Vlotte afwikkeling van raadszaken op Scheybeeck Arts J. Mac Daniel verliet de Rode Kruis-colonne Piet Roozenburg Zondag al kampioen? Nederlanders voelen zich op de tenen getrapt door Duitse schippers ANNA Heemskerk Wijk aan Zee Castricum Riemvis-brancard zou over goede straten ideaal zijn 7 T. T. P. Ferwerda nieuwe commandant THALIA Veefonds had goed jaar Paas-klaverjasdrive van Blauw-Zwart Om de nationale damtitel Laros heeft kansen op de tweede plaats Kanttekeningen bij de thuiskomst van de trawler „Tzonne" Ds. Wiersma onder de wapenen Onbevredigende keuring op Castricumse veiling De kampschool weer begonnen DIU gaat nieuwe lessenaars kopen Stembureaux in Castricum Cursus in moderne litteratuur Scheepvaart „Huisvrouw kan haar taak verlichten door economische werkwijze" Gemeente niet hard bij onteigening WOENSDAG 7 APRIL 1954 OP MEER DAN HARTELIJKE WIJZE hebben de leden van de Velsens-IJmuidense Rode Kruiscolonne gisteravond afscheid genomen van de commandant van het korps, de Velsense arts J. Mac Daniel. De voorzitter van de afdeling, de heer J. P. Weijburg heeft er die avond bij gesproken en heeft daarna tevens de nieuw benoemde com mandant, de arts T. T. P. Ferwerda, namens bestuur en leden mogen verwelkomen. Er waren zelfs nog meer nieuwe kaderleden welkom te heten, want twee jonge Vel sense. artsen werden tegelijkertijd geïnstalleerd tot pelotonscommandanten bij de Velsense afdeling. Dat waren de heren A. J. Wermenbol en P. H. J. de Weerdt jr. Het geheel van afscheid en welkom werd aardig omlijst met de vertoning van enige films en wat kleinkunst van een gezelschap. De voorzitter van het afdelingsbestuur van het Nederlands Rode Kruis, de heer J. P. Weijburg, zag deze avond als een be langrijk moment, eensdeels met wat wee moed aan een afscheid verbonden en met wat prettiger inslag, waar men nieuwe medewerkers in het midden had. De hui dige commandant, de arts J. Mac Daniel, heeft gemeend te moeten aftreden, een noodzaak veroorzaakt door de omstandig heden. De heer Weijburg las het besluit van het hoofdbestuur voor, waarin de heer Mac Daniel eervol ontslag als commandant wordt verleend en waarin hem dank wordt gebracht voor de aan het Nederlands Rode Kruis betoonde diensten. Schouders er onder „U heeft in moeilijke jaren de colonne geleid," ging de heer Weijburg verder, „Na ae oorlog heeft u er onmiddellijk de schou ders onder gezet, hoewel het materiaal toen schaars was en onder de burgerij het ge- veol voor naastenliefde en saamhorigheid veelal zoek was. Het was moeilijk om de zwaar getroffen colonne op gang te bren gen, en dat het is gelukt, is te danken aan u." In die jaren heeft de heer Mac Daniel de colonne voorgehouden wat de taak is, de taak, die niet alleen uit opofferingsge zindheid bestaat. Hij ging de leden voor in de vele deugden. „In u hadden we een commandant getroffen", aldus de heer Weijburg, „die steeds open stond en waar mee buitengewoon goed was samen te wer ken. Zonder uw hulp was er na de oorlog niets van terecht gekomen." De heer Mac Daniel heeft kans gezien de colonne thans over te geven aan zijn opvolger op een sterkte, zoals ze die niet gekend heeft. Daarbij vond de heer Weijburg het een prettige gedachte voor de heer Mac Daniel, dat het commando overgaat in zeer be kwame handen. Hij overhandigde hem ten slotte namens het bestuur ten afscheid een staande sigarenaansteker, er de belofte aan toevoegend, dat de colonne de scheidende commandant niet altijd met rust zal laten. Verdere opbouw Tot de arts T. T. P. Ferwerda zei de heer Weijburg, dat het bestuur zich gelukkig prijst, dat hij deze taak op zich heeft willen nemen. Hij las de benoeming voor en sprak daarna de hoop uit, dat de nieuw benoem de commandant een prettige geest in de colonne zal aantreffen en daarbij de moge lijkheden voor