Conferentie over Indochina kan nog deze week beginnen Nederland rouwt Weerbericht Nieuwe aanval op Dien Bien Phoe Jaapje Klerk uit Spaarne opgehaald Vietnam en Vietminh zullen beide deelnemen Israël zal geen Amerikaanse „inmenging" dulden v e l s e r Haarlems Dagblad Fransen zetten alle zeilen bij Opschudding in de haven van Sydney Knowland acht Dulles' missie niet mislukt Handel Oost-West neigt naar verruiming Boodschap aan de jeugd Labour steunt E.V.G. en Duitse herbewapening Het woord is aan Brits overleg met de K.S.G. in Londen Surveillerende agent zag lijkje drijven nh 68e JAARGANG No 250 DINSDAG 4 MEI 1954 298e JAARGANG No 98 München" en „Genève" Knaapje mobiliseerde torpedojager Engeland beveiligt zich tegen overstromingen Suggestie over immigratie-beperking afgewezen Help de ontheemden Geschil over KLM-vluchten op Johannesburg Westelijke stelling gevallen „Enige voortgang" hij het olie overleg in Teheran Weerrapport ïc 5. Bureaux: Kennemerlaan 186,Telef. Adm. 5457. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (niet voor adv. en abonn.), Haarlem: Gr. Houtstr. 93 alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6..50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Genève) Op de Aziatische conferentie van de ne gentien. voor de zesde maal in vergadering hijeen, hebben de vertegenwoordigers van Noord- en Zuid-Korea tijdens de algemene beschouwingen in tweede termijn de degens gekruist, waarna een Griek het Zuiden is bijgevallen en een Chinees het Noorden. De Canadese minister van Buitenlandse Zaken Pearson zal vanmiddag het woord voeren evenals mr. Luns. De Zuid-Korcaan, die eerst betrekkelijk gematigd voor de dag is gekomen, heeft thans blijkbaar een aan sporing van Syngman Rhee gekregen en is derhalve scherp van leer getrokken tegen het Noord-Koreaanse voorstel om verkie zingen in heel Korea te houden. Intussen zetten de Fransen alle zeilen bij om het Indochinese overleg zo spoedig mogelijk op gang te brengen.Men verwacht in Franse kringen dat het gesprek nog deze week zal beginnen. Bidault, Eden en Bedell Smith Dulles' plaatsvervanger hebben met de Vietnam-minister Dinh ge confereerd. Na afloop daarvan is een com muniqué uitgegeven, waaruit blijkt dat overeenstemming is bereikt over de deel neming van Vietnam en Vietminh aan het Indochinese overleg onder voorbehoud, dat de deelneming van Vietminh niet de juridische erkenning van dit bewind in houdt. Men gelooft in het Franse kamp dat de Nationale Vergadering in Parii's de regering niet zal binden. De voorzitter van de com missie voor Buitenlandse Zaken van de Nationale Vergadering, de socialistische oud-minister Maver. heeft in Genève met Bidault geluncht. Het gesnrek tussen deze twee zou vriendschappelijk ziin verlopen en Bidault zou niet meer van plan zijn naar Parijs te gaan, omdat er geen vrees meer bestaat dat het parlement een spaak in het wiel der regering zou steken. (U.P.-Reuter) De Westelijke mogend heden wachten thans op een eerste officiële aanduiding van de kant der Vietminh met betrekking tot hun voorwaarden voor een bestand in Indochina. Men verwacht dat de Vietminh-delegatie vandaag in Genève zal arriveren. Met hun komst zal het ge hele gezelschap dat aan de belangrijke onderhandelingen rwe- Indochina zal deel nemen compleet zijn. De delegatie, die on der leiding staat van waarnemend minis ter-president Pham Van Dong. is via Mos kou en Oost-Berlijn heden aangekomen. In Westelijke kringen werd verklaard dat de eerste stap van het Westen bij de onderhandelingen over Indochina waar schijnlijk zal bestaan in een aandringen op een onmiddellijk staken van het vuren op menselijke overwegingen, n.l. om de ge legenheid te openen de gewonden uit Dien Bien Phoe te evacueren. Sedert het begin van de conferentie op 26 April hebben de communisten het stil zwijgen bewaard over hun voorwaarden met betrekking tot het stopzetten van het acht jaar oude