'n feestelijke sigaret! „DELANA" Agenda voor Velsen Hex Iheatec (l)Ukr Fryske Trou" kwam met een modern Fries drama 6.25 Heemskerk Vanmorgen in de Vishal Wijk aan Zee 13 „KAÏN" in het Jeugdgebouzo Jongens-Blouses Korte broekjes Bretelbroekjes Sportkousen Korte Jongensbroekjes Hooimijt ging in vlammen op Bouw van kleuterschool aanbesteed Asfalt op de Kleine Houtweg Velsense vereniging bestaat veertig jaar Onderscheidingen in B. en W. van Velsen Kistenfabrikant viel in zaag Twee kinderen bij spel gewond Al vele jaren lang een onveranderlijk kwaliteits-hou vast in de lawine van nieuwe merken. „Cantabile" speelde voor badhötelbewoners De sigaret met het grootste aantal vaste rokers! Scheepvaart fc/ee/c?^ DONDERDAG 29 APRIL 1954 Tot besluit van een welbesteed seizoen heeft de toneelgroep van Velsens Friese vereniging „Fryske Trou" gisteravond in de grote zaal van het jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan een der laatste stukken van de jonge Friese auteur J. de Jong „Kain" over het voetlicht gebracht. Daar mee had dit ploegje een keus gedaan, die afweek van het gebruikelijke genre der boerenstukken waaraan de toneellittera tuur van het Heitelan zo rijk is en dat was op zichzelf al een verdienste van deze avond, die in menig opzicht het in grote getale opgekomen publiek dan ook heeft kunnen bevredigen. Of het verhaal met zijn gevaarlijk drakerige motieven deze keuze wettigde, is verse twee, maar deze keuze heeft nu eenmaal de sfeer van de avond bepaald en dit „Kain" verdient dus in de eerste plaats een critische beschou wing. Dat het een gemakkelijk en vlot speelbaar stuk is, kan moeilijk gezegd worden: de schrijver heeft zijn personen nogal zwart-wit getekend en bovendien overvloedig gebruik gemaakt van het red middel der alleenspraken, om bepaalde spanningen aanvaardbaar te mken, waar door wel heel sterk spel geleverd diende te worden om dit alles genietbaar te houden. In het gezin Hamersma, een niet onbe middelde aannemersfamilie, ten platte- lande, liggen de conflicten voor het op rapen: de vader is een bijzonder sociaal en warmvoelend mens, die in zijn levens gezellin maar bitter weinig aandacht vindt voor wat hij de hoogste menselijke waar den acht de oudste zoon lijkt sterk op de moeder en is daarbij ook nog opge scheept met een karakter-als-een-vaatdoek terwijl de benjamin Age in alles naar zijn vader aardt. De verbindende figuur is, wat men in Friesland noemt een „sleauwe", een „sloege" of om het begrijpelijk te zeg gen voor hen die deze kernachtige uit drukkingen, waaraan het Friese taaleigen zo rijk is, niet kennen: een „onnozele hals" zonder al te veel intelligentie. Deze Lolle Haantjes is echter bovenal het prototype van de Joris Goedbloed en vindt, dank zij de warmte die de vader en de jongste zoon hem toedragen, langzaam maar zeker zijn v/eg in dit gezin en het timmervak. Age is verliefd geweest op een nogal luchthartig meisje uit het dorp, dat hem door zijn onbetrouwbare broer op een minne manier wordt afgekaapt hij vindt echter de ware liefde bij een ont heemd Fries meisje, dat uit Oost-Duits- land is gevlucht en bij de Hamersma's te recht komt als gevolg van een gluiperig streekje, dat