WASMACHINES WRINGERS STOFZUIGERS Grote Feestavond Kinderwagens Meisje gevr. RHEUMIN Verduistering van n iet-uitgegeven bankbiljetten van honderd gulden STENO TYPEN MOORE's B. DE VILDER ZN Vergeet niet VERKOOPSTER ACTIEVE JONGEMAN a Amsterdam looft vijf kunstprijzen uit ^Brieven aan de redactie Trouwfoto's VERMANDE ZONEN machine-bankwerker 6 Nog geen uitreisvisa voor Australische staf in Moskou Canberra weigert uitlevering van de Petrovs Argentinië ter stembus; vier doden Motorfietsen als verkiezings lokaas Duits pleidooi voor vrije valuta Chochlov spionneerde ook in Nederland Irak krijgt militaire hulp van de V.S. Churchill voltooit zijn oorlogsmémoires Nieuwe incidenten aan grens van Israel Indonesië zet Japanse zakenlieden er uit Zuid-Korea krijgt drie Amerikaanse ambassadeurs Piet de Nobel overleden „Postaal Genoegen" jubileerde Ongewenste gast wierp klinker door caféruit Oud-Zandvoorter in Dien Bien Phoe Hoofdprijzen Staatsloterij Fotobureau CHR. PIETERSE SCHOOL REPARATIE-INRICHTING UNIE* BESch aafo enige nieuwe modellen tegen uiterst lage prijzen! Kantoorbediende MAANDAG 26 APRIL 19s* De Australische waarnemende minister van Buitenlandse Zaken, sir Philip McBride, heeft Zondag het Australische antwoord op de Russische nota, waarin de diplomatieke betrekkingen tussen beide landen feitelijk verbroken werd, overhan digd aan de Russische ambassadeur, Gene ralof. In de nota wordt verklaard, dat Austra lië noch direct noch indirect maatregelen heeft genomen om mevrouw Petrov te ont voeren of haar te verhinderen Australië te verlaten. Aan het Russische verzoek om uitlevering van de heer en mevrouw Pe trov kan geen gehoor worden gegeven. Ook was er geen geweld gebruikt tegen Kislitsin, de tweede ambassade-secretaris, die met twee koeriers mevrouw Petrov be geleidde. De koeriers hadden in strijd met de luchtverkeersverordening geladen revol vers gedragen en waren dientengevolge ontwapend, aldus de nota. De Australische regering zal het vertrek van de Russische ambassade-staf en hun gezinnen zoveel mogelijk vergemakkelij ken. Uit Moskou werd Zondag gemeld: Twee uren voordat de trein naar Hel sinki vertrok, waarmee de Australische ambassadestaf (tien personen) Moskou wilde verlaten, had deze nog niet de nodige reisbiljetten en uitreis-visa ontvangen. Aan de Australische zaakgelastigde Hill werd op het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken medegedeeld. dat de faciliteiten voor zün vertrek afhankelijk zijn gesteld van het uitblijven van „nieuwe ontwikke lingen" in Australië hij de terugkeer van het Russische ambassade personeel aldaar. Hill wilde geen bijzonderheden over het onderhoud meedelen. Hii zei alleen, dat hij een gesprek had gehad met een hoogge plaatste functionaris. Zweden heeft zich. op verzoek van Mos kou bereid verklaard, de behartiging van de Sovjet-Russjsche belangen in Australië op zich te nemen. De Britse ambassade te Moskou zal waarschijnlijk de Australische belangen aldaar verzorgen, zodra de Australische zaakgelastig de Sovjet-Unie verlaten zal hebben. Spoedbijeenkomst M.V.D.- leiders? Volgens de Londense „Sunday Graphic" zijn de leiders der afdelingen van de Sov jet-Russische geheime dienst in de hoofd steden van zeven van Rusland afhankelijke communistische staten naar Moskou ver trokken om aldaar een spoedbijeenkomst bij te wonen. In de Argentijnse provincie Corrientes zijn Zondag tijdens verkiezingen voor een nieuwe vice-president, de helft van het Congres en plaatselijke bestuursorganen, drie mensen bij vuurgevechten om het leven gekomen. In Bella Vista werd een leider van de Peronisten gedood, in Goya werden twee politieagenten het