Twee maanden ontzegging voor schipper en stuurman Oud wegenplan voor Driehuis gaat weer acuut worden Agenda voor Velsen Operaconcert op 18 Mei in Rex-theater Ha ven berichten Visserij-varia IJmond-kampioenen speelden om districts-kampioenschap J. de Boer kampioen bij „Denk en Zet" Viering Bevrijdingsdag voor bejaarden Zang en Vriendschap met solisten van de Nederlandse Opera „Felisenum" achtste op achtste „Gota" „Kleine kracht" vierde haar jaarfeest Schippersdochtertje bij Spuisluis verdronken S Aanvaring „Excelsior 3"„Frederik" IN VELSEN: Centrale viering van 1 Mei-feest viering Hoogoven voetbaltournooi De molen kan overeind DOOR DE TUNNELBOUW Overweg in Zeeweg moet verbreed, de Hagelingerweg verlegd Eerste wedstrijden bij LTG „Velserbeek" Nieuwe R.K. school Zaterdag open VOLLEYBALL WB gaat jubileum vieren Internationale prestatie van Hoogoven Harmonie DINSDAG 27 APRIL 1954 DE RAAD VOOR DE SCHEEPVAART te Amsterdam heeft Zaterdag uitspraak gedaan over de aanvaring van het motorschip „Frederik" met de motorlogger „Excelsior 3", de KW 76 op de Noordzee bij IJmuiden, tengevolge waarvan de „Frederik" Is ge zonken. De KW 76 was toen op 6 Januari van dit jaar uitstomend naar de visgronden en de „Frederik" was op weg van Rudkjobing naar Antwerpen. De Raad is van oor deel, dat de schipper en de stuurman van de logger wegens hun schuld aan deze aanvaring ernstig moeten worden gecorrigeerd en heeft de schipper C. Plug te IJmuiden gestraft door hem de bevoegdheid om als schipper op visservaartuigen te varen te ontnemen voor de tijd van twee maanden. De stuurman, A. van der Steen, mag eveneens twee maanden niet als zodanig op vissersvaartuigen varen. Het oordeel van de Raad luidt als volgt. ,.De aanvaring van de motorlogger ..Excel sior III" KW. 76 met het motorschip „Frederik" op de Noordzee op 6 Januari 1963 moet worden geweten aan het op zeer onvoldoende wijze houden van uitkijk op de KW. 76. Vóór de aanvaring had de KW. 76 de ..Frederik" aan stuurboord en moest, daar de koersen elkaar zodanig kruisten, dat er gevaar voor aanvaring bestond, de KW. 76 uitwijken. Zij heeft dit ook gedaan. Daar aan s.b.-zij van de KW.76 de KW. 39 voer in vrijwel gelijke koers en door de KW. 76 werd opgelopen, kwam door het uitwijken naar stuurboord door de KW. 76 dit schip zo dicht bij de KW. 39, dat zij weer een weinig afhield naar bakboord. Blijkbaar heeft de stuurman, die alleer. op de brug was van de KW. 76 en aan het roer stond, daarna alleen zijn aandacht bepaald op de KW. 39 en niet meer gelet op de „Frederik", noch op de ligging van zijn roer. Het roer is blijkbaar een weinig over bakboord blijven liggen; de KW. 76 draaide daardoor naar bakboord en liep recht op de „Frederik" aan. Op dit schip zijn enige maarregelen genomen. Het week ui^ naar stuurboord, gaf een attentiesein en stopte vervolgens de motor. De Raad betwijfelt of hot stoppen van de motor de juiste handeling was om de dreigende aan varing te voorkomen; het attentiesein is niet op de KW. 76 gehoord. De stuurman van de KW. 76 zag eerst het dreigende gevaar, toen het voor hem onmogelijk was om nog iets te doen ter voorkoming daarvan. De schipper, die de brug verliet en aldaar alleen de stuurman als roerganger achterliet, overtrad het Evenals vorig jaar zal de eerste Mei in Velscn door de Federatie Velsen van de Party van de Arbeid, het N.V.V., de B.B.IJ. en de V.A.R.A. centraal worden gevierd. Het programma van deze Mei-viering is tot stand gekomen door samenwerking van alle organisaties en verenigingen van de socia listische beweging. 