Moderne muziek in een vol Rex Onderzoek naar kwade gassen duurt voort Let op Verenigi ngsvaria Havenberichten „Ellerman" - een naam en een begrip in de wereldscheepvaart Visserij-varia Agenda voor Velsen wat er uit de bus komt Kennemer Lantaarn Dutch Swing College Band wekte enthousiasme Old Clothes New Proeftuin experimenteert met geneesmiddelen uit de IJmond Negentig dieven in een jaar Wijk aan Zee maakt zich klaar voor druk seizoen 5 ALCURA EN VJS VONDEN ELKAAR „Stabat Mater" door Kennemer Vrouwenkoor DRY CLEANING ONLY G. v. d. Heyden en Jonkers steviger in het zadel LANGS SLUIZEN EN HAVENS Gele schoorsteen - zvitte band - zwarte top Nieuwe aardbeienrassen VW bespreekt plannen voor 1954 „Kijk Uit II" promoveert naar tweede klas Beverwijk werd veiliger in 1953 Boerenleenbank besprak het afgelopen jaar fX V.O.V. met Haarlems strijkkwartet Veel buitenlanders venvacht WOENSDAG 7 APRIL 19S4 Op het toneel van het bijna uitverkochte Rex-Theater hebben gisteren de acht mu sici van de „Dutch Swing College Band" een bizonder enthousiast gehoor drie uur lang weten te boeien met een waterval van moderne klanken en een poging tot begrip voor de jazz muziek in het algemeen. De onberekenbare techniek dwars boomde deze poging echter; het optreden van de band werd daarentegen met dave rende bijval beloond en van „Royal Garden Blues" tot „When the saints go marching in" is deze eerste jazz-avond van formaat in Velsen een doorslaand succes geworden. Nadat de voorzitter van Alcura, die deze avond samen met de jonge en ijverige Velser Jazz Society had georganiseerd, met een paar woorden geopend had. is de verfrissende douche van spontane klanken wijd opengedraaid: Peter Schilperoort en zijn ensemble hebben de zaal weinig pro blemen voorgezet, maar zoveel te meer levensvreugde. Er is voortreffelijk en hoogst muzikaal werk verzet in dit orkest: een parade paardje als Basin Street Blues" kreeg dank zij de warme sopraansaxsolo van Peter Schilperoort een expressieve vertol king. waarin de grondslagen der jazz muziek duidelijk herkenbaar waren, maar waarmee de vaak geraffineerde muzi kaliteit van een goed op elkaar ingespeeld ensemble nergens geweld werd aange daan. De volmaakte harmonie bijvoorbeeld, die de altsaxofoon in het laatste chorus van deze bekende bleus met klarinet en trompet wist te bereiken, heeft meer dan één tegenstander van de moderne mu ziek weten te overtuigen van de waarden dezer muziek. Ze waren aanwezig die tegenstanders. Geestig en met fel staccato heeft de band voor de pauze de „99 Rag" gespeeld een perfect clarinet-duet demonstreerde de improvisatiekunst der beide musici op deze instrumenten Peter Schilperoort en Dim Kesber in dit geval al heel dui delijk. Die improvisatie heeft de leider van het ensemble tot een plezant babbel tje over dit onderwerp verlokt en hij kon door een daaropvolgende „opbouw" van een willekeurig nummer laten horen, dat deze improvisatie allerminst volgens de speel-maar-raak methode wordt gevolgd: het fraaie lied „En dat we toffe jongens zijn" kwam er op verzoek van de zaal in een geheel nieuwe versie uit. Aanvaard baar zelfs. Na de koffie zou er een lezing worden gehouden over allerlei onderwerpen, de groei van de jazz betreffende, maar het moest bij een kort causerietje blijven, omdat de versterker het prachtige geluid onder andere van één der beste Ameri kaanse blues-zangers. Big Bill Broonzey totaal vermoordde. Dies ging ook de tweede lezing niet door. De manier, waarop Schilperoort de