LOCOMOTIEF RIJWIELEN Zaterdagmiddag landt eerste helicopter op Haarlems helihaven GOUDVISSEN Westerling t t t t Kort en bondig 't Silver Stoepke JAN v. d. MEER Wat Nederland MOET weten DOUBLE FORT GLAS Hoge Raad verwerpt beroep van bedelaars „T wee-en-een-half milliard buren" Nieuwe uitgaven Vanmorgen in de Vishal GERO v Z1LVIUM WW Luidsprekers t l t 6 Nederlandse bloementooi bij banket in Bonn Ondanks slechte radio- ontvangst toch zegels plakken Pechvogel bleek oplichter te zijn De subsidies voor kunst en sport Kloek(e) hond Studenten organiseren leerzame expositie Internationale honden tentoonstelling in Amsterdam Auto tegen transformatorhuisje Nieuwe trainer bij CSV Schaapjes aan de wandel STADSSCHOUWBURG LEON FLEISHER, GEZA ANDA en THEO BRUINS BMHC III degradeert naar tweede klasse De Stichting S-OaSa t spreekt over •tof WOENSDAG 7 APRIL 1954 Zaterdagmiddag om 1.08 uur zullen de Haarlemmers met trots kunnen zeggen: „Bij ons landen helicopters", want op dat tijdstip zal op het driehoekige, geïmproviseerde vliegveld tussen de Herenweg, de Johan van Oldebarneveldtlaan en de Emmauslaan een piloot van de Sabena zijn hefschroefvliegtuig aan de grond zetten. En mochten er niet genoeg kijkers op de been zijn, waaraan wij niet twijfelen, dan zal de Haar lemse politiekapel daar wel voor zorgen, want die zal vanuit de stad naar het lan dingsterrein opmarcheren om deze gebeurtenis muzikale luister bij te zetten. En dat niet alleen, want wellicht zullen haar montere klanken, de wankelmoedigen onder de leden va het college van Burgemeester en Wethouders bijstaan, als zij uitgenodigd worden een der eerste rondvluchten boven hun ambtsgebied te maken. Tevens zullen deze middag de Commis saris der Koningin in Noordholland dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, de voor zitter en secretaris van de Kamer van Koophandel, enkele industriëlen en de perschef van het A.N.V.V., de heer Roor- da, het luchtruim kiezen, om Haarlem van verheven standpunt te inspecteren. De eerste passagiers, die op Haarlemse bodem voet aan grond zullen zetten en die van de Keukenhof komen, zullen een klein souvenir ontvangen. Intussen is een en ander niet vanzelf tot stand gekomen. De Stichting „Haarlems Bloei" heeft vele voorbereidingen moeten treffen om aan de eisen van de Rijkslucht vaartdienst en de Sabena te voldoen. Zo moest op het terrein, dat afgezet zal zijn, een grote witte H in het midden van het grasvlak worden aangebracht, om de pi loot tot richtlijn te dienen, zoals de wind zak dat is op echte vliegvelden. Verder staan er zes schuimblussers gereed om, wanneer dat onverhoopt nodig is, hande lend te kunnen optreden. Bovendien zul len voortdurend twee leden van de E.H. B.O. aanwezig zijn om een eventuele hel pende hand te bieden. Om het landings terrein een ietwat echt allure te geven werden er aan de Emmauslaan enkele lo ketten geplaatst, waarin een speciale te lefoonverbinding werd aangebracht. Op die wijze zal contact kunnen worden on derhouden met de centrale Keukenhof, waar wordt uitgemaakt of er bijvoorbeeld nog plaatsbewijzen verkocht kunnen wor den, of Zandvoort voldoende passagiers heeft, of Haarlem de tijd voor rondvluch ten kan verlengen. Voor twaalf gulden zal men iedere Za terdag-' en Zondagmiddag rondvluchten kunnen maken van 13.08 tot 15.05 uur, be halve a.s. Zondag, want dan zijn deze tij den, in verband met de verkiezingen in België 14.08 tot 15.35 uur. In de dienst Brussel-Rotterdam-Keukenhof-Haarlem landden de hefschroefvliegtuigen tussen 10 en 28 