Geen onverdeelde instemming met Dulles' voorstel Weerbericht Frans kabinet is verdeeld en Londen gereserveerd Haarlems Dagblad Geen krachtiger H-bom nodig India's buitenlands beleid meer „positief" dan „neutraal" Felle aanval van de Gaulle op de F ranse regering A De waarschuwing aan communistisch China Eisenhower ziet weinig heil in Genève Bonn zal Oost-Duitsland nimmer erkennen Het woord is aan Saargesprek wordt Vrijdag hervat Amerikanen verhoord over atoomwapens Kobaltbom zou alle leven vernietigen Nieuwe Moerdijkbrug in wording Dien Bien Phoe wapent zich voor derde ronde 68e JAARGANG No 230 DONDERDAG 8 APRIL 1954 298e JAARGANG No 78 Eisenhower verklaart Indiase ambassadeur in Washington: Frankrijk vernederd tot Amerikaanse satelliet Nieuwsgierige Russen Feitelijke mogelijkheid: Betogingen in Brits-Guyana Versterkingen uit de lucht Weerrapport v-- Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80. - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman PARIJS/LONDEN, (Reuter/U.P.) Frankrijk en Groot-Brittannië hebben het Amerikaanse voorstel om met een aantal andere landen een „waarschuwing" te richten aan communistisch China om zich niet in de Indochinese oorlog te mengen niet onverdeeld gunstig ontvangen. In het Franse kabinet zijn de meningen verdeeld, maar welingelichte kringen in Londen verklaarden gisteren na een bijeenkomst van het Britse kabinet, dat Groot-Brittannië er de voorkeur aan geeft te wachten tot de conferentie van Genève achter de rug is, alvorens zich onherroepelijk te ver binden tot een „gezamenlijke actie". De Australische regering is eveneens terug houdend in haar uitlatingen. Intussen verluidt in Washington dat minister Dulles ook de drie Indochinese staten Vietnam, Laos en Cambodja heeft verzocht de voorgestelde gezamenlijke verklaring mede te ondertekenen. WASHINGTON, (Reuter) „De kan sen. dat op de komende Geneefse confe rentie over het Verre Oosten door onder handelingen een regeling zou kunnen wor den verkregen van het Indochinese vraag stuk, zijn niet goed", aldus heeft president Eisenhower Woensdag op zijn wekelijkse persconferentie verklaard. Eisenhower heeft het grootste gedeelte van zijn pers conferentie gebruikt voor een uiteenzet ting wat een verloren gaan van Indochina voor de Verenigde Staten en de andere niet-communistische landen, zou beteke nen. Zijn argumenten kracht bijzettend door met de handen op de voor hem staande lessenaar te slaan, verklaarde de presi dent: „De V.S. zullen juist zo ver gaan als verenigbaar is met het voeren van een omzichtig beleid, om te pogen.een oplos sing, of een door onderhandelingen ver kregen regeling der wereldvraagstukken te verkrijgen. Zij zullen niet verder gaan en het moet zo zijn dat bij elke te sluiten overeenkomst tevens wordt bepaald op welke wijze zo nodig kracht aan de na leving kan worden bijgezet. De V.S. zul len niet slechts op woorden vertrouwen". Omtrent Indochina zeide Eisenhower: Indien de communisten de hand op dit ge bied zouden kunnen leggen zou dat het begin inhouden van een ontbindingspro ces; dat voor allé vrije staten de ernstigste gevolgen zou hebben. Reeds zijn ongeveer 450 millioen Aziaten onder communistisch bewind gekomen De vrije landen kunnen zich eenvoudig geen voortgang van dit procés veroorloven. Een verloren gaan van Indochina zou invloed hebben op het z.g. „eilanden-verdedigingsstelsel", waaronder Japan, Formosa en de Philippijnen vallen. Het zou voorts een bedreiging betekenen voor landen als Nieuw-Zeeland en Austra lië", aldus de president. De mening van Eisenhower werd ge vraagd over de berichten, volgens welke de V.S. stappen bij andere landen hebben gedaan om te komen tot een gemeenschap pelijke verklaring, waarin de Chinese com munisten worden gewaarschuwd voor een ingrijpen in de Indochinese oorlog. Eisenhower antwoordde: „Men kan de aandacht vestigen op een vraagstuk, waar allen op de een of andere wijze belang bij hebben en dan proberen de zaak uit te praten". Hij ontkende niet, dat te dien aanzien