si tuatie overigens redde, bewees, dat het cabaret wellicht in hem een improvisator op ander dan muzikaal terrein heeft ver loren. Het was het publiek echt niet helemaal kwalijk te nemen, dat het niet gans rustig bleef bij die goedbedoelde maar roemloos in de orkestbak vallende probeersels-tot lezingen. Een tweede geslaagd clarinet-duet kreeg zijn kans in „Waiting for the sunrise", het oude „Alexanders-Ragtime band" was aanleiding tot een serie aantrekkelijke samenklanken tussen de gave rhythme- sectie en de kopergroep en met „Cake Walk Baby" (een washboard-nummer, dat te recht waardering vond, omdat ook de banjo zo uitstekend aan haar trekken kwam) naderde het naar veler smaak te vroege einde van dit concert. Er is nog even puik gemusiceerd in de bekende „Dutch Swing College blues", die een opvallende harmonie tussen altsax en trombone (Wim Kolstee heeft er tri omfen mee geoogst) vertoonde en in de slotchoruses Wiebe Buma op trompet uit stekend werk liet verzetten. De zaal van Rex bleek wat haar ac- coustische eigenschappen btereft deze mu ziek wonderwel te verdragen; Alcura en V.J.S. hebben er ondanks alle strubbe lingen eer mee ingelegd en er zijn al stemmen opgegaan, om de moderne mu ziek zeker te blijven gedenken bij de pro grammasamenstelling dezer beide orga nisaties. J. F. Het Kennemer Vrouwenkoor en het Kennemer Meisjeskoor concerteren Don derdagavond in Santpoort beide onder lei ding van Annie Schoen, zoals al werd ver meld. Solistische medewerking aan deze avond wordt verleend door Albert de Groot, orgel, Annie Schoen, sopraan. Co Halsema Jansson, mezzo-sopraan, door het Kennemer trio. dat bestaat uit Lida Lange- veld, viool, Bob van Marken, cello en Annie Schoen, piano. Een strijkkwartet, gevormd door Lida Langeveld, le viool, Lies Dekker, 2e viool, Joop Halsema. altviool en Bob van Mar ken, cello, werkt eveneens mede. Onder meer zullen worden uitgevoerd Stabat Mater van Pergolese, een Trio van Saint-Saëns en A la musique van Chabrier. Het meisjeskoor zingt lenteliederen van Dalcroze, Henr. v. Tussenbroek en Cath. van Rennes. Alle medewerkenden aan dit concert zijn inwoners van Velsen. Het is dus een uit voering „geheel met eigen krachten". ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 488fi Dinsdag 6 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Draco van Rotterdam. Stad Alkmaar van Narvik. Pula van Lon den. Maria Gorthon van Londen. Oranjefon tein van Antwerpen. Pallas van Kotka. Co- rina van Kalmar. Bouca van Hamburg. Tan talus van Port Said. Willem Fortuin van Kalmar. Vertrokken zijn: Prins Willem IV van Rot terdam. Polaris van Gdynia. Tyro van Vlaar- dingen. Schie van Curasao. Eleni Parodie van Hampton Roads. Saggat van Narvik. Stad Rotterdam van Narvik. Ardennia v. Narvik. Conde de Zubiria van Rotterdam. Derby van Brunsbuttel. Efiena van Selgate. Ferocia v. Vlaardingen. Reine Astrid van Antwerpen. Ruja van Gotland. Nestor van Rotterdam. Borelli van Stockholm. Pula van Rotterdam. Margriet L van Rotterdam. Heriot van Leith. ■-■mnonrmnrmoooOOOQC Er moet met nadruk worden vastge steld, dat de avond van gisteren, die deels was opgezet als een muziek- paedagogtsche bijeenkomst, uit dat oog punt bekeken niet aan zijn doel heeft beantwoord: de lantaarnplaatjes pasten niet op de Rex-apparatuur, de micro foon had het brandscherm op het ge voelige hoofd gekregen en de versterker maakte er balorig een cacafonie van, toen de plaatjes bij het praatje gedraaid zouden worden. Met diezelfde nadruk