Uitgebreid V.V.V. - programma voor de Castricumse gasten Ontvoering Jaap je Klerk niet uitgesloten geacht Kort en bondig Hij werd in een auto meegenomen zeggen meisje en veerman Tot 19 Augustus elck zvat zvils D.G.S. met de revue „Karren maar...." „Zang en Vriendschap" en Harmoniekapel „School der Dapperen" voor „Elckerlyc" Zangkoor D.O.V. Hervormde Toneelgroep in het Jeugdhuis WOENSDAG 28 APRIL 1954 8 Met een meisje meegenomen in een auto? Signalement van de bestuurder Signalement van Jaapje Klerk RAAD HEEMSKERK Garanties winkelbouw door raad aanvaard Huurreductie voor krotten Secretarie-ambtenaar met pensioen Gemeentehuis Vrijdag en Zaterdag gesloten TUSSEN PINKSTEREN EN' NAZOMER in Hervormde Kerk Met medewerking van Frans Vesten fluit Burgerlijke stand Velsen Scheepvaart 99 Het is nu al elf dagen geleden, dat een viereneenhalfjarig knaapje uit Haarlem, dat op Eerste Paasmiddag nog op straat had gespeeld, spoorloos verdween. Jaapje Klerk, een aardig ventje met donkerblonde krullen boven een levendig gezichtje. Ver legenheid kent Jaapje niet. en zo is hij een van die vele kinderen, die meegaan met ieder, die maar een beetje vriendelijk is of een snoepje belooft. De meeste van die kinderen komen na een paar uren of dagen wel weer terecht. Een politieoproep maakt melding van de vermissing en meestal is er dan vrij spoedig het verlossende telefoon tje Met Jaapje is het echter anders gesteld. Men heeft gedregd in en rond Haarlem, men is afgegaan op aanwijzingen van hel derzienden en wie zich daarvoor uitgeven en men heeft iedereen verhoord, die het ventje die middag nog gezien heeft. Daar om acht de politie in Haarlem het niet uitgesloten, dat kleine Jaapje Klerk moge lijk ontvoerd zou kunnen zijn. Waarom, waartoe? Daarvoor zijn geen directe aan wijzingen te vinden, al geeft het feit, dat zijn vader, die tweede stuurman ter koop- vaardijk is, niet onbemiddeld is iets te denken. Voor zover men de gang van zaken heeft kunnen reconstrueren, is het mogelijk, dat Jaapje Eerste Paasdag tussen 4 en 6 uur werd meegenomen in een donkergekleurde personenauto, waarin alleen de bestuurder zat. Daarvoor zijn twee aanwijzingen. Die van een 4'/t-jarig meisje, dat eveneens werd meegenomen, maar later uit de auto werd gezet omdat het huilde en de ver klaringen van de veerman van het veer over de Ringvaart nabij de Cruquius onder Haarlem, die bedoelde auto waarschijnlijk heeft overgevaren. Die Paasmiddag trof een vrouw op de Schalkwijkerweg een huilend meisje aan. Het vertelde uit een auto te zijn gezet. De dame gaf het kind mee aan een zestien jarige jongen, die het op de fiets in de rich ting huis vervoerde en het bij de Buiten- rustbrug meegaf aan een paar tienjarige meisjes, die de opgegeven straat wel wisten. Dit meisje vertelde met een jongetje van ongeveer dezelfde leeftijd in de auto te hebben gezeten. De veerman van het veer, een forse Gro ninger, is positief in zijn verklaringen. Hij heeft die middag ongeveer tien auto's over gezet en daar het overzetgeld mede afhan kelijk is van het aantal inzittenden, pleegt hij een blik te werpen in elke auto. In een van de auto's bleek behalve de bestuurder een klein jongetje te zitten. Hij herinnert zich dat nog goed, omdat hij het overzet geld daarop bepaalde: alléén voor de be stuurder, dertig cent. Men weet dus slechts dat het waarschijn lijk een donkergekleurde auto was. waar mee het kind van het veer in Zuidelijke richting werd vervoerd. De bestuurder was naar schatting 30 tot 35 jaar oud, blootshoofds, met donkerblond hoogopgekamd haar. Hij droeg vermoede lijk een bril met hoornen montuur. Hij was gekleed in een donkerblauw costuum met eer. heel smal licht streepje. Zoals ^ezegd is Jaapje een ventje van 4' jaar, een knap kereltje met diepblauwe In minder dan een uur heeft de gemeen teraad van Heemskerk zich Dinsdagavond door een vijftien punten tellendp agenda gewerkt, waarbij de meeste voorstellen bij hamerslag werden goedgekeurd. Aangaande het voorstel tot het waarbor gen voor rente en aflossing voor de bouw van twee winkelpanden, vroeg de heer M u y e n (P.v.d.A.) zich af of dit geen con