onderhandelingen worden ge voerd. Later verklaarde de president, dat er nog geen positieve reactie was geweest op Foster Dulles' denkbeeld van een „geza menlijke actie", om te voorkomen dat Zuid-Oost-Azië onder communistisch be wind zou komen. In antwoord op een vraag over de in de Amerikaanse Senaat gestelde eis dat Frankrijk, als een middel om de Indochi nese oorlog te winnen, onafhankelijkheid aan de Indochinese staten zal verlenen, verklaarde Eisenhower: „Ik geloof, in het algemeen gesproken, dat geen hulp van buitenaf doeltreffend kan zijn, tenzij hier mede iets wordt bereikt, dat de plaatse lijke bevolking wenst. Dergelijke wensen moeten vervuld worden, daar anders geen definitieve oplossing kan worden verkre gen. Deze zaken kan geen land ter wereld alleen oplossen". Volgens berichten uit Parijs zijn de Franse kabinetministers het niet eens over het Amerikaans voorstel voor een „waar schuwing" aan communistisch China. Zij besloten de bespreking van het voorstel uit te stellen tot de onderhandelingen tus sen de landen, die de „waarschuwing" zouden moeten ondertekenen (Groot-Brit tannië, Frankrijk, de Verenigde Staten, Australië en Nieuw-Zeeland) voltooid zul len zijn. Sommige ministers vrezen, dat een der gelijke „waarschuwing" door China als een onaanvaardbaar ultimatum zou wor den beschouwd. Het zou de kansen voor beëindiging van de oorlog door onderhan delingen op de conferentie van Genève verminderen. Ook wezen zij als een mo gelijk gevolg van een dergelijke „waar schuwing" internationalisatie van het con flict met het risico van een wereldconflict. Andere ministers echter menen dat er een veel betere kans op slagen van on derhandelingen te Genève bestaat, als het Westen een krachtige positie inneemt en duidelijk laat blijken, wat de gevolgen van directe Chinese interventie in Indochina zouden zijn. Het voltallige Franse kabinet heeft be sloten eerst het advies te vragen van ae Nationale Vergadering alvorens aan Ame rika het Franse antwoord te doen toe komen. De Australische minister van Buiten landse Zaken, Richard G. Casey, waar schuwde gisteren in het Huis van Afge vaardigden te Canberra, dat een militaire inmenging van de UNO in Indochina een inmenging zou kunnen betekenen in de binnenlandse aangelegenheden van Frank rijk en Indochina. Zijn verklaring wordt algemeen beschouwd als een antwoord op de oproep van Dulles voor de gezamen lijke verdediging van Indochina indien dat nodig mocht blijken. De minister zeide dat hij Indochina zal bezoeken om be sprekingen te voeren met Franse en Viet namese leiders. Hij zal Australië Maandag verlaten. Japan zal niet deelnemen aan een actie om communistisch China te waarschuwen, zo heeft een woordvoerder van het Ja panse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaard. De reden hiervoor was, dat Japan geen lid is van de UNO en ook geen diplomatieke betrekkingen met Pe king onderhoudt. De woordvoerder gaf commentaar op persberichten uit Washington, dat moge lijk aan Japan zal worden gevraagd om een waarschuwing aan het adres van com munistisch China te onderschrijven. De commissie van Buitenlandse Zaken uit het Philippijnse parlement heeft een resolutie aangenomen, waarin zij de rege ring wijst op de gevaren, welke in mili tair opzicht kunnen voortvloeien uit het deelnemen aan de door Dulles voorgestel de actie. BONN (Reuter). De West-Duitse bondsrepubliek zal de communistische re gering in Oost-Duitsland nooit erkennen, aldus heeft bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, Woensdag in de Bondsdag ver klaard. Alleen in de West-Duitse republiek vindt het Duitse politieke leven uitdrukking. Adenauer zei, dat „de zogenaamde souve- reiniteit van de Oost-Duitse regering zal verdwijnen daar kunnen we zeker van zijn evenals de Sovjetbezetting en de communistische terreur zullen verdwijnen". „De onvernietigbare souveremitett van het vrije Duitse volk zal blijven bestaan". De communisten in Oost-Duitsland had den geen vrije verkiezingen durven hou den. West-Duitsland