Frankrijk accoord met deelneming van Vietminh aan conferentie Weerbericht Opvolging Bezoek van Deens Vorstelijk Paar is ten einde v e l s e b Haarlems Dagblad Indochina en Geneva Rede van Tsjoe En Lai: „Azië voor de Aziaten" „Cavaleristencomplot" in Egypte opgerold Was Jaap je Klerk in Oldekerk (Gr.)? Bewoners van Zuidzee- eilanden dodelijk ziek Morgen postdienst als op Zondag Omvangrijke goederen levering aan Rusland Algemene staking in Frankrijk mislukt Toestand bjj Dien Bien Phoe onveranderd critiek Koningin Elizabeth in zwaar bewaakt Oeganda Het woord is aan. Opvangfonds voor verse zeevis in oprichting Koude Koninginnedag Vrouw meent hem te hebben gezien Japanse onthulling: Gevolg van radio-actieve as door H-bom-explosies? Haags handelsprotocol Bezoek van Koning Haakon uitgesteld Parijs belooft Vietnam onafhankelijkheid Geruchten over Mau Mau-infiltraties Dr. Drees spreekt 30 April voor Hilversum I en II Weerrapport 68e JAARGANG No 246 Bureaux: Kennemerlaan 186,Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K'2550), Meervlietstraat 80. - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 29 APRIL 1954 IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 298e JAARGANG No 9 1 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman ER IS EEN NIEUWE Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland benoemd: het afscheid van dr. J. E. baron de Vos van Steervwijk, die sinds de bevrij ding deze hoogste overheidspost in de pro vincie bekleed heeft, is nabij. Het zal vrij wel samenvallen met dat van de burge meester van Bloemendaal, jhr. mr. C. J. A. den Tex, wiens pensioengerechtigd uur eveneens geslagen is en wiens opvolger nu ook is benoemd. In Haarlem, de provin ciale hoofdstad en in de omliggende streek Zuid-Kennemerland hebben wij in de bijna negen jaar sinds de bevrijding wel veel verandering in de bezetting van de top functies der overheid beleefd. Het is zes jaar geleden dat Haarlems burgemeester Reinalda, die maar kort dtit ambt had kun nen vervullen, heenging, omdat hij tot Commissaris der Koningin in Utrecht was benoemd, en door mr. Cremers werd op gevolgd. Volgde het vertrek met pensioen van Heemstedes burgemeester jhr. J. P. W. van Doorn, opgevolgd door mr. A. G. A. ridder van Rappard, van Zand'voorts bur gemeester Van Alphen, die door mr. Van Fenema werd vervangen en dat van de burgemeester van Haarlemmerliede Si mons, in wiens voetspoor burgemeester Vis ser trad. Ook verscheidene gemeentesecre tarissen hebben in deze jargn het einde van hun ambtelijke loopbaan bereikt: tot de „recente gevallen" behoren die van Haar lem: mr. Wesstra's afscheid en van Heem stede, waar secretaris Vos zijn eveneens langdurige ambtsvervulling bij de intrede van dit jaar besloot. Het is in minder dan negen jaar wel een snelle reeks verande ringen geweest. Het Bloemendaalse college van B. en W. heeft gistermiddag reeds een eerste bezoek van de nieuwbenoemde burgemeester, dr. D. H. Peereboom Voller, ontvangen. De weergave van een onderhoud met hem vond u Woensdag in ons blad. Als burgervader van Aalsmeer komt hij van zeer nabij; hij werkt in deze streek en dat zal zijn intrede des te gemakkelijker maken. Een schone gemeente is hem ten deel gevallen en daar is ook zijn voorganger zich steeds van be wust geweest. Het is nu ruim 3% jaar geleden dat deze zijn vijfentwintigjarig burgemeesterschap vierde, met de tijd van zijn eerste ambtsvervulling, in de Over- ijselse gemeente Diepenheim, inbegrepen. Óp 1 Augustus 1931 werd jhr. mr. den Tex tot burgemeester van Bloemendaal be noemd; dat zal dus bij zijn komend af scheid bijna drieëntwintig