IJmuidens strand denkt weer aan koel bier en zonnebrandolie Verenigi ngsvaria Havenberichten Kerkdiensten Mevrouw Pronk is er Strandstadje van vierhonderd huizen kreeg zijn eerste bewoners Opbouw „Thillant II" op het plateau Old Clothes New Castricum is ook klaar voor de zomer uit de IJmond TAXI NODIG? Ongunstig jaar voor trampreders Onderlinge Paasveld- lopen van „Suomi" 11 „Olympia" meisjes hielden onderlinge wedstrijden DRY CLEANING ONLY „De Atoom" hegint het duivenseizoen Hoog gymnastiekpeil bij jeugd van V.G.V. Weenink organiseert weer jeugdwedstrijden „Eierenbridge" bij De Jump BEI «noo Contactavond van ,.Geel Zwart" een succes Verslag van Nievelt Goudriaan Burgerlijke stand Velsen Voorschotten aan - - bijzondere en buitengewone scholen TUSSEN SI REKDAM en de halfverzakte bunker om de Zuid, aan de voet van het deerlijk-afgekalfde duin, aan de wortel van de Zuiderpier en op de hoge palen van paviljoen „De Schelp' heeft het leven al die kille maanden achter ons maar traag geklopt. Een enkele piervisser kwam als vaste klant zijn twintig wurmen halen bij meneer Verswijveren van paviljoen „Zuidpier" en er was wel eens een dappere, die na een wandeling naar de lichtopstand in de verre verte van de piertop een kopje koffie kwam halen om bij te komen, maar overigens is er weinig gebeurd aan dat IJmuidense strand. Tot mevrouw Pronk uit Amsterdam is gekomen. Mevrouw Pronk, die al sinds mensenheugenis haar plekje op het strand van IJmuiden inneemt als de lente nog maar net aan haar programma begon en pas weer weg te blazen is door de eerste najaarsstormen. Zij heeft haar plaatsje op de gerechtigheid van strandpachter Menger, die het paviljoen „Noordzee" beheert, getrouw opgezocht en daarmee is die eerste zwaluw gearriveerd, die dan nog wel geen zomer maakt, maar dan toch een schoon voorteken genoemd mag worden. Bij meneer Ramerman, de meest Noordelijke van de „kleine vier" van het IJmuidense strand, die „De Strek dam" exploiteert, zijn ook de eerste knoppen uitgelopen figuurlijk dan en allengs kwam ook daar het strand tot leven. De politie betrok haar zomerpost. Een verhuiswagen schoof de „geul" door om een vrachtje rieten meubels neer te zetten aan de voet van de pier en er kwam nog een vracht auto met nog meer meubeltjes, die kennelijk niet voor bij het haardvuur waren getimmerd. De luiken zijn voor de winkel tjes van de „Lange Nieuwstraat" weggehaald en de schilder heeft een streek witte verf op die rij winkeltjes geveegd, dat ze er weer pront en fris bijstaan en de klanten van de komen de zomer aan groente en bakkerswaar, aan souveniers en vis kunnen halen. Aan de overkant verrees een nieuwe ijstent als een echte paddestoel. Het strand is ontwaakt, al is de wekker nog niet eens goed afgelopen en de pachters staan klaar voor een nieuwe slag, die zonnebrandolie en koel bier als treffelijke wapenen kent. Afgelopen week zijn bij de IJmuidense gymnastiekvereniging „Olympia" onder linge wedstrijden in de meisjesklassen ge houden. De oefeningen werden keurig uit gevoerd en er ontstond een spannende strijd. De eerste drie uit de diverse groepen waren: Meisjes B: 1. Janny v. d. Wel 30 pnt. 2. Letta Bol, Wijnie van Tuyl en Gea Blok. allen 29% pnt. 3. Anneke Gorter en Mieke Hoek, beiden 29 pnt. Meisjes C: 1. Irma Bakker, 30% pnt. 2. Iris Stadtman, Dia Demmers en Gerda v. d. Zwan 291K pnt. 3. Nellie Dekker 29 pnt. Meisjes D: 1. Tineke Hoek, 36% pnt. 2. Afke Kion 35'4 pnt. 3. Dinie v. d. Nulft, Coba Hoek, Carla Padmos en Marianne Stoker, allen 35 pnt. Meisjes E: 1. Elly Zwart 38% pnt. 2. Sjanie Gravemaker 37 pnt 3. Jackie Kor sten 36% pnt. Meisjes F: 1. Marianne Spruit 36 pnt. 2. Aninie v. d. Grijn en Rieka Kramer, beiden 34 pnt. 3. José van Helsland en Tiny Scha- gen, beiden 33 '/2 pnL Meisjes G: 1. Nellie Hoek 36'* pnt. 2. Jopie v. d. Velde 