Muziekhandel „MUSICA" Enkabé klant Bij Streefland bij Streefland Man met veelzijdige belangstelling Sport in het kort Roombotertaart T. H. DE LANGE Heropening Verdediger van kweker verdenkt verwanten Tienduizend sigaretten voor douane verborgen Veisen Vanmorgen in de Vishal Bos- en heidebranden bij Bergen (L.) en Vught 9 Mei Moederdag Wordt WOENSDAG 28 APRIL 1954 Bïoemendaals nieuwe burgemeester: Geen vrees voor annexatïespook Staat van dienst De belastingfraudezaak „Wèl verhalen voor fiscale recherche, maar hier: verschoningsrecht" Andere belastingaftrek bij giften aan instellingen Voorlopig nog geen kleurentelevisie in Europa Excercitia en Oosterkwar tier 2 kampioen Stedenwedstrijden Haarlem-Den Haag Tafeltennis Zaterdag begint promotie- degradatie-competitie K.N.S. jubileert Bjj aankomst in IJmuiden Fiscus zou f 536 gederfd hebben Winkelsluiting op 30 en 5 Mei Weinig animo voor schatkistpapier Felle brand in een touwslagerij te Utrecht Bijna 100 hectaren van „Peppelenberg" verschroeid Oorlogsmisdadiger Lages ging naar R.K.-kerk over Accordeons Gitaren Banjo's Mandolines Blokfluiten Hotel-Café-Restaurant 9» 4 gjffi: 'j Hf Met veerkrachtige tred en montere blik begeeft dr. D. H. Peereboom Voller zich naar de ingang van het Bloemendaalse raadhuis, waar hij over enige weken ge- installeerd zal worden als opvolger van burgemeester Den Tex. Inzet: de burgemeester en face. gangers bereikt is, gewapend met de er varingen die hij in zijn achtjarige werk zaamheid in Aalsmeer heeft opgedaan. „Ik heb niet de bedoeling Bloemendaal te laten annexeren. Dat punt heb ik wel degelijk bij mijn sollicitatie ter sprake ge bracht, maar men heeft mij de verzeke ring gegeven, dat die mogelijkheid verre van urgent is". Deze kernachtige woorden noteerden wij gisteren uit de mond van dr. D. H. Peereboom Voller, de man die, zoals wij reeds gisteren berichtten, per 1 Juli de Bloemendaalse burgemeestersketen gaat dragen. We hadden een kort gesprek met hem, kort omdat dr. Peereboor Voller nog een stevige agenda had af te werken, waarop uiteraard het bezoek van het Deense ko ningspaar een belangrijke plaats innam. Hij was genodigd op de gisteren in Den Haag gehouden receptie en had zich daar toe getooid met de rozet van het hem Zaterdag toegekende ridderschap eerste klasse in de Orde van de Danebrog en verder vielen er natuurlijk nog allerlei zaken van het laatste ogenblik te regelen voor de ontvangst van vanmorgen in Aalsmeer. Desondanks arriveerde hij stipt om drie uur op het Bloemendaalse raadhuis, waar htf ontvangen werd door de vertrekkende burgemeester, jhr. mr. C. J. A. den Tex. Die had het bericht van de benoeming zorgvuldig voor zich gehouden om de wet houders en gemeentesecretaris, die door hem waren uitgenodigd „voor een bespre king", te verrassen, in welke opzet hij dan ook volkomen slaagde. Na het bezoek aan het dagelijks bestuur van zijn toekomstige gemeente was dr. Peereboom Voller drie boekwerken rijker geworden, namelijk de sociologische stu die van dr. P. Hoekstra en het boekje van de heer Wilson over Bloemendaal en, niet het minst belangrijke deel, de gemeente begroting. We hadden de nieuwe magistraat al eens eerder ontmoet en wisten, dat hij de in druk maakt een scherpzinnig man te zijn; vlot, maar niet tè vlot, in de omgang, za kelijk en bondig in het formuleren van zijn gedachten, geestig in de conversatie. Kwaliteiten welke ook in het korte on derhoud gistermiddag vielen op te mer ken. Wat we niet wisten, was dat deze doctor in de rechtswetenschappen die zijn wetenschappelijke arbeid zeer wel wist te combineren met de actualiteit, getuige het feit dal hij in 1945 promoveerde op