slachtoffer van een schietpartij tussen Peronisten en radicalen. De Argentijnse regering had Zaterdag aan de vooravond der verkiezingen aan werknemers, die twee jaar in hetzelfde bedrijf werkzaam zijn, een lening met een looptijd van twee jaar beloofd voor de aanschaffing van een „Puma" een in een staatsbedrijf vervaardigd motorrijwiel. De lening beloopt een bedrag van drie kwart van de waarde van de „Puma". Bij botsingen tussen Peronisten en radi calen was Vrijdagavond al een Peronist gedood. Drieënveertig personen werden ge wond. De politie schoot met- traangas op beide partijen, die elkaar beschoten en met stenen bekogelden. Het was de eerste Argentijnse verkiezing waarbij de kiezers, voordat zij de stemlo kalen binnen gingen, niet op wapenbezit werden onderzocht. De eerste volledige uitslagen van de ver kiezingen zijn die van de provincie Tucu- man, waar de regeringpartij een grote zege boekte. De volgelingen van Perctn kregen 81.173 stemmen; de radicalen 32.458; de conser vatieven 1.040; de communisten 793 en de socialisten 424. Volgens de laatste berichten zijn tot dus ver 1.445.000 stemmen voor de Peronisti- sche partij en 825.000 voor de radicalen geteld. Van ongeveer 250.000 getelde stem men te Buenos Aires waren er 141.832 op de Peronisten en 102.820 op de radicalen uitgebracht. De West-Duitse minister van Economi sche Zaken, prof. Erhard, heeft. Zondag in Hannover aangekondigd, dat West-Duits- land gelijktijdig met Engeland de vrije in wisselbaarheid van de valuta zou herstel len, wanneer een daartoe strekkend besluit zou worden genomen. Minister Erhard is er van overtuigd, dat er binnen zeer korte tijd een de gehele wereld omvattend multi-lateraal econo misch systeem zal komen. Onder die om standigheden is het voor de Duitse econo mie nodig, de betrekkingen met het afzet gebied te versterken. Er moeten in dat gebied steeds meer Duitse steunpunten worden gevormd. Dit mag echter niet wor den beschouwd als economisch imperialis me. Kapitein Nikolai Chochlov de agent van de Russische geheime dienst die asyl vroeg in West-Duitsland, heeft de Amerikaanse inlichtingendienst thans verteld, dat hij op verschillende tijdstippen in 1951 en 1953 door Nederland, België, Frankrijk, Dene marken, West-Duitsland en Oostenrijk ge reisd heeft om de in het Westen getroffen veiligheidsmaatregelen op proef te stellen. Hij was toendertijd in het bezit van valse papieren en had zonder moeite kunnen rondreizen. Chochlov wees er voorts op, dat er zich op het ogenblik nog een zeer groot aantal Sovjet-agenten in West-Europa moet be vinden. Amerika heeft het verzoek van die Iraak- se regering ingewilligd om militaire hulp aan het Iraakse leger te verlenen, aldus is Zondag officieel in Bagdad bekendgemaakt. Aan deze hulp zijn geen voorwaarden of verplichtingen van enige aard verbonden. De Iraakse regering had het verzoek in Maart 1953 tot de regering van de V. S. gericht. Reeds een nieuw boek op stapel (Van onze correspondent in Londen) Vandaag verschijnt in Londen het z^de en laatste deel van Churchills oorlogs mémoires. getiteld „Triomph en Tragedie". Uittreksels hiervan zijn reeds in Engelse en buitenlandse bladen verschenen. Churchill heeft hiermee zijn gigantische taak van het te boek stellen zijner oorlogs herinneringen voltooid. Hij schreef ander half millioen woorden. In Engeland zijn 1.700.000 van zijn oor logsboeken verkocht. De totale wereldver koop nadert de 7.000.000 exemplaren. Onlangs is gemeld dat Churchill een nieuw boek op stapel heeft gezet over de geschiedenis van Engeland. Zaterdag is in Tel Aviv medegedeeld, dat bij een treffen tussen een Israëlische pa trouille