Een Koninginnedag, die heel Velsen opmonterde Visserij-varia Kerkdiensten Oranjezon zveersprak weerbericht Kostelijke viskistenrace, vele volks spelen en overal muziek Aubade bij onderscheiding TAXI NODIG? Old Clothes New ZATERDAG 1 MEI 1954 3 IJmtiiden-W est Worst en melk Driehuis in de stemming Lantaarndover In Oud-] eisen Feest in V elsen-Noord BEL 5000 In Santpoort Jongen door vuurwerk ernstig gewond DRY CLEANING ONLY HET MISTROOSTIGE WEERBERICHT ten spijt heeft eisen gisteren bij verrassing een Koninginnedag beleefd, zo stralend, dat het vertrouwen in het befaamde Oranjezonnetje slechts nieuw en stevig voedsel kon krijgen. Het is geen groots, gezamenlijk feest geworden in deze verbrokkelde gemeente, maar niettemin zijn er enkele hoogtepunten in zijn onderdelen aan te wijzen, onderdelen, die in de ochtend uren vooral de jeugd bezig hielden en waarvan in de middag en avond ook de ouderen hun part kregen. Een intermezzo, dat aan velen voorbij moet zijn gegaan, maar dat de enigs zins plechtstatige sfeer van een ouderwetse Koninginnedag terugriep was het hoffelijke eerbetoon van de IJmuider Har monie aan de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint ter gelegenheid van diens Koninklijke onderscheiding; voor het overige is er uit elk programma van elke Oranjevereni ging buitengewoon veel vreugde gepuurd tot grote voldoe ning van de organisatoren en de muzikanten, die gisteravond enigszins grauw hun bedden hebben opgezocht en tot durende vrolijkheid van de deelnemers aan alle mogelijke en vaak haast onmogelijke spelen, waarmee op deze ene dag in het jaar de conventie voor een paar uur vastbesloten opzij wordt gezet. De zon was echter de meest gewaardeerde medewerkster aan deze dag. De zon, die het met lentebloemen omgeven ver- zetsmonument als de helling van het Stationsplein in If mui den-West bescheen, toen daar de dapperen achter hun zeep kisten raceten, zowel het besloten pleintje bij de Brederode- school in Santpoort Station, waar zich een goed deel van de meest Zuidelijke der Velsense vieringen .voltrok als het (stoffige) kermisje van Velsen Noord. Wanklanken zijn nu nauwelijks gehoord: Velsen heeft in zijn onderdelen een kostelijke dag beleefd, die aan hét eind van de avondbals velen nog te kort bleek te zijn geweest. I I ini/isf 011.Dn vf l ken- 06 overigen, zoals Dick Sickermati en IJllllliaen ^0^jCorry Molenaar, waren er meer voor de In IJmuiden-Oost heeft in de vroege assistentie^maar deden voortreffelijk weric. morgenuren de IJmuider Harmonie de langslapers gewekt. Om kwart over zeven begon de muzikale rondwandeling, die haar einde vond by het Monument op het Plein 19401945, waar de leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen en van het V.G.L.O. waren opgesteld voor de traditionele aubade, die werd uitgevoerd onder de deskundige leiding van de heer Ad. Bliim. Een talrijk en toegewijd publiek heeft er de vaderlandse liederen aange hoord. Stroperszoon Daarna zijn de jongens en meisjes in schoolverband getogen deels naar het ge meentelijk gymnasium aan de Van Hogen- dorplaan, deels naar het Patronaat aan de WiHemsbeekweg. In de filmzaal van het gymnasium hebben de kinderen genoten van een paedagogisehe filmvoorstelling, die gegeven werd door de Nationale Film dienst uit Den Haag. Naast een aardig voorprogramma werd het verhaal van „Kees, de zoon van de stroper" vertoond, een geschiedenis die zeker niet van span ning verstoken is en tevens een les inhoudt wat de jeugd wel en niet