is derhalve gerechtigd te spreken en op te treden voor de achttien millioen Oost-Duitsers, die hun politieke wil niet kunnen uitdrukken. „De bondsregering voelt zich daarom verplicht alles in het werk te stellen om met de Duitsers in Oost-Duitsland in con tact te blijven. Zij zal doen wat zij kan, om de tragische gevolgen van de verdeling van Duitsland te boven te komen." WASHINGTON. (Reuter). President Eisenhower heeft Woensdag op zijn weke lijkse persconferentie te Washington ver klaard dat de Verenigde Staten niet voor nemens zijn te pogen krachtiger waterstof bommen te maken dan de exemplaren, waarover zij thans reeds beschikken. De president zeide ook niets te weten omtrent een uitstel van anderhalf jaar, waarmede het vervaardigen van de atoombom door de V. S. volgens senator McCarthy gepaard zou zijn gegaan. ,.Ik sta in zee'- nauw con tact met de voorzitter van de Amerikaanse congrescommissie voor de atoomenergie, admiraal Strauss", zeide hij, „en die heeft mij nooit zo iets verteld". „Mij zijn geen militaire redenen bekend, waarom de V. S. nog krachtiger waterstof bommen zouden vervaardigen dan zij thans reeds bezitten", verklaarde de president. In antwbord op een vraag of hij niet vreesde, dat de Sovjet-Unie krach- DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S André Maurois: In de aarzeling en zelfs in het stamelen van een spreker ligt een bescheidenheid, die Engelse toe hoorders behaagt. „Leer stame len", ried een oude minister een jeugdig nieuw lid van het Lager huis aan. BONN. (United Press) In Parijs zul len Vrijdag de onderhandelingen worden hervat tussen Frankrijk en Duitsland over de „Europeanisering" van het Saar-gebied. De West-Duitse staatssecretaris voor Bui tenlandse Zaken, Walter Hallstein, zal heden naar Parijs vertrekken om de be sprekingen met de Franse staatssecretaris Maurice Schumann te hervatten. Indien deze besprekingen de beide stand punten voldoende nader tot elkaar kun nen brengen zullen kort na Pasen kanse lier Konrad Adenauer en minister van Buitenlandse Zaken Georges Bidault in Parijs bijeenkomen om een Frans-Duitse verklaring aangaande deze kwestie op te stellen. De Nederlandse gedelegeerde in de Raad van Europa, jhr. M. van der Goes van Naters, is gisteren in Bonn aangekomen en heeft nog dezelfde middag met Hall stein besprekingen gevoerd over de op lossing van het Saarprobleem. Voordat Van der Goes van Naters op uitnodiging van Hallstein naar Bonn ver trok, heeft hij in Parijs met Schumann geconfereerd. Jhr. van der Goes van Na ters is de geestelijke vader van het zoge naamde „Naters-plan", dat als basis dient voor de huidige Frans-Duitse onderhande lingen. (Van onze correspondent in Parijs) Na de Britse premier Sir Winston Chur chill heeft zich nu ook een gezaghebbende Franse stem, de stem van generaal De Gaulle, met kracht tegen het atoomgevaar verheven. Wat men op De Gaulle ook aan wil merken, niemand zal kunnen beweren dat de generaal een man is die het woord neemt als hij niets te zeggen heeft. Hij heeft zich sinds een paar jaar uit het politieke leven teruggetrokken en het feit dat hij gisteren, voor het eerst sedert vijf maan den, weer een persconferentie bijeen had geroepen, had de spanning daarom nog verhoogd. Zeker vierhonderd aanwezigen hadden aan zijn uitnodiging gehoor gegeven, onder wie vrijwel alle buitenlandse corresponden ten in Parijs en verder tal van parlements leden, schrijvers en diplomaten. Het hoofdthema van de toespraak van De Gaulle, die met dat karaktaristieke mengsel van gemoedelijkheid, hautain sarcasme en majesteitelijke trots werd voorgedragen, vormde, zoals gezegd, het atoomgevaar. De Gaulle scheen echter van oordeel te zijn dat de atoombom voor het moment vrij gunstige condities voor een modes vivendi in de internationale verhoudingen had ge schapen. Geen der twee wereldmachten, Amerika noch Rusland, had, zo zeide hij, het risico aangedurfd met de atoombom of zijn militaire overwicht een greep naar de algehele wereldmacht te doen. In 