„Bominslag centrum Beverwijk" Marcelis Bakker Winkel Uw bakker „Saint Matthieu" ontsnapte aan aanvaring met Velserbrug WAAR GAAT HET OM?? van BRANDERIJ aan VERBRUIKER FLINKE RUIMTE GLASPLATEN Hoofd van kring Velsen-Beverwijk zoekt naar oefenterrein met ruïne Markt op Vrijdag Moeilijkheden te over voor kwekers Castricum Vanmorgen in de Vishal Trouwfoto's DINSDAG 6 APRIL 195* B.B. TOETSTE PRAKTIJK AAN THEORIE Reuzenzwaai deed „Churchill" bijna kapseizen „Lekwaterleiding de zoveelste" P. v. d. A. viert de eerste Mei Hervormde „Ireneschool" hield ouderavond Gasovereenkomst Hoogovens-Amsterdam getekend „Daphnis" van de helling in Bolnes De afzet moeilijkheden in de tuinbouw Hijsstelling viel op arbeider Er kan gebouwd worden De zuiveringsinstallatie wordt verbeterd Scheepvaart Fotobureau CHR. PIETERSE LOPERS en KARPETTEN Utrechtse Sprits Roomsoezen Krentenbruinbrood Alleen Woensdag BOLLEND AG 2 TULBAND BOLLEN voor 25 ct. De mannen van de Beverwijkse opruim- en reddingsdienst der Bescherming Burger bevolking zijn Maandagavond ten zeerste in de weer geweest: een bom was midden in de bebouwde kom van Beverwijk gevallen en verschillende gewonden waren onder het puin bedolven geraakt; anderen moesten gered worden uit de bovenverdieping van een huis dat op instorten stond. Gelukkig bestond deze bominslag slechts in de fantasie, die de slotoefening voedde van de eerste en tweede cursusgroep. Het speelde zich allemaal af op het speelterrein van de Duinwijckschool. Met ladders, touwen, pioniersbalken, takels en opvouwbare brancards is er deze avond intensief gewerkt door tweeëntwin tig leden van de B.B., gekleed in de blauwe uniformen met oranje épauletten. Het leek allemaal zo eenvoudig, dit resultaat van eenentwintig lessen van elk twee uur lang. Van een gewone ladder werd een eenvou dig hijswerktuig gemaakt, waardoor gewonden op een brancard van een tiental meters hoogte naar bene den „gevierd" konden wor den. Van een „gepioneer- de" bok en met behulp van weer een ladder werd eventjes een ophaalbrug gemaakt. In geval van nood zal een derge lijke brug over de puinhopen worden neer gelaten, zodat niemand op het puin, waar onder mensen kunnen liggen, zal behoeven te stappen en het gewicht daardoor kan vergroten of de ruïne verder zal doen in storten. Op weer een ander punt werd een tweebenige bok met hijsbalk van enkele stammen en wat touw in elkaar gezet. Op pervlakkig bezien leek het wel een padvin- dersgroep, die daar bezig was.. Maar de mensen van de B.B. hebben er allerminst een spelletje van gemaakt, rustig en ernstig werkten zij hun programma af, ten diepste bewust van de verantwoording die hope lijk nooit op hun schouders kan komen te rusten. Verantwoordelijke taak Na afloop van deze practische eindles werden de ploegen in het schoolgebouw in twee groepen gescheiden voor een hersen- gymnastiek-wedstrijd. Met een halve punt voorsprong wisten de Maandagavond-cur sisten het van hun Dinsdagavond-collega's tc winnen. Het hoofd van kring A, Velsen-Bever- wijk, kolonel \V. van Lier, bracht tenslotte zijn dank uit aan de twee instructeurs, die aan de cursisten een geheel nieuwe materie hebben bijgebracht. Voorts deelde hij mede dat men doende was om een oefenterrein te krijgen, waarop een bouwval staat om zodoende ook meer aandacht aan graaf- oefeningen, tunnelbouw en dergelijke te kunnen besteden. Spreker noemde het redden van mensen een zeer verantwoordelijke taak, waarbij geen fouten gemaakt mogen worden en waarbij het op snelheid aankomt. Daartoe zullen er in de toekomst nog wel oefenin gen in groter verband worden gehouden. Vervolgens wees hij nog op het belang van de teamgeest. Na nog een overzicht gegeven te hebbenvan enkele cursussen, die de B.B.'ers nog mee zullen moeten maken, be handelde de heer Van Lier nog eniceie vragen. Op deze