Donzère-Mondragon symbool van energie van elke 10 rokers! Mr. Kortenhorst droeg Nederlands carillon over Eigen katoentjes voor het voetlicht Frankrijkmet andere ogen - J Agenda voor Haarlem DOBBELMANNLEKKER MAN! Rhóne Frank rijks schoonste réservoir van „witte steenkool" Europees comité voor Maas-kanalisatie Reserve-kapitein van oplichting verdacht efcteifciiDujj: Klankrijk geschenk voor F.N. Speaker Martin: Ik hoop, dat de vredesklok het luidst zal klinken 3 Ook contact met Maastricht Machtig halt Kathedraal van energie Hij zou in één jaar tijds f 450.000 hebben opgemaakt Tijdelijke woonoorden Perspectieven Uitbreiding van de Enkalonfabriek te Emmen Engeland verhoogt invoerquota voor bloembollen Benelux-conferentie met de nieuwe Belgische ministers Nieuwe organisatie bad- en zweminrichtingen Tien doodvonnissen in China DONDERDAG 6 MEI 1954 (Van een redacteur) ZE\ EN KILOMETER voorbij de nougatstad Montélimar ligt het dorpje Don- zère, waar de door de provencaalse dichter Mistral bezongen, van levenslust schier ontembare Rhóne zich tussen twee bergmassieven doorwringt. De geografen laten daar de Provence beginnen, hoewel de zon de kathedraal Saint-Maurice van Vienne en de daken van Valence al met een ander licht over straalt dan in Noordelijker streken het geval is. Maar de aardrijkskundige hand boekjes zullen voortaan over Donzère wat anders meedelen, zij zullen zelfs de naam van dat dorp niet meer zelfstandig noemen, maar hem voor altijd samen koppelen met die van het 28 kilometer Zuidelijker gelegen Mondragon. Donzère- Mondragon is in Frankrijk een begrip geworden, een slagzin. Donzère-Mondra gon betekent de onderwerping van de Rhóne aan de mens, haar dienstbaar maken aan industrie, landbouw en scheepvaart. Donzère-Mondragon is ook een van de indrukwekkendste bewijzen van ondernemingsgeest en verbeeldingskracht van het na-oorlogse Frankrijk. Al meer dan vijftig jaar geleden hebben de Fransen zich het hoofd gebroken over de vraag hoe zij die wilde, tomeloze Rhone zouden kunnen bedwingen, maar ook de in het bruisende water verscholen krachten alleen horig zouden kunnen maken aan de welvaart van het land. Aan initiatieven ontbrak het niet, zo zelfs dat de bevolking van de aangrenzende departementen Ardèche, Dröme, Gard en Vaucluse zich ongerust begon te maken en er steeds meer stemmen opgingen die eisten dat de vrijkomende energie uit het Rhóne- water ten goede moest komen aan de ge meenschap en dat met name ook aan de belangen der landbouwers moest worden gedacht. Dit had resultaat en de op 1 Januari 1934 opgerichte Compagnie nationale du Rhóne vermeldde dan ook in haar statuten dat geen winst gemaakt zou worden, dat de 1 statutaire interest over het kapitaal zes procent zou bedragen en dat eventuele overschotten voor nieuwe investeringen zouden worden gebruikt. Deelnemers in het vierhonderd millioen francs bedragende kapitaal kwamen zowel uit de particuliere als uit de publieke sector. Tot de eerste groep behoorden de spoorwegmaatschappij Paris-Lyon-Marseille en verscheidene elec- triciteitsmaatschappijen, tot de tweede het département Seine (Parijs met omgeving) als grootste stroomverbruiker en aangren zende departementen, gemeenten, land bouwinstellingen, Kamers van koophandel etc. De grote promotor van de Compagnie Nationale du Rhone, Lyons burgemeester Edouard Herriot, is er nogal trots op dat hij in 1946 de nationalisatie van de maatschap pij heeft weten te voorkomen. Het hoefde ook niet, want de twee particuliere aan deelhoudsters, de P.L.M. en alle electrici- teitsmaatschappijen, werden genationali seerd. De staat heeft trouwens nog op andere wijze belang bij en dus invloed op de ge dragingen van de Rhónemaatschappij: hij garandeert de leningen welke negen tien den van het werkkapitaal uitmaken. lopen. Het was er zelfs niet mee