Verenigi ngsvaria Thalia In twee maanden een „Liberty" Havenberichten Ontspanning voor bejaarden zocht naar nieuwe vormen (ik. rSlu ■H uit de IJmond Heemskerk Old Clothes New Gemeente Voorhout stuurloos door conflict Mullens twee dagen in IJmuiden 5 LANGS SLUIZEN EN HAVENS Nederland verwierf er 28 na de oorlog Heeft U geen Radio? Meile Weersma terug in Nederland RADIODOKTER IJmond 2-handbaldames uitgespeeld Comité vraagt kinderkleding „Arsenicum en oude kant" in Thalia Kuilpaling onbevredigend Drukte aan de papierfabriek-steigers Concert van Doopsgezind Zangkoor Vandaag een eerste manifestatie Uitvoering van „Kindergeluk" DRY CLEANING ONLY Raad versus burgemeester Nieuwe kustvaarder Scheepvaart WOENSDAG 5 MEV i?5 4 Deze week niet één schip maar een hele groep, waarvan als representant de foto van de „Samarinda". Het had net zo goed een foto kunnen zijn van de „Saranga", „Sala- tiga", „Aalsdijk", „Averdijk" of van de „Groote Beer" voor de verbouwing, want al deze schepen behoren met vele andere tot de z.g. „Victory's" met welke naam een bepaald scheepstype wordt aangeduid. Menige schooljongen kan u vertellen, dat er behalve „Victory's" ook nog een scheepstype is dat „Liberty" heet en beide in grote aantallen gedurende de oorlog in Amerika zijn gebouwd. Als eerste type verscheen het Liberty- schip. Het ontwerp leverde Henry Kaiser in opdracht van de United States Mariti me Commission. Men kwam tot een groot aantal schepen van eenvoudige samenstel ling en bouw die werden gemonteerd op een aantal werven, die hiervoor bijzonder geschikt waren.De onderdelen maakte men in verschillende bedrijven pasklaar om daarna naar de samenstellende werf te worden vervoerd. In 1943 waren er 16 Amerikaanse werven, die Liberty-schepen bouwden. We kunnen gerust zeggen dat de bouw aan de lopende band geschiedde ge zien het feit, dat tot 1 Juli 1945 er 2682 Liberty-schepen in dienst waren gesteld met een gemiddelde bouwtijd van.61,8 dag, doch een deel hiervan werd voltooid in de tijd van 28 tot 30 dagen. Er waren vier groepen, waarvan het aantal vracht schepen met 2580 stuks de grootste was, voorts zijn er Liberty's gebouwd voor vliegtuigvervoer, kolenboten en tankers, maar bijelkaar waren dat nog geen 50 sche pen. Het Liberty-schip meet ruim 7100 brifto reg. ton. De snelheid bedraagt 11 mijl. dat bereikt wordt met een machine van 2500 pk. Kruising In 1944 ging men er in de Verenigde Staten toe over een verbeterd type, het zg. United Victory-schip te bouwen ten einde ook na de oorlog een aantal volwaar dige schepen in dienst van de koopvaardij te kunnen stellen. Dit type, dat bekend is onder de serie-aanduiding VC 2-S-AP2 heeft ongeveer dezelfde afmetingen als het Liberty-schip, doch is iets breder en heeft een snelheid van 15 a 17 mijl welke snel heid bereikt wordt door middel van een Standaard turbine van ruim 6000 pk. Men noemt de Victory's wel eens een kruising tussen het Liberty-schip en het vooroor logse vrachtschip van de C-klasse. De Amerikanen hebben gedurende de periode 1939 tot 1 Juli 1945 een enorm aantal schepen gebouwd, namelijk 4709 stuks, waaronder nog een groot passagiers schip, de ruim 26000 ton metende „Ameri ca". Welkome aanvulling Voor vele schepen was na de oorlog plotseling geen emplooi meer en