sequenties kan scheppen doordat de ge meente belanghebbende zal worden in de middenstand. Burgemeester H. N i e 1 e n antwoordde, dat dit niet zo is, daar dit op zichzelf staan de gevallen zijn, waarbij het zakenmensen betreft die reeds in Heemskerk wonen. In de commissie tot wering van school verzuim werden benoemd de heren C. Timmerman en H. Kerklaan. De nieuwe straat nabij de Kerkboek, tussen de Jan van Scorelstraat en de Carel van Manderstraat, zal worden genoemd naar de bekende landschapschilder Jacob van Ruysdael. De raad ging voorts accoord met het voorstel tot het verlenen van een bijdrage ingevolge de woningwet ten behoeve van huurreductie in verband met krotoprui ming. In de commissie voor gemeenschappe lijke regeling inzake vervangende tuin- bouwgronden werden tot leden benoemd de heren R. W. A. Muyen en H. J. M. Roo- zen, met als plaatsvervangers de heren T. Wentink en G. Verduin. Tenslotte werd voor het bouwen van een P.E.N.-transformatorhuisje aan de Ooster- streng een perceel grond overgedragen. De ambtenaar van de burgerlijke stand !e Heemskerk, de heer P. Zonneveld, zal de gemeentedienst met ingang van Zater dag 1 Mei met pensioen verlaten. Het gemeentehuis van Heemskerk zal op Koninginnedag en Zaterdag 1 Mei gesloten zijn. Voor het kermisgeven van geboorte of overlijden bestaat Zaterdagmorgen ge legenheid tussen 9 en 10 uur. ogen en donkerblonde krullen boven een levendig gezichtje. Hij was gekleed in een marineblauwe ,.monty coat" (een zoge naamde houtje-touwtje-jas) met dito ca puchon, rood-bruin kort broekje, grijze sportkousen en lage bruine schoenen. Hoewel Jaapje lichamelijk normaal ont wikkeld is, heeft hij opvallend dunne beentjes. Op zijn linkerwang bevindt zich een klein lidteken. Overigens vestigt de politie er de aan dacht op, dat kleding en haardracht of haarkleur door ontvoerders gewijzigd kunnen zijn door middel van knippen, verven enzovoorts. Mocht iemand de kleine man ergens menen te ontdekken, dan kan men hem vragen stellen over zijn zusje van tien maanden, dat ..José'tje" heet en over een oom en een tante, die „Frans" en „Truuk" genoemd worden. Tot heden heeft men alle mogelijke moeite gedaan om het kind op te sporen. Alle mogelijke plaatsen werden afgedregd en de ouders zijn zelfs naar Aken geweest om de aanwijzingen van een „helderziende" te controleren. De politie in Haarlem ver zoekt thans dringend om inlichtingen, hoe vaag ook, mondeling, schriftelijk of telefo nisch op K 2500 15350. BINNENLAND De heer G. Kljjzlng zal op 29 April afscheid nemen als directeur van de coöpe ratieve stoomzuivelfabriek en handelsvere niging te Dwingeloo. De heer Klijzing is 59 jaar directeur van deze fabriek geweest. In Utrecht Is een uit de middenstand gevormd actiecomité doende om de win keliers te bewegen om op 5 Mei na 13 uur te sluiten. Het comté heeft zich ook tot de huisvrouwen gewend met het verzoek, op 5 Mei na 13 uur niet te kopen. HAARLEM EN OMGEVING De heer C. v. d. Molen, Vinkestraat 17. zal op 2 Mei het feit herdenken, dat hij vijftig jaar in dienst is bij Droste's cacao- en chocoladefabrieken in Haarlem. Op Maan dag 3 Mei zal de directie de jubilaris ont vangen. waarna hij namens het jubileum fonds zal worden toegsproken en gehuldigd. De toneelvereniging „Heemstede West" zal op 8 Mei in hotel ..De Leeuwerik" het toneelstuk „De vreemde bezoeker" van Alb. Casella opvoeren onder regie van Frans van Emmerik. Na afloop bal tot 3 uur. De kabouterkring van de Clenessegroep heeft met de actie „een heitje voor een kar weitje" een-bedrag van f 130,03 verdiend. Het programma der orgelbespeling in de Grote Kerk op Donderdagmiddag van 3_4 Uur door George Robert luidt: Fantasia g. gr. t„ J. S. Bach; Meinen Jesum lass ich nicht. Choral met variaties, J. G. Walther; Adagio en Andante uit het le concert, G. F. Handel; a. Prelude, b. Air, c. Gavotte. S. Wesley; Fuge as moll. Joh. Brahms; Zesde Sonate. Choral - Variaties. Fuga, Andante (Finale), F. Mendelssohn Bartholdy. 