April bovendien op weekdagen BONN, (ANP.) Vierduizend Neder landse anjers en seringen herschiepen Dinsdagavond de diplomatieke club ..La Redoute" in Bad Godesberg in een schit terende bloementuin, toen de in de West- Duitse hoofdstad geaccrediteerde buiten landse pers haar jaarlijkse banket gaf. Zij waren door bemiddeling van de Neder landse ambassade geschonken door de Ne derlandse bloemisterijen. De voorzitter van de buitenlandse pers vereniging, G. A. Knepfle, noemde in een rede over de rol van de pers in de Euro pese integratie de Nederlandse bloemen tooi een symbool voor de rijke verschei denheid van de Europese cultuur. De Amerikaanse vice-president der ver eniging, Wellington Long, sprak een dank woord tot de schenkers en zeide, dat Ne derland opnieuw met zijn bloemen een boodschap van vriendschap aan de Euro pese partnerlanden had gegeven. Het ban ket werd bijgewoond door bondskanselier dr. Adenauer, de president van de West- Duitse Bondsdag dr. Ehlers, de hoge com missarissen van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk, de pause lijke nuntius aartbisschop dr. Aloys Münch en het vrijwel voltallige diploma tieke corps, de leden der bondsregering en talrijke leden van de Bondsdag. Dr. Ade nauer gaf in een rede een overzicht over de politieke toestand en de pauselijke nun tius bracht de groeten van het diploma tieke corps aan de pers over. Overeenkomstig het vonnis van de Leeu warder kantonrechter heeft de rechtbank te Leeuwarden een inwoner van Goutum bij Leeuwarden veroordeeld tot 25 boete, omdat hij weigerde zegels te plakken op zijn radio-luistervergunning. Hij grondde deze weigering op het feit dat hij de uit zendingen van de regionale omroep Noord niet of slechts ten dele kan ontvangen. De rechtbank verwierp het verweer van ver dachte dat zijn radiotoestel daardoor geen toestel in de zin van de wet zou zijn. Ook zijn verweer dat hij niet behoefde te be talen voor iets wat hij niet ontvangt, gaat volgens de rechtbank niet op omdat de radiobelasting een publiekrechtelijke ver plichting is. om 14.09. Drie minuten later wordt weer opgestegen in de richting Rotterdam. Er zal dan geen gelegenheid zijn tot het ma ken van rondvluchten, maar als er plaats is kan een plaatsbewijs worden gekocht voor Rotterdam of Brussel. De vliegtuigen kunnen totaal acht passagiers vervoeren. Zoals men weet is het vermoedelijk tot opluchting van de omwonenden niet de bedoeling om dit terrein definitief als landingsplaats te bestemmen. Die zal met tertijd aan de Schipholweg gevestigd wor den. De 29-iarige classificeerder B. B. uit Rotterdam is door de politie aldaar gear resteerd. Hij placht te liften aan de rijks wegen naar Den Haag en Utrecht en de automobilisten dan in het Vlaams te ver tellen, dat hii met zijn vrachtauto op weg naar Brussel pech had gekregen. Hij ver telde dan geld te kort te komen voor repa ratie en het van een familielid in Bolnes te gaan lenen. Zogenaamd omdat hij hon ger had vroeg B. dan enkele guldens te leen. Verder sprak hij ook 's avonds laat bij bushaltes in Rotterdam wachtenden, vooral dames, aan. Hij vertelde dan in het Duits of Engels leider te zijn van een orkest dat in Brussel een engagement had. De „vrachtauto" werd voor die gelegenheden omgetoverd in een „Amerikaanse slee", maar het verhaaltje ven de reparatie bleef hetzelfde. Nu vertelde hij het benodigde geld in Brussel te moeten halen en leende dan van de dames geld om in een hotel te kunnen overnachten. Reeds vier slacht offers van B. zijn opgespoord doch de re- recherche