L/Mire Visserij -varia Havenberichten Avondverkoop van „geringe eetwaren" stuit op diverse bezwaren Onteigening van grond in Driehuis voor de tunnel Langbroek en Leeuwerik samen aan de eindstreep Beverwijks haven verandert en nieuwe industrieën verschijnen Jongej'ans' Velsense kinderen over de grenzen „Beeckestein" Dinsdag nog niet in de raad Het nieuwe puntenraadsel DONDERDAG 6 MEI 1954 9 Pachtcontracten worden ontbonden Burgerlijke stand Velsen Om de provinciale jeugd-damtitel Roozenburg verovert kostbaar winstpunt P.V. „De Bonte Duif" Voordrachtsavond voor het Velsense I.v.A.O. Versnelde tunnelbouw, versnelde onteigeningen Nog geen koek en ei Na theaterbezoek een hapje Voor jonge hersens Oecumenische dienst Voor de aanleg: van de spoorbaan van het nieuw te bouwen station aan de Kruid- bergerweg te Santpoort af naar de Zuidelijke ingang van de tunnel onder het Noord - zeekanaal en voor het maken van de verbinding tussen de Van den Vondellaan en de Hagelingerweg met doorgang onder deze spoorbaan, is een onteigeningsplan vastgesteld. Enige van de in dit plan gelegen grondstroken zijn eigendom van de gemeente, zodat deze te zijner tijd aan het rijk zullen moeten worden overgedragen. De grond, benodigd voor de aanleg van de verbindingsweg tussen de Van den Von dellaan en de Hagelingerweg dient door de gemeente in eigendom te worden verkre gen, omdat de aan te leggen werken te zijner tijd in beheer en onderhoud aan de gemeente zullen worden overgedragen. In verband met het vorenstaande heeft het rijk de gemeente verzocht, pogingen in het werk te stellen om alle in het onteige ningsplan gelegen gronden aan te kopen en daarna de grondstroken, welke voor de aanleg van de spoorbaan nodig zijn, aan het rijk over te dragen. Hiertegen hebben B. en W. geen bezwaar, zodat zij met de verschillende eigenaren in onderhandeling zijn getreden. Met één dezer, te weten mevrouw A. CremersBoreel, is inmiddels overeenr stemming bereikt. Als verkoopprijs heeft de eigenaresse be dongen een bedrag van 8.000.per ha voor de stroken grond, vallende binnen de in het gemelde onteigeningsplan aange geven grenzen, en van 10.000.per ha voor de overige terreingedeelten. De totale oppervlakte van de aan te kopen grond is ongeveer 9 ha, 97 are, 36 ca. Hiervan is circa 4 ha, 14 are, 30 ca bin nen en circa 5 ha, 83 are, 6 ca buiten de onteigeningsgrenzen gelegen. De koopsom zal rtVitsdien moeten bedragen ongeveer 91.450.— in totaal, hetgeen neerkomt op een prijs van 9.170.per ha. ADVERTENTIE ^OOO VOOR MOEDERDAG EXTRA AANBIEDING Enkalon kousen ƒ2.75 p. paar WOL- EN KOUSENHUIS Lagersstr. 12 Tel. 6018 - IJmuiden-O. De aan te kopen gronden zijn tot 24 De cember 1958 verpacht en wel: a. 5 ha, 21 are, 86 ca aan H. Gerrits te Driehuis; b. 4 ha, 75 arè, 50 ca aan A. H. J. Gra- man te Driehuis. De thans geldende pachtcontracten zul len, voor zover deze strook grond betreft, moeten worden ontbonden. Daartoe is met de pachters tot overeen stemming gekomen, zodat zij bereid zijn mede te werken aan deze gedeeltelijke pachtontbinding, mits de gemeente als schadeloosstelling een bedrag van 3.500 betaalt aan H. Gerrits en van 16.827 aan A. H. J. Graman. Prjjzen van Woensdag. Heilbot 3,502,30; gr. tong 1,821,66; grm. tong 1,871,69; kim. tong 