de oudste zoon ten koste van de doodgoeie Lolle uithaalt. Hij wil hem aan de vrouw helpen. Anny Kingma, de luchthart, blijft kennelijk van Age houden en neemt zijn broer Jelmer alleen- maar als middel, om in contact te blijven met het gezin. Dan speelt de auteur een dramatische troef in extenso uit: na een zeer zwak derde bedrijf laat hij Jelmer in vier de kroon op zijn vele slechte daden zetten door hem een aanslag te laten plegen op zijn eigen broer, waardoor Lolle, die het karwei wel even zal opknappen, ongeluk kigerwijs de dood vindt. En de vader her kent de volle omvang van de ramp, die zijn gezin getroffen heeft ln een harde, ADVERTENTIE Grote sortering voorradig. moderne dessins, uit stekende kwaliteiten 1 65 vanaf Schuttersveld manchester met omgeslagen zoom, elastiek in de band. lft. 6 Jaar Oosterduinweg 26 IJmuiden Gistermiddag omstreeks half vijf heeft door tot nu toe onbekende oorzaak een hooimijt op het terrein van boer Van Wil ligen aan het Hiilegomse laantje in Velsen vlam gevat. De Santpoortse brandweer werd gealarmeerd; maar deze die de ge hele middag druk in de weer geweest is om kleine bosbrandjes in Santpoort te blussen, was afwezig. De brandweer van IJmuiden is dus maar uitgerukt om het gevaar in Velsen te be zweren. Er was op het terrein waar de mijt in vlammen opging een pomp waar van de leiding correspondeert op een put en zo kon de brandweer het vuuir met wa ter bestrijden. De brand was fel, maar bleef tot het hooi beperkt. Gisteren is in het gebouw van Openbare Werken in Velsen de bouw aanbesteed van een vierklassige openbare kleuterschool aan het Gijzenveltplantsoen in IJmuiden. Er waren 19 inschrijvingen binnen geko men. Hoogste inschrijfster was de firma Gebr. Tromp uit Castricum, die voor de bouw met houten kozijnen een bedrag van f 115.200 begrootte en de uitvoering met Stalen kozijnen raamde op f 122.000. Laag ste inschrijfster was de firma H. J. Ver- kroost en H. de Wilde uit Veis en-Noord, die inschreef respectievelijk voor f98.136 en f 105.636. De gunning is aangehouden. wrede vrouw en een verworden, slappe zoon. Zoals ge ziet: conflicten te over. Wan neer de Jong wat milder in zijn oordeel was geweest over de Kains-figuur en de goede broeder wat meer menselijke zwak heden had meegegeven, wanneer ook de moeder met een scheutje liefde was over- togen geweest (zij zegt tegen het eind, dat Age maar van de toren had moeten vallen inplaats van Jelmer, van wie men dan nog denkt, dat hij het slachtoffer is ge worden), dan had ik vrede met dit overi gens wel goedgebouwde stuk kunnen hebben nu echter zijn de contrasten zo radicaal getekend, dat er geen spaan meer van moeder en oudste zoon overblijft. Er zijn nog meer bezwaren tegen het verhaal aan te voeren, maar de bespreking van de spelkwaliteiten dwingt tot beperken. De bezetting was over het algemeen tegen de niet geringe taak opgewassen, al leed de vertolking enkele keren onder een niet voldoende rolvastheid en een toneel onwennigheid, die met een toneelrepetitie voorkomen had kunnen worden. De manier echter, waarop de heer Meester en me vrouw Ypma het aannemers-echtpaar ge stalte gaven, verdient alle lof, ook al bleek mevrouw