hooi en gras groeien de kotters en sleepbootjes Geen straf voor schipper van de „Gorredijk" Agenda voor Velsen Kennemer Lantaarn Bezwaren tegen begraafplaatsplan veroorzaken ernstige stagnatie Havenberichten Auto- en Motorrijles Autorijschool SUCCES Gestoten op zandbank Fotobureau Chr. Pieterse Moet Eechtrop haar clublokaal afstaan? TAXI NODIG? 10 Vier wedstrijden voor „Stormvogels" Leraar lichamelijke oefening aan de Openbare lagere scholen TROUWFOTO'S Wedstrijden voor Waterloo Kappcrsverzoek afgewezen Op andere kerkhoven moesten al graven „geroerd" worden REMINGTON-R AND CHR. VISMAN Burgerlijke stand Velsen BEL SOOO ZATERDAG 10 APRIL 1954 Het doet wat wonderlijk aan, in het Noordhollandse polderland plotseling een seheepsbouwwerf te ontdekken, die voor de visserij bouwt. Toch is er zo één, die als Boot van Woubrugge en de Industrie van Alphen de brug naar het verre zoute water heeft geslugen en waar tradities worden hooggehouden van degelijke kotterbouw. Westgraft- dijk heet de plaats en „Voorwaarts" de werf, waar deze tegenstrijdigheid te vinden is. WAAR HET WATER breed-uitgemeten en royaal in de aarde gebed ligt en de hoogspanningsmasten op hoge stijve benen door de weiden stappen, daar is het goede land van Akersloot en Westgraftdijk. Het Uitgeestermeer wordt door de zon en de wind tot een vel gerimpeld zilverpapier geslagen en de kleine trek-pont over de brede boezem tussen de beide dorpen duwt klokkende golfjes voor zijn brede neus uit. De wereld is hier stil, eindeloos stil. Over de stelp-hoeven ligt nog de rust van het prille voorjaar met hier en daar een koppel lammetjes rond een wollig moederschaap en de gier-wagens staan als verloren stippen op de bruine akkers. Mistroostig wijst een kleine wegwijzer in de richting van Westgraftdijk, als dat bijgeval van uw blinde kaart-oefeningen niet geheel meer onhouden moe hebben: rechtdoor, als een asfaltlijn langs het meer. Een kerkje, wat huizen en water, veel water in dit platte, lage land. Westgraftdijk, gemeente Graft. Onverwacht schiet er een vonk omhoog in' dit wonderlijk-rustige landschap en dan klopt plotseling het lawaai van een pneumatische hamer aan uw oren een felle rikketik van staal op roestig ijzer. Een werf. Midden in de eenzaamheid van al dat brede water met zompig land er tussen ge strooid die werf: „Voorwaarts', gebroeders v. d. Beidt. Er ligt een rijnaak langszij, die een nieu we stuurhut en patentroeren krijgt en twee sleepbootjes staan op de stellingen. De lier sjort een logge woonschuit naar boven voor een grote schoonmaakbeurt. En achter die lier staat dan de ene gebroeder v. d. Beidt, wiens gerekt Enkhuizens ac cent voorlopig de enige verbinding is tus sen de visserij, die hier tenslotte schepen laat bouwen en dat in-landelijke van een werfje met de klinknagelvoorraad als bij de kruidenier in gemerkte bakken: suiker, meel, gries. Hier dan klinknagelsnaar grootte; kan ik een kilo inpakken? 7 VADER en grootvader van der Beidt hebben dit bedrijfje heel klein en voorzichtig opgezet. Grootvader legde de allereerste spanten in Enkhuizen aan de zee die toen 'nog echt zéé was met kotters en botters van Urk en Volendam, Bun schoten en Enkhuizen. Grootvader was geen eigen baas, maar knecht op een werf en het moet voor de zoon een hele onder neming zijn geweest, op zichzelf te begin nen in de polder van Akersloot, in de buurtschap Westgraftdijk, waar de land rotten wonen, die ondanks alle water rondom alleen het hooi en de klaver ken nen en van de vis niet weten. IN