2,08—1,90; kl. tong I 1,67—1,60; kl. tong II 1,49—1,39; tarbot I 1,65—1,47, per kg. Tarbot II 75; gr. griet 65; kl. griet 26.5025; tongschar 67; schartong 30; kl. schol II 308; schar 238; bot 158; v. haring 18,506; makreel 1610; gr. schelvis 2521; grm. schelvis 3725; kim. schelvis 4830; kl. schelvis I 43—31; kl. schelvis II 38—8; wijting 228; gr. gul 38—32; mid. gul 3525; kl. gul 28—13,50; kl. leng 31—26,50; kl. haai 35; ham 10270; kim. hake 84; kl. hake II 3320; kl. wolf 3227; poontjes 178; kl. koolvis zw. 2421; kl. koolvis wit 2921, per 50 k. Gr. kabeljauw 22470; gr. koolvis zw. 5037; gr. koolvis wit 6155; gr. leng 5951; gr. wolf 6261, per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 146 kisten tong en tarbot, 5 kisten heilbot, 3 kisten griet, 4 kisten tongschar en schartong, 250 kisten schol, 120 kisten schar, 43 kisten bot, 1065 kisten haring, 2505 kisten makreel, 285 kisten schelvis, 340 kisten wijting. 205 kisten kabel jauw en gul, 26 kisten leng, 1 kist kl. haai, 6 kisten ham, 3 kisten hake, 16 kisten wolf, 15 kisten poon, 317 kisten koolvis, 45 kisten diversen. Totaal 5400 kisten. Aanvoer op Urk. Dinsdag werd door 46 vaartuigen op Urk aangevoerd: 1631 pond kuilpaling, prijs f 1.14f 1,38 per pond en 38 bak nest, prijs f2,60f3,05 per bak van 374 kg. „In de geest van de UNO" Aan het begin van de uitermate ge slaagde voorstelling van „De inneming van den Briel" door de Onderwijzerstoneelver eniging O.T.K. in het Rex Theater te IJmuiden-Oost heeft de wethouder van Onderwijs, de heer II. de Boer, gistermid dag zijn jeugdig gehoor een verrassing be reid. Hij deelde mede, dat onder auspiciën van de Velser Gemeenschap en de Velser Jeugdcentrale een plan is gemaakt voor de uitzending van schoolkinderen naar enige Europese landen. Nader vernemen wij, dat dit plan voort vloeit uit een post op de gemeentebegroting ad./ 5000.ter stimulering van de gees vam de UNO. Men wil deze post nu oo' inderdaad gaan besteden. In samen werking met overheid, bedrijfsleven, Vel ser Gemeenschap en Velser Jeugdcentra! ligt het in de bedoeling, dat elke school klas minstens éénmaal in het buitenlan- vertoeft. Daarbij is gedacht aan een uit wisseling met Engeland, de Beneluxlandc: en Frankrijk, maar dit idee is uiteraar voor uitbreiding vatbaar. GEBOREN: A. van HeijstRas, d., Plan- ciusstraat 26, IJmuiden; A. J. van der Schet —Verkerk, d„ Diezestraat 3, IJmuiden; J. M. OudejansDuivestein, z.. Eendrachtstraat 17, Velsen-N.; J. J. Emck—Verwer, d„ Heir- weg 1 a, Velsen-N.; J. R. PlokkerBlom. z., Platanenstraat 36, IJmuiden-O.; E. F. J. Andela—Homeijer. z., W. de Zwijgerlaan 27, Santpoort; A. Anker—Voogt, z., M. K. Hof stedestraat 13, IJmuiden; A. C. Zwanenburg Peil, d„ IJsselstraat 87, IJmuiden; C. A. de GierLouw, d., Assendelft; C. C. Kok— Verduin, d.. Acaciastraat 22, IJmuiden-O.; B .H. Bakker^-Kaales. z.. Bik en Arnoldkade 38, IJmuiden; C. MuddeOldenburg, d„ Stoelshofje 4. Bloemendaal; A. E. de Boer den Adel, d„ Wijkerstraatweg 228. Velsen- Noord; G W. Tromp—Martens, d., Bonaire- straat 40, Santpoort; H. E. Goemans—de Nobel, d„ Bloemendaalsestraatweg 84, Sant poort (st.); C. Sanstravan der Kroft, d., Bloemstarat 23, IJmuiden; C. J. van Keulen Webbe, z.. Kon. Wilhelminakadc 89, IJmui den; M. OlthofPetersen, d., Abelenstraat 