Achttien jonge tuinders ontvingen het diploma ^Brieven aan cle redactie Sch oolvoetba Iwedstrijden gisteren begonnen Burgemeester Scholtens: „De jeugd is veel te stil" Watervliet I naar series in Muiderberg „Velser Kunstkring" in seizoen 1954-'55 Vanmorgen in de Vishal DONDERDAG 15 APR TE 1954 IS Uitreiking verkeersdiploma's Holland I bekertournooi Veilingen met Pasen Brandjes in bossen en in een boom Faillissementen Motordief had nog meer op zijn geweten Loggers naar westkust van Shetland? Klimmen in de bomen van Velserbeek Gewonde bij botsing in Castricum Geen ernstige consequenties Scheepvaart Het was Woensdagmiddag voor achttien jongelui van de Tuinbouwschool een ge wichtige dag, want na de vierjarige cur sus is hun het diploma uitgereikt. Vóór het uitreiken heeft de leraar de heer J. v. d. Poll echter nog een aantal vragen op hen afgevuurd, waardoor de aanwezige ouders en alle andere belangstellenden konden bemerken dat ze de gedoceerde stof goed in zich hadden opgenomen. De vragen waren zeer uiteenlopend: kennis van de grondsoorten, met daar op aansluitend over de bemestingsleer, de samenstelling van de verschillende mest stoffen, kennis van het plant- en zaaigoed, kennis van de vele bestrijdingsmiddelen tegen ziekten en insecten en tenslotte de behandeling van de verschillende soorten bollen en knollen. Uit handen van burgemeester mr. H. J. J. Scholtens, ontvingen de volgende leer lingen het einddiploma: B. de Ruijter, C. Beentjes, J. Sinnige, G. Honig, D. Numan, J. Zonneveld, L. Grapendaal, A. Huisman, T. Stammes, C. Duineveld en D. Sinnige, allen uit Heemskerk; W. v. d. Does en Th. v. d. Does uit Beverwijk; C. Bakker, Hei- loo; P. Baltus uit Akersloot; Chr. Brasser ert C. Brakenhoff uit Castricum en N. Duijn uit de Beemster. De burgemeester meende dat het wel de laatste keer zou zijn dat hij de diploma's uitreikte, daar het volgend jaar de school in de gemeente Heemskerk wel gereed zal zijn. In Beverwijk is niet de sfeer voor zulk een school, meende hij en sprak de wens uit, dat deze jonge krachten de tuin bouw ten goede zouden komen en dat zij open zouden staan voor het verenigings leven, wat hun vak betreft. „De jeugd is op dat gebied veel te stil", was zijn oor deel. Ir. G. W. v. d. Helm wees er als Rijks tuinbouwconsulent op, dat de opgedane kennis een basis is, waarop de jongens verder moeten bouwen. De agrarische stand moet op een veel hoger peil komen te staan en volgens de heer v. d. Helm is het goed dat, waar nodig, de ouders leren van hun zoon. De heer Verduin van de vereniging van oud-ieerlingcn sprak de wens uit dat de geslaagden bij de ouderen zullen komen en vechten tegen alles wat de tuinbouw be dreigt; wateronttrekking, vervangende gronden, industriegassen, en noem maar op. Tenslotte wenste de heer v. d. Poll De kinderen van de lagere scholen van Beverwijk, die met goed gevolg hebben meegedaan aan de verleden week gehouden examens voor Veilig Verkeer zullen tijdens een filmmiddag, die op Vrijdag 7 Mei in het Kennemer-Theater wordt gehouden, het diploma ontvangen uit handen van de burgemeester mr. H. J. J. Scholtens. De uitslagen van de Woensdagavond ge speelde wedstrijden in het Holland I beker tournooi waren: W.W. BoysGashappers 20 Breedband BoysCemij I 20 Omdat er heel weinig groente aan de Beverwijkse markt is zal er op Tweede Paasdag geen veiling worden gehouden. Daarentegen wordt er wel Tweede Paasdag om 10 uur een bloemenveiling gehouden. UITGESTELD De wedstrijd De Kennemers 2VSV 2 die Tweede Paasdag zou worden gespeeld is uitgesteld. VEILINGBERICHT 14 April Spinazie 4764; witlof 4572; radijs 918; raapstelen 710; rabarber (natuur) 3448; rode kool 7—10; gele kool 8—15; waspeen 12—23; prei 16—29; peen 4—7; uien 5—10. (Verkort weergegeven) Bevrijding. Nog enkele weken schei den ons van de 5e Mei, de dag der bevrij ding van Nederland en heel de mensheid, uit de greep van de vreemde bezetting. Als wij dit jaar de 5e Mei zullen gaan vieren, zal het negen jaar geleden zijn dat deze historische dag het „tot hiertoe en niet ver der" toeriep, na een