De jeugd terug naar het paard Hernieuwde kennismaking met een bijna vergeten verovering Agenda voor Haarlem Wenende mevrouw Petrov zocht contact met stewardess Franse ingenieurs werken aan 's werelds langste kabelbaan Hohenzollernse kroonjuwelen gedeeltelijk terecht CLUB JONGENS EN MEISJES IN HET ZADEL Een ideale gymnastiekles Zwaai van kilometers zonder tussensteunen Dief wees vindplaats onder een eik aan „Volledige overeen stemming met Turkije" Jordanië bedankt Wysjinski 3 Waarom Australische regering ingreep JEANNE ,rARE Russische begeleiders weigeren iets te zeggen „Hoorspel-pionier" Willem van Cappellen werd gehuldigd Wijziging van de Octrooiwet Tito weer thuis: Nederlandse vissers in Venezuela nog in arrest /Me Ha, een gloednieuwe manége! De levendige hengst weet van activiteit niet wat hij het eerst doen zal: Even rollen in zaagsel en zand, een bokkige galop dwars door de ruimte of een vrolijk sprongetje over de cavaletti. Ruiter of geen ruiter, de sprong lijkt hem voorlopig het plezierigst. „Onze generatie moet trachten op te groeien temidden van benzinedampen, claxongekrijs en razende voertuigen. Onze jongens en meisjes worden door perfecte zuigelingenzorg gered van de dood door bacteriën om te worden doodgereden door mensen in auto's en op motoren, die pretenderen dat zij ergens zo snel moeten zijn, dat zij geen ogenblik kunnen wachten om een leven te sparen. Onze jeugd groeit op in een krankzinnige wereld van louter materialistische dwaasheden zij wordt in een maalstroom geworpen waarvan men haar wijsmaakt, dat hij een logische consequentie onzer beschaving is. Een maal stroom die nergens naartoe leidt, behalve naar psychische com plexen, neurosen, wanhoop, versteend materialisme en wreed heid tegenover mens en dier". Wat een sombere taal! Wij vonden deze fatalistische regels in een Engels tijdschrift uit 1938, de auteur maakte zich niet bekend. Maar zijn woorden zouden in onze tijd nog kunnen dienen om een ogenblik be zinning te gebieden en te overwegen, of zij ondanks hun pessimisme niet steeds meer bewaarheid dreigen te worden. Onze jeugd krijgt inderdaad weinig kansen om naar ziel en lichaam te genieten van de goede dingen des levens, die goede mensen kunnen voortbrengen. Zij heeft deel aan de voortbren- selen der technische ontwikkeling, doch wordt juist daardoor vervreemd van te naastenbij alles, wat ware levensvreugde schenken kan. En dit alles moet dienen om een inleiding te construeren tot het onderwerp, dat op deze pagina de aandacht vraagt: De connectie tussen jeugd en natuur, tussen jeugd en dier, tussen jeugd en paard, om precies te zijn. Het paard onbedorven geschenk van de natuur, veredeld en tot vriendschap met de mens opgevoed, symbool van adeldom en charme der dieren, edelste verovering van de veroveringszuchtige mens is even zeer vervreemd van de jonge mensen als de ganse natuur zelf. De benzinemotor is in de verbeelding der jongelieden de plaats gaan innnemen van deze natuurlijke heraut der snelheid en romantiek. Paardrijden is iets wat misschien nog een ogenblik als zielsverlangen opflakkert in de gemoederen der jeugd bij het zien van een cowboy-film maar verder hebben de brom fiets, de motor, de auto en het vliegtuig alle attracties der snelle menselijke voortbeweging overgenomen. En toch is de liefde tot het paard in onze jeugd niet gestorven. Het voorzichtig voeren van een suikerklontje aan het afgeleefde paard van de schillenboer is zowat het enige, wat van haar is overgebleven. Maar toch de liefde stierf niet en haar behoud betekent, dat niets, ook niet een overgemechaniseerde maat schappij, in de jongemensen de aantrekkingskracht voor het zuivere, natuurlijke kon uitroeien. Want wanneer men tot die jeugd zegt: Hier zijn paarden, klim erop en leer hoe ze te beheersen zijn; herstel de band tussen de mens en het dier in een edele wisselwerking van menselijke geest en dierlijke spie ren, dan klimt zij erop en rijdt opnieuw, zoals de mens door alle eeuwen gereden