moet echter geconstateerd worden, dat noch de Vel ser Jazz Society, noch Alcura schuld aan deze wat pijnlijke gang van zaken hebben: de organisatie is, op de lan taarnplaatjes na, vroeg genoeg doorge praat. Daar ook de directie van het Rex-theatcr niet tegen het op het laatste moment opdoemende pechduiveltje op gewassen bleek te zijn, is de technische blunder niet anders dan aan het noodlot toe te schrijven. Maatregelen om her haling te voorkomen, zijn overigens nu al in de pen. POOaXCOQOQOOOOOOOQOOOOCOOa Nu de zevende ronde van het „St. Adel- bert"-schooldamtournooi is gespeeld en de leider in groep A: C. v. d. Heyden wist te winnen van H. Alders en Jonkers in groep B van J. Nanne zijn deze beiden de ernstigste candidaten voor de kampioenstitel. Ook nummer twee van elke afdeling plaatst zich in de finale waarvoor de gega digden spoedig bekend zullen zijn. De uitslagen luiden: Groep A: P. HuyboomM. Huybens 20; C. v. d. HeydenH. Alders 20; K. Spits baardH. Olivier uitgesteld; J. Wassenaar D. Schaap 20; A. v. O. Hooff—H. van Kaam 0—2. Groep B: Witteman—Houkens 0—2; J. Nanne—J. Jonkers 02; J. Dijkers—W. Ver meer 02; W. SchelvisH. Weber afgebro ken. Volgende week Dinsdag wordt het tournooi voortgezet. Jaarvergadering van B.M.H.T. De groep Provinciale diensten en be drijven van Noordholland van de B.T.A. (Bond middelbare en hogere technische ambtenaren) kwam dit jaar bijeen in de vergaderzaal van café-restaurant Belle- vue te Beverwijk, waar onder andere ook de heer B. Werkman, secretaris van de B.T.A. aanwezig was. De heer B. Werkman behandelde uit voerig enige voorgestelde wijzigingen van de pensioenwet, welke vooral van belang kunnen zijn voor de oud scheepswerk- tuigkundigen van de groep: verder de ver moedelijke gang van zaken bij de komen de wet ouderdomsvoorziening en de gevol gen hiervan voor de ambtenaren en ten slotte de mogelijkheid om voor landma- chinisten hogere diploma's bereikbaar te maken. Het bestuur bleef ongewijzigd. Er werden afgevaardigden gekozen voor het in Juni te houden bondscongres. Het was een animerende en vruchtbare vergadering voor de steeds groter wor dende groep. Een foto van het stoomschip „City of Simla", dat heeft toebehoord aan het Ellerman Concern te Londen, welke combinatie van scheepvaartmaatscnappijen één van de oudste, grootste en meest bekende ter wereld is. Het is een maatschappij, die in 1950 een kleine honderd schepen telde, verdeeld over een vijftal rederijen, waarvan er één haar zetel heeft in Londén, één in Glasgow en drie in Liverpool. De schepen hebben alle de gele schoorsteen met witte band en zwarte top. De „City of Simla" is er één uit de lange rij van „City" schepen. Het werd ge bouwd in 1921 te Hartepool bij W. Gray Co. Ltd. Met een inhoud van 10138 bruto reg. ton. een lengte van 145.26 m, breedte van 17,73 m en een holte van 12,09 m was het jaren achtereen één der grootste sche pen van het Ellerman concern. Het schip is evenwel gedurende de tweede wereld oorlog verloren gegaan. Het Ellerman concern is genoemd naar de EHerman Line, die een voortzitting is van de in 1821 door John Bibby opgerichte Bibby Line. Een halve eeuw heeft deze rederij onder die naam bekend gestaan, voorat wat de vaart in de Middellandse Zee betreft. Toen Frederick Leyland in 1870 de rederij overnam verdween de Bibby Line en de Leyland Line kwam er voor in de nlaats. Deze twee lijnen vormden zonder dat de ondernemers dat zelf wisten, de grondslag van een bedrijf, dat later tot een groot concern