verdere opbouw. De heer Weijburg kon voorts de benoeming tot in- sj>ecteur met de rang van sergeant bekend maken van de heer A. Huibens. Namens de colonneleden sprak de heer J. van Leeuwen een woord ten afscheid. „U heeft de warme sympathie van de leden verworven," zei hij onder meer, „U was de wijze hartelijke meelevende vriend." Hij overhandigde de heer Mac Daniel een vest zakuitvoering van de grote aansteker en verwelkomde vervolgens de nieuw be noemde pelotonscommandanten. „Meneer ADVERTENTIE Het theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 uur vertonen wij nogmaals op veler verzoek in één speciale voorstelling DE GROTE SUCCESFILM met SILVANA MANGANO De film die iedereen wil zien Toegang 18 jaar. Voorverkoop morgenochtend van 1112 uur aan het theater Het veefonds „Onderling Vertrouwen" te Heemskerk heeft in zaal Nijman haar jaarvergadering gehouden. In zijn openings woord deelde de voorzitter, de heer A. K. Aardenburg mede, dat het afgelopen jaar niet ongunstig is verlopen voor het fonds. Ook de veehouders zijn over 1953 niet on tevreden. Bij het fonds zijn thans 646 stuks vee verzekerd voor een bedrag van 406.425, dat is een middenprijs van 625, kalveren en pinken inbegrepen, dit bleek uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Strik. De penningmeester kon melding maken van een batig saldo. De voorzitter en de heren H. Stengs en J. Wentink zagen zich als bestuurslid her kozen. Hierna sprak de heer K. Clay, dierenarts te Uitgeest een opwekkend woord, waarbij hij de leden op het hart drukte bij het constateren van ziekte onder het vee zo snel mogelijk de dierenarts te waarschu wen, waardoor veel onheil kan worden voorkomen. de commandant, wij zijn tot uw orders," besloot de heer Van Leeuwen. „Niets meer te zeggen" Tot besluit voerde de heer J. Mac Daniel het woord. „Het belangrijkste wat je kunt zeggen, is, dat hij niets meer te zeggen heeft." begon hij. Met zijn vrouw was hij zeer verrast door al die prijzende woorden en naar zijn mening zullen de aangename herinneringen toch altijd de minder pret tige overheersen. Hij verrichtte als sluit stuk een zoals hij het noemde massale hartmassage bij alle leden: „Laten we alle maal weer levend worden, dan zal het de colonne goed gaan" en overhandigde na het uitspreken van zijn dank aan alle mede werkers. aan de heer T. Ferwerda de ere tekenen, die de leden van de colonne al veroverd hebben. De nieuw benoemde commandant vond zich met de andere twee Velsense artsen nog wat '„mottenballerig" in het nieuwe costuum en deze omgeving, maar zij hoop ten dat gauw kwijt te raken. De heer Fer werda sprak de wens uit dat het hem ge geven zal mogen zijn een prettige geest in de Velsens IJmuidense colonnes te be waren. Mei-viering der P.v.d.A. in Beverwijk Het 1 Mei-comité der socialistische ar beidersbeweging in Beverwijk heeft ook dit jaar weer besloten om een familiedag in en rond het Natuurvriendenhuis „Ban- jaert" te Wijk aan Zee te organiseren. De leiding hiervan zal weer worden gelegd in handen van de Vrouwengroep en A.J.C. 's Avonds om 8 uur zal in de bovenzaal ,,'t Centrum" een Meispel worden opgevoerd. Tevens zal een zaalforum worden gefor meerd. De rede zal worden uitgesproken door de secretaris der Wiarda Beekman- stichting, de heer Wim Mensink. De supportersvereniging Blauw-Zwart te Castricum heeft voor haar leden en die van de RKSV „Vitesse '22" een Paas-kla verjasdrive georganiseerd. De drive wordt gehouden in zaal Roozendaal op Donderdag 22 April. De prijzen bestaan uit eieren en andere eetwaren. De finan ciële opbrengst van de drive komt ten goede aan Vitesse '22, voor de aankoop van materialen. Met nog di?e ronden te spelen en met twee punten voorsprong on Bom is de mogelijkheid niet uitgesloten dat Piet Roo zenburg reeds a.s. Zondag de