heeft. Mits zij het kan betalen. Welnu, wie de jeugd in staat stelt tegen draaglijke kosten de historische vriendschap met het paard te vernieuwen, heeft recht op waardering. Daarom wijden wij hier een wat uitvoeri ger beschouwing aan het initiatief, dat te Heemstede geleid heeft tot een verdienstelijke praktijk. In Heemstede rijdt de jeugd paard. En zij vaart er wel bij. Een pienter paardenhoofd kijkt uit naar de ruiter. Zou hij een klontje meebrengen? De geschiedenis van het Heemsteedse rijcen- trum „Te Paard" is nog jong en eigenlijk nog niet eens begonnen, want aanstaande Zaterdag beleeft het iets wat men in onze van plechtig heden vervulde dagen een „officiële opening" gelieft te noemen. Maar in werkelijkheid wordt er al weken druk gereden en daar achter het huis van de heer Wallage aan de Herenweg is het geruime tijd een paardendrukte van belang. Paarden brengen altijd drukte mee: Ze zijn beweeglijk, nerveus, veeleisend en gewend om hun omgeving in beroering te brengen. Daaron. is de sfeer daar zo rumoerig en gezellig, het gerammel van halsterkettingen en het opge wonden gehinnik mengen zich met de roep var. pikeurs en het getinkel van stijgbeugels tegen de vakbomen. En midden in die drukte staat de ruime, luchtige binnenmanège, gloednieuw, geurig in de verf en gereed voor het eeuwen oude schouwspel van de dressuur. Het gebeurt niet, jammer genoeg, maar in deze salon dringt overigens veel door, wat met paarden te maken heeft. Alleen a. de onophoudelijke telefoontjes van ouders, die hun kinderen willen aanmelden voor de rijlessen, de mededelingen van leveran ciers voor hooi, haver en andere paardse lekkernijen, vragen om inlichtingen over de condities en wat al niet rukken de on dernemer'van dit fantastisch bedrijf of zijn al evenzeer in het paardengedoe be trokken vrouw onophoudelijk uit het gesprek. Een gesprek, dat ons desalniette min duidelijk maakt, hoe hier ware paar denvrienden een even gedurfd als veel eisend initiatief hebben ontwikkeld, dat hen tegelijk tot kindervrienden stempelt. De heer Wallage heeft een rijcentrum gesticht, waarbij het commerciële element is verwaarloosd. Hij heeft de jeugd gele genheid willen geven, langs geleidelijke weg het paard en de rijkunst te leren ken nen en de vreugde van het edele ruiterspel deelachtig te worden. Een dertigtal paar den van verschillend formaat, ras en af komst, sommige met roemrijke verledens, staat in de stallen ter beschikking van degenen die flink genoeg zijn om het te wagen, meester te worden over het ge spierde wezen dat men totdantoe slechts van veilige afstand met wantrouwen heeft bezien. Dat is het! Dat is het 'm juist^ dat wantrouwen. Het is een gevolg van onwetendheid, vervreem ding. Een paard kennen betekent vervuld te worden van een merkwaardige harts tocht, die de geest zuivert van benzine dampen en de spieren staalt, maar het hart verzacht van liefde voor het schone schep sel op vier benen, dat zich zo gaarne leiden laat. Wanneer een jongen van tien angst heeft voor een paard, betekent dat dat hij niet weet wat een paard is. Hij moet op de rug van een bedrijvige pony de hoefslag hebben gereden, hij moet om een paar- denterm te gebruiken „tussen de oren hebben gekeken" om te begrijpen dat er niets prettigers bestaat dan met teugels en knieën contact te leggen met die vreem de dierenziel, die zich zo bereidwillig schikt naar zijn wens, wanneer het een redelijke wens is. De heer Wallage heeft uit zijn eigen jeugd een onvervulde wens meegedragen, hij heeft thans getracht deze wens van hedendaagse kinderen nader tot vervulling WOENSDAG 21 APRIL Ik moet je even wat vertellen: Ik wil graag een dagjevrij hebben, want ik heb een malse wei ontdekt hier in de buurt. Denk je dat de baas er voor te porren is? te brengen. Als hij Zatei'dag zijn rijcentrum officieel opent, zal hij duizelig zijn van zorgen. Het is geen paskwil, wat hij zich daar op de hals heeft gehaald. Maar als hij de jongens en meisjes op de ruggen dei- pony's ziet, zal