moet doen bij het vinden van explosieven. In het Patronaat heeft de R.K. toneel club „Vrij en Blij" de operette „Prinses Rosalijn" opgevoerd. Een woord van hulde aan deze dappere kleine acteurs en actri- cetjes mag niet achterwege blijven. Een woord van waardering geldt eveneens hen die voor costuums en décors hadden ge zorgd. Naar melodieën uit werken van Mozart, Schubert, Strauss en andere grote componisten wordt m deze operette de ver jaardag van een prinsesje verhaald, dat te midden van de feestvreugde door zigeuners wordt ontvoerd en Inter door kabouters naar huis wordt gebracht. „Vrij en Blij" heeft van dit stuk een sublieme vertolking gegeven. In de middaguren is een qua lengte niet in het oogvallende, wat fleurigheid betreft niet te onderschatten optocht van gecostu- meerde kinderen en padvinders door de straten van IJmuiden-Oost getrokken. De IJmuider Harmonie wees hen de weg en de Hoogoven Harmonie vormde het sluit stuk van deze optocht. Naar de tent Tegen 9 uur in de ochtend trokken de eerste rijen schoolkinderen van de drie laagste klassen van ds scholen in IJm ui- den-West naar de tent op het Marktplein, waar mevr. Van Goudzwaard al met de poppenkast klaar stond om de jeugd ruim een uur te vermaken. Ruim vijfentwintig honderd schoolkinderen heeft zij prettige uren bezorgd, want na de laagste klassen kwamen tegen elven de oudere leerlingen aan de beurt om op hun beurt te genieten van talrijke goocheltoeren en Jonas, dat kordate kereltje mei zijn grote mond. midd? sclffc de kleuters van IJmuiden-West naar-de tent te brengen. Zevenhonderd waren dat er bij elkaar. „Tom in kabouterland" was in de poppenkast te zien en voor allemaal was er, evenals voor de andere kinderen 's morgens, een versnapering. En nu we toch op het Marktplein bezig zijn. 's Avonds trokken er honderden oude ren heen om de tent te bevolken en het Zaans Kleinkunsten^emble te gaan zien. Wim Theewis wa* al e°ns eerder in IJmui- den met zijn gezelschan en ook nu weer was het zijn oDtreden. dat uitblonk. In de schetsen zette hij aardige types op de plan- Even na het middaguur trok „Wilhel- mina" al weer de setrolcn langs om ditmaal goooooooooooorv >000000000000001 De Driehuizcnsc Oranjemannen kunnen af en toe formidabel uit hun slof schie ten: onder alle schoons, dat zij de goe gemeente gisteren hebben voorgezet., was onder meer ook een stukje „volks spelen" voor de jeugd tot een jaar of tachtig. Daarbij werden de deelnemers aangezet: ten eerste om door een oude fietsvelg te kruipen, vervolgens een vrijelijk opgehangen en dus zeer be weeglijk stuk worst, staande op een tafel te verorberen en daarna gezeten op de knieën van bereidwillige mede burgers, een zuigfles te ledigen met be hulp van de speen, die zij allen in hun prille kinderjaren zo handig wisten te gebruiken. Thans ging dat al stukken minder vlot, al dient gezegd, dat er leperds bij wa ren, die de fles leeg schrokten en nog gingen huilen ook, omdat er niet meer was. Het zal inmiddels niemand verba zen, dat de deelneemsters koesterend door een zorgzame vader van de fles werden voorziende heren-deelnemers mochten hun flesje nuttigen op schoot van een tweetal bekoorlijke vrijwillig sters. Boze tongen beweren, dat men dit spelletje voortaan elke dag in de zelfde bossages achter de Driehuizer- kerkweg wil organiseren; het Oranje comité spreekt dit echter met klem tegen. Viskistenrace In de middaguren was er in Oud-IJmui- den weer die echt vooroorlogse sfeer van drukte en plezier. De