's Ochtends om 10 uur komt men bijeen op het terrein in Heeretkluinen aan de Pauliis Potterstraat. De heer H. de Boer zad daar spreken en verder verlenen medewer king de Culturele Sportbond, de „Kleine Stem" te IJmuiden en de A.J.C. van Be- verwijik. 's Middags is er om 2 uur een kinderfeest in het Rex Theater met de op voering van het sprookje „De sneeuwman netjes". De kinderstoet vertrekt om 2 uur van het Marktplein. Om twintig over drie houden de ouderen een dodenherdenking op de Westerbegraaf plaats aan de Fu'tonetraat. Hiertoe vertrekt men om 3 uur van het Marktplein. Me vrouw De Man zal declameren. Een grote demonstratie begint om kwart voor zeven en gaat door de straten van IJmuiden met medewerking van de IJmuider Harmonie. De route is: Van Poptaplantsoen, Kenne- merlaan, Edisomstraat, Hofstcdestraat, IJsselstraat, Rijnstraat. Rembrandtlaan, Zanderstraat, Tuinderstraat, Acaciastraat, Velserduinweg, Cederstraat en Rex Thea ter. Aan het programma voor het avondfeest wordt medewerking verleerd door de IJmuider Volksstem onder leiding van de heer B. Nuyen, de „Gong" uit Haarlem, en de Gem. Arbeidenszanigvereniging „De Stem des Volks", afdeling Santpoort, on der leiding van de heer Al-tink. De Mei- r>*de zal worden uitgesproken door de heer Jacobs uit Amsterdam. Twee duinbrandjes De Vel sense brandweer moest Maandag twee maal uitrukken voor een begin van brand in de duinen. De eerste keer snelde de materiaalwagen omstreeks 12 uur naar de Haringkade, waar achter het montage bedrijf van Henfer een duinbrandje was uitgebroken. Met zand en schopoen was de strijd gauw gewonnen. In de middag werd toen tegen 3 uur opnieuw een duinbrand achter de Visserijschool gemeld. DINSDAG 27 APRIL IJMUIDEN Voetbalver. „IJmuiden", 20 uur, Patro- naatsgebouw, opvoering toneelspel voor Velsense bejaarden. Hervormde Toneelgroep, afd. IJmuiden- Oost, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, toneeluitvoering. Chr. Meisjesclub „Kleine Kracht", 19.30 uur, gebouw v. Chr. Belangen, jaarfeest. Oud-Kath. Jeugdver. „Door Geloof sa mengebracht", 20 uur, Thalia, jaarlijkse feestavond. „Felison", expositiezaal Heidestraat, 19- 21 uur, expositie. IJmuider Harmonie, 20 uur, Rex, concert. WOENSDAG 28 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De terugkeer van de tweelingbroeders". Toneelver. V.V.IJ., 20 uur, Patronaats gebouw, toneeluitvoering. Friese ver. „Fryske Trou", 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, to neelavond. IJmuider Harmonie, 20 uur, Rex, con cert. „Felison", expositiezaal Heidestraat, 19- 21 uur, expositie. Nutsbibliotheeek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. SANTPOORT Gem. Zangver. „Vox Humana", 20 uur, „Zomerlust", concert. voorschrift, dat op zee tenminste 2 per sonen de wacht op de brug van zijn schip moeten lopen. He' is vrijwel ondenkbaar, dat deze aanvaring zou zijn geschied, in dien behalve de stuurman nog een persoon op de brug van de KW. 