eindles waren aanwezig als be langstellenden de heren G. Heikoop, plaats vervangend hoofd; G. K. de Bie, wijkhoofd; ir- V. d. Heiden vakcommandant; Hoofd instructeur Frodiger en hoofdinspecteur van politie L. H. Molenaar. VISSERIJBERICHT SCHEVENINGEN 's GRAVENHAGE, 6 April. Vangstbe- richt uit zee: op 59 graden N.B. SCH 2 met 23 kantjes; op 58 graden N.B. SCH 5 met 8 kantjes; SCH 399 met 10 kantjes; SCH 116 geen vangst; SCH 63 met 5 kantjes; SCH 302 met 17 kantjes en SCH 236 met 17 kantjes; grote kabeljauw 40 tot 45 gulden per 5 stuks. Verse naring 11,80 tot 12,50 p. kist van 50 kg. De trawler Janny, SCH 61, van de N.V. rederij v.h. Frank Vrolijk heeft de SCH 97 van dezelfde rederij moeten slepen. De SCH 97 lag met een defecte motor. Beide schepen zijn hedenmorgen te Scheveningen binnengekomen. Als gevolg van het verhandelde in de raadsvergadering van 2 Maart omtrent de vraag op welke dag de weekmarkt in Vel sen dient te worden gehouden, hebben B. en W. opnieuw het advies ingewonnen van de Velser Winkeliers- en Middenstands centrale, de Ned. R.K. Bond voor Markt-, Straat- en Rivierhandel „St. Jozef" en de Centrale Vereniging voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel. De ingekomen antwoorden zijn bij de stukken ter inzage nedergelegd. De beide eerstgenoemde organisaties geven in haar adviezen in overweging, de markt op de Donderdag te doen houden. De Centrale Vereniging voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel daarentegen advi seert, de keuze te doen vallen op de Vrij dag. Zij voert daarbij als motief aan, dat de markt op Vrijdag de meeste kans van slagen zal hebben, omdat zij dan het best past in het samenstel van markten in de omgeving. B. en W. kunnen zich met het standpunt van de laatstgenoemde organisatie, die het grootste deel van de belanghebbenden ver tegenwoordigt verenigen en stellen de raad daarom voor te bepalen dat de weekmarkt 1 zal worden gehouden op de Vrijdagochtend. Tijdens de gisteravond gehouden jaar vergadering van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, afdeling Bever wijk, heeft de voorzitter, de heer C. Broeze, zich in pessimistische zin uitgelaten over de vele problemen, die de kwekers in Kennemerland boven het hoofd hangen en waarmee ze al geconfronteerd worden. Men heeft hier nu de gasschade, de wa teronttrekking door de tunnelbouw en het I'.W.N., de kwestie der vervangende tuin- bouwgronden en straks komt de aanleg van het buizennet voor het Lekwater aan de orde. De tuinders staan hier vrijwel machteloos tegenover. „Al zullen zij zich tot het uiterste verweren om recht te ver krijgen," aldus de voorzitter. In zijn overzicht ten aanzien van het bloembollenvak bracht hij naar voren, dat de gladiolenkwekers tevreden kunnen zijn. Wat de vorst betreft, hebben de irissen veel schade opgelopen, vooral op de hoger gelegen gronden. De vergadering behandelde de beschrij vingsbrief voor de Algemene Vergadering, die Maandag in Haarlem wordt gehouden. Als afgevaardigden werden benoemd de heren C. Broeze en A. Goemans. De secretaris, de heer A. Priester, werd wederom in deze functie herkozen. Het 1 Mei-comité van de socialistische arbeiders beweging te Beverwijk organi seert dit jaar weer een familiedag, die wordt gehouden in en rondom het Natuur vriendenhuis „Banjaert" te Wijk aan Zee. Het vertreksein is 's morgens om negen uur vanaf het Moensplein en de dag wordt doorgebracht met spel, zang en volksdans. De leiding is in handen van de Vrouwen groep van de Partij van de Arbeid en de AJ.C. Leerlingen-aantal stijgt angstwekkend Het handenarbeidlokaal van de Bever wijkse Ireneschool aan de Kruisweg bleek Maandagavond bijna te klein voor alle va ders en moeders, die de ouderavond wilden bijwonen. Deze avond is geopend door ds. J. O. Norel, die mededeelde dat 't aanzicht der