nationale damtitel wint. Zelf zou hij dan zijn twee partijen voor het komende weekend moe ten winnen van Bergsma en De Graag, een opgaaf waartoe de wereldkampioen in staat is. Zijn concurrent Bom krijgt het te gen Keiler en Gordijn wel bizonder zwaar en de Rotterdammer zal met twee punten tevreden kunnen zijn. Daardoor zal de eerst wat weifelende DCIJ'er Piet Roozenburg de Nederlandse kampioenstitel winnen. Laros boekte drie weekends, drie overwinningen, en drie re mise partijen. Vooral zijn laatste winst partij op Gordijn is wel een zeer fraaie prestatie. Zijn programma voor het a.s. weekend is ook kansvol. Vrijdagavond speelt Laros met v. d. Berg uit Gouda. Zaterdag met schoolmeester Jurg uit Almelo. Zijn laatste partij is tegen De Graag. De stand aan de kop het tournooi van 14 spelers, waarvan de eerste zes plaatsen be- OPNIEUW KAN VAN EEN MISLUKTE reis van drie weken van de IJmuidense trawler „Tzonne" naar de IJslandse wateren worden gesproken. Vanmorgen was de trawler aan de afslag met twaalfhonderd kisten '.is, vergaard tijdens twaalf dagen op de verre visgronden, een reis van 3 weken uit en thuis. De vangst bestond uit 575 kabeljauw, 275 schelvis, 160 koolvis. 85 roodbaars en 20 haai. Evenals bij de eerste reis heeft men onder commando van de Duitse visschipper Anton Lühring gevist bij de Westmaneilanden, aan de Zuid-Westkust van IJsland. Naar wij vernamen zou het in de bedoeling liggen, dat de „Tzonne" voor de derde reis naar de visgronden bü de Lofodden bij de Noorse kust zal gaan. Engelse en Duitse trawlers vissen daar op schelvis, een soort die op de Nederlandse markt meer gevraagd is dan de roodbaars. Ofschoon van de laatste vis slechts 85 kisten aan boord zijn, wat te ver klaren is, daar men niet op de gronden is geweest ten Noord-Westen van IJsland, waar de Duitsers de roodbaars vandaan halen. Oogst van de straat Op de Wijk aan Zeese politiepost zijn inlichtingen te veritrijgen omtrent de vol gende gevonden voorwerpen: bruine hand schoen, rode kinderwant, beige schouder tas, rode kindermuts en een kinderbril. De Nederlands Hervormde predikant van Wijk aan Zee, ds. J. Wiersma, heeft in over leg met de kerkeraad besloten gehoor te geven aan de oproep van de Hoofdleger- predikant om zich voor de zomermaanden te zijner beschikking te stellen. De kerke raad had grote bezwaren tegen het verzoek om zich voor een jaar te verbinden. Ds. Wiersma moet op 26 April in Ede opkomen, maar zal waarschijnlijk 's Zon dags de kerkdiensten in Wijk aan Zee zelf kunnen leiden. Vanwaar die slechte vangst, terwijl Duitse trawlers in de zelfde periode drie maal zoveel in de ruimen kunnen stouwen .en er met de besomming nog kunnen uit springen? De 'Duitse T/onne-schipper zou de visserij bij stormweer veel vroeger sta ken dan. de schippers van de Duitse bo ten. Het blijft voor velen aan .de kant toch een groot vraagteken waarom een Duitse visschipper aan boord van een Neder landse trawler moet zijn om te vissen op gronden waar de Nederlandse schippers al tientallen jaren de netten hebben uitge zet. Vele schippers hebben het er al „doodgevist", hebben er in ieder geval al tonnen vis vandaan gehaald. Het is bijvoorbeeld algemeen bekend bij vele bij het visserijbedrijf betrokken personen, dat de Nederlandse schipper op de „Tzonne", M. Grootveld, zelf als loods op de „Tonni" in deze wateren heeft ge vist. Nu is de „Abraham" met alleen een Nederlandse schipper in de IJslandse wa teren en gespannen wacht men aan de IJmuidense havenkant op de resultaten van deze reis op de verre visserij zónder „loods". „Abraham" lekken Overigens vernamen wij nog omtrent de „Abraham", dat alles wel is aan boord. De schrik van vorige week Maandag is voorbij en het heeft door de radioberichten allemaal wat erger geleken dan het in werkelijkheid was. De „Abraham" maakte die Maandag ochtend via de radio bekend, dat men wa ter maakte en dat de pompen verstopt wa ren. Er werd op dat moment een orkaan voor dat gebied verwacht, zodat de voor uitzichten niet best waren. Het water was binnengedrongen in dc kolenbunker, maar men heeft niet precies kunnen constateren waar het vandaan kwam. Omstreeks negen uur Maandagochtend werkten de pompen weer en tegen elf uur had men de zaak weer droog. Verwarde radiogesprekken schijnen de toestand er die dag niet dui delijker op te hebben gemaakt. Wij heb ben dan ook wijselijk niets gepubliceerd, voor het schip weer doorstomende was. De afslag vanmorgen De prijzen voor de vis, die van de Tzonne vanmorgen in de IJmuidense hal stond, waren goed. Schelvis was bijvoorbeeld zeer duur. Veel van de vangst ging naar België. Kilo-verpakkingen voor aardbeien worden niet geapprecieerd De leden van de Vereniging van Groot handelaren en Commissionairs in groenten, fruit en aardappelen, waren tijdens hun gisteravond gehouden jaarvergadering unaniem van oordeel dat de keuringseisen aan de veiling in Castricum nog alles te wensen laten. Nogmaals zal men het verzoek doen, evenals elders een z.g. voorkeuring te hou den. De leden waren ook van oordeel dat de kans van slagen der veilingen om deze zomer aardbeièn aan te voeren in een kilo- verpakking, weinig succes zal hebben. Men ziet liever de aardbeien in een pondsdoosje of een slof. Het rapport van de keurmees ter bracht naar voren, diait er 1953 945 keu ringen waren verricht. In het federatie bestuur zal de vereniging vertegenwoordigd zijn door de heer A. Vooren Sr. en G. Spanjaard. langrijk zijn voor plaatsing 1955, luidt als volgt: gesp. gew. 1. Roozenburg 2. Bom 3. Keiler 4. Bergsma 5. Laros 6. Ir. van Dijk 7. Gordijn 8. Ansems 10 19 10 10 10 10 10 10 gel. 4 6 5 5 6 8 8 5 verl. punt. 16 14 13 13 12 10 10 9 Omdat in de laatste ronden Bom, Keiler en Roozenburg nog met elkaar spelen be staat de mogelijkheid voor Laros met een score van vijf punten uit zijn laatste drie partijen de tweede plaats te bezatten. Voor DCIJ is het toch al een groot suc ces als wereldkampioen Roozenburg als DCIJ-lid ook nog de nationale damtitel zou winnen, terwijl het tiental in de Mei maand nog een goede gooi gaat doen naar de landelijke damtitel. Evenals verleden jaar zomer is het clubhuis van de Castricumse Sportvereni ging aan de Zeeweg weer in gebruik ge nomen als school voor de kinderen, welke op het kampeerterrein van het PWN aan de Zeeweg verblijven. Dezer dagen trok de leerkracht mevrouw Bertram uit Cas tricum, het clubhuis binnen en naar wij vernemen, heeft zij nu reeds enige leer lingen onder haar hoede. Ditmaal dus de sport ten dienste van het onderwijs. De drukte op het kampeerterrein neemt gaandeweg toe. Er staan thans 680 zomer huisjes, tenten en wat dies meer zij. Aan 1340 personen is vergunning verleend hun zomerverblijf op het terrein te zetten. De grootste drukte wordt komende Zaterdag en Zondag verwacht, daar er onder de kampeerders vele zijn die voor de Paas dagen „geïnstalleerd" willen zijn. Getuige het jaarverslag van de penning meester van het fanfarekorps Door In spanning Uitspanning op de Dinsdag in hotel Borst gehouden vergadering, staat het korps er financieel zeer gunstig voor. Hierdoor zal het mogelijk zijn om in het komende seizoen een serie nieuwe lesse naars te kopen waaraan men reeds enige tijd een groot gebrek heeft. Het fanfare korps zal de komende zomer medewerking verlenen aan het programma dat de VW voor de badgasten samenstelde. De boe- renkapel, De Roggebouwers, een onder afdeling van DIU, zal Woensdag 21 April medewerking verlenen aan een concert dat te Uitgeest wordt gegeven. Het aftredende bestuur, bestaande uit de heren: J. Jacobs, voorzitter; G. v. d. Wolff, secretaris; D. Icke, penningmeester; J. v. d. Wolff, vice- voorzitter