conflict.Klaarblijkelijk moet deze houding ten dele worden toegeschre ven aan de opvatting dat de tijd een ele ment is dat de communistische positie bij het onderhandelen ten goede komt en dat in het bijzonder de val van Dien Bien Phoe een geschikt ogenblik zal zijn om de kaar ten op tafel te leggen. Verrassing van Molotov? Onder de Westelijke diplomaten heerst de overtuiging dat de Russische minister van Buitenlandse Zaken Molotov bezig is het een of andere verrassende voorstel voor het Indochinese conflict voor te bereiden Woensdag Mei, Bevrijdingsdag, zullen onze bureaux na 1 uur ge sloten zijn. Ons blad zal die dag op een vroeger uur verschijnen. SYDNEY (Reuter) Een Australisch jongetje, een van de tienduizend Australi sche bezoekers aan de thans in de haven van Sydney liggende Amerikaanse torpedo- bootjager „Obannon", zag kans, na aan boord te zijn gekomen en zich naar de brug begeven te hebben, aldaar het volgende aan te richten: Hij begon met het algemene alarmstelsel in werking te stellen, waarmede de gehele bemanning wordt opgeroepen de gevechts stellingen in te nemen. Verheugd over het welslagen hiervan, stelde het ventje het sein in werking, waarmede wordt gewaar schuwd voor aanvallen met atoomwapens. Daarna achtte hij het het geschiktste ogen blik om de scheepstelegraaf op „volle kracht vooruit" te zetten, tot uiterste ver bazing van het dienstdoende machine- kamerpersoneel (de „Obannon" lag langs zijde gemeerd). Vervolgens achtte het kereltje het tijd om de schcepsfluit in wer king te stellen, om zich vervolgens geest driftig te wijden aan het „zenden van een boodschap" met de seinlamp aan het even eens voor anker liggende Amerikaanse vliegdekschip „Taraw". Hij ging geheel in laatstgenoemde bezigheid op, toen de offi cier van de dekdienst de brug kwam opge sneld om een onderzoek in te stellen naar de buitengewone activiteit. Het jongetje is daarop ijlings, en onder geleide, van schip naar wal gebracht. een voorstel dat ten doel zou hebben de Westelijke geallieerden uit hun evenwicht te brengen. Volgens radio-Moskou is negentig pro cent van het gehele grondgebied van Viet nam, een der drie staten van Indochina, in handen van de Vietmmh-opstandelingen. De radio leverde commentaar op de toe lating van een Vietminh-delegatie. „Voor een rechtvaardige beslissing te Genève is het nodig, dat men rijt feit góed voor ogen houdt", aldus de radio. Een nieuw punt dat mogelijk tot uitstel van het begin der onderhandelingen kan leiden, kwam tot uiting op een persconfe rentie, die georganiseerd was door de dele gatie der Chinese communisten. Een Chi nese woordvoerder verklaarde daarbij dat Peking-China zich bij Rusland gevoegd had met een gezamenlijke uitnodiging aan het régime van Ho Tsji-Minh om deel te nemen aan de conferentie over Indochina. Het is mogelijk dat de Verenigde Staten hiertegen in het geweer zullen komen, om dat de Amerikanen van stonde af aan af wijzend hebben gestaan tot 't verlenen van de status van „grote mogendheid" aan com- munsitisch China naast de „inviterende" mogendheden de Verenigde Staten, Rus land, Groot-Brittannië en Frankrijk. Tafel-vormen Uit Franse bron is vernomen, dat afge vaardigden, na Maandag de voordelen van ronde, vierkante, ovale of andersvormige tafels te hebben besproken, zich uiteinde lijk hebben uitgesproken voor een „V"- vormige tafel bij de bespreking van de Indochinese kwestie. De minister van Buitenlandse Zaken van communistisch China, Tsjoe En-Lai, intro duceerde een nieuwe tactiek ten opzichte van de hopeloos verwarde besprekingen over Korea. Hij hernieuwde de klacht dat de Verenigde Staten meer dan 48.000 Chi nees-communistische en Noord-Koreaanse krijgsgevangenen vasthouden en gedwon gen hadden dienst te nemen in het leger. Tsjoe En-Lai stelde een uit drie punten bestaand plan aan de orde, strekkend tot het repatriëren van deze gevangenen. Een Amerikaanse woordvoerder verwierp