zeepkisten, die in IJmuiden nu eenmaal beter viskistenrace kan worden genoemd, snorden weer van de helling bij het station tegenover hotel Augusta. Slechts twee wagens reden er mee op luchtbanden en de andere karretjes wa ren uitgerust met massieve bandjes. Pum Swier leidde het geheel weer op smakelijke wijze en de politie was er met tien man en een inspecteur om de jeugd wat in toom te houden. In totaal waren er zestien deelnemers. Bij de wagens op lucht banden werd Giel Plug winnaar en als tweede eindigde daarbij Hans Plckker. In zijn viskist werd Gerrit Wezelman eerste. Om die plaats heeft hij nog hevig strijd moeten leveren want Jan Prinsen, die als tweede eindigde en Bas Smit de derde gaven riet veel toe. Een span nende beslissingswerMriid bracht toen de uitslag. Tour de Oud IJmuiden Twintig renners in ♦ruien, korte of lange broeken en met doodgewone fietsen ston den tegen zevenen in de Kerkstraat naast elkaar om de Tour van Oud-IJmuiden te beginnen. Honderden belangstellenden wa ren vooral ki de Kerkstraat samengetroept. De oud-wielrenner Nieuwkoop loste het startschot en daarmee was een rR begon nen over een afstand van tien km., vijf maal de route Kerkstraat, Kanaalstraat. Oranjestraat, Stationsplein en Wilhelmina- kade. De eerste ronde een afstand van 2 km werd er door gejaagd met een vaartje van veertig km per uur. Vrijwel voortdurend bleven de renners bij elkaar en alleen bij het passeren van de start en finish ontspon zich telkens een snrintwed- strijd om de premies. Uiteindelijk wist J. Voorhout zich even voor de finish los te rukken en hij slaagde er in ajs eerste te eindigen. Tweede werd J. de Keijzer. derdS W. Willems Floot en vierde evenals vorig jaar H. Kool. Driehuis heeft al gauw na de opening van zijn Koninginnefeest het intieme veldje achter de Driehuizerkerkweg opge zocht. om dagr rond de tent, de ijsjes en het flesje-met-wat-er-in de da-e door te brengen. Dr. G. A. M. Hunfe'd had als voorzitter van de Oranjevereniging nauwe lijks zijn openingswoord ges-proken. of de kinderen gingen al verwoed van start voor de verschillende wedstrijden. d:e onder de dichte hagen toeschouwers zo mogelijk evenveel hilariteit verwekten a'ls onder de jonge kampvechters tussen de touwen. Er is zakgelopen, dat de kluiten in het. rond vlogen, er is met eieren gebalanceerd, dat het een aard had en het bestuur kon dan ook met een tevreden hunt de versnaperin gen uitdelen: de kinderen hebben zich ge weerd. Na de middag zijn ze weer samenge stroomd, de allerkleinsten met gezichtjes vol verwachting en de ouderen, die een poppenkast toch niet meer „je dat" vinden, maar er niettemin op den duur door ge boeid werden. „Oom Trux" had er silag van de verjaardag van mevrouw Klaassen in een aardig verhaal te verweven en hij goochelde ook al prachtig. De winnaars van de verschillende wedstrijden waren: Kleuters 46 jaar: Paul de Wijs; meisjes fi8 jaar: Hetty Imming; jongens 63: Kootje van der Plas: meisjes 810: An neke Mac Daniel; jongens 810: Dick Groen: meisjes 1012: onbekend: jongens 1012: Freek Sandbergen; meisjes 1214: Elizabeth Manten; jongens 1214: Ton van Schaik: meisjes 1416: Maria van den Berg en jongens 1416: Jan Huyboom. De grote aantrekkingskracht oefenden 30000orywx»oorv*»oooonooooooofv Tijdens de openlucht-bioscoop van gis teravond straalden de Beverwijkse gas lantaarns op het Marktplein een hinder lijke hoeveelheid licht uit over het door de jeugd hogelijk gewaardeerde film beeld. Dies besteeg een ondernemende