36 pnt. 3. Nellie van Duyvenbode 35'/2 Pnt. Meisjes H: 1. Tini Ruiten 38% pnt. 2. Irene Vellinga 37 pnt. 3. Janna Plug 37 pnt. Met de Paasdagen zal het al kunnen ge beuren. het ontvangen van de gasten.waar- voor dit strand met zijn rijen nette zomer huisjes en zijn vier paviljoens, dat een machtig stuk aantrekkelijkheid ontleent aan de onmiddellijke nabijheid van de pier, als het ware geschapen is. Het mag er nog wel niet helemaal op ingericht zijn, want de nieuwe stenen optrekjes, die er dit jaar gebouwd worden ten gerieve van hen, die in behoeftige omstandigheden verkeren, deze optrekjes staan nu nèt niet op de plaats, waar de meeste mensen passeren: aan de wortel van de pier, maar overigens: niets dan lof voor de voortvarendheid, waarmee het gemeentebestuur in allerlei andere behoeften voorziet, zoals de water leiding, die een jaar of wat eerder klaar kwam en een vuilnisophaaldieret. Daarmee is een strand geschapen', dat een steeds sterkere aantrekking uitoefent op grote groepen mensen uit binnen- en buitenland. Ja, ook uit het buitenland. Hoe ze het in Düsseldorf weten is de vraag, maar ze komen er vandaan, de Duitsers, die aan het eind van de pier van IJmuiden naar een romig glas Münchener verlangen en opkijken van de goedkope Hollandse sigaretten. Zweden, Denen en Oostenrijkers ook en er zijn zelfs voor het komende seizoen een stuk of wat huisjes besproken voor Duitse families, die blijk baar aangename herinneringen aan het Noordzeestrand bewaren. Kleedcabines en uitbreidingen De vier ondernemers, die het strand in nette stukken deelden en er hun mooi- weer-broodwinning uitoefenen, (overigens in alle vrede en vriendelijkheid in tegen stelling tot de haat en niid, die er wel eens aan andere stranden tussen de concurren ten wordt gevonden) zijn de laatste dagen druk aan de opbouw van hun eigen»en ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 De laatste jaren heeft ook Castricum als badplaats wat men noemt „een grote vlucht genomen". Het is nog maar luttele jaren geleden, dat lang nog niet alle inwoners daar inzagen dat er met de verhuur van een paar kamers in de zomermaanden menige gulden te verdienen was, als de gasten tenminste op behoorlijk comfort konden rekenen. Enkele uitzonderingen daargelaten is er met.het aanslu;ten van de verhuurders bij de plaatselijke Vereni ging voor Vreemdelingen Verkeer, meer aandacht gekomen voor de materiële ver zorging der gasten. Het bestuur vam de V.V.V. begint een steeds grotere activiteit te ontplooien. Verleden jaar organiseerde zij een 16-tal ontspanningsavonden voor de badgasten en eenzelfde aantal is ook voor de komende zomer voor de gasten in petto. Het bestuur heeft hiervoor de medewerking ingeroepen van een groot aantal verenigingen, waar onder de fanfarekorpsen St. Aloysius, Door Inspanning Uitspanning, de gymnastiek verenigingen Vitesse en Door Oefening Sterk, de zangverenigingen St. Caecilia en Koorvereniging Castricum, de boerenkapel De Roggebouwers, kortom, zij, die Castri cum als hun vacantieoord kiezen, staat veel te wachten. Overigens stelt de V.V.V. hen ook in staat ruimschoots van de natuur te genieten ente leren, want er staan ook fiets- en wandeltochten op het programma onder leiding van deskundige personen. Brid geliefhebbers zullen emmaal in de week hun hart aan hun geliefde sport kun nen ophalen, daar de bridgeclub Bricas openbare drive's gaat organiseren. De tafel tennisclubs C.S.V. en C.T.T.C. zullen openbare wedstrijden uitschrijven, waar aan ook door badgasten kan worden deel genomen. Als laatste zijn daar die Castri- cumse middenstanders, die voor het eerst in aanmerking zijn gekomen voor een ver gunning voor de verkoop van ijs, limonade, patates frites en wat dies meer zij, op het strand en zjj lopen met plannen voor het afsteken van een groot vuurwerk