Thalia OVERALLS Langbroek wint beslissingskamp om de provinciale titel Deze zomer nog geen museum in Velsen Havenberichten Voorverkoop opera-concert 18 Mei kan reeds beginnen ClnlOFIF Velsen krijgt een vijver bij het Cultureel Gebouw Velsens feestprogramma op Koninginnedag Lonneker Lezers genieten de voorkeur Twee kaarten per gezin Jubileumfeest van VVB een groot succes P. Greve en H. Dijkstra namen afscheid „Stormvogels" speelt Jeugdwedstrijd in Sportpark Bodem van drie lagen asphaltpapier Op Hemelvaartsdag festival van Harmonie „De Eendracht" DRIE DAMT0URN001EN Roozenburg slaat Dukel in „Vuurtorentournooi" Bij „Rooswijk" gaat de honkbal weer rollen IJMUIDEN-WEST IJMUIDEN-OOST VELSEN-DORP VELSEN-NOORD DRIEHUIS SANTPOORT-DORP SANTPOORT-STATION Hoe VSV. uitkomt Voorlopig onderdak DONDERDAG 2 9 APRIL 1954 Voor het bijzondere Opera-concert op Dinsdag 18 Mei in het Rex Theater door het Beverwijks gemengd koor Zang en Vriendschap hebben wij voor onze abonné's een aantal plaatsen tegen gereduceerde prijs beschikbaar. In deze éditie vinden onze lezers een tweetal reductiebonnen, tegen inlevering waarvan men per gezin twee kaarten kan afhalen. Er zijn ruim 600 plaatsen voor onze lezers beschikbaar. De lezers in IJmuiden kunnen de kaar ten komen afhalen bi.j het bureau van de IJmuider Courant. Kennemerlaan 186, ge durende de uren, dat het kantoor geopend is (812 en 13.3017 uur. Zaterdags tot 13 uur). Voor Velsen -Noord hebben wij de heer J. Waagnieester. Stratingplantsoen 11, bereid gevonden, de voorverkoop voor ons te verzorgen. In Driehuis kunnen belangstellenden kaarten bestellen bij de heer Wesselius, Zeeweg 364. De prijzen der plaatsen zijn: Balconloge: 2.70 0.50 reductie voor abonné's) Balcon: 1.80 0.50 reductie) Zaalloge: 2.10 0.50 reductie) Zaal: 2.40 0.50 reductie) Deze prijzen inclusief de vermakelijkheids belasting: de reductie kan alleen worden toegestaan TEGEN INLEVERING VAN DE BON ooooooooooor* woooooooooocx REDUCTIEBON OPERA-CONCERT 1 Ondergetekende, abonné van de IJmuider Courant (naam) (adres) (plaats) maakt als zodanig aanspraak op reductie van 0.50 op alle rangen van het OPERACONCERT op Dinsdag 18 Mei. Goed voor één plaats. Handtekening: REDUCTIEBON OPERA-CONCERT 2 Ondergetekende, abonné van de IJmuider Courant (naam) (adres) (plaats) maakt als zodanig aanspraak op reductie van 0.50 op alle rangen van het OPERACONCERT op Dinsdag 18 Mei. Goed voor één plaats. Handtekening: Deze voorverkoop sluit op Donderdag 13 Mei De viering van het 25-jarig jubileum van de voetbalvereniging „V.V.B.", die Woensdagavond het Beverwij kse Kenne- mer Theater in een vrolijke sfeer bracht, dank zij een uitstekend variété-program ma onder de titel „Ik ben 't mannetje" zal nog lang naklinken in de kring van deze voetbal vereniging. Af gaande op het enthou siasme, waarmede elk optreden van de medewerkenden aan het „Van Meurs Caba ret Variété" werd begroet en beloond, kreeg de heer J. B. Kerkhof, voorzitter van V.V.B.'s feestcommissie in zijn openings speech gelijk. Onder de vrienden in de stampvolle zaal begroette hij onder anderen de heer H. G. F. Smakman, ambtenaar voor sport en cul turele zaken, die