S. KORVER Honderden verwelkomden de „Willem Barendsz" Personeel van Hoogoven- Vervoer vierde feest Agenda voor Velsen AUTO- OF MOTORRIJLES? Kennemer u Lantaarn Commodore P. Greve verlaat slepersvloot van Goedkoop En deden de „Waterman" uitgeleide Poppenspel propageerde reclassering Auto- en Motorrijles Autorijschool SUCCES G. J. Voerman in het zilver Avond in de oude Sint Bavo Castricum Jazz-society in „Flora TAXI NODIG? ZATERDAG 24 APRIL 1954 10 Filiaal „VELO"wasmachinQM'j Trompstr.6fi Tei:si98 'Umuiden Ook vertegenwoordiger H. Dijkstra met pensioen Burgerliike stand Velsen De elftallen van „Noord" AREND REIJM het adres Heime Langbroek remise met v. d. Vossen Contactavond van kerkkoren Agenda voor Castricum De elf van CSV Twee orkesten en een mislukte session BEL 5000 Na een zeer lang dienstverband zullen twee functionarissen van de N.V. Rederij, voorheen Gebr. Goedkoop, Woensdag 28 April tussen drie en vijf uur 's middags in Hótel Polen te Amsterdam afscheid nemen van het bedrijf. liet zün de heren P. Greve, de commodore van de slepersvloot van Goedkoop en de heer H. Dijkstra, die als vertegenwoordiger werkzaam was. Als rechtgeaard zoon van kapitein P. Greve, die in 1872 bij Gebr. Goedkoop in dienst trad en daar ongeveer 45 jaar bleef varen, begon P. Greve (junior) in 1900 bij dezelfde sleepdienst zijn loopbaan. Al na zes jaar werd hij kapitein en het jaar daarna werd hem de nieuwe moderne stoomsleepboot „Jan Goedkoop Dzn." toe vertrouwd. In 1929 kreeg hij de derde nieuwe aan winst onder zijn bevel, waarmee hij in IJmuiden zijn toenmalige woonplaats werd gestationneerd, totdat deze boot op 14 Mei 1940 in de Vissershaven tot zin ken werd gebracht. Moeilijke jaren volg den; de scheepvaart op Amsterdam was lamgelegd en P. Greve moest zich tevreden stellen met het slepen van binnensche pen. Na de spoorwegstaking in Septem ber 1944 was ook voor hem de tijd geko men om met zijn collega's onder te dui ken. Pas in Mei 1945 kreeg hij weer een van de boten van de rederij in handen en van 27 Augustus 1945 af was hij met het vlaggesehip, de „Maria H. Goedkoop" de commodore van de vloot. Graag had hij de 45 dienstjaren van zijn vader aangevuld tot 100 doch om gezond heidsredenen moet hij zich met „slechts" bijna 54 dienstjaren terugtrekken. Milli- oenen tonnen scheepsruimte zijn hem toe vertrouwd geweest en met groot vakman schap en ijzige kalmte heeft hij zijn sleep bijna altijd voor schade weten te behoeden. Hij kan terugzien op een uitstekend vol brachte levenstaak. En de heer Dijkstra Toen de heer Harmen Dijkstra in 1911 ontslag nam als agent van Gebr. Goedkoop voor de haven van Zaandam volgde zijn zoon Hendrik hem op. Zaandam was nog de echte houthaven en de sleepdienst moest daar een vertegenwoordiger heb ben. die het bedrijf on de hoogte hield van aankomst en vertrektijden en die vooral in tijden van concurrentiestrijd het contact met de kapiteins onderhield en deze zo nodig op het bestaan van contracten attendeerde of overeenkom sten aanging. Ook de rijstvaart speelde toen nog een rol, doch geleidelijk werd het arbeidsveld van H. Dijkstra meer en meer naar 'Amsterdam verlegd en in het bijzonder naar de ligplaatsen van de wilde vaart. Naarmate de houtvaart zich meer van kustvaarders ging bedienen, verloor ADVERTENTIE Wij hebben een uitgebreide sortering zowel in TOUR als SPORT. LANGE NIEUWSTRAAT 773 IJMUIDEN-OOST TELEFOON 4986 ZATERDAG 24 APRIL Th&lia, 19 en 21.15 uur: „Verboden ver haal". Rex, 20 uur: „De rode baret". „Advendo", 20 uur, Ned. Herv. Jeugd- gebouw, Rembrand-tlaan: toneeluitvoe ring. „Felison", 15.30 iA*r, expositiezaal