vele lan den konden hun door de vijandelijkheden gedunde vloot er mede aanvullen. Zo kreeg ons land er in 1946 tot 1948 aan Liberty's 28 schepen bij en 34 Victory-schepen. De „Samarinda" behoort sedert Maart 1947 aan de Koninklijke Rotterdamse Lloyd. Het schip is gebouwd in 1945 bij de California Shipbuilding Corporation te Los Angeles en heette aanvankelijk „Tufts Vic tory". De inhoud bedraagt 7648 bruto reg. ton, de lengte 133,84 m., breedte 18,94 m. ADVERTENTIE en de diepte 10,52 m. De stoom voor de aandrijving der turbines, die 6000 pk. ont wikkelen, wordt geleverd door 2 water pijpketels. Het aantal in Amerika gebouwde Vic- tory-schepe is heel wat minder gebleven aan die van het Liberty-type. Met 434 een heden is het 16% van die grote vloot van Liberty-schepen. ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden). De man, die in 1938 een internationale naam verwierf met zijn Penny Serenade, de Nederlandse pianist-componist-arran geur van lichte muziek Melle Weersma, is na een afwezigheid van bijna twintig jaren in zijn vaderland teruggekeerd. En hij is niet van plan om opnieuw naar het buiten land te trekken, want zestien jaren wonen in Buenos Aires is hem voldoende. „Ik ben uit Argentinië teruggekomen, omdat ik daar als componist geen droog brood meer kan verdienen. Sinds het nieu we regiem moet van alle muzikale pro gramma's de helft bestaan uit Argentijnse muziek," zo vertelde de thans 46-jarige Weersma, die eind April met zijn Tsjechi sche echtgenote, de zangeres Heidi Eisler, repatrieerde, op een persconferentie. „De Argentijnen willen blijkbaar niets anders horen, dan hun eigen tango's. Het expor teren van muziek is daar al even moeilijk." Hij heeft in Argentinië veel ervaring op gedaan met het componeren van zogenaam de „background"-muziek voor films, radio en televisie en hoopt thans in ons land dit werk voort te zetten. 1 "rifiii irTiï mï -.L De „Samarinda", een in 1945 gebouwde Liberty met 10.820 ton draagvermogen en vriesruimte voor het vervoer van aan bederf onderhevige lading. dan naar.... de BEGIJNENSTRAAT 25 Beverwijk Telefoon 3288 Ook verhuren wij Radiotoestellen voor 1.1.25 en 1.50 per week. Ook met visserijband. Geen reparatiekosten, dus geen risico 1 IÏÏIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII De handbalvereniging „IJmond", diie in de laatste tegen DWS-dames en Rapiditas- heren op eigen veld gespeelde wedstrijden gevoelige nederlagen heeft geleden, zal zich voor de nog komende competitiewedstrijden kunnen bepalen tot de ontmoetingen van de eerste dames- en herenteams. Het handbalafdelingsbestuur heeft name lijk besloten om wegens de terreinmoei lijkheden van vele verenigingen in overleg met de competitieleider de resterende wed strijden af te gelasten, aangezien de degra- datiecandidatfn en kampioenen thans be kend zijn. Door deze maatregel is het IJmond 2-damesteam nu uitgespeeld. Voor Zondag staan twee uitwedstrijden op het programma. IJmond I.dames gaan naar de Wieringerwaard voor een ontmoe ting met Tonegido en de IJmond I heren brengen een bezoek aan Achilles. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: T. van Duyvenbode; L Mossel en A. Stek; C. Beers. A. Dekker en B. Schoon: N. van Veelen, R. van Buuren, A. Wolters, H. Venus en Tr. Aardenburg. Reserve: J. Woudsma. Heren IJmond I: J. Böhim; B. v. d. Aar en J. van Buuren; A. Does, R. Rens en F. v. d. Ree; G. Kramer, H. Garritsen, P. Scheerman, K. Groot en H. Nabben. Het comité voor Sociaal Werk in Vrijzin nig godsdienstige geest bericht, dat de uit loting door het landelijk comité heeft plaats gehad. Eén hoofdorijs viel in Vel- sen en wel op lot serie E 3066 dat werd verkocht in Santpoort. Prijswinnaars krij gen via het bestuur bericht. Het comité houdt zich aanbevolen om bruikbare jon gens- en meisjeskleding te mogen ontvan gen vooral voor oudere meisjes. Opgaven kunnen worden doorgegeven via de tele foon K 2550—5621. Geen spreekuur Wit-Gele Kruis Donderdag 6 Mei wordt in het gebouw van het Wit-Gele Kruis aan de Willems- beekweg in IJmuiden-Oost geen spreekuur voor zuigelingenzorg gehouden. Thalia vertoont een film van de be kende regisseur Frank Capra, de klucht „Arsenicum en oude kant". Dit toneelstuk dat in ons land vele opvoeringen heeft be leefd, aanschouwen we thans op het witte doek met een werkelijk filmische inleiding met een knap volgehouden tempo, voor treffelijk geleide spelers en tal van grap pige vondsten. Capra, die weliswaar altijd dialogen heeft gebruikt, maar heus wel weet welk een beeldend vermogen de film camera heeft, laat ons zwelgen in dialogen. Er zijn hele stukken, die men met geslo ten ogen kan volgen, minuten lang doen zijn spelers niet meer dan een stapje links of een stapje rechts trouw geregistreerd door de camera en ondertussen doen zij niets dan praten en weer praten. De rollen zijn overigens voortreffelijk. Gary Grant, die als gewoon mens in een gezelschap van krankzinnigen vertoeft is bij lange na niet de beste speler. Zijn krankzinnige tantes, Josephine Hull en Jean Adair, overtreffen hem in hun afge ronde creaties. De theatrale neef, die zich Teddy Roose velt waant, kreeg van John Alexander een waarlijk daverende vertolking. Raymond Massey maakt van de moordzuchtige broer een waar monster van Frankenstein, iets waarbij de glibberige dokter Peter Lorre hem trouw terzijde staat. Priscilla Laine is een fris briudje en Edward Everett Hor ton maakt van de directeur van een krank zinnigengesticht een hopeloos dubieuze figuur. Ook de tweede week van het kuilseizoen op paling verliep onbevredigend. De vangs ten waren bijzonder laag: per vaartuig en per dag van 10 tot 50 pond. Door de geringe aanvoer konden behoorlijke prijzen worden genoteerd. Deze varieerden per pond van f 1,07 tot fl,61. Ook de aanvoer van Hjn- paling was niet groot. Hier bij waren de vangsten per vaartuig en per dag tussen 30 en 150 pond. Ook voor lijnpaling werden goede prijzen genoteerd, per pond van f 1,29 tot f 1,70. De aanvoer van nest liep iets terug. In totaal werd aangevoerd 147 ton. De prij- per bak van 75 pond wisselden van f 2,60 tot f3,05. De weekbesommingen van de kuilvissers waren gering. Per vaartuig werd van f 150 tot f450 besomd. Bij de lijnaalvissers was dit per schip van f 200 tot f 560. Aangevoerd werd in de afgelopen week: 9434 pond kuilpaling. 