rond. De duizenden badgasten die het kam peerterrein van het P.W.N. aan de Zeeweg zullen bevolken, krijgen een vijftal ont spanningsavonden voorgezet van de Kam peer Vereniging Bakkum. Aan deze avon den werken de beste Nederlandse artisten mede, zodat men zich ook hier niet zal vervelen. Al met al kunnen de vacantiegangers er zeker van zijn dat Castricum hen met ppen arm«n zal ontvangen. Der gewoonte ge trouw krij°en vele woningen en hotels een extra beurt, zodat alles straks, wanneer de stroom bezoekers arriveert, gereed zal zijn. anderer zaken bezig geweest. Het winter weer had de verf een geduchte knauw ge- geven en er zijn kilo's nieuwe kleur op de paviljoens gebracht, er werden meters zand weggebracht om de terrassen weer toonbaar te maken en Gouda van „De Schelp" gaat direct na Pasen beginnen aan een twintig kleedcabines, die het tijdens de rampnacht weggespoelde zonnebad moeten vervangen. Zijn collega Verswijveren gaat eveneens uitbreiden en Ramerman loopt ook met plannen rond. Ze ruiken naar poffertjes, heeft hij ge zegd. Razen met aanhang Inmiddels komen de eerste huisjesbazen Met hun aanhang van mede-opbouwers en schoonmaaksters. Het gaat dit jaar aardig rap met de opbouw en dat zal wel komen door de routine, die er ook in ddt werk van elke prille lente gaat komen. Er zullen er bijna vierhonderd komen langs het strand: honderddertig bij Ramer man op het strand tussen de pieren, waar het weer een Amsterdamse gemeenschap zal worden, een veertig bij Verswijveren, tachtig in de schaduw van Menger's „Noordzee" en nog eens tachtig onder de hoede van „De Schelp". IJmuidens Bloei heeft bovendien op het Zuiderstrand veer tig optrekjes voor de zomer en in al deze uiteenlopende huis'es zal binnen niet al te lanee tijd het leven van kamperen en een beetje behelpen, van vreugde en hopelijk een boel zon weer aanvangen. Het schuchtere begin van deze volks verzameling ontwikkelde zich een jaar of zes geleden, toen alleen een paar IJmuide- naren hun weekendhuisjes in het zand pootten. Kampeervergunning werd er nog niet voor gegeven, maar dat is gauw an ders geworden en sindsdien is elk jaar de populatie van de strandstad gegroeid. Zo wel aan deze kant van het duin als er achter, waar de Amsterdammers van „Ons Buiten" terugkwamen met heerlijke herin neringen aan hun vooroorlogse jaren van zon en gezondheid in IJmuiden. Daar zijn de eersten inmiddels ook al binnengekomen en met de opbouw aange vangen. De melkboer, de slager en de groenteman zijn aan de toegangsweg tot het kamp aan de toebereidselen voor een zomerverblijf begonnen en op het plateau staat alles klaar voor de invasie van fiet sen en auto's. Tussen de houten optrekjes, die de be heerder van dat plateau de zijne kan noe men, is een onverwachte nieuweling ver rezen: de vroeeere bovenbouw van Ve'sens dUkwerkershétel „Thillant TT', die daar nu een bestaan gaat voeren ten dienste van de rijwielstalling. En de ontspanning De kleine vier van het strand hebben hun plannen voor de ontspanning der bad gasten nog niet helemaal in orde. maar er staat wel vast, dat gemeente, IJmuidens Bloei en pachters samen een vuurwerk op touw gaan zetten. De pachters zelf zullen vervolgens met een poppenkast en diverse wedstrijden en spelen ervoor zien te zor gen, dat hun klantjes zich niet vervelen, als het weer eens niet meevalt. Voor het overige: ze gaan door met op bouwen en mooier maken tot het seizoen alweer voorbij zal zijn. En mevrouw Pronk als een der laatsten terug gaat naar haar Amsterdam. Omvangrijk programma wacht De postduivenhoudersvereniging „De Atoom" uit Velseroord, die ter voorberei ding van het nieuwe vliegseizoen van de duivensport in gebouw „Kindervreugd" aan de Doodweg haar vergadering hield, heeft dit vliegseizoen besproken, dat de „duivenmelkers" van „Noord" weer vele Zondagen