1946/1947 had Rusland met zijn rode leger heel gemakkelijk gans Europa kun nen overmeesteren. En in 1951 had Ame rika, dat toen nog maar alleen in het bezit van de atoombom was, de oorlog in Azië kunnen winnen, indien Truman de raad van McArthur had opgevolgd. De omstan digheid dat beide landen die kansen hebben verspeeld, zo zeide De Gaulle, heeft thans een zekere internationale ontspanning teweeg gebracht. De Gaulle is er van overtuigd dat Frankrijk het enige land was, dat aan die ontspanning nu een concrete politieke vorm zou kunnen geven. Sinds een eeuw hebben we geen oorlog met Rusland gehad, zeide hij, en Amerika heeft op beslissende momenten altijd aan onze zijde gestaan, hoe slecht we elkaar vaak ook begrijpen. Willen we echter de historische rol ver vullen, waartoe we nu geroepen zijn, dan moet Frankrijk, zo riep De Gaulle pathe tisch uit, eerst zijn vrijheid en onafhanke lijkheid herwinnen. En daarmede was hij dan op het tweede thema van zijn rede ge komen, dat vooral uit een reeks bittere grieven en verwijten aan het adres van de huidige ministers bestond. Het Europese leger-verdrag werd nog maals" door hem van alle illusies en franje onttakeld en ae regering werd door De Gaulle aan de kaak gesteld, omdat zij Frankrijk tot Amerikaans satelliet had vernederd. En daarbij werd de affaire-Juin door De Gaulle als voorbeeld gesteld van de klein zieligheid. waarop door de Franse macht hebbers «en glorieus militair tot zwijgen was gebracht. Iemand vroeg vermetel wat hij, De Gaulle, zou hebben gedaan indien in de tijd, dat hij minister-president van Frankrijk was, een militair tegen hem was opgestaan. Het antwoord was even fel als afdoende: Ik, zei De Gaulle, was Frankrijk. Ik was de staat. Deze tegenwoordige regering heeft zelf de onafhankelijkheid en souvereiniteit van mijn land in gevaar gebracht, zo niet ver speeld, en daarom heeft zij geen enkel recht meer van spreken. Ook zij, die niet alle opmerkingen van de generaal voor hun rekening zouden willen nemen, kunnen moeilijk ontkennen aal heel veel van zijn critiek niet van grond was ontbloot. En zijn minste verdienste is het gisteren zeker niet geweest dat De Gaulle uit naam van Frankrijk nu een krachtig beroep op de luciditeit der leiden de staatslieden heeft gedaan op een mo ment dat de temperatuur in Washington, Parijs en vooral Indochina juist weer on rustbarend begint te stijgen. NEW YORK (Un. Press). De Indiase ambassadeur in Amerika, Gaganvihari L. Mehta heeft gisteren gezegd dat de buiten landse politiek van India eerder positief is dan neutraal. Hij zei dat de politiek er op gericht is om de spanning in de wereld te verminderen en de internationale samen werking te verbeteren. Hij maakte melding van het feit dat de buitenlandse politiek van India, Birma en Indonesië dikwijls be schreven wordt als neutralisme, maar merkte in dit verband op: Indien men onder neutralisme in de tegenwoordige omstandigheden verstaat een gebrek aan verantwoordelijkheid ten opzichte van de wereidaangelegenheden of een wens om te ontsnappen aan internatio nale verplichtingen door geen partij te kie zen of een politiek van isolatie te voeren, dan kan deze term niet toepasselijk wor den verklaard op de houding van India en de andere landen in dat gebied. Maar als zo'n term wordt gebezigd in de zin van het verwerpen zich te binden aan een der partijen die thans een koude oor log voeren en een verlangen om niet be trokken te geraken in de conflicten tussen grote mogendheden, dan zit er in deze be schrijving stellig een element van waar heid. Hij maakte wel dit voorbehoud waar het India betrof dat dit land zich zeker niet had ontzien partij te kiezen indien het dit rechtvaardig toescheen. In de conferentie zalen van de wereld heeft het getracht discriminiatie te betrachten bij het be oordelen van de internationale kwes ties zonder uit te gaan van te voren ingenomen standpunten of ideologische be zetenheid, aldus Mehta. Mehta herinnerde er aan dat India het FULDA. (Reuter). Twee Amerikaanse