Dulles komt „verenigde actie in eigen persoon bepleiten Weerbericht Londen en Parijs verwachten hem begin volgende week „Onpartijdig,, jurist als meeloper van MacCarthy gebrandmerkt Comet van de BO AC boven de Middellandse Zee vermist Haarlems Dagblad Zuid-Oost-Azië in het brandpunt Koning Leopold geniet van de natuur Lestoestel ramde een passagiersvliegtuig Oorlogskabinet kende atoom- accoord niet Het woord is aan. Onbevoegden kunnen geen A-bom maken Olievlek waargenomen bij eiland Capri Nederlander in Berlijn ter dood veroordeeld? Oost-Duitse republiek wordt niet erkend 68e JAARGANG No 231 VRIJDAG 9 APRIL 1954 298e JAARGANG No 79 Vermist gewaande vorst veilig Brandstichting in rubber fabriek bij Soekaboemi Politieke opinie toont haar macht Heksenjager verliest sympathie bij de massa Ramp met 37 doden in Canada Morrison in het Lagerhuis: Westelijke Grote Drie: Vulcanoloog drs. De Neve in Indonesië geschorst Weerrapport iï tl II Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80. - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman 95 LONDEN (Reuter/U.P.) Betrouwbare kringen verklaren dat de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles het komende weekeinde naar Londen vliegt waarschijnlijk Zondagavond om met zijn Britse collega Eden Maandag te con fereren, teneinde de standpunten van Groot Brittannië en de Verenigde Staten jegens Indochina in overeenstemming te brengen. Indien dit overleg Dinsdag klaar is, vliegt Dulles naar Parijs om met Franse autori teiten te praten. Woensdag of Donderdag keert hij per vliegtuig naar Washington terug. Ingelichte kringen zeggen dat Londen mogelijk bereid zal zijn zich aan te sluiten bij een verklaring over een geallieerde re actie op Chinese aggressie, als de vorm en draagwijdte zo geformuleerd worden dat Groot-Brittannië in dit stadium niet tot regelrechte oorlog verplicht wordt. Het verluidt dat Britse ministers, die eerst zon der meer gekant waren tegen het plan vóór de Geneefse conferentie een waarschuwing te geven, thans beginnen te aarzelen. ZU schijnen nu bereid te zijn met de V. S., Frankrijk en andere belanghebbende naties mee te doen, vooropgesteld dat men de juiste aanpak voor zulk een stap kan vin den. De woordvoerder vam het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken, Henry Suydam, heeft gezegd, dat Dulles wel de mogelijkheid van een bezoek aan Londen en Parijs overwoog, doch dat nog geen beslissing was genomen. AFP meldt nader, dat in diplomatieke kringen te Parijs de komst van Dulles, de volgende week; is bevestigd. Men verwacht dat het Brits-Franse over leg dat de laatste daigen over het Ameri kaanse voorstel is gehouden, zal worden voortgezet. Groot-Brittannië pleegt ook overleg met de landen van het Gemene best. De Hoge Commissarissen van Austra lië en Nieuw Zeeland die beiden door de Amerikanen gepolst zijn over deze kwestie hebben gisteren een bespreking gehad met minister Eden. Volgens een officiële bekendmaking- werd gesproken over de Geneefse conferentie, maar ver nomen wordt dat ook het Amerikaanse voorstel ter sprake kwam. Bespiegelingen dat de verklaring, die Dulles op het oog heeft, misschien zou kun nen leiden tot een breder veiligheidspact voor Zuid-Oost Azië onder de belangheb bende naties, zijn tot dusverre officieel niet bevestigd. Het denkbeeld zal echter op de komende ontmoetingen besproken worden, verklaren ingelichte kringen. WASHINGTON (Un. Press) William Knowland, republikeins leider in de Se naat, gaf gisteren te verstaan dat het Con gres misschien zal dralen buitenlandse hulp PANAMA (United Press) „Zij ge nieten van de natuur en maken het best". Dit werd gisteren gemeld over de expeditie van koning Leopold, die rustig stroomop waarts vaart door de woeste, afgelegen Panamese provincie Darien, terwijl de wereld in de waan werd gebracht, dat de koning zoek was. Deze mededeling had de expeditie mee gegeven aan een rivierschipper, die haar op zijn beurt doorgaf aan de piloot van