hij danig plezier hebben in de gedachte, dat hij dit voor deze jonge lieden mogelijk heeft gemaakt. De ponyclub Naar buitenlands voorbeeld is de Heem- steedse „Dutch Pony Club" gevormd met het doel, de jeugd op goedkope manier te paard te helpen. Geen dure rijcostuums, geen onbetaalbare lesgelden rijden en goed rijden is punt één van het program. De kinderen komen vaak in trainingsbroe ken, met gummilaarzen, in spijkerbroeken en wat al niet. Voor vele ouders is zelfs het lage lesgeld al een heel offer. Maar de kinderen zitten op een paardenrug, zij leren het rijden en de beginselen der dressuur, zij genieten met volle teugen van een eeuwenoude, voor hen gloednieuwe sport, die geen platte instincten exploiteert doch een beroep doet op karakter en edele zin. Er rijden leerlingen van scholen tegen spe ciale condities, als onderdeel van hun gym nastiekles. Wat een gymnastiekles! De bui- tenmanège met de cavaletti's onder com mando van de pikeurs Terranea en Broek man, getaand in het vak geeft hun de prikkelende, geurige sfeer van het leer, de paarden, het stof en de opperbeste roman tiek. Zij rijden! Jongens en meisjes met pit in hun knuis ten en liefde voor de Schepping leren hier de vreugde kennen van de innige omgang met het redeloze, maar o zo redelijke schep sel, dat hun flinkheid op de proef stelt en hun nu en dan uit louter plezier een kleine schrik bezorgt, maar dat zich voorgoed een plaats in hun hart verovert. Elders in den lande gaan reeds stemmen op om het Heem- steedse initiatief te volgen. Paardenvrien den en kindervrienden zijn er ruimschoots in Nederland. Combinatie van deze twee ook. Dat is een troost in deze vreemde wereld, die soms zo verschrikkelijk onge zellig lijkt. Cultura, Jansstraat: Ned. Ver. van Spiri tisten „Harmonia", bijeenkomst, 8 uur. Frans Hals: „Song of Russia", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Luxor: „Zij die van de zonde leven", 18 jaar. 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Lili", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Palace: „Calamity Jane", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Lido: „The Glenn Miller story", alle leeft., 6.45 en 9.15 uur Roxy: „Tot de laatste kogel", 14 jaar, 8 uur. City: „Le plaisir", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 22 APRIL Zuiderkapel, Zuiderstraat: Spreker J. Kits, 8 uur. Frans Hals: „Circus Arena", alle leeft.. 2.30 uur. „Song of Russia", alle leeft.. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Zij die van de zonde leven", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Lili", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Alice in wonderland", alle leeft.,. 10.30 uur. „Calamity Jane", alle leeft., 2. 4 15, 7 en 9.15 uur. Lido: „The Glenn Miller story", alle leeft., 2, 4.20, 6.45 en 9.15 uur. Roxy: „De kip met de gouden eieren", alle leeft., 2.30 uur. „Tot de laatste kogel", 14 jaar, 8 uur. Minerva: „San Francisco", 14 jaar! 8.15 uur. City: „Dombo", alle leeft., 10.30 uur. „Le plaisir", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. De lieer Wallage weet wat hij begonnen is zijn huis is veroverd door het paard, zoals zijn hart en dat zijner huisgenoten. Als wij met hem en zijn echtgenote in de salon een praatje maken, verwachten wij ieder ogenblik een paard te zullen zien binnenwandelen. Het gebeurt niet maar wij zijn er zeker van dat hij met een effen gezicht tegen het dier zou zeggen: Neem even een stoel, ik zal je zo helpen. Een fraaie sprong van de heer B. Wallage, zoon van de ondernemer van rijcentrum „Te Paard". CHAMONIX (Un. Press) Franse in genieurs hebben de plannen onthuld voor een kabelbaan van ruim vijf kilometer de langste ter wereld. Het eerste deel van de baan, ruim 2300 meter, wordt deze lente geopend. De passagiers worden over rotsen en spleten naar de top van de Aiguille du Midi gebracht, een 4200 meter hoge pun tige berg in de met wolken omkranste Al pen van het departement Haute-Gavoie in Zuid-Oost-Frankrijk. Het