jaar geleden zijn. De oorlog kwam hem op jarenlange gevangenschap in St. Michielsgestel te staan; de bezetter bewees hem de onder scheiding, hem tot het einde der gijzeling vast te houden. Hij heeft zich een markante persoonlijkheid getoond, niet gemakkelijk, zich sterk bewust van zijn verantwoorde lijkheid, steeds paraat voor de belangen van zijn gemeente, hoog gewaardeerd door allen die met hem hebben samengewerkt, zowel in het college van B. en W. en de gemeenteraad als door het gemeentet>erso- neel. Aan het Amsterdamse regentenge slacht waaruit hij stamt heeft hij vaak doen denken en geen wonder: bij zijn in trede in 1931 herinnerde hij eraan dat grootvader burgemeester van Amsterdam en zijn vader gedeputeerde van Noordhol land geweest was en dat die herinnering hem een grote morele verantwoordelijkheid oplegde. Ten tijde van zijn jubileum is op deze plaats zijn veelvuldige werkzaamheid voor Bloemendaal gereleveerd en schreef ik. hem vergelijkend met de vroegere bur gemeester van Haarlem jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden: ..Regent in de goede zin des woords dat is een grote eigenschap, waarvan de erkenning niet tot de kring van een gemeentebestuur beperkt blijft." Bij zijn afscheid zail ongetwijfeld die er kenning blijken. R. P. GENèVE (Reuter). Frankrijk heeft in- principe ingestemd met de deelneming van de Vietminh aan de besprekingen over Indochina te Genève. De Sovjet-Unie zal een vredesplan voor Indochina voorstellen, gebaseerd op een staken van het vuren en algemene verkiezingen in het land. Het Russische plan zal waarschijnlijk niet ingediend worden voordat overeen stemming zou zijn bereikt over een staken van het vuren in Indochina. De rede van Tsjoe en Lai in de Woens dagse zitting der Geneefse conferentie heeft, evenals die van de Noord-Koreaan- se generaal Nam II op Dinsdag, aangetoond dat Molotov erin geslaagd is de eenheid van het communistische front te bevesti gen. Het was een revolutionnair beeld van zware tol blijft doorbetalen op het slagveld. Tol voor een ideaal of voor een illusie? Chinese rede De Chinese minister Tsjoe En Lai be schuldigde de Verenigde Staten ervan, de vrijheidsstrijd der Aziatische volken te be lemmeren. In Korea spelen, aldus Tsjoe, de Amerikanen het spel der Japanse mi litaristen, die ook altijd getracht hebben bases op Korea voor aanvallen op conti nentaal China te vestigen. Verder beschul digde hij de V.S. van invasie op Formosa. De bezetting van Chinees grondgebied, waar ook en door wie ook, zal niet worden geduld, aldus Tsjoe. Hij hekelde verder de bevordering van het Japanse militairisme door de Verenigde Staten. „Er moet een de wereldproblemen, dat de Chinese mi- eind komen aan de Westelijke inmenging nister ontvouwde een consequent beeld van de wijze, waarop de nieuwe Chinese politiek wil afrekenen met de Westelijke aspiraties in het Verre Oosten. Tevoren hield de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken een rede waarin hij, on der afwijzing van de Noordelijke voorstel len tot hereniging van Korea, verkiezingen voorstelde onder toezicht van de UNO. In tussen heeft Bidault bij zijn herhaalde ge sprekken met Molotov nog geen definitief resultaat bereikt ten aanzien van de vrede in Indochina. De Rus stelde als voorwaar de voor een eventuele tijdelijke wapen stilstand die Bidault bedongen had om de gewonden uit Dien Bien Phoe af te voe ren dat de Vietminh naar Genève zou worden genodigd. Ofschoon Bidault hier wel oren naar scheen te hebben, kon hij deze uitnodiging niet op eigen gezag doen uitgaan en boven dien moest hij hierover met keizer Bao Dai