tijdperk van terreur en onderdrukking, die het einde der men selijke beschaving in zich meedroeg. Door het brengen van enorme offers van de verbonden vrije volken kon dit diep beschamende juk van een innerlijk ver scheurde mensheid, worden afgewenteld en werd op deze gedenkwaardige dag, de door het zware leed gelouterde vreugde opge dragen aan een vrije mensheid. Er is reden om deze vreugde telkenjare tot uiting te doen komen, omdat deze vreugde mede hen tot dank strekt, die hun leven voor het hoogste goed hebben ge geven. Het behoort tot de taak van onze genera tie, deze vreugde inhoud te geven en te blijven vertolken, opdat komende genera ties zullen weten dat als deze historische datum niet zou zijn aangebroken, de mens heid in de slavernij zou zijn teruggeval len. En daarom mogen wij als Velsenaren ons gelukkig prijzen, dat de plaatselijke overheid van onze gemeente aan de 5e Mei de plaats zal blijven geven die haar toe komt. Voor deze zijn de woorden nog van kracht, die de Moeder des lands op de his torische datum van de 5e Mei 1945 tot haar landgenoten uitsprak en waarin zij deze datum uitriep tot een historische feestdag. Aan de ingezetenen van Velsen mogen wij vragen: Volgt dit goede voorbeeld en toont die dag dat ook wij deze dag weten te beleven, zoals de bewogen geschiedenis hem schiep. Geeft zoveel mogelijk vrij aan uw per soneel en waar mogelijk onderbreek op deze dag de arbeid enige tijd, want dank zij onze herwonnen vrijheid, kan dat weer. Gedenkt op de 4e Mei hen die vielen en brengt op 5 Mei de vreugde van de bevrij ding over op uw kinderen, opdat zij weten. C. SPOOR. Velsen de scheidende leerlingen toe dat het hun in het verdere leven goed mag gaan en dat ze flinke tuinders zouden mogen wor den, waar de omgeving iets aan heeft. Een paar leerlingen dankten de leraar en over handigden hem een mooie plant en een grote kist sigaren. Het Paasweekeinde zal door de korfbal vereniging „Watervliet" worden gebruikt om behalve aan de vastgestelde competitie wedstrijden ook deel te nemen aan serie wedstrijden. Het eerste twaalftal gaat Zondag naar Muiderberg voor de door B.I.G. te houden wedstrijden op het „Muiderberg" voetbal- terrein. Dit team bestaat uit de dames T. Waagmeester, J. Kluft, G. Kluft, S. Meyer, D Hartman, N.N. en de heren S. Hartman, J. v. d. Berg, W. Berghuis, A. Verkerk, Ar. Verkerk en N.N. Watervliet 4 ontvangt Aurora 4 uit Haarlem voor de competitie Zaterdagmid dag om twee uur. Na de fraaie 40 overwinning op Haar lem c bereikten de Watervliet B-adspiran- ten met 16 punten uit 12 wedstrijden de derde plaats na 2 A-ploegen in de gespeel de competitie. De Watervliet C-ploeg, die nog een mooie kans op het kampioenschap heeft (Onder Ons A 12 gesp. 20 pnt.; Watervliet C 10 gesp. 18 pnt.) gaat Zaterdagmiddag naar Sport Vereent C in Santpoort. Voor de adspiranten worden Maandag door D.T.V. in Amsterdam eveneens serie wedstrijden gehouden. De Watervliet-ploeg zal in deze wedstrijden aan DTV (Amster dam), DETO (Eindhoven) en KNS (Lei den) geen gemakkelijke tegenpartijen hebben. De oefeningen, die tot nu toe in de zaal zijn gehouden, worden voor de Velsense korfballers Woensdag voor de eerste maal weer op het „Watervlief'-sportpark voort gezet. Een deel van de Velsense jeugd heeft haar Paasvacantie ingezet met het uithalen van kattekwaad, waarbij het stoken van brandjes een belangrijk programma-onder deel vormde. De brandweer moest zowel naar het terrein achter de fabriek van Henfer aan de Haringkade, als naar het struikgewas bij de P. C. Hooftlaan in Drie huis uitrukken, om terreinbrandjes uit te maken. Er ging wat beplanting verloren. Aan de toegangsweg tot het zwembad „De Herenduinen" hebben kinderen een brandje veroorzaakt in een holle beuk, die prompt geheel in de brand vloog; de brand weer heeft de als een fakkel brandende boom later moeten omhakken, nadat de electrisehe leiding er af gehaald was door mensen van het P.E.N. De Velser Kunstkring „Voor Allen", sectie van de stichting „De Velser Ge meenschap" heeft het programma voor het seizoen 1954-1955 