Heide- straat: opening expositie van werken van de schilder Edtef ter Haar Romeny. SANTPOORT Stem des Volks, 20 uur, „De Weyman": Jubileumconcert 35-jarig bestaan. „Santpoorts Bloei", 20 uur, Ned. Herv. Kapel, Pastorleweg: kerkconcert. VELSEN-NOORD Toneelclub „De Plaatwellerlj", 20 uur, gebouw Concordia: toneeluitvoering. ZONDAG 25 APRIL IJMUIDEN Thalia, 15 uur: „Koningin der wildernis", 19 en 21.15 uur: „Verboden verhaal". Rex, 15 en 20 uur: „De rode baret". „Felison", 1417 uur, expositiezaal Hei- destraat: als Zaterdag. Humanistisch Verbond, 10.30 uur, Cultu reel Gebouw: bijeenkomst. MAANDAG 26 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De terugkeer van de tweelingbroeders". Rex, 20 uur: „De rode baret". Hervormde Toneelgroep IJmuiden-Oost, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rem- brandtlaan: uitvoering. Chr. Meisjesclub „Kleine Kracht", 19.30 uur, gebouw v. Chr. Belangen: jaarfeest. „Felison", 19—21 uur, expositiezaal Hei- destraat: als Zaterdag. VELSEN Raadhuis. 10—12 uur: spreekuur burge meester van Velsen; 15—17 uur: spreek uur wethouder van Onderwijs. Zaandam voor de sleepdienst aan bete kenis. Vele duizenden schepen werden in de afgelopen 43 jaren door de heer Dijkstra bezocht, schepen met de vlag van bijna alle zeevarende naties. Niet alleen op deze schepen, waar hij regelmatig acte de présence gaf, doch ook aan de wal, waar hij dagelijks inlichtingen uitwisselde met waterklerken, stuwadoors, bootslui, ha venbeambten, shipchandlers en tolken, verwierf hij zich vele bekenden. Door deze contacten heeft de heer Dijkstra zeker het zijne ertoe bijgedragen, dat de Amster damse havensleepdienst een vlotte service kan bieden. ADVERTENTIE NWMM1.ES PflBOi.MflflttOC* SMFZUIGEOfc Van haar inzet met „Weary Blues" af tot het eind toe heeft het gastorkest van de Velser Jazz Society gisteravond kunnen boeien: dit zeer muzikale stel Amsterdam mers bracht enige malen een zo verras sende harmonie in het koper op, dat de stokoude nummers, waarvoor B. Stoppel man als leider terecht een voorkeur aan de dag legt, er even fiis en vrolijk uitkwa men als de componist ze bedoeld moet heb ben. Het geestige „K«yhoIe Blues" uit de Armstrong-school, h-t knap vertolkte „Somebody stole my gal" (piano en banjo waren hierin speciaal erg op dreef) en an dere oudgedienden hebben dan ook tot luisteren weten te dv ingen. De virtuoze maar tegelijk ook brilliant improviserende clarinettist had in het succes een niet ge ring aandeel, daarbij beheerst gesteund door de trombon.*. Er waren nog meer gasten uit de hoofdstad overgekomen voor deze VJS-avond: oen voortreffelijk ensem ble, dat onder de naam „Move Trio" een aantal moderne melodieën ten gehore bracht heeft dank zij het rake samenspel een haast alweer versleten schlager als „Blue Skies" opgepoetst tot een waardeer bare originaliteit in „Dont' blame me" viel de piano op. Helaas ontaardde de Jam-session af en toe in een cacafonie, die weinig of niets meer met muziek te maken heeft. Wij hadden het idee, dat de leden van dit toe- vals-orjtest meer op de decibels dan op de muzikaliteit gespitst waren. Het publiek scheen het overigens wel mooi te vinden. F. VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA HET LANGE WACHTEN van de honderden familieleden van opvarenden van het fabrieksschip „Willem Barendsz" dat Vrijdagmiddag om vier uur de IJmuidense pie ren zou binnenlopen, werd pas even na zes uur bij de Noordersluis op meer dan pret tige wijze beloond met de vreugde van het weerzien. Door de sleepboten „Nestor", die de voortros had, en de „Stentor" werd de walvisvaarder behoedzaam