de dissertatie „Distributieregeling" een grote artistieke belangstelling aan de dag legt. Een belangstelling welke trouwens niet enkel passief is, maar ook practisch wordt beoefend. Dr. Peereboom Voller schildert name lijk, bij voorkeur portretten, en men zal in zijn woning ook vele zelfvervaardigde houtplastieken aantreffen. Terwijl zijn twee jongens veel profijt hebben getrokken van zijn knutsellust: vader zorgde wel dat er speelgoed kwam! Mevrouw Peereboom Voller is al even min ongevoelig voor kunstuitingen, zij het dan dat haar interessen meer op muzikaal terrein liggen. Wat dr. Peereboom Voller nu in het bij zonder in Bloemendaal aantrekt „een mooie promotiegemeente", zegt hij is wel, dat de problemen er zo totaal an ders liggen dan in het ruim dertienduizend zielen tellende Aalsmeer met zijn duizend kwekersbedrijven en zijn sfeer van bloe- menindustrie en -handel. „Want van de poëzie van de bloem blijft in Aalsmeer niet zo heel veel over". Wat dat betreft zou Bloemendaal de naam zegt het al dus wel een absolute tegenstelling tot zijn tegenwoordige ge meente vormen. Aan de andere kant vindt dr. Peereboom Voller het prettig dat hij in dezelfde sfeer, die van Noordhollands Zuiderkwartier blijft. Hij kent hier al zijn ambtgenoten, omdat hij daarmee ook van Aalsmeer uit al een geregeld contact onderhield. In zonderheid getuigt hij van grote waarde ring voor de persoon van burgemeester Cremers. Het is nog niet bekend waar de nieuwe burgemeester zal komen te wonen. Hoewel ook in de categorie van grotere huizen er niet volop keus is, ligt de kwestie op dat punt in Bloemendaal wat gemakkelijker dan elders. Bovendien zijn er altijd nog mogelijkheden door opschuiving als gevolg van ruilingen. In dat opzicht behoeft men nu niet in de eerste plaats aan de aanstaande verhuizing van jhr. mr. den Tex te denken, die zich waarschijnlijk na zijn pensionnering in het centrum van het land zal vestigen. Zeker is, dat de 42-jarige dr. Peereboom Voller vastbesloten is ook van zijn nieuwe gemeente „wat te maken" en daarbij voort te irf&uwen op wat reeds onder zijn voor- De heer Peereboom Voller is op 24 Januari 1911 te Amsterdam geboren en studeerde aan de universiteit te Utrecht in de rechten. In 1936 slaagde hij voor zijn candidaatsexamen en daarna was hij enige jaren werkzaam op diverse departementen. In December 1945 is de heer Peereboom Voller gepromoveerd tot doctor in de rech ten; zijn proefschrift was „Distributierege ling" en promotor was prof. Van der Bot. Sedert Maart 1946 is dr. Peereboom Vol ler burgemeester van Aalsmeer. In de loop der jaren is hij bestuurslid geworden van diverse verenigingen. Veel belangstelling heeft hij getoond voor de bloementeelt in zijn gemeente en in de organisatie van het jaarlijkse corso had hij een aandeel. Dr. Peereboom Voller is lid van het hoofdbestuur van het Nederlands Kanker instituut en van het Koningin Wilhelmina- fonds. De nieuwe burgemeester is gehuwd, va der van twee zoons van twaalf en dertien jaar en lid van de Volkspartij voor Vrij heid en Democratie. Vanmiddag zal dr. Peereboom Voller een bezoek aan het raadhuis van Bloemendaal brengen voor een bespreking. Morgenoch tend zal hij het Deense koninklijke paar ontvangen, dat een bezoek aan Aalsmeer zal brengen. Ter gelegenheid van het bezoek is hij benoemd tot ridder eerste klasse in de Dannebrog-orde. Bij de behandeling van de belastingfrau- dezaak tegen de Aalsmeerse kwekerij- directeur M. B.t die door de Haarlemse rechtbank tot drieëneenhalf jaar gevange nisstraf was veroordeeld en in beroep voor het hof in Amsterdam stond, zijn de fiscale experts weer urenlang als getuigen ge hoord. Het