4. IJmuiden-O; A. G. Prak—van der Veen, d., de Genestetlaan 36, Driehuis; M. A. Mooij—Paulissen, z., Scheldestraat 106, IJmuiden; A. Saager—Berghuis, d„ Zeeweg 366, IJmuiden-O.: M. A. de BoerKlut, d., Kennemerlaan 153. IJmuiden. OVERLEDEN: H. B. J. Boon, 63 j., echt genoot van A. Slotemaker, Linneaustraat 5, IJmuiden: J. van der Swart, 72 j.. weduwe van: I. Lindeblad, Hoofdstraat 106, Sant- Êoort; S. Hoekstra, 76 jr., echtgenote van S. os, Munnikenweg 60, Beverwijk: J. Waag- meester, 81 j., echtgenoot van G. E. Kooger, Wijkerstraatweg 200, Velsen-N. Woensdag 5 Mei kwamen de haven van IJmuiden binnen: Ocean van Rotterdam. Alfred van Hamburg. Brouwersgracht van Kotka. Ganymedes van Dordrecht. Cindel de Bucaramanga van Antwerpen. Arnolde van Hamburg. Robert Ekkelman van Kirkalti. Rodenbek van Antwerpen. Jantje Eppina v. Delfzijl. Westerdok van Londen. Romunyo van Hamburg. Arctic van Londen. Isigny van Le Havre. Medusa van Fowey. Vertrokken zijn: Rebecca E naar Hamburg. Arion naar Brest. Karimun naar Hamburg. Neptunus naar Kopenhagen. Thor naar Mal- mö. Laverock naar Harlingen. Lundismane naar Porto la Cux. Frisian Coast naar M' bro. Kirsta naar Rostock. Johnston n. Portsmouth. Meredith naar Portsmouth. Sondenburg n. Hamburg. Trave naar Hamburg. Talisse naar Hamburg. Trio I naar Caen. Great City naar Rotterdam. Sambre naar Rotterdam. Erkalin naar Svensborg, Dieter Waltraud naar Ham burg. Theano naar Rotterdam. Capella naar Rotterdam. Spaarnestroom naar Cardiff. Tyra Thorn naar San Juan. Helder naar Bre men. Ellerbek naar Dominica. Celebes naar Gdynia. Flevo naar Rotterdam. Manto naar Rotterdam. Deo Favente naar Le Havre. Berkelstroom naar Bristol. Glory naar Ant werpen. Cateli naar Bremen. Castor naar Helsingborg. Geffle naar Norrköping. De laatste partij in het tournooi om de Kennemer jeugddamtitel tussen Leeuwerik en Langbroek is in remise geëindigd. Door deze uitslag zjjn deze twee spelers in de barragewedstrijden tussen Vossen, Brunger, Langbroek en Leeuwerik gelijk op de eerste plaats geëindigd. Leeuwerik en Langbroek moeten opnieuw een match spelen om uit te maken welke speler de provinciale jeugd- titel verovert. Vrijdagavond zal in Haarlem de eerste partij worden gespeeld tussen de Oostzaner Leeuwerik en de DCIJ'er Langbroek. School-finale Het jaarlijks damtournooi voor de school jeugd zal door de damclub IJmuiden op 19 en 21 Mei georganiseerd worden. De winnaar van het vorig jaar, het kwartet van de Nij verheidsschool. zal dan de fraaie wisselzuil moeten verdedigen. Het DCIJ-bestuur zal een beroep op de schoolhoofden doen van elke school in de gemeente Velsen de vier sterkste dammers naar deze eindstrijd af te vaardigen. Voetbal en dammen Bij gelegenheid van de laatste thuiswed strijd van Stormvogels tegen DWS op 16 Mei zullen elf DCIJ'ers de voetbalschoenen aan trekken om de Stormvogels-véteranen in een voorwedstrijd op het groene grasveld te ontmoeten. De DCIJ'ers tellen tal van be kende voetballers. In het doel staat de oud international Brülé,. terwijl werelddamkam- pioen Roozenburg als midvoor staat op gesteld. De wedstrijd, welke onder leiding van de vroegere back van Stormvogels Wim Koster staat, zal 2 maal een half uur duren. De opstelling van het DCIJ-elftal is: Doel: Brillé; achter: Jan Waal en H. Swier; midden: T. Postma, L. Vooys en H. La'ros;' voor: Yme de Jong, J. v. d. Berg, Piet Roo zenburg, W. v. Wort en J. Bakkum. Reserves zijn: J. de Boer. J. Braveboer, J. Smit en Opa v. d. Bos (77 jaar). Kostbare voorsprong Roozenburg, Bergsma en Bom zijn gelijk op de eerste plaats geëindigd in de strijd om de nationale damtitel. De eerste ontmoeting tussen dit drietal leverde voor Roozenburg een winstpartij op tegen Bom en remise tegen Bergsma. Daar Bom zijn partij tegen Bergsma wist te winnen, is de stand nu: Roozenburg 3, Bom 2 en Bergsma 1 punt. Vrijdag. Zaterdag en Zondag zal de tweede ontmoeting tussen de arie spelers te Am sterdam plaats vinden. De uitslag van de wedvlucht van de dui ven van de postduivenvereniging „De bonte duif" op Roosendaal is: H. Verduijn 1, 17, 27; J. Minneboo 2, 3, 8, 9, 14, 18, 33, 46, 55; B. Minneboo 5, 12, 23; H. Kraayenoord 4, 15, 56, 57; H. v. d. Pieterman 6, 11, 19, 26, 31, 44, 53; J. v. Loon 7, 16, 28, 35; G. v. Zutphen 10, 25, 42; J. Verwer 13, 22, 39, 40; W. Koks 21, 29. 47; H. Ulzake 20, 24, 41; A. Belfroid 30, 45; E. Klinge 32; J. Kalden- bach 34, 43, 50, 58; P. Verschuren 37; P. Visser 38, 49; F. Schaap 36, 48; A. Donker sloot 51; G. Versteeg 52; C. Broek 54, W. Donkersloot 59. Nieuw materiaal voor gymzaal Het is nodig gebleken, het materiaal in de gymnastiekzaal van de St. Franciscus- school te vernieuwen en uit te breiden. De daartoe strekkende aanvrage voldoet aan de wettelijke eisen, zodat B. en W. de raad voorstellen, de gevraagde medewer king te verlenen. De raad der gemeente Velsen zal op Dinsdag 11 Mei te 19.30 uur ten gemeente huize bijeenkomen. De agenda vermeldt de volgende puinten: Verkoop van grond te Velsen; Verkoop van grond te IJmuiden; Aankoop van het pand Neptunusstraat nos. 32 zwart en 32 rood c.a. te IJmuiden; Aan koop van grond te Driehuis; Verhuur van woningen; Verhuur van het pand Presi dent Steynstraat no. 60 te IJmuiden; Uit- breidingsplan-in-hoofdzaak voor het deel van de gemeente ten Noorden van het Noordzeekanaal; Wijziging van de Regelen tot het geven van toestemming tot gebruik van schoollokalen; Vaststelling van het definitieve subsidie, over 1952 te verlenen aan het R.K. Kerk- en Schoolbestuur van de Parochie van O.L. Vrouwe van Altijd durende Bijstand te Santpoort; Vaststelling van de, over het jaar 1954, aan de besturen van de bijzondere scholen te verlenen voor schotten op de vergoeding, bedoeld bij artikel 101 bis der Lager-onderwijswet 1920; Vaststelling van de, over het jaar 1954, aan de besturen van de bijzondere scholen voor buitengewoon lager onderwijs te verlenen voorschotten op de vergoeding, bedoeld bij artikel 36 van het Besluit bui tengewoon lager onderwijs 1949; Vaststel ling van het bedrag, dat per leerling voor de bijzondere school voor regerings- en vcogdijpupillen, verpleegd in voor hen be stemde gestichten, voor 1954 wordt be schikbaar gesteld; Verhoging van het cre- diet voor de bouw van een kleuterschool aan het Gijzenveltplantsoen; Verlenen van een tegemoetkoming in de vervoerskosten, als bedoeld in artikel 12b, juncto artikel 13, van de Lager-onderwijswet 1920; Verzoek van de R.K. Schoolvereniging St. Lauren- tius te IJmuiden-Oost om medewerking, ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijs wet 1920, voor de aanschaffing van gym- nastiekmateriaal, ten behoeve van de St. Franciscusschool aldaar, en benoeming van personeel aan de Gemeentelijke Huishoud school te IJmuiden-Oost. De afdeling Velsen van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling houdt Dins dagavond 11 Mei een voordrachtsavond met de voordrachtskunstenaar Jac. van Elsacker. Voor deze sluitingsavond van het seizoen komen de leden naar de bovenzaal van het Rex Theater. Van de Buitenlandse Dienst van het ministerie van Buitenlandse Zaken hebben de Polygoon-Profilti-studio's opdracht gekregen tot het vervaardigen van drie propa gandafilms over Nederland in kleuren. Teneinde deze opdracht tot in de finesses met alle nauwkeurigheid uit te kunnen voeren heeft Polygoon uit Engeland vier Technicolor-specialisten laten overkomen, die bij de vervaardiging van advies zullen dienen. Onder hen bevindt zich de bekende Engelse Technicolor grimeur John O'Gorman. Een kijkje in de studio's tijdens het „schieten" van een scène. Bij het plan van onteigening van gron den nabij de Wijkermeerweg (Onteige ningsplan de Pijp I), geven B. en W. van Beverwijk de volgende toelichting: Het plan, ter uitvoering waarvan deze onteigening noodzakelijk is, is gebaseerd op het in 1951 vastgestelde interim-rapport IJmond en het ter uitwerking daarvan ont worpen rapport IJmond-Noord met bijbe horende tekeningen. Blijkens het interim-rapport IJmond is vestiging aan de Noordzijde van het Noord zeekanaal van andere dan zware industrie noodzakelijk voor het verschaffen van werkgelegenheid aan arbeidskrachten, die niet in de zware industrie kunnen worden De staatssecretaris van Economische Zaken heeft B. en W. van Beverwijk mede gedeeld, dat tegen het verlenen van de Koninklijke goedkeuring op de in de raads vergadering van 28 Augustus vastgestelde verandering van de Winkelsluitingswet voorlopig een paar bezwaren bestaan, maar aan een aantal van deze bezwaren kan door een eenvoudige redactiewijziging tegemoet worden gekomen. Het moeilijke eerste puntenraadsel van deze maand is maar door één kind goed opgelost. Hier is die oplossing: Feestdis (f, re, ore, gras, graat, beleid of bewind, omdraai en kwansuis). Puntentelling: Hardloper 9; Zeemeermin 8; Marjanneke 10. TANTE ELS FELICITEERT: Bloemenfee en Kees Kef, die beiden vandaag jarig zijn, Avondster, die Za terdag haar geboortedag viert, Denne- boompje, die volgende week Maandag de boel gaat versieren en Carry Grant, die de Dinsdag daarop de belangrijkste persoon in huis wordt. DONDERDAG, 6 Mei 1954. Beste kinderen, Het is moeilijk om na alle feestelijkheden weer gewoon te beginnen, maar toch zullen wc ons best moeten doen om het nu weer een tijdje zonder afleidingen te. stellen. Door al dié drukte zijn er natuurlijk een heel stel kinderen vergeten hun' briefjes op tijd te posten, zodat ik nu met drie epistels tevreden moet zijn. Stuur mij nog gauw jullie vergeten post toe, dan kan de oplossing van het raadsel ook nog meedoen. - -* - We vergeten natuurlijk onze plaat van de week niet. Jullie hebben je vast al af gevraagd, wat die foto te betekenen heeft. Nu, je zou het een soort gymnastiekles voor olifanten kunnen noemen. Die éne dikhuid op de voorgrond geeft een prima hoogstandje ten