Ypma bij tijd en wijle niet helemaal tegen de vrije interpretatie, die de heer Meester aan zijn rol gaf op te kunnen. Zij voelden beiden de mogelijk heden in de door hen uitgebeelde karak ters evenwel voortreffelijk aan, zodat de zaal tegen het eind openlijk in verzet kwam tegen de ontaarde moeder, die me vrouw Ypma op de planken zette. Anny Kingma kreeg van mevrouw Visser het volle pond: haar prachtige staaltje stil spel, als zij ten overstaan van Jelmer en zijn moeder haar liefde voor Age belijdt, stempelde haar tot één van de sterren van deze uitvoering. In één adem moet daar bij genoemd worden het dienstmeisje Lieselotte, dat van mevrouw Van der Meu- len een gave en aanvaardbare uitbeelding kreeg, ook al sprak zij soms iets te rap. Als een der twee nieuwelingen in dit ge zelschap had de heer Greveling een zware taak met de vertolking van de sullige, maar toch net niet helemaal getikte knecht Lolle en dat hij deze taak aankon zal voor de naar mannelijke spelers snak kende Friezen een belofte voor de toe komst hebben ingehouden. Hoe gemakke lijk had hij deze domme, goeie jongen met het sausje der belachelijkheid kunnen overgieten en hoe graag was de zaal daar ingetrapt: op enkele kleine uitzonderingen na heeft Greveling zich daar echter niet toe laten verleiden, zodat zijn Lolle tot in de détails verzorgd werd neergezet: dank baar voor de liefde, die hem gewordt, in stinctief herkennend de kwade genus, die in het gezin Hamersma heerst. Dat hij een te lange, een daardoor zeer lichtelijk on werkelijke alleenspraak met koffiepot en koektrommel in het eerste bedrijf moest houden, was tenslotte zijn fout niet, maar die van de auteur. Die voor meer slippers aansprakelijk is te stellen. De tweede nieuweling, broer Age (de heer Hoekstra) zette zijn spel soms wat te fors aan, maar kon niettemin aanvaardbaar blijven. Blijft over Jelmer (de heer De Groot), de knoeier, de bon vivant, de deugniet. Helaas kwam deze rol nergens uit de grondverf: ondanks alle goede wil van de sperter heb ik geen moment aan deze rechtlijnige slechtaard kunnen geloven; zijn houterige bewegingen en zijn struikelende dictie waren evenzovele symptomen van een bevangenheid, die deze fat en vrouwen jager nu juist nergens moest kennen. In de apotheose, als alle negatieve dingen voor de dag komen en de familie uit el kaar waait voor de stormwind van het kwaad, had het accent op de wanhoop van Jelmer moeten liggen de mens, die ein delijk zijn eigen ik herkent en er de conse quenties uit begint te trekken; het lag nu echter bij de vader en de moeder, die door dit grote leed elkaar nog steeds niet kun nen vinden, omdat hun karakters te ver uiteen liggen. Aan deze kwaal heeft Jel mer de ganse avond gelaboreerd: hij kon noch voor zijn kortstondige geliefde Anny, noch voor het milde mededogen van zijn broer en de knecht Lolle het klankbord opbrengen, waartegen hun gevoelens diep te hadden moeten krijgen. Mede daardoor verloor het toch al wankele stuk mijns inziens aan overtuiging. Een kleine opmerking tot slot van deze bespreking, die de volle erkenning wil in houden van de vele verdiensten van 'de avond: laat men bij „Fryske Trou" vooral aandacht blijven