in de sluis bezorgd, wat gepaard ging met vrolijke uitroepen tussen schip en wal. Spoedig wa ren er onder het oog van de douane ook de daden: pakjes cigaretten werden naar de wal geworpen en een bokking kwam met een plof op het dek van de „Oom Willem" terecht. In een vam de zaten van het Hervormd Verenigingsgebouw aan de Rem brand tlaan in IJmuirten-Oost - is gisteren door het „Grand theatre miniature" een poppenspel vertoond, dat in wezen beoogt een instruc tie te zijn voor de toezichthouders vam het Nederlands Genootschap voor Reclassering, maar dat voor deze bijeenkomst als pro pagandamiddel werd aangegrepen. Dit spel is ontsproten aan de fantasie van de heer J. Kïarenbeek, leraar aan het Lyceum in Bilthoven en aan dteit van de psycholoog C. J. F. van Veen, die verbonden is aan de observatiekliniek van het gevangeniswezen in Utrecht. Ook de technisch -leiderde heer H. Nieuwenhuize, socioloog en secretaris van de „Nationale Federatie voor de gees telijke volksgezondheid" heeft een belang rijk aandeel in het ontstaan van dit spel gehad. De poppen vertofcketn het leven van een onevenwichtig grote-stadsgezin uit de jaren omstreeks 1930. Het cardinate gemis in dit huishouden is de, voor de jeugd' zo nodige sfeer-van-geborgenheid en vam stabiele, evenwichtige ouderliefde. Wanneer de kin deren volwassen zijn gewonden en zelf reeds een gezin hebben in de na-oorlo^se tijd is de weinige weerstand en activiteits drang, de weinige durf om de moeilijk heden van het leven onder ogen te zien bij een van hen oorzaak van een delict. Het punt waar het eigenlijk in dit spel om draait is de gesprekstechniek van de toezichthouder. Een goed gevoerd gesprc-k tussen deze en de delinauent is uiterst waardevol voor de reclasserintgsmoeeli'lkheden. waarbij een sfeer van wederzijds vertrouwen pri mair is. Dokter P. C. de Weerclt heeft deze avond met een korte kileidteig geopend en die heren Van Vern en Nieuwenhuize hebben een overzichtelijke uiteenzetting van doel «n werkwijze van het Genootschap gege ven. In die menigte van familieleden en ken nissen, ede door gemeentepolitie en douane angstvallig en zorgvuldig achter de hekken was gezet, was het vrij moeilijk een ge sprek te voeren met welk lid van de be manning dan ook. Overal werd gepraaid en werden de laatste familie-nieuwtjes overgeschreeuwd. „Je motorfiets heb ik dde tijd maar zo lang gebruikt," riep een be jaarde man tot zijn zoon, „de mijne heb ik maar verkocht en je kunt de jouwe nu meteen laten repareren". Er zaten flink wat IJmuidenaren aan boord, die uiteraard de volle belangstelling kregen van de plaatsgenoten. Arrestatie Over de resultaten werd bij de aankomst niet veel gesproken. Daar was trouwens haast geen gelegenheid voor, daar de doua ne niet toestond dat de pers enige stappen op verboden terrein voor het hek mocht doen. Een fotograaf werd verhinderd plaatjes te maken en werd op nog al ruwe wijze in de kraag gevat en naar het politie bureau overgebracht. „Je kunt wel merken dat we weer in Holland, zijn", werd van de Willem Barendsz" geroepen. Resultaten Bij het achterschip, waar het wat min der druk was, heeft een van de chefs aan boord ons nog wat getallen toegeroepen. De resultaten zijn minder dan vorig jaar. Op 18 Maart werd de jacht beëindigd en had de „Willem Barendsz" 16.266 ton traan en sperolie geproduceerd, tegen 17.245 ton in het seizoen 1952-1953. Vooral in Maart heeft men nog flink wat gevangen. Op 1 Maart had men namelijk pas 11.881 ton traan en sperolie geproduceerd. De s'echte weersomstandigheden waren oorzaak van dit slechte resultaat. Emigranten Nadat de „Willem