76 zou zijn ge weest. De stuurman had, nu hij niet vol doende naar stuurboord kon uitwijken, doordat de KW. 39 hem dit belette, de mo tor moeten stoppen, zodat hij bij het uit wijken naar stuurboord achter de KW. 39 zou blijven". ADVERTENTIE Mi .HOK BUKIt. PPSPIM TEIEMS46 J. de Boer is er Zaterdag in geslaagd het kampioenschap van „Denk en Zet" te ver overen, ook al moest hy na zün eerste partij tegen Jan Bravenboer (nummer 2) met een 0 genoegen nemen. Dit betekende voor de kampioen ook de eerste nederlaag van dit seizoen bij „Denk cn Zet". In zijn tweede party tegen W. Schoen kon J. de Boer in het eindspel nog net een remise variant forceren, wat hem tenslotte het kampioenschap bracht. J. de Boer moet nu nog twee partijen spelen. Ook verleden jaar werd hy winnaar. In groep B staat C. de Ruiter nog steeds aan de kop en wint hy Zaterdag zyn laatste partij, dan mag hij zich in deze groep kam pioen noemen. De uitslagen van de ge speelde partyen luiden: Tussencompetitie: W. SchoenC. de Rui ter 1-1. Onderlinge competitie: Groep A: J. Bra venboerJ. de Boer 2-0; J. de BoerW. Schoen 1-1 (J. de Boer kampioen). Groep B: P. VerswijverenJ. Wilbie 0-2, G. BoekhoutP. Verswijveren 2-0, P. van KampenG. Boekhout 0-2, J. WilbieP. Verswijveren 1-1, P. VerswijverenG. Boekhout 1-1, P. van KampenC. de Rui ter 0-2. Standen: Groep A: J. de Boer J. Bravenboer 32-54 W. Schoen 30-42 C. Rosier 30-38 B. Welting 34-32 P. Mooy 34-25 Groep B: 32-59 C. de Ruiter 35-40 G. Boekhout 34-38 H. Koekenbier 34-25 E. Hillecamp 34-22 J. Wilbie 36-22 P. v. Kampen 33-21 P. Verswijveren 34-14 Tussencompetitie: Het „Werkcomité Bevrijdingsdag" van de Stichting Velser Gemeenschap te Velsen, dat belast is met de organisatie van de herden king en de feestviering van de bevrijdings dag heeft besloten dit jaar ook de bejaarden te betrekken in het door haar samengestelde programma. De bejaarden van Velsen Noord zyn uit genodigd om op 5 Mei aanwezig te willen zyn in het Gemeentelyk Vergaderlokaal aan de van Diepenstraat, waar zal optreden Harry Bouman, humorist-conferencier en goochelaar. De heer Bouman treedt ook op voor de bejaarden van Santpoort op 5 Mei. De bejaarden van IJmuiden Oost, IJmui den West, Driehuis en Velsen Dorp zullen in het Patronaatsgebouw aan de Willems- beekweg bij elkaar komen om te luisteren en te kyken naar de goochelaar Rens van de Zee. I.E.V. speelt De sub-commissie voor het sociaal cultu rele ontspanningswerk voor bejaarden heeft voorts de bejaarden van Velsen Noord uit genodigd voor een ontspanningsavond op Donderdag 6 Mei, die wordt aangeboden door de R.K. Sportvereniging I.E.V. Men komt bijeen in het R.K. Verenigingsgebouw „Sint Jozefhuis" aan de Banjaertstraat. „IJmuiden" ook De toneelgroep van de voetbalvereniging „IJmuiden" komt op Dinsdag 27 April in het Patronaatsgebouw voor de bejaarden op de planken. Opgevoerd zal worden het blijspel „Het wespennest". De boerenkapel „De Al penjagers" zal weer voor de muziek zorgen. J. Bravenboer J. de Boer C. de Ruiter W. Schoen C. Rosier P. Mooy 8 7 9 9 7 10 1 - - 1 3 3 4 1 4 1 14 pl. 1 ap. 13 pl. 1 ap. 9 9 5 Voor de tweede ronde voor het Holland I bekertournooi werd gespeeld: Tempo III Kernboys 01. Voorts werd nog gespeeld De Bladders Koudwals 5—0. In Genève