besteden aan het zuivere taalgebruik en de juiste vervoeging der werkwoorden en aan de kleine regie- onderdelen als het telefoneren via een niet automatische centrale. J. FOLKERTSMA Het gèdeelte Kleine Houtweg, -vanaf Strengweg tot Geilweg te Heemskerk, zal worden verbreed en geasfalteerd. DONDERDAG 29 APRIL. IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „San Francisco". C.J.M.V. „Die Rooirocks", 20 uur, Ned Herv. Jeugdigebouw, Rembranditlaan: uitvoering. „Felison", expositiezaal Heidestraat, 19 21 uur: expositie. „IJmuidens Bloei", 20 uur, „Augusta": vergadering. VRIJDAG 20 APRIL. IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Helden zonder Roem". „Felison", expositiezaal Heidestraat, 19 21 uur: expositie. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. VELSEN Viering Koninginnedag: volledig pro gramma elders in dit blad. Twee trawlers Van de trawler „Herman" stonden van morgen iin de IJmuidense hal 35 kisten radio, 65 kabeljauw en gul, 35 schelvis, 35 open wijting, 60 dichte wijting, 20 kool vis, 200 haring en 1850 kisten makreel. Van de „Maria van Hattum" waren er 50 kisten schelvis, 50 gul en koolvis, 30 wijting, 25 radio, 20 dichte wijting, 25 stokkebiit, 1350 makreel. Loggers en kotters Drie Noordloggers kwamen met verse vis. De VL 85 voerde aan 350 kisten vis in hoofdzaak haring en 300 stuks ijskabel- jauwen en 50 stuks stijve kabeljauwen. Van de KW 75 waren er 320 kisten ma kreel, 30 schelvis, 20 wijting en gul, 15 stokkebit en 265 stuks stijve kabeljauwen en van de KW 74 12 kisten schelvis, 20 gul en kabeljauw, 20 koolvis, 560 makreel, 40 diversen en 45 stuks stijve kabeljauwen. Voorts waren er drie kustloggers en wat kotters met in totaal 7500 kg tong. Haring en makreel De haring haalde naar kwaliteit van 20 tot 13. Van de makreel werd alles ver kocht voor 15 tot 10.50. Naar België België was vanmorgen kalm in de hal. De regels gingen vam de hand voor 82 tot 60 en de kisten kabeljauw zakten in prijs van 120 tot 95. De tarbot haalde 2.20 van België en de heilbot 2.75. Het binnenland in Het binnenland kon de zwarte koolvis gebruiken en betaalde van 70 tot 60. Grote gul haalde 50, middel 45 en tor ren 35. De wijting deed van 23 tot 18, braad van 38 tot 34, „grote kleine'" 58 en kleinmiddel schelvis 60. Schol 3 haalde van 8.50 tot 14 en de tweetjes werden betaald met ongeveer 25. Grove schol en tongen Engeland nam de grove 9chol mee. Schol I haalde van 40 tot 45 en zetschol 50. De prijs van de tong was wat flauwer. Lappen deden 1.65, grootmiddel 1.65, halve pondjes 1.85, tong 1 en 2 voor Frankrijk respectievelijk voor 1.65 en 1.35. Iets van gisteren Gistermiddag waren er 3910 kg flauwe garnalen, d'ie in prijs opliepen van 0.54 tot 9.70. De prijs van 1307 tog garnalen zat tussen de 0.60 en 0.70. De „Abra ham" maakte voor een reis van elf dagen 28.510 en de „Sumatra" voor twaalf da gen 19.080. De IJmuidense Annie haalde 12.900. Zaterdag Morgen wordt er dus niet gelost en voor Zaterdag zou de „Bloemendbal' stomende zijn. ADVERTENTIE Om technische redenen zijn wij qenood- zaakt „Het hoekje van Tante Els" een dag uit te stellen. De Velsense Schoenmakerspatroons- en Schoenwinkel iersvereniging