De hele stad genoot van een feestelijk programma en een heerlijk zonnetje Beverwijk vierde Koninginnedag Eerbied voor de natuur De drie burgers Castricum vierde Koninginnedag Koffieprijzen in België voorlopig bevroren Voorting won Lisser wielercriterium 11 Agenda voor Haarlem Wees „he/der" a/s U een wasmachine koopt UHA\/CD wast schoner, vlugger rlUUVCK en voorzichtiger Jee. rlUKKlO oejctet/cuüujf! Om de damtitel BB-bom Kerkelijk Nieuws Engelse renners stelden teleur ABC won Bevrijdings- honkbaltournooi VINKESTEIJN Co. Scheepvaart ZATERDAG 1 MEI 1954 99 99 De viering van Koninginnedag heeft gisteren in Beverwijk een opvallend prettig verloop gehad; van het ogenblik dat de Beverwijkse Harmoniekapel de reveille liet horen tot aan de laatste noten van het openluchtbal is het op straat een gezellige drukte geweest, overdag nog geanimeerd door het plotseling ingetreden voorjaarsweer. In de middaguren hebben velen een wandeling gemaakt naar de plaatsen waar de volksspelen werden gehouden, terwijl anderen een plaatsje op een terrasje in het zonnetje verkozen. Van een uitbundige feestviering is echter deze dag zeker geen sprake geweest. De aubade, die de kinderen der vijfde en zesde klassen op „Scheybeeck" hebben ge houden, gaf op zich al een feestelijke aan blik. De pittige vaderlandse liederen, ge zongen door de vele kinderen en met medewerking der Harmoniekapel was in deze omgeving van ontluikend parkgroen een lust voor het oor. Burgemeester mr. H. J. J. Scholtens zeide tot de leerlingen dankbaar gestemd te zijn. Hij wees er op dat men nog steeds bezig was het land op te bouwen en dat een ieder diende te wer ken aan de toekomst van land en volk. „Het spel is jullie nog van harte gegund", zo vervolgde hij, „maar ontzie daarbij de natuur". Bij dankbaarheid behoort een gevoel van zelf iets te willen doen en de burgemees ter maakte de kinderen er opmerkzaam op dat zij dit onder andere ook tot uiting zou den kunnen brengen door planten en hees ters niet te vernielden. Met een „leve de Koningin" nam de burgervader tenslotte afscheid van de jeugd. Voor de kinderen der lagere scholen werden 's morgens verschillende program ma's vertoond, die alle klonken als een klok. Voor de eerste en tweede klasse is in het verenigingsgebouw aan de Schans een poppenkastvfertoning gegeven. Op uitne mende wijze wist Jaap Tol de avonturen van Jan Klaassen en Katrijn uit te beelden en de kleuters hebben hier volop van ge noten. De oudere leerlingen vonden in het K.S.A.-gebouw of het Luxor Theater een plaatsje. In dit programma werkten mede: Peter Pikos, Broekino met zijn sprekende pop, Corty als de vallende man en de drie Zeeuwse boertjes met hun humoristische acrobatiek. Bij de keuze van deze pro gramma's verdient de vereniging „Ko ninginnedag" zeker een pluimpje. Een brandwolkje Even scheen het of er toch nog een wolkje over het feest zou trekken, toen even voor de aubade de brandweerauto loeiend moest uitrukken naar het huis van de heer Versélewel „de Witte Hamer" in de Vondellaan. In de spreekkamer van de arts was namelijk brand uitgebroken en het vuur greep hier snel om zich heen. Ge lukkig kon de brand tot de spreekkamer beperkt blijven, hoewel de schade hier al behoorlijk was. Vermoed wordt dat de brand in de papiermand is ontstaan. Sigaretten als prijzen voor kinderen. De volksspelen, die 's middags in Bever wijk gehouden werden, hadden zowel over deelname als over belangstelling niet te klagen. Voor het eerst kon ook de jeugd van de Munnikenweide meedoen, want op het schoolplein van de Vondelschool kon zij de edele doch vaak natte sport van wa tertonsteken beoefenen. Liefst vijfenze ventig jongeren hadden zich hiervoor laten inschrijven. Het mastklimmen op het Stationsplein trok eveneens een grote schare belangstel lenden: het moet hier echter van het hart dat prijzen zoals doosjes en tinnetjes siga retten, aanstekers en sigarettenkokers min der jnist