Epl mstm V Klaarheid gevraagd over uitzending naar Cortina en Melbourne R Chaos in Berlijn Clowntje Rick Sport in het kort Kosten achtduizend gulden per athleet Bi Ija rtp robleem 'V DINSDAG 13 APRIL 1954 Nederlands Olympisch Comité vergaderde Nederlandse zwemsters wonnen in Milaan Tennis Nederlandse Davis Cup- ploeg trainde in Haarlem Voetbal Naaldwijk-speler zou veld niet verlaten hebben Argentijns jeugdelftal versloeg Nederland (8-0) Wielrennen Ronde van Noordholland voor Rosendaler Keepers Duitse uitnodiging voor „De Kampioen" Volleyball-uitslagen Donner leidt na de zesde ronde G. Tb. Klein kampioen van Haarlem derde klasse Haarlemse basketball- ploegen samengesteld Motorsport Voorjaarsrit K.N.M.V. Voor de kinderen Hondententoonstelling „Winner 1954" Nederlanders na derde ronde uitgeschakeld Duitse tafeltennisploeg op 17 April naar Haarlem Paardensport B. G. Cromhoff kampioen terreinrijden FEUILLETON 5) In de jaarlijkse algemene vergadering van het Nederlandsch Olympisch Comité heeft de voorzitter dr. J. Linthorst Homan in zijn openingsrede het probleem aangeroerd inzake de voorbereiding van en de uitzending naar de Olympische Winter- en Zo merspelen in Cortina d'Ampezzo en Melbourne in 1956. Het bestuur, aldus dr. Lint horst Homan maakt zich zorgen over de voorbereiding van de Olympisehe Spelen van 1956. Principieel ziet het bestuur deze zaak zó, dat het bestuur verantwoordelijkheid draagt voor de uitzending van een team dat door zijn houding en zijn prestaties geacht mag worden op een niveau te staan, dat krachtmeting met dc athleten van wereld klasse toelaat. Negatief gezien betekent dit, dat het bestuur niet zal mogen mede werken aan inschrijving van hen die dat niveau niet hereiken. Positief gezien beduidt het, dat het bestuur de betrokken bonden moet wijzen op de grote ernst en nood zaak van zeer tijdige voorbereiding. Voor deze technische voorbereiding, training en selectie, is in eerste instantie echter niet het N.O.C., doch zijn de betrokken bonden zelf verantwoordelijk Bij het in het kader der algemene voor besprekingen reeds met enige bonden op genomen contact kreeg het bestuur de in druk, dat men de ernst der zaak wel inziet en ook pogingen tot goede voorbereiding doet, doch dat vaak de beschikbaarheid van krachten van wereld-niveau of de geldmiddelen tot gedegen voorbereiding ontbreken, of dat in sommige gevallen zelfs beide ontbreken. Daarom acht het bestuur zich verplicht nog eens op de noodzaak van gedegen voorbereiding te wijzen. De tijd is nog slechts zeer kort en het zou betreurens waardig zijn wanneer wij in 1955 en 1956 voor mislukkingen of voor verschillen van mening zouden komen te staan. Het be stuur zal er mede rekening houden en hoopt dat ook de bonden dat tijdig zullen doen dat de sterk gestegen wereld prestaties en ook de zeer hoge kosten van uitzending naar Melbourne het bepaald on mogelijk maken uitzendingen te gedogen van een karakter als in enkele gevallen bij de Spelen in Oslo en in Helsinki nog zijn toegelaten. Na medegedeeld te hebben dat dc Van Tuyll-beker ook voor 1953 aan de Konink lijke Nederlandse Schaatsenrijders bond is toegekend, wees de voorzitter van het N.O.C. er op, dat met de minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen een briefwisseling gaande is, over het vraagstuk van de sportsubsidiëring. Het bestuur meent, dat dit zeer belang rijke en blijkbaar ingewikkelde punt deze zomer in een speciale bespreking tussen het bestuur en de bonden zal kunnen worden bezien, aangezien deze kwestie nog niet helemaal rijp is voor behandeling in deze bijeenkomst. Wandelsport-conflict Aan het slot van zijn rede bracht dr. Linthorst Homan ook het conflict in de wandelsport ter sprake, het bestuur wacht nu af, óf een bespreking nog mogelijk is, wanneer zij zou kunnen worden gehouden, ADVERTENTIE SS FALCON