al gereed. Met het oog op de grote belangstelling heeft men het voornemen, thans dubbele voorstellingen te geven. De Kunstkring zal dan echter ten spoedigste moeten weten in hoeverre deze opzet kans van slagen heeft. Men wil dus graag weten op hoeveel de kunstkring kan rekenen. In September van dit jaar komt de Hoofd stad Operette (voorm. Fritz Hirsch Operet te) naar Velsen en in November volgt een operaconcert door 't Noord Hollands Phid- harmomsch Orkest met medewerking van solisten van de Nederlandse Opera. In Januari 1955 presenteert de Velser Kunst kring een toneelvoorstelling door de Haag se Comedie en in Maart volgend jaar treedt het Gezelschap Kaart in Velsen op. De prijzen van de abonnementen zijn eer ste rang f7.75 (losse kaarten f 11.50) tweede rang f6.75 (losse kaarten f9.50); derde rang f 5.75 (losse kaarten f 7.50) en vierde rang f 5.40 (losse kaarten f 5.25). De abonnementen zijn niet persoonlijk. In lichtingen en een prospectus zijn te ver krijgen bij het secretariaat van de Velser Kunstkring „Voor Allen", Cultureel Ge bouw, Moerbergplantsoen. Gisteren zijn de schoolvoetbalwedstrijden op de gemeentelijke voetbalvelden begon nen. Alles was weer prima in orde, alleen het weer werkte niet in alle opzichten mee. Wel bleef het gelukkig droog, maar het zonnetje, dat het verblijf op „Schoonen- berg" anders zo aangenaam kan maken, liet zich niet zien, zodat het er vrij fris was voor de toeschouwers, wier aantal dan ook niet zo groot was, als we dat gewoonlijk gewend zijn. De wedstrijden zelf hadden een vlot verloop. Liefhebbers van span nende wedstrijden en beslissingen met strafschoppen kwamen aan hun trek, maar ook degenen die veel doelpunten wilden zien, mochten niet mopperen. Er waren bijvoorbeeld uitslagen als 150, 170 eh 13—1. Vooral de Kohnstammschool heeft het moeten ontgelden: Drie elftallen dezer school kwamen in Afdeling D uit en alle drie verloren ze. Dan was de Jan Cam- pertschool fortuinlijker. Deze nam met 2 elftallen deel en beide ploegen zegevier den. De Willem de Zwijgerschool deed dit eveneens. Het eerste elftal van de Nijverheidsschool won in Afdeling B ongetwijfeld verdiend met 21 van de kampioen van het vorige jaar, de Creutzbergschool, maar het was toch enigszins sneu voor de kampioenen, dat zij door een strafschop moesten ver liezen. Aan strafschoppen was er overigens geen gebrek, want in de E-afdeling eindig den 3 wedstrijden, zeer tot genoegen van het publiek, in een gelijk spel, zodat straf schoppen de beslissing moesten brengen. In Afdeling C was dit bij HBS 2Nijverheids school 2 het geval. Al met al kan dus van een geslaagde openingsdag gesproken worden. Alleen zou de commissie graag zien, dat het publiek zich niet achter de doelen, maar langs de lengtezijden opstelde. De gedétailleerde uitslagen waren: Afdeling E St. Franciscusschool 2 Jan Campertschool 1 04; Adolf van Nas- sauschoolOssendorpschool 01; St. Li- duinaschoolInsingerschool 1 51; Emma- school—H. Hartschool 00; Theo Thijssen- schoolSt. Franciscusschool 1 11: Brede- rodeschoolJulianaschool 017; Comité- schoolMarnixschool 11; School met de BijbelJan Ligthartschool 113; Jan Cam pertschool 2Insingerschool 2 31: P. VermeulenschoolMoerbergschool 15; WatervlietschoolClara Sternschool 13. Na het nemen van strafschoppen kwamen de H. Hartschool, de Theo Thiissenschool en de Marnixschool in de volgende ronde. Afdeling D Kohnstammschool 3Elout De rechtbank te Haarlem heeft Dinsdag in staat van faillissement verklaard: M. Woestenburg, vertegenwoordiger, v. Oosten de Bruynstraat 49, Haarlem. Rechter commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. J. G. Bettink, advocaat en procureur te Haarlem. F. H. Groenendijk, Donkere Spaarne 8, Haarlem, en aldaar handelend onder de firma „Efhage". Rechter-commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. J. C. Smit- huysen, advocaat en procureur te Haarlem. Wegens gebrek aan baten zijn opgeheven de navolgende faillissementen. Op Dinsdag 13 April 1954: H. van den Broek, commissionnair, Nieuwe Gracht 102, Haarlem. Rechter-commissaris: mr. H. J. Ferwerda. Curator: mr. W. Glastra, advocaat en procureur te Haarlem. H. van Dijk, sigarenwinkelier, Leeuwe rikstraat 79, Haarlem. Rechter-commissaris: mr. C. E. Muller. Curator: mr. H. Jonker, advocaat en procureur te Haarlem. Door het verbindend worden van de uit- delingslijsten zijn geëindigd de navolgende faillissementen. De Vennootschap onder firma Moulin Rou ge, gevestigd en kantoorhoudende in het Tentrestaurant in het Florapark te Haarlem, en haar vennoot H. J. W. Thoolen, wonende Baan 7, Haarlem. Rechter-commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. B. J. Lambers, advocaat en procureur te Haarlem. H. Beckers, koopman, wonende te Haarlem, Houtplein 34, aldaar en alsmede te *s Graven- hage handeldrijvende als grossier in étalage- en aanverwante artikelen onder de naam „Nederlandse Etalage Industrie". Rechter commissaris: mr. C. E. Muller. Curator: mr. J. D. A. Viskil, advocaat en procureur te Haarlem. v. Soeterwoudeschool 015; Kohnstamm school 1Creutzbergschool 3 13; Kohn stammschool 2.St. Adalbertsch. 06; Nij verheidsschool 7W. de Zwijgerschool 3 1—4. Afdeling C HBS 2Nijverheidsschool 2 11 (Nijverheidsschool wint). Afdeling B Nijverheidsschool 1 Creutzbergschool 1 21; Visserijschool 1 HBS 1 14; W. de Zwijgerschool 1Open bare U.L.O. (Beverwijk) 42. Het programma van heden luidt: Afdeling E (winnaarsronde) Jan pertschool 1—Ossendorpschool; St. Li H. Hartschool; Theo Tsijssensch Julianaschool; MarnixschoolJan Ligt hartschool; Jan Campertschool 2Moer bergschool. Afdeling E (verliezersronde) St. Fran ciscusschool 2Adolf v. Nassauschool; In singerschool 1Emmaschool; St. Francis cusschool 2Brederodeschool; Comité- schoolSchool met de Bijbel; Insigerschool 2P. Vermeulenschool. Afdeling C St. Joannes U.L.O. 1Nijr verheidsschool 4; Willem de Zwijgerschool 2Nijverheidsschool 3; Duinwijkschool Nijverheidsschool 5; PapiervakschoolNij verheidsschool 6; Creutzbergschool 2St. Joannes U.L.O. 2. Afdeling B (winnaarsronde) Nijver heidsschool 1Willem de Zwijgerschool 1. Afdeling B (verliezersronde) Creutz bergschool 1Openbare U.L.O. (Bever wijk). De Velsense recherche heeft enige tijd geleden, zoals gemeld werd, de hand kun nen leggen op de vermoedelijke dader van de diefstal, die tijdens de Santpoortse ker mis van vorig jaar werd gepleegd ten na dele van een Maastrichtenaar, wiens nieu we motorrijwiel van het kermisterrein ont vreemd werd. Met de vermoedelijke dader is toen ook de motor in verwaarloosde staat teruggevonden. Het verdere onderzoek in deze zaak bracht aan het licht, dat in het gereedschapskastje van het motorrijwiel een electrisch. scheerapparaat was opge borgen, dat de eigenaar nog miste. De verdachte heeft nu bekend, dat ap paraat bij een bunker bij de Velserbrug te hebben verborgen, waar het nu eveneens teruggevonden is. Voorts gaf hij toe op 28 Augustus 1950 een nieuwe sportfiets uit de fietsenstalling van Rex te hebben ge stolen. De fiets is ook terug, maar in haast onherkenbare staat. „Abraham"-debacle Van de trawler „Abraham", VI. 77, die een twintiigdiaagse visreis raar de IJs landse wateren maakte, zijn van de 1050 kisten vis, die het schip aanvoerde, van morgen twee honderd kisten schelvis en wijting afgekeurd. De kwaliteit was zeer slecht en de vis was niet meer geschikt voor de consumptie Van de andere vis was de kwaliteit ook niet al te best. De schelvis, die een klein beetje goed was, zat tussen de f 20 en f 15 en de mindere kwa liteit haalde f 11. Zwarte koolvis maakte f32, kabeljauw deed van f40 tot f42 en een paar kistjes roodbaars gingen van de hand voor f 16 tot f 17. Wijting deed van f 14 tot f 13. De „Abraham" voerde aan 375 schelvis, 475 kabeljauw en gul, 50 koolvis, 125 wijting en 25 diversen. Het schip besomde vanmorgen het totale bedrag van f13.660 (zonder de opgehou den vis) voor bijna drie weken. Dagen en bedragen Nog iets van gisteren: de Norma maakte voor een reis van twaalf dagen f 19.700, de „Sohoorl" voor elf dagen f 12.700, de „Su matra" voor dertien dagen f 16.900 en de „Vios" voor een twaalfdaagse reis f20.090. De „Pietertje" haalde f9200. Twee trawlers Van de Noordzee kwamen twee trawlers: de „Postboy" met 125 kisten 9chelvis, 80 gul, 100 wijting, 450 makreel, 120 haring, 15 radio, 15 diversen en 275 stuks stijve kabeljauwen en de „Dirkje" met 60 kisten schelvis, 70 kabeljauw en gul, 350 ma kreel, 100 haring, 105 wijting en 15 diver sen. Voorts waren er twee loggers er wat kleine vaart met in totaal 20.000 kg. tongen. Kabeljauw tot wijting België nam de rijen kabeljauw mee voor f 50 tot f 60 en de kisten haalden van f 60 tot f 55. Het binnenland nam de grote gul voor f 20, de middel gul voor f 18 en de torren f 14. Zwarte koolvis ging het land in voor f 48 tot f 50, grote schelvis f 30, mid del schelvis f 30, kleinimiddel f 32, pennen f 36, braad f 22 tót f 18 en wijting van f 16 tot f15. Schollen De schol 3 haalde f 15 en de schol 2 van f 24 tot f 30. Engeland kocht de grove schol. Schol I ging de hal uit voor f 35 tot f 44, zetschol voor f 60. middel voor f 40 tot f 45. Tongen De grote tongen haalden f 1.50, grootmid del van f 1.40 tot f 1.35, halve pondjes van f 1.30 tot f 1.45, tong I van f 1 40 tot f 1.45 en de slips van f 0.90 totf 1. Makreel en haring De makreel zat tussen de f 17 en f 18 en de haring haalde van f 17 tot f 13. Voor morgen Voor de Vrijdagmarkt wordt gelost de „Herman". Het schip heeft duizend kisten vis aan boord, waarvan 800 haring en ma kreel. Besommingen van heden Post Boy f20.400. Dirkje f 12.900, Ara ham f 13.660 (IJsland, zonder de 200 kis ten opgehouden vis). Loggers: KW. 28 f3120, IJm. 53 f4730. KW. 189 f300, KW. 92 f 540, KW. 60 f 630, KW. 35 f 880, KW. 53 f 550; KW. 128 f 740, KW. 31 f 840, IJm. 11 f1170, IJm. 276 f470. IJm. 230 f480, IJm. 3 f 560. In de Hervormde Kapel te Hilversum heeft ds. N. P. E. G. van - TJchelen, 83-jarig emeritus Hervormd predikant, Woensdagochtend het huwelijk ingezegend tussen dr. J. J. Mariens en een van zijn achtentwintig kleinkinderen, mejuffrouw A. J. van Uchelen. Een herhaling van een zo zeldzame inzegening volgt in Mei a.s. wanneer ds. van Uchelen het huwelijk zal inzegenen tussen ds. J. Hol en een tweede klein dochter, mejuffrouw B. van Uchelen. Als predikant en als grootvader feliciteerde ds. Van Uchelen na de huwelijksvoltrekking het jonge paar. Naar,wij in Scheveningen van reders- zijde vernemen,"bestakh er plannen énkele'1 loggers uit te zenden voor de drijfnet haringvisserij aan de Westkust van Shet land bij Castle-bay. Deze schepen zouden dan uitvaren vóór 25 Mei, wanneer de jacht op de Hollandse nieuwe begint. Het betreft echter geen nieuw experi ment. Reeds omstreeks 1900 voeren zeil- Loggers naar het hoge Noorden. Men viste toen bij Stornoway (Hebriden) en aan de Westkust van Shetland bij Castle-bay. De resultaten waren destijds echter niet groot, waardoor men het experiment niet her haalde. De Castle-bay-maatjes zijn groot van stuk en van zeer goede kwaliteit. De log gers die in dit gebied de visserij beoefenen, hebben veel met ruw Oceaan-weer te kampen. Hoe de proef met gemotoriseerde schepen zal aflopen, wil men afwachten. Men acht het mogelijk dat de resultaten lonend zul len zijn. Vanmorgen hebben enige jeugdige deel nemers van de jeugdclub van de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren, afdeling Velsen en Omstreken een paar nestkastjes overgedragen aan het park „Velserbeek". De heer C. A. K. van Aalst heeft namens de plantsoendienst deze kastjes in dank aanvaard en de heer W. J. Braak, die de Nederlandse Jeugdbond'voor Natuurstudie vertegenwoordigde is in de bomen geklommen om deze vruchten van noeste handenarbeid de bestemde plaats te geven. In het geheel zijn onder leiding van de heer G. J. Kwakkel vijf kastjes vervaar digd door dertig kinderen. Twee kastjes hebben nu een plaats, de andere drie zul len een dezer dagen hun bestemming vin den. Mej. A. E. Rosendahl, bestuurslid van de vereniging van dierenbescherming en de hoofdagent van politie de heer Te Lindert waren bij de symbolische handeling van vanmorgen mede tegenwoordig. De ministers van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en