en een groep Egyptische soldaten in het gebied van Gaza een Egyptische sol daat is gedood. De Egyptenaren waren op Israëlisch grondgebied doorgedrongen om een groep Arabieren, die in een Israëlisch dorp de oogst plunderden, te beschermen. Voorts is melding gemaakt van een vuur gevecht tussen Jordaniërs en Israëliërs bij Beth Govrin ten Oosten van Jeruzalem. De woordvoerder zeide, dat uit Jordaanse stel lingen werd gevuurd op een Israëlische pa trouille. die het vuur beantwoordde. Het gevecht duurde twee uren. Er is geen mel ding gemaakt van slachtoffers. Ongenoegen over herstelbetalingen? TOKIO (Un. Press) De Indonesische regering heeft besloten Japanse handels vertegenwoordigers voortaan de toegang tot het land te ontzeggen en alle zich thans in Indonesië verblijvende Japanse zaken lieden te bevelen tegen Juni het land te verlaten. Het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat dit bekendmaakte, deelde ver der mede voornemens te zijn tegen deze maatregel te protesteren. Vermoedelijk zal de volgende week een protestnota worden overhandigd. In Indonesische regeringskringen zeide men niets af te weten van de gemelde maatregelen, die buiten-'andse handelskrin gen in Djakarta toeschrijven aan de kwes tie der herstelbetalingen. In commerciële kringen vestigde men dadelijk de aandacht op de onderbreking in de herstelbetalings- besprekingen en hoorde men de veronder stelling uiten dat het Indonesië er om te doen was druk uit te oefenen om een gun stige regeling te verwezenlijken. Om president Syngman Rhee in de gaten te houden De Amerikaanse regering heeft Arthur H. Dean, indertijd onderhandelaar in Pan- moendjom, als speciaal ambassadeur naar Korea gezonden. Hij zal spoedig gevoegd worden door generaa-i James van Fleet, die eenzelfde functie in Seoel gaat vervuilen. Uit de omstandigheid dat Washingtor Zuid-Kcea twee speciale ambassadeurs naast EHis O'Bri.ggs, de ambassadeur in Seoel, waardig keurt, valt op te maken, dat de Amerikaanse regering er rekening mee houdt dal president Syngman Rhee wel eens overhaast zou kunnen gaan handelen indien de Ger^efse conferentie niet naar zijn tevredenheid uitvalt. Burgemeester en Wethouders van Amsterdam hebben op advies van de Amsterdamse Kunstraad wederom prijzen op het gebied der litteratuur beschikbaar gesteld. Het betreft thans een prijs van f 3000 voor een roman, in boekvorm ge publiceerd in 1952 of 1953, twee prijzen van elk f 1000, voor twee bundels ge dichten of in boekvorm gepubliceerde verzen, verschenen in 1953, twee prijzen van elk f 1000, voor twee beschouwende werken van letterkundige aard, gepubli ceerd in boekvorm of tijdschrift in 1952 of 1953. Voor de beoordeling van de werken, die in aanmerking komen voor de romanprijs, hebben B. en W. een jury benoemd, be staande uit mejuffrouw Anna Blaman, mevrouw dr. Annie Romein-Verschoor en de heer Adriaan Morriën. Voor de poëzie prijzen bestaat de jury uit de heren D. A. M. Binnendijk, Ed. Hoornik en Harry Mu- lisch, die voor de essay-prijzen uit de heren prof. dr. S. Dresden. G. Sötemann er. mr. Evert Straat. Er worden geen in zendingen ingewacht. Enkele weken na het bereiken van de leeftijd van 75 jaar is te Haarlem overleden de heer Piet de Nobel, een bekend musicus, die vele jaren bij het onderwijs is werk zaam geweest en dirigent was van diverse koren. De thans overledene, die op 26 Maart 1879 geboren is, was een groot aantal jaren werkzaam als zangleraar aan de Rijks kweekschool voor onder wijzers (essen) aan de Leidsevaart. Honderden toekomstige onderwijzers heeft hij les gegeven. Ook was hij verbonden aan de Bloemendaalse Mulo, aan het Kennemer Lyceum en aan