3697 pond lijnpaling en 294.113 pond nest. De totale omzet aan de afslag bedroeg ongeveer f28.061. Aan de steigers va;n die papierfabriek Van Gelder Zonen heerste Dinsdag een grote drukte, aangezien niet minder dan drie zeeschepen in lossing kwamen. Het Duitse s.s. „Harold Ottens" voerde van de Finse haven Vasa een lading van 669 vadem hout aan. Het Duitse m.s. „Elisabeth Hendriks Fisser" loste 300 ton cellulose voor een zusterfabriek, afkomstig van» Halmstad (Zweden) en daarna kwam, eveneens uit Halmstad het Nederlandse m.s. „Eems" in lossing met 300 ton houtstof, ook voor een zusterfabriek bestemd. Dinsdag 4 Mei kwamen de haven van IJmuiden binnen: Antha van Vargas. Eems van Halmstadt. Elisabeth H. Fisher van Söderhamn. Cateli van Antwerpen. Tyra Thorn van Antwerpen. Swallow van Geffle. Theano van Dublin. Sabine van Rotterdam. Anthony van Hamburg. Olsztyn van Zee- brugge. Laverock van Londen. Dino van Abusunema. Frisian Coast van Londen. Stad Schiedam van Casablanca. Geffle van Norr- köping. Lijnbaansgracht van Hamina. Ad- I miralengracht van Mantyluoto. Ellerbek van Rotterdam. Jagersfontein van Antwerpen. Siegyn van Norrköping. Sambre van Parijs. Otto van Bremen. Trio I van Rotterdam. Noordstad van Helsingborg. Madoera van Bremen. Vertrokken zijn: Eberhard Essberger naar Brake. Kortenaar naar Sundsvall. Monte Solaro naar Napels. Neeltje B naar Gent. Confiance naar Geffle. Karei naar Delfzijl. Marva naar Antwerpen. Virgo naar Antwer pen. Abro naar Visby. Julia naar Newport News. Elisabeth H. Fisher naar Rotterdam. Trude K naar Rotterdam. Maaike naar Rot terdam. Bittern naar Rotterdam. Triton n. Antwerpen. Bullfinch naar Londen. Maas n. Bremen. Heirot naar Leith. Margriet L. n. Londen. Wegro naar Rotterdam. Zaanstroom naar Huil. Grebbestroom naar Londen. Hond en kip op stap Opgave van gevonden voorwerpen van 23 tot 30 April 1954. Inlichtingen te verkrijgen aan het hoofdbureau van politie, Tiberius- plein no. 1, kamer 4, uitsluitend iedere werk dag van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur, met uitzondering van Zaterdagmiddag. Telefonisch worden geen inlichtinegn verstrekt. Kindervest, aantal leerboeken, rijwieltas, paar handschoenen, jopper, hond, autoped, zonnebril, kinderkleertjes, jasje, bril, handschoen, portemonnaie, want, troffel, kindertasje, kinderkous, shawl, speldje (vo geltje), sleutel, stalenboek, biljet van f2,50, rugzakje, tabakszak, penning (J.S.B.), pet, paar wanten, damesvest, kip (goudspeldje), zakdoeken, ballpoint, fietssleuteltje, hoofd doek, onderjurk en directoire, 3 dozen met toffee-chocolade, paar voetbalschoenen, pyjama (heren), padvindersriem, 3 nylon kousen, halsketting, sigarenpijpje in étui, regenjas en broodzakje. ADO gymnastiek hield onderlinge wedstrijden De afdeling gymnastiek van de Heems- kerkse sportvereniging ADO heeft haar jaar lijkse onderlinge wedstrijden gehouden, welke eindigden met de volgende uitslag. Meisjes van 1417 jaar: le graad: 1. T. Schouw 31 pnt.; 2. T. Bruins 2714 pnt.; 3. R. van Hooft 27 pnt. 2e graad: 1. G. Duin 24'4 pnt.: 2. G. van Roon 23 pnt.; 3. A. de Ruyter 2214 pnt. 3e graad: 1. G. Schuyt 2614 pnt.; 2. C. Hen- neman 2414 pnt.; 3. J. Zonneveld 2314 pnt. Meisjes van 1214 jaar: le graad: 1. C. van Hoff 34 pnt.; 2. T. Beentjes 3314 pnt.; 3. R. van Egmond 32'4 pnt. 2e graad: 1. J. Timmer 30 pnt.; 2. E. Hooge- werf 29'4 pnt.; 3. M. v. d. Kolk 29 pnt. 3e graad: 1. G. Rijs 30 pnt.; 2. A. Zonne veld 29V4 pnt.; 3. L. Aarts 29 pnt. Meisjes