Barendsz" aan het oog was onttrokken en door sleepboten van GEBOREN: W. van Egmondvan der Peet, d., Wijkerstraatweg 240, Velsen-N.; W. Sliggers—Bakker, z., IJmuiderstraatweg 138, IJmuiden, S. Nooij—de Boer, d.. Meeuwen laan 23. iJmuiden-O.; C. A. Muldersvan de Wetering, z.. Iepenstraat 18, IJmuiden-O.; A. C. H. Huisman—Lefferts, z., Alex. Bell- straat 41, Umuiden; M. T. G. E. Karthaug— van Agt, d., Stratingplantsoen 25 rd, Velsen- Noord; A. de Ruyter—Redelijkheid, z., Ken- nemerlaan 159, IJmuiden; J. de Jonge— Schoenmaker, z., Rijnstraat 134, IJmuiden; T. van Wijk—van der Zwet Slotemaker, z., Kortenaerstraat 5, IJmuiden-O.: K. van den Berg—Zijl, z., IJsselstraat 40, IJmuiden; K. Groot—Raggers. z., IJsselstraat 55, IJmuiden. OVERLEDEN: E. E. Braun, 74 j„ echt genote van H. Retz, Dirk Hartoghstraat 42. IJmuiden. ONDERTROUWD: J. H. van Schie, Rijks weg 295, Santpoort en M. A. Bourgonje, Rijksweg 326, Santpoort; W. M. Brakenhoff, Velserduinweg 231, ÏJmuiden-O. en C. M. Meijer, Groeneweg 49, IJmuiden-O.; D. Ver meer, Stationsweg 109, Velsen en T. Visser, Piet Heinstraat S0, IJmuiden-O.; H. de Boer, Hennaarderadeel, 36 B te Spannum en A. F. de Haas, Bloemendaalsestraatweg 133, Sant poort; J. H. Hessels, Vechtstraat 22 III, Am sterdam en H. M. Wigchert, Hagelingerweg 40, Santpoort; S. Hueting, Velserduinweg 326, IJmuiden-O. en D. Scheffer, Rosenhagen- straat 16, Haarlem. GEHUWD: C. Wyker en M. A. Linders; I. Walbeek en A. E. van Karsbergen, Cel- siusstraat 35, IJmuiden; A. de Jong en J. van Veen, Rijnstraat 73, IJmuiden; P. Th. van Wolven en A. van Rooij. Waalstraat 29, IJmuiden; G. Heijink en P. E. van der Plas. Watervlietstraat 7, Velsen-N.; H. J. Burrij en M. van de Wint; K. D. Zeilmaker en G. Zeeuw, Bonairestraat 59, Santpoort; A. van Os en A. G. J. van Dijke, Neptunusstraat 14, IJmuiden; C. Visser en K. den Heijer, Plan- ciusstraat 46, IJmuiden. Goedkoop naar Buitenhuizen werd gesteept om daar het restant van de munitie te los sen, kwam de „Waterman", met de gang boorden en dekken vol emigranten, uiit het kanaal op de sluis aan. Ook hiervoor wa6 grote belangstelling tegen 7 uur: we tel den bij de Noordzijde van de sluis eenen vijftig personenauto's en bij het Sluisplein drieënveertig personenauto's en twee auto bussen uit het buitenland. Opvallend was het grote -aantal kinderen aan boord van het emigrantenschip, dat om half acht de sluis verliet, op weg naar Zuid-Afrika. De politie deelde ons mede, dat de be trokken fotograaf onheus zou zijn opgetre den en niet kon aantonen, dat hij van de douane toestemming had gekregen tot het verblijf achter het hek. KinheimJOS (terrein „Rooswijk". 14.30 uur) Kinheim: Th. Keirsgieter; A. Paap en W. Mol; C. de Boer, W. Groeneveld ett S de Vries: J. B.leeker, Th. v. Vuuren, A. Prinssen, J. H. v. d. Wateren en N. v. Dom- selaar. DVAVVVB WB: R. Nieuwenhuis: .1. Roos en K. Kil; F. Bruinzeel. P. de Wolf er J. Kersbergen: A. Steinvoort. P. Vliet- stra. F. Kooimans, J. v. d. Linde en P, Bleeker. ADVERTENTIE Gerfiolomeerde Instructeurs ZEEWEG 275 TEL «333 TEL. 5000 KENNEMERLAAN 136 IJMUIDEN SANTPOORT KERKERINKLAAN 7 TEL 7086 NU OOK LUXF VERHUUR Er zijn mensen, die door hun warme ge voelens voor hun medemens ook in hun werkkring in het volle licht van de belang stelling staan. Dit bleek het geval te zijn met de heer G. J. Voerman, opzichter eer ste klasse bij de afdeling Transportwezen van de Hoogovens, want het ruime schaft lokaal van deze afdeling, waar hij ter ge legenheid van zijn zilveren ambtsjubileum werd gehuldigd, was te klein om alle be langstellenden te verwerken. De sfeer van het feest getuigde