begonnen. Want de centrale van Génissiat bij de Zwit serse grens bestond ook al. Het complete project omvat de bouw van niet minder dan 22 centrales, want de Rhóne vormt het schoonste réservoir van „witte steenkool" dat Frankrijk zich maar wensen kan: der tien milliard kilowatturen per jaar. Reeds zijn de montagewoningen van de arbeiders stad bij Bollène voor een groot deel over gebracht naar Montélimar, waar nu een centrale in aanbouw is. En de gedachten van de mannen van de Compagnie Nationale du Rhóne gaan nog veel verder. Zij willen de rivier bevaarbaar maken ook boven Lyon tot de Zwitserse grens. Reeds is er een Frans-Zwitserse commissie die de mogelijkheden van een Rhóne-Rijnverbinding bestudeert, via de meren van Genève en Neuchatel en verbin dingskanalen. Dan zullen Marseille en Rotterdam ook voor de binnenvaart onderling verbonden zijn. Stoutmoedig plan, dat intussen wel het tegendeel bewijst van de zoveel gehoorde bewering, „dat Frankrijk niet meer mee doet." (Van onze correspondent in Brussel) Op aandringen van een groep Luikse autoriteiten is te Luik een Europees comité voor de verbetering van de Maas tot stand gekomen. Het is een drie-steden-verbond tussen Aken, Antwerpen en Luik, ofschoon ook een hoge ambtenaar van de Duitse Rijnstad Neuss in het comité zitting heeft. Wij vernemen dat er ook contacten te Maastricht zijn gelegd, maar tot nu toe zijn geen Nederlandse autoriteiten tot het co mité toegetreden. Het gaat in de eerste plaats om de verbetering van det Maas, op wier „Europese roeping" de nadruk werd gelegd. Ten Zuiden van Namen, naar Frankfort toe, zal de Maas bevaarbaar moeten wor den gemaakt voor schepen van 1350 ton, de „stop" van Ternaaien moet worden op geheven. Een groot kanaal, dat het Albertkanaal verbindt met de Rijn te Neuss moet wor den gegraven. In de Maas moeten nieuwe sluizen worden gebouwd opdat schepen van 2000 ton van Antwerpen naar Luik en van Rotterdam naar Luik kunnen varen. De haven van Antwerpen is in dit Bel gisch-Duitse comité vertegenwoordigd door zijn directeur-generaal, de heer Leemans. Ofschoon de gehele opzet een poging is van Luikse industriëlen, om Luik voornamelijk in het kader der kolen- en staalgemeen schap een vooraanstaande rol te doen spe len. wordt deze poging te Antwerpen zeer krachtig gesteund. De Scheldehaven heeft namelijk de mogelijkheid zijn achterland uit te breiden tot het Oost-Franse indus triegebied van Lorraine en het Duitse ge bied rondom Aken. Van zijn kant wenst Luik de grote cen trale binnenvaart-haven van de K.S.G. te worden. ADVERTENTIE r-T- Intussen: al die financiële en bestuurs- technische kwesties verschrompelen tot nietige détails, wanneer men bij Donzère op de machtige dam staat welke het voort gejaagde Rhónewater een halt toeroept. Zes luiken, waarvan er vijf bijna 32 meter breed zijn en het laatste 45 meter is bij een hoogte van ruim negen meter, regelen de doorstroming van het water. Een was van veertienduizend kubieke meter per seconde kan zonder gevaar verwerkt worden. Deze stuwdam zorgt er voor, dat onge veer 1500 kubieke meter water per seconde in het afleidingskanaal komt, precies de hoeveelheid welke nodig is om, zeventien kilometer verder op, de door vier man be diende zes turbines van de op een rotsach tige strook in de vlakte van Tricastin ge bouwde electrische centrale André Blondel één der pioniers van het Rhónedal draaiende te houden. Er schiet dan nog juist 25 kubieke meter water per seconde over om de zesduizend hectaren omvattende vlakte van Orange te bevloeien. Waarom deze kathedraal van de energie de fabriekshallen van de centrale André Blondel zijn twee keer groter dan de Notre Dame van Parijs en leveren twee milliard kilowatturen per jaar aan Electricité de France, leverancier van de 42 milliard kilowatturen die het land per jaar ver