Dok- en Schee psbouwmij. zit goed in de orders Thalia Velsens cultureel leven in de komende week Havenberichten Maandag groot handbaltournooi op „Watervliet" Verdere loonsverhoging zou concurrentiepositie schaden" Sociale „sprong" bij Hoogovens Twee Duitse clubs spelen *4 VROLIJK PASEN! Het nieuzve puntenraadsel Paas-Progra mma Bloemen naar oorlogs graven in Indonesië Jan Vrijhof-tournooi Paaswijding in Gereformeerde kerk 11 Verbetering ziekte- en ongevalsuitkering Aanbesteding nieuwe school Medische verzorging tijdens het weekeinde Voor jonge hersens De visserij op Urk Burgerlijke stand Velsen W. de Jong en B. Dukel hebben de leiding DONDERDAG 15 APRIL 1954 De verschillende afdelingen van het be drijf der Nederlandsche Dok- en Scheeps bouwmaatschappij N.V. zijn in 1953 voort durend volledig van werk voorzien geweest. Zeven koopvaardijschepen (draagvermogen 137.170 ton) en een onderzeebootjager zijn te water gelaten. Afgeleverd werden zes koopvaardijschepen. Ondanks de sterk ver minderde vraag naar nieuwe schepen is het gelukt zes opdrachten aan het bouw- gramma toe te voegen. Vijf hiervan kwa men van Nederlandse reders, één uit Zwe den. Onderhandelingen over een vijftal nieuwe opdrachten hebben thans reeds een vergevorderd stadium bereikt, aldus het jaarverslag van de Maatschappij. De machinefabriek werkte op volle kracht. Een begin is gemaakt met de ver vaardiging van de voortstuwingsinstallaties voor enkele in de eerste helft van 1954 af te leveren schepen. In samenwerking met Stork is een nieuwe motor ontwikkeld. Aan 314 schepen (v. j. 272) werden re paraties verricht. Hiervan werden er 201 gedokt (tonnage 1.522.925 ton), 20 percent meer dan in 1952. De voor buitenlandse rekening uitgevoerde reparatie-opdrachten vertoonden een stijging van 40 percent tot plus minus 66 percent van het totaal. Het aantal werknemers is met 470 ge stegen tot 6040. Geen moeilijkheden zijn ondervonden bij de aanvoer van grond stoffen als staal, non-ferro metaal en hout. De levering van onderdelen, speciaal door het buitenland, verliep minder bevredigend. De directie volgt met belangstelling de ontwikkeling van de K.S.G..en de invloed daarvan op de leveringsmogelijkheden en het prijsniveau van scheepsbouwstaal. Nieuw dok in 1955 klaar Het verslag memoreert voorts de bouw van een vierde gegraven betonnen dok. Verwacht wordt dit in de loop van 1955 in gebruik te kunnen nemen. Zo goed als alle zeevarende schepen, van welke grootte ook, zullen dan in de Amsterdamse haven ge dokt kunnen worden. Met de Herstelbank is voor de financiering ervan een crediet- overeenkomst aangegaan. Einde 1953 wa ren nog geen bedragen hiervan opgenomen. Het totaal der baten bedraagt 3.200.000 3.940.000). Het afschrijvingsfond's uif- breidingen wordt met 2 millioen ver sterkt 2.5 millioen). Aan de beide ven noten onder firma kan ieder 600.000 720.000) worden uitgekeerd. Zowel oo de aandelen Nederlandsche Dok als op de aandelen Nederlandsche Scheepsbouw wordt een onveranderd dividend voorge steld van 10 percent. De orderportefeuille verzekert de afde ling Scheepsbouw en Machinefabriek voor ADVERTENTIE Het theater met de beste films VRIJDAG 8 uur. ZATERDAG en ZONDAG (le Paasdag), 7 en 9.15 uur: Alan Ladd en Arlene Dahl in DESERTEUR VAN HET LEGIOEN in kleuren Van alle roekeloze vreemdelingen- legioen-verhalen is DIT het grote avontuur Spannend, vol actie en romantisch Toegang 14 jaar ZONDAG (le Paasdag), 3 uur: RIDDERS VAN HET WESTEN MAANDAG (2e Paasdag). 