zal bezighouden. Besloten werd, dat de heer F. C. Vos. voorzitter, dit jaar zal fungeren als „reke naar" voor de vluchten, waarvan de eerste 00 de eerste Paasdag het programma opent. Ieder lid kan met twee duiven aan deze vlucht van Leiden af dee'nemen en mede dingen naar de prijzen. Op 21 April volgt een trainingsvlucht van Leiden af en ver volgens zijn er oefenvluchten op 25 en 28 April en 2 Mei van Delft en Roosendaal af. De eerste wedvlucht voor oude vo«*els wordt gehouden op Zondag 9 Mei van Vil voorde af over een afstand van 162 km Dan volgen Quiévrain op 16 Mei met 229 km; Pont St. Maxence od 23 Mei met 370 km en Corbeil op 30 Mei met 446 km. De vlucht van 23 Mei gaat om een wis selbeker en die van Orléans (Frankrijk) op 6 Juni om de Meerschaobeker. Het programma voor de jo^ge duiven is: 4 Juli Hille»om 11 km: 7 Juli Leiden 26 km* 11 Juli Delft 45 km; 14 Juli Dordrecht 64 km, alle trainmgsvluchten. De wedstrijdvluchten voor de jonge vo gels beginnen op 18 Juli van Roosendaal af, waarna volgen 25 Juli Vilvoorde en 1 Augustus Mons 218 km. On 15 Augustus beginnen de gemeen schappelijke navluchten voor oude en jonge duiven. „Herbouwplicht" aan het nog wat kille strand. Gedurende eniige oefenavonden zijn bij de Velser Gymnastiek Vereniging onder linge wedstrijden gehouden en bondsvaar- digheidsproeven afgenomen bij de jeugd leden. Over het algemeen is gebleken dat bij de onderlinge wedstrijden de meisjes meer belangstelling toonden d'an de jon gens. Ook de afwerking en de kennis van de oefenstof waren bij heft beter verzorgd. Hoewel verschillende klassen elkaar in kracht weinig ontliepen, bleek toch voor uitgang te zijn geboekt. Daarnaast waren er zowel bij de meisjes als bij de jongens enkele uitschieters. De gedétailleerde uit slagen van de wedstrijden, die een grote belangstelling van de zijde der ouders ge noten, zullen op de nader vast te stellen feestmiddag worden bekendgemaakt. Aan de vaardi<?heidsproeven van het K.N.G.V. namen achtentwintig meisjes en zes jon gens deel. Hier stonden, wat kennis en af werking van de vastgestelde oefeningen betrof, de jon eens aan de ton. In een geanimeerde stemming werd met spanning om de punten Bestreden en het was voor de namens de Kennemer Turn kring samengestelde jury een aangename taak om na aflooo te kunnen mededelen, dat van de 34 deelnemers er 32 waren ges'aasd! De uitslagen luidden als volgt: Jongens adspiranten: J. Schuiten, 45.3 rmt. W. Boon 44.2 pnt. R. Prins 43 pnt. H. Broek 42.8 pnt. K. Bakker 42.2 pnt. M. de Vries 41.9 pnt. Meisjes adspiranten: E. van Zonderen 40.1 pnt. M. Smakman 39.6 pnt. F. Everink 39.3 pnt. S. Scheringa 37.5 pnt. N. de Beurs 36.5 pnt. T. Gelderman en R. Hofmann 35.7 pnt. A. Groen 35.6 pnt. M. Göttmer 35.3 pnt. P. van Dam en T. Imming 34.4 pnt. G. van Heyst 34.1 pnt. H. Göttmer 34 pnt. W. Huising 33.4 pnt. A. Niemeyer 32.5 pnt. Dames. 3e klasse: J. Gravemaker 45.8 pnt. A. Mossel 45.1 pnt. R. Duinker 44.9 pnt. C. Schotvanger 43.3 pnt. T. Mulder 43 pnt. M. Hille 42.6 pnt. E. Allan 42.2 pnt. M. Galis 42 pnt. F. de Niet 42 pnt. N. de Gier 40.7 pnt. I. Brouwer 40.1 pnt. Aan allen zal het bondScJiploma en -insigne worden uitgereikt. Evenals het vorig jaar zullen ook dit jaar de wedstrijden om het jeugdkampioenschap schaken door de Beverwijkse Schaakclub Weenink worden georganiseerd. Deze wedstrijden gelden als voorwed strijden om het Nederlands kampioenschap van de K.N.S.B. Deelneming aan deze wedstrijden is mo?e1ijik voor iedere jeue- dige schaker, mits h.ij of zij oo 31 Augustus de leeftijd van 20 jaar nog niet heeft over schreden en het kort niets; de deelnemers behoeven zelfs geen lid te zijn van een schaakvereniging. Wel is het vereist, dat de deelnemers woonachtig zijn in midden-Kennemerlanó. d.w.z. tussen Santpoort en Limmen met inbegrip van de gemeenten