de twintiger jaren heeft de vader van de gebroeders de sprong gewaagd. Het was maar een ijl begin, in de schaduw van het Westgraftdijkse kerkje. De helling kon een boerenschuittje re pareren en een Langedijker, als ge weet wat dat voor een vaartuig kan zijn. Meer niet. Maar het floreerde en groeide, groei de tot het nu te groot is geworden voor het kleine in het water liggende stukje grond, dat zelfs kotters voor Urk zag gebo ren worden en van stapel lopen en dat niet eens meer op zou kijken ^ls daar de kiel voor een logger gelegd zou worden. De Van der Beldts gaan evenwel weg, ze gaan terug naar de hoge zeedijk tussen Enkhuizen en Hoorn, waar het „Broeker haven" heet. Daar wordt een nieuw be drijf gesticht met een helling, die schepen tot 650 ton kan dragen en waar een loods bij gebouwd wordt, goed voor de aanbouw van twee kotters tegelijk. De zee, de dicht groeiende Zuiderzee, zal hen sparen, want het stuk water voor Broekerhaven blijft volgens de plannen van de Rijkswater staat open straks begint daar het grote binnenwater met zijn verbindingen naar de Rijn, het eiland van Dordt, waar ze sleepbootjes nodig hebben en ook naar Urk en IJmuiden, die nog wel eens een kotter zullen laten bouwen. OP het spantenbord van de Van der Beldts staat bouwnummer 367 in te kening. Dat zijn dus 367 scheepjes en sche pen naar eigen tekeningen. Meneer Swolsman van Kromhout was de leermeester, de kotterbouw is hier dus in dit vlakke land en straks op de Zuider zeedijk in vertrouwde handen. En een kuster zal er ook nog wel eens te water gaan. Burgemeester J. Elders van Bovenkar- spel, onder wiens ambtsgebied Broeker haven ressorteert, ziet de Van der Beldts van harte graag komen met hun nieuwe werf. Want de reden, waarom zij uit West graftdijk wegtrekken geen ruimte, maar bovenal geen volk te vinden geldt voor Broekerhaven totaal niet. Daar zuigen de fabrieken van de Zaan streek en de IJmond nog niet aan de jonge mankracht, daar is bovendien in Groo tebroek pas een nieuwe ambachtsschool gekomen en daar zijn handen voor de las- apparatuur, de klinkhamer en de buigper- sen te over. Enkhuizen en Hoorn hadden de werf ook wel willen hebben, maar als de Zuiderzee helemaal volloopt met land, is er bij Broekerhaven alleen nog maar ruimte. Vandaar dat Enkhuizen en Hoorn er koud van blijven. En burgemeester El ders tevreden is. HET lijkt vreemd, maar er trekken meer werven naar die schaarse waterrand rond de nieuwe Zuiderzeepolders: Mak- kum, Monnikendam. Muiden. Vertrouwend op het behoud van de visserij ondanks al les in de plaatsen aan het dode water, ver trouwend ook op de nieuwe mogelijkhe den, die er op de Noordzee zullen komen, maar waarvoor de schepen toch goeddeels op het oude nest zullen blijven. Voorlopig kunnen de Westgraftdijkers nog voort met de bestellingen - nee mooier nog: ze kunnen ze niet eens allemaal ac cepteren, omdat er geen ruimte en geen handen voor te vinden zijn. J. F. De elftallen van „Stormvogels" spelen Zondag de volgende wedstrijden: Storm vogels IWageningen I. 14.30 uur, Schoo- nenberg; Stormvogels IVDEM II, 12 uur, Schoonenberg; DEM IIIStormvogels V, 12.00 uur. DEM, Beverwijk; Stormvogels IX SHS III, 12.00 uur, Schoonenberg. Stormvogels I komt in het veld met: P. C. Kraak; D. v. d. Oever en M. Ponte; Fr. Venus, H. J. Snoeks en E. Westers; J. Lup- pens. J. P. Snoeks, G. v. d. Meer, B. Freriks en C. Stelling. Reserves zijn: N. A. de Graaf, C. Post, R. Luitjes, H. Lindenberg. Openbare debatvergadering De afdeling Santpoort