TWEEDJASSEN 59.50 Tijdens de internationale zwemwedstrij den in Milaan hebben de Nederlandse zwemsters Geertje Wielema, Jennie Wel ling. Nel Garritsen en Greetje Kraan een uitstekende indruk gemaakt. Met uitzon dering van de 200 meter schoolslag eindig den alle nummers, waarop zü uitkwamen, in Nederlandse overwinningen. Van het viertal verrichtte Geertje Wie lema de beste prestatie, niet alleen door zowel de 100 meter vrije slag als de 100 meter rugslag te winnen, doch vooral door de goede tijd die zij op de vrij zware 33 1/3 meterbaan op de vrije slag noteerde. Met 1 min. 7.7 sec. werd zij eerste vóór haar clubgenote Greetje Kraan, die met 1.09.9 iets tegenviel. De 100 meter rugslag werd door Geertje Wielema gewonnen m 1 min. 14.8 sec. De Franse zwemster Marie André bezette met 1.18.8 de tweede plaats. Jennie Welling werd winnares van het nummer 100 meter schoolslag in de overi gens matige tijd van 1.25.8. De 4 x 100 meter wisselslag estafette werd eveneens een Nederlandse overwin ning. Geertje Wielema (rugslag), Jennie Wèlling (schoolslag), Nel Garritsen (vlin derslag! en Greetje Kraan (vrije slag) lieten de totaaltijd van 5 min. 22.4 voor zich afdrukken. Nel Garritsen was de enige Nederlandse zwemster, die het op een persoonlijk num mer niet tot een overwinning kon bren gen. Op de 200 meter schoolslag moest zij in Eva Gerard-Novak (België) haar meer dere erkennen, hoewel de vroegere Hon gaarse wereldrecord houdster met 3 min. precies geen opvallende prestatie leverde. Voor Nel Garritsen wezen de horloges 3 min. 1 sec. en of zij tot positieve resultaten zal kunnen leiden. Bij de behandeling van het jaarverslag bleek, dat de sportbonden het op prijs zou den stellen indien over de kwestie van de voorbereiding van en de uitzending naar de Spelen van Cortina en Melbourne een spe ciale conferentie wordt gehouden, welke dan op zeer korte termijn zal plaats vin den. Op een vraag van een der aanwezigen werd medegedeeld, dat voor de uitzending naar Melbourne een bedrag van 8000. per athleet beschikbaar moet zijn, hetgeen wil zeggen, dat voor een team van tien ac tieven, plus de daarbij behorende officials, trainers of verzorgers, 100.000.nodig is. Het spreekt vanzelf, dat de uitzending van athleten naar Cortina niet zulke hoge financiële eisen zal stellen. Onomwonden werd door het bestuur van het N.O.C. vast gesteld. dat de eisen voor de uitzending naar Melbourne hoger zullen zijn dan die welke golden voor de Spelen van 1952 in Helsinki. Het verzoek van de Nederlandse Jiu Jit- su en Judo Bond om als lid van het N.O.C. te worden toegelaten, werd afgewezen. Op voorstel van ir. H. F. Hopster (K.N.V.B.) zal het bestuur van het N.O.C. een poging doen de bij de judosport betrokken partij en tot eenheid te brengen. Op de banen van de Haarlemse Lawn Tennis Club hebben de candidaten van de Nederlandse Davls Cup-ploeg enkele trai ningspartijen gespeeld. Twee enkelspelen en een dubbel spel stonden op het pro gramma namelijk KrijtDe Mos. Dehnert Holst en Krijt/DehnertVan Meegeren/ De Mos. Dehnert behaalde een vrij gemakkelijke zege op Holst (4—6, 6—1, 6—1, 6—3). In de eerste set werd Dehnert nog al eens af geleid door de drukte in de lucht. Naast de tennisbanen vond namelijk terzelfdertijd de opening van een landingsterrein voor helicopters plaats. Holst kon van de min dere concenratie van zijn tegenstander pröfitëerën en de eerste set winnen. Daarna kreeg Holst echter geen voet meer aan de grond. Krijt gaf zijn tegenstander De Mos (oefenmeester) zeer goed partij. Hij bracht de twee eerste sets op zijn naam (61, 63) deels door slordig spel van De Mos, die niet minder dan 17 dubbele fou ten maakte. In de derde set nam Krijt een 41 voorsprong, kwam op 400 maar ge raakte toeh ineens volkomen uit zijn spel. De Mos won de set met 64 waarna de vierde set eveneens, na veel spanning, door De Mos met 75 werd gewonnen. De vijf de en beslissende set was geheel voor De Mos want Krijt bleek volkomen uitge speeld. De Mos won met 60 en daarmee de partij.. Het dubbelspel viel tegen omdat het dubbel Krijt/Dehnert enigszins onder de verwachtingen bleef. Toch hadden De Mos en Van Meegeren moeite genoeg om deze partij (best of three) in twee sets te win nen, (64, 75). De uitslagen waren: Dehnert versloeg Holst 46, 61, 61, 63; De Mos ver sloeg Krijt 1—6. 