tweede en laatste stuk, dat volgend jaar in gebruik wordt genomen, zal de toe risten van het tussenstation, in een adem benemende tocht van acht minuten, waar aan geen steunende torens te pas komen, 1600 meter hoger brengen. Daar staan de ingenieurs voor een pro bleem, want de vlakke top van de Aiguille du Midi heeft slechts een doorsnede van 20 meter, en de bergwinden zijn op die hoogte verre van behaaglijk, zelfs in de zonnigste tijd van het jaar. Zoals de plannen nu staan wil men een tunnel door de top boren, om het eindsta tion te verbinden met de vallei aan de andere kant, waar misschien een hotel ge bouwd zal worden. De nieuwe baan bevindt zich op slechts een steenworp afstand van de oudste van Frankrijks 21 „téléphériques" (kabelliften)' welke in 1920 voltooid werd. Deze liften openen nieuwe horizonnen, in de letterlijke zin van het woord, voor toeristen die het bergbeklimmen een te zware onderneming vinden. Hoewel tandradbanen, waarop de treinen zich omhoog werken met behulp van een tractierad dat in een middenrail grijpt, het aantal vergezichten al hadden uitgebreid, werd het bergbestijgen pas'ge makkelijk toen de kabelbaan zijn intrede deed. De eerste Franse kabelbaan, die ook uit twee secties bestaat, loopt van Les Pélé rines (1170 meter), naar de gletscher Des Bossons (2850 meter). Maar de baan van 1920, zoals het eerste deel van de nieuwe baan van de Aiguille du Midi,wordt onder steund door torens. Het deel dat volgend jaar gebouwd wordt, overspant de ruimte met een sierlijke zwaai, zonder tussensteu nen. Tussen die baan van 1920 en die zwaai liggen 34 jaar van vooruitgang. Steeds lichter kabels, die steeds sterker werden, overbruggen steeds groter afstanden. Ver minderd gewicht der cabines voerde de stijgsnelheid op tot boven de acht meter per seconde. In 1920 gingen de cabines lang zaam omhoog met 24 passagiers, die ieder een dode last van ruim 95 kilo vertegen- Wat een gymnastiek les! - Heemsteedse kinderen op de rug gen van levende na arden tijdens een instructie in de buitenmanège. v'elk kind zou hen niet benijden? woordigden. De cabines van nu suizen om hoog met 80 passagiers, pet een dode last van nog geen 25 kilo. Desniettemin is van verminderde veilig heid geen sprake. Met trots wijzen de Franse ingenieurs op het feit dat er zich in de 34-jarige geschiedenis der Franse kabelbanen slechts één ongeluk met dode lijke afloop heeft voorgedaan. In Singapore heeft de directeur van de EOAC-vliegdiensd na verhoor der beman ning van de Constellation, waarin mevrouw Petrov van Sydney naar Darwin vloog, medegedeeld dat de Russische vrouw in het vliegtuig kans heeft gezien enige minuten te ontsnappen aan de aandacht van haar Russische begeleiders en toen, in het toilet, de stewardess heeft toevertrouwd dat zij tegen haar wil naar Moskou werd gebracht. De stewardess waarschuwde de piloot, die per radio de Australische regering inlichtte. Deze laatste had daarna radiotelegrafisch opdracht gegeven om in Port Darwin maat regelen te treffen, opdat mevrouw Petrov vrijelijk haar wens om al dan niet verder te reizen, kenbaar kon maken. Het vliegveld in Singapore was zwaar bewaakt toen de Constellation daar landde. Het hoofd van de veiligheidspolitie bege leidde de twee Russische koeriers en de Russische diplomaat die in Sydney met mevrouw Petrov waren ingestapt, naar de douane waar zij als diplomaten voorrang kregen. Zij rookten rustig een cigaret, maar keken somber. Zonder een woord te zeggen elleboogden zij zich een weg tussen wach tende journalisten door, die vragen wilden stellen. Met een autobus van de BOAC gingen zij naar het hotel Raffles, waar zij de deur van de ene kamer, die zij betrok ken, achter zich op slot draaiden. Wij spreken geen Engels Journalisten trachtten ook daar tever geefs toegang te krijgen tot de drie Russen. STUTTGART (Un. Press) De Duitse politie heeft medegedeeld dat zij een ge deelte van de Pruisische kroonjuwelen heeft teruggevonden, die vorig jaar uit het kasteel