zou uitgroeien. De stoot hiertoe gaf Johr R. Ellerman toen hij in 1901 de Middellandse Zee-dienst van de Leyland Line overnam en meteen breidde de naam Ellerman zich voort in de wereld van de scheepvaart. De in 1840 ongerichte Panayenni Line, die ook ver bindingen in de Middellandse Zee onder hield. kwam in hetzelfde jaar als de Ley land Line bij Ellerman. die daarmee geens zins tevreden was, want Johr Ellerman had nog een maatschappij op het oog, die hij eveneens in 1901 tot zich wist te trek ken. Dit was de in 1839 ongerichte City Line welke één der eerste is geweest die lijndiensten onderhield tussen Engeland en Brits-Indië. Oprichters zijn George Smith Sons eeweest. die Glasgow als woon plaats hebben gehad. Het 344 ton metende zeilschip met de thans veelzeggende naam ..Constellation" is het. eerste schip van de City Line geweest. Het vertrok voor het eerst in April 1840 van de C'vde naar Ca^utta. Het eerste sehin met „City" voor de naam kwam in 1848 b«i de tewaterlating van de „Citv of Glasgow". Later is het tra ditie geworden om het voorvoegsel „City" voor de namen te plaatsen. Andere rederijen Voordien was het bezit aan schepen ver kregen doer het overnemen van andere rederijen. Tot nieuwbouw ging men pas over in 1869 bij de opening van het Suez Kanaal en tegelijk warden vier schenen besteld, waarvan de „Citv of Oxford" het daarop volgend jaar als eerste gereed kwam. Nadat nog enkele andere rederijen waren overgenomen bestond de FJlerman-vloot in 1902 uit 75 stoomschenen en daarmee stond zij op de zevende plaats van alle Britse rederii°n. Steeds meer schepen kwamen er later hii en dat de Ellerman maatschappijen z5"h tot een groot concern ontwikkelden blijkt uit de verliescijfers van de eeste wereldoorlog. De verliezen waren aanzien lijk want niet minder dan 106 schepen van de Ellerman-vloot gingen in die jaren ver loren. In 1919 werd de vloot gedeeltelijk aangevuld met een groot aantal gedurende de oorlogsjaren in opdracht van de Britse regering gebouwde standaardschepen en tevens kreee E'terman er 34 voormalige Duitse schepen bij. Toen de volgende oorlog zich aankon digde in 1939 was de „City of Benares" met een inhoud van 11081 reg. ton het grootste schip van het concern en onder de 90 schepen tellende vloot bevond zich slechts één motorschip, de „City of Lille", 6588 ton groot. De in 19391945 geleden verliezen wer den ook nu weer aangevuld met in de oorlog gebouwde standaardschepen en tevens konden opdrachten voor nieuwe worden verstrekt. De naam „City of Simla" is echter tot nu toe no« niet teruggekeerd. ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden) Paasdrive van klaverj'asclub De Feemskerkse klaveriasclub .De Zon" houdt Zaterdag 10 April in café Dam een Paas-drive, waaraan door een ieder kan worden deelgenomen. Dinsdagmiddag heeft de vereniging De Proeftuin „Duinstrook van Holland" haar jaarvergadering gehouden in de grote vei linghal van „Kennemerland". De vereni ging omvat de plaatsen: Alkmaar, Heiloo, Castricum, Beverwijk, Haarlem, Katwijk en Rensburg, dus de plaatsen waar een veiling is gevestigd. De opkomst van de tuinders-belangheb benden was heel slecht en naar de mening van het bestuur is het dan ook beter de jaarlijkse vergaderingen vroeger in het jaar te houden, daar de leden dan meer tijd hebben voor vergaderen. Naar aanleiding van het Jaarverslag was het vooral de directeur van de proeftuin, ir. G. W. v. d. Helm, die de uitslag van verschillende genomen proeven besprak. Hierbij