3—6. 6—4. 7—5, 6—0. De Mos/Van Meegeren versloegen Krijt/ Dehnert 64, 75. De uitslagen van de Zondag in Amers foort gespeelde partijen luidden: Dehnert Krijt. 4—6, 7—5, 1—6. 6—3, 6—4: De Mos- Van Meegeren 64, 36, 61, 46, 64; Krijt/DehnertDe Mos/Holst 63, 46 (gestaakt). Het bestuur van „Naaldwijk" verzoekt ons het volgende te willen mededelen: „In de wedstrijd NaaldwijkDelft, die bij de stand van tweetwee werd gestaakt, hebben de spelers van Naaldwijk niet geweigerd het strafschopgebied te verlaten, toen aan Delft een strafschop werd toegekend. Aan gezien de scheidsrechter in de mening ver keerde. dat een der Naaldwijk-spelers het veld wilde verlaten, heeft hij. naar hij later mededeelde, de ontmoeting gestaakt". In groep A van het FIFA-jeugdtoumooi heeft Nederland met acht—nul van Argen tinië verloren. Met rust hadden de Argen tijnen reeds een vijf—nul voorsprong. Van 't Hof en Rustnan vielen uit na valpartijen De negende ronde van Noordholland over een afstand van 220 km is In een fraaie overwinning van de 19-jarige Keepers uit Roosendaal geëindigd. Het was een vlakke wedstrijd» waarin drie grote valpartijen het veld, dat 170 km hijeen bleef, dunden. Vlak na de start in Wormer was o.m. Rus man het slachtoffer van een valpartij. Bij Hoorn behoorden tot de gedwongen uitval lers de Brabandej- Verstraeten en de Noordhollanders Arend van 't Hof en Post. Bij Medemblik volgde nog een valpartij. De wedstrijd kreeg steeds meer het ka rakter van een afvalwedstrijd door het hoge tempo aan de kop, waar de Beverwij- kers Hofland en De Ruiter en Steenvoorde uit Heemstede verdienstelijk werk deden. De uitlooppogingen slaagden echter voor lopig niet. Pas na 170 km, toen Uitgeest al weer in zicht kwam scheidden vijf man zich af: Keepers, Van Bockel, Wolfs, Hamelink en De Groot. Elkaar goed steunend vergrootte deze kopgroep de voorsprong langzaam, ondanks de felle jacht van het achtervolgende pe loton. In een lange sprint stormde het vijftal ten slotte op de eindstreep af, waar Keepers als eerste finishte. De uitslag luidt: 220 km: 1. Keepers (Roosendaal) 5 uur 4 min. 33 sec., 2. Wolfs (Vlijmen), 3. Van Bockel (Amsterdam), 4. Hamelink (Den Haag), 5. De Groot (Am sterdam) allen de zelfde tijd, 6. Snijders (Halfweg) 5 uur 6 min. 36 sec., 7. Van de Brand (Schijndel), 8. Looien (Steenber gen), 9. Van der Linden (Helmond), 10. Mehagnoul (Amsterdam) allen dezelfde tijd. Op uitnodiging van de Radsportvcrein „Stürmvogel" uit Duisburg, zullen zes ren ners van de Haarlemse wielervereniging de HSV „De Kampioen", tijdens de Paasdagen, aan twee belangrijke Duitse wegwedstrijden deelnemen. De renners die op deze dagen „De Kam pioen" zullen vertegenwoordigen zijn: Van 't Hof, Steenvoorden. Piet en Tonny Peters en Jan en Wil Eelsing. Zij worden vergezeld door de heer J. Stoop, die als ploegleider fungeert. Eerste Paasdag starten de Haarlemmers in de 120 kilometer lange Ronde van Duis burg en de tweede dag komen zij uit in de wegwedstrijd: Neuss—CleveNeuss. De volleyball-uitslagen van Maandagavond luiden: Dames. Eerste klasse: OSSHBC 13; HVS—Die Raeckse 1—3. Tweede klasse: PWN—Velox 2 0—4; Die Raeckse 3—VCR 3—1. Derde klsase: Rap. 2—Stampers 2—2: OG —HVS 3 4—0; AVC—Gios 2 4—0; HBC 3— Dio Raeckse 4 1—3; HVS 2—Santpoort 4—0. Heren. Eerste klasse: HVS 2Die Raeckse 04. Tweede klasse: HVS 3—Dc Blinkert 2—2; VCR 2—Sportief 3—1; PSVH 2—Rap. 2 2—2; OVRASantpoort 13. Derde klasse: StampersRap. 