beste en de andere „leer lingen" kijken geboeid toe. Dit toneeltje speelt zich af in de omge ving van een groot circus waar de dres seur bezig is zijn zestal reuzen te onder richten. Het is te hopen dat ze het er alle maal zo goed afbrengen! Als eerste brief is hier MARJANNEKE, die het jammer vond, dat ze bij de vorige ronde weer geen prijs gewonnen had. Moed houden, meisje! Opeens heb je geluk, als je maar volhoudt. Wat jammer, dat alle muizen gesneuveld zijn. Ja, een poes ver loochent zijn aard nooit en het was ook wel een beetje dom van je om het dekglas op zo'n brede kier te laten staan. Als je met die visjes begint, mag je ook wel voorzich tig zijn, want ik geloof, dat jullie poes een „rakker" is. ZEEMEERMIN stuurt mij haar rapport cijfers. Dat zag er netjes uit, meisje! Zo lang er geen enkele onvoldoende is, kun je tevreden zijn. Het is nu eenmaal een feit, dat de ene mens beter rekenen kan, dan de andere; maar die heeft dan ook meestal een beter taalgevoel. Dat is dus bij jou ook het geval. Houd het rekenen maar op een voldoende en wordt het meer, nu, des te beter! Heb je je prijs al ontvangen? En tenslotte is HARDLOPER de hekken sluiter. Jij mag ook vast niet mopperen over je Zondag! Het was bijzonder aardig van die gasten om je in hun auto mee te nemen. Leuk, dat je nu het park „Keu kenhof" ook eens gezien hebt. Wat een mooi uitzicht heb je op die toren in Zand- voort, vind je niet? Je hebt een reuze-dag gehad, dat kan ik wel merken. Zo zou je nog wel eens uit willen, denk ik. Dit was het laatste briefje Tot volgende week! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag, Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger meegeven). We gaan weer eens woorden invullen. Als je dat goed doet ontstaat er op de kruisjes een woord, dat van boven naar beneden gelezen het gedrag van een clown kenschetst. Probeer maar eens of je dit raadsel tot een goed einde kan brengen. Ik ben nieuwsgierig! Xbeschrijving van een uitvoering. Xgedeelte. Xopstap (van een auto bijvoórbeeld). Xwordt tegen platvoeten gebruikt. Xonderwaterzetting. Xwankele positie zonder vallen. X is in een horloge. Xniet het rechter oog. X opgeprikt meisje. X Nederland is een Ten aanzien van artikel 1 wordt van hogerhand opgemerkt, dat er geen plaatse lijke omstandigheden aanwezig geacht kun nen worden, welke zouden rechtvaardigen, dat ook in het winterseizoen alle winkels in Wijk aan Zee des Zondags enige uren ge opend mogen zijn. Aanbevolen wordt de in aanmerking komende winkels te beperken. Daarmee zijn B. en W. het dan tenslotte wel eens. Het voornaamste bezwaar van de staats secretaris richt zich echter tegen artikel 3, waarin de mogelijkheid is opgenomen van openstelling op werkdagen gedurende de avonduren, van nader door het college aan te wijzen winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak plegen te worden verkocht: fruit, chocolade, koek, suikerwerken, ver snaperingen of andere geringe eetwaren, mits deze winkels des ochtends van 5 tot 11 uur gesloten zijn. Naar de mening van de staatssecretaris komen voor avondverkoop meer in aanmerking winkels waar koks waren, zoals belegde broodjes, croquetten en dergelijke worden verkocht. Ten aanzien van dit punt wordt een nadere toelichting gevraagd alsmede een