van Buitenlandse Zaken, de minister zonder portefeuille en de minister van Justitie hebben de Eerste Kamer hun memorie van antwoord doen toekomen over het ontwerp van wet tot vaststelling van een maaswijd<te van zee- visnetten en van minimummaten op som mige zeevissoorten. Hieraan is het vol gende ontleend: De ministers hebben kennis genomen van de opvatting van enkele leden, dat de kust vissers in een moeilijke positie worden ge bracht, zo het wetsontwerp tot wet wordt verheven. Kennelijk vrezen deze leden, dat de kustvissers niet in de gelegenheid zul len zijn de nieuw aan te schaffen trawl- netten met een maaswijdte van 75 mm af te vissen. Inderdaad is een onderzoek gaande nopens de vraag of voor dé lichte trawl een maaswijdte van 70 mm wellicht voldoende zal zijn. Het laat zich echter aanzien, dat mei het verzamelen van de gegevens, p/elke voor het vormen- van een wetenschappelijk gefundeerd oordeel ver eist zijn. nog geruime tijd gemoeid zal zijn. Anderzijds moet .niet uit het oog verloren worden, dat trawl-netten slechts geduren de een beperkte tijd kunnen worden ge bruikt; in het bijzonder dat gedeelte van die netten, dat wordt aangeduid als „de kuil", is in sterke mate aan slijtage onder hevig. Onder deze omstandigheden wil het de minister voorkomen, dat de door de be trokken leden gevreesde consequenties zich naar alle waarschijnlijkheid niet zullen voordoen. In ieder geval kunnen de minis ters geen aanleiding vinden de toezegging te doen, dat aan de kustvissers een tege moetkoming zal worden verleend. U denkt misschien een nieuw model racewagen te zien. Niets daarvan. Het is een motor, al is het er dan een met pretenties. Ontworpen en ontwikkeld werd dit nieuw model motor vooral bedoeld voor de wedstrijdsport in de fabriek van E.R.G. Barles, Elms Metals Ltd. te Birmingham. De motor is geplaatst bij het achterwiel Er is plaats voor drie personen. Bij slecht weer zit men onder een bijbehorend zeildoek. Woensdagmorgen om ongeveer 11 uur wilde de h°er N. uit Haarlem met ziin be stelwagen, komende uit de richting Bever wijk. ae Burgemeester Mooystraat te Cas tricum inrijden. Hij moest eerst een tegen ligger laten passeren en toen de heer N. daarna linksaf zou slaan, werd zijn wagen aangereden door een personenauto, be stuurd door de heer M. uit Rijnsburg. De bestelwagen werd aan de achterzijde en de personenauto van voren beschadigd. De heer N. kreeg door de schok een hersen schudding en is later naar zijn woning vervoerd. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Maaswijdte zeevisnetten Aletta, 13 v. Pladju n. Saigon. Almkerk, 14 te Port Said. Alwaki, pass. 13 Trinidad n. Rio de Janeiro. Amstelveen, 13 150 m. O. Gibraltar. Argos, pas. 12 Gibraltar n. Rotterdam. Armilla, 14 te Tj. Priok. Alohiba, 13 v. Victoria n. Bahia. Algenib, 14 v. Montevideo te Santos. Alkaid, 12 v. Bahia n. Victoria. Alnati, 13 v. Montevideo n. Buenos Aires. Amsteldijk, 14 v. New Orleans te Le Havre. Aardijk, 13 te New Oi leans. Aalsdijk, 13 dwars Portland Bill n. New York. Abbekerk, pass; 13 Kp. Leeuwin n. Aden. Adinda, 13 Anam'ba éi! gepass. n. Haipcmg. Agatha, 13 te Plad'ju verwacht. Alblasserd-ijk, 13 190 m. ZW. Fayal. Aideraraun, 13 600 m. O.ZO. Socotra.- Alhena, 13 180 m. ZW. Kp. Blanco. Alphard, 13 to Hamburg. Amor, 13 rede Algiers Amsteldiep, 13 200 m. ZW. Ouessant. Bacchus, 13 te San Juan. Bali, pass. 13 Oporto n. Port Said. Bantam, pass. 13 Finisterre n. Genua. Boskoop, 13 v. Curacao n. Aruba. Boschfontein, 14 v. Southampton n. Marseille. Boskoop, 14 v. Curacao te Aruba. Breda, 13 v. Cristobal te Curacao. Bonaire. 14 v. Amsterdam te Dover. Bandjermasin, 13 v. Ambon n. Weda. Billiton. pass. 13 Mogadiscio n. Djibouti. Blitar, 13 110 m. Q. Port Soedan. Britsum, 13 65 m. NO. Flores. Caltex Delft. 13 te Antwerpen. Caltex Leiden, pass. 13 Finisterre n. Sidon. Caltex Nederland. 