99 Degenen die voornemens zijn het komende zomerseizoen in Castricum door te brengen, krijgen, dank zij de plaatselijke afdeling van de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer en de medewerking van talrijke verenigingen, een uitgebreid ontspannings programma voorgezet. Het begint al op Tweede Pinksterdag met een groot nationaal vollevbaltournooi, waarvan de volleybalclub The Smash organisatrice is. Het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest komt 15 Juni in het veilinggebouw een concert geven onder auspiciën van de kunstkring Elckerlyc. De motorclub Castricum heeft voor 4 Juli een motor- en auto-oriëntatierit in petto en 6 Juli zal de zangvereniging St. Caecilia, onder leiding van de heer St. Jansen, een concert geven op het terras van hotel De Rustende Jager. Liefhebbers van een wandeltocht in de vroege morgen door de duinen kunnen 8 Juli hun hart ophalen. Het Castricums Vrouwenkoor en het fanfarekorps St. Aloysius concerteren op 12 Juli rp het terras van hotel De Harmonie. Een fiets tocht door de düinen staat voor 13 Juli op het programma. De eerste cabaret avond vindt op 15 Juli plaats op het C.S.V.-terrein aan de Zeeweg, tijdens hetwelk het cabaret-gezelschap van de heer K. Koomen, uit Heiloo, zal optreden. Zeventien Juli geeft de volksdansgroep De Zomerroos demonstraties op De Brink en 22 Juli verzorgt het Nederlandse The aterbureau een bonte avond op het C.S.V.- terrein. Tot de medewerkers behoren on der meer Cees de Lange, The 3 Jacksons, The Chico's en de kunstfluiter Jan Tromp. De gymnastiekvereniging Vitesse zal 26 Juli haar kunnen tonen op De Brink en 27 Juli kunnen de badgasten weer een fietstocht maken. Het fanfarekorps St. Aloysius concerteert op 29 Juli op het terras van hótel De Rustende Jager. De traditionele Castricumse Wielerronde om de grote prijs van de V.V.V. is op Zondag 1 Augustus. Het Nederlands Theater bureau verzorgt op 3 Augustus opnieuw een bonte avond, met Willy Vervoort, Mieke Telkamp, Johnny Meyer en Olga Lowina als „ster ren". De gymnastiekvereniging D.O.S. blijft niet ten achter en turnt op 5 Augus- Het bestuur van de Oud-Katholieke Jeugdvereniging „Door Geloof Samenge bracht" te IJmuiden besloot de donateurs voor de jaarlijkse feestavond nu eens de opvoering van een revue aan te bieden, welke voornamelijk door eigen leden zou worden verzorgd. Aldus werd Dinsdag in het Thalia Theater een non-stop-program ma voor het voetlicht gebracht, dat onder de aanmoedigende titel ..Karren maar.." in zee ging. Het traditionele programma was op de gebruikelijke wijze samenge steld uit een aantal liedjes, schetsen en muzikale intermezzi, die geen enkele sa menhang vertoonden. De meeste schetsjes, zo niet alle, hadden wij vroeger al eens door de vermaarde ..dames" Snip en Snap opgevoerd gezien, maar voor het gTootste gedeelte van het publiek waren zij kenne lijk nog onbekend. Vandaar dat men zich kostelijk om deze vrolijke nonsens heeft geamuseerd. De aardie gevonden proloog beloofde meer. dan de verdere revue aan originali teit te bieden had. De charmante werkster- tjes van het amusementsbureau, die zoge naamd plotseling de feestavond bij D.G.S. moesten verzorgen, vormden gezamenlijk een levendig ensemble, dat bovendien blijk gaf harmonieus te kunnen zingen op een wijze, die bijzonder prettig in het gehoor lag. Jammer dat zij slechts sporadisch tot optreden in de gelegenheid werden gesteld. Het programma werd aangevuld door twee jonge dames, die een aantal populaire liedjes zongen en een ander vrouwelijk duet, dat zich op de accordeon wist te onderscheiden. Een evenmin met name aangeduid ensemble, dat vaardig met monriaceordeons en guitaren bleek te kun nen omgaan, had het répertoire eveneens uit oude en moderne amusementsmuziek samengesteld. Het was allemaal voor ama teurs verdienstelijk werk, waarmee het publiek zich bijzonder ingenomen toonde. Maar het grootste succes werd toch door de beide komieken behaald, die in de schetsjes gelegenheid vonden hun voor keur tot vrolijke charge volkomen uit te leven. Het is vooral aan deze spelers te danken geweest, dat „Karren maar...." geheel aan de bedoelingen heeft beant woord. J. v. D. tus op het plantsoen aan de Schelgeest- straat. afgewisseld door muziek van de Castricumse Accordeon Vereniging. De bekende Schermer dansers zullen 12 Augustus op het C.S.V.