gaat zoals destijds werd bericht samen om een bedrag van ongeveer 235000 gulden, waarvan nog in de opgaven voor de belastingen, noch in zijn boekhouding iets van is terug te vinden (vandaar dat M. B. óók verduistering ten nadele van het bedrijf ten laste is gelegd). In de getuigenverklaringen en de ver klaringen van de verdachte deden zich geen andere aspecten voor dan bij de be handeling voor de Haarlemse reontbank. In zijn requisitoir noemde de procureur- generaal het gehele verhaal van de ver dachte ongeloofwaardig. Hij achtte ook verduistering bewezen, omdat de verdach te de door hem zelf geïnde gelden buiten de N.V. gehouden had. Hij durfde echter niet te zeggen hoe hoog het bedrag der totaal verduisterde gelden was. De eerste der verdedigers prof. mr. G. M. G. H. Russel zeide, dat sommigen der familieleden van verdachte cm zich zelf niet te belasten in het vooronderzoek ver klaringen hebben afgelegd, die nadelig waren voor de verdachte. De familieleden hebben ze buiten ede afgelegd voor de ambtenaren van de Fiscale Opsporings dienst. Als ze in een proces onder ede moeten worden gehoord, dan beroepen zij zich als familieleden op hun verschonings recht en geven niet thuis. Nadat hij ook andere in de dagvaarding opgenoemde punten had bestreden kwam hij tot de conclusie, dat het bewijs niet is geleverd. Hij vroeg vrijspraak voor zijn cliënt. Als tweede pleiter sprak mr. A. D. P. V. van Löben Seis over „de vaagheid van de dagvaarding, waardoor niet uitkomt, dat wat ten laste is gelegd zo tegenstrijdig is." „Heeft de verdachte nu beschikt over winst van de N.V. of over inkomen van zich zelf?" zo vroeg hij. Deze verdediger vroeg tot slot een ge vangenisstraf voor zijn cliënt, gelijk aan het voorarrest, dat nu bijna IV» jaar ge duurd heeft. Voorts diende hij een verzoek tot onmiddellijke invrijheidsstelling van de verdachte in, waarvoor het hof echter geen termen aanwezig achtte. De uitspraak volgt op 11 Mei. Bij de Tweede Kamer is Dinsdag een wetsontwerp van de staatssecretaris van Financiën ingediend, houdende herziening van de regeling van belastingaftrek voor giften aan kerkelijke, charitatieve, cultu rele, wetenschappelijke en het algemeen nut beogende instellingen. Deze herziening houdt in. dat de voor de aftrekbaarheid van de giften gestelde on dergrens voor de Inkomstenbelasting en de Loonbelasting, en wel 2 percent, met een vast minimum van f 100, wordt gebracht op 1 percent, met behoud van het geldende vaste minimum. De ondergrens voor de Vennootschapsbelasting n.L 1 percent met een minimum van f 100, wordt vervangen door een enkelvoudige minimumgrens van f 500. De nieuwe regeling zal, indien het ont werp tot wet wordt verheven, wat de In komstenbelasting en de Loonbelasting be treft, voor het eerst gelden voor in 1954 gedane giften. Met betrekking tot de Ven nootschapsbelasting zal dit het geval zijn met in-gang van het boekjaar, waartoe 1 Januari 1954 behoort. Duitse televisicdeskurxdiigen achten het in de eerste vijf of tien jaren nog niet mo gelijk het Europese televisiepubliek op uit zendingen in kleuren te vergasten. De vak afdeling televisie van het verbond der Duitse electro-industrie is tot deze conclu sie gekomen na een intensieve bestudering van de ontwikkeling der kleurentelevisie in Amerika. De ervaring had daarbij uit gewezen, dat de kleurenontvangers voor lopig zo duur zouden zijn, dat zij moeilijk zouden kunnen worden afgezet.Voor Duits land werden de kosten van zulk een ont vanger op ongeveer vijfduizend mark ge schat. De vakafdeling heeft in haar rapport echter het vertrouwen uitgesproken, dat de Duitse televisie de mogelijkheid zal vin den om