bestaat op Maandag 10 Mei veertig jaar. Ter gelegen heid van dit jubileum wordt een receptie gehouden in het café-restaurant „Centraal", Zeeweg 149, Van der Lem. Van het bestuur maken thans ondermeer deel uit de heer C. W. van der Duin, voorzitter en W. de Brudn, secretaris. Zoals elders im deze editie al gemeld is, zijn zowel de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, als de wethouder van Openbaire Werken, de heer W. F. Visser, respectievelijk onderscheiden met de Orde van Oranje-Nassau (officier) en dezelfde Orde (ridder). Dit moet gezien worden als een erken ning vam de verdiensten van de leden van het ooilege, die zich sinds de bevrijding het meest hebben bezig gehouden met de ma teriële herbouw van het geteisterde Velsen. De Samtpoort9e directeur van de IJmui dense kistenfabriek Van der Plas was gisteren bezig met het schoonmaken van de afvalafvoer van een automatische breedte- zaag in zijn fabriek aan de Halkade. Daar bij stond de heer v. d. P. op een kist en hij moest het veiligheidsscherm verwijderen, om de stofafvoer te kunnen reinigen. De kist wankelde en de fabrikant viel met de linkerhand in de zaag, waardoor hij ernstig letsel opliep aan de pink en de drie vingertoppen, welke hii hoogstwaarschijn lijk zal moeten missen. De heer v. d. P. is in het Anthonius ziekenhuis opgenomen. De elfjarige C. L. uit IJmuiden is giste ren tijdens een partijtje voetbal op het landje bij de Daltonstraat met de knie op het zand gevallen. Onder het zand lag een scherpe steen, waardoor de jongen een diepe en grote vleeswond opliep. Een tien jarige IJmuidense jongen sloeg met zijn autoped over de kop, toen hij van de steile stenen talud van net Stationsplein afreed. Met builen en schrammen heeft de onge- vallendienst hem huiswaarts gebracht. „Arion" maakt rondgang op Koninginnedag Op Koninginnedag zal er ook in de bad plaats het één en ander te doen zijn. Er is door de vereniging een aantrekkelijk pro gramma samengesteld dat voor elk wat wils biedt, 's Middags worden voor de school gaande jeugd twee filmvoorstellingen ge geven in café „De Zon" en om half vijf begint de wedstrijd in ringsteken op de fiets voor dames en heren op het Juliana- plein. Het fanfarecorps „Arion" zal 's avonds een rondgang door het dorp maken. Op 'n dag als morgen heeft U meer dan ooit recht op 'n feestelijk-goede sigaret. Neem daarom King's Cross de werkelijk uitstekende Virginia voor de aantrekkelijke prijs van 80 cent. En als U zich die sigaret gunt. ondervindt U meteen, waarom het al jarenlang onveranderlijk vast staat: 20 stuks 80 d. 50 stuks fl. 2.- 100 stuks fl. 4.-- Voor de bewoners van het Wijk aan Zeese hadhótel heeft het gemengd dubbelkwartet „Cantabilé" onder leiding van de heer H. van Dijk een concert gegeven. Het programma vermeldde werken van Beethoven en Mozart. Mevrouw De Bree zong op beschaafde en melodieuze wijze het Wiegelied van Brahms, en het Largo van Handel en oogstte hiermee een storm achtig applaus. Het optreden viel bij de evacué's ten zeerste in de smaak, en bij monde van de directeur van het badhotel, de heer H. Jan sen, werd hiervoor hartelijk dank gebracht. ADVERTENTIE „Rcx draagt de kroon voor beeld en toon" ALLEEN ZONDAG EN MAANDAG GEORGE FORMBY in SPIJKERS MET KOPPEN Een familie-programma zonder weerga Aardijk, 28 te Tampa. Abbekerk, 29 v. Aden te Suez verw. Amstelbrug, pass. 28 Vlissingen n. Rotterdam. Amsteldljk, 28 v. Rotterdam te Antwerpen. Artemis. 