school volgend jaar beter zou zijn, wanneer de geplante meidoornstruikjes tot wasdom zullen zijn gekomen. Hij hoopte dat ook de jeugd uit de buurt deze afras tering zou ontzien en de speelplaats niet verder zou onttegelen. Het hoofd der school, de heer Th. Runia, had het over de oppervlakkigheid en fut loosheid der leerlingen. Naast de opvoeding weet hij dit voornamelijk aan het zien van verkeerde films en het lezen van beeld romans. Het leerlingental was in het afge lopen jaar wel zeer sterk gestegen. Hij vond het overigens prettig mee te kunnen delen, dat nu 222 leerlingen de Hervormde school bezoeken, maar aan de andere kant geeft een regelmatige stijging grote moeilijk heden voor de toekomst. Tenslotte deelde hij mede dat de grote vacantie dit jaar op 17 Juli zou aanvangen. Hierna hield dr. H. Voorzanger een lezing over „Sexuele op voeding", van welks lezing al meerdere malen een verslag in dit blad werd uitge bracht, zodat hier niet verder over behoeft te worden uitgewijd. Een geanimeerde be spreking hierover besloot deze ouderavond. Voor het officiële gedeelte waren de ouders in de gelegenheid gesteld om in de klas het werk der kinderen met het onderwijzend personeel te bespreken. De loods op het Franse motorschip „Saint Matthieu" heeft gisteravond telefonisch de brugwachter op de Velserbrug gelukge wenst met de wonderbaarlijke afloop van het incident, dat zich daar omstreeks half acht afspeelde. De Fransman werd met assistentie van de „Winston Churchill" (kapitein M. Broek) van binnen naar de sluis gebracht. Vlakbü de brug liep de „Saint Matthieu", een schip van ongevëer 5497 ton, uit het roer en voer recht op het brugwachtershuisje aan. Door een snelle en handige manoeuvre van de Winston Churchill, die stuurboord- uit trok toen de Saint Matthieu bakboord- uit liep, miste de Fransman op 30 a 40 cen timeter na de brug. Menigeen aan boord van het veerpontje van Donkersloot dacht op dat moment, dat de kleine sleper, een van de Goedkoop- boten, zou kapseizen. Gelukkig hield de tros en lukte de ma noeuvre. De loods vertelde ons later, dat hiermee voor velen weer eens te meer be wezen is, hoe onmisbaar de assistentie van sleepboten in het kwetsbare Noordzee kanaal is. De Saint Matthieu is in de Noordersluis gemeerd. Men vermoedt, dat het schip uit het roer Gistermiddag is ten Amsterdamse stad- huize de overeenkomst ondertekend tussen de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken N.V. en de gemeente Am sterdam inzake de levering van gas aan de hoofdstad. Van de zijde van de gemeente Amster dam waren aanwezig de burgemeester, de wethouder van Financiën mr. F. C. H. van Wijck, de voltallige directie van het Ge meente Energiebedrijf, de administrateur van de afdeling bedrijven ter gemeente secretarie, mr. J. C. van den Berg en voor de Hoogovens de directeuren, ir. A. H. In- gen Housz en prof. dr. J. F. ten Doesschate. Nadat de burgemeester op het grote be lang van deze voorziening had gewezen en de ontstane medewerking met erkentelijk heid had gememoreerd sprak ir. Ingen Housz zijn vreugde uit over de totstand koming van de overeenkomst. Deze houdt in, dat de Hoogovens gedu rende 25 jaar gas zullen leveren aan de ge meente Amsterdam als aanvulling op de eigen productie van de Amsterdamse gas fabrieken. Daartoe zullen de Hoogovens hun bestaande cokes- en gasfabriek aan zienlijk uitbreiden. Gisterenavond omstreeks half zeven werd bij de scheepsbouwwerf Gebroeders Pot te Bolnes het motorvrachtschip „Daph nis" te water gelaten. Het schip is in aan bouw voor de Koninklijke Nederlandse Stoomboot Maatschappij N.V. te Amster dam. Het is het vierde van een serie van tien, waarvan vier in opdracht zijn gege ven aan de gebr. Pot te Bolnes. De doop plechtigheid werd verricht door mevrouw C. de Vries-Otterspoor, echtgenote van de