-terrein dansen ten beste geven in West-Friese kleding. De boerenkapel De Roggebouwers ver leent aan dit dansfestijn instrumentale i medewerking. De tweede motor- en auto- j oriëntatierit is op 14 Augustus en de laat- j ste ochtend-wandeltocht op 17 Augustus, j Het zomerprogramma wordt 19 Augus- tus afgesloten met een concert van de i koorvereniging Castricum en het fanfare korps Door Inspanning Uitspanning op het terras van hótel De Harmonie. Voorts is er gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus voor de badgasten gelegenheid de tafeltennissport te beoefe nen en wel op V/oensdagavond in hotel Borst. De bridgeclub Bricas zal in de maanden Juli en Augustus in hotel Meijer openbare bridgedrives organiseren. Al met al dus een programma dat er zijn mag. Twee bekende plaatselijke verenigingen stelden zich welwillend beschikbaar ten einde het restauratiefonds der Nederlands Hervormde kerk te hulp te komen: de Be- verwijkse Harmoniekapel en het gemengd koor ..Zang en Vriendschap". Deze organisaties gaven Dinsdagavond gezamenlijk een druk bezochte uitvoering in genoemd kerkgebouw, een concert dat in alle opzichten slaagde. Voor een boeien de inleiding er van zorgde de kapel met de knap gespeelde Egmont-ouverture van Beethoven, waarvan de massale inzet een gezonde harmonieklank kreeg. Vooral de houtblazers muntten uit en gaven het so nore basregister uitnemend partij. Direc teur van Ossenbruggen heeft het gezel schap blazers snel weer op het vroegere peil gebracht, zodat de geestdriftig uitge voerde finale in een pakkend tempo een voornaam sluitstuk werd van dit voor beeldig geblazen werk. Van een niet min der goed gehalte was de voordracht van het altijd weer bekorende werk, waar Joh. Chr. Bach zijn naam mee gevestigd heeft: de bekende Sinfonia. Ook hier had het kla- rinettenregister een belangrijk aandeel in het slagen van de vertolking: de klank voldeed aan de te stellen eisen en men speelde de drie delen met gevoel voor rhythme en klankverhouding. De moeilijke hobosolo in het Andante werd door de ho boïst geblazen op een wijze, die hem tot een prima dilettant-muzikant stempelde, een blazer waar de kapel trots op kan zijn. Het koor, dat thans ruim honderdtwin tig leden telt, had het zich evenmin ge makkelijk gemaakt; de vertolking van „Vesperae solennes de confessore" van Mozart, een koorwerk dat uit vijf antipho- nen of beurtzangen en vijf psalmen be staat. Weliswaar is het een typisch gele genheidswerk, maar slechts een genie als Mozart vermocht deze Vesperzangen op een zo weergaloos knappe wijze te toon zetten. In het bijzonder valt dit op in de contrasten tussen de bewegelijke antipho- nen-zang en bijvoorbeeld het rustige, de vote „Laudate Dominum" voor sopraan solo met koor. „Zang en Vriendschap" zong het werk onder Stephen Jansens leiding met groot gemak. De gelijkmatige, ronde koorklank was uitnemend, mede door de perfecte homogeniteit, die alle registers deed sa mensmelten. Het solistenkwartet voldeed evenzeer, hoewel ik de sopraan als enige dilettante niettemin een woord van lof voor haar zang niet mag onthouden: me vrouw Suyk-Schik handhaafde zich in haar soli voorbeeldig, al was de concur rentie door de vakbroeders zwaar. Bij Lou Tervoort was de vleugelbege leiding in vertrouwde handen. Een ander concert ter plaatse heeft mij belet de twee de helft van deze voor beide verenigingen belangrijke uitvoering bij te wonen. A. J. VAN DER WEIJDEN BESOMMINGEN VAN VANMORGEN Eén trawler f 19000, Abraham f 27.700, IJM14 f 124GJ, IJM23 f 2500, IJJ.I23M t 920, IJM229 f 2000, IJM31 f 1120, IJM13U f 600. Het voormalige Nederlands Volkstoneel heeft verleden jaar het toneelspel „School der dapperen" van Arthur Laurents op het répertoire genomen. De opvoeringen wor den thans door „De Toneelvereniging" voortgezet. Dit oorlogsdnama was overigens in ons land reeds vrij goed bekend door de voorstellingen van het Amsterdams To neelgezelschap, dat het onder regie van Albert van Dalsum betrekkelijk kort na de bevrijding met veel succes in Nederland