van de Partij van de Arbeid houdt Maandag 12 April in café restaurant „De Weyman" aan de Hoofd straat te Santpoort Dorp een openbare debat-vergadering. Het onderwerp is ..Waarom stem ik KVP? Waarom stem ik PvdA?" Sprekers zijn de heren J. A. A. Poncin, kringbestuurder van de KVP en mr. G. J. H. de Leeuw, lid van de Katho lieke werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid. Ter voorziening in de vacature van leraar in de lichamelijke oefening aan de open bare lagere scholen, ontstaan door het aan mevr. H. Wedemeijer-van Leeuwen op haar verzoek verleende eervol ontslag, wordt de raad gevraagd te benoemen J. Mackaay, leraar in de lichamelijke oefening te 's Gravenhage. Het advies van de inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Zaandam is door B. #en W. bij de stukken gevoegd. ADVERTENTIE Gediplomeerde Instructeurs ZEEWEG 275 TEL 4333 KENNEMERLAAN 136 TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 SANTPOORT TEL. 7086 NU OOK LUXE VERHUUR De Inspecteur Generaal voor de Scheep vaart, de heer J. Metz heeft de Raad voor de Scheepvaart Vrijdagmiddag geadviseerd de heer G. Zuijderduijn, schipper van de IJmuidense motorlogger „Gorredijk" IJM. 75, niet te straffen voor het feit, dat hij op 12 Februari van dit jaar even benoorden IJmuiden met het schip aan de grond stootte. De heer Zuijderduijn voer pas sinds Januari als schipper met dispensatie, daar hij nog niet twee jaar als stuurman had gevaren. „We zijn er een beetje van ge schrokken", zei de heer Metz, „de ma noeuvre doet denken aan enige onervaren heid. De schipper heeft er echter een les uitgetrokken en daarom trekken we de dis pensatie niet in". De logger „Gorredijk" was op 12 Fe bruari thuisstomende, nadat het schip op In dat wijde land rond Graft wordt een aak geschilderd een sleepboot staat op stapel en de kotterbouw tiert er welig: werf ,X>e Voorwaarts" in Westgraftdijk. I ADVERTENTIE RAADHUIS en KERK Hoofdstraat 179 Santpoort Telefoon K 2560 - 8129 tN ZATERDAG 10 APRIL IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur: „Obsessie". Rex, 20 uur: „Het huis aan de rivier". Groninger Vereniging, 20 uur: Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, to neelvoorstelling. ZONDAG 11 APRIL IJMUIDEN Thalia, 15 uur: „Soldaat Boem"; 19 en 21.15 uur: „Obsessie". Rex, 15 en 20 uur: „Het huis aan de ri vier". MAANDAG 12 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur: ,,'t Begon in Sjanghai". Rex, 20 uur: „Het huis aan de rivier". Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 19 tot 21.30 uur. VELSEN Lekenspelgroep van de Oecumenische Jeugdraad, 20 uur. Ned. Herv. Kerk: op voering Paasspel. Raadhuis, 1012 uur. spreekuur burge meester van Velsen; 1517 uur, spreek uur wethouder van onderwijs. Te kijk Velen hebben hun neuzen platgedrukt tegen het winkel raam van meneer Engelhart aan de Trompstraat, die daar niet alleen een jolige Javaan se aap in het zaagsel te gast heeft, maar bovendien in de andere kast dan een koppel piepkuikens. Nu ben ik niet erg op het ten gerieve van het kijkend publiek uit stallen van zulk gedierte, vooral niet met kuikentjes, die het in die eerste levensdagen eigenlijk niet zonder moeder de kloek kunnen stellen en in dat opzicht zijn velen het met mij eens geweest, blijkens de brieven over dit onderwerp. Een meneer uit Velserbeek, die ernstig naar de verrichtin gen van de aap heeft staan kijken merkt op, dat het een schandaal is; een dame uit de Rivierenbuurt struikelt over de belendende kuikentjes om redenen