gekozen zijn. Er zijn toch waarlijk genoeg andere voorwerpen die een kinder hart in vlam kunnen zetten. Wielrennende jongelui Voor jongens vain 14 en 15 jaar werden er op het Kuenenplein wielerwedstrijden gehouden, gesplitst in leeftijdgroepen, waaraan per stuk een twintigtal jongens deelnamen. Het systeem van afval-race deed de jongens fietsen „tot ze er bij neer vielen". Een groot aantal belangstellenden diromde om het plein samen om de jongelui tot groter spoed aan te zetten en bereikten dit ondermeer ook door het schenken van een aantal geld- en andere premies. Opvallend was het gemak, waarmee jongens, die lid waren van een renners- vereniging, hun rondjes op gewone fietsen draaiden. Enkele enthousiastelingen had den een speciaal klein tandrad in hun achterwiel geplaatst, maar merkten al gauw, dat dit geen snelheidsverhoging, maar een moeheidstoeneming betekende. Na elke twee ronden viel er een deelne mer uit. die als laatste de finish passeerde. De overigen vochten dan fel om de in uit zicht gestelde premies. Bij de 15-jarigen kwam als eerste S. Scheringa over de streep, gevolgd door J. Bakker, M. v. d. Bos, A. Kuilman en J. Korthuis. Klardie was no. 1 bij de 14-jarigen, op de voet ge volgd door Zuidweg, Komen Kuys en Van Zijp. De finale die tussen deze twee win naars is vei reden, werd een overwinning voor de. eerste drie van de 15-jarigen. Een aantal waardebonnen en premies werden hen door de heer Groot vSn de B.R.C. met enkele toepasselijke woorden overhandigd. Kinderen contra ouders Op het schoolplein van de Zeewijkschool werd de bonte stoet van versierde wagen tjes, fietsen en autopeds samengesteld. Hoewel de belangstelling minder was dan in andere jaren, waren er toch nog veertig deelnemende groepjes, die het de jury niet gemakkelijk maakten omdat het zo moei lijk is kinderwerk en dat van de ouders uit elkaar te houden. Zeer origineel waren de meisjes Blauw, die op een tuinderskarretje, dat zij elk jaar voor dit doel te leen krijgen, een erepoort met bloemen, een elfje en een ingepakte doos met gouden strik, hadden geplaatst onder het motto: „Naar de Koningin". Zij kregen voor dit eigen ontwerp en prachtige uitvoering (pa had niet 'meege holpen!) een eerste prijs. De hoofdprijs ging naar de familie Wagter voor htm „Keukenhof", een uit hyacinten met groen vervaardigd imitatie-bollenland. Verder waren Sneeuwwitje met de zeven dwergen. Hans en Grietje en een groot aantal fietsen en autopeds van de partij. Even voor het vertrek van de stoet meld de zich nog ..Koning Faroek"-met -kussen- op de buik, fez en zwarte bril. Hij kreeg ook nog een trootsprijs. De lange stoet zette zich hortend en sto tend in beweging, voorafgegaan door de harmonie en drumband van de Beverwijk- se Harmonie Kapel, die „in het zweet huns aanschijns" het Koninginnefeest vierden. Goede dressuur en slecht wedstrijd De voetbalwedstrijd, die 's avonds in het Sportpark tussen de jeugdelftallen Be verwijk en Haarlem plaats vond, was niet bepaald spannend te noemen. Technisch waren de Haarlemmers verre de meerdere en hoewel Beverwijk vaak in de aanval was, heeft zij het toch met 2-6 tegen Haarlem moeten afleggen. Het resultaat was dat de publieke belangstelling reeds voor het einde van de wedstrijd tot onge veer een derde geslonken was. De rust ging in met een 2-3 stand, maar reeds vijf mi nuten na de thee was deze op 2-4 ge bracht. Een vrije schop voor Beverwijk - drie meter van het doel - werd nog langs de paal geschopt. Even voor het einde van de wedstrijd werd de eindstand (2-6) be reikt, maar het publiek had reeds alle in teresse verloren. Met veel meer animo werden tijdens de pauze «de verrichtingen der honden van de Politiehondenvereniging „Westerhout" gevolgd. Deze demonstratie van honden- dressuur ontlokte vele aplausjes, waar over de trouwe viervoeters zich overigens allerminst druk maakten. Alle provinciën waren Vrijdagochtend tijdens het défilé ter