viel het op diat het zeer nuttig voor de tuinders kan zijn indien zij hun erva ringen ook uitwisselen. Alleen al over het bestrijden van wortel- rot bij aardbeien, „wolf" in de spinazie, aard be iknotshaar luis en meeldauw zouden heehvat kolommen gevuld kunnen worden. Daarnaast komt dan nog het selecteren, hert verkrijgen van het beste plantgoed of het bepalen van de beste meststof voor ieder gewas. De leiding van de Proeftuin gaat nog veel verder. Veel Is geklaagd over de „gas sen" welke de Industrie uitlaat en de plan tengroei zou vergiftigen of belemmeren. Speciale kassen zijn ingericht, waar men gladiolen eerst bewerkt met bestrijdings middelen, om ze daarna te „bestuiven" met die gassen, welke zo fataal voor hun groei zijn. Elke tuinder voelt wel het grote nut van zulk een bedrijf. Van vele plaatsen heeft men dan ook volledige medewerking. Zo heeft het ge meentebestuur van Alkmaar een stuk grond aangeboden, waarop een proefstation en laboratorium kan worden gebouwd. Deze proeven zijn bedoeld voor teelt op de kou de grond en natuurlijk is het aanbod dank baar aanvaard. Ir. v. d. Helm wees er voorts op, dat hier in de omtrek heel veel pompen zijn gesla gen voor de watervoorziening. Het komt vaak voor dat deze pompen weigeren, zon der dat men de reden kan nagaan. Men is nu in het bezit van een vacuum pomp,waar door men na kan gaan of watergebrek de oorzaak is. Aan de Noordzijde van het ka naal zijn duizenden buizen die de water hoogte aangeven in de grond. De exploitatierekening sloot met een be drag van 44.232.49, waarin opgenomen een exploitatie-overschot van 3.845.19. Twee nieuwe aardbeien rassen geven weer hoop voor de toekomst. Zo werd Dinsdagmiddag op de jaarvergade ring van de proeftuin de Duinstreek van Holland" medegedeeld. Deze soor ten zijn een zogenaamd Senga-ras '54 van Duitse origine en de zaailing 16 van het instituut voor de Veredeling der Tuinbouwgewassen. Met deze soorten zullen overigens nog voortgezette proe ven worden genomen. De bezittingen stonden op de balans voor ƒ26.185.24, na een afschrijving van ƒ3565.42. In 1954 verwacht het bestuur een exploi tatie-verlies van 283.77, niettegenstaande de contributie door verhoging van drie op vijf gulden is gesteld. Dit verlies vindt zijn oorzaak in het feit dat men niet meer zal kunnen rekenen op subsidie van het Rijk. Aan arbeidsloon is in 1953 uitbetaald 19.041.21 en aan sociale lasten 3665.95. De producten welke verkocht zijn op de veiling of aan derden hebben 10.240.66 opgebracht en aan aardbeieniplanten kon 3.448.55 worden geïncasseerd. Aan het slot van deze leerzame vergadering werd de film „Langs ongebaande klingen" ver toond. ADVERTENTIE Rokers in Velsen U ontvangt één dezer dagen de folder met ant woordcoupon van het IBIS Opinie Onderzoek naar rookgewoonten. Vul die coupon meteen in en win een verrassingSteek er een sigaret bij op van IBIS EXPORT lOOo/o Engelse shag; milde, zongerjjpte Virginia! - puurblond! Of neem eens KING WILLIAM, de zuivere Virginia sigaret. DOBBELMANN LEKKER MAN! De V.V.V. voor Middcn-Kennemerland houdt op Donderdag 15 Aprill in hotel „Parkzicht" te Beverwijk haar jaarverga dering, waarop onder meer het programma over 1954 zal worden besproken. „De City of Simla" een naam, die bij Ellerman nog niet terug is. Doordat 'van de afgebroken partijen, welke zijn gearbitreerd, 114 punt werd be haald, is het tweede tiental van de IJmui- dense schaakclub Kijk Uit kampioen van haar groep geworden en tevens gepromo veerd naar de