van dierbescherming. Ik kan hen echter ten. volle gerust stellen, want ten eerste is de aap Kees de persoonlijke hartelap van de familie En gelhart, die dit grappige kleine mevrouwtje dan ook nooit verkopen wil en er uit stekend en vakkundig voor zorgt en daarenboven: de piep kuikens worden beslist niet aan kinderen verkocht alleen serieuze reflectanten met verstand van pluimvee mogen er een paar hebben als begin van een kippenstapel. Gelukkig dus géén schandaal en gelukkig géén struikelpar tijen. Te veel jong goed Ik moet echt nog even in de beestenboel blijven. Dat Ker- bertasyl zit namelijk tot zijn nek toe vol met jonge honden, die in verband met ontluiken de lentes en uitlopende blaren in groeiende getale ter wereld komen. Nu is het asyl daar wel voor natuurlijk, maar één keer houdj het op, zodat er bij deze een dringend beroep op de mensheid gedaan wordt een jeugdige spring-in-'t-veld af te halen. Als ge het dan maar voor Pasen doet, dan zijn niet al leen uw Paasdagen geslaagd dank zij de nieuwe huisgenoot, maar heeft ook hij nog wat aan de feestdagen gedurende welke hij anders in een hokje moet zitten kniezen. Deze mil de overweging is trouwens niet de enige, die geldt: het asyl gaat op Goede Vrijdag en met de Paasdagen dicht om de baas en zijn gade even op adem te laten komen en die dagen kunt ge dus niet terecht. Om nu eens mooi te rijmen: „Wilt ge een hond, doet het terstond." Kruis De Pieter Vermeulenschool draagt blijkbaar een zwaar kruisje vanwege het kruispunt Lange NieuwstraatVelser- duinweg, want dat kruispunt is zo gevaarlijk voor de kin- ders, die uit IJmuiden-cen- trum naar de school en terug moeten, dat een stuk of wat ouders hun jongste kroost niet meer naar die school durven laten gaan. Nu heeft men geprobeerd deze kwestie recht te trekken door de schooltijden te ver anderen, maar dat werkt ook averechts vanwege de bezwa ren, die dat oplevert voor de huishoudelijke besognes der diverse moeders. Zou het zo roepen deze moeders vertwijfeld erg moeilijk zijn een kwartiertje bij het in- en uitgaan van de school een politieagent op het bedreigde punt te installeren, die de jeugd over het kruis punt helpt? Helaas moet de polifie mij vertellen, dat zulks niet wel mogelijk is, omdat er ten eer ste zoveel van die knelpunten in de gemeente zijn, dat het corps wel verdubbeld mocht worden om ze allemaal te be waken, maar dat het boven dien uit de Velsen-Noordse praktijk gebleken is, dat vele kinderen zich geen spat aan trekken van die vaste over steekplaatsen en maar kris kras en zig-zag, om niet te zeggen zig-kras over de weg hollen. Bovendien het spijt mc, dat het gezegd moet worden werken de onderwijzers ook niet erg mee, want het zou naar de bescheiden mening van de politie helemaal geen grootse opoffering zijn, als de leerkrachten bij toerbeurt de kinderen onder hun bescher ming zouden nemen om ze veilig door de woelingen des verkeers te loodsen. Een knappe bol, die daar nu weer uit komt. In de ren Ik moet nog even terugko men op het verhaal van vorige week over het IJmuidense meisje, dat met twee door haar belaagde hondenkinderen een poosje in de verblijfplaats dezer honden werd afgezon derd om haar mores te leren: het verwijt, dat degeen die het kind (vijf jaar) opsloot, tact loos te werk ging, mag dan wel blijven bestaan, de aanlei ding tot deze kleine straf oefening lijkt me een nadere beschouwing toch wel waard. De jongedame in kwestie is blijkens mededelingen van derden geen gemakkelijke zuster; zij heeft