Voorlopig Oranje-team stond Bolton geen doelpunt toe Daar ontkom je niet aan Sport in het kort Witn Snijders winnaar in de Ronde van Haarlemmermeer Zwitsalette Van Melis en Michels scoorden Nuttige oefenpartij in Rotterdam REGENJASSEN Courses te Duindigt Om de wereldtitel Smyslov wint de twintigste partij Slecht spelend Schotland versloeg Noorwegen: l-O Olympische Spelen Programma O.S. voorlopig zonder veranderingen Boksen Turpin bokst voortaan als half zwaargewicht Schaken Persoonlijk kampioenschap van de Bloembollenstreek LIKDOORNS Wandelsport OSS-wandeltochten door de duinen Biljarten Cadre kampioenschap tweede klasse district Haarlem Postduivensport Wedvlucht Kruidenier tussen besluit en verordening DONDERDAG 6 MEI 1954 (Van onze sportredacteur) WARE HET ZO dat degenen, die het Nederlands voetbalelftal moeten samen stellen, over even veel goede voorhoedespelers konden beschikken als over achterhoedespelers, de keuze zou niet moeilijk vallen. Of misschien teel moeilijk, omdat er keus is uit te veel goede spelers. 7iehier de gedachte teaarmede velen gisteravond het Feijenoord-stadion in Rotterdam verlieten, waar het voorlopig Nederlands elftal de Engelse profclub Bolton Wanderers een twee-nul nederlaag had toegebracht. Twee-nul, en dan nog zorgen over een voorhoede? Jammer genoeg wel. Al dienen wij daar direct aan toe te voegen dat de formatie Van Beurden, Michels, Van Melis, Van der Kuil, Louer ongetwijfeld al beter voldeed dan die de vorige maand zo kansloos was tegen de Rode Duivels in Antwerpen: Overbeeke, Van Beurden, Michels, Bennaars, Gruijzen. Beter, omdat de linie, die gisteren in het veld kwam, verrassender aanvallen opbouwde, vlotter en vooral zuiverder combineerde en in het algemeen veel meer doortastendheid aan de dag legde. Daarmede wil alleen nog niet gezegd worden dat het de voorhoede zal moeten worden van het Oranje-team, dat negen tien Mei aanstaande in Stockholm tegen Zweden speelt. Het grote vraagpunt bleef namelijk de bezetting van de buitenplaat sen. Van Beurden was duidelijk te lang zaam en Louer (NOAD) mocht in de eer ste helft enkele malen handig langs zijn bewaker Ball (hij staat op de lijst van spelers voor het Engels elftal) glippen, later kwam hij veel aan tempo en vooral aan begrip tekort. En het zal niet gemak kelijk zijn vervangers voor hen te vinden. Vooral niet nu men er eindelijk wel van overtuigd is dat ook Overbeeke en Gruyzen niet de aangewezen buitenspelers zijn. En voor de rest? De overige candidaten voor de nationale ploeg zorgden voor een partij voetbal die ten volle het zien waard was en die door de bijna dertigduizend toe schouwers ten zeerste geapprecieerd werd. Het was dan ook een wedstrijd met veel aantrekkelijke factoren: hoog tempo, snel en handig combineren, verwoede offensie ven aan beide kanten, harde en goed ge richte schoten op het doel, spectaculaire reddingen, een strafschop en fraaie doel punten. Fel Vooral aan de felheid waarmede gespeeld werd werkte het feit, dat Van Melis al na zeven minuten een voortreffelijk doelpunt maakte, aanzienlijk mee. Dat doelpunt bracht stemming in het tot dat ogenblik muisstille stadion. Het publiek begon zich danig te roeren en wat belangrijk was de Engelse professionals schrokken wakker. Direct na de verrassende combinatie door de Engelse verdediging, die door Van Melis met een harde, zuivere dropshot