3 31: PWN 2De Blinkert 2 22; Die Raeckse 2 Leonidas 2 31; GiosDie Raeckse 4 22. Persoonlijk schaakkampioenschap De uitslagen van de afgebroken partijen uit de vierde ronde van het kampioenschap van Nederland luiden: Van den BergDon ner 'i; Mühring—Spanjaard 10. Uitgestelde partij: CortleverVan den Bosch xf». De uitslagen van de zesde ronde zijn: Van den BergVan den Bosch 01; Kramer Donner L; Euwe—Cortlever 0—1; De Jong—Orbaan 0-1; Mühring— v. Scheltinga h—SpanjaardBarendrecht V212. De stand luidt na de zesde ronde: 1. Don ner 4's pnt.; 2. Cortlever 4 pnt.; 3. en 4. Euwe en Kramer'31-.: pnt.; 5. tot en met 9. Mühring. Spanjaard. Barendregt, Orbaan en Van den Berg. 3 pnt.; 10. Van den Bosch 2 pnt. en, een afgebroken partij; 11. Van Scheltinga 1 punt en twee afgebroken partijen; 12. De Jong pnt. en een afgebroken partij. De eerste winnaar uit het tournooi om het persoonlijk schaakkampioenschap van Haar lem is bekend: het is G. Th. Klein (Het Oosten), die in de derde klasse ongeslagen kampioen werd en daarmede het recht ver wierf om volgend jaar in de tweede klasse uit te komen. In de hoofdklasse trokken enkele verras sende uitslagen de aandacht, waaronder de nederlaag van oud-kampioen P. E. Brom mer (Haarlem) tegen de jeugdige H. Happel (HWP). Het is nu wel zeker, dat P. E. Brommer, die reeds zijn derde nederlaag leed, zijn titel niet zal kunnen prolongeren. Bij materieel overwicht doch een positio neel slechtere stelling verloor hij een stuk en daarmede de partij. H. Happel is daardoor mede aan kop gekomen. Onverwacht kwam ook de nederlaag van J. P. Verhoeff (HSG) tegen G. Weert (Ken- nemerland). Dit is reeds de tweede verras sende nederlaag van de als favoriet geziene HSG-speler, die nu wel zo goed als uit geschakeld is. Ook in de tweede klasse verloopt de strijd zeer wisselvallig. Na de eerste ronde scheen N. J. W. Hoogland (HWP) onbedreigd win naar te worden. In de tweede ronde raakte hij echter van slag, doch ook zijn grootste* concurrenten faalden beurtelings. Zo ver loor in de laatste ronde F. Kokkelkoren (Het Oude Slot). De partij N. F. Huyboom (HPW)N. J. W. Hoogland (HWP), welke partij werd afgebroken in ongeveer gelijke stelling, moet thans de beslissing brengen. De uitslagen luiden: Hoofdklasse: G. WeertH. Happel li; H. HappelP. E. Brommer 10; J. P. Ver hoeff—G. Weert 0—1; G. B. v. d. Velde—E. J. de Ree afg. Eerste klasse: L. KensenP. Wilffert 10. Tweede klasse: N. F. Huyboom—N. J W. Hoogland afgebroken; H. J. BoomF. Kok kelkoren Sr. 10; T. VerkerkJ. B. Vonck 1—0. Derde klasse: H. Hollandermevr. R. On- vlee Lans 10; A. HerckenrathA. v. Sab- ben 1—0: G. Th. KleinA. v. Sabben 1 j'4. De voorlopige eindstand luidt: 1. en kam pioen: 1. G. Th. Klein (Het Oosten): 8 pnt.; 2. H. Hollander (HSG): 6)3 pnt. en nog een partij te spelen; 3. H. H. de Jong (SSCH): 5L pnt. en nog een partij te spelen. De samenstellingen van de Haarlemse basketball-ploegen die op Woensdag 14 April in de Maasstad tegen Rotterdam spelen luiden: Junioren: P. de Bie, K. Dingshof, P. Vee- i\enbos, H. Biesbrouck (Antilopen), F. v. d. Waals, H. Dinkelberg. H. v. Elk (Ooster kwartier), Bakker (Schoten), W. Jansma, B. Uljee <SCH). JDames: J. Huigen. C. Kors, T. Snel. N. Stëenkist (HOC), J. Koblens, T. Jore (HGA), M. Schrama, T. v. Deursen. A. Medemblik (Antilopen), J. v. Berkel (SC Haarlem). Heren: J. Mansvelden F. Hooyveld, M. Dinkelberg (Oosterkwartier), R. Noë, J. Swart (Antilopen), C. Rip, M. Molenkamp (HGA) V. Loze. Sanders (IHJ), Muilier, A. Wedemeyer (Excercitia), J. Meenhorst (Schoten). De KNMV kan op een zeer geslaagde voor jaarsrit terugzien, Van de negentig rijders, die voor dit traditionele evenement in Doorn van start waren gegaan, haalden twintig de finish in Veenendaal niet. Het- zwaarste ge deelte van het parcours, dat over een af stand van 240 kilometer liep, lag bij het landgoed Euven in de .omgeving van Arnhem. Bij de seniores luiden de uitslagen: Boven 250 cc.: Brouwer (Wilnis) met BSA 0 strafpunten. 