Velsens gemeentebestuur vertegenwoordigde, de besturen van V.S.V., Stormvogels en Beverwij kse zustervereni gingen. De „man van de kleine klussies", Cees de Lange, had al rap contact met de zaal door zijn bekende lied, om vervolgens te vertellen nooit te hebben kunnen denken, dat de V.V.B.'ers die inderdaad een uit stekende kampioenskans hebben, het kam pioensfeest vast bij voorbaat zouden vieren. Herman Teunissen liet zich horen als een bescheiden, beschaafde en speciaal in de „Leichte Kavalerie" als een zeer virtuose accordeonist. Om Swen Smeele's zotte ma nipulaties met viool cn touwtje is hartelijk gelachen, doch wat d>e dwaze zangkomie ken „De Wama's" bereikten was wel heel amusant. Huib van Meurs kon als imitator minder bekoren. Ziin transformatie als dame deed het beslist niet. De Beverwijkse trapéze-werkster en plafond!oopsterAlice Williams, wier op treden met grote belangstelling was tege moet gezien, heeft gedemonstreerd wat met veel studie en lichaamsbeheersing is te bereiken. De reductiebonnen worden slechts één maal afgedrukt zodat zij door degenen, die aanspraak op een plaats maken, uitgeknipt dienen te worden, wil men zeker zijn van een toegangsbewijs. IJmuider Courant. ADVERTENTIE ,99 99- met volmaakte pasvorm Sanfor - krimpvrjj Naden 3 x gestikt Zakken extra versterkt Nu 15.95 en 12.50 Éénmaal geprobeerd blijft U ze gebruiken Oosterduinweg 26 IJmuiden Woensdagmorgen hebben de Koninklijke Deense gasten, vergezeld door Koningin Juliana en Prins Bernhard een bezoek gebracht aan „De Keukenhof". Men ziet hier Koningin Ingrid en Koningin Juliana, die werden rondgeleid door de voorzitter van ,JDe Keukenhof", de heer T. van Waveren, Temidden van familie, vele vrienden en collega's hebben de heer P. Greve, commo dore van de slepersvloot van de N.V. Re derij voorheen Gebr. Goedkoop en de heer H. Dijkstra, die als vertegenwoordiger bij deze maatschappij werkzaam was, in Hotel Polen te Amsterdam afscheid genomen van I het bedrijf en zijn personeel. De directeur van de rederij, de heer j L. J. W. H. Goedkoop, die namens de di rectie sprak, memoreerde de levensloop I van beide functionarissen en bracht dank voor al het werk, dat werd verricht. Voor elk was er een radiotoestel. Namens het personeel van de sleepboten voerde de heer A. Dragt het woord. Ook hij overhandigde een cadeau. De af scheidsbijeenkomst werd verder nog be zocht door de onder-havenmeester van Amsterdam, vele gepensionneerde loodsen, vletterlieden en vertegenwoordigers van stoomvaartmaatschappijen. Het eerste elftal van „Stormvogels" komt Zondag, wijzigingen door uitvallers voorbehouden, als volgt uit: doel: Kraak; achter: Van den Oever en Post; midden: Venus, Kool en Westers; voor: Luppens, Snoeks, v. d. Meer, Freriks en Stelling. In het gemeentelijk sportpark wordt Vrijdag (Koninginnedag) een voetbalwed strijd gespeeld tussen het Haarlems- en Beverwijks-jeugdelftal. De opstelling der elftallen is: Haarlems-elftal J. Veldman (HFC); H. Stolwijk (HBC) en R. Scheringa (SVIJ); S. Peterson (EDO), J. Minnebo (Bever wijk) cn H. Dinkelberg (Haarlem); H. Boe ree (EDO), L. Vreeken ((Haarlem), W. Blom (TYBB), J. Kops (EDO) en