bruikt juist hier werd gebouwd? Dat is een gevolg van het grote verval van de Rhóne tussen de samenvloeiing met de Saöne en Mondragon aan het einde van Een overzicht van de centrale André Blondel halverwege Donzère en Mondragon, waar jaarlijks twee milliard kilowatturen worden geproduceerd. Links de sluis, die het passeren van het hoogteverschil tussen toe- en afvoerkanaal mogelijk maakt. het afleidingskanaal: 75 centimeter per kilometer. Dit verval heeft men als het ware gecomprimeerd bij de centrale André Biondel bij het plaatsje Bollène in een hoogteverschil van 26 meter. Het is dus noodzakelijk geweest een sluis te bouwen voor het scheepvaartverkeer om de overgang tussen de kanaaldelen ter weerszijden van de electrische centrale mogelijk te maken. Daartoe dient een sluis, welke de hoogste ter wereld is, gerekend naar het verschil in waterniveau waarop zij is berekend, namelijk 26 meter. Zij is 195 meter lang en twaalf meter breed, haar deuren zakken weg in de bodem. Het schutten der schepen gebeurt binnen het kwartier, men ziet het water stijgen en dalen met een snelheid van drie meter per minuut. Naar Nederlandse maatstaven is het scheepvaartverkeer op de Rhóne gering. Ongeveer tien schepen moeten dagelijks geschut worden, de jaarlijkse tonnage be loopt ongeveer 500.000 ton. Maar er zit groei in naar mate ook de oliehaven Port de Bouc bij Marseille in betekenis toeneemt. Over het nog zo jonge havengebied van Port de Bouc, Lavéra en Etang de Berre zuilen wij nog schrijven. ADVERTENTIE BARTELJ0RISSTR HAARLEM TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM TEL. 717162 ANORAKS - SWEATERS DONDERDAG 6 MEI Gebouw Vryz. Hervormden, Jacohstraat: Kleurenfilm over Japan, 8 uur. City: „The Glenn Miller story", alle leeft., 6.45 en 9.15 uur. Luxor: „Zij die van de zonde leven", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Sterkere banden", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Fan faren der Ehe". alle leeft., 7 en 9.15 uur. Roxy: „Handlangers van de dood", 18 jaar, 8 uur. Palace: „Wij zijn niet bang 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Bureau Zeden politie", 18 jaar, 8.15 uur. Frans Hals: „De twee straatjongens van Parijs", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 7 MEI Frans Hals: „Let's do it again", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. City: „Vijf dagen schrik bewind", 14 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Zij die van de zonde leven", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Roman Holiday", alle leeft.. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „In vasie". 14 jaar, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Roxy: „Hot monster uit verloren tijden", 14 jaar, 2 30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Julius Caesar", 14 jaar, 1,45, 4.15, 6.45 en ê.15 uur. Minerva: „Moulia Rouge", 18 jaar, 8|5 uur. Gedurende enige jaren hebben zeven- tot achtduizend arbeiders aan dit grootse pro ject gewerkt. Zij werden ondergebracht in speciaal voor hen gebouwde tijdelijke woonsteden, waarvan de grootste die bij Bollène was. waar 4500 bij het werk be trokkenen een comfortabele huisvesting vonden. Daar werden ook veertien school klassen gevormd voor zevenhonderd leer plichtige kinderen. Nederlandse technici hebben bij de uit voering van het werk een belangrijk aan deel gehad. De scheepswerf Verschure en Co uit Amsterdam heeft namelijk de bag germolens voor het graven van het kanaal geleverd. Deze baggermolens werden op ge- improviseerde scheepswerven in de Rhóne- vallei geassembleerd en groeven zich ver volgens zelf een weg naar het kanaal. Zij hebben een flinke portie van de meer dan vijftig millioen kubieke meter grond, die in viereneenhalf jaar werk verplaatst werd, voor hun rekening genomen. Op 25 October 1952 werd de centrale