van 912 jaar: le graad: 1. I. Cassee 29 pnt.; 2. T. Kuil 28 pnt.; 3. J. Lim- men 2714 pnt. 2e graad: 1. G. Beentjes 29'? pnt.; 2. G. Duin 26 pnt.; 3. H. Voormeer 2514 pnt. 3e graad: 1. A. Zonneveld 26 pnt.; 2. J. Seignette 2514 pnt.; 3. I. de Ruyter 23 pnt. Meisjes van 69 jaar: le graa.d: 1. C. Brasser 24'? pnt.; 2. G. Henneman 2314 pnt.; 3. E. de Ruyter 22*4 pnt. 2e graad: 1. A. Brasser 24 pnt.; 2. H. v. d. Kolk 22 pnt.; 3. G. Brasser 21 pnt. Het Doopsgezind zangkoor, dirigent de heer H. van Dijk geeft op Donderdag 6 Mei in het Luxor theater een populair con cert. Medewerking aan het programma wordt verleend door „De Jonge Fliereflui ters" onder leiding van Johan Jong met zang van Peter de Boorder. Renners van „Kennemerland" naar Zaandam Twee leden van de Beverwijkse renners club „Kennemerland" nemen vandaag deel aan de wielerronde van Zaandam, die wordt georganiseerd door de vereniging D.T.S. aldaar. Hengelaars om het groene laken De leden van de Beverwijkse hengel sportvereniging „De IJzeren Voorn" heb ben voor de afwisseling een partijtje bil jart gespeeld tegen de vereniging „Onder Ons". Hiervoor is als prijs een wisselbeker beschikbaar gesteld, waartoe twee wed strijden zullen worden gespeeld om uit te maken wie deze beker voor een jaar in de prijzenkast mag hebben. De eerste ontmoeting verloren de henge laars met 42 en de andere wedstrijd zal Maandag 10 Mei worden gespeeld. Badplaats-dammers in actie In de voortgezette onderlinge competitie van de Wijk aan Zeese damclub „Denk en Zet" werden de volgende partijen gespeeld: N. de BoerJ. Langewis 0—2; N. Stru- weF. van Son 20; F. van SonN. Schaaper 02; W. van KlaverenF. van Son 02; F. van SonM. Klein 20; C. DiepgrondN. van Son 02; N. de Boer N. van Son 02. Er zijn de laatste maanden berichten in de pers verschenen, waaruit bleek, dat er iets haperde aan de samenwerking voor het ontspanningswerk voor bejaarden in de gemeente Velsen. Nu daarin verandering is gekomen, wordt het wenselijk geoordeeld om de velé lezers, die belangstellen in het ontspanningswerk der bejaarden, op de hoogte te brengen van deze veranderingen en de ontwikkeling van het werk. De geheelonthouderskinderclub „Kinder geluk" geeft op Woensdag 12 Mei in het K.S.A.-gebouw te Beverwijk een opvoering van het zangspel „Piet de Smeerpoets" en van de kinderoperette „De Prins van Sind". Bridgeclub „De Oranjeboom" In. café „De Oranjeboom" heeft de Heemskerkse bridgeclub van die naam een drive gehouden, welke in de volgende uit slag eindigde: Groep A: 1. mevrouw v. d. LeeA. Beentjes 38 pnt; 2. P. en J. Beentjes 34V2 pnt.; 3. BellemanMuileboom 33 pnt; 4. KoopmanDe Vries 32'/2 PntJ 5. heer en mevrouw Muyen 30 pnt. Groep B: 1. dames SpijkerFlentge 39y2 pnt; 2. SpijkerFlentge 36Y2 pnt; 3. me juffrouw v. d. WelBlankendaal 36V2 pnt; 4. heer en mevrouw v. d. Jagt 35'/2 PnU 5. en 6. mejuffrouw StamJ. Koopman en v. d. WelHeesterbeek 291/2 pnt. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Nicolaas H., z. van J. Bour- gonje en C. E. de Jong. GEHUWD: E. Boon en G. A. Fatels. OVERLEDEN: H. T. M. Waanders, 56_ G. Dijkstra, weduwe van J. Dijkman, 75 j. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Zoals bekend, bestond reeds jaren voor de oorlog het comité „Autotocht ouden van dagen". Dit comité is na de bevrijding om gezet in een commissie voor ontspanning van ouden van dagen. Deze commissie heeft van 1946 af een jaarlijkse uitgaans dag georganiseerd, en bovendien werden gedurende de wintermaanden, met mede werking van plaatselijke verenigingen ont- spanningsmiddagen en -avonden georgani seerd. Een en ander heeft ertoe medege werkt, dat de laatste jaren pl.m. 1700 be jaarden in het ontspanningswerk zijn be trokken, waarvan er ruim 100C deelnemen aan de jaarlijkse uitgaansdag. Moeilijkheden In de zomer van 1953 ontstonden inter ne moeilijkheden in de commissie, waar door een der medewerkende instanties uit trad. Daar hierdoor de samenwerking was verbroken en er een schadelijke verwar ring dreigde, heeft het gemeentebestuur, dat steeds waardering heeft gehad voor het ontspanningswerk, bemiddeld om tot een voor alle partijen aanvaardbare oplossing te komen. Deze bemiddeling heeft er toe geleid, dat de betrokken instanties zijn overeengekomen, dat de oude Commissie voor Ontspanning van Ouden van Dagen, zich in het vervolg alleen blijft belasten met de verzorging van de jaarlijkse uit gaansdag. Voor het overige sociaal-culturele ont spanningswerk voor bejaarden is een sub commissie ingesteld. Deze sub-commissie is op 14 April met haar werk begonnen. Een werkprogramma voor het volgende seizoen is in voorberei ding. De leden van de sub-commissie zul len voor het eerst naar buiten optreden ADVERTENTIE Het theater met de beate film» HEDENAVOND (Bevrijdingsdag) 8 uur vertonen wij DE VROLIJKE GEVANGENE Jane Powell - S. Z. Sakall - Nat King Cole Een sprankelende musical-show in kleuren, die uw hart sneller zal doen kloppen Een vrolijke film voor iedereen DONDERDAG a.s. 8 uur vertonen wij in onze serie speciale voorstellingen Cary Grant in Frank Capra's ARSENICUM EN OUDE KANT Als toneelstuk was dit reeds een enorm succes. Nu ziet u hetzelfde gegeven als film. zó grandioos en zó geestig, dat u zich zult amuseren van begin tot einde. Toegang 18 jaar. vandaag ter gelegenheid van de viering van de Bevrijdingsdag, waarbij dit jaar voor het eerst ook de ouden van dagen worden betrokken, zoals uit het gisteren afgedrukte programma bleek. Verwacht mag worden, dat de voltrok ken veranderingen even zo vele verbeterin gen zullen zijn voor de ontwikkeling van het ontspanningswerk voor het steeds gro ter wordende aantal bejaarden in de ge meente Velsen. In de kleine Zuidhollandse gemeente Voorhout heersen reeds lang spanningen tussen de gemeenteraad en de burgemees ter. Die spanningen hebben zich tij dens een rumoerige raadsvergadering ontladen in discussies, die tot merk waardige resultaten leidden. Een motie van afkeuring over het woningbeleid, die mede door de toelichtingen en discussies het karakter van een motie van wantrouwen kreeg, werd door de volledige raad, met inbegrip van de wethouders, aangenomen. Voorstellen tot woningbouw werden door alle raadsleden, inclusief de wethouders, verworpen. Door de wethouders werd, in hun functie als raadslid, een andere oplossing voor de woonruimte-problemen voorgesteld. Dit voorstel werd met algemene stemmen aan vaard. Tijdens de debatten, bleek, dat de burge meester zijn bevoegdheden herhaaldelijk had overschreden. Zo werd er met toestem ming