is Maandag de Conferentie van de Grote Vijf begonnen. Onze Téle-foto geeft een overzicht van de openingszitting. Ter gelegenheid van de viering van de verjaardag van Koningin Juliana wordt er in Velsen-Noord een vleugje kermis ge geven. Maandagmiddag heeft de ondernemer van deze kermisvermakeiykheden met zijn wagens aan de Wijkerstraatweg de stand plaats al ingenomen om met de opbouw te kunnen beginnen. De kermisattracties ver rijzen op het veld tussen Wykerstraatweg en Cooymansstraat. In overleg met het bestuur van de Beverwykse Zangvereniging „Zang en Vriend schap" hebben wij besloten het grote operaconcert, dat onder onze auspiciën in het IJmuidense Rex-theater zal worden gegeven, vast te stellen op Dinsdagavond 18 Mei. Zoals wij al eerder mededeelden zal er voor onze abonné's een reductieregeling in het leven worden geroepen, zodat onze lezers legen een zeer aantrekkelijke prys in de gelegenheid zullen zyn dit concert, waarvoor de medewerking is verkregen van Greet Koeman, Gerard Holthaus en John van Kesteren als solisten van de Neder landse Opera, te bezoeken. Het volledige programma van dit con cert ziet er als volgt uit: 1. Zigeunerkoor uit „De Troubadour" (koor) Verdi 2. Slotkoor 2de acte uit „La Forza del Destino" Verdi Nu de tunnelbouw zUn schaduwen in de verre omgeving vooruit gaat werpen en er een begin gemaakt is met de onder- doorgraving van de Rüksweg Velsen Haarlem ter hoogte van Beeckenstein, komen de verbreding en verlegging van de Hagelingerweg eveneens in een acuut sta dium. Met de daar op aansluitende door trekking van de Vondellaan en de gevol gen van de nieuwe verbinding met IJmui den voor de Zeeweg. Binnen niet te lange tijd zal de Hage lingerweg bij de Biezenweg, dus daar waar hy thans nog in de richting Driehuis ombuigt naar het Westen, om later weer Noordwaarts zwenken, doorgetrokken worden en aansluiten op de Vondellaan in Driehuis. Het deel van de Hagelingerweg langs het Missiehuis wordt dan een dood lopende weg. Er zal eveneens binnen af zienbare tijd begonnen moeten worden aan de bouw van de tunnel, die bij het nieuwe station Driehuis moet worden aan gelegd. De „nieuwe" Vondellaan zal mettertijd op de Driehuizerkerkweg uitmonden, na dat zij ter hoogte van de onlangs afge brande timmerfabriek van Lootsma het nu nog braakligggende terrein kruist. De bestaande T-splitsing Zeeweg-Drie- huizerkerkweg zal daardoor een kruis punt worden en de primaire verbinding met IJmuiden zet zich voort via de huidige Waterlooweg om achter huize „Grimhilde" de spoorbaan te kruisen. Daartoe moet de overweg in de Zeeweg iets verplaatst en aanzienlijk verbreed worden. De weg komt dan dwars door het plantsoen op de hoek van de Zeeweg en de Leeuweriklaan weer op de Zeeweg uit (vandaar dat „uitgespaarde" plantsoen en Het gymnasium „Felisenum" heeft op de achtste „Gota", de Olympiade voor alle gymnasia in het land, dit jaar een uitste kend figuur geslagen. Hoewel „Felisenum" pas voor de tweede keer aan dit grootse vierdaagse sporttournooi deelnam, slaagde het erin veertien gymnasia achter zich te laten en in het totaal klassement de acht ste plaats te bezetten. Dit resultaat werd bereikt door het mixed-hockeyteam, dat een vierde plaats veroverde, door Willemien van der Veen, die