André Blondel door president Vincent Auriol in tegenwoordigheid van de ambas sadeurs van 47 staten in werking gesteld. Het was een grote dag voor Frankrijk, dat zijn talrijke buitenlandse vrienden kon tonen hoe het, ondanks alle politieke ver deeldheden en economische belemmeringen, ondanks de voor het potentieel van het land schier catastrofale gevolgen van twee wereldoorlogen in staat bleef tot het reali seren van indrukwekkende ondernemingen. Men onderschatte het Rhóneplan niet. Het is met Donzère-Mondragon niet afge- De directie van de Algemene Kunstzijde Unie N.V. is van plan de Enkalonfabriek in Emmen uit te breiden. In de vergrote fabriek zullen enige honderden arbeids krachten meer te werk kunnen worden ge steld. Men overweegt deze te werven in de gemeenten Odoorn en Borger. Deze plaatsen liggen nogal ver van de fabriek. Men wil daarom dichterbij huizen voor hen bouwen. De 50-jarige reserve-kapitein van de Koninklijke Landmacht J. J. K. B., die dienst deed in de Prinses Margriet-kazerne te Wezep, is door de Koninklijke Maré- chaussée in arrest gesteld, verdacht van het plegen van oplichting ten nadele van inwoners van Wezep en collega's. Volgens het voorlopig onderzoek wist hij zeer grote bedragen los te krijgen, waarbij hij verhalen zou hebben opgedist over een handel waarin men zijn geld zeer voor delig kon beleggen. Over de aard van deze handel liet hij zich niet uit. Volgens de eerste ramingen heeft hij tenminste een bedrag van 450.000 in één jaar tijd weten los te krijgen. Sommigen hebben hem be dragen van 145.000 afgestaan, onder an deren een aannemer te Elburg en een meu belfabrikant te Wezep. Een collega heeft voor een zeer groot bedrag borg gestaan. De kapitein maakte iedere week met een huurauto een uitstapje naar Duitsland, waar zijn vrouw, Duitse van afkomst, woonachtig is. Men heeft nagegaan, dat deze uitstapjes meer dan 1000 per keer kostten. Het bedrag van 450.000 zal waar schijnlijk geheel zijn opgeteerd. Reeds is vastgesteld, dat B. alleen particulieren en niet het rijk heeft benadeeld. Engeland heeft per 1 Juli de invoerquota voor bloembollen en -knollen uit Neder land, Frankrijk en België bekend gemaakt. Dahliaknollen zijn van deze verhoging uit gezonderd. De nieuwe quota, welke gelden voor de periode van 1 Juli 1954 tot 1 Juli 1955, zijn voor Nederland verhoogd van 2.606.000 pond sterling tot 2.950.000 pond sterling; voor Frankrijk van 52.000 tot 57.500 pond sterling en voor België van 45.000 tot 49.500 pond sterling. (Van onze correspondent in Brussel) Wij vernemen dat hoge ambtenaren van de drie Benelux-regeringen hier op 11 Mei in Brussel bijeenkomen. Deze conferentie wordt in Benelux- kringen van grote betekenis geacht daar zij de eerste ministeriële bijeenkomst met de nieuwe Belgische ministers moet voor bereiden. De nieuwe Belgische minister van Land bouw, Lefèvre, de minister'van Financiën Liebaart, premier Van Acker en de mi nister van Buitenlandse Zaken Spaak, hebben reeds in vorige regeringen con tacten met de Nederlandse regering ge had. Onbekend voor de Nederlandse mi nisters zijn de nieuwe minister van Bui tenlandse Handel Victor Larock, de mi nister van Economische Zaken Jean Rey, die de zoon is van een protestantse pre dikant, en Adolf van Glabbeke, de nieuwe minister van Openbare Werken (en bur gemeester van Oostende). Binnen enkele weken zullen de Luxem burgse ministers volop in de verkiezings strijd zitten en zal het Benelux-overleg nogmaals worden onderbroken. Het monument voor Jan van Hoof. de Nijmeegse jongeman die tijdpns de oorlogs handelingen in ons land de Waalbrug redde, zal waarschijnlijk in September worden onthuld. De voorzitter van de Jan van Hoofstichting. de heer F. J. de Fraiture, deel de mee, dat het monument zal worden ge plaatst aan de Zuidertoegang tot de Waal brug in Nijmegen, op