een ware veldslag tegen de twee hon debeesten ontketend en haalde er op het laatst zelfs hele détachementen leeftijdgenoot jes bij, om de beesten eens flink met stenen te bekogelen. Tenslotte is het kind door een begrijpelijkerwijs verontwaar digde hondebazin in de kraag gevat en enige tijd bij de jon ge honden opgesloten: Die honden vonden het een ver makelijke zaak en hebben het de kleine plaaggeest even mooi lastig gemaakt, met het ge volg, dat zij nu nóg meer een hekel aan de dieren heeft ge kregen. En dat is zo jammer. Toegegeven: zo'n kind haalt een mens vaak het bloed onder de nagels weg. Maar toch blijf ik er bij, dat deze negatieve straf, die nog gevolgen had ook, beter vervangen had kunnen wor den door een poging tot posi tieve opvoeding. Bijvoorbeeld door de boos doenster van vijf hele jaren aan de hand bij de honden te brengen ter vriendelijke ken nismaking, of haar eens een paar keer met het jonge goed te laten wandelen. Want ik kan me niet voorstellen, dat een kind van vijf jaren zo in tens een dier van vier maan den kan treiteren, zonder dat er wat anders achter zit. Is er nog iets te herstellen? LAMPENIER 1 Februari naar de visserij was vertrok ken. Het was heel behoorlijk weer en de schipper stond zelf op de brug. Met het oog op do mist nam hij een Consol-peiling en liep daarna de boei ST. 5 aan, die hij om twee uur passeerde. De koers, die de schipper had uitgezet op de IJmuidense pieren, werd Zuid kwart Oost. Men voer in de mist en om ongeveer 19.45 uur stoot te het schip op een zandbank ten Noorden van de pieren. Van 18 uur af had het echo lood bijgestaan, maar het bleek dat dit ap paraat beneden de tien vaam weigerde. Er was ook een paar keer met de hand gelood. Onmiddellijk daarna lag de „Gorredijk" weer vrij en hoorde men het mistsein van IJmuiden. Men voer ZZW en kwam om half negen de Vissershaven binnen. De heer Zuijderduijn heeft het ongeval onmiddel lijk bij de Scheepvaartinspectie gerappor teerd en hij was er maar wat verwonderd over, dat hij nu nog voor de Raad moest verschijnen. De logger hoefde niet eens in het dok, er was niets beschadigd. De heer Metz kwam tot de conclusie dat men aan boord van de „Gorredijk" te veel had opgestuurd en dat er te weinig was gelood. Men had meer ZZW moeten sturen. Afgezien van de invloed van de stroom, stelde de heer Metz vast, dat het koers af zetten op IJmuiden krap is gesteld. Het leek hem'beter dit te doen op de uiterton, om daarna op de haven aan te sturen. In ieder geval had de schipper van de „Gor redijk" door meer gebruik te maken van het handlood evenwijdig met de kust naar IJmuiden kunnen stomen. Schipper Zuij derduijn was met het ongeval echter eer lijk voor de dag gekomen en dat sierde hem. Vandaar ook het advies hem niet te straffen. Hockeyclub „Eechtrop" een mi-nder pret tig gebeuren, dat noch in het belang van de hockeysport, noch in dat der eigen club en der tegenstanders is. Het terrein tegen over het Zandgat, waar de betonweg en de bunkers nog herinneren aan de bezet tingstijd, heeft de aandacht getrokken van de dienst Bescherming Burgerbevolking. Vooral blijkt deze dienst belangstelling te hebben voor de als kleedkamer ingerichte en goed onderhouden bunker met waslo kaal, toiletten en ander comfort. De ge hele inventaris zal waarschijnlijk worden meegevorderd, zodat Eechtrop weer van niets, iets moet gaan maken. In dit alles is één lichtpunt: de toezegging van de heer Boreel dat, indien deze vordering door gaat, een houten clubhuis op of bij het