van de burgemeester, zonder dat de wethouders er in gekend werden, door par ticulieren gebouwd op nog niet door de raad verkochte gemeentegrond. De burgemees ter verwierp verantwoordelijkheid voor de consequenties, indien de raad thans voor stellen tot verkoop van die grond niet zou aanvaarden. Uit de raad werd opgemerkt dat dit „struikrovers-politiek" was. „Zegt een struikrover: „Je geld of je leven", dan is niet het slachtoffer maar de struikrover verantwoordelijk voor de moord, als het slachtoffer zijn geld niet wil afgeven." Door de volledige breuk, die gisteravond ontstaan is tussen burgemeester enerzijds en gemeenteraad en wethouders anderzijds, dreigt de gemeente voorlopig stuurloos te worden. Naar wij vernemen hebben reeds heden één der wethouders en een raadslid de gang van zaken ter kennis gebracht van de Commissaris der Koningin in de provincie Zuidholland, opdat maatregelen kunnen worden getroffen voor verzekering van een ongestoorde behartiging der gemeentebe langen. Een aardverschuiving, ontstaan door geweldige scheuren in de richel van een over hangend rotsgebergte van de Contractor's Hill, bedreigt het Panamakanaal, dat op dit punt zeer smal is. Het scheepvaartverkeer loopt ernstig gevaar. De foto boven toont de overhangende „Contractor's Hill" (zie pijl). Foto beneden: een schip passeert de nauwe doorgang. Richard Hardner, de wonderkogel-man in zijn spiraal. Donderdagavond geeft het drie-manège- circus Jos Mullens op het marktplein te IJmuiden zijn openingsvoorstelling. De viermaster, die tot en met Vrijdagavond in IJmuiden blijft pas verlengd tot de grootste tent van Europa, geschikt voor 10.000 bezoekers herbergt gedurende dit korte bezoek een kern van ongeveer 60 artisten, waarvan het Franse Hogeschool duo Jean Yves de la Cour en Benii de la CourVautier, samen met de danseres Imperio Salas en de gitarist Daniel Ribero een der topnummers vormen. Het 49 num mers grote programma vermeldt voorts een leeuwennummer van de dompteur Captain Roberts, die zes leeuwen in zijn pasgeverf- de hokken meevoert, een aantal in meer dan één opzicht hoogstaande acrobatische nummers als een jongedame, die een loo ping op een rijwiel uitvoert in een ring en Miss Karina met haar „luchtsensatie". Zaterdagmorgen zal bij de N.V. Scheeps- bouwwerf v/-h. De Groot en Van Vliet te Slikkerveer het voor de N.V. Westland te Rotterdam in aanbouw zijnde kustvaar tuig „Albert Willem" te water warden ge laten. Dit 620 b.r.t metende séhip zal de plaats innemen van 't kustvaartuig „West- land", dat na de rampnacht van 31 Jan./ 1 Februari 1953 werd vermist. Het schip was op 30 Januari van Brunsbuttel naar Kingslynn vertrokken, maar is niet 00 zijn bestemming aangekomen. Alchiba, pass. 3 Ouessant n. Antwerpen. Aldegonda, 4 v. Pladju te Makassar. Algenib, 4 te Las Palmas. Alphard, 3 te Las Palmas. Armilla, 3 v. Singapore n. Haiphong. Axeldijk, 3 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Aagtedijk, 3 v. Cadiz n. Antwerpen. Akkrumdijk, 3 v. Boston n. Philadelphia. Alnati, 3 v. Montevideo n. Santos. Amerskerk, 3 v. Lissabon n. Marseille. Amstelveen, 3 v. Aden n. Karachi. Arendsdijk, 4 te Rotterdam. Aalsdijk, 2 te Norfolk. And ijk, 4 te Antwerpen. Averdijk, pass. 4 Vlissingen n. New Yorft. Arendskerk, 2 