van Hohenzollern gestolen waren. Een bendelid, dat er bij betrokken is ge weest, had haar naar een eik geleid op anderhalve kilometer van een „Spa" van Bad Homburg, en had gezegd te gra ven op een bepaalde plaats. Hierbij kwa men dozen te voorschijn in lappen stof gewikkeld die zes gouden tabaks- en snuifdozen met diamanten bezet, die aan Frederick de Grote hadden toebehoord, be vatten. Deze maakten een deel uit van de juwelen, waarvan de waarde geschat wordt op van 259.000 tot verscheidene millioenen dollars. De kostbaarheden werden in Juli 1953 gestolen uit het kasteel Hohenzollern, ten Zuiden van Stuttgart. De vorige maand had de politie bekend gemaakt dat ze de diefstal had opgelost door de arrestatie van een Duitser, Paul Falk genaamd. Falk wees de vindplaats aan. Volgens de politie werden „slechts een paar" diamanten vermist van de tabaks en snuifdozen die terecht zijn gekomen. Ze zeide nog steeds op zoek te zijn naar voort vluchtige bendeleden en kostbaarheden die nog worden vermist. Onder de laatste be vinden zich een Pruisische veldmaar schalksstaf ingelegd met robijnen en dia manten, het doopgeschenk van koningin Victoria aan prins Wilhelm een massief gouden kom en een servies. Voorts gouden borden, een Maltezer kruis met een met diamanten bezet borststuk, een met dia- De hoorspel-regisseur Willem van Cap pellen, gisteren 65 jaar geworden, die op 1 April een kwart eeuw aan de VARA was verbonden, heeft in het Hof van Holland te Hilversum een receptie aangeboden gekre gen, waarbij hem een hartelijke huldiging is bereid. Ook burgermeester J. J. G. Boot kwam hem complimenteren. Minister-pre sident dr. W. Drees had een telegrafische gelukwens gestuurd. Vele bloemstukken sierden de zaal, toen als eerste spreker de Vara-voorzitter mr. J. A. W. Burger hem benoemde tot lid van verdienste dezer omroepvereniging en een fraaie antieke klok als blijvende herinne ring aanbood. „Pionier van het hoorspel" was de eretitel, welke de jubilaris ont ving in de gelukwens, welke ae regisseurs en leden der hoorspelkern in eigen stijl aanboden, namelijk in de vorm van een te voren opgenomen programma, naar analo gie van de uitzending van de „Lijmkit". Van de vele andere sprekers noemen wij „Ome Jan" van Zutphen, die met een har telijke toespraak „Ome Keesje" een boe- kenbon overhandigde. manten bezaaid Bulgaars grootkruis, minia turen met diamanten lijsten, medaillons, armbanden, enz. De diefstal, die buitengewoon goed voor bereid was en waarbij gebruik werd ge maakt van speciale ladders en andere ge reedschappen om een 10 meter hoge eiken poort en een opgetrokken ophaalbrug te nemen, was de grootste in het na-oorlogse Duitsland, op de inbraak na in het kasteel van Kronberg door twee Amerikaanse legerofficieren, waarbij voor anderhalf miltioen dollar aan juwelen werd buitge maakt, die echter werden achterhaald. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de Octrooi- wet. Het wetsontwerp beoogt onder meer de Octrooiwet aan te passen aan de geldende tekst van het unieverdrag van Parijs. Voorts beoogt het ontwerp de uitdrukking „koloniën en bezittingen in andere werelddelen" uit de wet te doen ver dwijnen. Artikel 34 is in zodanige zin gewijzigd, dat een versnelling der procedure, die voor het verkrijgen van een gedwongen licentie is voorgeschreven, wordt bereikt. Voorts is in het belang van de landsver dediging in de Octrooiwet een nieuw ar tikel 34a ingevoegd. Bij de moderne oor logvoering moet alle materiaal, in de ruimste zin des woords, benodigd voor de uitrusting van leger, vloot en luchtmacht, aan de hoogste technische eisen voldoen. Bij de aanschaffing en vervaardiging van dergelijk materiaal is herhaaldelijk geble ken, dat rekening moet worden gehouden met het bestaan van octrooien voor onder delen daarvan. Het voorgestelde artikel 34a voorziet nu in een soort gedwongen licentie voor de staat ten behoeve van de landsverdediging. De verlening geschiedt bij Koninklijk Be sluit. Verder worden nog de