dit voorstel prompt in termen die geen on zekerheid lieten. KINGS LYNN (Reuter) In het laag gelegen gebied om de Washbay aan de Britse Oostkust zal een kanaal van zestig kilometer worden gegraven om het land tegen overstromingen te beveiliger,. Bij hoge waterstand in de rivieren in dit ge bied zal door het kanaal water naar zee worden afgevoerd. Over het kanaal zullen vijftig verkeersbruggen en vier spoorbrug gen worden gebouwd. De kosten van het plan, dat in zeven jaar voltooid moet zijn, zullen zeventig millioen gulden bedragen. In de komende twee maanden zal een aan vang met de uitvoering van het project worden gemaakt. V.S. moeten desnoods alleen handelen WASHINGTON (Reuter) De repu blikeinse fractieleider in de Amerikaanse Senaat, Knowland, heeft te Washington verklaard, dat hij Dulles' missie naar Ge nève niet als een mislukking beschouwt. ,.Ik geloof", zo zeide hij, „dat het een zen ding van geweldige waarde voor de V.S. was. Wij hebben kunnen constateren, wel ke verbondenen bereid ziin aan te treden, en op wie wij kunnen rekenen". Knowland deelde mee, dat hij in de Se naat een actie zou leiden om Amerikaanse troepen naar Indochina te zenden, als pre sident Eisenhower dit nodig zou oordelen. Hij was van oordeel, dat de Fransen en de Britten te Genève bereid zijn over een „München" in het Verre Oosten te onder handelen door te wijken voor de commu nistische druk. De senator achtte een doel treffend stelsel voor collectieve beveiliging in het Stille-Oceaaangebied noodzakelijk, waardoor een „verder opdringen van de communisten" zou kunnen worden voor komen. Het verdrag zou tot stand moeten worden gebracht met of zonder de Britten. Het is ondenkbaar, aldus Knowland, dat ds premier van een ander land de macht zou hebben om de V.S. te vertellen wat zij moeten doen. Tevoren zouden „onze zoge naamde bondgenoten" te kennen moeten geven, hoever zij willen gaan met collec tief optreden, doch „wij moeten handelen, welk standpunt zij ook mogen innemen". GENèVE (Reuter) De secretaris van de economische commissie voor Europa (E.C.E.) van de UNO, de Zweed Gunnar Myrdal, heeft een toeneming in de komende twaalf maanden voorspeld van de handel tussen Oost en West als gevolg van de niet-openbare besprekingen over dat han delsverkeer, welke Maandag zijn geëindigd. Aan de besprekingen namen deskundigen uit 25 landen deel. Myrdal zeide, dat zonder uitzondering alle deelnemers de wil toon den de hinderpalen, welke zich in hun handelsbetrekkingen hebben voorgedaan, te doen verdwijnen. Uit de bijeenkomst is volgens Myrdal gebleken, dat iater verdere besprekingen nodig zijn. Myrdal is voor nemens aan de betrokken landen te vragen, of dit jaar een bijeenkomst moet worden georganiseerd van de intergouvernementele commissie voor de ontwikkeling van de handel. JERUZALEM (United Press) Israel heeft de Verenigde Staten gisteren beticht van „ongerechtvaardigde inmenging" in zijn interne aangelegenheden en laten we ten dat de Amerikaanse pogingen om de Israëlische politiek van onbeperkte immi gratie te betwisten leiden kan tot een „ern stige spanning" in de betrekkingen tussen de beide landen. De zaakgelastigde der V.S., Francis Rus sell, werd verzocht zich van Tel Aviv naar Jeruzalem te begeven. Daar kreeg hij te horen: „Het recht van elke Jood om, naar Israel te emigreren is een fundamenteel beginsel van Israëlische politiek en wet geving". Het protest kwam op een ogenblik waar op de autoriteiten van de Jewish Agency, die de Israëlische immigratiepolitiek in handen hebben, mededeelden dat nieuwe maatregelen in voorbereiding waren om het aantal Amerikaanse jongelieden dat naar Israel wil emigreren uit te breiden „als antwoord op de verklaring van By- roade". Een zegsman van het Israëlische minis terie van Buitenlandse Zaken verklaarde bij het aankondigen van het protest, dat dit het gevolg was van de suggestie, ver leden week door de Amerikaanse