nader advies van de Kamer van Koophan del en Fabrieken, die destijds een afwijzend advies heeft'uitgebracht. B. en W. menen dat er plaatselijke om standigheden zijn aan te wijzen, welke een -- zü het beperkte avondverkoop wen selijk maken. Immers de ontwikkeling van Beverwijk tot centrum van het woongebied ten Noorden van het Noordzeekanaal maakt het noodzakelijk dat voor bezoekers van theaters, vergaderingen en andere bij eenkomsten. de mogelijkheid bestaat zich gedurende de avonduren van enige geringe eetwaren te voorzien. Dit klemt te meer waar het aangrenzende woongebied voor theaterbezoek veelal op Beverwijk aange wezen is (zeggen B. en W.), terwijl, tenge volge van de in werking treding van de Winkelsluitingswet 1951, de voordien nog aanwezige automaten vrijwel verdwenen zün. Naar de mening van Beverwijks college zou een oplossing kunnen worden gevon den, welke aan de gerezen bezwaren tege moet komt, door de avondverkoop mogelijk te maken voor winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak belegde broodjes, croquetten, fruit en geringe eetwaren worden verkocht. B. en W. hebben een in deze zin gewijzig de ontwerp-verordening om nader advies toegezonden aan de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Haarlem. Tot haar teleurstelling heeft de Kamer B. en W. doen weten, dat zij geen aanleiding heeft kunnen vinden om van het afwijzend advies af te wijken. B. en W. zijn echter van mening dat de mogelijkheid van een avondverkoop van zodanig belang moet worden geacht, zowel voor het publiek als voor de middenstand, dat zij voorstellen om de verordening op nieuw vast te stellen. „Een rare familie" bij „O.B.K." De Beverwijkse toneelvereniging ..Oefe ning Baart Kunst" geeft op Vrijdag 14 Mei in het Kennemer Theater een opvoering van het toneelspel „Een rare familie." Ledenvergadering Witte Kruis De afdeling Beverwijk en omstreken van het Witte Kruis houdt op Maandag 10 Mei in het badhuis aan de Baanstraat een ledenvergadering, waarop onder meer de diverse jaarverslagen zullen worden be handeld. „Familieleven in Zuidslavië" Mevrouw N. de BockLui ting uit Be verwijk spreekt hedenmiddag in het pro gramma van de NCRV „Tussen de bedrij-" ven door" over het onderwerp „Familie leven in Zuidslavië". opgenomen. Voor deze industrie zijn ter reinen aangewezen ter weerszijden van de Pijp. In het plan IJmond-Noord is deze be stemming nader gepreciseerd. Tracé Rijksweg 9 De stedebouwkundige regeling van de bestemming van dit gebied kan slechts ge schieden na de definitieve vaststelling van het tracé van de Rijksweg 9. Dit tracé staat thans in zoverre vast, dat met de uit voering van bepaalde werkzaamheden, in het bijzonder het ophogen van terreinen, een aanvang kan worden gemaakt. Aanvragen om medewerking van de ge meente bij industrievestiging door het be schikbaarstellen van terreinen zijn tot heden afgewezen wegens het nog niet be schikbaar zijn van bouwrijpe terreinen. De 'opvoering van het tempo van de woning bouw maakt industrievestiging echter meer en meer noodzakelijk. Het industrieplan ter weerszijden van de Pijp zal vestiging van bedrijven van uit eenlopende aard en grootte mogelijk maken en mitsdien de eenzijdigheid met betrek king tót de werkgelegenheid in deze omge ving kunnen