het hoge talud 'waar nu het bevrijdingszuiltje staat, waarin het bevrijdingsvuur brandt. Een keihard bewijs is het zonder de minste twijfel, wanneer 8 van elke 10 rokers zwart op wit verklaren, dat IBIS EXPORT 100% Engelse shag, of DOUBLET half-zware shag, of KING WILLIAM Virginia sigaretten hun ópper best bevallen. Tiendui zenden rokers hebben enthousiast meegedaan aan het Ibis Opinie Onderzoek - het groot ste in Nederland - waar bij bovengenoemd resul taat uit de bus kwam. Het staat dus wel vast, dat rokers die één van deze 3 merken als lijf- merk kiezen, een roker- tj e naar hun hart hebben gevonden. Ook U zult ondervinden, dat het 3 échte merk artikelen zijneen waar borg dus voor constante kwaliteit. Vraag Uw winkelier! IBIS EXPORT 100° o Engelse shag Milde, zongerijpte Virginia op zijn allerbest; een zachte en zuivere, puurblonde mélange. 85 cent DOUBLET half-zware shag Een donkere, milde mélange van een heel aparte geur en smaak. 85 cent KING WILLIAM De „dure" Virginia sigaret, die U maar drie kwartjes per doosje van twintig kost. 75 cent WASHINGTON (ANP en Un. Press) De „speaker" van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Joseph W. Martin, heeft gisteren tijdens een plechtigheid in het Potomac-park te Washington in naam van het Amerikaanse volk het carilicn in ontvangst genomen, dat het Nederlandse volk uit dankbaarheid aan Amerika ge schonken heeft. „Ik ben van Den Haag naar Washington gekomen als bevoorrechte vertolker van de dank van de Nederlandse bevolking voor de edelmoedige hulp, door haar Ameri kaanse vrienden gedurende de donkere jaren van de oorlog en ook daarna geschon ken". Dit zei mr. L. G. Kortenhorst, voor zitter van het comité „Klokken voor Ame rika", in zijn rede, waarmee hij de beiaard heeft aangeboden. Bij haar bezoek aan Amerika in het voorjaar van 1952 heeft de Koningin op 4 April de klokken reeds sym bolisch overgedragen aan de toenmalige president Truman, er daarbij aan herinne rend. dat het volk van Nederland in al zijn geledingen tot dit geschenk heeft bijge dragen. Mr. Kortenhorst zei, dat de stemmen van spreken tot de betrekkingen van hen, die gedurende de worsteling der naties hun leven of hun gezondheid hebben gegeven voor onze bevrijding. Elk van de negenen veertig klokken is toegewijd aan een af zonderlijke groep van de Nederlandse ge meenschap of aan dat deel van het Neder landse grondgebied, dat haar heeft ge schonken. De grootste draagt de naam van de Antillen de kleinste die van Prinses Marijke. De gehele beiaard vertegenwoor digt de Nederlandse bevolking als geheel. Deze Nederlandse beiaard, zo zei hij ten- luidende stemmen doen klinken in de Ame rikaanse lucht en onze beide volkeren ver manen begrip te hebben voor het wacht woord. dat op een der klokken is aange bracht; „Stem van stad en ommelanden klink in mij. Hulp van overzeese stranden vocht u vrij. Voor een wereld zonder schande, zonder vrees en slavenbanden strijden wij." De Rotterdamse beiaardier Ferd. Tim mermans gaf na de aanbieding van de klokken een beiaardconcert. Harmonie De „speaker" van het Huis van Afge vaardigden zeide in zijn redevoering onder meer: „Wanneer wij onze gedachten laten gaan over de motieven die het Nederlandse volk ertoe hebben gebracht ons dit carillon te schenken, dan begrijpen wij duidelijker waarom één van deze klokken aan de VTede de 49 klokken van deze beiaard allereerst gewijd is. Hoewel ik in geen geval iets wi! afdingen van de harmonie van de klokken, het eeheim van de volmaaktheid van dit carillon, hoop ik dat het het geluid van deze vredesklok zal zijn, dat het luidst zal klinken. Het is voor mij niet voldoende om over vrede te spreken en voor deze klok niet om dit te verkondigen. Wij moeten één zijn in onze pogingen om de vrede veilig te stellen en aldus de verwoestingen te vermijden