Uitgeest en Egmond-Binnen. De wedstrijden zullen zeer waarschijnlijk des Diinsdagsavonds te Beverwijk worden gespeeld en ze begin nen in de laatste week van April. Zij die aan deze wedstrijden wensen deel te nemen, dienen zich hiervoor op te geven uiterlijk od 25 April bij de heer J. C. Muijen, Alkmaarseweg 145 a. Beverwijk, waar men ook nadere inlichtingen kan krijgen. De kampioen van vorig jaar, Klaas Steyn uit Santpoort, speelt thans mee in de fina les van het Nederlands kampioenschap ieuedschaak. De Nederlandse kampioen van het ko mende jaar zal worden afgevaardigd naar de wereldkampioenschappen. Volgens de gewoonte organiseerde „De Jump" ook nu weer haar jaarlijkse eieren- drive voor haar leden, waarbij de drie eerst aankomende paren van elke groep met de meeste, doch de nirt-priiswinnaars eveneens met een behoorlijk aantal eieren naar huis konden gaan. De uitslagen van deze avond, welke tevens voor de competitie teV^n. brachten vrijwel de beslissingen voor het club- resp. afdelinrrskampioenschappen. Zo noteerden de paren W;H»brood-Jon- ker en de dames Rolloos-^ermain de Drachtige scores van resn. 67.86 en 71 Deze paren zijn vrijwel zeker van hun eerste plaats in de afdelingen A en B. evenals het naar mevr. De Haas-v. d. Gaag dit in afdeling C al enige tijd voor zich opeisen. De voornaam^e uitslagen waren: A. 1. Jonker-Wittebrood 57 pnt. 2. Mamz-Kamerbeek 50 pnt. 3. Laman-Mid- delkooD 49% pnt. E. 1. dames Rolloos-Elzerman 35V. pnt. dames Van Ameron«»en-Samson 26 pnt. 3. v. d. Burg-Kramer 24% pnt. C. 1. Floor-Schadé 33 pnt. 2. mevr. De Haas-v. d. Gaag 28% pnt. 3. echtpaar Rem 24% Pnt. ADVERTENTIE VERHUUR ZONDF.R CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA „De Oranjeboom" speelde bridge De deze week in café ..De Oranjeboom" gehouden bridgedrive had het volgende resultaat: Groep A: 1. heren P. en J. Koooman 23 pnt. 2. heren Cornelisse-Hoope 21% pnt. 3. heren Koopman-De Vriès 21 pnt. 4. heren v. d. Lee-Beentjes 19% pnt. 5. de heer en mevrouw Muyen 17 pnt. Groep B: 1. mevr. Modoo-de heer v. d. Jagt 24% pnt. 2. mej. Stam-de heer Koop man 20% pnt. 3. dames v. d. Wel-Flent,ge 18 pnt. 4. en 5. heren Scheerman-Wentink en heren v. d. Wel en Muyen 16 pnt. K.V.P. houdt jaarvergadering De afdeling Heemskerk van de Katho lieke Volksoartij houdt op Dinsdag 20 April in zaal Nijman haar jaarvergadering. Van het bestuur zijn aftredend de heren J. de Ruyter, N. Boon en J. C. J. Schuchart. die zich allen herkiesbaar stellen. Na het huishoudelijke gedeelte zal de heer W. Vessies uit Beverwijk een verkie zingstoespraak houden. De ter gelegenheid van Pasen in het ge meentel ij-k ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat gehouden contact- en ont spanningsavond bewees onnieuw de goede verstandhouding onder de Kinheim-aan- hang, niet alleen wegers de prettige stem ming tijdens de verschillende spelen, maar ook door de zeer talrijke opkomst. Er werd naar hartelust geklaverjast, gesjoeld en met het knikkerspel gespeeld, waarbij vooral opviel, dat de dames zich in deze sporten best thuis voelden en bovendien nog de hoogste ogen gooiden en daardoor beslag legden op de beste prijzen, bestaan de uit eieren en Paasbroden. „Wil de vloot op het bestaande peil kunnen worden gehandhaafd, dan zijn aanzienlijke bedragen nodig voor af schrijving en vernieuwing. Wegens te ver wachten minder gunstige bedrijfsuitkom- sten, is het de vraag of deze bedragen blijvend ter beschikking zullen komen. Een belangrijke factor daarbij is, of de hoge belastingdruk blijft bestendigd. Im mers, de fiscale tegemoetkomingen inzake afschrijving op nieuwbouw komen thans slechts neer op verschuiving van het be talingstijdstip naar de toekomst". Aldus de directie van Van Nievelt Goudriaan en Co's Stoomvaart Maatschappij N.V. te Rotterdam in haar verslag over 