onder minister van Buitenlandse Zaken Henry Byroade gedaan, n.l. dat Israel zijn Ara bische buren de verzekering zou geven dat de Joodse massa-immigratie in Israel een einde had genomen. Byroade lanceerde dit plan toen hij commentaar leverde op Ara bische vrees ten opzichte van Joodse ex pansionistische tendenzen, welke naar zijn mening toegeschreven moesten worden aan de ongelimiteerde immigratiepolitiek. Het Israëlische protest bevat het verwijt Foto genomen op de Erebegraafplaats te Overvéen van een „ongerechtvaardigde inmenging in zaken die zuiver tot de zorg van Israel behoren en ondergeschikt zijn aan het eigen souvereine oordeel" van deze staat. In welingelichte kringen werd verklaard dat Israëlische leiders hun vrienden in de republikeinse en de democratische partij hebben opgewekt de kwestie met het Ame rikaanse departement van Buitenlandse Zaken op te nemen. Als voorzitter van de Nationale Commis sie voor de Vluchtelingenhulp heeft de heer L. Neher een boodschap aan de jeugd gericht. Deze boodschap is vandaag uitge reikt aan deputaties van 300 scholen en 200 jeugdgroepen tijdens een herdenkings samenkomst op het Binnenhof te Den Haag. In deze boodschap wordt onder meer ge zegd: „De herdenking op 4 Mei moet staan in het teken van eerbied voor degenen, die voor een hoog doel zware offers wilden en durfden brengen en tevens van deernis met de velen, die persoonlijk leed te dragen kregen, omdat hun dierbaren in de strijd voor het hoge doel zijn gevallen. De grond- slagen voor deze herdenking nopen tot een belofte om naar vermogen te streven naar en te werken voor het wegnemen of het verzachten van het leed van onze mede mensen, die nog onder de gevolgen van oorlog en onderdrukking lijden. Zeer veel is reeds en wordt nog steeds gedaan om de honderdduizenden vluchtelingen te helnen. die van huis en haard zijn verdreven. Toch is er nog een ontzaglijke taak te verrichten, voordat aan al deze uitgestotenen weer een menswaardig bestaan zal zijn ver zekerd. Hieraan mede te helpen is een doel, waarvoor de Nederlandse jeugd op deze herdenkingsdag de innei'lijke belofte moge afleggen dat zij zich daaraan met overtui ging en enthousiasme zal wijden". LONDEN. U.P./Reuter).Het nationale bestuur van de Britse Labourpartij heeft zijn officiële goedkeuring gehecht aan her bewapening van Duitsland binnen het ka der van het Europese leger, dit ondanks het toenemend aantal stemmen dat zich in de partij hiertegen verheft. In de verklaring werd aangegeven dat een dergelijke heibewapening binnen het kader van het Europese leger diende te ge schieden en dat Groot-Brittannië zich zo nauw mogelijk met de EVG zou moeten as sociëren. Dit is het standpunt dat ook wordt in genomen door de regering-Churchill, die zich heeft uitgesproken voor de toevoeging van een Brtise pantserdivisie aan 't Euro pese leger Dit laatste vindt blijkens ge noemde verklaring ook instemming bij het Labour-partij bestuur. Politici bestempelden de verklaring als „buitengewoon belangrijk". Zij zou duide lijk laten blijken, dat de officiële leiding van de Labourpartij onder Attlee „vast besloten is haar gezag in dit twistpunt weer te doen gelden". Overleg \IalanDr. I)rees JOHANNESBURG (United Press) Dr. Drees, de Nederlandse premier, en zijn Zuid-Afrikaanse ambtgenoot dr. D. Malan, streven naar een oplossing van het Neder landsZuid-Afrikaanse luchtvaartgeschil. Zuid-Afrika wenst vermindering van het aantal KLM-vluchten naar Johannesburg. Premier Malan heeft nu geantwoord op een voorstel van premier Drees inzake het openen van nieuwe onderhandelingen. Malan hoopt naar verluidt, dat die onder handelingen omstreeks Juli resultaat zullen opleveren. De S.AS. en de Israëlische luchtvaart maatschappij. eveneens gevaar lopend, vol gen de ontwikkelingen met grote belang stelling. HANOI (Reuter/AFP) Het Franse opperbevel in Indochina heeft bekend ge maakt, dat de belegeraars van Dien