die ontstaan wanneer wij ge dwongen worden van het pad van de vrede af te wijken. Het Nederlandse volk is zich scherp bewust van de noodzaak deelgenoot slotte, zal nu voor de eerste maal zijn wel- te zijn bij de verdediging van onze vrede lievende wegen. Het heeft zich ook met zijn buren verenigd voor een gemeenschap pelijke exploitatie van hun economische hulpbronnen." „Wanneer wij naar de harmonie van deze klokken luisteren, laten wij dan niet de harmonie vergeten van doel en streven welke onze twee grote volken verbindt", aldus Martin. De plechtigheid werd opgeluisterd door de Amerikaanse marinekapel en bijge woond door meer dan duizend personen, gezeten op geïmproviseerde zetels, die door de dienst der parken waren aangebracht, of staande in de schaduw van het geboom te. Anderen sloegen de gebeurtenis gade uit hun auto op de weg door het park. Morgen zullen beheerders van bad- en zweminrichtingen uit alle delen van ons land in Amsterdam bijeenkomen om zich te beraden over de vraag op welke wijze kan worden voorzien in de behoefte aan een nationaal orgaan ter behartiging van hun gemeenschappelijke belangen en van de belangen van de volksgezondheid en de recreatie, zulks wegens de krachtens de Wet op de Bedrijfsorganisatie noodzakelijk geworden opheffing van de bedrijfsorga nisatie bad- en zweminrichtingen. Voorgesteld zal worden de „Nederlandse Bond voor Onoverdekte Zweminrichtin gen en Zeebadbedrijven" en „De Neder landse Bond voor Badhuizen" te liquide ren en daarvoor in de plaats te stichten één nieuwe centrale bond onder de naam „Bond voor Badhuizen. Zweminrichtingen en Zeebadbedrijven". Daarmee wordt een zo groot mogelijke concentratie beoogd. HONGKONG (Reuter) Een volksge rechtshof in Kwantoeng (Zuid-China), heeft tien Chinezen ter dood veroordeeld, die ervan beschuldigd waren geheime agenten van nationalistisch China te zijn Een beklaagde werd vrijgelaten en kreeg een beloning van zeven millioen Chinese dollars (ongeveer duizend gulden) wegens het verstrekken van inlichtingen over de groep, aldus een bericht in het te Hongkong ontvangen communistische „Zuidelijk Dag blad", dat in Kanton verschijnt. Honderd jaar geleden begon men in Twente en Oost-Brabant katoentjes te drukken in Indische patroontjes. Later kwam er kunstzijde bij en fluweel en cor duroy en veredeld katoen dat chintz werd en er kwamen modieuze dessins, elke lente weer anders. Honderd jaar lang, vlijtig en vaardig imprimeetjes gedrukt, en thans voor het eerst pas heeft men besloten er mee voor het voetlicht te treden. Men gaat op tournée met de lente- en zomertoiletjes in imprimé en men toont het den volke met dit etiket: Nederlandse stoffen, des sins. Nederlandse mode. Want diezelfde stoffen, diezelfde dessins, dezelfde modieu ze toiletjes dragen sinds jaar en dag het etiketje „import", ofschoon het niet waar is. En niet nodig omdat in Amsterdam ons voor het eerst is getoond: onze impri- més zijn tenminste zo smaakvol en d la mode als de Franse cotonen de Britse ..cotton". Lente-pakjes van veredeld katoen- imprimé: een zilverig fond met takjes die witte bloesem dragen, wandel-toiletjes met takjes mimosa of tere seringen. Strand- jurkjes bedrukt met de zon én een zonne bril: sportieve pakjes voor aan de Rivièra, in grillige, felgekleurde dessins. Wandel jurkjes met forse, slordige ruiten en vlak ken; het jongemeisjes-japonnetje met een vrolijk boeketje. Of. zeer gekleed, op een zwart katoenen jurkje een blank fluwelen jasje, bedrukt met zwarte sterretjes. Of zelfs een avondtoiletje van gewoon maar katoen, op wit fond vrolijk gekleurde vlechtmatjes gedrukt. Alles: imprimé voor de lente en zomer én alles: Nederlands werk onze mode, die tot ver over de grenzen geroemd wordt. En dat ook bin nen de grenzen verdient.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 5