ere van de verjaardag van Koningin Juliana vertegenwoordigd door een vereniging. Hiet ziet men het Drentse dameskoor uit Gieten „Van Knop tot Bloem". Op het bordes: van links naar rechts prinses Irene, prinses Margriet, Prins Bernhard, prinses Beatrix, prinses Marijke en Koningin Juliana. ZATERDAG 1 MEI Stadsschouwburg: „Volpone", Het Vrije Toneel, 8 uur. City: „The Glenn Miller story", alle leeft., 6.45 en 9.15 uur. Frans Hals: „De twee straatjongens van Parijs", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Zij die van de zonde leven", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rem brandt: „Sterkere banden", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „Wij zijn niet bang", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Lido: „Fanfaren der Ehe", alle leeft. 7 en 9.15 uur. Roxy: „Het getatoueerde lijk", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Ivoorjagers", 14 jaar, 7 en 9.15 u. ZONDAG 2 MEI Stadsschouwburg: „Volpone", Het Vrije Toneel. 8 uur. City: „The Glen Miller story", alle leeft., 2, 4.20, 6.45 en 9.15 uur. Frans Hals: „De twee straatjongens van Parijs", 14 jaar, 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Zij die van de zonde leven", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: Juegdprogramma met tekenfilms van Donald Duck, 11 uur. „Ster kere banden", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Wij zijn niet bang", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Song to remem ber", alle leeft., 11 uur. „Fanfaren der Ehe", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur Roxy: „Het getatoueerde lijk", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Een koningin reist om de wereld", alle leeft., 2, 4.15 uur. „Ivoorjagers", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. MAANDAG 3 MEI Begijnhofkapel: Hermann Zaiss Comité, bijeenkomst, 8 uur. Zang en Vriendschap, Jansstraat: bijeenkomst van „De grotere Wereld", 8 uur. Waalse Kerk, Begijnhof: Conférences Wallonnes, spr.: dr. Paul Tour nier, 8 uur. Minerva-theater: „Potasch en Perlemoer", Toneelgezelschap Johan Kaart, 8.15 uur. City: „The Glenn Miller story", alle leeft., 2, 4.20, 6.45 en 9.15 uur. Frans Hals: „De twee straatjongens van Parijs", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Zij die van de zonde leven", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Rem brandt: „Sterkere banden", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Wij zijn niet bang", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur Lido: „Fan faren der Ehe", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Handlangers van de dood', 18 jaar, 2.30 en 8 uur. i B£j rsrsu m i nrur\r De Oranjevereniging „IJmuiden-Oost" had beslag gelegd op het Patronaatsgebouw waar „De Hooger Geest Ghesellen" Vrij dagavond onder regie van C. de Jong tweemaal een opvoering gaven van Ben Albachs éénacter „De drie burgers". Dit optreden werd telkens voorafgegaan door een concert van het jongenskoor „De zingende klokken" onder leiding van Ad. Blüm, waaraan ook in dit blad reeds zo veel geestdriftige rebels zijn gewijd, dat thans met de vermelding van een nieuw en groot succes kan worden volstaan. Zo als wij destijds bij de aankondiging van „De drie burgers" al hebben vermeld, heeft Ben Albach de stof voor dit korte drama ontleend aan gebeurtenissen tijdens de Duitse bezetting. Omdat hij er echter de voorkeur aan gaf voorlopig geen Duitse uniformen op het toneel te brengen, transponeerde hij de handeling naar de tachtigjarige oorlog. De auteur zag op som mige punten enige overeenkomst tussen de Spaanse overheersing en de jongste bezet ting, zodat hij dit stuk laat afspelen in een Nederlandse stad, waar de Spaanse com mandant van de burgemeester de namen van drie ingezetenen verlangt, die als représaille voor de moord op een Spaanse officier zullen worden terechtgesteld. De burgemeester wenst evenwel onder geen voorwaarde