directeur-generaal van scheepvaart. Men hoopt het nieuwe schip in Juli aan de reder over te dragen. Het schip heeft een lengte tussen de loodlijnen van 91.44 meter bij een breedte van 14.25 meter De deadweighttonnage is 3850 ton. De hoofdmotor heeft een vermo gen van 2330 pk. en deze kan het schip bij goed weer een snelheid van ongeveer 14 mijl per uur geven. De „Daphnis" zal accomodatie bieden aan twaalf passagiers, die ondergebracht zullen worden in zes tweepersoons hutten, alle voorzien van een eigen douche, ter wijl verder een rook- en eetsalon de pas sagiers ten dienste zullen staan. De machinekamer bevindt zich achter in het schip. is gelopen, doordat de stuurmachine uitge vallen was. Brug ontgrendeld De ernst van de toestand gedurende dat korte moment bij de Velserbrug wordt vol doende getekend door het feit, dat de brug wachter de brug van de grendeling had ge schoven voor het geval de dreigende aan varing werkelijkheid zou worden. Naar aanleiding van de moeilijkheden rand ce afzet van een aantal vollegronds- groenten en met name van de bewaarsluit- kool heeft de Stichting voor de Landbouw zich met een brief gewend tot de minister van Landbouw. Daarin heeft de Stichting er de nadruk op gelegd, dat in deze om standigheden hulp van overheidswege dringend geboden is. Tevens zijn voorstel len gedaan over de vorm, waarin hulp het beste gegeven kan worden. Tijdens de maandelijkse bespreking, welke de Stichting voor de Landbouw op 31 Maart met de minister mocht hebben, is de brief uitvoerig besproken. Een nadere toelichting op de gedane voorstellen kon worden gegeven. Met volledig begrip voor de bestaande moeilijkheden heeft de mi nister toegezegd dat de voorstellen van de Stichting nader te overwegen en op zo kort mogeli.ike termijn een beslissing te nemen. Met kneuzing naar het ziekenhuis Gisteren waren werklieden op de hoek Marktplein-Oosterduinweg bezig met be hulp van een hijsstelling balken naar boven te takelen bij een in aanbouw zijnd pand. Ondanks de staaldraad met rode vlaggen die over de weg was gespannen en de politiebewaking ter plaatse, reed een be stelauto tegen de hijsstelling aan. Deze viel om en trof de arbeider E. de BI De man viel op een ijzeren balk en is met een gekneusd linkerdijbeen naar het ziekenhuis gebracht. Het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Castricum heeft aan de volgende personen en instellingen een bouwvergunning verleend. Aan W. J. Im- ming, voor de verbouw van het winkel pand aan de Burgemeester Mooystraat; aan het PWN, voor de bouw van een transfor matorstation aan de Eerste Groenelaan; aan W. J. C. Keja, voor de bouw van een woonhuis aan de Bakkummerstraat; aan J. Zegwaard voor de bouw van een schuur tje aan de Nuhout v. d. Veenstraat; aan mevrouw K. L. S. Marcus-Van Raay en de heer P. Scholtens, voor de bouw van twee erkers aan de woningen aan de Cos- terstraat. Men is thans druk doende de zuiverings installatie van de gemeente Castricum te verbeteren. De noodvoorziening, waarvoor de gemeenteraad indertijd een crediet van f 30.000 verleende, zal bestaan uit een grote stuwvijver waarin het afvalwater nog even tot nabezinking kan komen en een biologische zuivering krijgt. De vijver heeft een „capaciteit" van circa G000 kubieke meter water. Met de aanleg van de riole ring voor de aan- en afvoer van het afval water heeft men eveneens een begin ge maakt. Twee trawlers Aan de Dinsdagmarkt waren present de „Eveline" met 800 kisten makreel, 90 schel vis, 100 gul en koolvis, 150 radio, 20 diver sen, 50 wijting en 200 stuks stijve kabel jauwen, en de „Klaas Wijker" met 560 kis ten makreel, 100 schelvis, 90 open wijting, 70 dichte wijting, 90 gul en kabeljauw, 50 koolvis, 50 diversen en 80 stuks stijve kabeljauwen. Loggers en kotters Vijf loggers voerden 1600 kisten haring en 400 stuks