vermoedt dat er nog meer be nadeelden zijn, ook buiten de stad. Zandt er over In een rede voor de algemene vergade ring van de Staatkundig Gereformeerde Partij heeft ds. P. Zandt critiek geleverd op de subsidies, „welke rijkelijk voor zoge naamde culturele doeleinden uit de kassen van rijk, provincie en gemeente gegeven worden". „Sport en spel dienen bevorderd te worden!" riep ds. Zandt uit, sportvelden moeten in stad en dorp aangelegd worden, opera en comedie behoren in stand gehou den te worden, ook volksvermaken en -feesten mogen niet ontbreken. Ja, zó ver zijn wij al afgezakt, dat, indien de S.G.P. zich tegen deze subsidies verzet, zij alleen staat." „Het feit nu, dat het dansen en de danes- kunst door subsidies bevorderd worden, typeert de richting, waarin de cultuur ge dreven wordt," zo vervolgde het Kamerlid, „heel de beoefening van de cultuur, welke door Goethe, die zichzelf een oude heiden heeft genoemd, in zijn geschriften ten sterkste aangeprezen, is door Mussolini en Hitler in praktijk gebracht en wordt thans door rijk en provincie en tal van gemeen ten met subsidies gesteund". „Naar de stelregel der revolutionnairen, inzonderheid naar die van Roisseau, die ge steld heeft, dat door menselijke rede en overleg alle problemen op te lossen waren, wordt er door de machtigen en regenten der aarde gehandeld", aldus ds. Zandt, „naar die stelregel was de Volkenbond in gericht. Gods woord was daarin contra bande. Wat zelfs de anti-revolutionnairen en christelijk-historische niet belet heeft om met die bond hun volle instemming te betuigen. Ook zij hebben er braaf aan mede gedaan om de woordvoerders der S.G.P. te honen en te bespotten, als zij daartegen hun stem verhieven en op grond van Gods woord voorspelden, dat deze bond als een tweede toren van Babel ineen 'zou storten. Nochtans heeft het hen niet kunnen onthouden om andermaal aan een instituut van gelijke strekking, als de or ganisatie der Verenigde Naties is, hun volle goedkeuring te hechten. In weerwil van dat dubbele bankroet kunt gij de anti-revolutionnairen en chris- telijk-historischen ten derde male zien optrekken onder het vaandel van Rousseau, als hun leiders hun instemming betoonden met, en hun volle medewerking er aan ver leenden, dat op humanistisch-revolution- naire grondslag een eenheid van Europa tot stand gebracht zal worden." Dinsdagmorgen installeerde de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid J. C. Suurhof in het Haagse Gemeentemuseum het Nederlandse Florence Nightingale Herdenkingscomité. Dit uoorjaar is het 100 jaar geleden, dat het Engelse leger tich inscheepte voor de Krim-oorlog en nog in October van dat jaar ging Florence Nightingale scheep om haar zegenrijk werk in dienst van de gewonden op de Klim te beginnen. Foto: Minister Suurhof in gesprek met Baronesse van Hogendorp, van de Internationale Florence Nightingale Stichting en (midden) mevrouw De Vries Bruinsoud Tweede Kamer-lid. Dezer dagen kwamen de kinderen van de familie Van de Ham te Nijkerk thuis met twee eendagskuikens. Ter verzor ging van dit tweetal werd een dobs je gemaakt met een lampje erin, om de diertjes warm te houden. Toen het hondje van de familie het piepen van de kuikens hoorde, kroop hij ook in de doos, vleide zich neer bij de kuikens en nam van dat ogenblik de zorg voor de diertjes op zich. Het lampje werd verwijderd en de hond verwarmt de kuikens thans even goed als de beste kunstmoeder. Hoeioel de hond altijd zeer lief is voor de kinderen, begint hij nu te brommen als ze bij de