mettertijd de zwart-wit apparaten met geringe kosten in kleurenontvangers te verbouwen. De basketballcompetitie Twee kampioenstitels waren de belang rijke inzet van de laatste basketballcompe- titieavond in Haarlem. Deze slotavond bracht de laatste titels bij Excercitia en Ooster kwartier 2, na zeer matige wedstrijden. Het kampioenschap is in de derde klasse bij Excercitia terecht gekomen. Bij de rust was tegen PSVH na een gelijk opgaande wedstrijd een 1211 stand bereikt, die Ex cercitia na de rust opvoerde tot 1613 door Mullier. Zeer vele kansen werden daarna door Excercitia gemist. Via 2014 werd het 2420 door enkele goede afstandschoten. Verder liet PSVH het echter niet komen en rnet een 2622 overwinning boekten de IJmuidenaren hun tweede kampioenschap. De met veel spanning tegemoet geziene wedstrijd Harlem T.Oosterk war tier liep op een grote teleurstelling uit. De Tigers waren volkomen uit vorm. De eerste punten waren voor OK. direct gevolgd door twee missers van de Harlem T. Door te weinig samenspel van HT kreeg OK de kans een 93 voorsprong te nemen. Toen Molenaar daarna het veld moest verlaten zag het er wel heel donker uit. Met 146 kwam de rust. De drie punten, die OK onmiddellijk na de rust scoorde, bracht bij de Tigers de hoof den volkomen op hol. Fout op fout werd ge maakt en zonder moeite kon OK de score opvoeren tot 217. OK won tenslotte met 32—17. Verdere uitslagen waren: HGA 3ZBVS 72—20: SC Haarlem 2—HHC 18—11; PSVH 2 —Antilopen 4 10—20; BBC—HOC 2 10—20. Donderdagavond Als sluitstuk van het Haarlems basketball seizoen, wordt Donderdag 29 April in het Krelagehuis in Haarlem de stedenwedtrijd Haarlem—Den Haag gespeeld voor junioren, dames en heren. De samenstelling der teams is als volgt: Junioren: P. de Bie, K. Dingshof, P. Vee- nenbos, H. Biesbrouck (Antilopen), F. v. d. Waals, H. Dinkelberg. H. v. Elk (Ooster kwart.). R. Bakker (Schoten), W. Jansma, B. Uliee (SC Haarlem). Dames: J. Huigen. C. Kors, T. Snel, N. Steenkist (HOC), J. Koblens, T. Jore (HGA), M. Schrama, T. v. Deursen. A. Medemblik (Antilopen), J. v. Berkel (SC Haarlem). Heren: J. Mansvelder, F. Hooyveld. M. Dinkelberg (Oosterkwartier), R. Noé, J. Swart (Antilopen), C. Rip, M. Molenkamp (HGA), V. Loze. Sanders, (IH.T), Mullier, A. Wedemeyer (Excercitia), J. Meenhorst (Schoten). De wedstrijden beginnen om acht uur. Het aanstaande week-einde gaat de pro- motie-degradatie overgangsklasse tafelten nis beginnen. Er zal deze keer volgens een nieuw systeem gespeeld worden, waardoor twee teams elkaar twee keer ontmoeten. De winnaar promoveert. Winnen beide teams elk een keer, dan beslist het gemiddelde. Zaterdag 1 Mei speelt TOG zijn uitwedstrijd tegen het Amsterdamse Bempa. De Haar lemmers komen uit met B. Duits, P. Klabou en J. Vester, GTTC ontvangt Zondag om drie uur in de kleine Theresiaschool aan de Zomervaart Disnie 2 uit Hoorn. De GTTC-ers spelen met Th. Blom, P. Sleper en R. v. Eyk. In de Dames-promotiecompetitie is Johez reeds thans zeker van promotie. Deze week valt tijdens de ontmoeting Rapidity-Prowa- no de beslissing voor de tweede plaats. P. VAN KLAVEREN KAMPIOEN LICHTGEWICHT. De bokser Piet van Kla veren heeft in Rotterdam een ruime pun- tenzege op de Duitse lichtgewicht H. K. Bick behaald. Deze partij bleek voor Van Klaveren de betekenis te hebben bezeten van een na tionaal titelgevecht. Na afloop van de par tij en aan de hand van zijn eerder gelever de prestaties werd hem door de voorzitter van de Nederlandse Boksbond de kam pioensgordel overhandigd en werd hij uit geroepen tot lichtgewicht kampioen van Nederland bij gebrek aan tegenstanders in dit gewicht. L. JANSEN MIDDENGEWICHT KAM PIOEN VAN NEDERLAND. De Rotterdam se professional bokser L. Jansen is in de Ri- vièrahal in Rotterdam kampioen van Ne derland-middengewicht geworden. Door een overtuigende k.o.