was afgewerkt keeper Hanson dook wel, maar was kansloos gingen de Engelsen de Nederlandse veste belegeren. Nu zegt die opmerking zonder meer niet zo veel. Wel als wij er bij vertellen, dat die belegering zeer kundig geleid werd door de vroegere midvoor van het Engels elftal, Lofthouse, die al meer dan tweehonderd ADVERTENTIE Keuze uit meer dan 500 stuks, voor Dames en Heren. Vele merken, o.a.: Falcon, Brixon, Malinine, Victory, Simplon Prijzen vanaf44. Met fietssluiting 59.50 Gen. Cronjéstraat 40-41 Telefoon 15438 Haarlem Smyslov heeft gisteren de twintigste partij in. de match om het wereldkampioenschap tegen Botwinnik, die na veertig zetten afge broken werd, gewonnen. Hjj staat nu nog slechts één punt achter bjj wereldkampioen Botwinnik. De stand is 10'i punt voor Bot winnik tegen 91» punt voor uitdager Smyslov. De zetten waren als volgt: Wit: Botwinnik. Zwart: Smyslov. 41. Pd2—b3 Dc5d6; 42. Tc2—d2 Dd6—b4; 43. Td2c2 Wit mag de torens niet ruilen, omdat dan de zwarte koningin zijn stelling binnen zou kunnen dringen. 43. n—f6; 44. Lflh3 Le6f7; 45. Lh3g4 Kg8g7; 46. Kh2—g2 Db4—d6; 47. Tc2d2 Dd6b8; 48. Td2—c2 Le7—b4; 49. h4h5 Db8d6; 50. h5xg6 Lf7x6; 51. Lg4-h5 Dd6d3; 52. Lh5xg6 Dd3xe2 schaak; 53. Tc2xe2 Kg7xg6; 54. Te2—f2 Wit is er in geslaagd de stelling te vereen voudigen, hetgeen zijn taak aanmerkelijk verlicht. Toch staat hij nog iets minder, voorname lijk doordat de zwarte toren actiever staat opgesteld. 54. - - - Kg6f7: 55. Tf2—fl Kf7—e6; 56. Tfl—f3 Lb4e7; 57. Tf3—fl Le7—b4; 58. Tfl—f3 Kefr—e7; 59. Tf3—fl Ke7—f7; 60. Tfl—f3 Kf7—g6; 61. Tf3—f2 Td8—d6; 62. Tf2—f5 Lb4—d2; 63. Tf5— f3 Ld2—g5. Na lang manoeuvreren heeft Smyslov nu de beste opstelling ingenomen. Hij dreigt nu eventueel de torens te ruilen (als wit Tdl met Tfl beantwoordt) en met f6f5 een winststelling te verkrijgen. 64. c4—c5 Td6d7; 65. Tf3—c3 f6—f5; 66. Kg2—f3 Kg6—f6; 67. e4xf5 Kf6xf5; 68. g3—g4 schaak Kf5—e6; 69. O O P,1.A' Tc3c4 Ke6e5; 71 Tc4—a4 Td7—h7; 72. Ta4xa3 Th7h2 schaak. Wit geeft op. Inderdaad is de vrije zwarte e-pion niet meer tegen te houden in zijn op mars naar de onderste lijn. Smyslov heeft deze moeilijke partij, die negen uur duurde en die een typisch voor beeld van zijn stijl is, sterk gespeeld en voor al het eindspel grandioos behandeld. Daar Smyslov uit de resterende vier partijen drie punten moet scoren om wereldkampioen te worden en hij bovendien goed op dreef blijkt te zijn, kan de 2lste partij, die morgen ge speeld wordt, van beslissende betekenis zijn. Van Melis: goed doelpunt doelpunten voor Bolton scoorde, waarbij deze de virtuoze steun ontving van Hassall, die voor Engeland onlangs tegen Schotland speelde, en Moir, de Schotse internationaal. Dit drietal liet toen even voetbal zien, zoals men dat op Nederlandse velden uiteraard nooit te aanschouwen krijgt. Des te meer lof daarentegen voor de Nederlan ders, die deze roemruchte profs toch wel bijzonder weinig toestonden. Waarbij wij vooral zeer goed opstellen en bal afnemen zagen van de SW'er Van Schijndel en de Ajaxied Boskamp. Biesbrouck, Van der Hoek (Feijenoord) en Odenthal speelden zoals zij altijd spelen in keuze-teams: accuraat en moeilijk te passeren. Jammer alleen dat Odenthal na een botsing met zijn ploeggenoot Van Schijndel met een blessure het veld moest verlaten. Zijn vervanger, Wiersma (Donar), bleek overigens al spoe dig een waardig