een tweede, vierde en vijfde plaats be reikte met hardlopen, kogelstoten en ver springen, een vierde plaats hoogspringen van Erna Mak en een fraaie vierde plaats van Eljo Schuite op een zware 2000 m. veldloop. de schuine rooilijn van de huizen). Ter hoogte van de Bethelkerk takt in de toe komst de recreatieweg af naar het strand. Dit wegenplan voor Driehuis kon haast ongewijzigd worden ontleend aan een vooroorlogs ontwerp, dat rekening hield met ongeveer dezelfde verlegging op deze punten. Ze hebben zich dapper geweerd gister avond, de jonge leden van de christelijke meisjesclub „Kleine kracht" in IJmuiden. Zeventig meisjes hebben zich bij deze ver eniging aangesloten, verdeeld over vier groepen. Voor de kleinsten is het gisteren feest geweest, de groteren zullen vanavond hun jaarfeest vieren. Het moet ongetwij feld de leidsters veel moeite hebben ge geven om deze jongsten zover te krügen dat zij voor het voetlicht konden treden. Maar ouders en familieleden vormen doorgaans een dankbaar publiek en wat de kleinen aan routine ontbrak werd door de glundere blikken vergoed. Met pathos hebben ze de. kleppermars van wijlen Jacob Hamel gezongen en ge klepperd. „De grote tovenaar" heeft eveneens zün best gedaan, net als de beeldenverkoper en de opwindbare beelden, die wel heel duidelyk bewezen dat zij leefden. Stil staan valt ook niet mee! Zo zijn er tal van zangspelletjes en schetsjes vertoond, die allemaal met een dankbaar applaus werden beloond. Tot slot is een toneelstukje getiteld „De be toverde bloemen" opgevoerd en het is de vraag wie van dit alles meer genoten heb ben, de ouders of de kinderen zelf. Het was leuk, de sfeer was feestelijk en ge zellig en vol vreugde wordt het nieuwe verenigingsjaar ingezet. Maandag 26 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Leo S. van Swansea, He- riot van Leith, Bomma \an Kragerö, Phi dias van Kopenhagen, Holdermain van Sun derland. Ingrid Brevers van Cuxhafen, lias van Gothenburg, Hermann Fritzen van Giffle, Sambetti van Tarborg, Escaut van Parijs. Regina van Norrköping, Bullfighter van Le Havre. Suomen Nyto van Manty- luoto, Ponza van Geffle, Tröma van Malmö, Ardetta van Liverpool, Trito van Dublin, Arnolde van Frederikshamn, Bebox van Raumö. Vertrokken zün: Alouette naar Londen, Leo S naar Rotterdam, Holdermain naar Dover, Escaut naar Rotterdam, Netherlands Coast naar Rotterdam, Annie naar Londen. F. Cilea Rusticana" Mascagni Gounod Pasquale" Donizetti (mannenkoor met Greet Koeman en Gerard Holthaus) 3. Slotkoor 2de acte uit „Traviata" Verdi (koor met de drie solisten) 4. Duet uit „Traviata" Verdi (Greet Koeman, John van Kesteren) 5. Figaro-cavatine uit „Barbier van Sevilla" Rossini (Gerard Holthaus) 6. Koor uit „I Lombardi" Verdi (koor) 7. Koor en dans uit „Wilhelm Teil" (koor met Gerard Holthaus) Rossini 8. Juwelen-aria uit „Faust" Gounod (Greet Koeman) 9. Aria „Lament di Federica" uit „l'Ar- lesina" (John van Kesteren) 10. Kerkkoor uit „Cavalleria (koor met fcreet Koeman) 11. Trio Finale uit „Faust" (koor met 3 solisten) PAUZE 12. Bediendenkoor uit „Don (koor) 13. Studentenkoor uit „Boccacio" (koor) Von Suppé 14. Koor uit „Parelvissers" Bizet (koor) 15. Aria uit „Parelvissers" Bizet (John van Kesteren) 16. Duet uit „Parlevissers" Bizet (John van Kesteren, Gerard Holthaus) 17. Duet uit „Traviata" Verdi (Greet Koeman, Gerard Holthaus) 18. Triomfkoor uit „Aida" Verdi (koor) Binnenkort zullen wij de voorwaarden be kend maken, waaronder onze abonné's van de reductieregeling gebruik kunnen maken en de adressen publiceren, waar de voor verkoop der kaarten plaats heeft. Wij hebben beslag weten te leggen op 600 plaatsen, zodat velen van deze unieke ge legenheid gebruik zullen kunnen maken de schoonste melodieën van de Italiaanse en Duitse bel-canto te beluisteren. De uitslagen van de eerste competitie- Zondag bij de L.T.C. „Velserbeek" waren: Velserbeek IWestrust III 35. Mevr. A. de Weerdtmej. E. Baljon 63, 64, mevr. P. Janusmej. S. Titulaer 46, 46, J. A. v. SplunterF. Titulaer 06, 36, A. WiedemeyerM. v. Berckel 63, 46, 26, mevr. de Weerdt en G. Burgermej. E. Baljon en M. v. Berckel 64, 64, mevr. P. Janus en A. Wiedemeyermej. S. Titu laer en F. Titulaer 57, 36, mevr. De Weerdt en mevr. Janusmej. E. Baljon en mej. S. Titulaer 3—6. 26. J. A. v. Splun ter en G. BurgerF. Titulaer en M. v. Berckel 2—6. 6—3, 6—2. Amteno IV—Velserbeek II 2—6. Mej. H. Kwintmej. W. Broeze 46, 64, 64, mevr. C. Minnardmevr. N. v. Splunter 16, 06, R. MinnardP. Siebbeles 16, 86, 26, G. v. OenenJ. de Jager 16, 79, mej. H. Kwint en R. Minnardmevr. N. v. Splunter en P. Siebbeles 06, 36, mevr. C. Minnard en G. v. Oenenmevr. A. v. Gelder en J. de Jager 26, 26, mej. H. Kwint en mevr. Minnardmevr. A. v. Gelder en mej. W. Broeze 64. 62, G. v. Oenen en R. MinnardJ. de Jager en P. Siebbeles 4—6, 5—7. Grondstofaanvoer Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Maandagmorgen aangekomen het Zweed se s.s. „Hugins", dat van Gothenburg een lading van 1000 ton cellulose aanvoerde, bestemd voor een zusterfabriek. Zondagmiddag om ongeveer kwart over vier is het zevenjarige dochtertje Siebertje van schipper Kruize van het binnenschip „Noordster" in het binnenspuikanaal bij de Spuisluis te IJmuiden verdronken. Terwijl de vader met een paar omlig gende kennissen zat te praten waren het meisje en haar tweelingbroertje met nog een tweede broer aan het spelen bij de bunkers. Het kind moet daarbij te dicht bij het water zijn geraakt, want toen men het miste, is onmiddellijk de omgeving af gezocht. Schipper B. vond de kleine een half uur later drijvend op tien meter van zijn schip. Het meisje is in allerijl op het droge gebracht, waar onmiddellijk kunst matige ademhaling werd toegepast. Dit mocht echter niet meer baten en ook in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk waren alle pogingen om de levensgeesten op te wekken vergeefs. De nieuwe R.K. St. Leonardusschool te Heemskerk zal Zaterdagmorgen 1 Mei of ficieel worden geopend door pastoor L. C. A. v. d. Nouweland. Nieuw lid R.K. Armbestuur In de vacature in het R.K. Armbestuur van Heemskerk, ontstaan door het over lijden van de heer C. Beentjes, is voorzien door de benoeming van de heer J. van Roon. Pryzen van Maandag. Heilbot 3,15-2,45, gr. tong 1,92-1,62, gr.m. tong 1,92-1,68, kl.m. tong 2,04 1,66. kl. tong I 1.84-1,70, kL tong II 1,68-1,46, tarbot I 2,75-2,05 per 1 kg. Kl. griet 42, tongschar 86-70, kl. tongschar 37, schartong 35-30, kl.m. schol 77-41, kl. schol 1 71-34, kl. schol II 