stijve kabeljauwen aan. Voorts waren er de KW 40 met 20 kisten schelvis, 20 wijting, 15 wolf, 600 kg tong, 275 ijs- kabeljauwen en 270 stijve kabeljauwen; de KW 9 met 50 kisten haring, 15 schol, 10 wolf, 30 wijting, 80 stuks ijskabeljauwen en 240 stijve kabeljauwen; de RO 2 met 1600 kg tong en 25 kisten diversen; de HD 79 met 60 kisten schelvis, 30 gul, 50 makreel, 25 wijting, 35 diversen en 35 stuks stijve kabeljauwen en voorts de IJM 208 met 15 k;sten tarbot, 25 schol, 20 gul en kabeljauw, 20 wijting, 20 diversen en 80 stijve kabel jauwen. Haring tot tarbot De haring maakte vanmorgen van 11 tot 14 en de makreel maakte naar kwali teit van 15,50 tot 20. De rijen kabeljauw gingen voor 90 tot 63 naar België en de kisten maakten van 88 tot 74. België kocht ook grote schelvis voor 39 tot 42, grootmiddel voor 45, heilbot voor 2,80 tot 3,20 en grote tarbot voor 1,90. Het binnenland in Wijting ging het binnenland in voor 24 tot 25, torren voor 22 tot 24, middel gul voor 30 tot 35, grote gul voor rond 40. Koolvis haalde van 52 tot 70, braad van 24 tot 30, kleinmiddel van 48 tot 45 en de pennen van 50 tot 49. Mooie schol en tong Een paar kisten goede schol van de IJM 20 brachten voor de middelsoort schol 50 op, voor de zetschol 67, schol I 42, en schol 2 van 34 tot 35. De tong zat in prijs als bij de sluitingsmarkt van gisteren. Lappen maakten van 1,65 tot 1,70, grootmiddel van 1,55 tot 1,60, klein middel 1,60, tong I van 1,55 tot 1,60, en tong 2 1,35. Dagen en bedragen De „Herman" maakte Maandag voor dertien dagen 21.700, de „Bloemendaal" voor twaalf dagen 13.500, de „ELI" voor elf dagen 24.100 en de „Dirkje" voor negen dagen 10.500. Wat import Er was vanmorgen wat import schelvis en koolvis uit België en voorts kabeljauw en gul uit Denemarken. Voor morgen De „Vikingbank", waarvan we gisteren al de vangst meldden, komt voor de Woens- dagmarkt. Voorts kwam vanmorgen de „Tzonne" binnen met 575 kabeljauw, 150 koolvis, 100 roodbaars, 100 wijting en 275 schelvis, in totaal 1200 kisten van een reis van drie weken. Besommingen van hedenmorgen Trawlers: Eveline 27.800; Klaas Wijker 24.200. Loggers: SCH 7 2680; RO 2 ƒ3150; HD 79 ƒ5120; HD 125 ƒ3530; IJM 208 4250; KW 159 5200; KW 37 ƒ4790; KW 95 ƒ4070: KW 74 ƒ6190; KW 9 ƒ4700; KW 40 ƒ5780. Japara (KRL), 4 v. Port Soedan te Port Said. Jupiter, 4 v. Rotterdam n. Hamburg? Joh. v. Oldenbamevelt, pass. 5 Kp. St. Vincent n. Port Said. Karim, 4 v. Belawan n. Aden. Karsik, 5 te Yokohama. Kieldreeht, 4 v. Antwerpen te Rotterdam. Kota Baroe, 3 v. Bahrein n. Rastanura. Kota Gedeh, 3 v. Baltimore n. New York. Kota Agoeng, 4 180 m. O. ten Z. Sabang. Kasimbar, 4 130 m. O. Poelo Butom. Kertosono, 5 te Ilo Ilo Lekhaven, 4 v. Buenos Aires te Necochea. Llseta, 3 te Singapore. Loenerkerk, 5 v. Bombay te Colombo. Laertes, 4 v. Aden n. Penang. Loosdrecht, 4 v. Marseille n. Antwerpen. Lissekerk, 5 te Koewait. Lekkerkerk, 4 v. Marseille te Genua. Leopoldskerk, 4 240 m. NW. Kreta. Leuvekerk, 4 op Hoogbly Rivier n. Madras. Luclta, 4 v. Heysham n. Liverpool. Maas, 3 Mackenzie n. Hogenass. Maasland, 3 v. Bahia n. Las Palmas. Macoma, 4 v. Heysham te Belfast. Mentor, 4 v. Malta te Piraeus. Modjokerto, 4 480 m. O.ZO. Guardafui. Maasdam, 4 v Southampton n. Cobh. Marlsa, pass. 44 Sabang n. Suez. Molenkerk, pass. 4 Mogadiscio n. Aden. Marken pass. 5 Port Soedan n. Port Said. Nieuw Amsterdam, 3 v. Las Palmas n. Palma dt Mallorca. Macuba, 4 270 m. NO. Halmahera. Malvina, 4 v. Hoodagua n. Miri. Marpessa, 4 100 m. NO. Baükpapan. Mirza. 4 200 m. W. Luzon. Murena, 4 660 m. W. Sabartg. Nieuw Holland, 4 Banka en. gepass n. Priok. Nigerstroom, 5 v. Hamburg te Amsterdam verw Noor-dam, 4 240 m. W. Lands End. Omaia, 4 150 m. W. ten N. Kreta. Ondina, 4 300 m. ten O. Chittagong. Orestes, 4 v. San Feiix n. Port of Spain. Ootmarsum, 4 v. New Orleans n. Savanna. Overijsel, 3 v. Aden te Belawan. Oranjestad, 5 v. Cristobal te Amsterdam. Phrontis, pass. 4 Guardafui n. Aden. Prins Fred. Hendrik, 4 v. Antw. te Hamburg. Prins Joh. W. Friso, 4 v. Rotterdam te Hamburg Pygmalion, 3 v. Houston te Mobile. Prins Willem V, 5 te Rotterdam. Polydorus. 