3, 7 en 9.15 u. DINSDAG en WOENSDAG 8 uur Een lachraket door 't heelal ABBOTT en CASTELLO GAAN NAAR MARS Maar ze komen terecht op de „manloze" planeet VENUS! En daar kunt U lachen Een ongekend avontuur met onnoemelijk veel plezier Toegang elke leeftijd. de komende jaren een ruime mate van werk. Ook wat de reparatie betreft heeft de directie vertrouwen, in de toekomst. Zij wijst er verder op, dat sinds de jongste loonronde, de lonen een peil hebben be reikt, waarop verdere verhogingen ten koste zullen blijken te gaan van de export mogelijkheden, gezien de toenemende in ternationale concurrentie. „Alleen een pro ductiviteitsverhoging kan de positie ver sterken en daarmede de weg naar inko mensvermeerdering openen. Op deze pro ductiviteitsverhoging blijft de aandacht voortdurend gericht", aldus het verslag. De Bond van Nederlandse Militaire Oor logsslachtoffers, afdeling Noordholland, schrijft ons: Medio April vertrekt mevrouw v. AnrooyDe Kempenaer, presidente van de Nederlandse Oorlogsgravenstichting voor een inspectiereis naar Indonesië, waar zij de oorlogsgraven van de daar gesneu velde militairen zal Bezoeken. Deze reis omvat, de begraafplaatsen op Java, Suma tra, Makassar en Balikpapan. Mevrouw v. Anrooy is gaarne bereid voor de nabe staanden van hen, die hier hun laatste rust plaats vonden, een bloemengroet te bren gen en/of hiervan een foto te maken. Mochten er nabestaanden zijn, die hier prijs op stellen, dan worden deze vriendelijk verzocht zich in verbinding te stellen met P. de Bruine, Lange Nieuwstradt, IJmuiden. Dam men Het jaarlijkse daimtournooi om de „Jan Vrijhof" klok is deze week aangevangen. De uitslagen der eerste ronde zijn: groep A: W. v. Wort-P. Morriën 20; Geestmans- Kok Jr. 02; v. d. Berg-Vis afgebroken. Groep B: Heime Langbroek-Jan Braveboer 20; v. d. Sluis-Zwartveld 11; Ott- Bakkumt 11. In de Gereformeerde Jcerk aan de Ko ningsweg wordt tegen de hoge feestdagen in het kerkelijk jaar een wijdingssamen komst gehouden een feit al even tradi tioneel als de daarvoor bestaande belang stelling. Ook Woensdagavond was dit het geval en het valt altijd opnieuw op, dat deze grote belangstelling wordt gestimuleerd door de medewerking van het Gereformeerd Evan gelisatie Zangkoor en het Chr. jeugdkoor „De Zangvogels", beiden onder leiding van de heer H. Slings. Al meer is in deze ko lommen betreurd, dat deze beide koren zo weinig naar buiten optreden. De heer Slings heeft er slag van om zijn bewerkin gen van geestelijke liederen een hoog peil te bereiken. Als dan bovendien de aan wezigen in de gemeenschappelijke zang worden betrokken, krijgen de uitvoeringen van de diverse zangen een machtig effect. Het „grote" koor beschikt over prachtig stemmenmateriaal en hoewel de dames (zoals steeds) kwantitatief sterker zijn, demineren zij nimmer, zoals duidelijk in het prachtig gezongen „Gethsémané" van C de Wolf en „Op Golgotha" van J. M. Haydn tot uiting kwam. De bewerking van „Hef op mijn kruis" door de dirigent, vertolkt door het jeugd koor, liet de aanwezigen genieten van twee mooie meisjesstemmen, die afzonderlijk sopraan- en altsoli zongen. Een noviteit bij de zang, die op het orgel werd begeleid door de heer Th. G. Kohier, waren de trompetten, zuiver bespeeld door twee bekende harmoniemuzikanten. De heer