagersfontein, (50 m. Z.ZO. Freetown. Japara (KRL), 2 v. Port Soedan n. Port Said. Joh. v. Oldentoarnevelt, pass. 3 Ouessant naar Port Said. Kota Inten, 3 te TJ. Priok. Karsik. 1 v. Hongkong te Kobe. Kota Baroe, 3 v. Suez te Bahrein. Loenerkerk. 2 v. Bombay n. Colombo. Lemsterkerk, 3 v. Basrah n. Harthapoint. Lieve Vrouwekerk. 3 v. Bremen n. Hamburg. Lutterkerk, pass. 2 Vlissingen n. Hamburg. Loosdrecht, 3 v. Genua n. Marseille. Luna, 3 v. Lissabon te Amsterdam. Marisa, 2 dwars Singapore n. Suez. Mataram, 2 v. Bahrein n. Bombay. Mentor, 2 v. Malta n. Piraeus. Muiderkerk. 2 v. Kobe te Rotterdam. Mariekerk, 3 te Singapore. Marken, pass. 3 Aden n. Port Said. Molenkerk, 3 v. Mombasa n. Aderv P. C. DE GEUS oud-belast.ambt. te IJmuiden Belastingconsulent Notos, 1 te Rijeka. Noordam, 2 410 m. N. Flores. Nieuw Amsterdam, 3 te Las Palmas. Oranjestad, 2 330 m. W.ZW. Lands End n. Dove* Oranjefontein 2 te Antwerpen. Orion, 3 v. Rotterdam n. Lissabon. Poelau Laut, 2 v. Bombay n. Belawan. Prins Willem V, pas. 2 Finisterre n. R'dam. Poseidon, 30 v. Baltimore n. New York. Prins Fred. Willem. 2 v. R'dam n. Chicago. Prins Willem v. Oranje. 3 te Montreal. Prins Willem IV. 2 te Amsterdam. Rijndam, 2 v. Baltimore n. Cobh. Rijnkerk, 1 v. Kobe n. Hongkong. Radja, 3 v. Port Said n. Genua. Rijnland, 2 v. Buenos Aires n. Montevideo. Salatiga, 2 v. Singapore n. TJ. Priok. Saroena, 3 te Singapore. Sibajak, 2 250 m. NW. AnderhalfgraadskanaaL Stad Schiedam. 2 v. R'dam n. Civita Vecchia. Straat Bali, 3 te Manilla. Stad Arnhem. 3 v. Hamburg te Rotterdam. Stad Vlaai-dingen. 2 v. Narvik n. R'dam. Scherpendrecht. 31 v. Pto La Cruz te Santos. Salland. 2 te Amsterdam. Schie, 3 te Amsterdam. Sloterdijk. 3 v rede Vlissingen n. Antw. Tiba, vertr. 3 v. Hamburg n. Buenos Aires. Tomini, 2 te Amsterdam. Tomori, 2 v. Lissabon n. Marseille. Talisse, pass. 2 Gibraltar n. Le Havre. Tero, 2 v. Victoria n. Santos. Wonogiri. 4 te Rotterdam verw. Waterman 4 v. Halifax te New York verW. Wieldrecht, 2 v. Thameshaven n. Tripoli. Zeeland. 2 v. Hul] n. Kiel. Zuiderkruis, 8 te Rotterdam verwacht. Schepen met passagiers, repatriërendea en emigrerenden Aldabi, verm. 16 v. Rotteidam n. Buenos Aires. Alhena, 20 Antw. 22 Rotterdam verw. Alnati, 5 Rio de Janeiro verwacht. Bloemfontein, 31 Mrt. Kaapstad. Bonaire, 5 Plymouth 7 Amsterdam verw. Boschfontein, verm. 11 v. Amsterdam n. Oost- Afrika. Boskoop, 5 Barbados verwacht. Cottica, 9 Paramaribo verwacht. Groote Beer, 7 v. Rotterdam te Hallfax verw. Indrapoera. vertr. 4 v. Balikpapan 8 Tjiiatjap verwacht. Jagersfontein, 8 Las Palmas verw. Joh. v. Oldenbarnevelt, 10 Port Said verw. Maasdam, vertr. 3 v. R'dam n. New York via Le Havre Southampton en Cobh. Nieuw Amsterdam, Cruise 3 Las Palmas 6 Pal- ma verwacht. Noordam, 6 v. Newport News te R'dam verw. Oranje, 3 v. Amsterdam te TJ. Priok verw. vertr. 