3 v. Hamburg te Bremen. Perna, 4 240 m. ZW. Azoren n. Gothenburg. Radja, pass. 4 Kreta n. Genua. Roepat. 4 v. Amsterdam n. Port Said. Rijnkerk. pass. 3 Okinawa n. Hongkong. Rondo. 4 ie New Orleans. Rijndam. 4 40<i m. Z.ZW. Kp. Race. Raki, 4 v. Makassar n. Balikpapan. Reael, 4 v. Soerabaja n. Bali. Reyniersz. 4 v. Donggala n. Kuandan. Ridderkerk, pass. 4 Stiomboli n. Port Said. Rita, 4 te Pladju. Roebiah, 4 rede Tjenbon ten anker. Saparoea, 4 570 m. ZW. Karachi. Sirrah. 4 640 m. Z.ZW. Balboa. Soestdiljk, 4 180 m. O. Malta. Sommelsdijk, 4 725 m. ZW. Kreta. Stanvac Djirak, 4 te Sungeigerong. Stanvac Pendopo, 5 te Sungeigerong. Stanvac Ta-lang Akar. 4 200 m. N. ten W. Kp. Varella. Straat Ball, 5 te Tandoc. Straat Banka, 4 v. Port Swettenham n. Singapore Sunetta, 4 v. Moji te Miri. Salatiga, 5 te Priok. Sarangan, 4 v. Bombay n. Cochin. Scherpendrecht, 3 v. Santos n. Rio Grande. Sibajak, 3 820 m. O.ZO. Guardafui. Sliedrecht, 4 v. Aden n. Mena el Ahmadl. Sloterdijk, 3 v. Galveston te Antw. Stentor, 3 v. Paramaribo n. Amsterdam. Singkep, 3 v. Amsterdam n. Hamburg. Stad Dordrecht. 4 v. Amsterdam te Rotterdam. Stad Lelden, 4 v. New Orleans te Rotterdam. Stad Schiedam, pass. 4 Ouessant n. Gibraltar. Stad Amsterdam. 3 te Amsterdam. Stad Alkmaar, 4 50 m. W.NW. Stavanger. Stad Breda, pass. 4 The Brothers n. Melbourne. Stad Vlaardingen, 4 65 m. N. Alesund. Tankhaven I, 4 v. Sungeigerong te Saigon. Tar.khaven II, 4 te Sungeigerong. Tankhaven Hl. 4 v. Sungeigerong n. TJ. Uban Tabinta, 4 v. Portland n. New York. Talisse. pass. 3 Kp. St. Vincent n. Le Havre. Tiberius. 4 te Maassluis. Tara. pass. 4 Madeira n. Antwerpen. Tjlsadane, 4 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Tero, 4 te Santos. Tiba, verm. 6 v. Hamburg n. Buenos Aires. Thalatta. 3 v. Liverpool te Curasao. Tomini. 3 v. Amsterdam n. Marseille. Teiresias, 4 v. Cheribon n. Semarang. Themisto, 4 80 m. W. Stavanger. Titus, 4 140 m. ZW. Ouessant n. R'dam. Tjibantjet, 4 v. Priok te Semarang. TJiluwah. 5 v. Priok te Belawan. Tomori, 4 80 m. O. Gibraltar. Trompenberg, 4 300 m. W.NW. Finisterre. Utrecht, 4 nog te Belawan. Van Heutsz, 4 v. Mombassa n. Dar es Salaam. Van Outhoorn, 4 v. Kota Baru te Balikpapan. Van Riebeeck, 4 te Menado. Van Riemsdijk, 5 v. Makassar te Ambon. Wieldreoht, 4 80 m. NO. Finisterre. Woensdrecht, 4 240 m. ZO. Mtnikoy. Waterman, 4 v. Halifax te New York. Willem Barendsz, 4 530 m. O. St. Helena. Westerdam, 4 250 m. Z. ten W. Kp. Race. Wonogirl, 4 te Rotterdam. Wonosari, 5 v. Tj. Priok n. Semarang. Zuiderkruis, 4 150 m. O. Madeira. Zeeland (SSM), 4 te Kiek KLEINE VAART Atlas. 5 te Amsterdam. Anna-b, 5 v. Livorno n. Genua. Algarve, 6 v. Cardiff te R'dam verw. Att S, vertr. 5 v. Antwerpen n. Goole. Betty Anne S, 6 v. Bilbao te Vlana verw. Bills, 5 v. Bremen n. Antwerpen. Binnenhaven, 4 v. Rotterdam te Casablanca. Bab-T, pass. 5 Vlissingen n. Gent. Bab-T, 2 v. Port Talbot n. Gent. Beekbergen, 5 v. Bordeaux n. Requejada. Bergslngel, 4 te Kolding. Bermsse, 9 Bon ess verw. Bree Helle, 7 v. Rotterdam n. Londen. Batavier III, pass. 4 Kp St. Vincent n- Bordeaux Bernina, pass. 5 Brunsbüttel n. Malmö. Casana, pass. 5 Brunsbüttel n. Antwerpen. Carpo, pass. 5 Lizard n. Dublin. Cooisingel, 5 Londen verwacht. Claes Compaen, 5 nog te Honfleur. Cooihaven, 4 te Port Lyautey. Cornelia b I, 4 te Bonifacio. Deo Duce, 5 30 m. NW. Hoek v. Holland. Da Capo, 4 v. Lissabon te Oporto. Dollard. 5 v. Gothenburg te R'da mverw. Deneb. 5 nog te Londen. Diligentia, verm. 5 v. Dover n. Duinkerken. Eibergen. 