-overwinning op de Hagenaar N. Schoenmaker werd hij de nieuwe kampioen. Van deze titel had Van Dam bij zijn terugtvkken uit de boksring destijds vrijwillig afstand gedaan. Antwerpen viert thans het honderd jarig bestaan van zijn Koninklijke Nederlandse Schouwburg. Gisteren heeft het gemeente bestuur gerecipieerd en is in de foyer van het theater een standbeeld van Victor Driessens de stichter van de KNS onthuld. In aanwezigheid van Koning Boudewijn is een galavoorstelling gegeven van „Een midzomernachtdroom" van Shakespeare, waaraan de solisten van de Koninklijke Vlaamse Opera medewerkten. Ter gelegenhefld van de feestweek wordt in de wandelgangen van de Schouwburg een retrospectieve tentoonstelling gehou den. Geldboeten en voorwaardelijke vrijhedriis- straffen heeft de economische politierech ter te Amsterdam opgelegd aan C. de la C. en F. A. S., die vólgens de dagvaarding a>ls opvarenden van het m.s. „Ootmarsum" in Februari 1953 hadden geprobeerd 9600 sigaretten zonder documenten in Nederland in te voeren. De sigaretten werden ver beurd verklaard. De „Oostmarsum" was op dia terugreis van de Golf van Mexico in Le Havre aan gekomen, toen een lid van de bemanning, F. A., van boord ging om per trein naar huis te reizen, daar zijn vader was over leden. De sigaretten, d'ie zijn eigendom waren, liet hij achter. Bij het naderen van IJmuiden heeft De la C. het initiatief ge nomen tot het verbergen van deze sigaret ten achter de betimmering van een dór hutten en S. heeft hem daarbij geholpen. Ware de opzet gelukt dan zou een bedrag aan invoerrechten groot 536 zijn ontdo ken. De la C. werd als de hoofdschuldige beschouwd en kreeg bijgevolg de zwaarste straf: een boete van 250 plus 1 maand voorwaardelijk (proeftijd drie jaar). Bij S. wilde zowel de officier a's de economische politierechter rekening houden met een zekere, zij het dan strafbare, hulpvaardig heid ten opzichte van een kameraad. Deze S., die is ontslagen, kreeg 25 boete opge legd plus een voorwaardelijke veroordeling (twee jaar proeftijd) tot een gevangenis straf van veertien dagen. Het geding tegen A., die zich op zee be vindt, werd voor onbepaalde tijd aange houden, opdat verdachte in de g&!et*»nheyd zal zijn zich te verantwoorden. De Velsense middenstand zal op de 30ste April (Koninginnedag) en de 5e Mei (Be vrijdingsdag) deels sluiten, deels geopend zijn, terwijl er ook branches zijn, die die ene dag wel, de andere niet geopend zijn. De meerderheid zal echter op beide da gen na 1 uur des middags de zaken sluiten. Er is geen voorschrift voor deze beide dagen: men mag gesloten zijn. Twee trawlers Vanmorgen waren aan de afslag de „Su matra" met 60 kisten wijting, 40 knappe schelvis, 15 kleine schelvis, 40 gul, 40 wij ting, 5 rog en vleet, 50 haring, 1000 makreel en 173 stuks stijve kabeljauwen en de „Abraham" van een Noord zeereis met 30 kisten wijting, 30 radio, 120 varia, 70 haring, 1750 makreel en 60 stuks stijve kabeljauwen. De „Herman" is blijven lig gen tot morgen. Voorts waren or wat kot ters en kleine vaart met 8000 kg tong en de IJM 23 met 90 kisten schar, 10 schoi en 150 kabeljauwen. Makreel en haring Van de makreel is vanmorgen alles ver kocht voor 10.50 tot 12. De haring tenminste wat goed was haalde tussen de 18 en 20. Naar België De rijen kabeljauwen gingen België in voor 120 tot 96 en de kisten van 125 kg haalden van 145 tot 114. Tarbot maakte voor België 2.30 tot 2.40 en de heilbot van 2.75 tot 3. Het binnenland In De zwarte kool vis werd