aan deze eis te voldoen. Na een kort overleg met de pastoor en de dominee, besluiten deze drie burgers zien vrijwillig ter beschikking te stellen. De commandant is door deze nobele houding niet alleen van zijn stuk gebracht, doch durft uit vrees voor een opstand deze drie notabele burgers niet terecht te stellen, zodat hij door de omstandigheden gedwon gen wordt van zijn onmenselijke eis af te zien. Een alleszins interessant gegeven dus. dat door de schrijver evenwel te theatraal is uitgewerkt. Ook de vele monologen ge tuigen niet van zijn moderne opvattingen. Helaas heeft de regie deze gebreken te weinig bemanteld. Integendeel: door het langzame tempo en de trage dialogen werd hierop nog eens extra de aandacht geves tigd. Eigenlijk hebben alle spelers zich hieraan schuldig gemaakt, behalve de enige optredende dame, mevrouw J. G. de Jong- van Wijk, die van de statige burgeres een dramatisch sterke uitbeelding gaf. Ook de mise-en-scène was niet erg gelukkig. In het tafereel bijvoorbeeld, waar de drie burgers hun gewichtig besluit namen, bleven de spelers hun eenmaal ingenomen positie angstvallig behouden, zonder zich ook maar een pas te verplaatsen. En had men het venster op de achtergrond, met de lelijke open sponningen, niet met eenvou dige middelen het aanzien van een glas- in-lood-raam kunnen geven? Het spijt me ditmaal niet enthousiaster over dit anders zo actieve ensemble te kunnen schrijven, maar deze uitvoering gaf hiervoor geen enkele aanleiding. Een spoedige revanche zij dus van harte aan bevolen. JAN VAN DAM ADVERTENTIE Dan moet U helder denken. De waarde van een wasmachine bijv wordt niet alleen bepaald door zijn prijs. Nog belang rijker zijn veiligheid voor Uw goed en levensduur van Uw machine Wie daarop let, kiest Hoover. Én door de behoed zame wijze waarop hij wast èn door zijn lange, lange levens duur verreweg de goedkoopste machine van alle! V;aag Uw handelaar demonstratie Modal 307 watt 3 kg droog waigoad In ••n hall uur. Incluilol wringer I. 376. Zon- der wringer I. 299. - Modol 319'- wail 15 kg droog wasgoed In eon hall uur. Met auto matische pomp f.485.— Inclusief wringer. ADVERTENTIE BARTELJ0RISSIR. HAARLEM TEL. 13439 FERD B0LSTR. 48 A DAM - TEL. 717162 ROSLEPEREN JASSEN 125.— In Amsterdam is een begin gemaakt met de beslissingsdriekamp om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland, waarin P. Roozenburg (IJmuiden). P. Bergsma (Wartena) en Bom (Rotterdam) uitkomen. De eerste partij tussen Bom en Roozenburg werd door Roozenburg gewonnen. Reynaard in miniatuur De verwachtingen over het aantal be zoekers voor het marionetten-theater van Henk Zoutendijk werden ver overtroffen: het verenigingsgebouw aan de Schans bleek veel te klein, waardoor een aantal liefhebbers de toegang niet kon worden verleend. Jammer was, dat de jonge bezoe kers de voorstelling niet konden waarde ren en halverwege de zaal verlieten. De vertoning van „enkele episoden uit „Het leven van de Vos Reynaerde" is dan ook hoofdzakelijk voor meer ontwikkelden te volgen. Het gebodene zit vol fijne humor, die 9oms zo schalks werd vertolkt, dat het een lust was naar dit miniatuur-toneel te kijken en te luisteren. Humor van de bovenste plank en zeer beschaafd. Openlucht-bal en film Dichte drammen mensen waren om streeks het donker worden op het markt plein verzameld om zich in de killer wor dende avondlucht warm te dansen op de muziek van „The Copaeabana's", onder leiding vain J. C. de Reuver, die op het dax van de bloemenveiling een plaatsje hadden gevonden. Met een praatje en een verma- ninkje van G. Bonnema werden de dans- lustigen opgewekt hun schoenzolen op het Marktplein te „verdunnen". Een geluids wagen gaf daartussen door muziek tein beste, waardoor de stemming er goed in zat. Na lang wachten kwam eindelijk de film - apparatuur in actie, die duizenden belangstellenden naar het witte doek deed opzien. Een aantal tekenfilms, journaals