de Haar lemse Huishoud- en Industrieschool. In de loop der jaren heeft de heer De Nobel diverse koren geleid, o.a. „Kunst Adelt", „Excelsior", „J. S. Bach", „Precio- sa", „Haarlems Christelijk gemengd koor" en enkele koren in Beverwijk, Halfweg en Hillegom. De heer De Nobel was een stille en ern stige werker, die zich door zijn arbeid vele vrienden had verworven. Ook publiceerde hij artikelen in tijdschriften. De teraardebestelling is bepaald op Woensdag 28 April om halféén op de Noor derbegraafplaats. De toneelvereniging „Postaal Genoegen" heeft Zaterdagmiddag met een druk be zochte receptie in de H.K.B. haar zilveren jubileum herdacht. De heer J. Ruiten, pen ningmeester der Ned. Amateur Toneel Unie opende de rij ders prekers, belichtte het werk der N.A.T.U. door te spreken over de Stichting der Toneelscholen te Amsterdam en Rotterdam en de oprichting van derge lijke scholen te Den Haag, Utrecht en Lei den, de vestiging van provinciale adviseurs in de diverse provincies, de groei der N.A.T.U., die thans 700 vex-enigingen in den lande telt, waaronder ook „Postaal Genoe gen" tot de gewaardeerde leden wordt ge rekend. Hij bood namens het hoofdbestuur zijn gelukwensen aan, onder overhandiging van de door de N.A.T.U. beschikbaar ge stelde bronzen jubileumpenning. Vervolgens sprak de heer A. Korff, oud- directeur van het Telefoondistrict Haarlem er, ere-voorzitter van „Postaal Genoegen", zijn waardering uit voor het vele goede dat door de vereniging van het PTT-personecl te Haarlem tot stand is gebracht. Als derde spreker vertolkte de heer Fröhlich, voorzitter van het Nederlands verbond van P.T.T. ontspannings-, ontwik- kelings- en amusementsverenigingen te 's-Gravenhage de gevoelens van waar dering namens het bestuur van het N.V.P.T.T. voor de oudste PTT-toneelver- eniging in Nederland „Postaal Genoegen" onder aanbieding van een geschenk onder enveloppe. Hij speldde de voorzitter, de heer P. H. Lansheer het ere-metaal van verdienste van het Verbond op de borst. Namens Haarlems Postaal Mannenkoor spxak de voox-zitter, de heer Van der Veldt, waarderende woorden en bood onder het uitsprkeen van gelukwensen een prachtige mand met bloemen aan. Hierna verkreeg ir. H. W. de Vos, de tegenwoordige directeur van het Telefoon district te Haarlem, het woord. Spreker voelde zich zeer getroffen door het vele en goede werk, door de vereniging tot stand gebracht en sprak daarover gaarne zijn bewondering uit. Namens de PTT-schaakvex-eniging „De Torens" sprak de voorzitter, de heer Lu king. Ook zijn gelukwensen gingen verge zeld van een bloemstuk. De voorzitter van V.Z.O.D., de heer Eyck- hoff, feliciteerde hierna het bestuur, waar na de heer Van Leeuwen, voorzitter van H T.E., goede verstandhouding, bestaande tussen beide verenigingen, releveerde en eveneens een bloemstuk aanbood. De heer Rohdens, voorzitter van „Nieuw Leven", kwam hierna aan het wooxxi en uitte in geestdriftige bewoordingen zijn ge voelens van waardering voor de jubileren de vereniging. De heer Bisenbergen, voorzitter van het Zandvoortse „Op Hoop van Zegen", bood gelukwensen en bloemen aan, sprak als secretaris van de afdeling Haarlem der N.A.T.U. en bood namens deze afdeling de voox-zitter een voorzittershamer aan. Ook de voorzitter van de Haarlemse Postfan- fare, de heer Rezelink. sprak woorden van waardering aan het adres der vereniging, voor de verlening van hulp steeds in zo ruime mate door P.G. verstrekt. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een bloemstuk. De heer W. v. d. Broek, oud- voorzitter en mede-oprichter van P.G.. richtte zich in hartelijke bewoordingen tot de heer Lansheer onder het ophalen van menige herinnering. De heer v. Musseher, voorzitter van ..Samuel Falkland", was de volgende spre ker.' Een bloemstuk drukte ook nu de waar dering uit. Spreker toonde zich eveneens zeer erkentelijk voor de vele hulp door P.G. aan zijn vei-eniging verleend. De heer .C. de Graaff, oud lid der ver eniging en. één der drie oprichters van „Postaal Genoegen", sloot de rij. De voorzitter deelde daarop de heer De Graaff mede, dat hij wegens zijn vele veld diensten voor de vereniging, ingaande 22 April 1954 tot ere-lid der vereniging was benoemd. In zijn dankwoord betrok hij allen, die de vereniging hun hulde hadden beloond. Met een gezellig samenzijn en een fees telijke maaltijd werd tot laat in de avond het heugelijk jubileum „ten einde" gevierd. In een café aan de Brouwersstraat werd Za terdag een besloten avond gehouden van een Haarlemse biljartclub. Tegen twaalf uur dien de zich een bezoeker aan, die er prijs op bleek te stellen deze avond bij te wonen. Omdat hij geen lid van de club was werd hem echter de toegang ontzegd. Daar nam hij echter geen genoegen mee en ongeveer drie kwartier later werden de biljarters opgeschrokken door een klinker die door het venster naar binnen werd geworpen. De politie, die inmiddels werd gewaarschuwd, stelde met enkele club leden in de omgeving een onderzoek in, waar bij zij de dader achter een schutting zagen staan. Toen aanstalten werd gemaakt om hem te arresteren, nam hij echter de benen en wist over de daken te ontkomen. Tegen hem zal proces-verbaal worden opgemaakt. Onder degenen die Dien Bien Phoe tegen de opstandelingen verdedigen, behoort ook een oud-ingezetene van Zandvoort. Het is de heer J. M. Versteege, die reeds op achttien jarige leeftijd dienst nam in het Franse Vreemdelingen legioen. Zijn vader de heer A. J. Versteege, wonen de in de Tramstraat in Zandvoort. ontving Zaterdag 24 April van zijn zoon een brief, welke was gedateerd 15 April 1954 en dus wel bijzonder vlug aan het ouderlijk adres werd bezorgd. (Verkort weergegeven) Loonvordering op Duitsland. In 1943 moest ik met vele honderden Nederlanders naar Duitsland, waar ik tewerkgesteld werd bij een gebombardeerde stuwdam. Daar hebben wij tot aan de bevrijding ge werkt. Na „Dolle Dinsdag" is er echter geen geld meer verstrekt aan onze vrouwen in Nederland. Een half jaar na de oorlog heb ben wij onze vorderingen ingediehd bij de Nederlandse Clearing. Acht jaar later kregen wij bericht dat loontegoeden bij de Landes-Centralbank te Hamburg wa ren gestort. Voor mij was dit 1300.ge rekend naar de oude koers van de mark. Ik gaf deze zaak in handen van de rechtskun dige van mijn vakorganisatie, die zich in verbinding stelde met de Nederlandse con sul in Hamburg. Van deze ontving ik na derhand bericht, dat overmaking van loon tegoeden. welke bij de Landes-Centralbank zijn gestort, slechts in uitzonderingsgeval len wordt toegestaan, b.v. indien de aan vrager in zeer behoeftige omstandigheden verkeert. In dat geval wordt echter als gevolg van de geldsanering in Duitsland slechts 6,5 percent van het oorspronkelijke, in R.M. luidende, bedrag uitgekeerd. Ik hoop dat de Nederlandse regering iets kan doen voor die gezinnen, die na „Dolle Dinsdag" in de diepste armoede geraakten, hoewel er voor hen nog behoorlijke bedra gen op de bank in Hamburg staan. Velsen. B. A. R. Als ABONNé zijn naam en adres op geeft zullen wij zijn brief verder in behan deling nemen. Red. Allen, die op enigerlei wijze bij het overlijden van onze geliefde vrouw en moeder NEELTJE GRAVEMAKER- ZWART hxxn deelneming lieten blij ken. zeggen wij hiermede onze hartelijke dank. Namens de familie: W. Gravemaker. Bloemstr. 