van spontane hartelijk heid. Directeur P. R. Bentz van den Berg nam de honneurs waar voor de directie, en overhandigde als sluitstuk van zijn harte lijke woorden van waardering de gebrui kelijke jubileum-enveloppe. Hoofdingenieur B. Th. W. van Hasselt wierp in zijn uitvoerige rede een terugblik op de loopbaan vam de jubilaris, die als bankwerker in 1929 bij M.E.K.O.G. in dienst trad. In korte tijd maakte de heer Voerman verschillende promoties. Het bleef bergopwaarts gaan en ook de aard van het werk van de jubilaris begon te verschuiven van het technische naar het organisatori sche. Thans is hij opzichter eerste klasse bij het Transportwezen, en als zodanig de naaste assistent van de chef van het ver voer. De heer Van Hasselt was vol lof voor de eigenschappen van hoofd en hart van de jubilaris, dne het met zijn mensen goed kon vinden en ook zeer gezien is bij zijn superieuren. Hij besloot zijn waarderende woorden met het uitreiken van het ver erend getuigschrift en het gedenkbord der MaatschapDii. De bedrijfsleider van het Transport wezen, de heer W. Wiersma, sprak uit voerig over de verschil'ende werkzaam heden. die de jubilaris heeft verricht bij het inrichten van de verscheidene opslag plaatsen. Tape-recorder er bij Hierna volgde een ontroerend moment. Via een tape-recorder klonken de stemmen van de dochter en de schoonzoon van de jubilaris, die in Indonesië vertoeven en op deze wijze aan het feest hun bijdrage lever den. Op andere, maar niet minder harte lijke wijze bracht de heer S. Tuinstra hulde aan de jubilaris door de declamatie van een feestgedicht, waarin op humoristische manier voorvallen uit de loopbaan van de jubilaris werden gememoreerd en waarvan de inhoud eens te meer onderstreepte hoe geliefd de heer Voerman van hoog tot laag is. De chef van de afdeling Vervoer, de heer J. J. Verswijveren, roemde de samen werking met de jubilaris, sprak woorden van lof en waarderin^voor zijn wijze van werken. De jubilaris heeft vele vrienden op het bedrijf, en daarom was het spreker een genoegen om alls voorzitter van het Jubileum fonds namens hen erl namens dit Fonds het jubileum-geschenk aan te bie den. Dit bleek een mooie pick-up in kast te zijn, die op een enkel woord van de spreker plotseling vrolijke klanken rond strooide. Mevrouw Voerman, bekend om haar werkzaamheden in het Statenhuis, werd door geen van de sprekers bij deze huldiging vergeten, en ditmaal ontving zij als stoffelijk blijk van waardering een bloeiende plant. Integere kerel Drs. A. Demmers sprak een persoonlijk woord, waarin hij zijn zienswijze uitte over de rol van de chef bij het behouden van de arbeidsvrede in een werkgemeenschap. De jubilaris noemde hij in dit verband „een integere kerel, waar iets van uitgaat en die de mensen helpt". Hierdoor is de jubi laris een indirecte steun voor de Sociale afdeling bij haar streven naar een goede werkgemeenschap. De heer Voerman is ook buiten het bedrijf actief voor zijn mede mens werkzaam: hij is de man van Water vliet. hy is voorzitter van de Raad voor Terreinen en Gebouwen, hij is voorzitter ADVERTENTIE Dennenstraat 12 IJmuiden-Oost Tel. o200 Hagelingerweg 134 - Santpoort TeL 8930 gesneefd. Moeder Ping Namens moeder Plug heeft vader een klein, lachend, pro test aangetekend tegen mijn verhaal over de repatriërende vrouwe, die op Wijk aan Zee- erweg 119 terugkeerde uit Australië naar ik van een trouwe knecht vernam om er te blijven. Maar moeder dénkt er niet aan. Haar te koud en te nat hier. Ze gaat de twin tigste Augustus terug naar het verre eiland met de „Barne- veld" en de beide zoons gaan mee. Overigens