en N. P. Sloof, commissaris, werd in zijn geheel herkozen. Aan het slot van de vergadering deelde de voor zitter mede, dat de plannen, om tot op richting van een jeugdafdeling te komen, in een vergevorderd stadium verkeren. Voor de komende verkiezingen der Provinciale Staten is de gemeente Castri cum verdeeld in zes stemdistricten. De stembureaux zijn in: hótel De Rustende Jager, Dorpsstraat; zaal Rozendaal, Dorps straat; gymnastieklokaal R.K. Jongens school Dorpsstraat; hótel De Harmonie, Burgemeester Mooystraat; Centrale Open bare Lagere School, Bakkummerstraat en hotel Borst, Van Oldenbarneveldtweg. Voor de leden van de Castricumse Kunstkring „Elckerlyc" zal de eminente docent prof. dr. Bern. Delfgaauw de cursus in moderne litteratuur vervolgen. De docent zal Donderdag in hótel Komman spreken over de grote Engelse schrijver Graham Greene, de romancier, die in het middelpunt van de belangstelling staat. Alderamin, 5 v. Kakinada n. Colombo. Armilla, S v. Haiphong n. Pladju. Artemis, 6 v. Rotterdam te Tanger verw. Aalsdijk, 5 v. Rotterdam n. New York. Agamemnon, pass. 5 Flores n. Trinidad. Alamak, 5 v. Aden n. Port Said. Alchiba, 6 v. Montevideo te Santos. Aldabi, 6 v. Rotterdam te Hamburg. Amsteipark, pass. 6 Perim n. Belawan. Anmenkerk, 6 v. Colombo n. Fremantle. Appingedijk, 5 v. Baltimore n. Norfolk. Arendskerk, 5 v. Durban n. Lorenzo Marquez. Abbekerk. 3 v. Sydney te Melbourne. Alcyone, 2 v. v. Victoria te Rio de Janeiro. Alioth, 2 v. Montevideo n. Buenos Aires. Amsteldijk. 1 v. New Orleans n. Rotterdam. Akkrumdijk. 5 60 m. W. Lands End. Aletta. 5 70 m. Z. Singapore. Almkerk, pass. 5 Balearen n. Marseille. Alphard. 5 60 m. W. Casquets. Amsteldiep, 5 110 m. O. Malta. Bsr.ka, 6 v. Sorong te Tarakan. Billiton, 6 te Mombasa. Boissevain, 5 v. Singapore te Miri. Bonaire, 5 140 m. W. Ouessant. Boskoop, 5 v. Amsterdam te Barbados. De jumbo's maakten /49-/43 en de soort gelijke van de Noordzee haalden van 33 tot 38. De wijting deed van 18 tot 21. De geringe hoeveelheid roodbaars ging haast geheel naar België. De prijs lag hiei; tussen de 17 en 20. Wat goed was van de kabeljauw werd met 65 (voor België) betaald. De slappere kwaliteit deed 43. De zwarte koolvis ging van de hand voor 46 tot 40. De Tzonne besomde vanmorgen 29.500. Voor een groot aantal zeer geïnteres seerde letten van de Beverwijkse Vrouwen groep van de Partij van de Arbeid heeft de heer A. Kooy uit IJmuiden Dinsdag avond in de Zeewijkschool een causerie gehouden dver het onderwerp „Vrouw en bedrijf'. Spreker behandelde eerst het ver schil tussen het bedrijf en de huishouding en kwam tot de conclusie dat de huisvrouw haar taak aanmerkelijk kan verlichten door op economische wijze te werken. Met ver schillende voorbeelden gaf de heer Kooy aan hoe dit kan worden bereikt. Na deze inleiding ontstond een utigebreide discus sie. In haar openingswoord heeft de voor zitster, mevrouw Schmohil medegedeeld dat wethouder W. Alberda, die op deze avond zou spreken over het onderwerp „Groeiend Beverwijk" verhinderd was. Alle acht agendapunten, die Dinsdag avond ter Beverwijkse gemeenteraadsver gadering zün behandeld, konden zonder hoofdelijke stemming met een (zachte) klap van de voorzittershamer worden afgehan deld. Een tweetal voorstellen, met name die tot het verstrekken van een cre- diet voor het gewondenvervoer en het voorstel tot het voeren van een rechtsge ding inzake onteigening in het plan ,.Arendsweg-Zuid" hebben echter nog voordien nogal een paar opmerkingen uit gelokt. Dokter De Ruiter (C.H.U.) kon het voorstel tot aanschaf van een verplaatsbare „Riemvis-brancard" niet anders dan uit stekend vinden. Hij achtte het bij het ge wondenvervoer echter zeer belangrijk, dat ook de bestrating goed zou zijn en in dit verband drong