vervanger. Zo liep het tegenoffensief op niets uit. Al leek het er enkele malen veel op een enorm harde kopbal van Lofthouse bleef via de handen van Steiger en de paal vlak voor de doellijn liggen en Van der Hoek moest een maal een schot van linksbuiten Holden van de doellijn trappen dat de Engelsen zouden tegenscoren. Waarna aan de andere kant Michels, Van der Kuil en Van Melis de laatste tien minuten voor de thee zorgden dat ook de Engelse defensie zich voor haar salaris moest inspannen. Bombardement Wacht maar, na de rust zullen we jullie wel even van het veld spelen, zullen de Engelsen gedacht hebben. En daar leek het het eerste kwartier veel op. Tot twee maal toe lieten zij „formule-voetbal" zien waar de meest verwende toeschouwer van kon v/atertanden. Formulevoetbal in de zin van: lü (Hassall) hard inschieten, 9 (Lofthouse) de van de paal terugspringende bal nog harder inschieten en 8 (Moir) de door de keeper met uiterste moeite weggewerkte bal wederom zuiver en hard naar de hoek dirigeren. Het liep echter evenzovele malen op niets uit. Ook niet toen Hassall een kans kreeg op ongeveer anderhalve meter voor de doellijn Toen bovendien Hassall een straf schop miste, nadat Van der Hoek links buiten Holden had vastgehouden Steiger stompte het harde schot fraai weg bra ken de Engelsen de belegering op. Wat uiteraard een kans betekende voor de Nederlanders om aan te vallen. Met Van Schijndel als de grondlegger van een serie voortreffelijke aanvallen kwamen de Ne derlanders weer in het offensief. Even ging het hard tegen hard. Profs, die hun gezicht niet willen verliezen, tegen amateurs, die er een genoegen in scheppen van profs te winnen. De amateurs krégen hun genoe gen. Juist toen men ging denken „die En gelsen verdienen toch eigenlijk wel een dcelpunt en zullen er wel een krijgen na zo'n verrassende uitval" schoof de naar links uitgezwenkte Van Melis de bal zuiver In een van de slechtste wedstrijden die sinds jaren in Hampden Park gespeeld zijn heeft Schotland met een-nul van Noorwegen gewonnen. Na een hoopgevend begin stelden de Schotten in alle opzichten te leur, en alhoewel zij bijna constant in de aanval waren konden zij slechts een maal scoren, namelijk in de 35e minuut van de eerste helft door rechtsbinnen Hamilton. Het publiek was in de laatste fase van de strijd de Noren gaan aanmoe digen toen de Schotse aanvallen steeds zonder succes bleven. De beste man van het veld was de Noorse rechtsbinnen Thorensen, die veel steun kreeg van zijn rechtshalf Olsen, eveneens een kundig speler. De Noren bleven tot het einde toe vechten voor een gelijkspel, maar hun combinaties waren doorgaans te doorzichtig en het Schotse doel kwam slechts een enkele maal in gevaar. Tijdens de besprekingen van het bestuur van het I.O.C. met de delegaties van de internationale federaties werd eenstem mig besloten het programma voor de Olympische Spelen voorlopig zonder in grijpende veranderingen aan te houden. Langdurig werd beraadslaagd over de kwestie van de teamsporten. Men besloot om, wat de gymnastiek betreft, alles bij het oude te laten, en een definitieve rege ling voor de andere teamsporten uit te stellen tot het congres van het I.O.C. in Athene. Voorts werd besloten dat athleten, die met succes aan een teamwedstrijd met individueel klassement deelnemen, voort aan slechts één médaille zullen krijgen. Verder werd men het er over eens aan het congres in Athene een vermindering van het aantal journalisten, fotografen en radio-reporters voor te stellen. Men over weegt dit aantal te beperken tot 1000 journalisten. 