28 v. Izmir n. Haifa. Aalsdijk, 27 v. Boston n. Philadelphia. Albireo, 28 v. Recife te Bahia. Aldabi. 27 200 m. N. Fernando Noronha. Alp-hard, 27 v. Rotterdam n. Recife. Axeldijk, 28 v. New York n. Trinidad. Arundo. 27 v. Savanna n. Charleston. AkJcrumdiJk, 27 te New York. Alchlba. pass. 27 Kanarische eil. n. Antwerpen Amsteipark, 28 te Tj. Priok. Amstelveen. 27 v. Suez n. Aden. Arkeidijk, 30 Le Havre verwacht. Alderamin. 27 283 m. O.ZO. Malta. Annenkerk, 27 30 m. Z. Albany. Bali, 27 v. Djibouti n. Colombo. Banka. 27 te Probollnggo. Barendrecht, 28 te Suez. Bonaire, 27 690 m. NO. Barbados. Boschfontein, 28 te Suez. Bloemfontein, 27 390 m. W. Kp. Frio. Bagan, 28 te Tj. Pric-k. Baud, 28 te Singapore. BUtar, 27 v. Lissabon n. Duinkerken. Blij de nd ijk, 27 810 m. W. Lands End. Breda, 27 610 m. W.ZW. Lands End. Caltex Pernis, pass. 27 ten Z. Kreta n. Sidon. Cottlca, 27 v. Madeira n. Plymouth. Coryda, pass. 27 Pantellaria n. Algiers. Caltex Delft. 27 180 m. O. Malta. Caltex Utrecht, 27 100 m. ZW. Cyprus. Congostroom, 27 rede Accra. Dalerdijk, pass. 27 Flores n. Curasao. Dongedtjk, 27 te Vancouver. Dulvendljk, 27 te Antwerpen. Drente, 23 te Houston. ADVERTENTIE W Gratia leuko yeluksbodoltjcs in Esso Den Haag, verw. 30 Vlissingen n. Antw. Eemland, 27 te Paranagua. Edam, 27 te Hamburg. Eendracht, 27 250 m. O. Malta. Enggano, 27 80 m. N.NO. Finisterre. Esso Rotterdam, 27 540 m. ZW. ten W. Flores. Friesland (KRL), 28 v. Aden n. DJeddah. Felipes, 27 v. TJ. Prlok n. Pladju. Garoet, pass. 28 Azoren n. Houston. Groote Kerk. 27 v. Penang n. Singapore. Gaasterkerk, 27 230 m ZW. Anderhalfgraads- kanaal n. Aden. Gouwe, 27 130 nv ZW. Ouessant n. Roterdam. Helena. 28 v. Baltimore te New York. Hera, 28 v. Amsterdam te Guanta. Hoogkerk, 28 te Rotterdam. Hydra, 27 te Rotterdam. Helder, 27 200 m. W. Ouessant. Ivoorkust. 27 te Lagos. Joh. v. Oldebbamevelt. 29 Fremantle ve.w. Karimata, 27 v. Port Swettenham n. Penang. Kertosona, 28 te Madras. Kieldrecht, 27 v. Djibouti n. Penang. Kota Agoeng, 27 v. Maokwari n. Hollandia. Kota Inten, 27 rede Panarukan. Kota Gede, 27 70 m. W. Bizerta. Langkoeas, pass. 27 Kp. St. Vincent n. Port Said Larenberg, 28 v. Hamburg n. Antwerpen. Luna, 27 te Tunis. Lutterkerk, 28 te Livorno. Laurenskerk. 28 te Bombay. Lindekerk, 27 te Basrah. Loppersum, 27 v. Hamburg n. Rotterdam. Laertes, 27 rede Semarang. Leerdam, 27 90 m. NW. Jebel Teir. Lemsterkerk, 27 800 m. O. Gibraltar. Lissekerk, 27 nog te Basrah. Lucita. 27 v. Heysham n. Oldkllpatrlck. Maas, 27 v. Hoegenass n. Hamburg. Madoera, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Mariekerk, 29 Shanghai verw. Meerkerk, 28 te East London. Mirza, 27 v. So rong n. Yokohama. Markelo, 27 90 m. NW. Den Helder. Mentor, 27 Kp. St. Vincent gepass. Molenkerk. 