tot overeenstemming zien te komen. Deze vorst verwijlt op het ogenblik aan de Fran se Rivièra. Bidault wil de drie Indochinese staten in het Geneefse overleg betrekken, wat Molotov wel scheen te willen accepte ren, mits ook de Vietminh zou worden uit genodigd. Bidault heeft nu een afgevaar digde naar Bao Dai gestuurd, namelijk staatssecretaris Jacquet, die Zijne Majes teit moet zien te winnen voor het idee. Zo moddert en marchandeert men ver der met veel gelunch, gedineer en gecock- tail, terwijl de bloem der Franse natie haar in Aziatische aangelegenheden en alle bui tenlandse bases moeten verdwijnen," aldus de Chinese minister. Hij deed een beroep op alle Aziatische mogendheden om onder ling overleg te plegen over maatregelen om de vrede en de veiligheid in hun we- De Egyptische Revolutionnaire Raad heeft zich gisteren bezig gehouden met een onderzoek naar een onder cavalerie- officieren ontdekt complot. Twaalf officieren uit het korps van ma joor Ehaled Mohieddin, zijn gearresteerd. Zij worden ervan beschuldigd contact te hebben gehad met aan de Revolutionnaire Raad vijandige kringen. Ook de hoofdredacteur van het week blad „Rosa el Joessef', Ihsan Abdel Koed- does, is gearresteerd. Hij was een belang rijke figuur in de Egyptische pers aan het begin van de revolutie en werd beschouwd als een der gezaghebbende woordvoerders van het leger. Het driedaags bezoek van Koning Frederik en Koningin Ingrid van Denemarken is ten einde. De vorstelijke bezoekers zijn gisteravond kort na acht uur per trein uit de hoofdstad vertrokken, na op het station hartelijk afscheid te hebben genomen van Koningin Juliana en Prins Bernhard en van de vele vooraanstaande Neder landers, die hun mede uitgeleide deden. Terwijl de koninklijke trein het station uitreed, speelde de kapel van de Koninklijke Luchtmacht het Deense volkslied. Nauwelijks waren de laatste tonen verklonken of er schalde een driewerf hoera onder de overkapping, aangeheven door de honderden mensen, die zich op de perrons bevonden. Het gold Koningin Juliana en Prins Bernhard, die met een hand gebaar voor deze hulde dankten. Woensdagmiddag, na hun bezoek aan Aalsmeer en de Keukenhof te Lisse, heb ben de Deense Koning en zijn gemalin in paleis Soestdijk geluncht. Daarna bezoch ten Koning Frederik en Prins Bernhard de fabrieken van de Philips' Telecommunica tie Industrie in Hilversum en in Huizen, waar zij grote belangstelling toonden voor de demonstraties met moderne telegraaf-, telefoon- en radarapparatuur. In een der gebouwen werd een overzicht gegeven van de Denemarken-order. Philips heeft namelijk in Denemarken een belang rijk object mogen uitvoeren, waardoor di verse steden en gebieden van dit eilanden rijk door middel van telefoonverbindingen op moderne wijze met elkaar in contact kunnen komen. Een maquette vervaardigd door leerlin gen van de dr. A. F. Philipsschool, gaf een beeld van de vooruitgang in Dennemarken op het gebied van scheepvaart, spoorwegen en luchtverkeer. Koningin Ingrid en Koningin Juliana bezochten intussen het „Instituut tot On derwijs van Blinden" te Huizen. De Deense vorstin was zeer verrast, toen honderden kinderen haar ter verwelkoming een be kend Deens volksliedje toezongen. De beide vorstinnen hebben zich uitvoerig la- Op KONINGINNEDAG zijn onze kantoren des namiddags gesloten. ten inlichten over het werk van het insti tuut en onder meer een dansles en de op voering van een schetsje door drie meisjes en twee jongens bijgewoond. Voor haar vertrek boden twee blinde padvindsters van het Nederlandse Padvindsters Gilde en van de Nederlandse Gidsen Beweging Ko ningin