A. Kok verzorgde het liturgisch gedeelte. Ds. J. A. van Arkel uit Haarlem mediteerde over het ondei'werp: „Houdt het leven op bij de dood?" Woensdag 14 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Storforce van Rotterdam. Hos van Hamburg. Lijnbaansgracht van Mantyluoto. Bomma van Rotterdam. Thor van Dordrecht. Hoop van Delfzijl. Marwit van Fowey. Ingrid Metzendorf van Felix- ton. Westerdok van Londen. Priok van Diep pe. Gateli Van Dieppe. Vertrokken zijn: Italico naar Rotterdam. Corsö van Vesteras. Prinsengracht van Lon den. Santa Margherita naar Gent. Sarpen naar Rotterdam. Agatenor naar Londen. Jane Stove naar Narvik. Trito naar Rotter dam. Monica naar Rotterdam. IJstroom n. Portsmouth. Jupiter naar Rottei-dam. Svol- der naar West Indië'. Met een brede glimlach op het gelaat verlaat Marie Besnard, vergezeld van haar advocaten Jaqueline Favreau-Colombier (links) en M. Hayot, de Fort du Ha-gevan genis, waar zij op grond van de aanklacht voor vergiftiging gevangen heeft gezeten. Er is een belangrijke verbetering in de sociale voorzieningen hij de KNHS en ne- venbedrijvcn getroffen ten opzichte van de ziekte- en ongevallenuitkeringen. De oude regeling was: eerste dag 50 de tweede t/m. de twaalfde 90 maar de nieuwe regeling wordt: le dag 50 2e en 3e 90 en van de vierde dag van 100 (bij ziekte) en bij ongeval direct van de eerste dag 100 uitkering. Donderdag- heden- avond van 9 uur af en Vrijdagmiddag na 12 uur zullen de verkiezingen plaats hebben voor de nieuwe raad van beheer van het „Wencke- bachfonds". De nieuwe voorzieningen werden bereikt na onderhandelingen tus sen de raad van beheer van het Wencke- bachfonds en de directie van de Hoogovens, die het volle begrip voor de situatie wist op te brengen en daarbij toezegden, dat als deze ingrijpende verbetering geen schade lijke gevolgen heeft in de vorm van over tredingen of misbruik, zij na een jaar be reid is, vei-dere verbeteringen in overwe ging te nemen. Dit zou gaan in de rich ting van 100 uitkering bij ziekte. De aanbesteding van de nieuwe Elout van Soeterwoudeschool, die thans nog ge vestigd is in het gebouw aan de Kerkstraat te IJmuiden, zal begin Juni geschieden. De handbalvereniging „Concordia" uit Haarlem en „IJmond" (Velsen) hebben voorbereidingen gemaakt voor een op Paasmaandag op het sportpark „Water vliet" aan de Koningsweg te houden hand baltournooi; het grootste hier ooit gehou den. Er komen niet minder dan 32 teams van acht verenigingen naar Velsen-Noord om IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 12 uur tot het spreekuur van Dinsdag morgen te raadplegen de artsen: A. J. G. Wermenbol. v. Gijzenveldplantsoen 51. tel. tel. 6388 en P. H. J. de Weerdt Jr., de Noo- straat 4, tel. 6158. Voor de niet aangesloten doktoren neemt op eerste Paasdag waar de arts: W. A. Oepts, Zeeweg 295. tel. 4023 en op Tweede Paasdag; W. van Haselen, Leeuweriklaan 52, tel. 4290. Apotheken Zondag- en nachtdienst wordt tijdens beide Paasdagen waargenomen door de Kenne- mer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg 101, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Maandagavond 12 uur: mej. J. Winter. Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. FELSEN Wijkverpleging Eerste Paasdag: Voor Velsen Noord. Vel sen Dorp en Driehuis, zr. Koerse, Leeu weriklaan 21; voor Santpoort, IJmuiden Oost en West, zr. Gomes, Leeuwerik laan 39. Tweede Paasdag: Voor Velsen Noord, Velsen Dorp en Driehuis, zr. Koerse, Leeuweriklaan 21; voor Santpoort, IJmui den Oost en West, zr. De Beurs, Lijster laan 21, tel. 4378. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is op Eerste Paasdag de arts M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, tel. 8410 en op Tweede Paasdag de arts J. Stoffel, Hoofdstraat 165, tel. 8310 te raad plegen. Apotheken Op beide Paasdagen: Bloemendaalse Apo theek, Bloemendaalscweg 85, Bloemendaal, tel. K 2500 22181 en Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort dorp, tel. K 2560 8284. CASTRICUM Apotheker P. van Ouwerkerk, Burgemeester Lom- menstraat 6, telefoon 500, DONDERDAG, 15 April J9^,,- Beste kinderen, Het loopt alweer tegen Pasen en jullie genieten natuurlijk allemaal van een verdiende vacantie na het zwoegen voor een goed rapport. Alle étalages zijn gewijd aan de komende feestdagen en daarom heb ik ons hoekje ook maar met een paar gezellige plaatjes opgefleurd. De jongen en het meisje op de kleinste foto kregen hun Paas-eieren niet als gekookte of gebakken lekkernijtjes maar die werden hun heel leuk in de vorm van één-dags kuikentjes overhandigd. Ik geloof, dat ze met dat Paas-cadeautje best in hun schik zijn, kijk maar naar hun tevreden gezichten! Deze kuikens hebben echter meer ver zorging nodig, dan je zo wel zou denken. Als er geen moeder-kip bij is. dan moet er een kunst-moeder gemaakt worden. (Deze bestaat meestal uit enkele electrische lampen in een lage bak) waar de diertjes onder kunnen kruipen om voldoende warmte te kunnen vinden. Voor iemand, die niet gewend is met kuikens om te gaan is het heel moeilijk om er behoorlijke kippen of haantjes van te maken. Maar ik denk dat de kinderen van ons plaatje wel een goede leiding zullen hebben in hun vader. Tot slot hoop ik van harte, dat er voor jullie ook heel wat eitjes op de Paastafel staan en daarom wens ik jullie: Gezellige Paasdagen! De briefjes beginnen deze week met MAR- JANNEKE, die niet zo'n best rapport denkt te krijgen deze keer. Ja, meisje, dat komt nu vast van alle andere dingen die jij gedaan hebt in- plaats van studeren. Als je op de MULO bent, is er heus weinig tijd voor jezelf en veel tijd voor je huiswerk nodig. Geluk kig, dat je zelf voelt, dat je het wel inhalen kunt. Ik hoop echt voor je dat het volgende rapport over de hele linie vol doende zal zijn. CLEMATIS is enthou siast over haar korte ha ren. Ik kan me voorstel len, dat je blij bent, dat die vlechten eraf zijn, vooral als iedereen het zo leuk vindt staan. Ja, dat vind ik leuk, als ik je ook eens op de foto mag bewonderen. Jullie krijgen het maar druk met de Paasdagen, maar het i» inderdaad wel ge zellig zo'n logeerpartij tje. Maak maar veel ple zier in Lunteren en ik hoop, dat in die dagen de zon volop schijnen Zdl Van GOUDVLEUGEL TJE alleen de oplossing van het raadsel en dan nog niet eens een hele maal goede. Kijk maar eens naar de puntentel ling. Krijg ik volgende keer weer een langere brief van je? Wat jammer, ZEEMEERMIN, dat jullie de clip niet gevonden hebben ondanks alle moeite. Het zal wel onder het zand ge schoven zijn en dan vind je zoiets meestal niet terug. Als je een nieuwe fiets krijgt, dan wil je hem ook gebruiken, wat zeg jij, Meermin? Ik kan me voorstellen, dat je meteen graag een flink eindje gaat ped delen. Heb je familie of kennissen in Aals meer