J. var, Vliet (EDO). Beverwijks-elftal J. de Reus (Kin- heim); C. Kleef (DEM) en M. Nierop (Ken- nemers); H. Haan (Kinheim), A. Snijders (Wijk aan Zee) cn W. Peggeman (Kenne- mers); H. Leenaerts (Wijk aan Zee). T. Waanders BeverwijkK. Klesser (Ken- nemers), J. Scheerman (DEM), B. Piro- vano (DEM). IN EEN WALM van pek, dat in twee potten vloeibaar wordt gemaakt en soms temid den van ware zandstormen werken vijf Amsterdammers al veertien dagen lang vlak voor het Cultureel Gebouw bij het Moerbergplantsoen aan het waterdicht maken van IJmuidens eerste vijver, een plek, die ongetwijfeld als waterpartij aardig zal aandoen in deze omgeving en tevens zal dienen als blus vijver voor de Velsense brandweer en B.B. Ongeveer drie weken geleden begon een dragline het karwei met het graven van een put van anderhalve meter diep, die al was omrand met een betonnen muur. Op een Donderdag kwamen toen de mannen van de „Teerunie" te Uithoorn om een bodem in de vijver te leggen. Niet minder dan tweehonderden vijftig rollen asphaltpapier want daar wordt de vijver mee waterdicht gemaakt hebben zij op die dag laten komen. Tientallen vaat jes pek kwamen daar nog bij, er werd een keetje opgetrokken en er volgden kookpot ten voor het smelten van het pek. Die tweehonderdvijftig rollen gaan et- ruimschoot aan op, beweren de mannen. De vijver is vijftien meter breed en onge veer tachtig meter lang en op de zand bodem van deze 1200 m2 grote vijver leg gen zij nu het asphaltpapier, strook naast strook, op de bodem. Het asphaltpapier wordt met pek aan el kaar „gelijmd". Door drie lagen op elkaar te leggen en te „plakken" wordt een ste vige fundering verkregen, zodat men zeker weet dat de haast 2000 m3 water behouden blijft in dit reservoir. De betonnen rand van de vijver wordt ook belegd met asphaltpapier en krijgt bij de voltooiing een laag turfmolm, zodat een zachte overgang van water naar tuingrond wordt verkregen. Het bestuur van de Harmoniekapel der Koninklijke Papierfabrieken „De Een dracht" heeft besloten om in samenwer king met de Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen een muziekfestival te houden. Dit festival, waarvoor diverse muziek gezelschappen voor medewerking door de Nederlandse Federatie worden aangezocht, wordt gehouden in het park van gebouw „Concordia". De opening van dit muziekfeest zal ge schieden op Woensdagavond 26 Mei, waar na de volgende dag. Hemelvaartsdag, ge heel aan dit muziekevenement zal zijn ge wijd. Voorman bij dit werk, dat nog tot het midden van de volgende week zal duren is de Amsterdammer W. Blank. De firma, waarbij de mannen werkzaam zijn, heeft al meer vijvers van deze asphaltbodem voorzien. Zij werkte onder meer in de ka- novijver te Valkenveen en zorgde ook voor de vijvers bij verschillende tentoonstellin gen in de RAI te Amsterdam. Ook te Santpoort, waar uitgebreide voorzieningen nodig zijn voor de Bescher ming Burgerbevolking, zal nog een blus- vijver worden aangelegd. ADVERTENTIE Het theater met de beste films vertoont VRIJDAG 30 APRIL 8 uur. ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 u.: Humphrey Bogart June Allyson in HELDEN ZONDER ROEM (BATTLE CIRCUS) Schokkend en sensationeel, dramatisch en vol romantiek! - Toegang 14 jaar. MAANDAG. WOENSDAG 8 uur en ZONDAGMIDDAG 3 uur Jane Powell - S. Z. Sakall Farley Granger in DE VROLIJKE GEVANGENE Een sprankelende en zorgeloze film in technicolor, die Uw hart sneller zal doen kloppen! DINSDAG a.s. (Nat. Herdenkingsdag) aanvang 9.15 uur (dus na de plechtig heden) vertonen wij in één bijzondere voorstelling de meesterlijke film over 't Franse verzet BATALJON DER DAPPEREN Een getuigenis van het leven der Franse parachutisten in Engeland en hun gevaarlijke zwerftocht door bezet Frankrijk. Toegang 18 jaar. De Scheveningen 178 „Marsbango", die meer dan een week werd vastgehouden door de Venezolaanse kustwacht is teruggekeerd in Willemstad. Leden van de bemanning van de Marsbangowijzen de plaatsen aan waar de kogels uit de karabijneii van de Venezolaanse havenpolitie ketsten tegen de watertank. De eerste ronde van de beslissingspartijen om de provinciale Jeugddamtitel tussen Langbroek—Vossen en Brunger—Leeuwerik is op beide borden in remise geëindigd. Voor de tweede ronde werd in het DCIJ- clublokaal de partij Langbroek—Brunger gespeeld. Keurig behaalde de DCY'er stuk winst en toen Brunger een foutje maakte gaf de Amsterdammer met 2 stukken nadeel direct op. De kans is nu wel groot dat Langbroek de provinciale jeugdtitel wint. Zijn laatste partij gaat tegen Leeunerik. De stand in deze vierkamp is nu: gesp. gew. gel. vcrl. pt. Langbroek, IJmuiden 2 110 3 De honkbalclub „Rooswijk" en de soft- balclub voor dames van dezelfde naam hebben het afgelopen weekeinde het nieu we seizoen al geopend met onderlinge en vriendschappelijke wedstrijden. Nu meer gewend aan het „WatervHet"- sportpark openen de damesploegen Roos wijk 1 en 2 Vrijdagmorgen om 10 uur met een onderlinge wedstrijd het programma voor de komende week. De competitie voor de heren honkballers van het eerste team begint Zaterdagmid dag half vier op „Watervliet" tegen Ken- nemerland I. Maandagavond om 7 uur speelt het eer ste Rooswijk-softbaldamesteam in Haar lem tegen DSB I en Vrijdag 7 Mei ontvan gen deze Rooswijk-dames de SC Haarlem dames. „Rooswijk" zal voorts op Zondag 9 Mei deelnemen aan het in Haarlem te houden softbaltournoi en de eerste junioren-ont moeting tussen SC Haarlem b en Rooswijk a is vastgesteld op Vrijdag 14 Mei. De samenstelling van de competitie teams voor Zaterdag en Maandag is: Rooswijk I (heren): werper E. Saaier; vanger K. Heinen; le honk N. Hoogcwerf: 2e honk A. Wedemeyer; korte stop C. Ho nig; 3e honk G. Plooy; linksvelder J. Gaart- mam; middenvelder W. Reymer; rechts vel - der W. Visser. Rooswijk I (dames): werpster M. Klesser; vangster J. Kluft; le honk P. Mulder: 2e honk J. v. d. Duim; korte stop J. Wede meyer; 3e honk D. Marckelbach; linksvel der J. Konings; middenvelder D. Plooy; rechtsvelder A. de Groot. Vossen. Haarlem 1 0 Leeuwerik, Oostzaan 1 0 Brunger, Amsterdam 2 0 1 Damtitel van Kennemerland Door een fraaie combinatie in het eind spel tegen de DCIJ'er Nieuwenhuizen uit te voeren is het de Haarlemmer v. d. Heyde 'KNC» gelukt de damtitel eerste klasse van Kennemerland te veroveren. Van der Heyde zal volgend seizoen