veld geplaatst zal mogen worden. Eechtrop wil dit gebouw dan geheel van buiten met stammen bekleden, zodat het een mooie en rustige aanblik geeft. Voor dit gebouw, dat voorlopig alleen nog in de fantasie der leden bestaat, is veel nodig dat met een actie voor de dag moet komen. Belangrijk zijn ook de steun en werklust van de leden. Een der leden heeft reeds spontaan aangeboden om even tueel hout, steen of andere vrachten kos teloos te vervoeren. Verwacht wordt dat de vordering van de ruimte na afloop van het hockeyseizoen zal geschieden. Voor de v.v. Waterloo zijn voor Zondag de volgende wedstrijden vastgesteld: Wa terloo 1-Meteoor 14.30 uur en IEV 2-Wa- terloo 2 14.30 uur. Waterloo 1 komt uit met: W. Kok; J. v. d. Steen en S. Zwart; J. Buding, N.N. en L. N. Schaap; A. F. Broek, J. Zwanen burg, G. Post, J. C. Stek en J. van Schoor. Paos-ontheffingiaat niet door De vakraad voor het kappersbedrijf ver zoekt het college van B. en W. in Velsen om de Winkelsluitingswet 1951 ïo te wijzi gen, dat de halve-dagsluiting voor de kap- persbedrijven niet zal gelden in de week, die vooraf gaat aan Pasen en Pinksteren, maar wel in de week, die onmiddellijk volgt op deze feestdagen. B. en W. merken ten aanzien van dit verzoek het volgende op: De Winkelsluitingswet zelf bepaalt, dat de verplichting tot sluiting van winkels gedurende een halve dag per week niet geldt in de tijdvakken van 29 November tot en met 4 December en 20 tot en met 24 December, op Zaterdag 30 December, op 31 December noch voorde weken, waar in Nieuwjaarsdag, tweede Paasdag, Hemel vaartsdag, tweede Pinksterdag, eerste Kerstdag, tweede Kerstdag of een nationale feestdag op een andere werkdag dan de aangewezen dag vallen. Deze bepaling geldt ten aanzien van alle winkelbedrijven. In verband hiermede zal de gemeente raad naar hun mening niet bij plaatselijke verordening voor bepaalde bedrijven een andere regeling ten aanzien van de halve- dag-sluiting mogen scheppen, te minder daar geen bijzondere plaatselijke omstan digheden kunnen worden aangewezen, die een zodanige afwijkende regeling zouden wettigen. Zij stellen daarom voor, het verzoek af te wijzen. Het lid van de Veisense raad, mevrouw C. L. van Wielink-Klimp, heeft B. en W. de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Hoever zijn de plannen gevorderd met betrekking tot de aanleg van een nieu we begraafplaats. 2. Wat is de oorzaak van dc trage gang van zaken in deze materie? B. en W. delen het volgende mede: 1. Ten einde de aanleg van een nieuwe begraafplaats nabij de Duin- en Kruid- bergerweg te Driehuis mogelijk te maken, werd in de raadsvergadering van 29 Juli 1952 vastgesteld het plan tot herziening van het plan van uitbreiding, aanwijzende de bestemming vain de in dat plan begre pen grond in hoofdzaak, voor het gedeelte der gemeente gelegen ten Zuiden van het Noardzeekanaal (3e herziening). Degenen, die zich met bezwaren tegen dit plan tot de raad hadden gewend, brachten deze ook bij Gedeputeerde Staten naar voren. Ter tegemoetkoming aan deze bezwaren hebben Gedeputeerde Staten een gedeelte van dit plan buiten de goedkeuring gela ten, doch overigens het plan goedgekeurd. Het is het college bekend, dat de voren bedoelde reclamanten zich df-arna tot de Kroon hebben gericht. De uitspraak van de ADVERTENTIE JUNIOR-RITER (Portable Schrijfmachine) 269.—. JUNIOR-RITER (Portable Schrijfmachine) 375.—. SUPER-RITER, de ideale kantoormachine 675.