jongeman de openbare lichtpunten, draaide ze uit en oogstte een dankbaar applaus van het publiek. De onvermoeibaren van de IJmuider Harmonie, die in de ochtend wat kleren extra hadden aangetrokken omdat het weerbericht er de vorige avond zo bars uitzag, maar in de loop van de dag deer lijk spijt van deze inpakkerij hebben gekregen, braken er gistermorgen een uurtje tussenuit om burgemeester mr. M. M. Kwint een hartelijke aubade te brengen als felicitatie bij zijn bevorde ring tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Het groene gazon voor huize Schoonenbergis in deze zonnige och tenduren geruime tijd bezet gehouden door de leden van het corps, die de on derscheiden burgemeester en zijn echt genote een aantal nummers toespeel den, waarvoor zowel mevrouw als de heer Kwint hen uitermate dankbaar waren. Het Wilhelmus besloot deze spontane geste en een koel glas bier leste de blazersdorst aan het eind een lafenis, die op het allerlaatste moment nog gehaald moest worden. Zo plotseling kwam het allemaal op. Namens het hele corps heeft de dirigent het echtpaar Kwint gecomplimenteerd met de hoge onderscheidingde officie ren van het Velsense politiecorps woon den de kleine plechtigheid bij en rond het gazon van Schoonenberghad zich al gauw een menigte belangstellenden verzameld, die het gebaar van de IJmui der Harmonie eveneens kennelijk op prijs stelde. Ringrijderij bij de Wcyman te Santpoort op Koninginnedag. Een gemiste kans! echter de spelen voor ouderen uit er is braaf gelachen om de vreemde capriolen, die het reglement de deelnemende partijen oplegde. Hier waren de resultaten: Dames: mej. Ria Hoogland; heren: Jac. Riedijk. Kleinkunst in Rex Het Rex-theater was nagenoeg vel Drie- huizenaren, toen daar gisteravond een kleinkunstprogramma werd afgewerkt, dat er ziin mocht. Truusje Koopman zor.g een aantal pittige liedjes, zichzelf met smaak op de gitaar begeleidend en mr. Max heeft de zaal verbaasd coen staan over zijn vaar dige tekenstift, die ra de pauze een aan tal carricaturen aan het publiek ontleende, waarmee de „slachtoffers" maar net, maar de zaal zeker genoegen kon nemer- Het leeuwendeel van het succes was echter voor de koningen der parodie, die zich onder de naam „de Wam a's" verschui len: dit kolderende duo heeft in sneltrein vaart alles en iedereen op dc hak genomen, en passant de reputatie van Zarah Lcano'er een geduchte knauw gevend en zichzelf niet sparend. Voorzover er nog bruikbare lach spieren na de middag over waren, ziin ze 's avonds op dit tweetal volledig versleten. Nick Godart zorgde voor een voortreffelijk accompagnement en toonde zich later een meester od de accordeon, zodat de ietwat ondermaatse conférencier, die weinig ori ginaliteit en slechts enkele baardige mop pen wist op te brenger, ietwat uit de toon viel. In de fover is na afloop een gat in de nacht gedanst. Zoals wij in onze vorige editie a" schre ven: de kinderoptocht van Oud-Velscn was weer uitermate ges!aa?d. De kwaliteit won het verreweg van de kwantiteit, maar er zijn bijzonder aardige dingen uit de bus gekomen, zoals om er twee te noemen het openingsgroepje en de aansporing tot, snellere tunnelbouw. Te twee uur waren de kinderen bij meneer Van Gameren te gast, die .elke Koninginnedag weer zijn auto's uit de garage rijdt en haar transfor meert in een toneelzaal. Het gaat, net. De humoristische goochelaar, die de kinderen beloofd was. ging echter niét. hij kon zijn gehoor niet baas, maar we nomen aan, dat dat woelige