en reisfilms hield geruime tijd de aandacht gevangen. De verjaardag van de Koningin is in Castricum de dag van de schoolgaande jeugd en.... de Bescherming Bevolking geweest. Terwijl de eerste greop oudere schoolkinderen in het „Corso"-theater ge noot van de belevenissen van Jan Klaas sen en de film „Repelsteeltje"- en de peu ters van de kleuterscholen, in het bezit van een ballon, in optocht naar De Brink trok ken, werden op het gemeentehuis vele ge meentelijke en geestelijke autoriteiten wel kom geheten door het lid van het Oranje comité, de heer J. Pfundt. Deze genodigden, waaronder de bijna voltallige gemeenteraad, de geestelijkheid en enkele andere vooraanstaande ingeze tenen, togen gezamenlijk naar De Brink waar burgemeester C. F. Smeets het sein gaf voor de ballonwedstrijd, op welks sein 650 ballonnen hogere sferen opzochten. Om 11 uur maakte de motorclub Castricum een aanvang met motor-behendigheidswed- strijden. 's Middags om twee uur was het gezelschap opnieuw op het raadhuis aan wezig, nu aangevuld met enkele burge meesters en hun dames uit de kring Noord holland 4 van de Bescherming Bevolking. De aanwezigen hoorden bij monde van het hoofd zelfbescherming in Castricum, de heer J. A. Middelhoff, bijzonderheden over de korte tijd later te houden grootscheepse demonstraties van de brandweer in het kader van de BB. Vervolgens toog men naar de Helmkade waar over drie uur de eerste brandweerwagens arriveerden en terstond voorbereidingen troffen voor het pompen van water uit de Helmkade, met welk water een gefingeerde brand tenge volge van bominslag, op De Brink geblust zou worden. Het water werd in aanjaag- verband opgestuwd en later werden de blussingswerkzaamheden door het hoge ge zelschap gadegeslagen. Een aardig inter mezzo was wel het feit, dat mevrouw Smeets, echtgenote van Castricums magis traat, als „spuitgaste" moedig het „vuur" te lijf ging Na de demonstraties op De Brink gingen de dertien deelnemende brandweerkorpsen naar het Stationsplein, waar een spuitwed- strijd plaats vond. Deze wedstrijd werd gewonnen door de Castricumse Vrijwillige Brandweer. Een défilé voor de op het bor des van het raadhuis verzamelde genodig den, bij wie zich ondertussen de afgevaar digde van de commissaris der Koningin in Noordholland, de heer L. Fontijne uit Haarlem had gevoegd, volgde en tot slot werden de commandanten van de deel nemende corpsen en de verdere genodig den, in de raadszaal officieel door het ge meentebestuur ontvangen. Burgemeester C. F. Smeets hield een korte speech waar in hij de verjaardag van de Koningin me moreerde en tenslotte een dronk op de landsvrouwe uit bracht. Ondertussen waren de brandweerlieden in hotel De Rustende Jager bijeen en hier is het geweest dat Castricums eerste bur ger de uitslag van de spuitwedstrijd be kend maakte. Al met al heeft Castricum op waardige wijze en onder grote belangstelling de ver jaardag van Koningin Juliana gevierd en tevens de gelegenheid te baat genomen op grootscheepse wijze propaganda te maken voor de BB, waarvan de burgemeester, zowel in zijn speech ten raadhuize als voor de brandweerlieden in hotel De Rustende Jager, ook gewaagde. Ned. Herv. kerk Beroepen te Schoonhoven M. Ottevanger te Leiden. Benoemd tot hulppred. te Sirjansland W. J. Sijthoff thans hulppred. te Echten (Dr.). Geref. kerken Beroepen te Hoogstede (Graafschap Bentheim) M. Tien te Bunde (Oostfries- land). BRUSSEL (A.N.P.) De Belgische koffiebranders hadden zich tot 1 Mei ver bonden de koffieprijzen niet boven een bepaald niveau te laten stijgen om het in dexcijfer der kleinhandelsprijzen niet al te snel te doen oplopen. De nieuwe Belgi sche minister van Economische Zaken had de koffiebranders verzocht deze prijzen ook in de toekomst te stabiliseren. Daar geen bevredigend accoord is bereikt tussen de unie van koffiebranders en het ministe rie van Economische Zaken is van hoger hand bepaald dat de koffieprijzen