5 v. Waterford n. Manchester. Ellewoutsdijk, 5 v. Portsmouth n. Antw. Erebus. 4 v. Oporto n. Antwerpen. Ferocia, 5 A dam verwacht. Eljo, 3 te Rotterdam. Escaut, 5 te Le Havre. Goote, 4 te Rouaan. Hartel. 4 v. Zaand-am te Aalborg verw. Helvetia, 4 te St. Valerie. Henrica, 5 v Manchester te Lissabon ven*. Iaa Pleter, verm. 5 v. Bordeaux te Manchester Ilias, 4 van Rotterdam n. Barcelona. import, pass 5 Vlissingen n. Antw. Joost. 1 v. Se te n. Cardiff. Jan Kreumer, 4 v. Rotterdam te Moss. Jutland, pass. 5 Texel. Kemphaan, vertr. 5 v. Esbjerg n. Ventspils. Koningshaven. 6 v. Rotterdam te Malmö ven». Lucas Bo'.s I, vertr. 5 v. Fowey n. Napels. Lacra, 4 te Haderslev. Leendert b, 4 v. Genua n. Liverpool. Lydla, 4 v. Boideaux te Dordrecht. Maasym N, 5 nog te Gdansk. Marietje Bohmer, 5 v. Antw. te Duinkerken. Marcella, pass. 4 Pentland Firth n. Reykjavik. Matthew, pass. 4 Wight n. Plymouth. Megrez N, 5 v. Rotterdam n. Duinkerken. Monica. 5 v. Dublin n. Workington. Muphrid N, 4 v. Londen te Caen. Midas, 3 v. Livorno n. Napels. Myfem, pass. 5 Brunsbüttel n. Stockholm. Nassauhaven, 6 v. Gothenburg te R'dam verw. Nleuwehaven, 5 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Noord, 4 v. Rotterdam te Eastham. Noorderhaven, 5 v. Korsor te Bremen. Noorderlicht, 5 v. Rotterdam n. Wisbeck. Neeltje b, 5 v. St. Malo n. Honfleur. Oosterburgh, pass. 4 Holtenau n. Stockholm. Ponea, 3 te Middlesbrough. Perregeux, 4 v. Nantes te Bordeaux. Rijnhaven, 4 v. Port Lyautey n. Liverpool. Rosemarie, pass, 4 Bruobtittel n. Kopenhagen. Roelf, 5 v. Gdynia te Amsterdam. Sirius, 5 v. Goole te Rotterdam. Soemba, 5 v. Pomaron te Belfast. Tri to. 5 te Amsterdam. Ton S. 7 v. Antwerpen te Belfast verw. Theodora, 5 v. Southampton te Moss verv». Timor, 4 v. Antwerpen te Esbjerg. Vlieland, pass. 5 Brunsbüttel n. Parijs. Vlndicat Atque Polit, 5 v. Rouen te Odens* verwacht. Valbella. 6 te Rouen verw. Westerschelde, p. 4 Brunsbüttel n. Kopenhagen SLEEP VA ART Ebro, Pass. 4 Kp. Bon n. Marseille. Hudson, pass. 4 Kp. Carbon n. Istanboel met sleepbootjes. Humber, pass. 4 Algiers n. Istanboel met bak. Loire, 5 dwars Sukrabaai n. Koewait. Noordzee, pass. 3 Anderhalfgraadskan. n. Soera baja met baggermolen. Witte Zee, 3 Perim gepass. n. Tanger. Zwarte Zee, 3 370 m. Z. ten W. Las Palmas met kruiser. Oostzee, 3 370 m. Z. ten W. Las Palmas met kruiser. Upesi II, 50 m. W. Malta. De Amsterdamse rechtbank heeft een automobilist vrijgesproken, die in zijn wagen een radiotoestel had zonder dat hij daarvoor radiozegels plakte. Het toestel was echter defect en kon niet op eenvoudige wijze ge repareerd worden. Ook de kantonrechter had de automobilist vrijgesproken. Albireo, 3 v. Rotterdam n. Hamburg. Aldabi, 4 v. Rotterdam te Bremen. Alhena, 3 v. Santos n. Las Palmas. Alkaid, pas. 4 St. Vincent n. Recife. Almkerk, pass. 4 Gibraltar n. Marseille. Alnatl, 3 80 m. NO. Victoria n. Rio de J.'.ntiro. Alphard, pas. 3 Finisterre n. Antwerpen. Alwaki, 4 te New York. Amersikerk, 4 v. Antwerpen te Rotterdam. Amor, pass. 4 Rhodos n. Kywassi. Amstelbrug, 3 v. Santos te Rio de Janeiro. Amstelpark, 4 v. Djeddah n. Belawan. Antonia, 3 v. Haiphong n. Singapore. Aagtedijk, 5 v. Montevideo te Paranagua. Aardijk, pass. 4 Azoren n. New Orleans. Alamak, 5 v. Karachi te Aden.' Altair, 4 v. Recife n. Salvador. Amstelbrug, 4 v. Rio a eJaneifo h. Victoria. Arendsdijk, pass. 4 Beimuda n. New York. Alphard. pass. 5 Ouessant n. Antw. Amstelvaart, 3 v. Vancouver n. Osaka. Alblasserdijk, 5 v. Rotterdam te Antwerpen. Appmgedijk, 3 te Baltimore. Artemis, pass. 3 Ouessant n. Tanger. Averdijk. 4 te Baltimore. Agamemnon, 4 350 m. NO. Flores. Barendrecht, 4 120 m. NO. Massawa. Batoela, 4 130 m. O. Madoera. Baud. 4 to Cheribon rede. Billiton, 4 te Tanga. Blitar, 4 500 m. ZO. Diego Garcia. Banka, 3 v. Sorong n. Tarakan. Bantam, 4 te Rotterdam. Barito. 