150 fotografen en 150 radio reporters. Het aantal officials van elke ploeg zal voortaan hoogstens 15 procent van de actieve wedstrijddeelnemers mo gen bedragen. Jack Solomons, die als promotor is op getreden van de in Rome gehouden wed strijd tussen Turpin en Mitri om het Euro pese kampioenschap middengewicht, zeide bij zijn terugkeer dat Turpin voortaan als halfzwaargewicht zal boksen. Maar alvorens de training te hervatten zal hij een Londense specialist raadplegen. Solomons schreef de nederlaag van Tur pin toe aan het feit dat hij met zijn hoofd tegen het canvas sloeg nadat Mitri hem met een harde stoot gevloerd had. Desgevraagd deelde Solomons nog mede dat hij nog niet precies wist hoeveel hij op de organisatie van het gevecht verloren had, maar het was veel meer dan 20.000 gulden. De uitslagen van de wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap schaken van de Bloembollenstreek 1954 luiden: Vijfde ronde Hoofdklasse: Verleur—Hulsman 10; Bax—Muusze 1—0; FaaseSnoeck 10. Eerste klasse: W. F. v. d. Berg—J. v. d. Berg V4V2; OffringaBouwman afgebroken; AndewegLieverse uitgesteld; Duwelv. d. Geer uitgesteld; Kokkelkoren Jr.Veenstra 1—0; v. d. Zwet—Pieters Vt'4. Tweede klasse: Kokkelkoren Sr.—Van Schoonhoven afgebroken; M. P. v. d. Berg Brandsma 10; Brander—Verhoeff 0—1. Derde klasse: HerckenrathSchrama 1—0; Hagemeyer—Van Huyzen uitgesteld: Van Drunen—Van Lierop 10; Verhoeff—Van Haeringen afgebroken; Elseman—Weijers 0—1. ADVERTENTIE De Ronde van de Haarlemmermeer, die gistermiddag door de Halfwegse wieler vereniging HSC „De Bataaf" werd gehouden, is op fraaie wijze gewonnen door de plaat selijke favoriet Wim Snijders uit Zwanen burg. Met één lengte voorsprong op De Clerk en vervolgens Hofland, Buis, M. Snij der en Stolker met wie hij 138 kilometer aan de kop had gereden ging Snijders luide toegejuicht door zijn plaatsgenoten na een zware wedstrijd over de eindstreep. De 83 renners, die in deze semi-klassieke wegwedstrijd van start gingen, hebben het verre van gemakkelijk gehad. Door de krach tige wind, die het tempo deed varieren van dertig tot over de vijftig kilometer, kwa men er veel slechtoffers en het is dan ook hiet verwonderlijk dat slechts 21 tenners de wedstrijd uitreden. Afscheiding naar Michels, die na een handige manoeu vre Hanson kansloos liet: twee-nul. Wie op de vleugels? Waarmede tevens bewezen werd dat het voorlopig Oranje-team het zeker niet slecht deed tegen waarlijk geen plezier- voetbal spelende Engelsen. Alleen, wat te beginnen met de vleugelspelers? Van der Kuil, die na de rust rechtsbuiten speelde, en Van Beurden rechtsbinnen, ontving te weinig steun om zijn kunnen op die plaats te tonen en Louer was te langzaam en te onervaren. Andere gegadigden zijn er na genoeg niet. Een somber perspectief voor de KC'ers, die overigens wel een achterhoede en mid denlinie kunnen samenstellen, die heel wat mans is. Linies, waarin Boskamp en Van Schijndel, gezien hun spel van gisteren, zeer zeker op hun plaats zijn. Maar verder.