Ingrid elk een zilveren lepeltje met het embleem der beide organisaties aan. Bij de kinderpolitie te Haarlem is be richt binnengekomen van een mevrouw uit Den Helder, die meent dat zij in Olde kerk (Groningen) Jaapje Klerk gezien heeft. Zij was op Woensdag 21 April in Oldekerk en zag omstreeks twee uur een auto, waarin een heer en een jongetje za ten. Dinsdag j.l. las zij in een krant het verdwijnen van het jongetje en zij herin nerde zich het zien van de auto tijdens haar verblijf in Groningen. Het signale ment van de autobestuurder kwam over een met hetgeen in de krant stond. Naast hem zat een jongetje. De mevrouw heeft de inzittenden bespied en zag, dat de be stuurder trachtte de jongen te omarmen. Deze weerde hem af. Toen de bestuurder zag dat hij bespied werd is hij doorge reden. Aangezien de politie te Haarlem het niet uitgesloten acht, dat de jongen ge signaleerd is, richt zij een verzoek tot de Groningse gemeenschap. Mogelijk heeft iemand gezien, dat een man b.v. limonade of snoep heeft gekocht. Hun, die nadere inlichtingen kunnen verschaffen, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de plaatselijke politie. Professor Nis.jiwaki van de universiteit van Osaka heeft de commissie van onder wijs van de Japanse Landdag een getuige nis van een Japanse kapiten voorgelegd, volgens welke dc inheemse bewoners van eilanden in het Zuiden van de Stille Oceaan op het ogenblik zouden lijden aan een ge heimzinnige dodelijke ziekte, die volgens de professor veroorzaakt kan zijn door radio-actieve as ten gevolge van de water stofbomontploffingen op Bikini. Te elfder ure heeft de regering de P.T.T. telegrafisch medegedeeld, dat, in afwijking van tevoren gepubliceerde regelingen, op 30 April de postkantoren gesloten zullen zijn en geen postbestellingen zullen plaats hebben. De P.T.T. heeft morgen dienst als op Zon dag, dat wil zeggen dat de postkantoren slechts geopend zullen zijn voor telegraaf- verkeer, en wel van 8 uur tot 9.30 uur en van 12.45 tot 14.15 uur. In de komende nacht zullen de nacht posttreinen wel, in de nacht van 30 April op 1 Mei niet lopen. Zaterdag 1 Mei zullen twee postbestel lingen worden uitgevoerd. relddeel te verzekeren en pleitte tenslotte voor een beëindiging van de bewapenings wedloop, waarbij hij ook aandrong op ver bod van atoombommen en andere midde len tot massavernietiging. Als resultaat van de in Den Haag be ëindigde onderhandelingen is er een proto col ondertekend omtrent wederzijdse goe derenleveranties tussen de Unie van Socia listische Sovjet Republieken en het Ko ninkrijk der Nederlanden voor het jaar 1954. Het protocol is ondertekend op basis van de op 2 Juli 1948 tussen Nederland en de Sovjet Unie gesloten overeenkomst, waarbij de handelsbetrekkingen tussen de beide landen geregeld werden. Het protocol voorziet in de levering door Rusland aan Nederland van: granen, hout, cellulose, anthraciet, koolteerpek, kola- fosfaat, asbest, automobielen, pelterijen, conserven en van een reeks andere goederen. Nederland zal aan Rusland leveren: cel vezel, textiel weefsels, roomboter, kaas. vlees, haring, bewerkt en onbewerkt leer. geneesmiddelen en een reeks andere producten. Bovendien zal Nederland voor de Sovjet Unie bouwen, vrachtschepen, koelschepen, hoppercutterzuigers, emmerbaggermolens en drijvende bokken. Deze schepen en het drijvende materiaal zullen geleverd worden in de loop van 19541956. Het protocol voorziet in een vergroting van de goederen-leveranties vergeleken met de voorgaande jaren, alsmede in de moge lijkheid van een verdere uitbreiding van het goederenverkeer tussen Nederland en Rusland. Het