13 Finisterre gepass. n. R'dam Caltex Pernis. pass. 13 Algiers n. R'dam. Caltex The Hague 13 te Sidon. Cottica, 14 te Paramaribo. Caltex Utrecht, 13 45 m. NW. Burlings. Chama, 13 530 m. NO. Martinique. Cleodora, 13 220 m. NW. Fremantle. Corilla, 13 Java Head gepass. Coryda, 13 120 m. W. Minikoy. Dido, 12 v. Oporto n. Amsterdam. Dalerdijk, 13 v. R'dam n. San Francisco. Delfland, 13 v. Montevideo n. Buenos Aires. Delft, 13 v. Bremerhaven n. Hamburg. Ena, 13 v. Singapore n. Tokuyame. Eeemdijk, 13 v. Rotterdam n. Bremen. Esso Den Haag, pass. 14 Aden n. Port Said. Elmina, 14 te Douala. Eos, pass. 13 Beachyhead n. Lissabon. Esso Amsterdam, 13 120 m. W. Kreta. Friesland (KRL), 13 v. Port Swettenham n Belawan. Felipes, pass. 13 Soenda n. Padang. Gaasterland, 14 v. .Amsterdam te Bahia. Gooiland, 13 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Gouwe, 13 v. Monrovia n. Dakar. Groote Kerk, 13 v. Suez n. Aden. Groote Beer, 16 v. Halifax te Rotterdam verw. Ganymedes, 13 850 m. ZW. Lands End. Hera, pass. 13 Lands End n. Guanta. Hector, 13 80 m. Z. Dover. Hecuba, 13 v. Maracaibo n. Port of Spain. Heelsum, 13 430 m. O.NO. Fayal. Hersilia, 13 450 m. ZO. Kp. Race. Ittersum, 14 v. Le Havre, te Duinkerken. Jagersfontein, 13 te Antwerpen. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 13 Elba Cape n. Aden. Japara (KRL), 14 v. Marseille te Rotterdam. Kota Gedeh, 13 v. New York n. Casablanca. Kaimana, 13 v. Toll Toll n. Menado. Karimun, 13 190 m. ZO. Massawa n. Suez. Kota Baroe, 13 te Bandarshapur. Leopoldskerk, 13 v. Aden n. Salala. Limburg, 13 v. Port Elizabeth n. East London. Leersum, 14 v Brownsville te New Orleans. Loosdrecht, 14 v. Antwerpen te Rotterdam. Laurenskerk, 13 210 m. ZW. Calcutta. Lucita, 13 v. Ardrossan n. Heysham. Lemstenkerk, pass. 13 Khorya Morya el! naar Port Said. Mariekerk, 14 te Manilla. Modjokerto, 13 90 m. W. ten N. Kreta. Maasdam, 13 v. Rotterdam te New York. Myonia, 10 v. Yokohama te Kobe. Maas, 13 330 m. ZW. Flores. Malvina, 13 260 m. N.t.O. Billiton. Mataram. 13 270 m. Z.t.O. Bombay. Mendiut, 13 te Tj. Priok. Mentor, 13 v. Lattakia n. Tunis. Molenkerk, 13 60 m. NW. Port Said. Murena, pass. 13 Muntok n. Melbourne. Motos, 13 v. Napels n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 13 v. Palermo 14 te Napels. Noordam, 13 460 m. N.NO. Flores. Noordwijk, 14 v. Santiago de Cuba te Savanna. Nestor, 13 600 m. NO. Fayal. Nieuw Holland, 13 380 m. W. Torresstraat. Oranjefontein, 14 v. Southampton te Las Palmis Orestes, 12 v. Savanna n. Baltimore Ovula, 13 Recife gepass. n. Belem. Ondina, 13 180 m. O.NO. Sabang. C-phir, 14 te Singapore. Orion, pass. 13 Algiers n. Tunis. Poelau Laut, 14 te Tj Priok. Prins Alexander, 14 v. Antwerpen te R'dam. Prins Maurits. 13 v. Hamburg n. R dam. Prins Willem V. pass. 13 Vlissingen n. Antw. Pema, pas. 13 Kp. Skagen n. Gothenburg. Phrontis, 13 120 m. ZO. Westp. Kreta. Plancius, 13 v. Soeratoaja n. TJ. Priok. Prins Fred. Hendrik. 13 480 m. W.ZW. Valentia. Prins Joh. Willem Frlso, 13 720 m. O.NO. Ko. Race. Rempang. 13 v. Vancouver n. Manilla. Roggeveen, 13 te Maassluis. Rijnland. 13 v. Bahia n. Las Palmas. Ridderkerk. 14 v. Dübouti n. Aden. Radja, 13 110 m. Z.ZW. Ouessant. Rafaela, 13 80 m. W. Anamba ei! Raki, 13 te Probolingo. Reael, 13 v. Soerabaja n. Semarang. Roebiah, 13 v. Semarang n. Tj. Priok. Rijnkerk, 14 te Davao. Saparoea. 10 te Bombay. Sarangan, 12 v. Colombo n. Penang. Sheratan, pass. 13 Finisterre n. R'dam. Sibajak, 13 110 m. W.ZW. Kreta. Stad Dordrecht, 13 v. Gibraltar n. Napels. Stad Maassluis, 13 v. Gibraltar n. Savone. Sarpcdon, 12 v. Houston n. New Orleans. Schiedijk, pass. 14 Vlissingen n. New Orleans. Stad Arnhem, pass. 14 Vlissingen n. Hamburg. Salatiga, 13 ten anker port Holland. Slamat, 13 220 m. O.ZO. Minikoy. Sommelsdijk, 13 100 m. O.NO. Massawa. Stad Breda, 13 .600 m. ZW. Minikoy. Stad Rotterdam. 13 140 m. W.ZW. Narvik. Stad Vlaardingen, 13 80 mv.W.NW. Rorvik. Stanvac Djirak, 14 te Haiphötig. Straat Banka, 13 220 m. NO. Miri. Straat Malakka, 13 rede Semarang. Tabian, tt te Sberabaia ^erwHCht." Tasman. 14 Priok te Singapore. Tawali, 14 v. Mombasa n. Zanzibar- Talisse, 13 te Bremeihawn. Taria, 13 190 m. O.NO. Singapore. Teiresias, 13 v. Balikprapan n. Makassar. Tibia, 13 140 m. W.t.Z. Kreta. Thedens, 15 té Samarmda verw. Tjibantjet. 