in de hoofdklasse uit komen. IJmuider Vuurtorentournooi Voor het IJmuider Vuurtorentournooi werd deze wcefc de partij tussen P. Roozenburg en B. Dukel gespeeld. Roozenburg toonde zich heel wat beter op dreef dan in zijn laatste partijen om het lands kampioenschap. Dukel concentreerde zijn stukken rond een vooruit geschoven spits in het centrum. Bijzonder mooi wist Roozenburg de stelling echter in een dreigende omsingeling te vatten en op een bepaald ogenblik kon Dukel positioneel stukverlies niet meer voorkomen en hij gaf zich direct gewonnen. Door dit resultaat leidt Roozenburg met 6 gespeelde partijen en 10 punten in het IJmuider ..Vuurtorentournooi". Vrijdag. Za terdag en Zondag spelen Bom. Bergsma cn Roozenburg om de nationale damtitel. Deze drie spelers waren in het zojuist afgelopen landstournooi gelijk geëindigd. 9.0012.30 uur: Tent op het Marktplein, optreden van mevrouw Marina van Goudzwaard voor achttienhonderd scholieren. 13.3015.00 uur: Tent op het Marktplein, mevrouw Van Goudzwaard treedt op voor zevenhonderd kleuters, die van de scholen worden opgehaald door het muziekkorps „Wilhelmina". 15.0017.00 uur: Helling Stationsplein IJmuiden, zeepkistenrace met duw- kracht in drie verschillende klassen. 18.3019.00 uur: Rondgang van „Wilhelmina" door Oud-IJmuiden. 19.0019.30 uur: Fietsenrace in Oud-IJmuiden, start in de Kerkstraat. 19.3020.00 uur: „Wilhelmina" maakt rondgang door IJmuiden West naar het Marktplein. 20.0023.30 uur: Tent op het Marktplein, feestavond voor de volwassenen door het Zaans Kleinkonstensemble. 7.45— 8.15 uur: 8.15— 8.30 uur: 8.30—13.00 uur: 8.30—13.00 uur: 15.00—16.30 uur: 20.00—22.00 uur: 19.3023.00 uur: Rondgang door de IJmuider Harmonie. Aubade bij het monument aan de Zeeweg door ae leer lingen van de hoogste klassen van de lagere scholen en van de R.K. en openbare V.G.L.O.-scholen. Patronaatsgebouw, opvoeringen van „Prinses Rozelijn" door de toneelgroep „Vrij en Blij". Voor de leerlingen van de eerste leerjaren van de lagere school. Toneelzaal gymnasium „Felisenum", filmvoorstellingen voor de leerlingen van het vierde, vijfde en zesde leerjaar. Gecostumeerde optocht met medewerking van de IJmui- dense Harmonie. Nederlands Hervormd Jeugdgebouw, concert voor de rij pere jeugd door de IJmuider Harmonie en de Jeugdhar- monie. Patronaatsgebouw, toneelvoorstelling van „De drie bur gers" door de „Hoogher Geest Gesellen". 9.30 uur: 10.00 uur: 11.30 uur: 11.30 uur: 14.00 uur: 15.00 uur: 20.00 uur: Opstelling van de kinderoptoeht voor het Velsense raad huis. Vertrek van de kinderoptocht. Vervolgens langs de route Kerkplein, Driehuizerkerkweg. Meervlietstraat. Noorder dorpstraat. Stationsweg, Jan Kostelijklaan, Van Tuyllweg en park Velserbeek. Feestzaal van de heer H. van Gameren, kindervoorstelling. Uitreiking van prijzen in Velserbeek. Terrein voor het raadhuis, ringsteken op de fiets voor meis jes en jongens van 1417 jaar. Terrein voor het raadhuis, ringsteken op de fiets voor vol wassenen van achttien jaar en ouder. Feestzaal van de heer H. van Gameren, cabaret-variété „Luna" met „Vrolijke klanken". 