protocol is ondertekend: van Nederlandse zijde door de ministers van Euiutenlandse Zaken en zonder porte feuille en van de zijde der Sovjet Unie door de handelsvertegenwoordiger van de U.S.S.R. in Nederland, de heer E. P. Gourov. De in Frankrijk voor Woensdag afge kondigde algemene staking is een misluk king geworden. De staking was uitgeroe pen door het onder communistische lei ding staande algemene vakverbond en de katholieke vakverenigingen. Het socialis tische vakverbond „Force Ouvrière" en de onafhankelijke vakverenigingen, die de campagne steunden voor verhoging van het minimumloon van 23.000 tot 25.166 franc per maand, hadden niet tot staking opgeroepen. Zij achtten daarvoor het ogenblik slecht gekozen en waren van oor deel, dat een dergelijke staking door de communisten gebruikt zou worden om de regering in verlegenheid te brengen op het ogenblik van de opening der confe rentie van Genève. Zelfs in de bedrijven waar de commu nisten grote invloed hebber», zoals de spoorwegen en de genationaliseerde auto- fabrieken is slechts ten dele gestaakt. Geen enkele openbare dienst was geheel verlamd. De door de regering gerequireer- de vervoermiddelen hoefden niet gebruikt te worden en in vele delen van Frankrijk merkte men niets van een staking: dit alles ondanks het feit, dat milliocnen vlug schriften werden verspreid en er een in tensieve campagne gevoerd was. In Parijs was het enige duidelijke teken van een staking de niet-geleegde vuilnis emmers aan de rand van de trottoirs. On geveer de helft van het gewone aantal bussen reed op straat en de diensten van de ondergrondse treinen functionneerden voor het grootste deel normaal. De arbeiders van de gas- en electrici- teitsbedrijven legden in groten getale het werk neer, doch de ploegen voor het on derhoud hielden de overige voorziening op peil. Een uitzondering vormden enkele provinciale centra. OSLO (Reuter) Het officiële bezoek van koning Haakon van Noorwegen aan Nederland in Juni is uitgesteld met het oog op de hofrouw die wegens het over lijden van kroonprinses Maertha in acht wordt genomen, aldus is Woensdag offi cieel medegedeeld. De Koning zou Ne derland van zestien tot achttien Juni heb ben bezocht. Troepen van de Franse unie hebben Woensdag Moeon Khoea, 65 km ten Zuid- Oosten van Dien Bien Phoe, heroverd. De post, die bij een belangrijk kruis punt van wegen in het oerwoud ten Noor den van Loeang Prabang ligt, was door de Vietminh veroverd bij hun opmars naar de Laotische residentie. De situatie in Dien Bien Phoe zelf blijft onverminderd critiek. Dinsdag is een niet gemeld aan tal vrijwilligers aan valschermen bij de belegerde vesting neergelaten. Onder deze parachutisten vielen ondanks de hevige beschieting door de Vietminh slechts wei nig slachtoffers. Enige van hun voorraden kwamen in vijandelijke handen terecht. De communisten oefenden Woensdag de meeste druk uit op de Zuid-Westelijke hoek van de vesting. De Frans-Vietnamese betrekkingen Frankrijk en Vietnam hebben Woensdag bekend gemaakt dat zij hun toekomstige betrekkingen zullen regelen op basis van Vietnams algehele onafhankelijkheid en gelijkwaardige samenwerking in de Franse Unie. De gemeenschappelijke verklaring hier omtrent is naar de mening van onafhan kelijke waarnemers een noodoplossing om mogelijke communistische beschuldi gingen te Genève, dat Vietnam „louter een marionet" is, te pareren. Vietnamese functionarissen hebben, hoe wel zij de verklaring appreciëren als een waardevolle eerste stap, verklaard, dat zij „meer een symbool dan een concrete po litieke stap" was. Nixon weer De Amerikaanse vice-president, Nixon, heeft