doos komen. Hij is zeer trouw en verlaat zijn pleegkinderen geen ogenblik. De Hoge Raad wees vandaag arrest in de zaken van een groep Haagse bedelaars tegen vonnissen van de Haagse politie rechter. De bedelaars werden hierbij ver oordeeld tot korte vrijheidsstraffen en een langdurig verblijf in een rijkswerkinrich ting. De bedelaars beweerden passief te zijn geweest en de voorbijgangers niets te heb ben gevraagd. De Hoge Raad heeft zich in deze zaken aangesloten bij de conclusies van de procureur-generaal en de meeste beroepen verworpen. Een vonnis werd alleen ten aanzien van de straf vernietigd met veroordeling tot 12 dagen hechtenis en plaatsing in een rijkswerkinrichting voor anderhalf jaar. Ook werd een vonnis ver nietigd met verwijzing der zaak naar het Haagse gerechtshof op grond dat uit het vonnis niet bleek, dat de veroordeelde in staat is in een rijkswerkinrichting te werken. Studenten van de politieke en sociale fa culteit der Universiteit van Amsterdam hebben de naar hun mening eerste ten toonstelling ter wereld georganiseerd, die actuele maatschappelijke problemen uit beeldt op een ook voor leken bevattelijke manier. Deze vijf zalen beslaande tentoonstelling zal op 9 April worden geopend in het Ste delijk Museum te Amsterdam. Zij draagt de naam „2.500.000.000 buren" en de or ganisatoren willen daarmee zeggen dat de verhoudingen tussen buren in wezen de zelfde zijn als die tussen de verschillende groeperingen waaruit de bevolking der ge hele aarde is samengesteld. Deze groepen kunnen door de ontwikkeling van de com municatiemiddelen al meer en meer ook in werkelijkheid als eikaars buren worden beschouwd. De tentoonstelling tracht naar voren te brengen, dat de huidige samenleving haar mogelijkheden tot wereldverkeer niet ge heel verwezenlijkt gezien nationale gren zen, ijzeren gordijnen, tolmuren enzovoort. In het licht van de discrepantie tussen ma teriële mogelijkheden en maatschappelijke organisaties worden onder meer de crises beschouwd. Bij het tentoonstellingsmateriaal betref fende onderontwikkelde gebieden, en be treffende industriële vestiging in Neder land wordt speciale aandacht gevraagd voor „de noodzakelijkheid, alle problema tiek te kunnen toevertrouwen aan specia listen in uiteenlopende sociale studievak ken". Aan de politieke en sociale faculteit en haar mogelijkheden is een gehele zaal ge wijd, waarin de bezoekers een driedimen sionale voorstelling wordt gegeven van de diverse sociale wetenschappen en van de bruikbaarheid van afgestudeerde P.S.F.- ers. Het verhaal, dat de tentoonstelling wil vertellen, is ontworpen door Herman Nij- hoff, candidaat in de politieke en sociale wetenschappen, in overleg met de hoog leraren en in samenwerking met een stu dentencommissie „P.F.S.-tentoonstelling Organisatie en financieel beleid zijn in handen van de candidate Geke Linker. Aesthetische verzorging: Th. Wijnalda en J. Vonk. Bij de rondleidingen zal gebruik kunnen worden gemaakt van het radiophonische apparaat dat het Stedelijk Museum be schikbaar heeft voor commentaar bij zijn schilderijen. Bedrijfsleven, pers, politieke partijen, enige instellingen werkzaam in de met de P.S.F. verwante materie en de gemeente Amsterdam hebben de tentoonstelling „2.500.000.000 buren" financieel mogelijk gemaakt. Op 10 en 11 April houdt de Koninklijke Nederlandse Kennelclub „Cynophilia" in het RAI-gebouw in Amsterdam de jaar lijkse internationale tentoontselling voor honden van alle rassen, de „winner 1954". Op deze tentoonstelling, die Zaterdag ochtend