250 cc.: Jansema (Hengelo) met Jawa 0 strafpunten. 200 cc.: Van Kalmthout (Hoofddorp) met Maico 0 strafpunten. 150 cc.: Knijff (Den Haag) met Puch 13 strafpunten; Langeveld (Noordwijkerhout) met CZ 18 strafpunten. 125 cc: De Bruyn (Hoofddorp) met Sparta 21 strafpunten. Zijspan 500 cc.: Donkelaar (Hilversum) met Jawa 10 strafpunten. Merkenteams: BSA 9 strafpunten (Knij- nenburg 9. Eldersen 0. Brouwer 0). Clubteams: M. C. Haarlemmermeer (16 strafpunten). Van Kalmthout 0, Haaker 2, Schreuders 14). De ook in ons land bekende draagbare radio heeft een zusje gekregen: de fiets- radio. De fietsradio bestaat uit een zes- krings-middelgolf ontvanger, die in een huls op het frame wordt bevestigd, een luidspreker, die een plaatsje vindt op het stuur en batterijen, die achter het zadel worden vastgemaakt. Foto: twee muzikale wielrijdsters met de fietsradio. Een prachtige demonstratie door de jagermeester Jos Gielissen met de meute van Prins Bernhard heeft Zondagmiddag de internationale hondententoonstelling „Win ner 1954". die in het RAI-gebouw in Am sterdam door de Koninklijke Nederlandse Kennelclub „Cynophilia" werd gehouden, besloten. Tot beste hond van de tentoonstelling is uitgeroepen de Bedlington terrier „Till van de Helmburg" van mej. H. Cloppenburg uit Winterswijk. De eigenaresse kreeg daarvoor de door H. M. de Koningin beschikbaar ge stelde zilveren médaille. Deze terrier bleek, naar het oordeel van de keurmeesters, tevens de beste zelfgefokte hond van de tentoon stelling te zijn en dus kreeg mej. Cloppen burg ook de door Prins Bernhard uitgeloofde zilveren médaille. De zilveren médaille van het gemeente bestuur van Amsterdam voor de beste groep, kwam ook in handen van mej. CloppenLurg voor haar groep Bedlington terriers. De beste Belgische hond en meteen het beste dameshondje van de expositie was „Ch. Ku-Lee of Alderbourne". een Pekingees van mevr. Y. de Nobele uit St. Nicolaas (België). Nee maardat was nou toch een rare geschiedenis! Rick wist niet, wat hij er van denken moest. Nergens was iets van Bunkie te bekennen! Toen Rick weer de trap op liep, kwam daar juist oom Tripje de gang op; hij had toch iets gehoord, al had Rick heel zachtjes gelopen. Wat is er aan de hand, Rick?", vroeg oom Tripje. „Waarom loop je zo midden in de nacht door het huis? Is er iets niet in orde?" Rick keek oom Tripje ongerust aan. Bunkie is wegr', zei hij. Oom Tripje zette grote ogen op van verbaztng. „Wat zeg je daar nouBunkie weg?" „Ja, oom Tripje", zei Rick. „Hij lag niet in oea roen ik waKKer werd; ik heb overal gekeken, maar ik zie hem nergens!" ..Heb je niet gedroomd?", vroeg oom Tripje. Maar hij zag wel dat Rick goed wakker was. En toen ging oom Tripje ook mee aan 't zoeken. Hij keek achter alle deuren, in de keuken, in de kamers, zelfs in de kelder. maar Bunkie was nergens te vinden. „Daar begrijp ik geen snars van!", zei oom Tripje. BEKERFINALE ENGELSE AMATEURS EINDIGDE ONBESLIST. De finale om de Engelse beker voor amateurs tussen Bishop Auckland en Crook Town is na verlenging onbeslist geëindigd: tweetwee. SCHOTLAND VERSLOEG WALES. In Edinburgh is een interland hockeywedstrijd gespeeld tussen de elftallen van Schotland en Wales. Na bij de rust met tweeeen de leiding te hebben gehad won Wales de ont moeting met drietwee. ZWALUWEN—RODE DUIVELS. Woensdag 12 Mei zal in het Olympisch sta dion in Amsterdam een wedstrijd Zwaluwen Rode Duivels worden gespeeld. Het betreft hier de returnwedstrijd van de ontmoeting op Mardi Gras die met vijfeen door de Rode Duivels werd gewonnen. HAARLEMSE BREEKT ZWEMRECORD IN AUSTRALIë. Bij de zwemwedstrijden in het Olympisch stadion in Adelaide (Z. Australië) is het