27 140 m. ZW. Ouessant. Muiderkerk, 27 te Bremen. Nieuw Amsterdam, 27 60 m. N. ten O. Finisterre 29 te Rotterdam. Noordam, 27 410 m. ZO. Kp. Race. Oranje, pass. 27 Gibraltar n. Southampton. Ootmarsum. pass. 28 Vlissingen n. A'dam. Overijsel, 27 v. Soerabaja n. Semarang. Ondina, 27 220 m. NW. Penang. Peperkust, 27 v. Dakar n. Le Havre. Phrontis, 27 v. Amsterdam n. Londen. Pieter-S, 28 v. Barry te Amsterdam. Polyphemus, 27 v. Suez n. Aden. Prins Willem George Fred., 28 v. A'dam op proefvaart Noordzee. Prins Willem van Oranje, pass. 28 Vlissingen n. Hamburg. Prins Joh. W. Friso. 27 v. Quebec n. Port Alfred Rijndam, 28 v. Rotterdam te New York. Roebiah, 27 v. Penang n. Belawan. Roepat, 28 TJ. Priok verwart»t. Rotti, 28 te Alexandrië. Reael, 27 v. TJ. Priok n. Soerabaja. Rempang. 27 540 m. ZO. Okinawa. Reyniersz, 27 v. Cheribon n. Soerabaja. Sarangan, 27 v. Singapore n. Zamboanga. Slamat, pass. 27 Str. Messina n. Genua. Sloterdijk, pass. 26 Scilly's n. New York. Stentor, 27 v. A dam n. Suriname. Sommelsdijk, 27 v. Singapore n. TJ. Priok. Stad Schiedam, 27 v. Casablanca n. A'dam. Salawati, pass. 27 Aden n. Massawa. Schie, 27 v. Barbados te Paramaribo. Singkep, 28 v. Amsterdam te Antwerpen. Soestdijk, 27 v. New York n. Baltimore. Sa bang, 28 te Palembang. Salatiga, 27 500 m. NW. eil. Wake. Salland, 27 180 m. W. Lissabon. Siberoe, 27 v. Belawan n. Singapore. Silindoeng. 27 v. Dar es Salaam n. Zanzibar. Stad Dordrecht, 27 v. Sfax n. Rotterdam. Stad Maassluis. 28 Safi verw. Stad Maastricht, 27 110 m. ZW. Ouessant. Stanvac Pendopo, 27 40 m. ZO. eil. Singkep. Swartenhondt. 27 te Gorontalo. Tela man, 28 te Le Havre. Themisto, 28 te Montreal. Tarakan. 28 te TJ. Priok. Tawah, 27 v. Mozambique n. Beira. Titus, pass. 27 Finisterre n. Algiers. Tabian. 27 60 m. W. Sabang. Taria, 27 40 m. NO. Belawan. Ternate, 27 00 m. ZW. eil. SI be roet. Thed-ens. 27 v. TJ. Priok n. Palembang. Tibia, pass. 27 Ras al Hadd n. Fao. TJiïuwah, 28 te Ma-kassar. Tomind. 27 120 m. NW. Jebel Telr. Tomori, 27 690 m. W. ten N. Minikoy. van Heutaz, 24 v. Singapore n. Kobe. Weltevreden, 28 te Colombo. Willem Ruys. 28 60 m. W. Minikoy. Wonosart. 27 te Calcutta. Waterman. 27 150 m. O ten Z Madeira. Westerdam, 27 580 m. N. ten O. Flores. westland. 28 v. Las Palmas te Recife. Woensdrecht. pass. 27 Lands Er^n. Curacao. IJsed. pass. 27 NQ. punt Kreta n. Alexandrië. Zeeland (KRL), 28 v. Philadelphia te New York Zuiderkruis, 27 480 m. NW. Flores. Zijpenberg, pass. 23 Gibraltar n. A'dam. KLEINE VAART Annie, 28 v. Amsterdam te Londen. Actinia, 27 v. Brest n. Milfordhaven. Appingedam, verm. 27 v. Lissabon n. Oporto. Admiraal Courbet, 28 v. Stettin te Huil. Admiraal De Ruyter, vertr. 28 v. Horsens a. Aartvus. Admiraal Nelson, 27 v. Paisley n. Newport Mon Att-S, vertr. 28 v. Amsterdam n. Bremen. Alfceigeiy 0 v. Fowey te Genua verw. Aigarve, 27 v. Sunderland 29 Amsterdam verw. Anna b, 27 v. Gibraltar te Londen. Arctic, 27 v. Londen n. Antwerpen. Arnoudspolder, pass. 28 Ouessant n- Antwerpen. Bob-T, 27 v. Norrkoping naar Ramvlk. Betty Anne-S, 28 v. Hamburg te Amble verw. Bili-S. vertr. 28 v. Naestved n. Falkenber*. Batavier II. pass. 27 St. vincent n. Casabianca. Bernard-V, pass. 27 Vlissingen n. Antw. Bernina, pass. 27 Kiel n. Kopenhagen. Binnenhaven, 27 v. Duinkerken n- Rouaan. Birmingham, 27 v. Harlingen n. Goole. Casana, 27 v. Gothenburg n. Varborg. Cateli, 27 v. Caen n. Antwerpen. Gei rie-S, 30 v. Gibraltar te Swansea verw. Cool singel, vertr. 