90, IJmuiden. rctccrxrrrmrrTexxxKXxyriCfXXXxxxyocxxxm Door het verbindend wor den der enige uitdelingslijst is het faillissement van de N.V. Scheepsherstelinrich- ting BOOIJ en Co.. gevestigd te IJmuiden, geëindigd. Beverwijk. 23 April 1954. Mr. Th. G. A. Mulder Curator. 30.000.— 8164. 5.000— 1816. 2.000— 7432. 1.500— 3455 20449. 1.000— 2615 8043 10469 15306 18525. 400— 1541 1604 2362 3378 3384 7892 9372 10240 12807 15769 16976 17804 17897 19061 20688. 200— 1086 1209 1753 1984 2009 2393 2777 2986 3306 3645 3682 3735 3755 3995 4391 4477 C089 6139 6205 6218 6482 7219 7702 7706 8007 9070 9758 10375 10559 10585 10650 11531 11912 12009 12069 12366 12467 13327 13532 13650 14016 14259 14399 14719 15276 15445 15760 15966 16008 16226 16227 16530 16719 16744 16842 17276 17416 17865 17904 18154 18398 18715 18927 19282 19560 19809 19997 20079 20644 21029 21164 21462 21726 21924. vanmorgen de zaak tegen een vroegere vrouwelijke beambte van de Grafische In richting Joh. Enschedé en Zonen N.V., de tweeëntwintigjarige Amsterdamse J. M. L„ die betrokken is geweest bij verduistering van elf bankbiljetten van f 100, die nog niet in circulatie waren. %Zij werd veroor deeld tot een gevangenisstraf van twee maanden. Een Haarlems echtpaar had zich te verantwoorden wegens heling. Tijdens het verhoor door de politierech ter deelde de Amsterdamse mee, dat zij in de maand November ziek was. De dokter dacht aanvankelijk, dat zij een bloeduit storting had, maar later bleek zij een her- henschudding te hebben. Daardoor ont stonden moeilijkheden bij de uitbetaling van haar loon, vertelde het meisje en toen zij op 2 December weer op de afdeling verificatie werkzaam was, werd zij erg kwaad. Ook vermoedde zij, dat zij door de hersenschudding niet goed bij haar posi tieven was. „Uit kwaadheid heb ik een pakje bankbiljetten, die ik voor contróle moest nakijken, weggenomen. Het waren er elf van honderd gulden. Later ben ik naar het echtpaar J. J. C. de H. te Haar lem gegaan en heb ik de bankbiljetten in bewaring gegeven. De H. heb ik toestem ming gegeven een bankbiljet te wisselen", aldus verdachte De politierechter merkte op, dat de bank biljetten eigendom waren van de Neder landse Bank en dat ze nog niet in circu latie waren. De eenëndertigjarige verdachte De H. deelde mee, dat toen hij van zijn werk thuis kwam het Amsterdamse meisje hem gevraagd heeft de bankbiljetten te bewa ren. Daar hij in financiële moeilijkheden verkeerde heeft hij bij een melkhandelaar een biljet gewisseld en een gedeelte van het geld gebruikt. De tweeëndertigjarige vrouw van De H. heeft enkele dagen later aan haar dochter tje gevraagd een der bankbiljetten bij een banketbakker te wisselen. Deze kende het bankbiljet niet en vertrouwde de zaak niet. Daarom waarschuwde hij de politie, waarna spoedig aan het licht kwam, dat het bankbiljet nog niet in omloop was. Het Amsterdamse meisje werd aangehouden en om gezondheidsredenen op vrije voeten ge steld. Tegen het echtpaar werd proces-ver baal opgemaakt wegens heling. De officier van justitie eiste tegen het Amsterdamse meisje, dat thans als hulp in de huishouding werkzaam is, een gevange nisstraf van twee maanden, tegen De H. een gevangenisstraf van een maand en te gen diens echtgenote een gevangenisstraf van een maand voorwaardelijk. Overeenkomstig de eisen werden de ver dachten veroordeeld De politierechter merkte op, dat de verduistering zeer ern stig was en dat een onvoorwaardelijke straf op haar plaats is. Het echtpaar wist, dat het meisje bij Enschedé werkzaam was en een vertrouwenspositie innam. Het had het meisje moeten waarschuwen. WIEK ABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. rjocjoooooocm Raadhuis en Kerk Hoofdstraat 179, Santpoort Tel. K 2560 - 8129 Nummerbrieven. die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Aanvang Mei dagelijks Fr. Halsstraat 1. Haarlem ^FrHalsstr. 