kampioenschap 220 yard vrije slag voor dames behaald door mej. Henny de Vries, die op het Marnixplein in Haarlem gewoond heeft en die in October 1953 als gezinsverzorgster naar Australië emigreerde. Over dezelfde afstand was mej. De Vries bij de vorige kampioenschappen reeds tweede geworden. RUSLAND LID VAN TAFELTENNIS FEDERATIE. In een vergadering van de Internaitonale Tafeltennis Federatie is Rus land toegelaten tot het lidmaatschap. Na mens de Russische vertegenwoordigers was aangevoerd dat tafeltennis als een georga niseerde sport pas drie jaar geleden in hun land was ingevoerd, maar dat Rusland thans al meer dan 100.000 spelers en speelsters telde. Om de wereldtitels tafeltennis In de tweede ronde van het heren enkel spel heeft Pelser (Ned.) met 21—19, 21—18, 2113 van Meredith (Engeland) gewonnen. Bergmann (Engeland) won de eerste game van zijn partij tegen Hanschman (Duitsland) zonder veel moeite. Maar toen ging de Duit ser zuiver defensief spelen, een tactiek welke Bergmann overnam zodat in de volgende ga mes de tijdlimiet moest worden toegepast. Bergmann won tenslotte met 2113, 18—20, 6—7, 1910, 12—6. De verdere uitslagen luiden: Heren enkelspel, tweede ronde: Bukiet (V. S.) versloeg Scheffer (Ned.) 219, 2115, 21—13. Dames enkelspel, tweede ronde: Nora van Megen (Ned.) versloeg mevrouw L. Giraud (Frankrijk) 19—21, 21—15, 21—16, 12—21, 21—18. In de derde ronde van het herenenkelspel verloor Pelser (Nederland) van Gyetvai (Hongarije) met 218, 288, 2112 en Van Zoelen (Nederland) werd door de Tsjech K. Kadlec met 16—21, 21—23, 8—21. ver slagen. Ook Coby en Noortje van Megen werden uitgeschakeld. Coby van Megen verloor in de tweede ronde van mej. Tanaka (Japan) met 1221, 13—21, 16—21 en Noortje werd door Ange lica Rozeanu (Roemenië) in de derde ronde verslagen met 21—9, 21—10, 2114. Tijdens de Paasdagen zal een Duits tafel- tennisteam. bestaande uit de sterke junioren heren en vier dames, een tournée maken door ons land. De eerste wedstrijd zal op Paas-Zaterdag 17 April in Haarlem in het tafeltennishuis des avonds om acht uur plaats vinden en wel tegen een met Am sterdammers versterkte Haarlemse com binatie. De speelsterkte van dit Duitse team ligt op hoofdklasseniveau. Een der dames, Oda Mielenhausen. werd onlangs in de landen- wedstrijd EngelandDuitsland in het natio naal damesteam opgesteld. Na Haarlem wordt er gespeeld in Den Helder, Amsterdam en Eindhoven. De orga nisatie van deze wedstrijd berust bij de HTTV Togido. Zaterdagmiddag werden op de Lage Vuurse samengestelde kampioenswedstrij den terreinrijden gehouden, die bestonden uit een dressnurproef, een cross country en een sprinconcours. De totaal-uitslag luidt: Equipes: 1. en kampioen van Nederland Tilburgse Paardensportvereniging (J. Jan sen met „Sultan" en A. Jansen met „Whis ky") 852 1/3 pnt. 2. Twentse jachtvereni- ging. Individueel: 1. en kampioen van Neder land B. G. Cromhoff met „White Soeks" (Twentse jachtvereniging) 434 1/3 pnt; 2. J. Jansen met „Sultan" (Tilburgse Paar densportvereniging) 421 5/6 pnt. iv.PILT 1 Et PLAATS VAN AFSTOOT Zoals de tekening aangeeft liggen de bal len al aardig bij elkaar. Bij nadere be schouwing zien we echter dat de positie onherroepelijk verloren gaat, indien deze stoot met links effect wordt gemaakt. En waarom ook. Speel deze stoot met i-echts effect en men zal aan het resultaat zien dat dit veel beter is. Het stootbeeld is als volgt: bal B: 99/100 vol rechts; bal A: hart-hoogte, één centimeter rechts zij-effect, techniek drijvend. In het hygiënisch laboratorium aan de Catharijnesingel te Utrecht is de officiële opening geschied van de nieuwe behuizing van het Nederlands Universitaire instituut voor de productie van wetenschappelijke films, waarvan de werkzaamheden begonnen in 1950, maar dat tot nu toe in hetzelfde laboratorium primitief gehuisvest was. door