—. TELMACHINES met telrol v.a. 390. WIJK AAN ZEEëRWEG 4 IJMUIDEN Telefoon K. 2550 4619 OFF. REMINGTON DEALER Alle reparaties Onderhoud Revisie. Betaling is desgewenst in overleg regelbaar. Vrijdag 9 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Libelle van Rotterdam. Ardetta van Rotterdam. Boschfontein van Antwerpne. Talisse- van Le Havre. Minerva van Rotterdam. Noordholland van Wilhelms- hafen. Calle van Oxelosund. Martha van Kingslyn. Allan van Oscarhamn. Hermes v. Rotterdam. Wormo van Rotterdam. Cornelis van Fowey. Vertrokken zijn: Spica naar Rotterdam. Bonü Hills naar Baltimore. Wima naar Malmö. Pallas naar Rotterdam. Saturnus naar Londen. Fiona naar Vlaardingen. Bri- tsh Bugler van Southampton. Jelö van Oslo. Hinrich Peters van Norrköping. Oranjefon tein naar Southampotn. Taurina naar Ham burg. Deo Fevente naar Kopenhagen. Draco naar Rotterdam. Salland naar Hamburg. Kroon wordt thans afgewacht. Zodra deze bekend is kunnen maatregelen worden ge nomen tot het in eigendom verkrijgen van de benodigde gronden; deze omstandighe den zijn oorzaak van het langzaam vorde ren van deze aangelegenheid. De nog beschikbare begraafruimfen op de beide gemeentelijke begraafplaatsen hebben het intussen noodzakelijk gemaakt om over te gaan tot het roeren van gra ven. Daarbij is de, bij de begraafwet ge stelde termijn ruimschoots in acht geno men. GEBOREN: M. C. BurggraafKabel, z., Bonairestraat 56. Santpoort; C. de Niet—de Niet, z„ Scheldestraat 80, IJmuiden; W. van Koeveringevan de Hare. z., Wenckebach- straat 10, Velsen-N.; J. C. JacobsBakker, z„ de Ruyterstraat 116, IJmuiden-O.; B. Priester—Kleibergen, d.. Zeeuwstraat 20, Velsen-N.; A. C. Timmerman—Otte, z., Wij- keroogstraat 54, Velsen-N.; J. J. J. Carati— Koster, d., Wijk aan Zeeërweg 83, IJmuiden- Oost; C. H. Mik—Buntjer, d„ Gijzenvelt- plantsoen 183, IJmuiden; M. J. Hasper— Krammer, d., Radarstraat 128, IJmuiden; F. Zijl—Hoefakker, z„ Vechtstraat 61, IJmuiden. OVERLEDEN: P. Aarsen, 89 j., weduwnaar van G. Verweij, Kortenaerstraat 8, IJmuiden- Oost; G. C. van Kaik, 82 j„ echtgenote van J. A. Tiets, Wijkerstraatweg 21, Velsen-N.; M. de Vries, 80 j., wedjwnaar van F. van Urk, Stratingsplantsoen 20 rd, Velsen-N. ONDERTROUWD: T. W. G. Rijkers, van der Helststraat 20, IJmuiden en G. A. Faas, Kampasstraat 74, IJmuiden; H. L. Dekker, Elzenstraat 21, IJmuiden-O. en T. C. van de Keer, Iepenstraat 15, IJmuiden-O; K. D. Zeilmaker, Homburgstraat 74 rd, IJmuiden en G. Zeeuw, Planciusstraat 37, IJmuiden-O;. N. J. Peereboom, Cyclamestraat 13, Aals meer en B. M. van Leeuwen, Velserduin- weg 21, IJmuiden-O.; F. Been, Tulpenstraat 26 rd., Haarlem en L. Aa.'Goedhart, Waal straat 102, IJmuiden; A, van Os, Neptunus- straat 14, IJmuiden cn A. G. J. van Dijke, Rijksweg 238, Santpoort; H. J. Burrij, Rij- vordtlaan 32, Beverwijk en M. van de Wint, Lagerstraat 6, IJmuiden-O.; G. J. Galesloot, Wijkermeerweg 95, Beverwijk en G. P. T. van der Wiel, Meidoornstraat 3, IJmuiden- Oost; J. Schol. Harddraverslaan 30, Sant port stat. en M. E. de Boer, Sloterweg 32, Amsterdam; H. Vonck, Prins Mauritslaan 94, Bloemendaal en W. Post, Hofdijklaan 58, Driehuis. GEHUWD: A: Kuyper en M. A. Chr. Bos- driesz; J. Steens en E. Neeter. Anemonestraat 23, Santpoort; A. H. Hoenderdos en C. H. Soonius, Marcatorstraat 1. IJmuiden-O.; B. H. Löke en N. van der Linden, Zoutman straat 41, IJmuiden-O.; G. van Es en J. W. Tervoort, Kon. Wilhelminakade 32 rd, IJmuiden; T. P. Hoek en J. van Os. ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD AXGUA

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10