of gaat de reis dezelfde dag weer terug? Veel plezier, hoor! Prettig, WOELWATER, dat het boek naar je zin was. Ik zou zeggen: ga zo voortMet Velserend zul je nog wel even moeten wachten, want dat gaat 15 Mei open, naar ik t meen en het is nu pas 15 April. Maar jij geniet natuurlijk al van de voorpret, dat kan ik me voorstellen. Dus jij slaat meteen aan het dromen, WIELRENNER, van de boeken, die ik je stuur! Daaraan kan ik wel merken, dat je het erg mooi vindt. Dat doet me plezier. Wat een fijn vacantie-vooruitzicht heb jij! Ik wou, dat ik ook familie in die streek had wonen, want ik ben ook dol op druiven. Tot slot is hier HARDLOPER, die ook al een paar gezellige Paasdagen tegemoet gaat. Jij boft alweer jongen, niet iedereen heeft familie op een woonschip. Vooral als het mooi weer is, is het heerlijk wonen zo midden in de vrije natuur. Geniet maar veel! Dit was ons laatste briefje deze week. Tot volgende keer! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag, Keunemerlaan 1S6, IJmuiden of aan de bezorger meegeven). Het vorige pyntenraadsel heeft heel wat spreekwoorden tevoorschijn getoverd. Hier zijn ze: Aprilletje zoet geeft nog wel eens een witte hoed. April doet wat hij wil. Vele handen maken licht werk. Vele varkens maken de spoeling dun. Beter hard geblazen dan de mond gebrand. Beter één vogel in de hand dan tien in de lucht. Sommigen hadden nog andere spreek woorden gevonden, dat is natuurlijk ook goed, maar maak geen fouten in de zegs wijze zelf, want dan trek ik rustig een punt af. Voor: April inplaats van „April letje zoet" krijg je dus een punt minder. Puntentelling: Clematis 10 en 10; Conduc teur 10; Wielrenner 10 en 10; Zeemeermin 10 en 9; Hardloper 10 en 10; Marjanneke 10 en 9; Woelwater 10 en 9; Goud vleugel 10 en 8. X jonge koe. X verwering van ijzer. X omhoog rij. X niet vol. X andere naam voor IJmui den. X halsversiering. X eensklaps. X herfstbloem. X eiland in Indonesië. X touw-lus. X blijde gebeurtenis. X ooievaar. X voetgewricht. X kwalijke geur. X kuip. Als je alle woorden goed ingevuld hebt ontstaat er op de kruisjes van boven naar beneden een goede wens. TANTE ELS FELICITEERT: Wipneusje en Lentefee, die Zaterdag jarig zijn,Rode Bes, die eerste Paasdag dubbel feest gaat vieren, Kappie, die de Tweede Paasdag maar voor zijn rekening neemt en Zilverling, die vol gende week Dinsdag jarig is. Veel geluk en veel plezier allemaal! elkander te bekampen om de fraaie wis selbeker. Het hoogtepunt van dit grootste tournooi zal ongetwijfeld zijn het bezoek van de twee sterke Duitse clubs Solingen 1909 en Rot Weisz uit Keulen, beiden kampioenen van een afdeling van de Ober-Liga (te vergelijken met de Nederlandse hoofd klasse handbal). „Concordia" (Haarlem) zal in dit tour nooi met het grootste aantal deelnemers uitkomen, namelijk vier senioren- en vijf jeugdgroepen. Ook „IJmond" levert een flink aantal met twee senioren- en vier jeugdploegen. Voorts nemen deel Hellas (Den Haag), Athene (Den Haag), Phoenix (Den Haag), Swift (Bussum), Beverwijk, Aalsmeer (bovendien met twee jeugd- teams), Foresters (Heiloo), CSV (Castri- cum) en De Blinkert (Haarlem). Voor hen, die de handbalsport (nog) niet kennen, is dit tournooi en speciaal de slotwedstrijd van de Duitse gasten een mooie gelegenheid er wat nader van te zien en te horen. Er is een luidsprekerinstallatie ingeschakeld om naast zakelijke mededelin