introduceerde. Het werd inmiddels ook verfilmd, zodat men zich wellicht herinne ren zal dat de handeling is gebaseerd op de emotionele spanningen van een Joodse soldaat in de enerverende omgeving op een der Zuidzee-eilanden, die door een shock aan beide benen is verlamd. De behande lende psychiater ontdekt de oorzaak door zijn verleden geleidelijk te ontrafelen, welk procédé in acht taferelen is ondergebracht en de eigenlijke intrige van het stuk vormt. Een vormgeving dus, welke ten nauwste aan de film is verwant. Dank zij de bemoeiingen van de Kunst kring „Elckerlyc" heeft men thans ook in Castricum van dit belangwekkende stuk kennis kunnen nemen, doordat De Toneel vereniging hiervan Dinsdagavond in de uitverkochte toneelzaal van hótel Borst te Bakkum een voorstelling kwam geven. Een voorstelling, die evenwel niet geheel tegen de herinnering aan Albert van Dalsum en Robert de Vries was bestand. Nu dient on middellijk te worden toegegeven, dat de accommodatie van dit kleine toneel te ge ring is om de beklemmende sfeer van 't oer woud in voldoende mate op te wekken, zo dat deze omgeving op de spelers onmoge lijk een stimulerende invloed kan hebben uitgeoefend. Maar toch Zo legde Fred. Sterneberg als de psy chiater in zijn toon een enigszins zalvende ondergrond, die men van een militaire arts moeilijk kan verwachten. Raker was de treiterige korporaal van Gerard Schild en Cor Witschge wist de soldaat Fisch een rondborstige gemoedelijkheid te verlenen. De veeleisende rol van de shock-patiënt Conny was toevertrouwd aan Piet Kamer man, die de wrange beklemming, welke deze vervolgde soldaat omgeeft, dikwijls bijna visueel kon maken. Ben Groenier ten slotte had zijn oude rol van sergeant Mingo behouden, waarvan hij opnieuw een meesterlijke creatie gaf. Deze letterzetter, met een vrouw die gedichten schrijft, is onder geen voorwaarde bereid zich door de oorlog te laten intimideren, welk on versaagd karakter van hem een welhaast volmaakte interpretatie verkreeg. De in tense aandacht waarmee het publiek deze voorstelling gevolgd heeft, mag dan ook ongetwijfeld voor het grootste gedeelte aan ziin talent als acteur worden toege schreven. .TAV VAN DAM. In het Nederlands Hervormd Vereni gingsgebouw concerteerde het geheelont houders-zangkoor D.O.V., dat slechts wei nig ruchtbaarheid aan deze uitvoering had kunnen geven, zodat de belangstelling niet bijzonder groot was. De dirigente, mevrouw H. Hippe-Ten- deloo, had de koorleden zuiver en be schaafd zingen geleerd. Zij heeft slechts een klein koor te leiden, maar dit ensem ble heeft haar lessen op de juiste wijze in practijk gebracht. Wegens het geringe ge tal zangers en zangeressen mocht men er geen spectaculaire prestaties van ver wachten. De polyphone zang, zoals men die in de klassieke liederen als „Ave Re- giria" van Dufay, „Tenebrae factae sunt" van Ingegnen en twee geestelijke zangen van Mozart beoefende, klonk echter zeer verdienstelijk. Men lette op de juiste wijze van samenzang, op toonvastheid, uitspraak en articulatie, zodat men alleszins over dit optreden tevreden mocht zijn. De cantate „Der erste Frühlingstag" van Mendels sohn lag de leden van D.O.V. minder goed: de vertolking bereikte niet het peil van de voornoemde werkjes. Hetgeen voor de muzikale dirigente een aanwijzing heeft mogen zijn in welke richting men met D.O.V. gaan kan. Het kunstenaarsduo Frans Vester (fluit) en Miep van Luin (piano) verleende zijn medewerking. Hiervan kon men weer eens te meer zeggen, dat goede wijn geen krans behoefde. De bezoekers zullen allen ongetwijfeld genoten hebben van de gees tige suite ..Die Flötenuhr" van Vader Haydn, door Vester op waarlijk sublieme wijze vertolkt. Met de daaraan vooraf ge- gane sonate van Blavet had Vester trou wens reeds bewezen dat hij een solist van formaat is, die zijn weg als kunstenaar ge vonden heeft. A. J. VAN DER WEIJDEN GEBOREN: D. Appelvan der Lee, d„ Gijzenveltplantsoen 157, IJmuiden; C. Hoek —Stam, z„ Pythagorasstraat 12, IJmuiden; M. VloonPost, z„ Curacaostraat 27, Sant poort; G. Persisutti—Kint, d., Kanaalstraat 29 rd, IJmuiden; E. Wijkervan Loenen, z„ Curacaostraat 33. Santpoort; D. M. Bakker —van Groningen, z., Wijkeroogstraat 116, Velsen; W. M. Struikema—Schouten. z„ Sla perdijk 30. Haarlem; J. M. Smit—Bloemen- daal, z„ Curacaostraat 50. Santpoort; E. M. Tervoort—de Goede, d., Duinvliet;' aat 78, Velsen-N. OVERLEDEN: P. Schweitzer, oud 79 j echtgenoot van M. C. Wilhelm, Watervliet- straat 9, Velsen-N. De beide auteurs Ger. de Busscher en A. R. d'en Hout hebben hun blijspel „Het portret van Aloys" een kluchtige fantasie genoemd, met welke omschrijving iedere toeschouwer zich volledig accoord zal kun nen verklaren. Want deze zozeer omstred-en afbeelding vormt voor Barbara Hulleweg de herinnering aan haar eerste man, die volgens deze dame een werkelijk volmaak te echtgenoot moet zijn geweest. Haar tweede man, Geertjan Hulleweg, is dan ook voortdurend gedwongen een gevecht op leven en dood met de schim van zijn ideale voorganger te leveren, waarbij hij ten einde raad besluit d'iit gehate portret te verdonkeremanen. Geertjan moet daarvoor zijn toevlucht nemen tot een kleine intrige, die door een vroegere vriend met animo wordt meegespeeld, vooral omdat het ge liefde kegelavondje hierbij de inzet vormt. Prompt zorgt dan de ondeugende Amor voor verdere verwikkelingen, die op een glorieuze overwinning voor de onversaagde Hulleweg blijken uit te lopen. Dit eenvoudige blijspel was uitstekend geschikt voor de Hervormde Toneelgroep te IJmuiden-Oost, die er Maandag en Dins dag in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandflaan met veel bijval een tweetal opvoeringen van gegeven heeft. De wer kende leden van deze groep worden slechts twee keer per jaar tot optreden in staat gesteld, zodat zij minder in de gelegenheid zijn de benodigde routine te verwerven dan de meeste andere amateurs. Het zou dan ook onbillijk zijn hier strenge critische maatstaven aan te leggen. Daarom mag een aantal behoorlijke uitbeeldingen met des te groter genoegen worden vermeld, in de eerste plaats P. Kalkhoven als Tony Fisher, die zich allerminst onverdienstelijk heeft geweerd. Mej. G. Menzel was het charmante nichtje en tevens de inzet voor de rivaliteit tussen Tony en de fatterige jonkheer Chroot van Stick, waarbij de laatste tot groot vermaak van het publiek uiteraard de kous op de kop krijgt. Mevr. C. Kalkhoven speelde de misnoegde Bar bara, die haar Aloys maar niet vergeten kan, waardoor A. Bosman als Geertjan Hulleweg zich genoodzaakt ziet de hand schoen op te nemen. Mevrouw G. Jansen- Verbaan was f*n kordate eigenares van de stamkroeg. De bezetting werd door de heren A. Jongejan. H. Dolving en W. Jon- gejan gecompleteerd. J. v. D. Albireo, 26 v. Recife n. Baftia. Algen.b. pass. 27 St. Paulsrock n. Las Pa'nv.s. Amsteibrug, 27 te Antwerpen. Alkaid, 25 te San Francisco do Sul. Amsteibrug. 28 Rotterdam verw. Alamak, pass. 27 Finisterre n. Le Havre Aagtekerk. 26 te Genua. Adinda. 26 te Pladju. Aldegonda. 26 te Pladju. Almkerk. 26 te Colombo. Ampenan, 2G v. Soerabaja n. Semarang Ariadne. 26 v. Barcelona n. Savona. Akkrumdijk. 26 130 m. O. Nantucket. Alderamin. 26 40 m. N.NO. Tobroek. Aletta. 26 85 m. N.NO. Kp. Varella. Amstelkroon, pass. 26 ten N. Kreta. Amstelpark. pass. 26 Bintan n. TJ. Priok. Antonia, 26 120 m. Z.ZO. Kp. Padaran. Arkeldijk, 26 390 m. NW. Flo res. Bali. 27 te Djibouti. Barito, 26 v. Sorong n. Timordilly. Bawean, 26 v. Khorramshar n. Damman. Bonnekom. 27 v. Panamakan. n. Buenaventura. Bloemfontein, 26 295 m. W.ZW. Walvisbaai. Bonaire, 26 950 m. NO. Barbados. Boskoop, 27 Cristobal verw. Billiton, 27 te Casablanca. Blntang, 25 v. Santos n. Montevideo. Blommersdijk, 24 te Norfolk. Bloemfontein. 24 v. Kaapstad n. Las Fa'.maï. Borneo. 26 v. Bandarshapur n. Bahrein. Boschfontein. 27 te Port Said. Batoela, 27 v. Timor te Sorong. Baud. 26 v. Tj. Priok n. Singapore. Büjdendijk. 26 1060 m. W.t.Z. Lands End. Caltex Utrecht. 26 v. Sidon n. Rotterdam. Croner.bure'h, 26 v. Rotterdam n. Onton. Caltex Leiden, pass. 27 Gibraltar n. R'dam. Caltex Delft, pass. 26 Kreta n. Rotterdam. Caltex Nederland, pass. 26 Kp. Bonn r.. Sidon. Caltex Pernis, 26 170 m. O. Malta. Charis, 26 600 m. W.ZW. Ouessant. Corilla, 27 te Yokohama verw. Diemerdiik, 26 v. Cristobal n. Antwerpen. Doogedijk. 