47-8, schar 20-8, v. ha ring 17-11, makreel 22-10,60, gr. schelvis 50- 49, gr.m. schelvis 58-56, kl.m. schelvis 67-58, kl. schelvis I 70-58. kl. schelvis II 40-17, wy- ting 21-8, gr. gul 48-38, midd. gul 40-36, kl. gul 32-24, kl. leng 39. ham 92-82, kl.m. heek 76-74. kl. heek H 26. kl. wolf 49-36, poon tjes 21-18, kl. koolvis zw. 21-16, kL koolvis wit 34-26 per 50 kg. Gr. kabeljauw 224-100, gr. koolvis zw. 51-37, gr. koolvis wit 77-72, gr. leng 78-66, gr. wolf 90-75 per 125 kg. Aanvoer van Maandag in totaal 8400 kisten. Besommingen van Maandag. IJM21 Gelria f 20500. 2 trawlers met f 55.500, IJM 204 f 1770, IJM221 f 11300. IJM 129 f 12400, SCH36 f 7100, SCH107 f 2070, KW84 f 2230, KW155 f 2330, KW64 f 1970, KW108 f 2260, KW17 f 3040. KW166 f 2050 KW169 f 2110, KW114 f 1860, KW26 f 1960, KW69 f 1960, KW51 t 1810, KW162 f 2200, KW126 f 1950, KW45 f 2730. KW127 f 2350, KW10 f 1490, KW133 f 2040. KW53 f 1690. KW21 f 750, KW12 f 2860. KW77 f 1550, KW34 f 2450, KW 210 f 2170, IJM78 f 1530. IJM3 f 1820, IJM5 f 1930, WR33 f 2210, AM18 f 2760. AM17 f 2460, R03 f 1160. BU33 f 1590, HD87 f 9300, HD125 f 2000, HL591 f 5150. Aanvoer op Urk. Zaterdag werd door 80 vaartuigen op Urk aangevoerd: 1772 pond kuilpaling, prys f 1,07f 1,17; 610 pond lyn- aal 11,13f 1.34 per pond en 982 bak nest, prijs f ,60—f 3,05 per bak van 37Va kg. BU de Zaterdag te Haarlem gehouden districtskampioenschappen hebben de kam pioenen van de afdeling IJmond, VCK 2- dames en VGV 1-heren, met de onderste plaats genoegen moeten nemen, hetgeen niet verwonderlyk is als men bedenkt, dat het de eerste maal was, dat IJmond-teams aan deze kampioenschappen deelnamen. Hier vonden ontmoetingen plaats met tegenstanders, die IJmond in volleybal- ervaring enige jaren vooruit zijn en boven dien ontmoetingen In een overweldigende omgeving vergeleken met de ruimten,waar in ln de IJmond wordt gespeeld en ge traind. Er is geen teleurstelling. Integendeel, want de manier waarop de IJmond-teams hun wel zeer kleine kansen hebben ver dedigd geeft goede moed voor de ontwik keling van het spelpeil. Zowel de dames als de heren speelden met zo groot enthou siasme, dat hierdoor de onmiskenbare te kortkomingen gedeeltelijk werden gecom penseerd. De dames dolven uiteindelijk steeds het onderspit door onvoldoende bal techniek en minder beheerst spelen. Bij de heren was de baltechniek niet het zwakste punt, doch tegen de zeer grote aanvals- kracht der tegenstanders waren zij mees tentijds niet opgewassen, terwijl daartegen over hun eigen aanvallen niet krachtig ge noeg waren en hun blokkeertechniek niet voldoende ontwikkeld is; het blok was steeds onbeschermd, waardoor veel „tacti sche ballen" doel troffen. Daarbij komt, dat by beide ploegen later op de middag de vermoeidheid wel een zeer grote rol ging spelen. De uitslagen van' de door de IJmond- teams gespeelde wedstrijden waren: Dames: Die Raeckse (Haarlem)—VCK 2 2-0, VCK 2HAV (Den Helder) 1-2, Catapulrt (Alk maar)VCK 2 2-0, Servita (Enkhuizen) VCK 2 2-1, Cama (Zaandam)—VCK 2 2-0. In de strijd tegen Servita leek het aan vankelijk of de VCK-dames de overwinning zouden behalen. VCK kwam een inzinking in de derde, beslissende set pas by een achterstand van 8-0 te boven, wat niet tijdig genoeg was. Ook de