9.00 uur: Optocht van vijftienhonderd schoolkinderen met mede werking van de Hoogoven Harmonie en St. Caecilia; ver zamelen aan de Noorderlaan; ontbinding bij gebouw „Con cordia". Gebouw Concordia, eerste filmvoorstelling vot de leerlingen van de vijfde, zesde en zevende klassen. Nederlands Hervormd Wijkhuis aan de Dijckmanstraat, pop- penkastvertoning voor leerlingen van eerste klassen. Nederlands Hervormd Wijkhuis aan de Dijckmanstraat, pop- penkastvertoning voor de leerlingen van tweede klassen. Voetbalterrein „Rooswijk", schoolvoetbalcompetitie. Terrein Van Rijswijkstraat, volksspelen. Voetbalterrein „Rooswijk", voetbalwedstrijd tussen perso neel van Hoogovens cn Van Gelder. 18.30 en 21.15 uur: Gebouw „Concordia", feestavond met medewerking van de Amsterdamse Ontspanningsvereniging „Con Spirito". Bij het Nederlands Hervormd Wijkhuis aan het Strating plantsoen. openlucht-filmvoorstelling. Draai- en zweefmolens geopend op het terrein tussen Stra tingplantsoen en Wijkerstraatweg. 10.15 uur: 10.15 uur: 14.00 uur: 13.30 uur: 15.00 uur: 16.30 uur: 21.00 uur: 11.00—23.00 uur: 8.30 uur: 9.00 uur: 9.45 uur: 10.00—12.00 uur: 12.15 uur: 14.00—15.15 uur: 15.30—16.30 uur: 16.30—17.30 uur: 20.00—23.00 uur: 23.001.30 uur: 10.00 uur: 14.00—17.00 uur: 20.00 uur: 21.30 uur: 9.0012.00 uur: 9.0012.00 uur: 20.00 uur: Gebouw „De Toorts", films voor de kleuters. Schoolplein Brederodestraat, behendigheidswedstrijden. Voorts verschijnen weer als vorig jaar debutantjes op de planken. Burgemeester Rijkenspark, variété-avond. Samenzang door de kinderen op het Kerkplein met mede werking van „Soli Deo Gloria". Kinderoptocht met medewerking van „Soli Deo Gloria". er- trek van het Kerkplein naar de Koningin Julianaboom in de De Genestetlaan. Daarna door de straten naar het feestter rein aan de Driehuizerkerkweg. Openingswoord op het feestterrein. Spelen voor de kinderen op het terrein aan de Driehuizer kerkweg. Prijsuitreiking door de voorzitter in de grote tent. Kindervoorstellingen in de grote tent op het feestterrein aan de Driehuizerkerkweg. De achtste ronde van Driehuis. Hardloop-wedstrijd onder auspiciën van de K.N.AU. Start en finish op het feestterrein. Middagspelen voor dames en heren in de leeftijden van 1680 jaar en hindernisbaanloop. Feestavond in het Rex Theater. Groot Oranje bal in de foyer van het Rex Theater en sluiting van de feestdag door de voorzitter. Optocht van leerlingen van de scholen, opstellen bij de ver schillende scholen en daarna de route: Burgemeester Ensche- délaan, Kerkweg, Cremerlaan, Antillenstraat, Curacaostraat, Surinamestraat, Hoofdstraat. Wüstelaan. Burg. Enschedélaan. Waarna prijsuitreiking volgt. Terrasweg, kinderspelen en wedstrijden voor volwassenen. Burgemeester Rijkenspark, variété-avond. Plein Adolf van Nassauschool, openlucht-filmvoorstelling. 