Rien Phoe vannacht een Westelijke stelling van het belegerde bolwerk na een massale stormloop hebben veroverd. Franse bom menwerpers hebben opnieuw luchtdoel geschut van de Vietminh rondom het j fort en vrachtwagens der communisten in j Tonkin gebombardeerd, aldus de Franse legerleiding. HET BELEG VAN DIEN-BIEN- PHO DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Antoine Rivarol: Het is een verschrikkelijk voor recht: niets te hebben gedaan, maar men moet er geen misbruik van maken. Het is Maandag rustig geweest rondom de vesting. Het slechte weer verhinderde het optreden van de Franse luchtmacht vrijwel geheel. Desondanks konden ver sterkingen worden neergeworpen voor de belegerden. Het schijnt, dat de belege raars van het slechte weer gebruik maken om nieuwe loopgraven te maken naar hun doel vanuit de pasveroverde stellingen. Naar een officiële woordvoerder heeft verklaard, is het Franse vliegdekschip „Bois Belleau", dat onlangs van de Ver enigde Staten is geleend, op de rede van Haiohong aangekomen. Het Franse opperbevel heeft plannen bekend gemaakt voor een massaal afwer pen van vrijwilligers boven Dien Bien Phoe. NEW YORK (Reuter) De V.S. zullen op verzoek van de Franse regering voor de tweede maal Franse parachutisten per vliegtuig naar Indochina brengen, aldus hebben ambtenaren van het Amerikaanse departement van Defensie medegedeeld. Deze tweede vlucht zal waarschijnlijk deze week nog plaats vinden. Men wilde geen bijzonderheden mededelen over het aantal vliegtuigen dat gebruikt zal wor den. het aantal troepen dat zal worden overgebracht en de route die de vliegtui gen zullen volgen. De versterkingen zijn bestemd voor het front in Indochina. Over Dien Bien Phoe werd niet gesproken. Een speciale correspondent te Hanoi uit in ,.Le Monde" de veronderstelling, dat de Vietminh, die volgens hem reeds se dert enkele weken over voldoende mid delen beschikt om Dien Bien Phoe de be slissende slag toe te brengen, met opzet het garnizoen van deze vesting „spaart" om op de conferentie in Genève over een onderhandelingsobject te beschikken. Een woordvoerder van de Franse leger leiding heeft te Hanoi medegedeeld dat de Vietminh Dien Bien Phoe in de nacht van Zondag op Maandag niet heeft aangeval len vanwege de „uiterst zware verliezen", die de communisten bij hun grote aanval van Zaterdagavond geleden hebben. De enige vrouw in Dien Bien Phoe, de 29-jarige verpleegster Geneviève Ter- raube, is onderscheiden met het Legioen van Eer, een der hoogste Franse onder scheidingen. De onderscheiding werd haar overhandigd door generaal de Castries, de hevelhebber van de belegerde vesting. Hij had haar enige dagen geleden voor deze onderscheiding voorgedragen, gezien haar moed en toewijding bij de verpleging van gewonden en stervenden. Geneviève Terraube, een verpleegster bij de Franse luchtmacht, moest in Dien Bien Phoe achterblijven, toen de Franse vlieg tuigen niet meer bij het fort konden lan den. LONDEN. (Reuter/AFP) De onder staatssecretaris van 't Britse ministerie van Buitenlandse Zaken Arthur Dodds-Parker heeft medegedeeld, dat Jean Monnct, pre sident van de Hoge Autoriteit der Europe se Kolen- en Staalgemeenschap, een uitno diging heeft aanvaard naar Londen te komen voor het voeren van besprekingen over samenwerking van Groot-Brittannië met de gemeenschap. Op 29 April heeft Sir Cecil Weir, de Britse vertegenwoordiger te Luxemburg, Jean Monnet uitgenodigd naar Londen te komen, om „te bespreken, welke de juiste vorm is, die de toekomstige band tussen Groot-Brittannië en de gemeenschap zou kunnen aannemen". In bevoegde Britse kringen wijst men er op, dat deze formule in het geheel niet betekent, dat Groot-Brit tannië de verplichting op zich heeft geno men, te onderhandelen over een formele overeenkomst, wel dat het bereid is de mogelijkheid daarvan te bespreken, Dodds-Parker deelde in het Lagerhuis mede: „Wij hebben ons zelf in dit