gen, enig commentaar op het wedstrijdver loop te geven. De wedstrijden zullen Maandagmorgen cm negen uur al beginnen en de gehele dag duren. Om vier uur is de ontmoeting Solingen 1909Rot Weisz en men hoopt om vijf uur in paviljoen „Watervliet" de prijsuitreiking te kunnen verrichten. De vorige week werd op het IJselmeer een begin gemaakt met de visserij op lijnaal Ofschoon de temperatuur van het water in het IJselmeer nog laag is door het koude weer, vielen de vangsten de vorige week niet tegen. In het begin waren de vangsten 40 tot 150 pond per vaartuig, later van 20 tot 70 pond. Naar gelang de dikte en kwali teit der paling varieerde de prijs van 1,16 tot 1,28 per pond. De weekbesom- mingen waren van 46 tot 300 per lijn- of beugaalvisser. Fuikaal werd niet aange voerd. Door een vaartuig werd Noordzeevis aangevoerd. De prijs was van ƒ0.15 tot 0,70 per pond. De vangsten en besommin gen van de kleine kustvaartuigen, die voor IJmuiden visten, waren gering te noemen, veelal minder dan 200 per vaartuig. De grote motorvaartuigen, die verder uit de kust visten, hadden betere resultaten. De verdiensten varieerden van 1000 tot 1500 per grote Noordzeekotter. De vorige week (5 tot en met 10 April) werd op Urk aangevoerd: 2676 pond lijnaal en 716 pond Zeevis. De totale omzet was ƒ3415,31. GEBOREN: H. G. BroekHesselman. z., Ladderbeekstraat 26. Velsen-N.; A. van Eist Brandsen, d., Piet Heinstraat 52, IJmui- den-O.; M. van Vlietde Vries. z.. Gijzen- veltplantsoen 119, IJmuiden; C. M. Schoorl van Kaam, d., Cypressenstraat 13, IJmuiden; M. E. van den BeltKlaus, z., Laz. Muiler laan 9. Santpoort; T. J. Schabbing—Post, d., Herenduinweg 56, IJmuiden-O.; T. Postma Wilgenburg, z., Merwedestraat 56, IJmui den; W. G. VerhoefBoogaart. d., School straat 7. IJmuiden; R. W. van OostenStal knecht. d.. Vechtstraat 1. IJmuiden; J. M. A. MootKok, z., Fahrenheitstraat 32. IJmui den; A. W. DekkerEntius, d., Kortenaer- straat 28. IJmuiden-O.; T. M. SooniusOort- huijsen, d., IJsselstraat 38, IJmuiden; H. van den Oever—Zeilmaker, d„ Burg. Rambon- netlaan 4. IJmuiden; E. Geertsemavan der Mei, d.. Radarstraat 92, IJmuiden; G. Mig gelsPeek. d.. Terrasweg 84. Santpoort. OVERLEDEN: T. Krane, 43 j.. echtgenoot van A. Brandjes. Graafrijkstraat 51. Bever wijk; H. van der Heijden, 32 j„ echtgenoot van C. Voogt, Wester Parallelstraat 9. Vel sen-N.; K. C. Hartendorp. 89 j„ weduwe van S. Boonstra. Jacob van Heemskerkstraat 25 rd, IJmuiden. Om Je Kennemcr Damtitel Met nog twee ronden van de finale om het kampioenschap van Kennemerland in het vooruitzicht, is de kans groot dat de Haar lemse speler Wim de Jong de damtitel van Haarlem en omstreken wint. In de vijfde ronde bij DCIJ overwon de leider ook H. v. Berk, zodat na vijf ronden Wim de Jong zonder een verliespunt stevig aan de kop staat. Zijn grootste rivaal Dukel wist een zege te behalen op de titelhouder Willemse. De strijd gaat nu nog tussen De Jong en Dukel, vooral omdat beide candidaten elkaar nog in de laatste ronde ontmoeten. Beide spelers hebben zich al geplaatst in de finale om het provinciaal kampioenschap. Over de derde plaats bestaat nog geen zekerheid nu Willemse een nederlaag leed. Henk Swier kreeg de kans van de dag om een overwin ning te behalen in het eindspel tegen Nic. Blom (HDCh doch faalde op het beslissende moment, zodat ook deze partij in remise eindigde. Vooys behaalde het eerste