10 v. TJ. Priok n. Amsterdam. Oranjefontein., verm. 8 v. Amsterdam n. Durban Oranjestad, 4 Dover verwacht. Rijndam, 9 Cobh verwacht. Sibajak. 7 Aden verwacht. Waterman, 3 v. R'dam te New York verwacht vertr. 5 v. New York n. Rotterdam. Westerdam, 5 v. Rotterdam te New York verw. Willem Ruys, verm. 14 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Willemstad, te Amsterdam. Zuiderkruis, 5 Southampton 6 R'dam verw. KLEINE VAAR.T Advent, 3 v. Rotterdam te Kopenhagen. Appingedam, 5 te Lissabon verw. Arbon, 3 v. Belfast n. Preston. Algrave, 3 v. Cardiff n. Ro ter dam. Atlas, pass. 3 Fehmarnbelt n. Amsterdam. Att S. 3 v. Rotterdam n. Antwerpen. Auriga, 3 in het Kanaal n. Londen. Actinia, 2 v. Bremen te Burntisland. Anne b, 4 v. Basseindre te Livorno verw. Arnoudspolder, 3 v. Lissabon n. Oporto. Audacia, vertr. 3 v. Hueiva n. Berwick.' Beekbergen. 3 v. Antwerpen te Bordeaux verw. Betty 3 v. Nantes te Bordeaux. Binnenhaven, pas. 2 Finisterre n. Casablanca. Birmingham, 3 v. Goole n. Rotterdam. Brinda, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Betty Anne S. vertr. 4 v. Bilbao n. Viana. Bills, 3 v. Amsterdam te Bremen. Borculo, 3 20 m. Westhinder n. Gent. Bornrif, pass. 3 Cromer n. Rotterdam. Claes Compaen, 2 v. Swansea te Honfleur. Cormoran, 3 te Duisburg. Cornelia b I, vertr. 3 v. Genua n. Bonifacio. Catharina, 2 v. Marans n. Stettin. Coolsingel, 2 v. Bordeaux n. Londen. Deneb, 2 v. Rotterdam te Londen. Deo Duce, 2 v. Rotteidam te Rouen. Diana, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Diligentia, 2 v. Ipswich n. Thames. Driebergen. 3 v. Casablanca n. Ierland. Duivfeland, 2 v. Rotterdam te Londen. Daje Bohmer, 2 v. Kaolak n. Dakar. Depa, 2 v. Roterdam te Aberdeen. Dollard, vertr. 3 v. Gothenburg n. Rotterdam. Draco, 3 tc Rotterdam n. Amsterdam. Doklaan, 3 dwars lie de Selim n. Sables d'Olonne Eljo, pass 3 Goeree n. Rotterdam. Ellewoutsdijk, 3 v. Roscoff n. Portsmouth. Erebus, verm. 4 v. Oportp n. Antwerpen. Egbert Wagenborg, 2 v. Antwerpen te Vlissingen Evertsen, 2 v. Waterford n. Swansea. Fiducia, vertr. 3 v. Maassluis n. Boston. Frejo, 3 v. Gent te Antwerpen. Frans Bohmer, 3 v. Bordeaux n. Bayonne, Goote, 4 te Rouen verw. Gerrie S, 3 v. Antwerpen te Cork verw. Gaasterland, 3 v. Harlingen n. Goole. Glory, pass. 3 Vlissingen n. Hamburg. Hast I, 2 v. Bremen n. Waterford. Hast IV, 2 v. Rouen n.Liverpool. Hoflaan, 2 v. Amsterdam te Napels. Hai-m, 3 30 m. Z. Wolfrock n. Belfast. Henrica b, 2 v. Maassluis te Esbjerg. Ibis, 3 v. Duinkerken te Le Havre. Ilias, 3 te Rotterdam n. Barcelona. Ida Jacoba, 3 te Rouen verw. Jan Kreumer. 