hij op verbetering aan. De voorzitter merkte hierbij op, dat de bestrating in Beverwijk over het alge meen goed is en hij ried hen, die hieraan Vice-premier Nasser heeft premier Naguib ven Egypte een bezoek gebracht. Vrien delijk schudden de rivalen elkaar de. hand. Naguib rust nog steeds uit van de vermoeienissen hem door Nasser bezorgd. twijfelen, aan om eens met de fiets door andere grote gemeenten te rijden en een vergelijking te maken. Ook de heer De Boer (Arbeid) moest dit voorstel van harte toejuichen. In ver band met de critiek die er op de particu liere ambulance nog al eens werd uitge oefend, deelde hij mede, dat de wagen heus zo slecht niet is. Het verenstel van de auto is uitstekend en de patiënt heeft beslist geen hinder van de oneffenheden in de weg. Hij vroeg zich echter af, of het juist was om de politie in te schakelen bij het gewondenvervoer per stationcar. Waarop de voorzitter repliceerde, dat de stationcar alleen in noodgevallen zou uitrukken, dus wanneer niet direct een andere voorziening voorhanden zou zijn. Onteigeningsplaag Inzake het voorstel tot het voeren van een rechtsgeding voor onteigening van onroerende goederen in het plan „Arends- weg-Zuid" stelde de heer De W e y e r (Kath.) de vraag, met hoeveel eigenaren reeds een definitieve regeling was getrof fen. Dit bleek in pas zes van de drieën veertig percelen het geval te wezen. De heer Beentjes (Kath.) meende te moeten opmerken, dat hij tijdens een der vorige vergaderingen zich tegen de ont eigening van tuin der sgronden had gekant, Nu hem was gebleken dat er zowel van de zijde van Provinciale Staten als van ge meentewege een goed begrip voor de tuin ders heerste, zou hij zich tegen dit voorstel niet langer verzetten. Wel wilde hij er op aandringen een zo goed mogelijke regeling met de betreffende personen aan te gaan en de zaken vlot af te werken. Hierop reageerde de burgemeester met de opmerking dat van gemeentewege al het mogelijke gedaan wordt, maar dat het uit blijven van goedkeuringen vaak een vlotte afwikkeling stagneert. Communisten tegen De heer Muskee (Communist) vond de voordracht zeer sober en had liever wat meer gegevens gezien. Hij was van mening dat de mensen niet van hun bedrijf „ge dreven" moesten worden. De burgemeester antwoordde hierop, dat het hier een verlenging gold, die door de raad reeds op 29 September 1952 werd goedgekeurd en 23 Maart 1953 in de raad werd gewijzigd, zodat over dit onderwerp niet verder uitgeweid behoefde te worden. Voorts noemde hij de gemeente in deze zeer redelijk en niet keihard, waarnaast hjj aanmerkte dat door een commissie alles getaxeerd is, zodat alles zeer zorgvuldig is afgewogen. Wethouder A 1 b e r d a (Arbeid) merkte hierbij nog op, dat in vele gevallen helaas niét altijd vervangende gronden beschik baar zijn. Tenslotte werd het voorstel aangenomen; tegen stemden de heren Muskee en Kuiperr beiden communist. Als extra-agendapunt bracht wethouder Alberda een voorstel naar voren, dat 's middags pas was aangeboden. Het betrof hier het aangaan van een geldlening, groot twee millioen gulden, tot dekking van ka pitaalsuitgaven, met een aflossing van veertig gelijkelijke jaarlijkse termijnen tegen een rente van drieëneenhalf procent. Ook tegen dit voorstel bleek de raad geen bezwaar te hebben. Bloemfontein, 5 v. Port Elizabeth te East Londen. Blitar, 5 140 m. ZO. Chagos eil. Barito, 6 te Mvrtlka. Bsrumun, 6 te Hollandia. Bintang. 5 180 m. ZW. Flnisterre. Caltex Delft, pass. 5 Kp. Passero n. Antw. Caltex Leiden, 5 60 m. NO. Oran. Caltex Nederland, 5 90 m. W. Gavdo eil. Caltex The Hague, 5 120 m. ZW. Ouessant. Caltex Pernis, pass. 5 Malta n. Sidcm. Caltex Utrecht. 