een helicopter der Amerikaanse luchtmacht. Deze meldde hetgeen hij vernomen had aan de Amerikaanse commandant in het Caraïbische gebied, luitenant-generaal McBride, die het tenslotte doorgaf aan prinses de Réthy, de jonge echtgenote van de koning. De schipper had de expeditie Zondag verlaten bij de monding van de rivier de Chiati, een zijrivier van de Chucunaque. Het eerstvolgende doel van de expeditie v/as volgens de schipper de monding van de rivier de Morti, die zij vandaag moes ten bereiken. Daar zal men dan de „Cayu- cos", inlandse kano's gemaakt uit uitge holde boomstammen, achterlaten, waarin men tot dusverre reisde en het „Calidonia- pad" volgen een vrij gemakkelijke route, die door Sierras naar de Atlan tische kust voert en welke Balboa bij zijn ontdekkingsreis gevolgd zou hebben. De „Calidonia-trail" ontleent zijn naam waarschijnlijk aan een mislukte poging van Schotse kolonisten, die in de 18e eeuw getracht zouden hebben een neder zetting te vestigen dicht bij de plek, waar Leopold hoopt de Atlantische oceaan te bereiken. De prinses de Réthy is voornemens zich binnen twee etmalen bij de expeditie te voegen. De prinses lachte vrolijk toen haar gevraagd werd wat zij wel dacht toen bericht werd dat de expeditie zoek was. „Ik was alleen maar zo ongerust als welke vrouw ook zou zijn wier echtgenoot een dag of twaalf weg was zonder iets van zich te hebben laten horen", was het ant woord. De ongerustheid ontstond in de steden en niet onder de San Blas-Indianen. Zij lachten om de opwinding in de stad en haalden de oude zegswijze aan „hoe verder men van het oerwoud af is, des te ver- lorener lijkt een oerwoudreiziger te zijn". Men was aan vermissing gaan denken toen een vliegtuig dat de prinses de Réthy, had uitgezonden twee dagen ge leden was teruggekeerd zonder een spoor van de expeditie te vinden. Het vliegtuig had getracht een brief te bestellen die Leopold moest venvittigen van het over lijden van zijn schoonzuster, prinses Maertha van Noorwegen. toe te wijzen aan bondgenoten die dralen wat betreft de Amerikaanse suggestie in zake collectief optreden in het Verre Oos ten. Sedert sommige naties waarmee we verbonden zijn, geopperd hebben met een beslissing over de suggesties van Dulles te wachten tot na de Geneefse conferentie, bemerk ik dat de mening terrein wint dat het Congres dient te wachten tot na de Geneefse conferentie alvorens een defini tief beleid vast te stellen wat betreft toe wijzingen tot steun, zo vertelde Knowland aan de pers. Als zij eerst willen wachten op Genève, verklaarde Knowland, dan zal het Congres misschien besluiten dat het eerst wil wachten op Genève en op een antwoord op de vragen van Dulles. BANGKOK (AFP) Generaal-majoor Koenjara heeft Donderdag als woordvoer der der Thailandse regering, verklaard dat Thailand een eventuele gemeenschappelijke waarschuwing aan China zal mede-onder tekenen. „Indien Frankrijk en Groot-Brit tannië het desbetreffende Amerikaanse voorstel aanvaarden en Thailand wordt uitgenodigd eveneens van zijn instemming blijk te geven, zal het een gemeenschappe lijke verklaring mede-ondertekenen", ver klaarde hij. MANILLA (AFP) De Philippijnse president, Ramon Magsaysay,heeft Donder dag medegedeeld, dat hij de bewoordingen van de Amerikaanse uitnodiging „te sche matisch" vond. De uitnodiging zal Zondag door de president, de politieke leiders uit het parlement en de leden van de parle mentscommissies voor buitenlandse zaken en landsverdediging worden besproken. (AFP) Van de zijde van de sociaal democraten in het Nieuw Zeelandse parle ment is verzet tegen het Amerikaanse plan gerezen. Fractieleider Nash verklaarde o.m.: „Wii willen niet betrokken worden in welke actie dan ook in Indochina. Als com munistisch China zich aan aggressie schul dig maakt, is dit een zaak, die de UNO en niet alleen de V. S. aangaat". DJAKARTA (AFP) Het voorstel voor vereende actie ingeval van Chinese inter ventie in Indochina is slechts een nieuwe schakel in de