5 te Moss verw. Jo, 2 v. Agnesborg te Leeuwarden. Jacoba Catharina pass. 3 Vliss. n. Casablanca. Java. 2 v. Gent te Kopenhagen. Kp. St. Vincent, pass 3 Vlissingen n. Antw. Keyser, 2 Plymouth te Cardiff. Kemphaan, 5 te Esbjerg verwacht. Lucas Bols I, 2 v. Dublin te Fowey. Leemans, pas. 2 Vlissingen n. Dublin. Leendert b, 2 v. Runcom te Genua. Lies, 2 v. Nantes n. Bayonne. Lucas Bols II, pass. 3 Vlissingen n. Cork. Lydia, 4 v. Bordeaux te Dordrecht verw. Marcella, 2 25 m. O. Smithknoll. Matthew, 2 v. BUlingham n. Plymouth. Michel Swenden, pas. 3 Vlissingen n. Antwerpen Mirzam N, 3 v. Rouen n. Casablanca. Marietje Bohmer, vertr. 3 v. Antwerpen naar Duinkerken. Marjan, 2 v. Belfast n. Dieppe. Mai-kab N, 3 v. Ventspils te Rotterdam verw. Muphrid N, 3 v. Londen te Caen verw. Myfem, 2 v. Parijs n. Stockholm. Mypuck, 2 bij Rouen n. Parijs. Mascotte. 3 dwars Belle He n. Les Sable d'Olonne Mirzam N, 3 op de Seine n. Casablanca. Mulan. pass. 3 Wight n. Penryn. Midas, 2 v. Genua n. Livorno. Netta, 2 v. Granville te Paimpol. Nassauhaven, 2 v. Gothenburg n. Rotterdam. Neeltje b, 3 v Barry n. St. Malo. Nieuwehaven, 3 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Nieuwland. 2 v. Leith n. Rotterdam. Noord N, 3-4 te' Eastham verw. Nottingham, 3 v. Harlingen n. Leith. Noorderlicht, vertr. 3 v. Boulogne n. R'dam. Nyenburgh, 2 v. Stockholm n. Norrkoping. Oceaan, 3 20 m. NO. Ouessant n. Rouen. Prior, 2 v. Korsor n. Kopenhagen. Plato, 2 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Rosemarie, pass. 3 Vlissingen n. Kopenhagen. Ruby, vertr. 3 v. Aalborg n. Rotterdam. Rijnhaven, 2 v. Casablanca te Port Lyautey. Sirius, vertr. 3 v. Goole n. Rotterdam Spurt. 3 v. Lissabon n. Oporto. Strijpe, 2 v. Bayonne n. Garston. Swift, 2 v. Gothenburg te Parijs. Spes, 2 v. Gothenburg n. Selzaete. Taormina, 3 v. Hamburg te Oslo. Theano, 4 v. Drogheda te Amsterdam verw. Tyro, verm. 3 v. Fowey n. Amsterdam. Ton S, pass. 3 Vlissingen n. Belfast. Timor, pass. 3 Vlissingen n. Esbjerg. Ton S, pass. 3 Vlissingen n. Londem Tromp, 2 v. Boston n. Hamburg. Uni S, pass. 3 Crossant n. Duinkerken. Viking. 2 v. Dublin n. Dungarvan. Vlieland, 2 v. Gothenburg n. Kopenhagen. Vrouwepolder. 3 v. Antwerpen n. Rotterdam. Venus, 2 v. Yarmouth n. Middlesbro. Vrijburgh. pass. 3 Kp. Finisterre n. Duinkerken Westropa. 2 v. Silloth te Preston. Wickenburgh, pass. 3 Kp. St. Vincent. Wiebold Bohmer, vertr. 4 v. Kaolak n. Dakar. Westersehelde, pass. 3 Tersohellingerbank naar Kopenhagen. SLEEPVAART Noordzee, pass. 3 Anderhalfgraadskanaal naar Soerabaja met baggermolen. W. DE ZWIJGERLAAN 16 Tel. 8590 Santpoort (Stat.) Spreekuur van 1920 uur VELLEMAN koopt alles!!!!! Inboedels, meubilair, antieke, ouderwetse en Empire meu belen. Emp. pendule stellen, porcelein, kristal, zilverwer ken, zolderopr. etc. Zijlstraat 62, teL 14637. Kies EEN BRIL die U staat en die bij Uw type past Lange Nieuwstraat 789 IJmuiden - Telef. 6321

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 8