5 v. Fartak te Kaimana. Blommersdijk, pass. 4 Vlissingen n. New York. Bonaire, 4 340 m. W.ZW. Ouessant n. Plymouth Borneo, 3 v. Bahrein n. Damman. Baarn, 5 v. Carthagena te Cristobal. Bacchus, 4 Azoren gepass. n. San Juan. Bawean, 5 v. Aden te Rastanura. Boskoop, 4 330 m. NO. Barbados. Boschfontein. 5 te Antwerpen. Bali, 3 v. Southampton te Amsterdam. Bennekom, 4 v. Rotterdam te Amsterdam. Bloemfontein, 4 v. Kaapstad te Port Elizabeth. Caltex Delft, 4 60 m. ZW. Kreta. Caltex Leiden, pass. 4 Kp. Bougaroni n. R'dam. Caltex Nederland, 4 70 m. ZO. Kreta. Caltex Pemis 4 Kp. Bougaroni gepass. n. Sldon Caltex The Hague, 4 Beachyhead gepass. naar Sidon. Caltex Utrecht, pass. 4 Gavdo eil. n. Sldon. Clavella, 4 v. Piraeus to Volo. Congostroom, pass. 3 Vlissingen n. Dakar. Celebes, 4 v. Genua te Port Said. Chama, pas. Gibraltar n. Curacao. Cottlca, 55 te Port or Spain. Charls, pass. 3 Gibraltar n. Hamburg. Dalerdijk, 3 v. Antwerpen te Hamburg. Delft, 3 v. Curacao te Antwerpen. Duivendijk, 3 v. Guaymas n. Cristobal. Dulvendrecht, 4 v. Savanna n. Hamburg. Ena, 4 v. Tarakan te Singapore. Esso Amsterdam, 4 Gibraltar gepass n. Sldon. Etrema, 4 730 m. O. ten Z. Guardafui. Eemdijk, 4 te Le Havre. Eos, 5 v. Amsterdam n. IJmuiden. Felfpes, 4 Banka gepass n. Tjilatjap. Friesland (KRL), pass. 4 Billiton n. Bintang. Friesland (SSM), 4 60 m. ZW. Ouessant. Gaasteriand, pass. 4 Lissabon n, Bahia. Gooiland. 3 v. Paranagua n. Santos. Gravel and, 3 v. Las Palmas n. Amsterdam. Groote Kerk pass. 4 Gibraltar n- Genua. Gaasterkerk, 4 v. Newcastle n. Brisbaner. Groote Beer, 4 720 m. O. Kp. Race. Garoet, 4 v. Rotterdam te Brake. Haarlem. 3 v. Kingston n. Tela. Helicon, pass. 3 Kp Hatteras n. Baltimore. Hestia, 4 te Philadelphia. Heelsum, 4 v. Amsterdam te Bremen. Hoogkerk, 4 v. Kobe te Rotterdam. Hathor, 6 Algiers verwacht. Hermes, 5 v. Amsterdam te Bremen. Helena. 5 v. La Guarira n. Curacao. Heemskerk, 4 90 m. Z.ZW. Dakar. Hera, 4 dwars Terschelling n. Antwerpen. Hilversum, 4 110 m. NO. Massawa. Indrapoera, 4 v. Balikpapan n. Soerabaja. Ittersum, 4 130 m. Z.ZW. Finisterre. Jagersfontein, 4 278 m. Z. Kaap Verde. Antwoord 9 April Rechtstreeks Onovertroffen kwaliteiten Koffie Thee Pinda's Pindakaas Specerijen ongekend èn lage prijzen. Koffie- en Pinda's branderij TROMPSTRAAT 14 Te huur: Wilhelminastraat voor kantoor, arts, tandarts, enz. Inl. telef. 15814. SCHOENREPARATIE met Bohalite veel sterker dan leer. REM, Kennemerlaan 147 Tel. 4057 Raadhuis en Kerk Hoofdstraat 179, Santpoort Tel. K 2560 - 8129 in alle maten. SABELIS KERREBIJN Anthoniestr. 19-31 Haarlem. TeL 11898. hiervoor heeft U zeer zeker iets nodig om Uw woning op te knappen. Wij hebben een uitgebreide sortering aardige en practische artikelen die U zeer zeker zullen interesseren. Traproeden, brons 0.39 Rails compleet per meter 0.89 1.25 Closetmatten Matrasdekken gevuld, 2 pers. 7. Spiraalveer, plastic overtr., p. mtr. 0.31 O.H. doeken, 90x90 3.95 Deurmatjes cocos 40x70 1.29 Tochtband, gummi per meter0.38 Plastic, 120 breed, per meter0.98 Bouclé tapijt, 100 breed 3.98 Vitrages, 90 br. p. mtr. v.a... 0.69 m. roesje v.a. 1.35 m. kantje v.a. 1.35 Afgep. gordijnen 90x160 1.95 Vensterrand m. kant 1.45 Randgordijnen 160 hoog1.95 Embrasses voor gord. stuk0.22 Brabants bont 90 breed1.25 Tafelkleedjes mooie ruiten 85x85 1.45 Cretonnes, 120 br. vanaf2.85 Weefstof 120 breed, v.a. 2.98 Tafelkleden wol pluche 32.75 Divanbedden, 80x190, met prima spiraal 15 jaar garantie 22.95 unieke sortering in het goedkope zowel als in het betere genre. HENNEMERLAAN-ri^ Smeltend op de tong ✓van 55 voor 45 ct. per half pond ja ja die zijn fijn Alleen deze week 4 voor 55 ct. Op veelvuldig verzoek nog één week Bron van vitamine per brood van 600 gram slechts 50 ct.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7