was ze niet met Jan en Piet van de Zuidzij vertrokken, zoals ik in mijn onschuld den volke kond deed, maar twee zoons en een dochter. Maarten en Jaap bleven achter. Zo zit dat en niet anders. Ik kom vast nog een kopje thee halen voor Augustus. Jeugd en deugd Helaas moet ik mijn ijle kolommetjes weer bezoedelen met een aantal schendingen van het fatsoen door de hope des vaderlands in onze con treien. Hier is het lijstje-van- de-week: Leegstaande schuur aan het Wijk aan Zeeërpad tersluiks geopend dakpannen ver nield. Drie winkels in de Tromp straat met glasschade door het bekrassen met een scherp voorwerp. Acht jongetjes van de spoorbaan bij Velsen, IJmui den-Oost gehaald. Haltepaal van de Naco aan de Velserduinweg bij de kerk Brandende zak over schut ting gegooid, waardoor het er achter drogende wasgoed deer lijk geteisterd werd. Honderdvijftig meter grond geblakerd bij de spoorbaan in Santpoort. Weliswaar zand er over, maar het kost toch alle maal weer geld en het géét maar door met die vrije tijds besteding. Voor elke euvel daad een dag van de zomer- vacantie verbeurd verklaren? r Samen in het goud Vrijdag is de vlag uitgegaan, de hele dag. In de IJmuidense Bloemstraat, want op nommer 61 vierden Jan Glas en zijn huisvrouw Grietje hun gouden echtvereniging. Het werd een feest om niet licht te vergeten, vrinden, want Jan en Grietje kwam deze viering toe na een leven van. zorg voor het gezin, dat beslist niet over rozen is gegaan. Het zijn geen „echte" IJmui denaren, deze beiden, want ze kwamen uit Egmond hierheen, maar niettemin heeft IJmuiden ze allang als één der hunnen aanvaard. Als Egmonder zou Jan eigenlijk met de zee en de vloot vergroeid moeten zijn en dat is hy ook wel, maar niet zoals u en ik dachten: niet als trawlerjongen, niet als bom- gast. Hij heeft zijn levensdagen namelijk besteed a.ap het moei lijke maar mooie werk van het nettenboeten, dat zere handen en zere ogen maakt, maar voor al vroeger maar een karige bo terham opleverde. Voor Vrijdag ook mijn beste wensen bij al de goede woor den, die u ongetwijfeld zijn geworden! Nog vele jaren sa men! Veearts Het is altoos naar, een zo groot dier als een paard te zien struikelen, al moet gezegd wor den, dat zelfs de beste klepper dat wel eens doet. Op de Vel serduinweg struikelde het paard van de groenteboer niet alleen, maar hij viel nog ook, doordat de borstriem brak. De arme bloedde uit de mond ik zeg uit de mónd en moest naar de veearts, die hem eens in de b.. in de mond heeft gekeken. Het gaat nu weer eoed; dit ter geruststelling van de medelijdende omstanders. Moeder in staking Een agent met beslist moe derlijke neigingen wandelde dezer nachten, de handen op de rug maar de ogen priemend door 't duister, langs diezelfde Velserduinweg, toen hij in de étalage van Helhngs grote ont steltenis onder de daar gehuis veste kuikens ontwaarde. Eén liep met een ijsmuts op en een ander schijnt zich onledig te hebben gehouden met het toe dienen van kunstmatige adem haling aan een kameraad, die /oor een scheut cognac niet ïens meer gevoelig was. Men zegt, maar dat neem ik niet voor mijn rekening, dat een leep uitziend hanekuiken in zijn pootjes sloeg om warm te blijven. Klappersnavelend. De kunstmoeder in die éta lage was namelijk in staking gegaan en het had weinig ge scheeld of de aan deze trouwe loze verzorgster toevertrouw de twintig jeugdige hoenderen hadden de eeuwige graanvel den wel wat heel vroeg opge zocht. Gelukkig maar, dat zo'n agent niet met zijn ogen op zijn rug loopt. Klokloos Hele volksstammen kijken al dagen vergeefs naar de klok op de watertoren, die met grote