stadium tot niets verplicht. Monnet erkent, dat het voor Groot-Brittannië onmogelijk is een vorm van verbinding aan te gaan, welke ook maar enige overdracht van souvereini- teit aan een supranationale instelling met zich zou brengen". Hedenmorgen omstreeks half vijf ont dekte een surveillerende agent van de Haarlemse politie in het water van he* Zuider Buitenspaarne ten Noorden van de Buitenrustbrug een kinderlijkje. Toen men het uit het water had opgehaald bleek het het stoffelijk overschot te zijn van het sinds 18 April vermiste Haarlemse jonge tje Jaapje Klerk, uit de Rustenburger laan. Direct nadat de ouders op eerste Paas dag, des avonds aangifte van de vermis sing van hun 4'..-jarig zoontje hadden ge daan stelde de politie met behulp van een speurhond een onderzoek in en vervolgens hield men zich bezig met het dreggen in het Zuider Buitenspaarne, bij de bouwput ten aan de Schalkwijkerweg. Zonder re sultaat overigens. Men riep de hulp in van een aantal telepathen, die vrijwel allen een andere oorzaak voor de verdwijning van het jongetje noemden en na de versprei ding van het signalement van Jaapje Klerk kwamen van alle kanten berichten binnen van personen, die meenden, de jongen in gezelschap van een man in een auto te hebben gezien. Ruim twee weken heeft de politie zich bezig gehouden met het nagaan van alle berichten, hoe vaag ook en dit heeft bij velen de indruk gewekt, dat Jaapje ont voerd zou zijn. Ten onrechte overigens, maar de Haar lemse politie, die in deze zaak nauw sa mengewerkt heeft met de criminele voor lichtingsdienst en Rijksidentificatiedienst, wilde geen enkele aanwijzing veronacht zamen. Hoe het ook zij, de vondst van heden morgen heeft aan alle onzekerheid een einde gemaakt. Het grote medeleven, dat de ouders van Jaapje Klerk uit alle delen van het land hebben ontvangen moge hen tot steun zijn in dit zware verlies. Het lijkje van de jongen is naar het Grote Gasthuis overgebracht voor de schouw, welke heeft uitgewezen dat de dood inderdaad door verdrinking is ver oorzaakt. LONDEN (Reuter) De minister van Staat. Selwyn Lloyd, heeft Maandag in het Lagerhuis molding gemaakt van „enige voortgang" in de BritsPerzische oliebe sprekingen, welke te Teheran worden ge voerd. De Anglo Iranian Oil Company" heeft de aanspraak op schadevergoeding voor het verlies van winstmogelijkheid als gevolg van de nationalisatie van de Perzi sche olie laten vallen, zo verklaarde, naar Agence France Presse meldt, een bevoegde persoonlijkheid van de Perzische delegatie op de olieconferentie. (van hedenmorgen 7 uur) en, a - weers- E 2 E I II toestand x2 2' Stockholm geheel bevt O 4 7 0,3 Oslo geheel bew. NO 5 7 6 Kopenhagen zwaar bew ONO 12 11 1 Amsterdam mist Z 2 11 1 Londen regen WNW 4 10 4 Luxemburg half bew. WZW 2 10 2 Parijs regen WZW 7 13 2 Bordeaux regenbui NW 8 13 9 Grenoble regen ZZW 1 12 12 Nice zwaar bew NW 2 20 0 Genève zwaar bew Z 2 13 4 Zürich regen ZO 2 9 1 Locarno geheel bew ZW 4 10 40 Berlijn geheel bew Z 2 15 0 Frankfort half bew WZW 4 15 0 München regen WZW 2 6 19 Ajaccio hagelbui W 7 16 6 Wenen geheel öew w 2 19 6 Innsbruck sneeuw Windstil 7 35 Rome zwaar bew Z 3 18 6 Mallorca zwaar bew WNW 6 18 0 (Veerslag laatste 24 uur ■^Yrray>rarm>yf«YrrrvYqy)Qcr'TCCO WISSELEND BEWOLKT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselend bewolkt met enkele ver spreid optredende buien. Zwakke tot matige wind. aanvankelijk uit uiteen lopende richtingen, later Noord-Weste lijk. Weinig verandering in tempera tuur. A 7 Mei Zon op 5.04 uur. onder 20.10 uur. Maan op 6.27 uur. onder uur. Maanstanden 9 Mei 19 17 uur. Eerste kwartier 17 Mei 22.47 uur: Volle maan 25 Mei 14.49 uur: Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 4 Mei Hoog water: 4 22 en 16 48 uur Laag wa'er- 0.05 en 12 30 uur Woensdag 5 Mei Hoog water: 5.08 en 17 36 uur. Laag water: 0.31 en 13.20 uur.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1