1953. De bruto winst bedraaet f 10.125.859 (v. j. f 14.740 538). Na afschrijving en re serveringen resteert f 2.113.802 (v. j. f 2.398.587). De directie acht een bedrag van f 6.976.796 nodig voor afschrijving op de vloot. Voorgesteld wordt een onver anderd dividend van 15 procent. Het jaar 1953 is voor de trampreders in de grote vaart geen gunstig jaar geweest. De in 1952 ondervonden terugslag heeft zich in 1953 voortgezet, zodat van een be hoorlijk lonende exploitatie geen sprake kan zijn. Wegens het lage vrachtniveau heeft Van Nievelt geen reizen in de wilde vaart- uitgevoerd. In Februari is aan de werf De Noord N.V. te Alblasserdam opdracht gegeven tot de bouw van 2 lijnschepen met een draagvermogen van 9.350 ton. De vele on zekere politieke en economische factoren maken het de directie niet mogelijk een verwachting voor 1954 uit te spreken. Tot besluit van de duintraining en van de winteroefeningen zullen de leden van de Kennemerstaten athletiekvereniging „Suomi" inplaats van morgenochtend op Maandagmorgen in de „Heerenduinen" bijeenkomen. Dan worden onderlinge Paasveldlopen gehouden, die voor de lange afstandslopers senioren over een afstand zullen voeren van 3000 m. De technische athleten en sprinters lopen 1900 meter. Voor de overige leden zijn de afstanden: dames 1000 m, meisjes A 600 m, meisjes B en C 300 m: jongens A 2000 m, jongens B en C 600 m. In deze wedstrijd om prijzen, bestaande uit eieren, dingen veteranen en bestuurs leden mede op de afstand van 1000 m. Met ingang van Dinsdagavond en ver volgens iedere Dinsdag- en Donderdag avond zal onder leiding van SDeciale oefen- meesters de training oo de sinte'baan van „Watervliet" weer worden begonnen,waar bij de toezegging is gedaan, dat oefenmees- ter J. v. d. Pol van CIOS te Overveen bij de training behulpzaam zal zijn. Od Dinsdag 4 Mei komt wegens de her denkingsplechtigheden de training te ver vallen. Op Zondag 2 Mei wordt op ..Watervliet" de athletiektweekamp voor heren tussen Suomi en de H.A.V. „Haarlem" gehouden. Dezelfde dag is er een driekamp tussen de dames en/of meisjes van Suomi, Gita (Haarlem) en A.D.A. (Amsterdam). De sportuit wisseling Suomi-Sis u (Alme lo) zal od 19 Juni een wedstrijd ten ge volge hebben. Op 8 Juli ziin er op Watervliet nationale avond wedstrijden voor athleten. Donderdag 15 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Arnolde van Rotterdam. Radja van Marseille. Waterman van New York. Georges Russ van Rotterdam. Arcta- rus van Rotterdam. Egee van Caen. Meteor van Milfordhaven. Giorgio van La Goulette. British Scout van Hellingholm. Titus van Bremen. Arctic van Londen. Amigo van Delfzijl. Merwede van Antwerpen. Hathor van Mostgane. Poolster van Hellevoetsluis. Holdermass van Goole. Lugano van Fowey. Niagara van Hull. Falcon van Londen. Vertrokken zijn: Luna naar Rotterdam. Wiros naar Rotterdam. Cateli naar Rotter dam. Westland naar Las Palmas. Graveland naar Bremen. Manto n~ar Le Havre. Nik- foss naar Beira. Oranjestad naar Madeira. Brouwersgracht naar Rotterdam. Vrijdag 16 April kwamen binnën: Jagers fontein van Antwerpen. Eemstroom v. Leith. Bittern van Rotterdam. Lutterkerk van Rot terdam. City of Hamburg van o ntwerpen. Alkaid van Londen. Polaris van Swensea. Hr. Ms. Marvel van Portsmouth. Spaarne- stroom van Londen. Finnmark van Liver pool. Yapeyu van Hamburg. Adolf Leonard van Monrovia. Vertrokken zijn: Ariadne naar Rotterdam. M^rwit naar Bremen. Amigo naar Berg- krona. Allan naar Malmö. Britsh Scout naar Jurron. Ramsdal naar Hamburg. Fenhurst naar Hampton Roads. Artillero naar Las Palmas. Texelstroom naar Manchester. Thor naar Geffle. Finn naar Londen. Lijnbaans gracht naar Antwerpen. Hoop naar Stock holm. Ninas Gerais naar Aruba. Egee naar Gdynia. Maron naar Londen. Prior naar Bari. Bomma naar Tomsberg. Este naar Wismar. Bittern naar Liverpool. City of Hamburg naar Corck. Albisola naar Vlis- singen. Hartel naar Aalborg. Larenberg n. Hamburg. GEBOREN: M. SchnaterSnijders. z„ Moerbergplantsoen 165, IJmuiden; N. Steg- manDengerman, z„ Wiikerstraatweg 148, Velsen-N.; L. GoossensSpieker, d., Water- vlietstraat 2 rd. Velsen-N.: R. BroersWes- tprman, z.. Rijnstraat 99, IJmuiden. OVERLEDEN: A. M. van den Brink. 