nadruk twaalf uur aanwijst. De Rivierenbuurt komt te laat en heeft er nog een mooie smoes voor ook; de Kennemerlaan is in de war en alles loopt niet zoals het lopen moet sinds de Big Ben van Umuiden het heeft laten afweten. Maar, vrinden, het ergste leed is ge leden. want met luttele dagen zal dat fraaie uurwerk op IJmuidens hoogste punt weer wentelen. Zodra de reparaties in de toren, die het herstel aan de buitenkant opvolgen, ge reed zijn. Heeft men ons be loofd. LAMPENIER De oude Sint Bavo op de Grote Markt levert, van binnen uit verlicht, des avonds een ongekend schouwspel op. Wie de mqeite neemt er binnen te gaan wordt getroffen door de bijna myste rieuze stemming en sfeer, welke met deze illuminatie van het interieur wordt opgeroepen. van „Animo". Een zelfde klank als er in des heren Demmers' woonden te beluiste ren viel, klonk er ook in de korte, maar welgemeende speech van de heer J. Duin, lid van de Kern, dde de waardering van de arbeiders onder woorden bracht. Nadat een dochtertje vain de jubilaris, de kleine Gerda, een voordrachtje ten gehore had gebracht, bracht de heer G. Hofmam als woordvoerder van de technische onitwikke- lingsvereniging „Animo" de gelukwensen van deze vereniging over. Om de jeugd tit el dammen In de finale om de provinciale jeugdtitel dammen waren Heime Langbroek (DCIJ), v. d. Vossen (Oosterkwartier) Haarlem, Erunger (CDA) te Amsterdam, en J. Leeu werik te Oostzaan gelijk op de eerste plaats geëindigd. Een beslissingswedstrijd tussen deze vier deelnemers was noodzakelijk, daar Noordholland de kampioen kan af vaardigen naar de nationale jeugdkam pioenschappen. De eerste ontmoeting tussen v. d. Vossen en Langbroek is in remise geëindigd. Landelijke eindstrijd De competitieleider heeft vastgesteld, dat DCIJ tegen „Excelsior" uit Den Bosch, en „Ons Genoegen" uit Utrecht zal uitkomen voor een plaats in de finale. De wedstrijden worden Zaterdag en Zondag gespeeld. De clubs spelen een enkele ronde. Nationale damtitel Bom, Roozenburg en Bergsma, die in het laatst gehouden tournooi om het persoon lijk damkampioenschap van Nederland gelijk op de eerste plaats waren aange komen, zullen elkaar in een dubbele ronde ontmoeten. Op initiatief van de dirigent van het kerkkoor van de R.K. Parochie te Bakkum, de heer F. Twisk, vond Donderdag in de grote zaal van hotel De Harmonie een con tactavond plaats voor de leden van het Bakkumer en het Castricummer kerkkoor. Het was de dirigent van het Castricumse koor, de heer P. A. van Westen, die nadere bijzonderheden vertelde over de Grego riaanse zang en in aansluiting daarop wer den enige liederen gezamenlijk gezongen. Ter afwisseling zongen de bariton C. Brandjes en de tenor H. Marcker, opera fragmenten, aan de piano begeleid door de heer A. Twisk, die tevoren een korte toe lichting had gegeven. Na afloop spraken de zangers de wens uit in de toekomst meer van dergelijke contactavonden te houden. „Corso"-theater, Dorpsstraat. Zaterdag 19.15 en 21.30 uur; Zondag 20 uur: „Ob sessie". Zondagmiddag 15 uur, Maandag, Dinsdag en Woensdag, iedere avond 20 uur: „Opstand in Sing-Sing". De wedstrijd die het Castricumse CSV Zondag te wachten staat (tegen Zaandijk uit is in zekere zin er op of er onder. Ver liezen de Castricummers dan is de kam pioenskans finaal verkeken, doch winnen zij, dan blijven zij nog meetellen. De op stelling is als volgt' Doel: G. de Heer; ach ter: A Keesman en W. Grosze Nipper; mid den: H. van Diggelen. C. Boot en H. Har- tog; voor: G. Riethorst, H. Veldhuizen, B. Kossen, H. Jacobs en J. M. Kimmelaar. ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10