keten van acties in de koude oorlog tussen Oost en West, in afwachting van de «conferentie van Genève, aldus is Donderdag in bevoegde Indonesische krin gen verklaard. De houding van Indonesië ingeval van Chinese interventie, zo zegt men, zal afhangen van de resultaten van de conferentie van Genève. In politieke kringen is men van mening, dat Indonesië, indien de toestand in Indochina erger wordt een strikte neutraliteit in acht zal nemen, zoals het gedaan heeft ten aanzien van Korea, in overeenstemming met zijn poli tiek van onafhankelijkheid. TOKIO (Un. Press) Communistisch China ontkende gisteren troepen in Indo china te hebben. Radio-Peking zeide: „Dul les loog en lasterde toen hij China ervan beschuldigde zich te hebben gemengd in de Indochinese oorlog. Hij probeerde om deze lage methode te gebruiken teneinde de wereldopinie om de tuin te leiden en te bedriegen en om de misdaad van actieve Amerikaanse interventie te bedekken en tevens om de V. S. een reden aan de hand te doen om hun interventie in Indochina uit te breiden. De gehele wereld heeft al lang de bewijzen gezien, zoals het feit dat zij bijna 80 percent van de kosten dragen, het stationneren van een grote Ameri kaanse militaire groep in Jndochina en de actieve deelneming van leden van de Ame rikaanse luchtmacht aan de strijd." SOEKABOEMI (Aneta) Een bende van ongeveer 30 man onder leiding van Ota Winata heeft vorige week een rubber fabriek. welke in aanbouw was op de on derneming Tjigobong in het district Djam- pang Kulon (ten Z.W. van Soekaboemi), in brand gestoken. De schade bedroeg on geveer rp. 16.000. Vervolgens schoot dezelfde bende een burger dood. Een tweede persoon werd ontvoerd. (Van onze correspondent in Washington) De onderzoekingscommissie van de Amerikaanse Senaat had te kennen gege ven, dat zij bijzonder zorgvuldig te werk zou gaan bij de aanstelling van de jurist, die in feite de leiding zal krijgen bij het onderzoek inzake het conflict tussen McCarthy en het leger. Die commissie had allerlei voorwaarden genoemd waar zulk een jurist aan moest voldoen. Hij mocht niet Katholiek zijn. want McCarthy is Ka- thoüek; hij mocht geen Jood zijn, want Cohn is een Jood, bij mocht niet uit een der staten komen, waar de leden van de commissie uit afkomstig zijn. enzovoort. Kortom, men zocht „een schaap met vijf poten'. Maar het zotte was nu echter dat de commissie tenslotte met een candidaat uit de bus kwam, die een actief aanhanger en verdediger van McCarthy genoemd kon worden. Wekenlang heette men te zoeken naar een zeer onpartijdig man en toen werd Sears voorgedragen, een advocaat uit Boston, die herhaaldelijk in het openbaar partij gekozen had voor McCarthy. Aan vankelijk vertelde hij aan de leden van de commissie, dat hii nooit partij had gekozen voor of tegen McCarthy-isme. Men moet aannemen, d.at in elk geval een aantal le den van de commissie door de verklaring van Sears is misleid. Maar het was naïef van Sears en van degenen die achter deze candidaat stonden, te veronderstellen dat men de publieke opinie in de Verenigde Staten zo gemakkelijk misleiden kon. On middellijk begonnen de couranten hier uit spraken van Sears te publiceren, die hij in de afgelopen jaren in redevoeringen te berde had gebracht. Het leger, dat zich serieus op het komende verhoor schijnt voor te bereiden, begon ook in de archie ven te delven en na enkele dagen, toen ook de New York Times en de Washing ton Post zich tegen Sears begonnen uit te 9preken, kon de commissie wel niet anders doen dan de candidaat te kennen geven, dat hij bij her-weging te licht bevonden was. Nu moet men opnieuw naar een ju rist gaan zoeken, die het verhoor op onpar tijdige wijze zal kunnen doen verlopen. Bij dergelijke commissie-verhoren heeft de voorzitter van de commissie, in dit geval senator Mundt, officieel dë leiding, maar veel hangt er toch af van de juridische deskundige, die vaak vragen stelt, de stuk ken naar voren brengt enzovoort. Op zichzelf is de