Woensdag verklaard, dat het voor naamste doel van de politiek der regering- Eisenhower is, indien mogelijk, te ver mijden, dat Amerikaanse troepen verwik keld raken in de strijd in Indochina of elders. (Nixon heeft, zoals men zich herinneren zal, vorige week Zaterdag verklaard dat de V.S. zo nodig troepen naar Indochina zouden zenden om de strijd aldaar voort te zetten indien de Franse Uniestrijdkrach ten terug zouden moeten trekken, maar hij is later op die verklaring teruggekomen). Koningin Elizabeth van Engeland en haar gemaal zijn op hun wereldreis gisteren in Entebbe, Oeganda, gearriveerd. Op het vliegveld van Entebbe was de vorstin begroet door drie regenten van de stam der Baganda's, die zich niets hadden aangetrokken van het dreigement dat zij vermoord zouden worden wanneer zij aan de begroetingsplechtigheid zouden deel nemen. De Kabaka, het eigenlijke stamhoofd, is enige maanden geleden op last van het Eritse ministerie van Koloniën afgezet. De ontstemming hierover weerspiegelde zich in een resolutie van het Lukiko (par lement) met het verzoek aan de Koningin om Oeganda maar niet te bezoeken. Ondanks dat alles waren duizenden leden van de Bagandastam naar het vliegveld ge stroomd om de vorstelijke personen toe te juichen. Later reden de Koningin en haar gemaal door welkomstpoorten met op schriften in de inheemse taal naar het regeringsgebouw. Op weg van Aden naar Entebbe was het viermotorige Argonaut-vliegtuig, waarmee het Koninklijk paar reisde, in een tropische storm geraakt. Overwogen werd af te bui gen naar Nairobi (Kenya). Onmiddellijk werd om de luchthaven te Nairobi een cor don van veiligheidstroepen gelegd, maar de voorzorgsmaatregel bleek onnodig, want het vliegtuig kon de tocht naar Entebbe toch vervolgen. In het zwaar bewaakte regeringsgebouw van Oeganda werd 's middags een tuinfeest gehouden dat door 5.000 gasten werd bij gewoond. De politie, met de bajonet op het geweer, lette nauwkeurig op alle gasten, nadat geruchten vernomen waren, dat in Kampala uitnodigingen voor dit feest ver kocht waren voor tien pond. Ook ging er een gerucht dat Dedan Kimathi, leider van de Mau Mau in Kenya, van plan was uit Kampaka naar Entebbe te komen. Kimathi zou gezworen hebben, de Koningin om het leven te brengen als zij Oeganda zou bezoeken. Dit dreigement was aan de fungerend gouverneur van Kenia overgebracht. Voorts werd gemeld dat Mau Mau-ben- den Oeganda zijn binnengekomen uit Kenya, maar ondanks deze onheilspellende berichten had het bezoek van de Koningin aan Oeganda tot dusverre een ongestoord verloop. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S De Goncourts: De meeste domheden ter wereld hoort misschien wel een schilderij in een museum. Morgen 30 April, des middags om een uur zal minister-president dr. W. Drees ter gelegenheid van de verjaardag van de Ko ningin, over beide radiozenders een korte toespraak tot de luisteraars houden. Naar wij vernemen heeft het Bedrijf schap voor Visserijproducten een Opvan- fonds voor verse zeevis in het leven ge roepen, waarmede wordt beoogd aan de aanvoerders van bepaalde soorten verse zeevis, welke de door het bedrijfschap vastgestelde minimum-verkoopprijzen niet behalen, en voor de vismeelfabricage wor den bestemd, toeslagen te geven. De bedoeling is het verschil tussen de minimum-verkoopprijzen en de prijzen, welke de vismeelfabriekcn voor de door gedraaide verse vis betalen, zoveel moge lijk te overbruggen. De publicatie van de verordening van het bedrijfschap, waarin deze regeling is neergelegd, kan op korte termijn worden tegemoet gezien. De volgende soorten verse