5 v. Rotterdam te Sidon. Charts, pass. 3 Flnisterre n. Hamburg. Cleodora, 5 v. Singapore n. Albany. Congostroom, pass. 5 Ouessant n. Dakar. Ceronla, 6 v. Port Lincoln te Balboa. Cottlca 7 te Paramaribo verw. Castor, 5 nog te Cristobal. Cistula, 3 te Geelong. Clavella, 5 v. Volo n. Beyrouth. Corllla," 5 500 m. O. ten Z. Albany. Delfland, 5 v. Santos n. Montevideo. Delft, 6 te Rotterdam. Duivendrecht, pass. 6 Kp. Hatteras n. Hamburg. Dalerdljk, 6 te Bremen. Esso Amsterdam, pass. 5 ALgiers n. Sidon. Eemdijk, 5 v. Le Havre n- Antwerpen. Etrema, 5 420 m. O. ten Z. Guardafui. Felipes. 6 v. Pladju te Tjilatjap. Gaasterkerk, 6 v. Newcastle te Brisbane. Gaasterland, pas. 6 Kanarische eil. n. Bahia. Gooiland, 4 te Santos. Graveland. 10 v. Zuid Amerika te A'dam verw. Gordias, 5 v. Algiers n. Malta. Garoet, 5 v. Rotterdam te Hamburg. Groote Kerk, 5 75 m. O. Valencia. Hector, pass. 5 Malta n. Rotterdam. Helder, 5 -v. Cristobal n. Curacao. Helena, 6 v. La Guajra te Curacao. Haarlem, 5 v. Tela n. Pto Cortes. Hydra. 6 v. Caibarlen n. Nederland. Hecuba. 5 te Curacao Heemskerk, 5 90 m. W.ZW. Freetown. Ivoorkust, pass. 5 Takoradi n. Duala. Jagersfontein. 5 10 m N-NW. Kp. Verde. Japara (KRL), 5 v. Port Said n. Rotterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 5 Gibraltar naar port Said. Java. 2 v. Houston te New Orleans. Kaimar.a, 5 v. TaH Toll n. Makassar. Kertosor.o, 6 te Cebu Kota Agoeng, pass. 5 eil. Roepat n. La Buan. Leopoldskerk. 7 v. Genua te Port Said verw. Laertes, pass. 5 Sokotra n. Penang. Lombok, 5 v. Casablanca te New York. Lekkerkerk. 6 v. Genua n. Port Said. Lindekerk, 6 V. Ummsaid te Bahrein. Lemsterkerk, S te Harthapoint. Leersum, 3 v. Hamburg te Houston. Macoma. 5 v. Belfast n. Avonmouth. Madoera, pas. 5 Straat Messina n. Livorno. Mariekerk, 5 v. Singapore- n. Hongkong. Marpessa. 6 v. Tarakan te Soerabaja. Modjokerto. pass. 5 Guardafui n. Aden. Maasland, pass. 5 Fernando Noronha n. Las Palmas. Mataram, 6 v Bahrein te Bombay. Mentor, 5 v. Piraeus n. Alexandrië. Maasdam, 5 v'. Cobh n. New York. Maouba, 5 600 m. ZO. Straat Bernardino. Malea, 5 240 m. O.ZO. Guardafui. Mirza. 5 100 m. Z. ten W. Zuidpunt Formosa. Molenkerk, 5 350 m. Z. ten W. Guardafui. Murena, 5 410 m. W. Sabang. Nigerstroom, 5 v. Hamburg te Amsterdam. Noordam, 6 v. Newport News te Rotterdam. Notos, 6 v. Venetie te Catania. Nieuw Amsterdam, 6 v. Las Palmas te Palma de Mallorca Belearen. Noordwijk, 2 v New York te Santiago. Omala, pass. 5 Straat Messina n. Berre. Overijsel. 6 v. Belawar. te Singapore. Ootmarsum, pass. 5 Key West n. Savanna. Oranje, 3 v. Singapore te Priok. Oranjefontem. pass. 6 Vlissingen n. A'dam. Ondma, 5 440 m. N. Sabang. Orestes. 5 te Grenada. Perna, pass. 5 Azoren n.. Gothenburg. Phrontis, 6 v. Scmarar.g te Aden. Poelau Laut. pass. 5 Ceylon n. Belawan. Polydorus, pass. 5 Flnisterre n. Port Said. Prins Willem IV, 6 v. Amsterdam te Rotterdam Pygmalion, 6 v. Mobile te New Orleans. Peperkust. 4 te Douala. Prins Alexander, 5 600 m. W.ZW. Ouessant. Prins Fred. Willem, 5 300 m. w. Scilly's. Rafaela, 5 v. Bangkok n. Singapore. Rita, 5 v. Piadju n. Bangkok. Rijhkerk, 6 v. Kobe te Hongkong. Rempang. 6 v Los Angeles n. Seattle. Roepat, pass. 5 Ouessant a.- Port Said. Rijndam, 9 Cobb Jecl. verwacht Ruys, 3 v. Penang n. Mauritius. Rijnland, 2 v. Buenos Aires te Montevideo. Raki, 5 te Balikpapen. Reyniersz, 5 y. Kwardang n. Menado. Ridderkerk, 5 175 m. W. ten1 N. Kreta. Roeblah, 6 te Soerabaja". -Rotti, 6 te Port Swettenham. Straat Bali, 6 te Sagay.. Straat Soenda, 6 te Loienzo Marquez. Soestdijk. pass. 5 Kp. Bon n. Halifax. Sommelsdijk, 5 v. Halifax te Alexandrië. Schledijk, 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Schie, 5 v. Amsterdam n. w. .Indie. Sibajak, 6 te Aden. Sloterdijk, 6 Rotlerdam verwacht. Scherpendrecht, 6 v. Santos te Rio Grandè do Sul verwacht. Simgkep, 5 v. Amsterdam te Hamburg. Stad Vlaardingen, 5 55 m. NW. Bergen. Stad Alkmaar, 5 125 m. N. Texel. Stad Breda. 