niet zon der voorgaande machtiging verhoogd mo gen worden. De beste kwaliteit kost onge veer 11 gulden per kilogram. Door zijn stadgenoten C. Bijster en G. Peters met wie hij in de laatste ronde uit de negenmanskopgroep was ontvlucht in de eindsprint te kloppen is de Haarlemmer Adri Voorting er op Koninginnedag in ge slaagd om het eerste Lisser Wieier-criterium op zijn naam te brengen. Voorting werd ook winnaar van de prestatieprüs, waarvoor hij een verwoede strijd heeft moeten leveren met Bijster. Voor de Engelse renners die aan deze wedstrijd deelnamen, was het tempo dat de Haarlemse professionals ontketenden te machtig. Zij verdwenen een voor een van het strijdtoneel. Naast het tiental Engelse gasten, werd aan deze 72 kilometer lange wedstrijd deelgeno men door renners van de plaatselijke ver eniging „De Bollenstreek", het Leidse „Swift" en „De Kampioen" uit Haarlem. Nadat de burgemeester van Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf om half elf het startschot had gelost, vertrokken de zeventien deel nemers om hun vijftien ronden op het par cours Spekkelaan—Loosterweg—F.ssenlaan— Achterweg te gaan afleggen. De eerste ron den kenmerkten zich door een onderlinge strijd tussen Voorting en Bijster die om beurten als eerste over de streep snelden, om in het bezit te komen van de prestatie- prijs die was uitgeloofd voor de renner die de meeste keren als eerste over de streep zou gaan. Door het hoge tempo dat aan de kop van het peloton werd gedraaid, kregen ver schillende renners waaronder ook de Engelsen een grote achterstand. Nadat er ongeveer veertig kilometer was afgelegd, vormde zich een kopgroep van negen renners, die het verdere verloop van de wedstrijd beheerste. Het waren: Bijster, Voorting, Steenvoorden. Gerard. Piet en Tonny Peters van „De Kampioen", Van Wet ten en Van 't Oever van „De Bollenstreek" en Wallet van „Swift", die bij elke ronde liun voorsprong op het peloton opvoerden. Bij het ingaan van de laatste ronde bedroeg het verschil twee minuten. Ook in de eindfase van de wedstrijd werd het duel tussen Bijster en Voorting om de prestatieprijs voortgezet. Het was tenslotte de jonge Tourrenner, die met de prestatie- prijs en de overwinning ging strijken. Ge rard Peters werd derde en Wallet won de sprint om de vierde plaats van het groepje amateurs, dat in de laatste ronde het con tact met de drie professionals had verloren. De uitslag luidde: 1. Adri Voorting (De Kampioen' do 72 km. in 1 uur, 37 min. en 12 sec.; 2. C. Bijster ,De Kampioen); 3. G. Peters (buiten mededinging); 4. D. Wallet (Swift); 5. P. Peters; 6. P. Steenvoorden; 7. T. Peters (allen De Kampioen); 8. A. van Wetten; 9. E. van 't Oever (beiden Bollen streek). Tourfletsen Als voorwedstrijd reden jeugdige bewo ners uit de bollenstreek een wedstrijd op tourfietsen en hierin zegevierde N. Zuider duin vóór Hoogeveen. Van Dam, Paridon, Piasmeier. Kaptein. Verbout en Faas. On danks zijn overwinning, kreeg Zuiderduin een reprimande van de jury, omdat hij bij het over de streep gaan zijn stuur losgelaten had. Hierdoor waren enkele achter hem ko mende rijders ten val gekomen. ABC is er in geslaagd haar eigen Bevrij- dingstournooi te winnen. Op ondubbelzinnige wijze hebben zij Ajax erop gewezen, dat de rood-witten een moeilijk seizoen tegemoet gaan. Het werd 7—1 voor ABC zonder dat de rood-zwarten zich hiervoor bijzonder be hoefden in te spannen. Bij Ajax stond dit keer Kok op de plaat en zelfs de zwakste ABC-slagman kwam op zijn werpen tot goede prestaties. Ajax presteerde op het werpen van Hoitzing weinig, maar als er iets gepresteerd werd dan werd dit weer spoedig door zeer slecht honklopen te niet gedaan. HCK slaagde er in na een bijzonder aar dige strijd met 1—0 van The Catchers te winnen. Werper Sargentini had hierin een niet gering aandeel, waarbij hij goed ge steund werd door zijn veld, waarin de jon geren het goed deden. Met een aardige speech reikte voorzitter Disselkoen de beker aan zijn eigen ploeg, de tweede prijs aan Ajax. de derde aan HCK en de vierde prijs aan The Catchers uit. ADVERTENTIE HAARLEM TEL. 25382 CENTRALE VERWARMING AUTOMATISCHE OLIESTOOK Adinda, 29 v. Pladju r„ Djakarta. Aldabi, pass. 29 Recife n. Rio de Janeiro. Amstelland. 