tweede klasse van de Noord hollandse Schaakbond. De gedétailleerde uitslag luidt: Kijk Uit IIBloemendaal II: 1. J. v. d. PlasP. Rotteveel 10, 2. J. Plugboer G. v. d. Mey \'2V2, 3. A. RijkeP. Schul- kink 10, 4. A. MolemanH. W. Hogen- birk yT1A, 5. A. de RuiterJ. R. Jansen 01, 6. J. HillecampM. Wiersma V2V2, 7. H. v. NieuwenhuizenH. Boda y2 8. J. RingersJ. P. v. Beem 1—0; 9. W. HuiserR. Verbeme V2V2, 10. J. Verlaak W. F. Cremer 01. Totaal 5V24 Hoewel het er aanvankelijk niet naar uitzag, dat Kijk Uit de titel zou behalen van Bloemendaal werd de eerste wedstrijd met flinke cijfers verloren is het de IJmuidenaren gelukt revanche te nemen voor de geleden nederlaag. Het is wel een spannende competitie ge weest en een beslissingswedstrijd moest uitmaken, wie de kampioenstitel zou be halen. Lange tijd heeft ook „De Torens" een uitstekende kans gemaakt, maar op het laatste moment misten zij de aansluiting en ging het tussen Bloemendaal en Kijk Uit De eindstand in deze groep is nu als volgt: 1. Kijk uit II 6 5 0 2. Bl'daal II 6 3 2 3. De Torens 15 3 1 4. Kenn.land II 5 2 0 5. 't Oosten III 5 0 2 6. S.S.C.H. I 5 0 1 1 10 33V2—26'/i 1 8 35'424!/2 1 7 26 V2—23 >/2 3 4 20 —30 3 2 23 —17 4 1 21V228,/2 Het afgelopen jaar hebben bij de politie te Beverwijk 808 vreemdelingen aange meld voor een kort verblijf in deze plaats. In 1952 was dit aantal 779. Het aantal verkeers-overtredingen was niettegen staande het drukkere verkeer teruggelo pen van 1033 tot 995. De dronkenschap was echter weer toegenomen en wel van 21 processen verbaal in 1952 tot 29 in het afgelopen jaar. Verkeersongevallen tel de de politie in het afgelopen jaar 156 tegen 212 in 1952. Dodelijke ongevallen deden zich gelukkig weinig voor; twee op de Breestraat-Velserweg en één op de Noorderwijkweg. De criminele afdeling behandelde 90 diefstallen en 11 mishan delingen. Het aantal toneelvoorstellingen en festiviteiten bedroeg in totaal 193, waarbij nog 31 lezingen moeten worden vermeld. Instituut naar de bloeiende Betuwe De afdeling Beverwijk van »het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling organi seert voor haar leden een autobustocht naar de bloeiende Betuwe. Deze tocht zal worden gehouden op 9 Mei. Uit de voor bije winter is het gebleken, dat de leden weinig belangstelling toonden voor zaal bijeenkomsten, waardoor enkele op het programma geplaatste lezingen zijn ver vallen. Daarentegen mochten de excur sies zich in een steeds groeiende belang stelling verheugen. Voor de algemene ledenvergadering, die de Coöperatieve Boerenleenbank „Be verwijk" Dinsdagavond in café „De Groen- tebeurs" heeft gehouden, bestond grote belangstelling. Uit de mededelingen van de kassier, de heer J. Waardijk Jr., bleek dat over 1953 13.843 dagboekposten voor kwamen, dit is 707 meer dan het jaar daarvoor. Er waren 1018 spaarboekjes in omloop tegen 966 in 1952. Het aantal leden bedroeg aan het eind van het boekjaar 186. In dat jaar zijn acht leden overleden. Met een minuut stilte herdacht men deze overledenen. Wegens het periodiek aftreden van de heer F.J Frölich als lid v. d. Raad van Toezicht werd de heer J. Kochx gekozen; als lid van de Raad van Toezicht wegens over lijden van de heer Konijn, de heer J. Brandjes. Als bestuurslid werd de heer J. Waardijk met 42 van de 43 stemmen .gekozen en als plaatsvervangende be stuursleden werden benoemd de heren J. Bisschop en H. Mensing. De ontvangst- cn uitgaven rekening be liep een bedrag van 8.141.533,88. K.V.P. houdt politiek forum De afdeling Beverwijk van de Katholieke Volkspartij houdt op Donderdag 8 April in het K.S.A.