28 V. AJaccio n. Londen. Deneb, vertr. 28 v. Rotterdam n. Londen. Da Capo, 27 v. Oporto n. Antwerpen. Depa. 28 v. Aalborg te Antwerpen. Dol la rei. 27 nog te Gothenburg. Diligentia, vertr. 28 v. Ipswich n. Thameshaven Driebergen, 29 v. Casablanca te SiHoth verw. Elda, 28 v. IJrmiiden n. Londen. Elsen-burghpass. 28 Ouessant n. Casablanca. Eibergen. 28 v. Avonmouth n. Swansea. Evertsen, 27 v. Londen n. Nantes. Falco, verm. 28 v. Bridgewater n. Londeiv Hartel, 27 v. Vlaardingen te Rochester. Hast IV, 27 v. Rouaan n. Manchester. Hoflaan. 27 v. Swansea te Bordeaux. Ida Pieter, 27 v. Bordeaux n. Londen. Ingeborg, 1 Mei v. Helsinki te Sandefjord verw. Jonex I, pass. 28 Vlisaingen n. Londen. Jo, 27 v. Fur te Colchester. Jutland, pass. 28 Brunsbtlttel n. Kopenha Larix, 27 v. Stockholm naar Vastervik. Leny, 27 v. Preston te La Rochelle. Lies, 27 v. Bayonne n. Grangemouth. Lucas Bol a I, 27 v. Sete n. Livomo. Lucas Bols n, 27 nog te Londen. Koningin Juliana, 29 v. IJstad te Verkefeach verwacht. Kemphaan, 28 v. Riga te Esbjerg verw. Marcella, 28 v. Rotterdam te Huil. Matthew, pass. 27 Needles n. Dublin. Maartje, 27 v. Middlesboro n. Dundee. Markab N. 27 v. Le Havre n. Ventspils. Merwehaven, 27 v. Casablanca n. Middlesbro. Meuse, 27 v. Norrkoping n. Stockholm. Midsland, 27 v. Grangemouth n. Rotterdam. Myfem, 28 v. Parijs n. Rouaan. Meres. 28 te Londen. May Mere, 3 Mei v. Torrevieja te Buckie verw. Mies. 27 v. Marans te Stettin. Maureen, pass. 28 Brunsbtlttel n. Norrkoping. Mirach N. 27 v. Casablanca te Nantes. Nero. 27 v. Lissabon naar Palermo. Nleuwehaven, 27 v. Kopenhagen te Malmö. Noorderlicht, vertr. 28 v. Esbjerg n. Boston. Neeltje b, 27 v. Kalmar n. Zaahdam. Noord. 28 v. Rotterdam n. Stanlow. Noorderhaven, 27 v. R'dam te Odense. Prior, 28 v. IJmuiden te Bart. Poortvliet, 30 v. Rotterdam te Port Said verw. Pavo, 27 te Zaandam. Ponza, 27 v. Zaandam naar Gent. Rapid. 27 v. Parijs n. Rotterdam. Soemba, verm. 27 v. Frederlkstad n. Gent. Swift, 27 te Parijs. Spolanda, 23 v. Port Said te Famagusta. Servus, 27 v. Trtixstowe n. Odense. Spurt, verm. 28 v. Lissabon n. Antwerpen. Taormlna, 28 v. Moss te Skagen. Twee Gebroeders pass. 28 Vlissingen n. St. Na zal re. Van Brakel, 27 v. Quimper n- Cardiff. Vrede, 28 v. Vlisdngen n. Khigslynn. Viking. 28 v. Middlesbro n. Kopenhagen. Vrouwepolder, verm. 30 v. Antwerpen n. R'dam Westerdijk, 27 te Gothenburg n. Halmsted. Walcheren. 27 v. Preston n. Belfast. Westpolder, 28 v. Antwerpen te Vlissingen. Wiebold Bohmer, 27 v. Duinkerken n. Dakar. Westlaan, vertr. 28 v. RVJam n. Antwerpen. Zeehond, 28 v. Vlissingen n. Boness. Zeevaart, pass. 28 Vlissingen n. Londen. SLEEPVAART Ebro, 27 120 m. W. Kreta n. Nederland m. zuiger Hudson, 27 v. Marseille te Montreal. Noonteee, 28 180 m. O. ten Z. Saban. hire, 27 v. Koeweit te Aden. Oostzee, 27 v. Gibraltar n. Spezia met s.s Thames, 27 590 m. ZW. Flores met 2 tanker. Tyne. 27 v. Rotterdam n. AW. Oceaan. Witte zee. 27 50 m. O. ten Z. Pantelaria met baggermolen en sleepboot.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 15