38 j., echtgenoot van M. C. Westerman, Zander straat 32. IJmuiden. GEHUWD: C. Rens en J. Slootmans; J. de Vroome en P Hofman, Wüstelaan 50, Sant poort: O. B. Thomas en G. J. de Niet, Ring dijk 29 a. Amsterdam: C. A. Zoon en T. M. Bakker. Krommenieërnad 24, Wormerveer; H. E. Orrrol en J. B. Mourik; C. van Woen- sel en J. Klooster, Tuindersstraat 44. IJmui- den-O.: J. Slotboom en J. C. H. Jurg. Zee weg 143. IJmuiden-O.; P. H. W. Bosschert en M. M. van Eden, Lindenstraat 57. IJmui- den-O.; K. W. J. van der Boor en B. Feije. Terburgstraat 22. Santpoort: M. Lokkers en J. M. van Eek: S. Fritz en E. Pirovano. Wiiker straatweg 321. Velsen: H. Kampen en C. M. de Bree. Willebrordstraat 20. IJmuiden-O. ONDERTROUWD: G. J. Pruist. Velser- duinweg 149. IJmuiden-O. en R. H. Snijder, Eikenstraat 19. IJmuiden-O.: J. Goos, Groe- r.eweg 2, IJmuiden-O. en J. C. Oldenburg. Neptunusstraat 46 rd.. IJmuiden: G. N. van der Eem. Cederstraat 21. IJmuiden-O. en E. Uiterwijk Winkel, de Ruijterstraat 60. I-Tmui- den-G.; K. I iethart Berkenrtraat 34, IJmui- den-O. en N. J. Boeree. Berkenstraat 34. IJmuiden-O.; D. J. van den Bos. Leeuwerik laan 31. IJmuiden-O. en A. Siewertsen. Sta tionsweg 70, Velsen; H. van Eek. Lange Nieuwstraat 676, IJmuiden-O. en J. C. van der Gaag. Wijk aan Zeeërweg 46. IJmuiden- Oost; J. van Sikkelerus. Platao«nstraat 34. I.Tmuiden-O. en T. Prins. Ve'cerduinwg 322. LTmuiden-O.; W. P. J. van Haaren, Fkster- laan 11, I.Tmuiden-O. en T. Struik, Ekster- laah 11. IJmuiden-O. - Ingevolge de lager en buitengewoon onderwijswet 1920 verleent de gemeente raad, op verzoek van het schoolbestuur en onder voldoende borgstelling, een voorschot op de vergoeding. Dit voorschot wordt elke drie maanden, telkens voor een vierde gedeelte, aan het schoolbestuur uitbetaald. Van de voor het voorschot in aanmer king komende besturen van de bijzondere er. buitengewone scholen in Velsen zijn verzoeken ontvangen en daar de aanvragen aan de wettelijke bepalingen voldoen stel len B. en W. de raad voor, de voorschotten te verlenen en daartoe te nemen het be sluit, dat in ontwerp bij de stukken is ge voegd. Wijziging in vergunning Burgemeester en Wethouders van Velsen delen mee, dat bij hun besluit van 13 April 1953 wijziging is gebracht in een voor waarde van de bij hun besluit van 25 No vember 1952 verleende vergunning inge volge de Hinderwet aan de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden, tot het oprichten van twee bewaarplaatsen voor het opbergen van respectievelijk ontplofbare stof en gra naten uit schroot op het hoogoventerrein te IJmuiden. Zondag 18 en Maandag 19 April IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, Eerste Paasdag, 10 uur: ds. D. C. v. Wijngaar den, 17 uur: ds. J. van den Berg; Tweede Paasdag, 10 uur: ds. H. Huisman van Velsen-Noord. Gebouw Chr. Belangen, Eerste Paasdag, 10 uur: ds. J. v. d. Berg (jongerendienst). Geref. Kerk, Ichthuskerk, Eerste Paas dag 9 en 10.45 uur: ds. R. D. Beukema; 15 en 17 uur: ds. C. W. Thijs; Tweede Paasdag, 10 uur: ds. C. W. Thijs. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), Eerste Paas dag, 8 30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk. Ëerstè Paasdag, 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden; Tweede Paasdag, 10 uur: ds. J. W. van der Gron den. Gemeente Gods. Eerste Paasdag, 10 uur: dienst in Cultureel Gebouw, zaal 3. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, Eerste Paasdag, 10.30 uur: ds. W. Veen; Tweede Paasdag, geen dienst. Oud-Katholieke Kerk, Paaszaterdag, 9 uur: Paaswijdingen, 19 uur: algemene voorbereiding; Eerste Paasdag, 7 uur; gezongen Heilige Mis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers; Tweede Paasdag, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis; Dindag 9 uur en Donderdag 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, Eerste Paasdag, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 16.30 uur: Jeugd dienst; 19 uur: Openluchtsamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst o.l.v. kapiteins E. H, Krommenhoek. Tweede Paasdag, 10 uur: algemene samenkomst. IJMUIBEN-OOST: Ned. Herv. Kerk. Goede Herderkerk, Eerste Paasdag, 10 uur: ds. G. Wassenaar, 19 uur: Liturgische Dienst, ds. J. Dick- hout en ds. G. Wassenaar; Tweede Paas dag, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, Eerste Paasdag, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1. Eer ste Paasdag, 10.30 uur,-de heer J. B. As sendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, Eerste Paasdag, 10 uur, E. W. Pera van 'sGravenhage. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, Eerste Paasdag, 9.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, Eerste Paasdag 6 uur: Paasjubel m.m.v. koperkwartet: 10 uur: ds. L. Brink: 18.45 uur: zangdienst; 19 uur: ds. G. Koch van HaarlemSchoten (jeugddienst). VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Eerste Paasdag, 10 uur: ds. H. P. Huisman, 19 uur: ds. D. C. van Wijngaarden van IJmuiden: Tweede Paasdag, 10 uur: ds. J. O. Norel van Be verwijk. Geref. Kerk, Eerste Paasdag, 9.30 en 17 uur: ds. A. C. van Nood; Tweede Paas dag, geen dienst. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal. Van Diepenstraat, Eerste Paas dag, 10 uur: evangelist A. Th. Besselaar van Amsterdam: Donderdag 22 April, 19.45 uur: ds. E. Reezer van Den Haag. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, Eer ste Paasdag, 9 uur: ds. J. O. Norel; 10.30 uur: ds. F. C. Willekes: 19 uur: ds. W. Oorthuys, gezinsdienst. Tweede Paasdag 10 uur: ds. L. Brink van Velsen. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, Eerste Paasdag, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan. Eerste Paasdag, 10 uur: de heer S. de Boer. Vrijzinnig Hervormden, Prinsesselaan, Eerste Paasdag, 10 uur: dr. P. Glas uit Den. Haag. Maranatha, Eerste Paasdag, 10 uur, de heer F. H. van der Horst van Leiden, 19 uur: Evangelisatiesamenkomst; Tweede Paasdag geen dienst. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, Eerste Paasdag 7.30 uur: Straatzang; 10 uur: Heiligingsdienst, inzegening van solda ten; 12 uur: Zondagschool; 17 uur: Kin dersamenkomst; 19.15 uur: Openlucht samenkomst; 20 uur: Verlossingsbijeen komst, opvoering proloog „De stem des tijds". Tweede Paasdag. 15.30 uur: Open luchtmeeting in Wijk aan Zee. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente. Julianaplein, Eer ste Paasdag, 10 uur: ds. J. Wiersma. CASTRICUM: Ned. Herv. Gemeente. Eerste Paasdag 9.15 uur: ds. L. Cannegieter. Geref. Kerk, Eerste Paasdag 10 en 17 uur: ds. A. A. Leenhouts. Ned. Herv. Evang. Ver. 10.30 uur: ds. Van Duvkeren, van Amsterdam. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk. Eerste Paasdag, 8.30 uur: ds. D. ter Steege; 10.30 uur: ds. D. ter Steege: Tweede Paasdag, 10.30 uur: Paaszangdienst, meditaties ds. D. ter Steege. ..De Toorts", 9 uur, geen dienst. „De Kapel", 19 uur, geen dienst Geref. Kerk, Eerste Paasdag, 9.30 en 15.30 uur: ds. de Kluis, 19 uur: Bijzon dere dienst ds. G. v. Duinen, Wassenaar. Geref. Kerk (Art 31 K.O.), Eerste Paas dag 10.30 en 15 uur: ds. W. Veen. HAARLEM: Church of -England, Kinderhuissmgel, 3 p.m. Evensong; 4 p.m. Holy Commu nion* rev. Mbssman.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 11