door de burgemeester van Amster dam, mr. A. C. N. J. D'ailly, wordt ge opend, zullen ruim achthonderd honden uit Nederland, België, Frankrijk en Zwit serland voor de keurmeester verschijnen. Voor de beste hond heeft Koningin Ju liana een zilveren medaille beschikbaar gesteld. Prins Bernhard heeft een zilveren medaille geschonken voor de beste zelf- gefokte hond van de tentoonstelling. Als bijzondere attractie zal Zondag middag in het RAI-gebouw een demon stratie worden gehouden met de meute van Prins Bernhard door de jagec meester Jos Gielissen. C Geïllustreerde Atlas voor de Jeugd (Uitgave Van den Bergh en Jurgens N.V., Rotterdam). De verrijking van de geografische kennis op populaire wijze wordt in deze uitgave op gelukkige wijze gediend zonder te wor den gehinderd door de reclamegrondslag, waarop deze atlas zijn ontstaan vond. Een aantal goede landkaarten in veelkleuren- druk en ruim honderd illustraties (die enigszins ouderwets aandoen, doch wel een eerlijke weergave vormen van de onder werpen) verluchten de tekst, die vakkennis en zorgvuldigheid der samenstellers ver raadt. Het bekende album-procédé van plaatjes-verstrekking bij het door de uit geefster gevoerde product wordt ook in dit geval gevolgd. BINNENLAND Het scheepsbouwbedrijf Apol te Wirdum (gemeente Loppersum) zal worden ver plaatst naar een geheel nieuwe werf aan het kanaal De Groeve bij Appingedam. De ge ringe doorvaartbreedte van bruggen werkte de laatste jaren remmend op de ontwikke ling van dit bedrijf. De nieuwe werf te Appingedam zal het mogelijk maken coasters te bouwen van omstreeks duizend ton. Voor kort waren in Baarle-Hertog niet minder dan vier speelclubs gevestigd. Dit aantal is tot de helft gereduceerd sinds de „Kleine Sociëteit" Baarle Hertog verlaten heeft, wat Zondag is geschied. De speelclub Arcadia had Baarle Hertog reeds eerder verlaten. Nog twee clubs zijn nu in Baarle Hertog ondergebracht. Het zijn „Entre Nous" en „Seaside". De Koninklijke Marine zal tijdens de volgende week in Leeuwarden te houden Watersporttentoonstelling „Brio" in de Beurs aldaar een bezoek aan de stad bren gen. Een squadron mijnvegers, onder com mando van de luitenant ter zee le klasse K. J. Gooszen, zal Donderdag Harlingen bin nenvallen. Het zijn de Marsdiep. Vliestroom. Hollandsch Diep, Texelstroom, Westerschel- de en Volkerak. De schepen worden voor het publiek opengesteld. De weg te St. Anna ter Muiden. de in valspoort van Nederland voor de duizenden Belgische toeristen, die van de Belgische kust uit een tocht naar Zeeland maken, wordt thans verbeterd. Men is begonnen met het verbreden van het wegdek, zodat het komende seizoen de Belgische auto-karavaan meer ruimte krijgt. De 46-jarige zetschipper J. J. H. C. is te Rotterdam in verzekerde bewaring ge steld, nadat hij zich zelf aan het hoofdbureau van politie was komen aanmelden. Hij had met een scheepvaartmaatschappij f 1070 aan vrachten moeten afrekenen, doch had het geld opgemaakt. De burgemeester van Groningen, de heer J. Tuin, heeft vanochtend in het ge bouw „De Harmonie" te Groningen een schoenmakerij-tentoonstelling geopend. De expositie is georganiseerd dóór de Federa tie van de Schoenmakerspatroonsbonden in stad en provincie Groningen onder auspiciën van het Bureau voor In- en Externe Voor lichting voor de Schoenmakerij te 's Gra- venhage. Doel is het publiek vertrouwd te maken met betere schoenreparatie, waar door de levensduur van het schoeisel met behoud van het oorspronkelijke model wordt verdubbeld. Het Nederlandse hof zal wegens