26 v. Victoria n. Vancouver. Duivendijk. pass. 27 Vlissingen n. Antw. Dalerdijk. 26 270 m. NO. Fayal. Eemland, 26 v. San Francisco do Sul n. Paranagua Enggano. pass. 26 Ouessant n. Marseille. Edam. 26 v. Rotterdam n. Hamburg. Esso Amsterdam, pas. 26 Kp. St. Vincent naar Sidon. Eos, 26 v. Genua n. Haifa. Esso Den Haag. pass. 26 Gibraltar n. Antw. F.rinna, 26 te Stanlow. Friesland (KRL), 27 te Aden. Gaasterland, 24 v. Paranagua. Ganymedes, 24 v. Londen n. Oslo. Gaasterland, 26 v. Itajai n. Rio Grande. Groote Beer, 26 90 m. ZO. Kp. Race. Gouwe. pass. 26 Finisterre n. Rotterdam. Groote Kerk, 26 te Penang. Gaasterkerk. 26 210 m. O.t.N. Diego Garcia. Gooiland. 26 80 m. N.NW. St. Paulsrock. Hydra. pass. 27 Startpoint n. Rotterdam. Hera. 2* te Guanta verwacht. Hilversum, pass. 27 Pantellaria n. Lands End. Helder. 26 400 m. W. Ouessant n. Antw. Hennes, 26 190 m. W.ZW. Scilly's. Ilos, 26 te Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 26 980 m. NW. Fremantle Ivoorkust. 26 360 m. ZO. Lagos. Japara (KPM), 26 te Sentigi. Karimata, 26 v. Singapore n. Port Swettenham Kedoe, vertr. 28 v. R'dam n. Indonesië. Karsik, 26 Okinawa gepass. n. Hongkong. Kota Ba roe, 26 te Basrah. Kota Gedeb. pass. 26 Kp. Tenez n. Beyrouth. Laertes, 26 v. Tj. Priok n. Semarang. oooooooooryjoi Tijdens het bezoek aan Rotterdam heeft het Koninklijke gezelschap Dinsdag H.M.'s ..Karei Doorman" bezichtigd, die ligplaats had gekozen in de haven van Rotterdam. De Koninklijke families in specteren de bemanning (Op de voor grond Koning Frederik en Koningin Juliana, op de achtergrond Koningin Ingrid en Prins Bernhard). Langkoeas. pass. 26 Finisterre n- Port Said. Lutterkerk. 26 v. Marseille n. Livorno. Linge. 27 v. Rotterdam n. Bristolkan. Laurenskerk, 26 v. Mangalore n. Bombay. Loppersum, 25 te Hamburg. Leerdam, 26 100 m. O.NO. Port Soedan. Myonia, 26 v. Singapore n. Geelong. Maashaven, pass. 25 Kp. Verdische eil. n. Victoria Mapla, 27 te Genua. Mariekerk, 26 v. Yokohama n. St. Hanghai. Manoeran, 26 v. Port Said n. Amsterdam. Merwede, pass. 26 Ouessant n. Houston. Muiderkerk, 26 v. R'dam n. Hamburg. Meliskerk, 27 te Hongkong. Macuba, 27 te Bukom. Mendut, pass. 26 Karimata eil n Soerabaja. Mentor, 26 50 m. O. Gibraltar n. Rotterdam. Molenkerk. 26 90 m. N. Burlings n. Antw. Murena, 26 350 m. W. Melbourne. Musi, 27 te Bandjermasin. Nieuw Amsterdam. 28 Rotterdam verw. Nigerstroom. 25 v. Monrovia n. Abidjan. Ootmarsum. 26 te Antwerpen. Oranjestad. 26 700 m. NO. Barbados. Orion. 26 v. Volos n. Thessaloniki. Ondina, 26 170 m. O. Andammanen. Papendrecht, 1 Mei River Plate verw. Polyphemus, 26 te Port Said. Perna, 27 v. Teesport te Rotterdam verw. Prins Maurits, 26 Kp. Race gepass n. Montreal Polydorus, pass. 27 Minikoy n. Penang. Prins Willem V, 26 210 m. W.t.N. Lands Znd. Prins Willem IV, pass. 27 Vlissingen n. Antw. Roebiah, 26 v. Port Swettenham n. Penang. Roepat, 28 TJ. Priok verw. Rijndam, 26 v. Halifax n. New York. Ruys, 26 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Rijnkerk, 26 v. Port Swettenham n. Penang. Rotti, 26 v. Suez n. Port Said. Reyniersz, 26 v. Tj. Priok n. Cheribon. Riouw. 26 rede Semarang ten anker. Salland. pass. 26 Finisterre n. Montevideo. Sliedrecht, 26 te Port de Bouc. Stad Breda. pass. 26 Kp. Leeuwin n. Melbourne Stad Arnhem, 26 v. Rotterdam n. Basrah. Stad Dordrecht, 26 te Sfax. Stad Maassluis. 27 te Gibraltar. Seherpendrecht, 30 Bahia verw. Straat Ball, 27 te Tj. Priok. Straat Soenda, 27 te Tj. Priok. Sabang, 26 v. Tj. Priok n. Palembang. Salatiga, 26 Marcus eil. gepass. n. Honolulu. Sloterdijk, 26 55 m. O. Startpoint. Stad Alkmaar, 27 te Newport verw. Stad Rotterdam, 27 te Narvik verw. Stad Vlaardlngen. 26 100 m. ëN. Texel. Star.vac Djirak, 27 te Telokanson. Stanvac Talang Akar, 26 dwars eil. Singkep. Tabtan, 26 v. Belawan n. Colombo. Tabinta, 27 v. Suez n. Djeddah. Tara, 27 v. Antw. 28 R'dam verw. Teiresias, 24 te Tj. Priok. Thalatta, 27 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Tiba, pass. 26 Kp. Frio n. Buenos Aires. Taria, 26 v. Singapore n. Rotterdam. Tawali, 27 te Mozambique. Telamon, 27 te Le Havre verwacht. Talisse, 26 te Londen. Tankhaven I, 27 te Saigon. Tankhaven II. 26 v. Saigon n. Haipong Tarakan, 26 dwars eil. Bengkalis n. Tj. Priok. Tasman, 27 te Soerabaje. Tiberius, 26 920 m. NO. San Juan. Tibia, pass. 26 Sukra baai n. Fao. Titus, 26 120 m. ZW. Ouessant. Tjikampek. 