14 te Singapore verw. Tjikampek, 13 270 m. Z. Kp. Padaran. Tjiwangi, 13 v. Soerabaja n. Bali en Makassar. Tomori, pass. 13 ten Z. Hbeta n.. Port Said- Utrecht, 12 v Colombo n. Cochin. Van Spilbergen, 13 te Bremen: Van Linschoten,'12 v. Porte Noire n. TakoradL V/oensdreeht. 13 te Suez. Waterman, 14 v. New York te Southampton. Westerdam, 13 260 m. ZO. Kp. Race. Wonogiri, .14 Hoek v. Holland verwacht. Wairrgapoe, 13 v. Soerabaja.n. Buleleng. Wieldreeht, 13 v. Banlas n. Napels. Wonosari, 13 v. Soerabaja n. Palembang. IJsel, pass. 13 Lissabon n. Algiers. Zuiderkruis, pass. 13 Startpoint n. Halifax. Zeeland, 14 v. Odense n. Tyne. Zaan, 13 te Randers. Zonnewijk, 12 215 m. Z. Panama. KLEINE VAART Admiraal De Ruyter, 14 v. Ellesmereport n. Du blin. Admiraal Nelson, 14 v. Antwerpen te Bohus. Angeja, pass. 13 Vlissingen n. Poole. Annie, 13 v. Londen n. Tees. Arusa, pass. 13 Vlissingen n. Vilvoorde. Att S, pass. 14 Vlissingen n. Avonmouth. Audacia, vertr. 14 v. Berwick n. Grangemouth. Actinia, 13 v. Blyth n. Hamburg. Admiraal Courbet, 14 te Le Guildo. Atlas, 13 v. Bilbao n. Bordeaux. Algarve, 14 v. Avonmouth n. Swansea. Appingedam. 15 v. Aveiro te Antwerpen verw. Barracuda, 13 v. Struer te Fur. Bill-S, verm. 14 v. Dublin n. Swansea. Betty, 13 v. Liverpool te Preston. Birmingham. 13 v. Harlingen n. Goole. Batavier I, 14 dvyars .Dyngeness/n. Casablanca Batavier III, 14 dwars Kp. St. Vincent n. Casa blanca. Binnenhaven, 13 v. Oran n. Belfast./; Carpo, 14 v. Dublin n. Rotterdam. Corrie-b, 14 v. Limhamn n. Rotterdam. Capricorn, 13 v. Shoreham n. Mid'dlesbro. CSsana, 13 v. Rotterdam te Gothenburg. Da Capo, vertr. 14 v. Antwerpen n. R'dam. Deneb. 13 v. Antw. te Londen. Deo Duce, pass. 13 Kiel n. Rouen. Doklaan, pass. 14 Brunsbüttelkoog n- Danzig. Driebergen, 13 v. Belfast te Swansea, Eibertgen, 14 te Lissabon. Express, 14 v. Rotterdam te Norfcopfng. Fidueia. 13 v. Maassluis n. Boston. Frejo, 13 v. Goole te Nantes. Frans Bohmer, 14 v. Bayonne te Dakar verw. Frifolo, 13 v. Hull n. Rotterdam. Gaasterland, 14 v. Goole te Kfr.gsiynn. Henrica', 13 v. Viana n. Öuernsey. Jan Kreumer, vertr. 14 ,v. Délfzijl n. R'dam. Jo. 13 v. Newcastle n. Saeby. Joost. 11 te Cardiff. Kemphaan, verm. ,14 v. Aanhu^ii. - Ventspils. Larix, 13 v. Port Talbot n. Gerit. Lacra, 14 v. Kie!n. Rotterdam. Lcendert b. 16 v. Genua te Stanlow verw. Mar.ian, 14 v. Jersey te Rouen. Matthew, 14 v. Beckton te Billingham verw. Maureen, vertr. 14 v. Fawley n. Sunderland. Menkar N. 13 bij Guernsey n. Antwerpen. Maartje, 13 v. Middlesibro n. Montrose. Midsland, 13 v. Grangemouth n, R dam. Mirzam N, 13 v. Casablanca te Nantes. My fern, 14 v. Gefle. n. Antwerpen. Mypuck, verm. 14 v. Rouen te Kopenhagen. Neeltje b, 13 v. Honfleur te Wismar. Noorderhaven. 13 v. Glasgow te Greenock. Nottingham, 13 v. Leith te Teigjimouth. Noord, 14 v. R'dam n. Billingham. Nyenburgh, 14 v. Rotterdam te MiddleSbro. Omlandia, 13 v. Port St. Louis te Casablanca. Prior, 14 v. Dieppe te IJmuiden verw. Pavo, 12 Kiel gepass. n. Vasteras. Ponto, 12 v. Sete n. Bastia. Ponza, 11 te Sundsval! Poortvliet, 14 v. Rotterdam n. Aden. Spes, 13 v. Gent te Gothenburg. Saba, 13 v. Poole m Rotterdam. Sirius, 13 v. Londen n. Parijs. Soemba, 13 v. Le Havre te Rouen. Sport, vertr. 15 v. Antwerpen n. Lissabon. Theodora, 14 v. Rotterdam te Selzaete. Timor, 14 v. Hull te R'dam verw. Twee Gebroeders, pass. 14 Vlissingen n. Pasajes Ton-S, 15 v. Swansea te R'dam verw. Viking, 13 v. Avonmouth n. Swansea. Viod, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Vrouwepolder, 13 v. Lissabon n. Oporto. Westersingel, verm. 15 v. Bayonne n. Great Yarmouth. Wlckenburgh, 14 v. Duinkerken te Londen. Westlaan, 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Willem Barendsz, 14 Vlissingen n. Avonmoutn. Zwerver, 13 v. Swansea te Brussel. SLEEP VA ART Hudson. 13 Gibraltargepass...n.-Montreal. Noordzee, 13 330 m. ZW. Padang liiet bagger molen. Poolzee, 13 160 m. N. Finisterre met baggermolen

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 11