-gebouw haar jaarvergadering. Na het huishoudelijke gedeelte zal een po litiek forum worden samengesteld dat on der voorzitterschap van de heer W. Vessies vragen zal beantwoorden. Hierin hebben zitting de heren J. Groen, J. Poncin, T. Ettema. H. J. Schroër en J. de Wever. Propasfanda-avond voor TBC bestrijding Het t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Las ten" houdt op Woensdag 21 April in het K.S.A.-gebouw te Beverwijk een propa- ganda-avond. Medewerking hieraan wordt onder meer verleend door het Beverwijkse show-accordeon-orkest „De klavierschip pers". „Ons Genoegen" speelt „De Lorelei" De R.K. toneelvereniging „Ons Genoe gen" te Heemskerk heeft voor haar eerst volgende uitvoering in studie genomen het toneelspel „De Lorelei". Bridgen in „De Oranjeboom" In café „De Oranjeboom" heeft de Heemskerkse bridgeclub van die naam een drive gehouden, waarvan de voornaamste uitslagen zijn: Groep A: 1. mevrouw Tabakde heer K. de Vries 40y2 pnt., 2. heren P. en J. Koopman 37'/2 pnt; 3. heren Muyen—Tabak 37V2 pnt; 4. heren Groot—Beentjes 27]/2 pnt; 5. heren CornelisseBeentjes 27'/2 pnt. Groep B: 1. heren SpijkerFlentge 39V2 pnt; 2. mejuffrouw v. d. Welde heer Blankendaal 34»/2 pnt; 3. dames Spijker Flentge 33>/2 pnt; 4. heren Scheerman— Wentink 33 pnt; 5. dames Henneman Modo 3iy2 pnt. Tijdens de schaft Als het nieuws van gisteren >m de boterham zit, kom je tot het doorlezen van de ganse krant. De mannen Blinkhof en De Jong hadden hun Maan dagse mik verpakt meege kregen in de krant van Zater dag en toen de Kennemer Lantaarn en „het woord is aan" terdege uit- en doorge praat waren, zijn ze aan de nevenverschijnselen van dit geliefd orgaan begonnen. Samen op het dok. Tijdens de schaft. Of het Blinkhof is geweest of De Jong zal de geschiedenis nimmer prijsgeven, maar één hunner slaakte plots een kreet, toen hij een advertentie ont waarde over een veelgelezen weekblad, dat volgens de be doelde advertentie zo boeiend is, dat een meneer met een deerlijk gekwetst been niet eens merkt, dat de door zijn snode zoon aan de dat been steunende stoel vastgebonden hond er met de stoel van door ging. Zij hebben er het op het dok niet zozeer over gehad, of het moreel verantwoord is te achten een hond vast te bin den aan een stoel met het oogmerk aldus een gewonde een loer te draaien, maar wel is er uitvoerig geredeneerd over de techniek van het stoelen-omvallen en omtrek ken in het algemeen. „Als men," zo luidde het be toog, dat later in een mooie brief aan mij is neergeschre ven „als men aan de achter poten van een stoel trekt, zal de stoel óf zijdelings öf voor over vallen, maar nimmer achterover." En daar is geen speld tussen te krijgen. De tekenaar van het plaatje voor het boeiende weekblad was dus fout. Dank zij het oplettend schaften op het dok is hij thans tegen de lamp gelopen. Waarvan acte. Eén zwemster Waar wij ons voorlopig nog ophouden onder een niet al te koude douche of met een grote beurt in de teil, heeft een mij onbekende, maar zeer held haftige dame het Maandag avond in de schemering van de vast niet hete dag het aan gedurfd bij het paviljoen van Verswijveren op het uit gestorven strand een bad te nemen. In zee. In badpak. Met een badmuts op. Het moge waar zijn, dat één zwemster nog geen hittegolf maakt, het is toch ook een teken op het strand, dat er na de kilte wat anders daagt. Zou die manhaftige baad ster ook nog