1 - Haarlem. Tel. 14624 De grootste onderne- *|mingen zijn geregelde adverteerders. Kijk maar naar onze advertentiepagina's. Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook. Daardoor zijn zij groot geworden. Alle goede en bekende merken in voorraad. Demonstraties vrijblijvend ook bij U thuis. Betaling zeer geschikt te regelen. Komt U of belt U. Wij zijn tot uw dienst. VELSERDUINWEG 173. Tel. 4402. IJmuiden-Oost. tijdig Uw plaatskaarten af te halen voor de van de ORANJEVERENIGING IJMLTDEN-WEST in de tent op het Marktplein op 30 April a.s„ aanv. 8 uur Hierin zullen o.m. optreden Mevr. MARINA v. GOUDZWAARD de veelzijdige en begaafde artiste NICKY NOBLE wereld-attractie ZAANS KLEINKUNST ENSEMBLE met zang en spel. Nog een beperkt aantal plaatsen verkrijgbaar Voor leden 0.50. niet-leden 1.25. Af te halen bij: Drogisterij Schafstall, Bloem- straat. 12; C. v. d. Meer. Kennemerlaan 151; P. van Breugel, Edisonstraat 48 °AV£*ENO lachsucces OOOOOGOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOÖ VELLEMAN Hoopt allesüül inboedels, meubilair, antieke, ouderwetse en Empire meu belen. Emp. pendule stellen, porcelein, kristal, zilverwer ken. zolderopr etc Zijlstraat 62. tel. 14637. lomj iel! duurder - ultijd veel hele Zo juist hebben we weer ontvangen, zodat U ook nu een keus kunt maken uit verschillende merken, zoals b.v. Koelstra, Mutsaert, Pe digree, enz. enz. Koopt daarom in uw eigen plaats, om van de meeste service verzekerd te zijn. gemakkelijke fauteuils mat bijbehorend tafeltje vormen het meest gedistingeerde „zitje" dat men zich denken kan. Uw bezoekers weten deze attentie ta waarderen; het stelt hen op hun gemak In alle betekenissen van dit woord. Toonkamer: Kanaalstraat 43 Tel. 4163 5235 I) M U I D E N HERENMODE. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding een voor midden- en beter genre herenmode en confectiezaak. Bij voorkeur bekend met het vak. Volledige schriftelijke sollicitaties met bijvoeging van pas foto worden gaarne ingewacht door: KOSTERMANS' KLEDING EN HERENMODEZAKEN Kantoor: Kleine Houtstraat 58, Haarlem. EDISONSTR. 9 ♦Tejef.52&3« SCHOENREPARATIE in één dag retour, ook Zater dags. Vraag rep. korting kaart; bij f 25, ontvangt U f 1.25. REM, Kennemerlaan 147 Tel. 4057 Tijdelijk gevraagd: voor eenv. rekenwerk en adm. bezigheden. Br. met voll. inl. no. 6124. pl.m. 16 jaar, voor lichte administratie en winkelwerk. Aanmelden voor 6 uur: JACOB PARLEVLIET, Trawler kade 50. IJmuiden. VAN GELDER ZONEN N.V. KONINKLIJKE PAPIERFABRIEKEN vraagt voor het bedrijf te Velsen in de leeftijd van 1820 jaar. Betrokkene zal worden belast met een drukke en afwisse lende taak op het Havenkantoor, bestaande uit deels admi nistratieve werkzaamheden, deels andere werkzaamheden van allerlei aard. zoals loopwerk enz. Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen kunnen worden gericht aan de afdeling Personeelbeleid. Werkplaats te IJmuiden vraagt voor tijdelijk een Brieven onder no. 6125 aan het bureau van dit blad. Als iemand pijn heeft - of dat nu hoofdpijn is, kiespijn, keelpijn of rheumatische pijn - vraag dan niet of hij zich niet lekker voelt... Doé er wat aan geef RHEUMIN Het is niet nodig, uren pijn te lijdenRHEUMIN hèlpt! Het is een onovertroffen pijnstillend middel. Ook voor de gevoelige maag. he/pt fy pif'hf BROCADES STHEEMAN PHARMACIA Geneesmiddelen sinds 1SOO

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 8