het overlijden van de Kroonprinses van Noor wegen een week halve rouw aannemen, in gaande 7 April. De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft een jaar met aftrek en ter beschikkingstelling der regering geëist tegen de vertegenwoordiger H. Chr. K. Hem was ten laste gelegd, dat hij in het najaar 1953 bij verscheidene winkeliers radiotoe stellen had gekocht, wetende dat hij deze niet betalen kon. De radiotoestellen deed hij dan weer van de hand. Ook was hem ten laste gelegd zich in November 1953 te Rijs wijk een auto wederrechtelijk te hebben toegeëigend. De verdachte bleek reeds meermalen veroordeeld te zijn. De Haagse rechtbank heeft vanmorgen de belastingconsulent M. S. veroordeeld tot negen maandne met aftrek van preventieve hechtenis. S. was ten laste gelegd in het tijdvak Augustus 1952 tot September 1953 ten nadele van het administratiekantoor M. B. een bedrag van f2222, te hebben verduis terd. De officier had een jaar met aftrek geëist. BINNENLAND De bouw van een sportfondsenbad te Wassenaar met binnen- en buitenbad is voor f521.000 gegund aan het bouwbedrijf P. Rijnierse te Overveen. De Katholieke Nationale Party houdt vanavond in de Stadsschouwburg een ve.- kiezingsvergadering, waarop de heren Ch. J. I. M. Welter en mr. H. J. F. M. Hüffer het woord zullen voeren. De staatssecretaris van Economische Zaken heeft een commissie ingesteld«welke hem van advies zal dienen omtrent de vra gen of een wettelijke regeling van het accountantswezen gewenst is, welke inhoud aan een zodanige regeling gegeven zou moe ten worden. Tot voorzitter der commissie is benoemd prof. mr. W. N. C. L. van der Grinten, hoogleraar aan de Katholieke Economische Hogeschool te Tilburg. HAARLEM EN OMGEVING Aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam is geslaagd voor het doctoraal examen Engels de heer G. Smit te Haarlem en voor het candidaatsexamen psychologie mevrouw H. S. Fijn van DraatRoos te Santpoort. Hedenavond zal ds. A. B. C. Hofland. op verzoek van de Chr. Emigratie Centrale, in de Wilhelminakerk spreken over „Gaat u ook naar Canada?" Wegens het bezoek, dat ds. Hofland aan dit land gebracht heer, waar hij binnenkort weer heen zal gaan, zal dit een leerzame avond zijn. Twee bestuurders reden door na ongelukken Op de hoek van de Gulikerstraat is gis teren een personenauto tegen het daar staande transformatorhuisje gebotst. Het ongeluk was het gevolg van het feit, dat een motorrijder met grote snelheid door de bocht kwam, daarbij ver over de helft van de weg terecht kwam en de bestuurder van de auto noodzaakte scherp naar rechte uit te halen. Dat werd hem noodlottig: de auto was minder hecht gebouwd dan het PEN-optrekje en werd aan de voorkant ernstig beschadigd. De motorrijder koos het hazenpad. Een autobestuurder, die bij de Cement- haven over de berm reed en daarbij de bromfiets van een dame, welke in het gras lag, kraakte, nam al evenmin de burger lijke beleefdheid in acht en reed ook door, maar zijn nummer is bekend. De heer J. Eijkmans, uit Castricum, is met ingang van 1 Juni van dit jaar tot trainer van de Castricumse Sportvereni ging benoemd. De nieuwe trainer, opvol ger van de heer J. Hoebe uit Den Helder, is als oud-CSV lid geen onbekende voor de leden. Een onderwijzer uit Velsen-Noord had zich dezer dagen voorgenomen met zijn schare kinderen een ferme wandeling te maken door de lokkende lente. Hij stelde zijn klas op en marcheerde af in de richting Buitenhuizen, waar de pont werd genomen en langs de schone pol- derdreven voerde de weg terug naar Beverwijk. De ouders waren inmiddels wel wat ongerust geworden ovéf deze lange-afstandsmars en die onrust werd er niet beter op. toen vier der schaapjes van de kudde bleken te zijn afgedwaald. Deze vier jongens werdefi 's avonds in Zaandam teruggevonden. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: Tzonne f 29.500.Viking- bank f 33.000.—. Loggers: SCH 27 f 18.600.—; IJM 283 f 4870.—; KW 19 f 5550.—; TX 33 f 2320.—; IJM 229 f 2830.—. Twee trawlers Als tweede trawler was vanmorgen de „Vikingbank" aan de IJmuidiense afslag met 60 kisten schelvis, 180 kabeljauw, gul en kool vis, 150 radio, 850 makreel, 30 ha ring, 50 open wijting, 30 rog en poon en 450 stuks stijve kabeljauwen. Over de IJsland- vaarder „Tzonne" wordt elders apart be richt. Voorts waren cr de SCH 27 met 100 kisten schelvis, 35 gul en kabeljauw, 270 makreel, 90 haring, 85 wijting, 650 ijskabel- jauwen en 270 stijve kabeljauwen; de IJM 283 met 10 kisten tong, 60 schol en 180 haring; de KW 19 met 40 kisten tong, 75 schol cn 25 diversen. Er was weinig kleine vaart. Kabeljauw tot schelvis De Belg nam de kabeljauwen graag mee en betaalde van 124 tot 106 de rij. Kis ten kabeljauw tenminste wat goed was brachten 115 op. Het binnenland kon de grote gul gebruiken en betaalde 50, voor de middel gul 40, voor de torren van 26 tot 30, voor de zwarte koolvis van 67 tot 58. voor de wijting 30 en voor de braad van 45 tot 50. Schol naar de Brit Engeland nam de grove schol af. Grote schol haalde 15, middel 25, zetschol 35 en schol I 30. Schol 2 maakte van 30 tot 27 en voor dë schol 3 16 tot 19 van het binnenland. Tong oplopend De prijzen van de tongen stijgen in ver band met de week voor Pasen, bekend als I de „Karwoche" in het buitenland. Er wa9 veel export naar Engeland, Frankrijk en Italië. Grote tong haalde 1.70, middel 1.70. halve pondjes van 1.70 tot 1.80, tong I van 1.70 tot 1.75 en tong 2 1.50. Voor morgen Voor de Donderdagmarkt ligt al binnen de „Polderman" met duizend kisten en ne Thorina met 1020 kisten, waarvan 240 schelvis, 220 kabeljauw, 30 radio, 30 dichte wijting, 90 gestripte wijting, 20 varia en 400 makreel en 40 stuks kabeljauwen. De Flamingo wordt voor Vrijdag verwacht. De Haarlem zou nog geen piannen hebben om deze week te komen. De visserij is de laat ste twee dagen aanmerkelijk slechter ge weest. Dagen en bedragen De Eveline maakte Dinsdag voor 12 dagen 27.940 en de Klaas Wijker voor eenzelf de periode 24.000. &n meriAeril-. ftyd ycuiar&te Vervaardigd van zilverwit Gero-metaaï, hecht verbonden met een zware laag zuiver zilver DE KLEINE ZAAK MET DE GROTE KEUZE GR. HOUTSTRAAT 49 Haarlem. Tel. 20049 voor de vijver GEBR. VEENINGA Naturalisten lacobijnestr. 10-11, teL 15245 Zaterdag 10 en Zond. 11 April. 8 u. - „Het Vrüe Toneel" T? Q AD A nr" Blijsp. v. Mac Dougall IAULj Regie: Bob de Lange m.m.v. Ann Hazekamp. Sara Heyblom. Bob de Lange. Wim v. d. Brink. Ben Hulsman e.v.a. Prijzen ƒ1.tot ƒ4.(alles inbegr.). Coupons geldig. Voorverkoop v.a. Donderdag 103 uur. Tel. na 12 uur MORGEN 9 uur begint de plaatsbespreking van de BEETHOVEN-CYCLUS op de Dinsdagen 27 April, 11 en 25 Mei Dirigent TOON VERHEY Solisten: de pianisten Abonnement 3 concerten a 6.