Jean Bommart (vertaald uit het Frans) Daar liet hij het bij en wendde zijn hoofd af. Daarna keerde hij hun de rug toe en ging naar de tweede Sherman om zijn Duitse plunje uit te trekken. Hij was woedend: „Idioten", raasde hij, „idioten! Gelukkig dat die Grete gauw aan het pra ten is geslagen! Als het meisje in het dorp was gekomen voor ik het had verlaten, zou ik op een pracht manier door die Rupert gevangen zijnHoewel doof, zou hij toch naar de Gestapo getelefoneerd heb ben! Men zou me behandeld hebben als een vos, die gevangen was in het kippen hok!" Hij daalde in de tank af» kleedde zich uit en trok zijn andere uniform zo snel mo gelijk weer aan. Op enkele meters afstand stond een groep van de bemanning zachtjes te praten met onthutste gezichten. Bré- mond bemerktê op de zitplaats van de be stuurder een vlecht van groen gras. De grote kinderen, die belast waren met de be waking van Louisa, hadden getracht haar te vermaken door voor haar een krans te maken! Maar waar was haar mandje? Die kleine rakker had er wel voor gezorgd, dat ze dat niet vergat. Toen ze wegliep, had ze het meegenomen! Met gefronste wenkbrauwen klom Bré- mond uit de tank. Het was niet gepast, dat hij de schuldigen zou ondervragen. Dat ging Wainwright aan, of de chef van hun tank, Brougham. Hii was slechts een gast.... Hij voegde zich weer bij de an dere drie aan het begin van het bospad. „Neem mij niet kwalijk, dat ik zo snel verdwenen was", zei hij. „Ik voel me altijd slecht op mijn gemak, als ik verkleed ben. Gelooft u, dat de kleine naar het dorp is „Neen", zei Wainwright. „Gelukkig niet! We hebben onmiddellijk met onze verre kijkers de helling afgezocht. We zouden haar gezien hebben. Neen, ze moet het bos weer zijn ingegaan. Het onbegrijpelijke is, dat wij onmiddellijk in een kring van twee- of driehonderd meter het kreupel hout doorzocht hebben zonder haar te vin den! Ik heb de mannen, die verder wilden gaan, tegengehouden! ik vreesde voor nog meer ontmoetingen. De mensen uit Hart- feld zullen wel hierheen komen om hout te zoeken". „Ja, vast en zeker", zei Brémond. „Het is dolzinnig, dat we haar niet te ruggevonden hebben!" mopperde Lister. „Ik had haar zelf moeten bewaken in de taxi! Mannen zijn met haar komen spelen. Ondanks het consigne het was daarbin nen om te stikken hebben zij haar uit de tank gehaald en op het gras geïnstal leerd". „Goed", onderbrak Brémond. „Een se conde van onoplettendheid...." „Een vliegtuig is heel laag overgekomen. Zij hebben hun hoofd omhooggericht. En toen was het kind verdwenen in 't struik gewas! Maar ik kan mezelf nog maar steeds niet verklaren...." „Hebt u onder de tank gekeken?" „Onder de tank? Neen. ik geloof van niet". „Als ik zou moeten vluchten", zei Bré mond, „zou ik me daar verschuilen. Pas later, als mijn bewakers in het bos aan het zoeken waren, zou ik in het kreupelhout verdwijnen.... Maar het doei er weinig toe. Louisa kan op dit ogenblik nog ergens onder een struik liggen, omdat ze niet ver der durft te gaan. Dat is de beste veron derstelling. Of ze is op weg naar een ander dorp dan Hartfeld. Wat is in het bos het dichstbijzijnde dorp? Grünwald?" „Ja", zei Wainwright. „Grünwald, op vijf kilometer". „Vijf en een half". „Als dat haar dorp is en dat is waar schijnlijk, gegeven de plek, waar wij haar opgevist hebben dan zal het kind 3 uur nodig hebben om het te bereiken, aanne mend, dat zij dit gedeelte van het bos kent en zich niet in de weg vergistBoven dien zal het over een uur donker zijn. En dan zal zij nog langzamer opschieten. Ja, we hebben minstens vier uur rust voor ons". „In twee uur zullen wij Hartfeld be zet hebben", zei Wainwright. „We zullen de weg afsnijden, de brug opblazen en de boodschap verzenden", zei Brougham plotseling. „Dan is er niets ver loren! Wat een ramp, als dat kind alarm geslagen had in Hartfeld. Maar van