een manebad na afloop hebben genomen? Dat moet ze toch ereis schrijven. LAMPENIER Onder directie van dirigent Jac. Stoffer zal de Velser Orkest-vereniging op 8 Mei een concert geven met medewerking van het „Haarlems Strijkkwartet". Het pro gramma vermeldt onder meer werken van Mendelssohn. Het concert wordt gegeven in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rem- brandtlaan. De aanvragen van pensiongasten voor het komende seizoen stromen in Wijk aan Zee binnen en als de voortekenen niet be driegen gaat de kleine badplaats een top- zomer tegemoet. De maanden Juli en Augustus zijn al haast volgeboekt en zelfs voor de Paasdagen zijn veel hotels volledig besproken. Men verwacht dit jaar veel buitenlan ders, waaronder vooral veel Duitsers, die een grote doch vreedzame belangstelling voor de badplaats tonen. Harmonie-concerten De plaatselijke feestcommissie is alweer druk bezig aan de voorbereidingen van allerlei heerlijks en het staat al vast, dat er concerten zullen worden gegeven door de Hoogovenharmonie, de Beverwijkse Harmoniekapel en het Wijk aan Zeese fan farecorps „Arion". Laatstgenoemd orkest zal voorts meewerken aan verschillende feestelijkheden die men denkt te houden zoals ballonoptochten en een optocht met versierde wagens en dergelijke. Voorts zul len voor de badgasten weer bridgedrives worden georganiseerd. Voor het geval de zon eens niet helemaal accoord gaat. D Prijzen van Dinsdag. Heilbot 3,402,70; gr. tong 1,621,60; grm. tong 1,641,52; kim. tong 1.64—1,58; kl. tong I 1,68—1,56; kl. tong II 1,44—1.36; tarbot I 2—1.60, per kg. Tar bot II 8676: tarbot IV 76—68; tongschar 77—68; kl. tongschar 33; schartong 30—22; gr. schol: grm. schol 50-28: kim. schol 67-47; kl. schol I 42—32: kl. schol II 35—8; schar 27—11; bot 13—9; v haring 17—10,50; makreel 1912.10; gr. schelvis 51—37; grm. schelvis 5045; kim. schelvis 5747; kl.' schelvis I 56—45; kl schelvis II 40—11; wijting 26—11; gr. gul 42—34; midd. gul 37—31; kl. gul 27—19; ham 92—67; kl. wolf 42—31; poontjes 168; kl. koolvis wit 32. per 50 kg. Gr. ka beljauw 18074; gr. koolvis zw. 7244; gr. koolvis wit 77—71; gr. leng 80—71; gr. wolf 86—76. per 125 kg. Aanvoer van Dinsdag. 115 kisten tong en tarbot, 6 kisten heilbot, 31 kisten tong schar en schartong 61 kisten schol, 31 kisten schar, 23 kisten bot. 1790 kisten haring, 1515 kisten makreel, 630 kisten schelvis, 380 kisten wijting, 335 kisten kabeljauw en gul, 18 kis ten lneg, 3 kisten ham, 72 kisten wolf, 93 kisten poon, 157 kisten koolvis, 40 kisten diversen. Totaal 5300 kisten. Besommingen van Dinsdag. IJM 116 Eveline f27.940: IJM 85 Klaas Wijker f 24.000; RO 2 f3150: SCH 7 f2680: IJM 108 f4260; HD 79 f5140; HD 125 f3529: KW 37 f4790; KW 95 f4070: KW 194 f6190; KW 40 f5780; KW 9 f 4800; KW 159 f5310. AGENDA VOOR VELSEN. WOENSDAG 7 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Schandaal om een kind". Rex, 20 uur: „De barbier van Sevilla". I.v.A.O., 20 uur: Cultureel Gebouw, le zing. DONDERDAG 8 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur: speciale voorstelling „Anna". Rex, 20 uur: „De barbier van Sevilla". P. Vermeulenschool, Lokaal Abelenstraat 20 uur, ouderavond. SANTPOORT Kennemer Vrouwenkoor, 20 uur: Her vormde Kapel, Pastorieweg, concert VELSEN Raadhuis, 9.3012 uur, spreekuur wet houder van Openbare Werken; 1012 u., spreekuur wethouder van Sociale Zaken. Partij v. d. Arbeid, federatie Velsen, 20 uur, Rex Theater, bijeenkomst

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7