soldaten, die Dinsdag door de Russen zijn vrijgelaten na een dag gevangen gehouden te zijn, hebben Woensdag op een perscon ferentie in Fulda (West-Duitsland) ver klaard. dat zij drie uur lang door een Rus sische officier waren ondervraagd, voor namelijk over atoomwapens. Zij zeiden, dat zij od een normale po- trouille met een jeeo langs de Oost-Duitse grens reden, toen plotseling zeven Russi sche soldaten eveneens in een jeep. hun wapens op de Amerikanen, die op West- Duits gebied reden, richtten en hun mede deelden. dat zij gearresteerd waren. Enige uren later werden de Amerikanen met hun jeep en hun wapens naar West-Duits ge bied teruggezonden. (United Press). Ook hadden de Rus sen getracht hen over te halen in Oost- Duitsland te blijven „of een mooi reisje naar Meskou te maken". „Wij hebben hun niet anders dan de voorgeschreven antwoorden gegeven" vertelden zij. plan voor de Koreaanse wapenstilstand had opgesteld dat de basis voor de bestands- overeenkomst is geworden en dat India een staken van het vuren in Indochina had aanbevolen. India's houding en acties in de wereld aangelegenheden komen voort uit een be kommernis over de vrede en een construc tief benaderen van de wijze waarop deze kan worden bereikt die niet kan worden gedefinieerd met stereotype clichés als neutralisme en meelopen (fellow-travel ling), zo besloot Mehta. In een inham bij de Moerdijk is men thans bezig de overspanningen van de nieuwe Moerdijkbrug voor dubbel spoor in elkaar te zetten. In totaal komen er tien over spanningen eik van 104 meter en verder een brug van 30 meter. De afbeelding geeft ons een gezicht op het omvangrijke karwei. NEW YORK (Reuter) Een nieuwe chemische samenstelling, die een omme- veer keer gebracht heeft in de vervaardiging van de waterstofbom, maakt ook de ver vaardiging van de kobaltbom mogelijk, al dus heeft de natuurwetenschappelijke re dacteur William L. Laurence Woensdag in de New York Times geschreven. De kobaltbom, het meest gevreesde wa pen is in wezen een waterstofbom van het type. dat met succes op 1 Maart en 26 Maart in de Stille Zuidzee tot ontploffing is gebracht. Alleen het omhulsel, dat bij de waterstofbom van staal is en bij ont ploffing slechts matig radio-actief wordt, wanneer het in een dampwolk overgaat, zou van kobaltstaal moeten zijn. Dit ver andert bij de ontploffing in een dodelijke radio-actieve wolk, 320 maal zo krachtig als radium. Deze wolk kan met de wind over duizenden kilometers worden meege voerd en alle leven op haar weg vernieti gen. Laurence zegt, dat men reeds enige tijd wist, dat van een waterstofbom een ko baltbom gemaakt kon worden door het omhulsel van staal door kobaltstaal te ver- vangen. Men zou kobaltbommen van elk gewenst gewicht kunnen vervaardigen. Een kobalt bom zou bijvoorbeeld zevenenhalf ton ra dio-actief kobalt kunnen voortbrengen, ge lijkwaardig aan twee millioen kilogram radium. Een dergelijk type bom bedoelde pro fessor Einstein toen hij in 1950 zei dat het technisch mogelijk zou kunnen worden de atmosfeer met radio-activiteit te vergif tigen en alle leven op aarde te vernieti gen. De geslaagde proefnemingen in de Stille Oceaan hebben de voorspelling van professor Einstein tot een feitelijke mo gelijkheid gemaakt, aldus Laurence in de „New York Times". GEORGETOWN (Reuter) De politie van Georgetown, de hoofdstad van Brits Guyana, heeft Woensdagavond met behulp van traangasbommen 300 aanhanger van de vooruitstrevende volkspartij verspreid, die protesteerden tegen de weigering van de regering om hun gearresteerde leiders, onder wie de afgezette premier dr. Jagan, tegen borgtocht vrij te laten. De menigte had zich bij de gevangenis verzameld en was vandaar naar het hoofd kwartier van de Volkspartij getrokken. Voor dit gebouw kwam het tot een tref fen, toen de demonstranten de politie met stenen en flessen ging bekogelen. Er wer den enige arrestaties verricht. Het hoofd kwartier der partij is gesloten en staat nu onder politiebewaking. tiger waterstofbommen zou gaan vervaar digen