publiekje zich desondanks vermaakt heeft. Nog voor de aanvang van het jaarlijkse „Koninginnedag-défilé" langs Paleis Soestdijk heeft Koningin Juliana op de ochtend van haar verjaardag een twintigtal kinderen uit verschillende sanatoria en inrichtingen voor gebrekkigen ontvangen. De kleine pasten werden onthaald op versnaperingen, terwijl ze later van een kamer in het Paleis uit het défilé mochten gadeslaan. Op het Raadhuispleintje is des middags „ringgestoken" op de fiets. Van de meisjes en jongens won H. Boender de eerste prijs, de beste „oudere" onder de schaats bleek D. Dammers te zijn. Des avonds waren de volwassenen bijeen voor een feest in de zaal Van Gameren. Daar heeft het ca baret-variété „Luna" triomfen gevierd, niet in de laatste plaats dank zij Hansy Pallieter en haar Witte Kraaien. Helaas deed de toneel verlichting niet van ganser harte mee. maar het succes was er niet minder om. Alleen moet Hansy haar Engels eens wat oppoetsen. Har. Bak ker bleek een beschaafde lijmelaar tc zijn en ook de overige medewerkenden hebben aan deze avond vaart en vrolijkheid ge geven, zodat de bestuurders van „Oud- Velsen" tevreden kunnen zijn. Dc voorbereidingen van het bestuur van de Oranjevereniging „Velsen" voor de luis- terijke viering var. de Koninginnedag heb ben gisteren, dank zij het stralende weer. dat een goede deelgenoot in de plannen bleek te zijn, ook de inwoners van „Noord" een prachtige feestdag bezorgd; een feest dag met een veelzijdig programma, waarin de goede ontspanning een ruime plaats vond. De dag begon met de gebruikelijke op tocht van liefst 1700 schoolkinderen van alle zes lagere scholen, waarbij in de plaats van de Hoogovcr. Harmonie, die andere verplichtingen had en het missen van de vroeger zo gewaardeerde medewerking van de Harmonie „De Eendracht", nu de vol tallige Chr. Muziekvereniging „Wilhel- mnna" uit IJmuider- in mooie uniformen gestoken, met de altijd ter beschikking staande R.K. Harmonie „St. Caecilia" de marsmuziek verzorgden. De „wedloop in originele vondsten" wat de versiering aangaat, had de grootste be langstelling van de honderder., die langs de weg stonden. Eer. uitstekend geheel. Nabij gebouw "..Concordia" werd de stoet ontbonden om de leerlingen van de hoogste klassen der scholen in «fit gebouw te ont vangen voor een filmvoorstelling met een uitgezocht programma, dat- ook hier met de hoofdfilm. „Kees. de zoon van de stro per" bovendien paedagogisehe waarde bezat. In het Hervormd wijkhuis aan de Dijck- mansstraat kwamen de leerlingen van de eerste klassen bijeen voor een poppenkast- vertoning over Jan Klaassen. die op Ko ninginnedag in plaats van oranje sokken, rode sokken wilde dragen. 's Middags werden beide voorstellingen herhaald, res pectievelijk voor de derde en vierde klas sen in „Concordia" en voor de tweede klassen in het wijkhuis. Schoolvoetbal Op het „Rooswijk"-terrein werd een schoolvoetbalkamp gehouden, waarvoor vele ouders belangstelling hadden. De St. Josephschool, die deze week de Paasschool- voetbalcom petitie won. was de favoriet en dit bleek al in de eerste wedstrijd tegen de Da Costa-school, die met 11-0 werd ge wonnen. C.V.O.-school tegen Watervliet- school eindigde in 3-0. Met een fraaie, grote beker als inzet werd de St. Josephschool in de strijd tegen de C.V.O.