26 rede Probolinggo. Tjiluwah. 26 v. Soerabaja n. Makassar. Tjipondok, 26 170 m. O.NO. Kp. Padaran. Tjisadane, 26 1 90 m. NO. Mauritius. Tjiwangi. 26 100 m. O.ZO. Kp. Varella. Tomini, 26 Djeddah gepass n. Damman. Tomori, 26 300 m. O.t.Z. Guardafui. Utrecht, pas. 26 Kp. Bon n. Halifax. Waterland, 23 v. Montevideo n. Buenos Aires. Waterman, 26 100 m. W. Lissabon. Wieldrecht, 1 Mei Mena el Ahmadi verw. Willem Ruys. 27 570 m. W.t.N. Minikoy. Woensdrecht, 26 v. Thameshaven n. Curagao. Wonosari. 26 270 m. ZO Calcutta. Zuiderkruis. 26 280 m. ZO. Kp. Race. Zijpenberg, 25 te Melilla. KLEINE VAART Algarve, vertr. 27 v. Sunderland n. R'dam. Annie S. 26 v. Amsterdam n. Londen. Appingedam. 26 v. R'dam te Lissabon. Arienoldus G. 27 v. Rotterdam te Gent. Audacia, 26 v. St. Nazaire n. Valencia. Att S, 27 v. Rotterdam te Antwerpen. Atlas, 26 te K mhagen. Batavier I, pass. 27 Kp. Vilano n Bordeaux. Blue Boy, pass. 26 Vlissingen n. Bohus. Betty, 26 v. Bayonne n. Belfast. Betty Anne S, 26 v. Hamburg n. Amble. Henrica, 27 v. Manchester n. Lissabon. Batavier III, pass. 27 Burlings n. Casablanca. Birmingham. 27 v. Rotterdam te Harlingen. Carpo. 26 v. Dublin n. Cardiff. Casana. 26 v. Rotterdam te Gothenburg. Cornelia b I. pass. 27 Vlissingen n. Tel Avlv. Corrie b, 28 v. Runcorn te Dordrecht verw. Cateli, 26 v. Rouaan n. Caen. Confiance, 26 v. Brest te Gent. Coolhaven. 26 180 m. ZW. Ouessant. Daje Bohmer, pass. 26 Finisterre. Draco, 26 v. Venetië n. Triest. Da Capo, vertr. 27 v. Oporto n. Antw. Deneb, 27 v. Tegelen te Rotterdam. Deo Duce. 26 v. Malmö n. Kopenhagen. Diligentia. 27 v. Guernsey te Thameshaven. Domburgh, 27 v. Duinkerken te Londen. Eibergen, vertr. 27 v. Avoomouth n. Swansea. Frans Bohmer. 26 30 m. N. Burlings. Fiducia, 27 v. Maassluis n. Boston. Frans. 26 v. Varberg n. Middlesbro. Hartel, 26 v. Vlaardlngen n. Rochester. Hast I, 26 v. Belfast n. Ayr. Hast V 27 v. South End n. Guernsey. Hilda, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Ingeborg. 26 v. Helsinki n. Sandefjord. Jutland, pass. 27 Texel n. Kopenhagen. Jan Kreumer, 26 v. Swansea n. Rotterdam. Jo. 27 te C och ester verw. Leemans, 26 v. Napels n. Sibenik. Liberie, 26 v. Rotterdam te Stettin. Marcella, 27 v. Rotterdam n. Hull. Marletje Bohmer. 26 200 m. Z. Kanarische eil. Matthew, 27 v. Southampton n. Dublin. Markab N, 27 te Le Havre. Mulan. 27 v. West Hartlepool n. Montrose. Maartje, 26 v. Antwerpen te Middlesbro. Muphrid N. pass. 26 Str. Messina n. Beyrouth. Myfes. vertr. 28 v. Parijs n. Rouaan. Maureen, 27 v. Rotterdam n. Norrkoping. Monica. 28 v. Workington n. Dublin. Mypuck. 27 v. Parijs n. Malmö. Nassauhaven. 27 v. Rotterdam te Kopenhagen. Neetje b. vertr. 27 v. Kalmar n. Zaandam. Noorderhaven. pass. 26 Kiel n. Odense. Nieuwehaven. 26 v. Antwerpen te Kopenhagen Noord. 27 v. Shellhaven te Rotterdam. Nottingham. 26 v. Harlingen te Leith. Oleum. 27 v. Bordeaux te Bristol. Pavo, 26 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Peter. 26 te Fraylentos. Ponza. 26 te Zaandam. Soemba, 26 nog te Frederikstad. Spurt, verm. 27 v. Lissabon n. Antwerpen. Theano, 27 v. Dublin te Belfast. Theodora, 29 v. Goole te Drammen verw. Tromp, 26 v. St. Malo te Stettin. Tyro, 26 v. Antwerpen te Avonmouth. Van Brakel, 26 te Quimper. Vlieland. 26 v. Esbjerg n. Parijs. Walcheren. 26 v. Ballina te Preston. Westersingel. 26 v. Hamburg n. Rotterdam. Westpolder. 27 v. Antwerpen n. Lissabon. Wickenburgh, 26 v. Rotterdam te Casablanca. Wiebold Bohmer, vertr. 27 v. Duinkerken naar Dakar. Zwerver, 27 v. Londen n. Rotterdam. SLEEPVAART Humber. met baggermolen en bak 26 v. Aden n. Rotterdam. Loire, 26 130 m. O.t.N. Aden. Oceaan, onderweg n. George Russ 26 195 m. NW. Finisterre. Oostzee, 26 v. Spezia te Gibraltar.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10