zaak natuurlijk niet zo bijzonder belangrijk: of het nu waar is, dat McCarthy en Cohn getracht hebben spe ciale voorrechten te verkrijgen voor de dienstplichtige Shxne daarbij ongeoor loofde pressie uitoefenend och, zulke dingen komen hier wel meer voor en ook elders in de wereld. De belangstelling is evenwel groot voor deze zaak, omdat men gevoelt, dat zich hier nu eindelijk een kans voordoet om McCarthy wegens onfatsoenlijke praktijken aan de kaak te stellen. Herhaaldelijk heeft men al beschuldigingen tegen deze senator naar voren gebracht, maar tot dusverre wist McCarthy steeds het net te ontduiken. Thans, doet zich een kans voor hem belang rijk in aanzien te doen dalen. (Dat hij „ten val gebracht" zou kunnen worden, kan ik mij nog moeilijk voorstellen). Dat zegt ech ter reeds heel wat, dat door de gebeur tenissen van de laatse tijd, McCarthy ken nelijk aan sympathie bij de massa heeft ingeboet. Het jongste opinie-ondei-zoek van Gallup toonde dat duidelijk aan. MOOSE JAW (Saskatchewan) (United Press). Het aantal personen, dat om het leven is gekomen bij een vliegtuigramp in Canada, waarbij een Harvard-lestoestel gisteren de staart van een groot lijntoestel ramde, is gestegen tot 37; 35 van de slacht offers bevonden zich aan boord van het neergestorte toestel van de „Trans-Canada Airlines". De leerling-vlieger die het les toestel bestuurde, vond eveneens de dood. Een schoonmaakster, die bezig was in het huis, waarop het verongelukte passagiers vliegtuig neerkwam, werd later dood te ruggevonden. De piloot van het passagierstoestel, die het kleine lesvliegtuig naar beneden en in zijn richting zag komen, trachtte wanhopig de dreigende botsing te vermijden. Secon den voordat de ramp gebeurde meldde hij over de radio: „ik kan niet meer uit de weg komen". Dit waren zijn laatste woor den voordat het lestoestel op de staart van de viei-motorige „North Star" invloog, waardoor deze neerstortte op een huis, dat slechts een blok van een school verwij derd lag, waarin 400 kinderen zaten. Onmiddellijk na de botsing trachtte de piloot van het passagierstoestel blijkbaar de nabijzijnde golfbaan te bereiken. Maar toen het zwaar beschadigde vliegtuig de laatste rij huizen aan de rand van het golf- veld bereikte, ontplofte het. De botsing geschiedde op een hoogte van 2000 meter. De bestuurder van het lesvliegtuig kwam uit Europa, en was in het kader van het opleidingsprogramma voor de luchtmacht van de NAVO in Canada gestationneerd. LONDEN (Reuter). Sir Winston Churchill heeft Donderdag in het Lager huis verklaard, dat hij van de Verenigde Staten inlichtingen over de waterstofbom- zou hebben verwacht, als de atoomover eenkomst, welke hij in 1943 in Quebec met president Roosevelt sloot, nog van kracht was geweest. Een Labourlid had hem gevraagd, of de bepalingen van deze overeenkomst voor zagen in het toekomstig gebruik van de waterstofbom. De premier antwoordde, dat, als de overeenkomst van Quebec van kracht was gebleven tot de waterstofbom practi- sche werkelijkheid werd met de ontplof fing in November 1952, hij gemeend zou hebben, dat de bepalingen van de over eenkomst eveneens op deze bom van toe passing waren. De voormalige Labourminister van Bui tenlandse Zaken Morrison zorgde daarna voor enige opschudding. Hij deelde mee, dat hij zich vergist had toen hij Maandag verklaarde, dat hij als lid van het oorlogs kabinet op de hoogte was geweest van de overeenkomst van Quebec. Ik heb nadere inlichtingen ingewonnen, zo zei hij, en be merkt, dat deze overeenkomst een per soonlijke was. Kreten van verwondering van Labour- leden klonken, toen Morrison verklaarde, dat „noch voor, gedurende, of na deze be sprekingen (te Quebec) het oorlogskabinet op de hoogte werd gebracht of zijn mach tiging voor de overeenkomst gezocht". DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Heine: Benijdenswaardig is de kunste naar, die het geluk heeft talent te hebben en bovendien het talent, geluk te hebben. (Gezegd over