-school met 6-0 winnaar. In de wedstrijd van Hoogovens- tegen Papierfabriekspersoneel was de Mekog- ploeg onbetwist de sterkste, zowel technisch als tactisch kwam Papierfabriek veel te kort en ze verloor dan ook met 5-2, zodat de andere mooie beker naar het Hoogoven- bedrijf ging. In de Coymansstraat waren inmiddels de volksspelen begonnen, waarvoor veel animo was en onder anderen de sterksten in hardlopen en de handigsten met ring steken de uitgeloofde prijzen bezorgden. Hoogstaand Dank zij de geste van de directie van de papierfabriek haar gebouw ,.Con<xwdia' de gehele dag af te sitaan aan de Oranjever eniging. kon zij haar leden 's avonds een tweetal uitvoeringen aanbieden van een bont programma, verzorgd door de Chr. Kunst- en Ontspanningsorganisatie „Con Spirito" uit Amsterdam met ruim vijftig medewerkenden. Geïnspireerd op de viering van 30 April in stede van 5 Mei. waaraan Velsens ge meentebestuur terecht wil blijven vasthou den ondanks de hogere beschikking, hield ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA Bcata Kabasindi, de twaalfjarige leerling van een kloosterschool te Entebbe (Oegan da), mocht Koningin Elizabeth een mand bloemen aanbieden. Sir Andrew Cohen, gouverneur van Oeganda, sloeg het tafreeltje geamuseerd gade. Prijzen van Vrijdag: Gr.tong 1,74-1.60, gr.m. tong 1.70-1,62, kl.m. tong 1,90-1.70, kl. tong I 1,70-1,44. kl. tong II 1,30-1.28, tarbot I 2.00-1.80 per 1 kg. Kl.m. schol 43, kl. schol I 35, kl. schol II 25-8. schar 12-8. wijting 12.50 per 50 kg. Aanvoer van Vrijdag: 23 kisten tong en tarbot, 35 schol, 11 schar, 8 wijting. 3 diversen, totaal 80 kisten. Besommingen van Vrijdag: UK44 f 580, TX51 f 1900. de heer P. Koelmans, voorzitter, een in leiding. Hij zette daarbij duidelijk uiteen, dat de Koningin het regeringsbesluit niet heeft willen beïnvloeden, waaruit hij vast stelde, dat in Nederland de democratische vrijheid gelukkig bewaard is gebleven. Nadat het volkslied was gezangen, maak ten de talrijke aanwezigen kennis met het uit vijftien personen bestaande kamer orkest in de voor amateurs zeer verdien stelijke uitvoering van de Ouverture Pique dame van Frans von Suppé en later in O. Frühling, was bist du schön" van Wald- teufel. De declamatrice Hannie van Ingen Schenau was voortreffelijk in „De Hoek- sema's", maar bijzonder was het uitsteken de dubbelmannen kwartet, dat met begaaf de zang van „O, Pepita" (A. Müller), „Het loze vissertje" (W. v. Boxel) en „Mamma, wil een man hè" (Lex Karsemeyer) dave rend succes oogstte. De bariton-solist Fred Bon-gers met show ensemble „Hollands Glorie" en „Holland, je vlag neem ik mee" kreeg wegens de uitvoering niet minder bijval. Het publiek heeft overigens kostelijk ge reageerd op de vlot gespeelde klucht van Joh. Blaaser „Gevecht met drie vrouwen". Mede wegens de gelegenheid om vader landse liederen mee te zingen, heeft het publiek een beschaafde en hoogstaande ontspanningsavond gehad. Ook in Santpoort is Koninginnedag ge vierd met vele attracties voor de jeugd. Begunstigd door het prachtige weer kon den de programma's voor de beide dorps kernen geheel tot hun recht komen. IV asophangen In Santpoort-Station werden op het plein van de Brederodeschool wedstrijden ge houden voor jongens en meisjes van fi tot 12 jaar. Niet alleen de leerlingen van deze school, ook kinderen van andere scholen konden meedoen. Voor de kleintjes was er een wedloop met hindernissen. Van de meisjes won Margot Reiienga; van de jongens Kees Schippers. De meisjes van de derde klas toonden zich al hele huismoedertjes bij het ophangen, van de was; die van de vierde bij het tafeldekken. Winnaars wer den respectievelijk Ina Zwiersen en Ina Oberman. De jongens