wedsitryd tegen HAV bood nog perspectieven, nadat de Helderse dames in de eerste en tweede set geheel uit haar evAwicht leken te zijn gebracht. Ze her stelden zich echter en dwongen VCK in de derde set op de knieën. Bij de heren waren de uitslagen: HVS (Haarlem)—VGV 2-0, VGV—HCSC (Den Helder) 1-2, Cataipult (Alkmaar)VGV 2-0, Groen-Wit (Zaandam)—VGV 2-0, VGV—Madjoe (Enkhuizen) 0-2. Het best speelde VGV ongetwyfeld tegen Catapult. In de wedstryd tegen HCSC werd de tweede set beëindigd met de hoop op een overwinning. HCSC bleek nog zoveel reserve over te hebben, dat VGV in de derde set geen schyn van kans meer had. Bij VGVMadjoe waren de verwachtingen vrij hoog gespannen, gezien de resultaten van deze laatste ploeg in de vorige wed strijden. De vermoeidheid deed zich echter gelden en hoewel in de tweede set heftig tegenstand werd geboden zag VGV zich op het laatste moment de winst ontglippen. Het zal de spelers en speelsters vain beide ploegen zeker voldoening geven, diat zij te midden van deze topploegen uit Noordhol land niet volkomen weerloos waren, maar zelfs kansen op een beter resultaat dan de onderste plaats hebben gehad. De winnaars van deze wedstrijden en daarmee dus de kampioenen van district VII (Noordholland) waren: by de dames: Die Raeckse (Haarlem) en by de heren: HVS (Haarlem). De leden en supporters van de voetbal vereniging „Breesaap", die wegens de prestaties van het eerste elftal al reden tot juichen hebber, zullen Woensdagavond in het Kermemer Theater te Beverwijk de viering van het zilveren bestuursfeest wel met dubbele vreugde tegemoet zien. De titel van het programma „Ik ben 't manne tje" is gegrond op de medewerking van de man van de kleine klusjes, Cees de Lange, de bekende radio-conférencier. Hij zal de taak hebben onder meer de Beverwijkse circus-artieste Alice Williams aan te kon digen, die de toeschouwers niet alleen aan de trapeze zullen zien, maar die tevens, en dit is voor het Kennemer Theater een pri meur, zal laten zien hoe zij als „plafond loopster" optreedt. Herman Teumisse is er als accordéon- virtuoos en Swen Smeele toont zijn eigen schappen als violist. John Stol leidt het bal op muziek van Johnny Westerman's ensemble. De Hoogoven Harmonie, directeur de heer W. Steyn, heeft tijdens het Zondag in Hillegom gehouden internationale mu ziekconcours van de zestigjarige Hillegom- se Harmoniekapel een mooie prestatie ge leverd, ondanks de concurrentie van de Engelse Fodens Motor Works Band. Weliswaar legde het Engelse muziekge zelschap beslag op de hoogste onderschei ding, maar directeur Steyn en zijn mannen wisten het met 343 punten eveneens tot een eerste prijs te brengen, op de voet gevolgd door een muziekcorps uit Noor wegen, dat 337 punten verzamelde. In het internationale milieu heeft de Hoogoven Harmonie dus wel een uitste kende indruk gemaakt. Uitstapje van bridgeclub Het uitstapje van de leden van „De Jump" naar Noordwykerhout is vastgesteld op Zon dag 2 Mei. Per autobus vertrekken de brid gers al bytyds van IJmuiden. 's Middags binden acht viertallen de stryd aan met „Het juiste bod". De dames en heren, die niet aan de wedstrijd deelnemen, kunnen dan genieten van de schitterende omgeving

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7