5 100 m. NW. Djeddah. Sanana. 5 v. Berau n. Soerabaja. Saparoea. 5 260 m ZW. Karachi. Sigli, 5 135 m. N. Timordilly. Silingdoeng, 5 v. Hongkong te Singapore. Sliedrecht, 5 120 m. W.ZW. Ras Fartak. Tibia, 4 v. Eastham n. Fao. Themisto, 6 v. Narvik te Rotterdam. Tabinta, 5 v. Portland te New York. Tiberius, S v. Bremen n- Hamburg, Tankhaven II 6 te Plu Sebanok. Tankhaven III, 5 te Tj. Uban. Tara, 5 490 m. ZW. Flnisterre. TeireSias. 4 rede Semarang. Tjibantjet, 5 rede Semararxg. Tomori. 5 50 m. ZW. Ibiza. Van Spilbergen, 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Van Outhoorn. 6 te Samarinda. Wieldrecht, 5 60 m. N.NW. Burlings. Willem Barensz, 5 370 m NO. St. Helena. Woensdrscht, 5 110 m. Z. Minikoy. Waterland 4 v Kp. Vtrd. eil. n Montevideo. Waterman 5 v. New York n. Southampton. Weltevreden. 3 v. Naradhivas te Priok. Zeeland (KRL). 5 v. Charleston te New Orleans Zuiderkruis, 5 130 m. W.ZW. Lissabon. Zijpenberg. 5 v. Rotterdam n. Savona. Zeeland, 6 v. Kiel n. Blyth. KLEINE VAART Advent. 5 v. Kopenhagen. Actinia, 5 te Boness. Arcturus, pass. 5 Ouessant n. Fowey. Baracuda, 5 v. Sunderland n. Struer. Ahoy. 6 v. Terneuzen te Vlissingen. Anna-b, 6 v. Livorno te Genua verw. Arnoudspolder, 5 v. Oporto n. R'dam. Att-S, pass. 6 Vlissingen n. Goole. Audacia, pass. 6 Oporto n. Berwick. Beekbergen, 6 v. Bordeaux n. Requejada. Borculo. pass. 5 Vlissingen n. Dordecht. B?b-T, 5 te Gent. Caland, pass. 5 Vlissingen n. Brussel.-. Continental, 6 v. Rotterdam n. Londen. Coolhaven, 5 v. Port Lyautey. n. Safi. Confiance, 5 v. Crookhaven n. Falmouth. Crescendo, 6 v. Rotterdam n. Duinkerken. Coeta, pass. Vllssinigen n. Londen. Coolsingel, 5 v. Boideaux te Londen. Cornelia b I, 5 v. Bonifacio te Propriano. Corrie-b, 6 nog te Wlndau. Diligentia, verm. 6 v. Duinkerken n. Londen. Dinkel, pass. 6 Vlissingen n. Montrose. Draco. 6 te Amsterdam. Ellewoutedijk, 6 Vlissingen n. Antwerpen. Erebus. 9 v. Oporto te Antwerpen verw. Fiducia. 5 v. Boston n. Maassluis. Frans, 6 v d. Tyne te Horsens verw. Frans Bohmer. 6 v. Bavonne n. Dakar. Frejo, 5 v. Antwerpen te Kingslynn. Gaasterland. 4 te Goole. Gezier.a Henderika, pass. 6 Vlissingen n. Ant». Harold, verm 5 v. Tromso n. .Rotterdam. Hartel, verm. 5 v. Aalborg n. Rostock. Hast III, 6 v. Vlissingen Hast III, 6 v. Vlissingen n. Hansweert. Hast V. 5 v. Guernsey. Irena S, 8 v. Londen te Rotterdam verw. Jo. verm. 6 v. Leeuwarden n. Groningen. Johannes, pass. 6 Vlissingen n. Vlaardingen. Kemphaan. 5 v. E^bjerg n. Ventspils. Koningshaven 6 v. Rotterdam te Malmö. Leemans, 5 te Dublin. Larix. 4 te Manchester. Lucas Bols I, 5 v. Fowey n. Napels. Megrez N. 6 v Rotterdam te Duinkerken. Michel Swenden. pass. 5 Vlissingen n. Struer. Muphrid N. r.og te Caen. Midas, 5 v. Napels n. Lissabon. Nero, 5 v. Barcelona n. Tarragona. Netta, verm. 6 v. Paimpol n. Poole. Nieuwehaven, 7 R'dam verw. Noorderlicnt 6 v. R'dam te Wisbech. Noorderhaven, 6 v. Bremen n. Greenock. Ponza. 5 v. Middlesbrough n. Sundsvall. Prinses Margriet, pass. 5 Vlissingen n. d. Humber Rijnhaven, pass. 5 Kp. Vincent n. Liverpool. Saba, 5 v. Belfast n. Workington. Spes, 6 v. Gothenburg te Gent. Spes, pass. 6 Vlissingen n. Gent. Spurt, 5 v. Lissabon te Oporto. Strijpe, 7 v. Bayonne te Garston verw. Theodora. 5 v. Moss n. Kopenhagen. Twente, 5 v. Antw. te Vlissingen. Urmajo, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Vennu, 6 v. Yarmouth te Middlesboro verw. Vivo, 5 v. R'dam te Kingslynn. Vrede, 5 v. Cannes te Newport. Vindicat Atque Pollt, 5 v. Oense n. Nvkobing. Vrouwepolder vertr. 6 v. R'dam n. Lissabon. Wegro, pass. 5 Vlissingen n. Groningen. Westersingel, vertr. 6 v. Garston n. Partington. Westropa. 5 v. Partington n. Nantes. Wiebold Bohmer, 5 v. Kalak n. Dakar.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3