die kant hebben wij niets te vrezen. Trouwens, naar mijn mening is die kleine niet gevaar lijk, absoluut niet. Hoe oud is zij? Acht jaar?" „Tien", zei Brémond. „Nu ja. Doodmoe en ontsteld over het avontuur zal zij thuis komen. In een ge hucht van houthakkers, ergens verloren midden in dit bos. Midden op de avond. Wat zal zij vertellen? Wat kan zij vertel len? Dat zij soldaten heeft ontmoet, die haar in een auto hebben meegenomen. Dat is alles. De ouders zullen natuurlijk denken, dat het Duitsers waren". „Zij heeft haar mandje meegenomen, nietwaar?", zei Brémond. „Ja", zei Lister. „Men heeft het niet teruggevonden. Waarom?" „Omdat men haar een zakje bonbons heeft gegeven. In mijn bijzijn heeft ze de helft er van opgegeten en toen de rest on der in haar mandje gestopt, waarbij ze zei: Dat is voor mijn kleine broertje Bubi". „Nu èn?" zei Brougham, terwijl het ge zicht van Wainwright betrok. „Daar jullie propagandazakies met bon bons voorzien zijn van de opdruk „United States Army". Hij oordeelde het overbodig zijn zin af te maken, haalde zijn schouders op en zweeg. „Luister", zei Wainwright met een doffe stem. „Als ik gedood word, dan wil ik de enige verantwoordelijke zijn. Ik heb Bil- kins verhinderd te schieten, ondanks de formele order. Ik verzoek u u deze verkla ring te herinneren, indien dat nodig mocht zijn". De andere drie bleven enige seconden sprakeloos. Wainwright voegde er aan toe: „Laat uw mannen eten, controleer goed hun uitrusting en hun wapens. Om zeven uur precies verlaten wij het bos". „Die Wainwright bevalt me beslist", dacht Brémont, terwijl hij zorgvuldig ieder onderdeel van zijn stengun ontvette. „Ik heb de indruk dat hij, hoewel hij al een jaar aan de oorlog deelneemt, nog maar net begrijpt wat het is. Maar hoeveel an dere Amerikanen zullen de oorlog be ëindigen zonder 't ooit te begrijpen? En hoevelen, die het wel begrepen hebben, zullen het weer heel snel vergeten?" Een andere gedachte kwam bij hem op: „Mijn flirt met Grete is gelukt. Met Louisa is mijn optreden een mislukking geworden. Heerlijke kleine bengel! Ik heb nog één hoop, waarvan ik Wainwright niet in kennis heb gesteld. Namelijk, dat zij tijdens die tocht van vier uur door de bos sen geen weerstand kan bieden aan haar snoeplust. Laten we hopen, dat zij de rest van de bonbons opeet en de lege zak weg gooit! Als zij dat doet, dan zal het nooit bij haar ouders opkomen, dat zij Amerika nen heeft ontmoet. Morgen zullen we onze twintig tanks zien arriveren, dan twee honderd, die door het Zuiden het Zevende Duitse leger in de rug zullen aanvallen Conclusie van deze onberispelijke redene ring: we kunnen niet anders dan over een week de oorlog winnen, als Louisa snoep lustig genoeg is! Komaan, het woord van Pascal is nog altijd waar: „Als de neus van Cleopatra korter was geweest, zou de we reld er anders hebben uitgezien!" HOOFDSTUK III Om tien minuten voor half acht was de overval voorbij en het plan van Wain wright met volledig succes ten uitvoer ge bracht. In het Duits aangesproken door Brémond, in hun eigen dialect zelfs, hiel den de twee schildwachten op -de toren hem in het donker voor een kameraad. Zij werden neergeslagen en geboeid. Stilletjes werd de wachtpost omsingeld en toen de oude Rupert zich naar de telefoon haastte, ontdekte hij dat die afgesneden was. Hij opende de deur en stond vlak voor een stengun. Hij capituleerde. Geen schot gelost! En juist op 't ogenblik, dat een van de tankbemanningen zich klaar maakte om de schildwachten van de brug aan te vallen, arriveerden die zeer geïrri teerd in de post om te eten: „Men had ons om zeven uur moeten aflossen!"» Voordat ze beseften wat er aan de hand was, waren zij al ontwapend. Een van hen had trou wens alleen maar een hagelgeweer. Dat was een jongen van twaalf jaar! (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7