de componist Meyerbeer). WASHINGTON (Reuter). In een cir culaire van de Amerikaanse marine is ver klaard, dat iemand, die geen vakman is op het gebied van atoomwapens, in korte tijd onderdelen van een atoombom, welke afzonderlijk het land binnengesmokkeld kunnen zijn, kan samenstellen. Zelfs atoomwapens met een gewicht van vijf ton zouden in een ruimte van ongeveer 20 vierkante meter kunnen worden ge monteerd. Daarbij zou men, behalve ge wone werktuigen, slechts een licht hijs- toestel nodig hebben. De grondstoffen voor alle onderdelen zouden, behalve het splijt bare materiaal, in de Verenigde Staten kunnen worden verkregen. Zonder achter docht te wekken kan men elke hoeveelheid stalen of aluminium voorwerpen laten ver vaardigen. Doch verwerking van ongewone mate rialen, zoals beryllium, nikkel, uranium of wolfram, zou bijna zeker argwaan wek ken. Daarom zou men geen rekening hoe ven te houden met de mogelijkheid van een clandestiene werkplaats voor dit doei en voor het vervaardigen van krachtige ontplofbare stoffen, aldus de circulaire. Rome (Reuter) De schepen en vlieg tuigen, die op zoek zijn naar de vermiste Comet „Yoke Yoke" van de British Over seas Air Corporation (BOAC), welke in dienst van de Zuid-Afrikaanse luchtvaart maatschappij op weg was van Londen naar Johannesburg, concentreren hun nasporin gen op het zeegebied ten Zuiden van Capri, waar een Italiaanse korvet een grote olie vlek heeft waargenomen. In dit gebied had men lichten gezien, toen het toestel, aan boord waarvan zich veertien passagiers en een Zuid-Afrikaanse bemanning van zeven leden bevonden. Donderdagavond, korte tijd nadat het van Rome naar Cairo vertrokken was, ver dween. De korvet „Ibis"en de Italiaanse, Ameri kaanse en Britse vliegtuigen, die aan het opsporingswerk deelnemen, hebben hulp gekregen van een lijntoestel van de Scan dinavische luchtvaartmaatschappij SAS. De Cornet verliet Rome Donderdagavond om 19.25 uur en zou ongeveer drie uur later te Cairo hebben moeten landen. On middellijk nadat de verdwijning van het toestel bekend was geworden, kregen de bemanningen van de andere Cornets passagiersvliegtuigen met straalaandrijving van de BOAC order aan de grond te blijven. De Franse maatschappij „Union Aéro-maritime des Transports", die ook diensten met Cornets onderhoudt, had van ochtend een dergelijk besluit nog niet ge nomen. Voor alle Comets van de genatio naliseerde „Air France" geldt een opstijg- verbod sinds Januari j.L, toen de Comet van de BOAC „Yoke Peter" bij Elba veronge lukte. BERLIJN (Reuter) Volgens het West- Berlijnse anti-communistische inlichtingen bureau „West" is een Nederlander, teza men met twee Oost-Berlijners, verschei dene weken geleden door een Sovjet-Rus sisch militair gerechtshof te Oost-Berlijn op beschuldiging van spionnage en sabo tage, ter dood veroordeeld. De Nederlander, wiens naam nog niet bekend is, zou na zijn veroordeling naar de Sovjet-Unie zijn overgebracht, in afwach ting van de voltrekking van het vonnis. De twee ter dood veroordeelde Duitsers heet ten Karl Wolter en Johanin Drews. Ver scheidene andere beklaagden werden, op dezelfde beschuldiging, veroordeeld tot gevangenisstraffen van 20 tot 25 jaar. Het bureau „West" heeft zijn inlichtin gen verkregen van een man, die gevangen heeft gezeten in de gevangenis van de Rus sische geheime dienst (MVD) te Karlshorst in Oost-Berlijn. Vandaag is het revalidatiecentrum ,J)e Hoogstraat" te Leersum officieel geopend. Een door de KLM gemaakte luchtfoto van het gebouwencomplex tussen de bossen. Britse Comet van het type dat wordt vermist. Het thans vermiste toestel had te Rome 25 uur vertraging doordat herstellingen moesten worden verricht. De dienst Londen Johannesburg v.v. wordt door de BOAC en de South African Airways gezamenlijk onderhouden. Het vermiste vliegtuig vloog voor laatstgenoemde maatschappij, maar behoort aan de BOAC. Aan het opsporingswerk nemen talrijke Amerikaanse vliegtuigen van het vliegveld bij