„twee koninkrijken voor twee buitenspelers"! Tijdens een hoekschop voor het doel van de gasten. Van links naar rechts: Barrass Hanson (beiden B.W.), Van Melis (op de rug gezien), Michels en Hennin (B.W.). Na ongeveer dertig kilometer kwam er in de buurt van de Nieuwe Wetering een defi nitieve afscheiding in het peloton, dat door jachten in vier groepen uiteenviel. Er kwam toen een kopgroepje tot stand van dertien renners en daarachter een groepje van tien, dat hardnekkig om aansluiting vocht, doch steeds verder achterraakte. Verschillende renners voor wie de wedstrijd te zwaar was hadden toen het stuur al naar de kleed kamers gewend. Bij Halfweg (56 km.) deed zich in het kop groepje epn valpartij voor, waardoor de Overijselse kampioen. Mart. v. d. Heuvel, de strijd met een gebroken wiel moest staken, terwijl de Arnhemmer J. Blaauw eveneens uit het voorste gelid verdween. En er waren er nog meer die noodgedwongen uit de kop groep verdwenen. Bij De Lijnden maakte de jonge Beverwijker Ab. Geldermans resoluut rechtsomkeert. Van Ingen volgde en enkele kilometers verder zwichtte C. Jansen voor het hoge tempo. Toen de gehavende kopgroep bij Aalsmeer weer de Ringdijk opdraaide, bestond zij nog uit acht renners. Bij De ADVERTENTIE VERWIJDERD MET WONDEROLIE Weg met onhandige Ukdoornringen en gevaar lijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg In 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie. Jodium en het êijnstillende henzocaïne. Een flesje NOXA- ORN Antiseptisch LiKdoornmiddel van f. 1.35 bespaart U veel ellende. HAAGS ELFTAL—ZWALUWEN. Een behoudens de laatste vijf minuten van de wedstrijd zeer zwak Haags elftal heeft tegen een technisch aanmerkelijk beter Zwaluwen team een verdiende zeven—twee nederlaag geleden. RUSLAND EN DE SPELEN VAN 1956. Rusland zal waarschijnlijk in de meeste, zo niet alle. takken van sport op de Olympische Spelen in 1956 zijn vertegenwoordigd. Aldus heeft Sergei Savin in Lausanne, waar hij als vice-president van de FIFA de besprekingen van het I.O.C.-bestuur met de internationale sportbonden bijwoont, verklaard. Hij voeg de er aan toe, dat de Russische sportorgani saties eerst het programma voor Melbourne willen bestuderen alvorens een definitieve beslissing te nemen. APELDOORNS ELFTAL—NOTTS COUNTY. Voor een talrijk publiek heeft het Apel- doorns elftal met drie—twee van de Engelse tweede-divisie club Notts County gewon nen. De ruststand was eeneen. WARSCHAU—BERLIJN—PRAAG. De vierde étappe van de wedstrijd Warschau— —Berlijn—Praag van Stalinogrod naar Wroclaw over 167 kilometer is gewonnen door de Tsjech Ruzicka in de tijd van 4 uur 29 min. en 39 sec. Tweede werd Wilczewski (Polen) en derde Vladislaw Klabinski (Po len). Allen hadden dezelfde tijd als de win naar. Op de negende plaats kwam een groep renners, waarbij zich ook onze landgenoten De Groot, Van de Lijke, Coone en Pauw bevonden. Voor deze groep werd een tijd van 4 uur 29 min. en 44 sec. genoteerd, NOORDELIJK ELFTAL—LEEDS UNITED. Het Noordelijk elftal heeft Woensdag avond op het uitverkochte Oosterparkter- rein in Groningen tot twintig minuten voor het einde de illusie kunnen hebben, de prestatie van het Nederlands B-elftal tegen Leeds United te zullen verbeteren. De Noor delijken leidden tot dat monent met twee een. waarna zij. na een ongelukkige slotfase, toch nog met vier—twee verloren. Kaag noteerde dit groepje een achterstand van 28 minuten op het tijdschema. Overblijvers De kopgroep kreeg evenwel nog meer ver liezen te incasseren, want toen