00000000000Q0000000UUUCIUUtlUCIÜUU0ajU<X«JUU-OC<JUCXICM>XXX»XlC00QCOX«XCC<30000C<XO00(X)000000000CI00000C00000000000000e00 De opstelling van het elftal van VSV is tot nu toe voor de wedstrijd tegen Heeren veen gelijk gebleven aan die van vorige week. Men zal de Velsenaren dan als volgt in het veld zien verschijnen: doel: Van der Wint; achter: Kunst en Wey; midden: Tielroov. Hazeveld, Stijger; voor: Belfroid. Spaans, Verswijveren, v. d. Kuil, De Graaf. Voorts wordt deze Zondag gespeeld: Kennemers 2VSV 2 op het terrein van DEM. Deze wedstrijd begint om half vijf. Het wil met de inrichting van het mu seum van de „Pieter Vermeulen-stichling" nog maar niet vlotten. Het bestuur hoopte nog omstreeks half Mei de zaak in kannen en kruiken te hebben, maar dat zal wel een jjdelc hoop blijken te zijn. In zaal 5 van het Cultureel Centrum wordt weliswaar onder auspiciën van de dienst van Openbare Werken hard ge werkt aan de wandbetimmering, de firma Groot heeft er al enige directe verlich tingsapparaten bevestigd en enige vitrines zijn al uit de provinciale inrichting in Bak- kum gearriveerd, maar de opstelling is niet zodanig, dat er al aan overbrenging van verschillende objecten uit het determineer- vertrek (kamer 4) kan worden gedacht Trouwens, dat determineerwerk kost zeeën van tijd en dr. H. W. Doornink heeft nu eenmaal niet hele dagen ter beschikking om de vele schelpen, vogels, insecten en op andere wijze geprepareerde voorwerpen en dieren grondig onder handen te nemen en „tentoonstellingsklaar" te maken. Dit is ook een werk dat zeker meer hulp vereist en zelfs dan zijn er nog maanden mee ge moeid eer het zaaltje op orde is. Zodat ook dit jaar weer de stroom van vreemde bezoekers in IJmuiden in de zo mermaanden het zonder de wegwijzers: „naar het museum" zullen moeten stellen. Het is om velerlei redenen te betreuren dat er zo weinig voortgang in de zaak zit, al was het alleen maar om de hoge huur die men per jaar voor deze lokaliteiten is ver schuldigd. Gedurende vier nachten hebben Arie de Koning en zijn vrouw, die Zaterdag uit het huisje aan het plateau bij het IJmuidense strand werden gezet, gastvrijheid in het bureau van politie genoten. Aan deze on gebruikelijke logeerpartij is nu een eind gekomen. Op verzoek heeft de dienst van sociale zaken zich me* dit geval ingelaten en dank zij de doortastendheid van de directeur konden ie gedupeerden gisteren worden ondergebrcht bij particulieren. Hun wordt daar voorlopig onderdak ver leend, totdat het huisvestingsbureau een woning beschikbaar heeft. VEILINGBERICHT 28 April Spinazie 26—53; sla 516; radijs 6—10; raapstelen 7—13; witlof 2862; rabarber 1028: rode kooi 1224; witte kool 710; waspeen 1430; peer. 512; uien 711. Woensdag 28 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Viggen van Skoghal. Ost- mark van Theems. Att S van Antwerpen. Monica van Malraö. Aires Rose van Rotter dam. Rijnstroom van Londen. Clonlee van Huelva. Arctic van Londen. Ootmarsum van Antwerpen. Westerdok van Londen. Prins Willem George Frederik van Noordzee. Iberian Coast van Newcastle. Ardetta van Rotterdam. Celebes van Fowey. Vertrokken zijn: Gisela Oldendorff naar Hull. Ponza naar Gent. Elba naar Londen. Prins Willem George Frederik naar Noord zee. Arnoldus naar Antwerpen. Hem naar Oslo Da Costa naar Halmstad. Wittekind n. Gothenburg. Att S naar Bremen. Paz naar Rotterdam Viggen naar Gent. Trito naar Rotterdam. Ardeas naar Bilbao. Jens Toft naar .Antwerpen. Hos naar Rotterdam. Bebox naar Londen.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 13