v. Tanga te Mombasa. Ariadne, 3 v. Livorno te Napels. Baarn 2 v. Valparaiso n. Antofaga6ta. Blommersdijk 2 370 m. Z. Kp. Race. Bali, 3 rede Colombo. Bloemfontein, 3 185 m. Z. Dakar n. Las Palmas. Bonaire, 3 te Paramaribo. Boskoop, 3 v. La Guaira n. Grenada. Blitar, pass. 4 Vlissingen n. Rotterdam. Boschfontein, 4 v. Aden n. Mombasa. Ball, 3 te Colombo. Barendrecht, 12 te Rotterdam verw. Britsum, 3 te Narvik. C&ltex Delft, 3 150 m. N.NO. Finisterre 5 Rot terdam verwacht. Caltex Utrecht, pas. 3 Kp. St. Vincent. Celebes, 3 v. TJ. Priok n. Tj. Pandan. Cumulus, 3 v. Rotterdam n. Atl. Oceaan. Caltex Nederland, pass. 3 Kreta n. R'dam Charis, 6 v. Amsterdam te La Guaira verw. Cottica, 4 v. Paramaribo te Amsterdam. Delfland, 1 te Montevideo. Delfshaven, 3 v. St. Vincent n. Rotterdam. Drente, 2 v. New Orleans n. Philadelphia. Eendracht, pas. 3 Gibraltar n. Rotterdam. Esso Den Haag. 3 v. Antwerpen n. Sldon. Esso Rotterdam, 4 v. Aruba te Rotterdam. Friesland (KRL), 3 v. Suez n. Port Said. Ganymedes, 4 te Dordrecht. Gordias, 3 te Valencia. Gooiland, 2 v. Las Palmas n. A'dam. Gouwe, 3 v. Rotterdam n. Hamburg. Haarlem, 3 v. Cp. Haitlen n. Antwerpen. Haulerwijk, 4 v. Narvik te Baltimore. Hydra, 4 v. Amsterdam te Antwerpen. Hersilia, 4 v. Hamburg n. Antwerpen. Joh v. Oldenbarnevelt, 4 te Melbourne. Jagersfontein, pass. 4 Vlissingen n. Amsterdam. Kedoe, pass. 4 Gibraltar n. Port Said. Kota Gedeh. vertr. 4 v. Beyrouth n. Port Said. Limburg, 3 v. Lorenzo Maquez n. Beira. Loenerkerk, 3 v. Calcutta n. Chalna Leopoldskerk, 3 v. Bahrein n. Rastanura. Lutterkerk, pass. 3 Kreta n. Port Said. Mapia, pas. 3 Kreta n. Port Said. Mataram, 4 te Penang. Meliskerkerk, pas. 3 Singapore n. Colombo. Madoera. 3 v. Hamburg n. Amsterdam. Marisa, pass. 3 Ouessant n. Thameshavea. Maasdam, 3 v. Cobh n. New York. Modjokerto, 3 te Hamburg. Maasland, 3 v. Hamburg te Bremen. Niigerstroom, 3 v. Lagos n. Duala. Noord wijk, 4 te Philadelphia. Prins Willem George Fred. 4 v. A'dam n. R'dam Pendrecht. 7 te Einswarden verw. Poelau Laut. 3 v. Soerabaja n. Semarang. Pieter S, 3 te Swansea. Prins Fred Hendrik, 4 te Detroit. Prins Maurits. 4 te Toronto. Rafaela, 3 v. Pladju n. Bangkok. Riouw, 3 v. T.i. Priok n. Singapore. Roepat, 3 v. Singapore n. Belawan. Rijndam, 8 v. New York te Cobh verw. Salland, 3 v. St. Vincent n. Montevideo. Scherpendrecht. 3 v. Bahia n Rio de Janeiro. Sliedrecht, 3 te Port Sid. Stad Dordrecht, pas. 3 Kp. Vincent n. R'dam. Stad Vlaardingen, 3 95 m. N. Rorvik 4 te Narvik Sarpedon. 4 te Philadelphia. Stad Arnhem, pass. 3 Algiers n. Port Said Stentor, pass. 3 Flores n. Barbados. Singkep, 4 v. Hamburg n. Londen. Stad Breda, 5 v. Melbourne te Sydney verw. Tawali, 3 v. Beira n. Lorenzo Marquez. Telamon, 3 te Amsterdam. Tegelberg, 3 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Van Spilbergen, 4 te Dakar. Van Linschoten, 6 Amsterdam verw. Wieldrecht, 3 v. Mena el Ahmadi n. Suez. Westland, 4 te Rio de Janeiro. Woensdrecht. 8 te Curacao verw. Waterman, 3 980 m. N. St. Helena n. Walvisbaai Weltevreden, 3 v. Calicut n. Port Said. Westerdam, 3 v. R'dam te New York. IJsel. 4 v. Famagusta n. Limassol. Zijpenberg, pass. 3 Ouessant n. Amsterdam. Zeeland (KRL), 3 v. New York n. Halifax.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7