zij voor de tweede maal langs de Cruquiusbrug kwam (104 km.) moest Meier uit 'sGraveland zijn makkers laten gaan. Bij Halfweg (113 km.) kreeg Luikx een inzinking en zakte naar het tweede groepje af, dat nog uit vijf ren ners bestond. De zes overgebleven renners gingen ge zamenlijk de laatste ronde in en bleven tot de eindstreep bij elkaar, waar Snijders zich in de sprint de snelste toonde. De uitslag luidde: 1. W. Snijders (Zwa nenburg) de 168 km. in 4 uur, 47 minuten en 32 seconden; 2. N. de Clerk (A'dam); 3. J. Hofland (Beverwijk); 4. J. Buis; 5. M. Snij der (beide Halfweg); 6. M. Stolker (Zuilen); 7. op 8 min. 14 sec. J. Verseveld (Aalsmeer); 8. T. Timmermans (Arnhem); 9. D. Olivier (A'dam); 10. C. Zondag (Delfzijl). De uitslagen van de draverijen en rennen te Duindigt luiden: RafprUs (1580 m.): 1. Sita 1.34.3; 2. Reyland 1.34.3; 3 Red Star 1.35.2. W. f 16.60, PI. f2,70, f 1,50, f2,60, K. f5,30, Cov. f3,10. Canadezenprys (1900 m.): 1. Sorento 1.30.7; 2. Quick Hanover 1.31.5; 3. Rita Rosa 1.34.7. W. f 1.80, PI. f 1,10, f 1,20, Gek. f2,20, Cov. f 2,80. Ivasieprijs (2500 m.): 1. Romeo Spencer 1.28.3; 2. Paul A 1.28.7; 3. Quitewell S 1.31.6. W. f 2, PI. f 1,40, 12, 11,60, Gek. f4,90, Cov. f 4,10. Luchtbrugprys (2100 m.): 1. Pretty Boy 1.24.7; 2. Prof. Heny 1.26.3; 3. Quicksilver S 1.28.5. W. f 2,70, PI. fUO, f 1,90, 11,30, Gek. f9,70, Cov. f 7.80. BevrydingsprUs (2100 m.): 1. Peter Spencer 1.26.3: 2. Louis Fh 1.26.8; 3. Nerva 1.26. W. f 5.10. PI. f 2,30, f 4,60, f 1,60, Gek. f 12,8a Cov. f 18,10. Montyprys (900 m.): 1. Alluvio; 2. Col di Campo; 3. Young Nicky. W. f 4,20, PI. f 1,50, f 1,30, f 1,70, Gek. f6,20, Cov. f 5.10. Ikeprijs (2000 m.): 1. Sikander; 2. Santa Lucia; 3. Carla. W. f 6,50, PI. f 1,90, f 2,20, f2,20, Gek. f 18, Cov. f 5,90. Totale omzet f60.798,50. De commissie van voorbereiding sport evenementen in verband met het gouden jubileum van de gymnastiekvereniging „Oefening staalt spieren" maakt bekend, dat voor de beide bondswandelmarsen, over 15 en 25 kilometer, welke onder auspiciën van de Kennemer Turnkring zul len worden gehouden op 29 en 30 Mei grote belangstelling bestaat. Op beide dagen wordt een mars van 15 kilometer voor de jongeren, (1216 jaar) en 25 kilometer voor de ouderen gelopen. Deze marsen zullen voor het grootste deel door het prachtige terrein van de Amster damse duinwaterleiding leiden. Men wijst erop. dat iedere wandelaar aan deze mar sen kan deelnemen. Er wordt slechts één prestatie verlangd, namelijk het aantal kilometers, waarvoor men inschreef, uit te lopen, hetgeen in eigen tempo kan geschie den. Iedereen, die de tocht volbrengt, ont vangt een fraai uitgevoerde herinnerings médaille. Inschrijving kan nog steeds ge schieden bij de heer J. L. de Bas, Zand- voortselaan 62 te Zandvoort. Vanavond om half acht beginnen in café restaurant Mulder aan de Kruisweg in Haar lem onder leiding van de biljartclub Park Sociëteit de wedstrijden om het kampioen schap tweede klasse cadre 38/2 van het district Haarlem. Deze wedstrijden worden voortgezet op 7, 8 en 9 Mei. De deelnemers zijn Agema en Van Rongen (Hof van Holland), Dickmann (DES), Doves (Vriendenkring), Van der Linden (1939-Bloemendaal), Lunenburg (Centrum), Noordman (Scheiwijck) en Willemsen (SVV). Vrijdag wordt gespeeld vanaf half acht. Zaterdag vanaf vijf uur en Zondag vanaf drie uur. Zondagavond na afloop