vanmorgen be taald met 57 tot 67, de grote gul met 58 tot 60, middel met 50 tot 55 en de torren met 38. Braad zat tussen de 28 en 40 naar grootte, grote kleine 58 en kleinmiddel 61. Schollen en schar De schol 3 maakte 12.50 tot 15 en de tweetjes 30 tot 34. De schar van de IJM 23 deed van 12.50 tot 14. Wijting ging van de hand voor 28 tot 30. En geland kocht wat grove schol. De schol I voor ongeveer 40 en de zetschol voor ƒ50. Naar beneden De prijs van de tong is wat zakkende. Lappen zakten van 1.85 maar 1.70, grootmiddel van 1.90 naar 1.75. De Belg kocht de halve pandjes voor 2.15 en Frankrijk was in de markt voor tong I, die met 1.65 tot 1.70 werd betaald. Tong 2 zat tussen de 1.40 en 1.45. Iets van gisteren De „Norma Maria" bracht gisteren nog een haai mee, dde voor België 154 op bracht. Een haai van de „Dirkie" haalde 300, ook voor België. Voor elfdaagse rei zen maakten de „Dirkje" f 15.000. de „Nor- ma" f 18.100. de „Schoorl" 20.000 en de ..Poetboy" 22.100. De „Java" haalde 10.480. En dan morgen Voor de Donderdagmadkt ligt »1 binnen de „Herman" met 35 Iristen rad^o, 65 ka beljauw en gul, 35 schelvis, 35 wijting onen, 60 wijting dicht, 20 koolvis, 200 ha ring, 1850 makreel en 120 stuks stijve ka beljauwen. Voorts kwam vanmorgen vroeg de „Maria van Hattum" binnen met 1700 kisten, waarvan 1500 haring en makreel. Voorts wordt het tijd voor de „Bloemen daal" om te komen. Garnalen Gistermiddag was er nog wat garnaal in de markt. Aan flauwe garnalen was er 1705 kg. die in prijs opliep van 0.54 tot 0.76. Zoute garnalen, waarvan 2263 kg werd aangevoerd, werden betaald met 0.63 tot 0.67. Weekstaat Nederlandsche Bank Nu de agent van het ministerie van Fi nanciën te Amsterdam geen schatkist papier meer afgeeft, bestaat er voor de handelsbanken alleen de mogelijkheid haar gelden te beleggen via kortlopend papier (3 maanden en 1 jaar), af te geven door de Nederlandsche Bank. De animo hier voor blijkt tot rvu toe niet erg groot te zijn. De betreffende post is in de afgelopen week althans met slechts 2.4 miillioen verminderd tot 513.7 miillioen. Men neemt aan diat vrijwel uitsluitend jaarspromessen zijn afgegeven. De goudvoorraad bleef onveranderd op 2.923.7 millioen. Daarentegen is de devie zenreserve met ruim 23 millioen ver meerderd tot 1510.6 millioen. De chartate geldlhoeveelheid onderging een kleine stij ging en bedraagt thans 3267 millioen tegen vorige week 3260 millioen. Dinsdagavond is door totmrtoe onbeken de oorzaak brand ontstaan in het pakhuis van de touwslagerij van de firma Lammens van Dueren aan de Neude tegenover het hoofdpostkantoor te Utrecht. De brand, dde al enige tijd op de zolder van het laag gelegen pakhuis moet hebben gewoed, brak om half elf tot grote schrik van de eigenaars en van de omwonenden plotseling met kracht uit. Van de hoofd post der brandweer, die slechts 50 meter van dit perceel is verwijderd, rukte direct materieel uit. Het vuur dat op de bovenste zolder, de zogenaamde dek kledenzolder hevig woedde, was met zes stralen vanaf de omliggende daken binnen een half uur bedwongen. Om kwart over elf kon met de nablussing worden begonnen. Door het snelle ingrijpen kon de brand, die zich ernstig liet aanzien, beperkt blij ven tot de bovenste twee zolders, waar touw en dekkleden lagen opgeslagen. Het laaggelegen woonhuis en de winkel van het bedrijf hebben slechts enige water schade opgelopen. Het bedrijf bestond vorig jaar honderd jaar. De eigenaar, de heer Lammers van Dueren, heeft niet het minste vermoeden van de oorzaak van de brand. De brand heeft zich beperkt tot schade aan de op geslagen dekkleden en het touw. Het be drag van de schade kon niet worden