in verschillende artikelen neergelegde maxima en vaste.' be dragen voor de te heffen rechten geschrapt en de vaststelling dier rechten geheel aan een Algemene Maatregel van Bestuur overgelaten. Het zal daardoor mogelijk worden die rechten in grotere mate dan thans aan de wisselingen in het prijs niveau aan te passen. Radio-Zagreb meldt, dat president Tito Woensdag van zijn officiële bezoek aan Turkije in Joegoslavië is teruggekeerd. In een korte toespraak tot de burgemees ter en inwoners van Split, die het staats hoofd bij zijn terugkeer begroetten, zeide de president onder meer: „Het was niet moeilijk voor ons met de Turkse leiders overeenstemming te bereiken over alle, onze beide landen aangaande vraagstukken der internationale politiek. Wij hebb.en be sloten samen te werken". Zij bonsden op de deur tot een stem klonk: „What do you want?" (Wat wilt u) in foutloos Engels. Toen de journalisten hun wensen kenbaar hadden gemaakt, kregen zij als antwoord: „We don't speak English" (Wij spreken geen Engels). De journalisten zeiden dat zij een Rus sische tolk bij zich hadden, maar zij kregen verder geen antwoord meer. De BOAC stond niet toe, dat de leden van de bemanning van het vliegtuig vragen van journalisten beantwoorden of op eigen initiatief mededelingen aan de pers deden over het gebeurde in het vliegtuig. Maar C. Jansens, een in Melbourne wo nende Australische importeur, die vlak achter de Russen in het vliegtuig zat, deel de mede dat mevrouw Petrov de eerste twee uren vrijwel ononderbroken had ge huild en niet had gesproken. Jansens zei dat zij tussen Sydney en Darwin slechts een maal haar plaats had verlaten. Dat moet het moment geweest zijn, waarop zij heeft gepraat met de stewardess. „Ze werd beslist niet ont voerd." zei Jansens, „maar ze wekte wel* de indruk dat zij zeer tegen haar zin Australië verliet." Jansens zei dat de twee koerriers in Darwin slechts weinig hadden tegenge stribbeld toen de Australische politie in greep (U.P.). Russische eis: „Zet Petrov gevangen" De Sovjet-Russische ambassadeur in Canberra heeft vanmiddag de Austra lische regering een nota overhandigd, waarin wordt gezegd dat Wladimir Petrov, de Russische diplomaat en lid van de ambassadestaf, die in Australië politieke asyl gekregen heeft, „fraudu leuze handelingen heeft gepleegd, waarmede hij zich wederrechtelijk gro'te bedragen heeft toegeëigend." In de nota wordt de eis gesteld dat Petrov als „misdadiger" gevangen zal wor den gezet. Het Jordaanse Huis van Afgevaardigden heeft Dinsdag besloten aan de Sovjet-afge vaardigde bij de UNO, Wysjinski, een dankboodschap te zenden voor zijn hou ding tijdens de besprekingen van de Vei ligheidsraad over de Israelisch-Jordaanse betrekkingen. Wysjinski verklaarde op acht April tij dens een bijeenkomst van de raad, dat de Libanese klacht, die namens Jordanië werd ingediend met betrekking tot de aanval op het Jordaanse dorp Nahaleen, waarbij ne gen Jordaniërs werden gedood, als eerste punt op de agenda moest worden genomen vóór een Israëlische klacht tegen Jor danië. In de Jordaanse boodschap wordt ge zegd: „Het Arabische volk in Jordanië, vertegenwoordigd door het Huis van Afge vaardigden, biedt u zijn dank aan voor de eervolle houding, die u getoond hebt door u aan de zijde van recht en rechtvaardig heid te scharen". De Nederlandse legatie in Caracas (Ve nezuela) verklaarde gisteren dat zij nog altijd probeert de vrijlating te verkrijgen van de bemanning van het Scheveningse vissersvaartuig „Marsvengo" uit Curasao, dat Zondagavond in de Venezolaanse wa teren is aangehouden. De bemanning zit in de gevangenis in de stad Vela de Coro. Jhr. mr. E. O. van Suchtelen, secretaris van de Nederlandse legatie, zeide dat aan het mi nisterie van Buitenlandse Zaken in Curasao verzocht is, volledige bijzonderheden over de zaak te verstrekken. Officiële Venezolaanse kringen weigeren commentaar te geven. ADVERTENTIE t\f> VIRGINIA MILD SHAG

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 5