29 v. Santos te Rio de Janeiro. Artemis, 30 v. Izmir te Haifa. Aagtekerk, 29 v. Marseille n. Cadiz. Abbekerk, 30 v. Port Said n. Genua. Alamak, 29 te Le Havre. Albireo, 1 Mei te Rio de Janeiro verw. Alkaid. 29 te Rio Grande. Almdijk, 30 te Le Havre. Amerkerk, 29 v. Rotterdam n. Sydney. Andijk, 29 v. Hamburg te Rotterdam. Agatha, 30 te Pladju. Alohiba, 29 110 m. N. ten O. Madeira. Aldegonda, 29 Straat Banka gepass n. Makassar Amstelkroon, 30 te Port Said. Argos, 30 v. Rotterdam n. Amsterdam. Alderamin. 29 35 m. W.NW. Kp Bon. Alphard, 29 100 m. ZW. Ouessant. Ampenan, 30 te Priok. Arendsdijk, 29 300 m. W. Lands End. Arkeldijk, 29 115 m. W. Scilly's. Armllla, 30 te Singapore. Barendreeht, 29 v. Port Said n. Engeland. Bawean, 29 v. Khorramshar te Damman. Boschfontein. 30 v. Suez te Port Soedan. Bloemfontein, 29 455 m. N.NW. St. Helena. Blommersdijk 29 v. New York n. R'dam. Boneira, 29 180 m. NO. Barbados. Borneo, 29 v. Bahrein n. Singapore. Boskoop, 29 v. Carthagena n. Aruba. Bali, 29 210 m. O. Guardafui. Biitar, 30 rede Duinkerken. Bojneo, 30 70 m. W. Runsal Jebel n. Singapore. Banka, 30 te Soerabaja Bantam, pass. 29 Jebel Teir n. Belawan. Batoela, 29 v. So rong n. Manokwan. Biliiton, 29 220 m. O.NO. Madeira. Blijdendijk, 29 220 m. W. Lands End. Breda, pas. 29 Lands End n. Antwerpen. Britsum, pass. 29 Summer ell. n. Narvik. Ceronia. 3 Mei Accra verwacht. Chama. 7 Mei te Stanlow verwacht. Cistula, 30 v. Albany te Fremantle. Corilla, 29 v. Yokohama n. Kobe. Coryda, 29 v. Algiers n. Curacao. Caltex Delft, pass. 29 Kp. Carbon n. R'dam. Caltex Nederland, pass. 29 Oostp. Kreta. Caltex Utrecht. 29 130 m. O. Malta. Ena. 29 v. Kobe n. Miri. Esso Amsterdam, pas 29 Pantellaria n. Sidon. Esso Den Haag, pass. 29 Ouessant n. Antwerpen Etrema, 27 v. Piraeus n. Speaia. Eemland. 29 v. Paranagua ri. Santos. Enggano, pass. 30 n. Marseille Esso Rotterdam 30 390 m. NO. Flores. Enggano, 29 MI m. O.ZO. Kp. St. Vincent. Friesland (KRL), 30 v. Aden te Djeddah. Fatmsum, 28 te Rotterdam. Felipes, 30 v. Pladju n. TJilatjap. Gadilla, 4 Mel v. Curasao te Stanlow verw. Ganymedes, 29 v. Oslo n. Vlissingen. Gooiland, pass. 29 Kaap Verdische ell. Gaasterkerk, 30 150 m. ZO. Guardafui. Hathor, 30 te Rotterdam. Helder, pas. 30 VUssingen n. Antw. Ivoorkust, 29 v, Lagos n. Takoradi. Indrapoera, 30 te Belawan. Ittersum, pass. 30 Vlissingen n. Duinkerken. Joh. v. Oldenbarnevelt, 29 v.-Fremantle naar Melbourne. Jagersfontein, 29 te Antwerpen. Kaimana, 29 te Pare Pare. Kalabahi, 30 te Batjan Kertosono, 1 Mei te Colombo verw. Kieldrecht, 30 490 m. O. ten Z. Guardafui. Kedoe, pass. 29 dover n. Port Said. Kota Gede, 29 70 m. W. Kreta. Kota Inten. 30 te Soerabaja. Larenberg. 29 v. Hamburg te Antwerpen. Linge, 1 Mei te Cardiff verw. Loosdrecht, 30 te Bremen. Langkoeas pass. 29 Kp. Bougaroni n. Port Said Leerdam. 29 100 m. O Aden. Lemsterkerk, 29 150 m. O. Gibraltar. Lindekerk. 29 nog te Basrah. Lucita, 29 v. Oldkilpatric n. Heysham. Malea, 29 330 m. W.NW. Goa 10 Mei Pladju verw. Marisa, 4 Mei Thameshaven verw. Mitra, 2 Mel Port Alfred verwacht. Murena, 27 te Melbourne, daarr.a Hobart. Maas, 29 v. Hamburg n. Amsterdam.- Maashaven, pass. 29 Fernando Noronha naar Victoria. Maasland, 29 te Hamburg. Manoeran, 29 210 m. O. ten Z. Malta. Mendut, 29 v. Djakarta n. Tegao. Macuba, pass. 30 Port Swettenham n. Trincomale Mentor, 29 200 m. ZW Ouessant. Modjokerto, 29 te Bremerhaven. Myonla, 29 110 m. N. ten O. Christmas eil. Noordam, 3 Mei, a. d. Hoek v. Holland verw. Oranje, 1 Mei voor IJmuiden te A'dam verw. Ondlna, 30 te Pladju, daarna Singapore. Ovula, 26 te Curacao, daarna Kingston. Oranjefontein, 29 v. Kaapstad n. Port Elizabeth Oranjestad, 30 te La Guaira. Perna, 27 te Rotterdam in Dok. Prins Fred. Willem, 30 te Detroit. Peperkust, 29 240 m. Z.ZW. Las Palmas. Rempang, 30 te Manilla. Rijnkerk, pass. 29 Sabang n. Aden. Rafaela, 29 120 m. O.NO. Cheribon. Riouw, 30 te Priok. Rita, 1 Mei te Singapore verwacht. Ruys, 29 1000 m. Z. Kaapstad. Rita. 1 te Singapore verwacht. Roebiah. 