dan de V. S. thans bezaten, ant woordde hij: „Neen, daar ben ik niet bang voor. Ik ken geen enkele reden waarom welk land ook ter wereld neg krachtiger waterstofbommen zou willen vervaardigen dan die wij thans bezitten". De president zag thans geen rechtstreeks verband tus sen deze kracht en haar gebruik voor niet- militaire doelen. CHICAGO. (United Press). Adlai E. Stevenson, Eisenhowers democratische te genstander in de presidentsverkiezingen in 1952, heeft Dinsdag medegedeeld dat hij „van harte" instemde met de rede welke de president voor de radio en de televisie heeft gehouden tot het Amerikaanse volk over de achtergronden van de vrees voor de gevolgen van een oorlog met waterstof bommen. „Wij moeten onze vrees bedaard en mei verstand trachten weg te nemen"', zei hij. „Er is geen reden voor nervositeit of hysterie". HANOI (Uited Press). Het Franse opperbevel maakte gisteren bekend dat het garnizoen van de belegerde vesting Dien Bien Phoe is versterkt met nieuwe afdelingen valschermtroepen. De vesting bereidt zich momenteel voor op de derde ronde van de stormloop. Franse piloten melden dat de Vietminh-troepen zich op i een nieuwe aanval voorbereiden. Geduren de de afgelopen 48 uur is er weinig grond- j actie geweest. Militaire autoriteiten zeiden dat onge- veer 200 man valschermtroepen waren j neergelaten. Met deze laatste 200 man mee I zijn er nu sinds afgelopen Zaterdag onge- 800 man versterkingen aangevoerd de sterkte van een bataljon. In totaal zijn sinds het begin van de Vietminh- aanval nu drie bataljons valschermtroe pen naar Dien Bien Phoe gezonden. De verdedigers van Dien Bien Phoe hebben gisteren ondanks zwaar mortier vuur verscheidene uitvallen gedaan. Een patrouille drong verder dan twee kilometer in de communistische linies door. Transportvliegtuigen hebben voedsel en ammunitie aangevoerd en in Hanoi is 100 liter bloed aangekomen dat afkomstig is van de Franse inwoners van Nieuw-Cale- donië die hun bijdrage wilden leveren aan de „heldhaftige verdedigers van Dien Bien Phoe". In Zuid-Laos hebben de rebellen een detachement troepen de rivier de Mekong overgezet. Als gevolg hiervan zijn rondom Moulapamok zware gevechten uitgebro ken. In Zuid-Annam zijn verscheidene batal jons geregelde troepen samengetrokken tegen de Franse post Ankhe, ongeveer 400 kilometer ten Noord-Oosten van Saigon. Ankhe ligt aan koloniale rijksweg 19 tus sen het belangrijke centrum Pleikoe en Quinhon, waar de Fransen kort geleden een nieuw brugsehoofd hebben gevestigd. Ook in dit gebied zijn de Franse piloten in actie getreden. (van hedenmorgen 7 uur) weers- tt - d u «5 ■8 6 e 3 E toestand u 2 S3 i S-t- z Oslo onbewolkt NO 1 -2 0 Stockholm zwaar bew. N 1 -1 0 Kopenhagen mist N 5 1 0 Londen mist windstil -1 0 Amsterdam mist windstil -2 0 Brussel onbewolkt ONO 3 1 0,2 Parijs onbewolkt N 6 2 0 Bordeaux zwaar bew. NNO 4 4 0 Grenoble geheel bew. windstil 6 0 Nice zwaar bew. WNW 2 13 0 Berlijn nevel N 1 3 0,1 Frankfort geheel bew. NNO 6 5 2 München motregen NO 2 3 0,2 Zürich motregen NNO 3 5 0,1 Genève geheel bew. NO 5 5 0 Locarno zwaar bew ONO 3 8 0 Wenen geheel bew. NW 3 6 2 Innsbruck motregen windstil 5 0,1 Rome licht bew. NNO 3 11 0 Helsinki licht bew. N 3 -2 0 Warschau zwaar bew NNW 1 4 1 Neerslag laatste 74 uur WEER NACHTVORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavohd, opgemaakt om 10 uur- Droog weer met weinig bewolking, maar hier en daar ochtendmist. Op de meeste plaatsen zware nachtvorst, morgen overdag iets hogere tempera turen. Overwegend zwakke wind uit uiteenlopende richtingen. 9 April Zon op 5.59 uur. onder 19.26 uur. Maan op 9.52 uur. onder 2.16 uur. Maanstanden 10 April 6.05 uur: Eerste kwartier 18 April 6.48 uur: Volle maan 26 April 5.57 uur: Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 8 April Hoog water: 6.59 en 19 29 uur. Laag water: 2 36 en 15 03 uur. Vrijdag 9 April Hoog water: 7.53 en 20.29 uur. Laag water: 3.22 en 15.51 uur. ïxcoooawoo^xxxrooc

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1