(a.i.) bij Fa. Alphenaar Door onrechtmatiie handelint! Na eerst heden blijkt heeft de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond geen genoegen genomen met de uitslag van tweenul voor BMHC III in de op 28 Maart gespeelde thuiswedstrijd tegen SCHC II. De Hockey- bond heeft de uitslag alsnog reglementair gesteld op vijf—nul in het voordeel van SCHC II, het elftal dat reeds kampioen van de promotieklasse C was, omdat BMHC III met ongerechtigde spelers zou zijn uitgeko men. De heren B. H. A. Schmeink en C. de Jong, die op de bewuste Zondag in BMHC III speelden, zouden volgens de lijst van uitgesloten spelers alleen in BMHC I of BMHC II mogen uitkomen. Ofschoon het bestuur van BMHC zich hierover met de K.N.H B. in verbinding heeft gesteld, heeft het bondsbestuur geen aanleiding gevonden op het vastgestelde besluit terug te komen. Een en ander heeft voor het derde elftal van de Bloemendaal-Musschen Haarlem Combinatie BMHC een pijnlijke consequen tie tot gevolg. Het betekent, dat BMHC III dx>r een verloren in plaats van een gewon nen wedstrijd twee punten minder heeft en dat het bovendien reglementair twee verlies- punten krijgt. Het gevolg is een automati sche degradatie naar de tweede klasse, in plaats van de Amsterdamse ploeg Ijsvogels. De ranglijst in de promotieklasse C is door deze veranderingen alsvolgt geworden: In alle uitvoeringen. Diverse kleuren Prima service. Zie onze speciale showroom. GEN. CRONJcSTR. 1 Op de hoek. Haarlem NAAISTERS en LEERLIN GEN gevr. Aanm. dag. 9—5 uur Confectie atelier Ecobe Gasthuisstraat 3, Haarlem. SCHC II 13 9 2 2 20 38—19 Gooi II 14 7 3 4 17 26—19 HBS 14 6 3 5 15 22—22 Amsterdam II 14 6 3 5 15 22—23 Hilversum II 13 5 4 4 14 21—22 Zandvoort 14 4 3 7 11 27—34 Ijsvogels 14 3 4 7 10 20—30 BMHC III 14 4 2 8 8 19—26 Reglementair twee verliespunten. MACHINESTIKSTERS en HANDWERKSTERS gevr. Aanm. dag. 95 uur. Confec tie atelier Ecobe, Gasthuis straat 3, Haarlem. NET HANDIG MEISJE gevr. voor winkel en huishouding of hulp in de huish. van 8 tot 12.30. Na 6 uur. 't Sport- huis, Kennemerlaan 94. IJm. NETTE WERKSTER gevr. voor 2-dagen per week. Laz Mullerlaan 7, Santpoort. DEGELIJKE WERKSTER (niet voor de schoonmaak) voor Vrijdag- of Zaterdag morgen. Aanmelden Mevr. Folkertsma, Meervlietslraat 80, Velsen. „Steunt Ontredderde Staten' AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA organiseert een OPENBARE BIJEENKOMST in het HERV. JEUGDGEBOUW te IJMUIDEN Rembrandtlaan 45. Telef. 5448. op Vrijdag 9 April, waarop de heer ex-kpt. van het v/m K.N.I.L. Na afloop gelegenheid tot vragen stellen. Voorverkoop van kaarten vanaf heden aan de zaal. Zaal open 7.30 uur. Aanvang 8 uur. Entree 1.00. MEISJE, 18 jaar, b. z. a. als hulp in winkel of winkel en huish. Adres bur. v. d. blad. Grote sortering TRAININGS PAKKEN, iedere gewenste kleur, 't Sporthuis, Kenne merlaan 94. IJmuiden. Schoonmaakartikelen. - Verf behang. Pasta wit. Rasch, Huygensstraat 59. WONINGRUIL. Agb. 1ste etage nette stand A'dam. Ge vraagd huis in de Gem. Vel sen. Brieven L 2578. WONINGRUIL. Fl. vr. huis agb. kamer en suite, gang, keuken, gr. vr. plaats, schuur boven 3 sl.kamers. Gevr. kleiner benedenhuis. Adres bur. van dit blad. BOX en KINDERSTOEL ge vraagd. Brieven L 2579. KINDERBOX ter overname gevr. Frans Halsstr. 13, IJm.- Oost. UW KUNSTGEBIT STUK? Rep. in 1 uur. Ger. H. Oli vier, Acaciastr. 16, achter Ziekenhuis. Spec, rep.-inr. Ook Mnd., Woensd. Vrijd.av. BLOKMOTOR JLO te koop geschikt voor bakfiets of tandem. Lange Nieuwstr. 774 MOTORRIJWIEL N.S.U. 200 c.c. te koop, geheel gerevi seerd. Te zien 57 uur van Saelenplantsoen 28, Velsen-N. DAMESFIETS sportmodel te koop in g. st. z„ nieuwe voet balschoenen m. 42. Graham- straat 64, IJm. Altmmn P*K. ovmrmllm zijn gemaakt van de wereldberoemde, oersterke Trompstraat 81 IJmuiden Tel 5205

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 8