30 rede Belawan. Roggeveen, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Rijnland, 29 6S m. ZW. Finlsterre. Sinabang. pass. 29 Sabang n. Singapore. Sliedrecht. 29 v. Port de Bouc n. Mena el Ahmadl Stad Breda 1 Mel Melbourne verwacht. Stad Vlaardingen. 29 v. Vlaardingen n. Narvik. Soestdijk. 29 v. Baltimore n. Savannah. Stad Arnhem, pass. 29 Finisterre n. Port Said. Stad Maassluis. 29 v. Safi n. Vlaardingen. Saidja. 29 nog te Pladju. SaUand. 29 90 m. ZO. Madeira. Siberoet, 29 v. Singapore n. Yokohama. Slamat, 30 te Marseille. Stad Maastricht, pass. 30 Vlissingen n. Sas van Gent. Stad Schiedam. 29 90 m. ZW. Oporto. Stan vac DJirak. 30 te Sungeigerong. Straat Bah, pass. 29 Zuidp. Madagascar. Straat Banka. 30 te Yokohama. Sunetta, 29 180 m. ZW. Manilla n. Miri. Tabian. 30 v. Belawan te Colombo. Talisse. 29 v. Londen te Amsterdam. Telamon. 29 v. Le Havre n. Antwerpen. Tibia, 30 Fao verwacht daarna Balikpapan. Titus, pass. 29 Gibraltar n. Algiers. Tabinta, 29 v. Djeddah. Tankhaven II, 29 te Haiphong ten anker. Tankhaven III, 30 te Singapore. Taria, 29 520 m. O. Ceylon. Teiresias, 30 te Singapore. Tankhaven I, 30 300 m. Z.ZO. Haiphong. Taria, 30 260 m. O. Ceylon n. Rotterdam. Telamon, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Tomori, 30 260 m. W. ten N. Colombo. Tjikampek, 29 rede Panarukan. Tjiluwah, 30 te Balikpapan. Tjimenteng, 29 te Sydney. Tjipondok, 30 te Priok. Tiisadane. 29 100 m. Z. Diego Garcia. Tomini, 29 80 m. O. ten N. Aden. Van Linschoten. 29 140 m. W. ten Z. Kp. St. Vincent. Van Riebeeck, 29 v. Soerabaja n. Luwuk. Van Spilbergen. 29 95 m. ZW. Oporto. Weltevreden. 29 te Calicut. Waterman. 29 too m. N.NW. Kp. Blanco. Westerdam, 29 480 m. O ten Z. Kp. Race. Zuiderkruis. 29 510 m. W. ten Z. Lands End. Zijpenberg, pass. 20 Kp St. Vincent n. A dam. Waibalong, 29 v. Priok n. Padang. Waingapoe. 30 te Soerabaja. Woensdrecht, 29 500 m. NO. Flores. Willem Ruys. 30 600 m. W. Sabang. KLEINE VAART Advent, 29 v. Londen n. Drobak. Albatros, pas. 29 Vlissingen n. Gent. Algarve, pas. 30 Vlissingen n. Antw. Arbon, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Amoudspolder, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen Astra, pass. 29 Vlissingen n. Dublin. Hoflaan. 29 v. Bordeaux n. Bayonne. Bernard.pass. 30 Vlissingen n. Liverpool. Corsica, pass. 30 Vlissingen n. Antw. Deneb, 29 v. R'dam te Londen. Depa, pass. 29 Vlissingen n. Kopenhagen. Diligentia. 29 te Dover. Doklaan, 30 nog te Norrkoping. Dollard, verm. 30 v. Gothenburg n. Rouaan. Eemstroom. 29 v. Antw. te Vlissingen. Ellewoutsdijk. 29 v. Belfast n. Kingslynn. Fedala, 29 v. Riga n. Rotterdam. Fiducia, 29 v. Boston te Maassluis. Fr ank a II, 29 v. St. Malo te Bayonne. Frans Bohmer, 1 Mei v. Dakar te Antw. verw. Helvetia, 30 v. Vlissingen n. Middlesboro. Jo, 29 v. Colchester te Londen. Julia Mary, pas. 30 Vlissingen n. Antw. Jutland, 29 v. Gent te Kopenhagen. Kenitra, verm. 30 v. Casablanca n. Bordeaux. Kitty, pas. 29 Vlissingen n. Londen. Matthew, 29 v. Southampton te Dublin. Maureen, 30 v. R'dam te Norrkoping. Noord, 30 v. R'dam te Stanlow verw. Olive, pass. 29 Vlissingen n. Gent. Oosterburgh, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen Poortvliet. 30 v. R'dam te Port Said verw. Spora. 29 v. La Rochelle te Bayonne. Tuko, 29 v. Vlissingen n. Cork Virgo, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. I Wega, 30 v. Vlissingen n. Londen. I Wega, 29 v. Antwerpen te Vlissingen I Zwerver, 29 v. R'dam te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 11