van de laatste partij zal de kampioen worden ge huldigd en zullen de prijzen worden uit gereikt. Ongeveer 5000 postduiven uit Haarlem en omstreken vertrokken in ccvvooi naar Roo sendaal, afstand ongeveer 100 km. De duiven werden om 10.20 uur in vrijheid gesteld met Zuid-Oosten wind. De uitslag was als volgt: Haarlem-Noord: 1. L. Walgien; 2. D. v. Drunen; 3. J. Schaap. Columbia: 1. Th. Vogel; 2. C. Hoogendoorn; 3. D. Heddema. De Reisduif: 1. C. D. v. Hoorn; 2. R. Rutte; 3. J. Rompa. De Koerier: 1. O. Veeninga; 2. C. Jansen; 3. J. F Koedijk. De Postduif: 1. H. v. Oldenmark; 2. A. Koer; 3. H. v- Oldenmark. De Snelpost: 1. S. Beerthuizen; 2. J. de Vendt; 3. J. de Boer; H. A. K.: 1. A. J. Piers Sr.; 2. R. Makken; 3. P. Traksel. Het Centrum: 1. G. Warring; 2. A. J. Kra mer; 3. B. Verboom. Recht v. Allen: 1. v. Loy—van Es; 2. v. Loy—van Es; 3. P. Smit. De Luchtbode: 1. H. J. v. d. Broek; 2. J. J. Duijn; 3. S. v. Gennip. De Snelvlieger: 1. W. Petri; 2. J. J. Vrugt; 3. H. Helder. H. P. S.: 1. H. Everts; 2. A. Boogaard; 3. J. Hooglugt. Gevr. Vrienden: 1. H. Brouwer; 2. N. Leu ven; 3. M. Kaiser. De Vredesduif: 1. A. Vork; 2. W. de Graaf; 3. C. Blokker. ADVERTENTIE Tegen'PERIODIEKE PIJNEN: Een kruidenier, die over een melkverko- persdiploma beschikt, mag volgens het „Metkbesluit" van de Amsterdamse Keu ringsdienst van Waren gesteriliseerde melk in flessen verkopen. Maar volgens een ver ordening van het Bedrijfschap voor Zuivel mogen kruideniers alleen consumptiemelk verkopen, indien zij over een spoellokaal beschikken. Het Amsterdamse gerechtshof behandel de thans een principiële zaak tegen een 45-jarige kruidenier uit Amsterdam-West, die over een melkverkopersdiploma be schikt. Het ging er om of de verordening van het bedrijfschap strijdig moet worden geacht met het melkbesluit van de Keu ringsdienst van Waren. In eerste instantie was de kruidenier door de Amsterdamse economische politie rechter een principiële boete van f 10 op gelegd. „Deze verdachte is tenlaste gelegd het in voorraad hebben van consumptiemelk zon der vergunning van het bedrijfschap", zei de procureur-generaal, mr. F. C. Kist. „Hij kreeg die vergunning niet, omdat hij geen spoellokaal bezit. Wel bezit hij een vergun ning van de Keuringsdienst van Waren om gesteriliseerde melk te verkopen. De maat schappij is tegenwoordig erg gecompli ceerd. Er zijn twee instanties, die regels voorschrijven voor de melkhandel: het Be drijfschap en de Keuringsdienst. De rech ter kan niet treden in het beleid van het bedrijfschap, maar dient te beoordelen of de bestaande wet is overtreden. Aangezien de kruidenier niet de vereiste vergunning van het Bedrijfschap bezit vorderde de procureur bevestiging van het vonnis van de politierechter. „Het Bedrijfschap houdt krampachtig vast aan de verordening van het spoellokaal om te voorkomen, dat kruideniers melk gaan verkopen", betoogde de raadsman, mr. A. Zeegers. „Andersom staan de zaken niet zo. Melkhandelaren verkopen allerlei krui denierswaren. Hoe overbodig voor de volksgezondheid de verordening van het spoellokaal is, moge blijken uit het feit, dat de melkfabrieken op dat spoelen door de melkhandelaren van de flessen hele maal geen prijs stellen. In de melkfabriek worden de flessen vakkundig mechanisch gespoeld". Op 19 Mei zal het hof uitspraak doen.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 13