punt op Jan Poppen door remise te spelen. W. de Jong. Het Oosten B. Dukel. DCIJ H. Willemse, St. Bavo H. Swier. DCIJ Nic. Blom. HDC Jan Poppen. Het Oosten L. Vooys, DCIJ H. v. Berk. Het Oosten De zesde ronde wordt deze week gesneeld bij de damclub „Het Oosten". Dan ontmoet Dukel Jan Poppen, Wim de Jong speelt met Willemse. Leen Vooys krijgt Nic. Blom te genover zich en H. Swier heeft v. Berk als tegenpartij. De slotronde is vastgesteld op Woensdag 21 April in het clublokaal van de speeltuin vereniging „Oosterkwartier" te Haarlem. 5 5 0 0 10 5 3 2 0 8 5 2 2 1 6 5 1 3 1 5 5 1 3 1 5 5 0 4 1 4 5 0 1 4 1 5 0 1 4 1 GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agenda-bureau van de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum. Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van Donderdag 15 April tot en met Zaterdag 24 April zoals deze ons werd verstrekt door de secretaris van het Agenda-bureau. DONDERDAG 15 APRIL IJMUIDEN Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, 20 uur: Gem. Vergaderzaal, Abelen straat, lezing. VRIJDAG 16 ArRIL IJMUIDEN Nutsbibliotheek. Heidestraat, geopend van 19 tot 21.30 uur. ZATERDAG 17 APRIL IJMUIDEN „Advendo", 20 uur, Ned. Herv. Jeugd- gebouw, Rembrandtlaan, toneeluitvoe ring „Het lied van alle tijden". DINSDAG 20 APRIL IJMUIDEN Velser Kunstkring „Voor Allen", 14 uur, Rex Theater, jeugdvoorstelling met Georgette Hagedoorn; 20 uur, voor de ouderen. WOENSDAG 21 APRIL IJMUIDEN „Advendo", 20 uur, Ned. Herv. Jeugdge- bouw, toneeluitvoering „Het lied van alle tijden". DONDERDAG 22 APRIL IJMUIDEN „Advendo", 20 uur. Ned. Herv. Jeugdge- bouw, toneeluitvoering. VRIJDAG 23 APRIL IJMUIDEN Ned. Genootschap voor Reclassering, Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandt laan, 20 uur, propaganda-avond. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 19 tot 21.30 uur. VELSEN-NOORD „Velsen Noord Vooruit", 20 uur, Gem. Vergaderlokaal, Van Diepenstraat, lezing. ZATERDAG 24 APRIL IJMUIDEN „Advendo", 20 uur, Ned. Herv. Jeugdge bouw, toneeluitvoering. SANTPOORT „Stem des Volks", jubileumconcert 35- jarig bestaan, 20 uur. De Weijman. Santpoorts Bloei, 20 uur, Ned. Herv. Ka pel, Pastorieweg, kerkconcert Fanfare korps „Wilhelmina". VELSEN-NOORD Toneelver. „Concordia", Plaatwellerij, 20 uur, gebouw Concordia, toneeluitvoe ring. BIOSCOPEN Thalia, Donderdag speciale voorstelling „Vrouwengevangenis" Vrijdag tot en met Zondag (Eerste Paasdag) „Deser teur van het legioen" Zondagmiddag (Eerste Paasdag) „Ridders van het Wes ten" Maandagmiddag en Maandag avond (Tweede Paasdag) tot en met Woensdag „Abbott en Costello gaan naar Mars" Donderdag speciale voorstel ling „Een vreemde passagier". Rex, Donderdag „The Glass Wall" Vrij dag tot en met Zondag (Eerste Paasdag) „De wrede zee" Maandag (Tweede Paasdag) Woensdag en Donderdag „Si rene van Bagdad". Schakers van „Wcenink" hadden de zomer in 't hoofd Blijkbaar als gevolg van de naderende zomer was de opkomst voor de in de onder linge competitie van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" te spelen partijen deze week zeer gering. In iedere afdeling werd slechts één partij gespeeld! De uit slagen ziin: Afdeling I: C. KoomenJ. C. Muijen 1-0. Afdeling II: J: v. d. DoesN, N. 0-1. Afdeling III: D. DuinmeijerG. H. de Koter 0-1. Afdeling IV: D. van VuurenJ. Limmen 1-0.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 13