zeevis zullen onder de opvangregeling vallen: schelvis en wijting van 30 cm en kleiner, schol, schar, bot en zwarte poon, voorzover deze vis wordt aangevoerd te Scheveningen, IJmuiden, Amsterdam, Breskens, Har- lingen, Den Helder. Den Oever, Rotter dam, Urk, Vere, Vlaardingen en Vlis- singen. Het Opvangfonds zal worden gevormd door middel van heffingen, door de re ders en vissers te betalen over de voor menselijke consumptie verkochte vis. De ze heffing bedraagt één cent per kilo gram. Het Bedrijfschap voor Visserij-pro ducten voert het beheer over dit fonds, dat niet groter zal zijn dan een half mil- lioen gulden. Tien percent van het totaal aan heffingen geïnde bedrag kan na 1 November 1954 worden gereserveerd. De vastgestelde heffing geldt tot 1 Maart 1955. Er zal een commissie van Beheer worden ingesteld, bestaande uit zeven le den, waarvan vijf leden worden benoemd op voordracht van de visserij-organisa ties en twee leden op voordracht van de „Unie Verkeer". Het hogedrukgebied, dat ons sedert de Paasdagen weer droog weer bezorgd heeft, neemt thans snel in betekenis af. In een groot deel van West-Europa daalden van morgen de barometers. In Zuid-Noor- wegen ontwikkelde zich daarbij een depressie, die in Zuidelijke richting trekt en morgen het weer in ons land zal be palen. Deze depressie wordt begeleid door een regenfront, dat in de komende 24 uur ons land zal bereiken. Weliswaar worden van dit front nog geen belangrijke neerslaghoeveelheden verwacht en zal de regen in het grootste deel van het land 's nachts vallen, maar achter dit front stroomt koude en onsta biele lucht aan, die zich morgen over het land zal uitbreiden en voor een koude Koninginnedag zal zorgen. Aangezien deze lucht onstabiel is van opbouw zullen enkele buien niet uitblij ven. Daarbij neemt de wind toe uit rich tingen tussen Wes4 en Noord. De geschetste ontwikkeling betekent voor ons land het begin van een nieuwe periode met koud weer, waarbij de kachel weer goede diensten kan bewijzen. Er zul len nu en dan enkele buien vallen (van hedenmorgen 7 uur) weers- •O O tl ■ui ui geisa; toestand o 2 i 3 ïr Zx t-r- Z Helsinki geheel bew ZZO 2 -2 0,1 Oslo regen NNO 2 3 1 Stockholm licht bew. ZZW 2 5 - Kopenhagen zwaar Oew ZW 7 6 0 Londen mist NNO 2 3 0 Amsterdam zwaar bew windstil 5 0 Brussel zwaar bew windstil 2 0 Parijs onbewolkt NNO 7 4 0 Bordeaux onbewolkt N 4 7 0 Grenoble nevel windstil 9 0,3 Nice zwaar bew N 5 10 0 Warschau licht bew. Z 3 - - Berlijn onbewolkt windstil 6 0 Frankfort onbewolkt NO 5 6 0 München zwaar bew O 1 6 0 Züricb zwaar bew N 1 7 0 Geneve nevel windstil 7 0 Locarno zwaar bew ZW 1 8 3 Wenen zwaar bew OZO 5 7 - Innsbruck neveJ W 3 6 - Rome licht bew. ZZO 9 19 0 Koningin Juliana en Koningin Ingrid nemen afscheid. Een handkus voor Koningin Juliana, een 1 De trein staat op het punt te vertrekken. I En de terugtocht naar Denemarken vangt handdruk voor Koningin Ingrid. J Nog eeji hartelijke groet. aan. Vaarwel en goede reis! Neerslag laatste 24 uur ENIG® REGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond, opgemaakt om 10 uur: Aanvankelijk zwaar bewolkt met tijde lijk enige regen, later wisselend be wolkt met slechts enkele verspreid op tredende buien. Matige tot tijdelijk vrij krachtige wind tussen West en Noord. Koud weer. 30 April Zon op 5.14 uur onder 20.02 uur. Maan op 3.41 uur onder 17.14 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 29 April Hoog water: 0.22 en 12-51 uur. Laag water: 8 06 en 20.55 uur. Vrijdag 30 April Hoog water: 1.21 en 13.45 uur. Laag water: 9.11 en 21.49 uur.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1