Napels, alsmede acht toestellen van de Italiaanse luchtmacht en vliegtuigen van de R.A.F. van bases op Malta deel. Ook met schepen wordt het zeegebied ten Westen van Calabrië afgezocht. Volgens de weerberichten vloog het toe stel waarschijnlijk door een storm, toen het verdween. Het opsporingswerk wordt be lemmerd door slecht zicht en een hoge zee in de Golf van Napels. Om 19.57 uur werd het laatste bericht van het toestel opgevangen. De piloot meld de toen, dat hij zich boven Napels bevond en in de richting van Sicilië vloog. De „Ibis" heeft op 80 mijl ten Zuiden van Punta della Campanella, de Westelijke punt van het schiereiland Sorrento dat tegenover Capri ligt, een grote olievlek waargenomen. Op de plaats, waar de „Ibis" een olievlek had waargenomen, heeft men geen wrak gevonden. Het is mogelijk, dat de olie af komstig is van een passerend schip. Overi gens is te Malta een bericht van een Ame rikaans marinevliegtuig ontvangen, waarin een grote olievlek op 90 mijl ten Zuiden van Napels wordt gemeld. (Van onze correspondent in Bonn) De drie Westelijke Hoge Commissaris sen hebben gisteren een verklaring gepu bliceerd waarin zij aankondigen dat hun regeringen de zogenaamde souverein ge worden Duitse Democratische Republiek in de Sovjet-zóne niet zullen erkennen. Zij willen er ook verder van uitgaan dat de Sovjet-Unie in de Sovjet-zóne de enige verantwoordelijke mogendheid is. In Bonn wacht men nu enigszins angstig af welke Westelijke mogendheid er des ondanks toe zal overgaan de D. D. R. in de een of andere vorm te erkennen. Men schijnt van plan een dergelijke stap als een „onvriendelijke handeling" te be schouwen. Daarbij komt, zo verklaarde men, dat reeds 21 staten, na,melijk de sta ten die het Londense accoord over de Duitse schulden hebben getekend - Neder land heeft dit niet gedaan - alleen de bondsrepubliek als de rechtmatige opvol ger van het Duitse rijk erkend hebben en daar dus nu niet van af kunnen. Gaan sommigen van die 21 staten wel tot er kenning van de D. D. R. over dan - zo heet het - zou de Bondsrepubliek op haar beurt zich weer van haar financiële ver plichtingen tegenover die staten ontslagen kunnen achten. DJAKARTA (Aneta) Naar aanleiding van berichten, dat het hoofd van de vul- canologische dienst, drs. D. Neve, het voor nemen heeft zijn ontslag aan te bieden, deelt het ministerie van Economische Za ken mede, dat hij reeds als hoofd van de Vulcanologische Dienst is geschorst. Als reden werd opgegeven, „dat drs. De Neve zijn post heeft verlaten en handelingen heeft verricht, die in strijd zijn met de in structies." (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand •So <D - SP E-t- Helsinki half bew. NW 6 0 0 Oslo motregen O 1 1 0,1 Stockholm onbewolkt windstil -4 0 Kopenhagen licht bew. O 5 1 0 Londen nevel WNW 2 1 0 Amsterdam licht bew. ozo 3 4 0 Brussel onbewolkt ONO 5 2 0 Parijs onbewolkt windstil 0 0 Bordeaux zwaar bew. NNO 2 5 0 Grenoble geheel bew. NNW 1 7 0 Nice zwaar bew. NW 5 12 0 Warschau licht bew. N 7 0 0 Berlijn licht bew. O 5 1 0 Frankfort zwaar bew. NO 5 4 2 München motregen NO 4 4 0,1 Ztirich motregen NNO 4 5 1 Genève geheel bew. ONO 5 6 0 Locarno regen O 1 10 3 Wenen (geen opgaaf ontvangen) Innsbruck nevel windstil 5 0 Rome onbewolkt NNO 2 10 0,6 Neerslag laatste 24 uur DROOG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond, opgemaakt om 10 uur: Droog weer met over het algemeen weinig bewolking. Vannacht op vele plaatsen lichte en hier en daar zware nachtvorst. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen. 10 April Zon op 5.56 uur, onder 19.28 uur. Maan op 11.07 uur, onder 2.54 uur. Maanstanden 10 April 6.05 uur: Eerste kwartier 18 April 6.48 uur: Volle maan 26 April 5.57 uur: Laatste kwartier Hoog en laag water in ÏJmulden Vrijdag 9 April Hoog water: 7.53 en 20.29 uur. Laag water: 3.22 en 15.51 uur. Zaterdag 10 April Hoog water: 8.58 en 21.40 uur. Laag water: 4.15 en 16.55 uur.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1