op gegeven. Tegen 3 uur gistermiddag is een bos- en heidebrand uitgebroken in de Limburgse gemeente Bergen. De brand had spoedig zo'n omvang aangenomen.dat gevaar dreig de voor enige honderden hectaren bos, eigendom van particulieren en de gemeente. De burgemeester heeft een tweehonderd tal in Venlo gelegerde militairen verzocht het vuur te helpen bedwingen. Enkele woonhuizen, die in de nabijheid waren ge legen, dreigden door het vuur te worden aangetast. Des avondis omstreeks 8 uur was de brandweer, geassisteerd door verscheidlene militairen en burgers, de brand meester. Hedennacht hielden wachten een oogje in het zeil, opdat de wind het vuur, dat hier en daar nog smeulde, niet opnieuw zou aanwakkeren. Tachtig a honderd hectaren bos- en heidegrond gingen verloren. Het terrein, waar de bos- en heidebrand woedde, heet de Peppelenberg. De rijks politie stelt een onderzoek in naar de oor zaak van de brand. Bij Vught In de bossen nabij het meer „De IJzeren Man" te Vught heeft gistermiddag een bosbrand gewoed. Door de grote droogte vreesde men voor uitbreiding, en mede daarom werd om militaire bijstand ge vraagd. Ook de Vughtse brandweer rukte uit: Men kon het vuur evenwel spoedig meester worden en uiteindelijk geheel be dwingen, zonder dat een al te groot gebied er door werd aangetast. De Duitse oorlogsmisdadiger Willy La- ges, die tot levenslange gevangenisstraf werd veroordeeld en in de strafgevangenis te Scheveningen verblijft, is, naar thans wordt bevestigd, tot de Rooms Katholieke kerk overgegaan. Hij werd op Eerste Paas dag gedoopt. Hierbij hebben zijn raadsman mr. K. Th. van Rijckevorsel en diens echt genote Peter en Meter gestaan. Na de doop werd aan Lages het heilig vormsel toege diend door de pauselijke internuntius mgr. Paolo Giobbe, die in zijn kwaliteit van aartsbisschop optrad voor mgr. Huibers, bisschop van Haarlem. voor Moeder iets fijns! Een lekkere van DE LANGE, o.a.: Slagroom met aardbeien Hazelnoot Chipolata Trianon Nougatine Mocca Marasquin Vruchten Of een grote doos KERSENBONBONS in zéér luxueuze verpak king. Telefoneer even en U krijgt een mooie sortering luxe dozen thuisbezorgd, waar U dan een keuze uit kunt maken. FLORESSTRAAT 7 Haarlem. Tel. 10178 tlllli Ook termijnbetaling. enz. Reparatie-lnr. v. alle instr. Muziekschool R. v. d. Meulen Trompstr. 16-18, IJmuiden-O. Deze week bij aankoop van 250 gr. koffie (alle bekende merken) een bus Hoornse Rondjes van 55 voor 41 ct. Een pot H.H. jam 39 ct. 500 gr. Siamrijst 55 ct.. 250 gr. Tulpjes 55 ct 100 gr. Thee 72 ct een fles Limonade 85 ct. Spaart Nationaalzegels, In een wip een gulden in uw knip TUINDERSSTRAAT 45 IJmuiden-O. Tel. 4918 van „Kennemerhof" Kennemerlaan 116118 op Donderdag 29 April. Beleefd aanbevelend, JAN GLAS van deze vrouwen hadden geen leven Nu weten ze niet meer dat ze een corset dragen. Geen hinder van baieinen. Geen knellen hier en plooien daar. Afgelopen dat, eeuwige „opkruipen". Hun leed is geleden. dank zij hun Iduna Pas-Tunette. En Uw leed? Waarom blijft U lopen met een corset waarvan de verhouding tussen de taillemaat en heupwijdte voor U niet deugt? Iduna Pas-Tunette heeft in elke taillemaat dru wetenschappelijk berekende heupwijdten. 98 percent van alle Nederlandse dames kunnen nu in minder dan geen tiid een volmaakt passend corset vinden, mits zij vragen om een Garantie. Wij maken zonder prijsverhoging eenmaatcorset voor iedere/ vrouw, die met een Pas-Tunette niet slaagt Grote keuze ZB.91. Paskamers aanwezig. Alleenverkoop GLAS Trompstraat 81 - IJmuiden - Tel. 5205 Onze zaken zijn Vrijdag (Koninginnedag) 1 uur gesloten. na

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7