verminderen. Grond uit tunnelput Door voor het ophogen van de terreinen gebruik te maken van bij de tunnelbouw onder het Noordzeekanaal beschikbaar ko mende grond worden de kosten aanmerke lijk beperkt. Deze grond kan immers tegen geringe kosten worden verkregen indien de op fë Kogen terreinen tevens worden ge bezigd voor tijdelijke opslag van grond, be nodigd voor- de -Rijksweg 9. De industrie vestiging zal daardoor kunnen worden be vorderd. Voor de uitvoering van dit plan zal nog in 1954 de beschikking over de aangeduide terreinen aan de Wijkermeer weg nabij de ringvaart moeten worden ver kregen. Slopen nodig Door de aanleg van de Rijksweg 9 zullen op korte termijn enige bedrijfsgebouwen moeten worden gesloopt. Hiervoor zal ver vangend bebouwbaar terrein beschikbaar moeten worden gesteld van voldoende af metingen en zodanige ligging dat voortzet ting van deze bedrijven mogelijk is. Voor het verkrijgen van deze terreinen zullen moeten worden onteigend de aangeduide gronden aan de Wijkermeerweg nabij de spoorlijn Beverwijk-Uitgeest. Bij deze toelichting van B. en W. kan nog worden opgemerkt, dat het snelle tem po, waarmede dit plan is ontworpen, be- invloed is door de beslissing om de tunnel bouw te bespoedigen. Het industrieterrein zal voor die bedrijven dienen, die niet met de Hoogovens in directe connectie staan. Zoals al eerder is gemeld zal het terrein hoger dan noodzakelijk worden opgespo ten, zodat later de overtollige laag zand weer afgegraven zal kunnen worden en gebruikt kunnen worden voor de aanleg van rijksweg Uitgeest-tunnel. Het voor deel hiervan is dat het industrieterrein dan goed „ingeklonken" zal zijn. Het onteigeningsplan, dat van vandaag af ter inzage ligt, omvat het stuk grond in gesloten door de Pruimendijk, de spoorlijn UitgeestBeverwijk en de Wijkermeerweg en een stuk grond verderop aan de Wijker meerweg rond de gemeentewoningen. Het uitbreidingsplan, dat hiermede samen hangt en dat nog als „voorlopig" wordt be schouwd geeft een inzicht over de toekom stige ontwikkeling van deze wijk. Bij dit plan is de Meer gedempt en zal een viaduct onder de spoorlijn een directe verbinding vormen van de oude stad met de industriewijk. Halverwege Pruimendijk en Wijkermeerweg is een grote insteek- haven geprojecteerd. VEILING BE RICHT 5 Mei Spinazie 17—29; sla 732: witlof 1589; radijs 410: rabarber 1427; prei 1228; rode kool 1628; peen 58; uien 69. Zondag 9 Mei, des avonds om 7 uur, wordt in de Ned. Herv. Kerk te Velsen een Oecumenische Dienst gehouden. Voorgangers in deze dienst zijn: Ds. W. Spliethoff, Evang. Luth. Predikant te Haarlem en ds. Joh. H. W. Dickhout, Herv. Predikant te IJmuiden-O. Liturg zal zijn ds. L. Brink, Herv. Predikant te Velsen. Verder werken mee de heer Adr. Verschoor, orgel en het Herv. Kerkkoor „IJmuiden", onder leiding van Jan te Loo. Besommingen van Dinsdag. IJM 32 Elie f19.000; SCH 7 f5610: I.TM 210 f 6460; IJM 7T5 f 4560: KW 59 f 1400; KW 114 f1420; KW 6 f5600; KW 9 f4860; KW 140 f4120; KW 37 f5360; KW 48 f7900; KW 38 f 3860; KW 176 f 9280; KW 77 f1240. Besommingen van Woensdag. IJM 20 Polderman f24.570: twee trawlers met f46.000; HD 87 f5130; WR 7 f2970; SCH 76 f786; SCH 11 f690; IJM 229 f2090; KW 189 f175.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7