van deze twee klas sen vochten om de eer bij het zaklopen. Eerste prijzen waren voor Pim Posthumus en Jan Krokkee. De vijfde en zesde klas sen hielden wedstrijden in hindernislopen. Corrv v. d. Maat en Fred Beun kwamen als eersten aan. In de Toorts genoten de kleuters van een „fijn" filmprogramma. Zij werden onthaald op mooie tekenfilms, vol bekende figuren als de beertjes en Pinochio; waartussen- door voor ieder een tractatie was. welke de stemming nog aanzienlijk verhoogde. Lange stoet In Sant poort-dorp vormden een kleine 1500 kinderen in schoolverband een ge- costumeerde optocht, welke bijzonder ge slaagd genoemd mag worden. Het stralen de zonnetje zette het geheel in een gouden glans, ook de gezichtjes van de kinderen. Het was een bonte verzameling van sprook jes en wat verder in de kindersfeer thuis hoort. Voor de wedstrijden voor ouderen, die in het dorp gehouden zijn, bestond uiter mate veel belangstelling, vooral bij het nummer „raak de man" dat menig lach salvo deed opklinken. Dit zelfde was ook het geval bij het touwtrekken. Het bestuur kan dan ook met grote voldoening op een geslaagd volksfeest terugzien. De winnaars: „Touwtrekken" heren, le prijs D. Uitendaal en J. Markerink. In de wedstrijd „raak de man" was de handigste N. van Gelder. Het amusante „ballontrappen dames" werd door Alie Boesman gewonnen en bij het ballontrappen voor oudere dames won mej. Wichert de eerste prijs. Van de heren was de beste ballontrapper P. Uitendaal. Behendigheidswedstrijd meisjes: Annie van Kuveren. Behendigheidswedstrijd voor jongens M. v. d. Vaart. Autopedrace voor meisjes: Thea van Wijngaarden. Autopedrace jongens Jaap Zeininga. Variété-program ma Gisteravond is in het Burgemeester Rij- kenspark een zeer geslaagd variété-pro gramma opgevoerd, waaraan onder meer medewerking werd verleend door Corry Deniese als cabaretière; Mabesta met sprekende pop en als goochelaar en Jos Boer in enkele sketches. Cor de Rooy ver zorgde het muzikale gedeelte, terwijl de conférence werd verzorgd door Buziau Jr., zoon van de welbekende oude Buz. Als tweede avondattractie verzorgde de Oranje-Vereniging „Santpoort Dorp" een druk bezochte openlucht-filmvoor- stelling op het plein van de Adolf van Nas- sauschool. De plaatselijke foto- en kino- handelaar Schutte nam op voortreffelijke wijze het technische gedeelte voor zijn re kening. Er werd een bont programma ver toond van zowel culturele als amusement filmpjes. Koninginnedag heeft in de hoofdstad een onprettig verloop gehad voor een 13-jarige scholier. Uitgerust met een flinke hoeveel heid voetzoekers, vuurwerk en rotjes, die zijn broekzakken deden uitpuilen, ging de jongen de oude binnenstad in om op zijn manier met lawaai de verjaardag van onze Landsvrouwe te vieren. Maar nadat hij voorbijgangers met onverwachte knallen de schrik op het lijf had gejaagd, werd hij zelf de dupe van zijn vuurwerk. Bij de nadering van een politieagent stak hij een voetzoeker, -.\ aarvan de lont reeds brandde, in zijn zak terug. Een seconde later kwam de gehele vur.riading in zijn broekzak met een donderende knal tot ontploffing. Ijlings toegesnelde voorbijgangers scheur den de jongen haastig zijn brandende kle ding van het lichaam, waarna hij met grote brandwonden aan buik en reebter- bovenbeen enkele minuten later het vlak bij zijnde Binnengasthuis werd binnen gedragen. Daar moest hij ter verpleging worden opgenomen. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN' 10 TELEFOON 4888 Zondag 2 Mei IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk. Kanaalstraat, 10 -uur: ds. D. C. van Wijngaarden; 17 uur: ds. L. Lagerweij (Den Haag). Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer W. Mulder. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. R. D. Beukema; 15 en 17 uur: ds C. W. Thijs. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 1630 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Gemeente Gods. 10 uur: voorbereiding avondmaal, door J. Jeningam, in Cultu reel gebouw, zaal 3. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen. lentedienst .Zon dagschool. Oud-Katholieke Kerk. 8 uur: Vroegmis; 10 uur: Hoogmis; 19 uur: Vespers: Dins dag en Donderdag 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingssamen komst; 16.30 uur: Jeugddienst; 19 uur: Openluchtsamenkomst; 20 uur: Verlos singssamenkomst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk. Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout (H. Doop); 19 uur: ds. G. Wassenaar. Geref. Kerk. Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1. 10 uur: mevr. Calkoen. Evangelisatiekapel „Elon", Varenius- straat, 10 uur: S. J. Posman van Haar lem. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 9.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk. Engelmunduskerk,- 10 uur: ds. H. P. Huisman, 19 uur: ds. L. Brink, onderwerp: „Is eenheid der kerk mogelijk". Wijkgebouw (Torenstraat 2), Zaterdag 19.45 uur, avondgebed: Zondag 10.15 uur: Jeugdkapel, voorganger de heer J. Bergsma. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. L. Brink; 19 uur: ds. H. P. Huisman: Woensdag 5 Mei, 20 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Vrije Evang. „F.manuel", gem. ontsp.- Ickaal, Van Diepenstraat, 10 uur, evan gelist Th. Dikkes van Leiden. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente. Grote Kerk. 10 uur: ds. J. O. Norel, H. Doop: 19 uur: Jeugddienst, ds. J. de Groot van Apel doorn. Ned. Herv. Gemeente. Populierenlaan, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Ned. Herv. Gemeente. Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: mevr. Olivierse. Geref. Kerk. Moensplein. 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijzinnig Herv., Prinsesselaan, 10 uur: mevr. Kalkoen van Velsen. Maranatha, 10 en 19 uur: de heer J. Se- vensma van Amsterdam. Leger des Heils. Jan Alsweg 32. 10 uur: Heiligingsbijeenkomst, 12 uur: Zondags school, 17 uur: Kindersamenkomst. 19.15 uur: Openluchtmeeting, 20 uur: Verlos singsbijeenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, 10 uur: ds. J. Wiersma. CASTRICUM: Ned. Herv. Gemeente, 9.15 uur: Kerke- raadsdienst. ds. L. Cannegieter. Geref. Kerk. 10 uur: ds. A. A. Leen- houts, 17 uur: ds. A. A. Leenhouts. Ned. Herv. Evang. Ver.. 10.30 uur: ds. Langman van Amsterdam. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk. 10.30 uur: ds. D. ter Steeege. H. Doop; 18.45 uur: Bijzondere kerkdienst, prof. dr. M. A. Beek van Amsterdam: „Wat zegt de bijbel van de cultuur"; 18.4519 uur: zangdienst „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. Jeugdhuis, 10.30 uur: Jonge Jeugd Kerk, de heer G. J. Kwakkel van Santpoort- Station. Doopsgezinde Gemeente, bovenzaal jeugdhuis bij Ned. Herv. Kerk te Sant poort, 19.30 uur: ds. W. Veen. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. K. Feen- stra van Klundert. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 3 p.m. Evensong, rev. E. C. Elton.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 5