Twee mille gevorderd wegens verbreken van trouwbelofte De Keukenhof blijft geopend tot en met Hemelvaartsdag Tentoonstelling in Londen van vervalste postzegels RIJWIELEN? Kort en bondig „De Blinkert" kan gebouwd worden „Prinses Marijke" als sleepboot Vanmorgen in de Vis hal André Carrell trad op voor voetbalsupporters Fa E. de Graaff 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen Hongaars voetbalelftal naar Amsterdam? VRIJDAG 7 MEI 1954 15 HAARLEMSE RECHTBANK Rijk suppleert 22 mille per jaar in tekort Inbrekers zwichten voor getrokken pistool Uitspraken Haarlemse rechtbank Met koelschip uit Agadir terug Imitaties van De Sperati zijn bijna volmaakt i"aan.™.zms&j-assssm; waarschuwen tegen Voor de Haarlemse rechtbank werden Woensdagmorgen de pleidooien gehouden in een in Nederland niet veel voorkomende zaak. Het betreft hier artikel 113 van het Burgerlijk Wetboek, waarin wordt gezegd, dat indien de aangifte van een huwelijk bij de ambtenaar van de burgelijke stand is gevolgd door de huwelijksafkondiging, het verbreken van de trouwbelofte na dat tijd stip grond op kan leveren tot het vorderen van een schadevergoeding, die de gedu peerde partij in haar vermogen heeft ge leden, zonder dat echter daarbij enig winst bejag in aanmerking kan komen. De Haarlemse rechtbank zal op 15 Juni, uitspraak doen in deze zaak, waarbij een 30-jarige Haarlemmer als eiser, van een Amsterdamse mannequin een schadever goeding vordert van ongeveer 1700, omdat zij zich, nadat de huwelijksafkondiging had plaats gehad, terugtrok en zeide van haar voornemen om met de Haarlemmer in het huwelijk te treden af te zien. Op 30 Mei verleden jaar stapten beiden naar het Haarlemse stadhuis om aangifte te doen van hun huwelijk, dat op 2 Juli daar op zou plaats vinden. Op 23 Juni werden de trouwkaarten verzonden, en de dag daarop werd de acte van huwelijksvoor waarden verleden. Maar enkele dagen later liet, het meisje, mannequin en verkoopster in een Amsterdams modehuis, haar toe komstige echtgenoot weten, dat zij van het huwelijk afzag. Ter zitting werd namens haar door mr. L. P. van der Does aange voerd, dat zij in die tussentijd telefonisch enige, niet zeer voor haar toekomstige ge maal pleitende mededelingen, had ont vangen, waarop mr. G. J. H. de Leeuw als raadsman van de teleurgestelde bruidegom stelde, dat de motieven die gedaagde thans opgeeft gehad te hebben vóór het verbre ken van de trouwbelofte, destijds niet door haar zijn aangevoerd. De Haarlemse jongeman, thans weer vrij gezel, die voor zijn aanstaande huwelijk reeds een flat had gehuurd tegen een prijs van 180 per maand, en waarvoor een jaarcontract werd getekend, vordert onder meer een groot deel van de totale huurprijs over die termijn, schadevergoeding voor de voorzieningen die hij in zijn bedrijf had moeten treffen om een huwelijksreis te kunnen maken, en een bedrag waarvoor hij een aantal herencostuums had aangeschaft, omdat de mannequin „als een schone en chique vrouw" geacht werd naast de best geklede man van Haarlem te lopen. Ook de kosten van de acte van huwelijksvoorwaar den en die van een dienstbode, die in ge zamenlijke dienst van de flatverhuurster en het toekomstige paar zou treden, werden in rekening gebracht. Ter zitting liet mr. G. H. J. de Leeuw enkele bedragen vallen, waaronder twee maanden huur, omdat het eiser gelukt was om de flat, die te kostbaar en te groot voor hemzelf was, aan een ander te verhuren en een borgsom die voor de huur van trouw- auto's was gestort, omdat dit bedrag terug werd ontvangen. De raadsman van gedaagde stelde dat de eis in strijd was met de moraal en goede zeden, en achtte haar het gevolg van de zedenverwildering, die na de oorlog aan de dag was getreden. Bovendien werd het door hem merkwaardig gevonden dat in déze tiid van woningnood, het eiser niet was ge lukt om de flat eerder aan iemand anders pver te doen. In de Nederlandse jurisprudentie, dit zijn dus alleen de gepubliceerde gevallen, zijn zestien processen bekend, waarbij artikel 113 van het Burgerlijk Wetboek betrokken is. Het laatste geval dateert van 1943. In het Nederlandse recht bestond vroeger wel een trouwplicht, die zelfs reëel geëxecu teerd kon worden, maar later zwakte dit af tot een schadevergoedingsactie. Zoals be kend is. kent men in Engeland en Duitsland niet alleen deze actie, maar ook die voor een verbroken verloving. Ter zitting van de Haarlemse rechtbank werd het meest Naar wij vernemen zal de Haarlemse raad binnenkort een verhoogd crediet worden gevraagd om de bouw van 76 woningen, verzorgingshuis, recreatiezaal en direc teurswoning mogelijk te maken voor de huisvesting van bejaarden. Reeds heeft de centrale directie voor de wederopbouw toestemming verleend om tot gunning over te gaan. Het betreft hier de verwezenlijking van de plannen van de Algemene Stichting voor Huisvesting van Bejaarden, beter bekend als „De Blinkert", onder welke naam het door prof. H. T. Zwiers ontworpen com plex in Tuindorp Overveen reeds goodwill heeft verkregen nog voordat het gesticht is. Op 16 September stelde de Haarlemse raad hiervoor een crediet van 925.000 be schikbaar plus nog 75.000 voor de aan loopkosten en de inventaris. De volgende dag leverde de aanbesteding een grote teleurstelling op: de laagste in schrijver gaf 1.116.722 op, hetgeen dus ver boven de raming lag. Daarop is met de Centrale directie van de Wederopbouw in Den Haag een lang durig overleg gevolgd om op het oorspron kelijke project een aantal versoberingen aan te brengen, terwijl tevens een onder handse heraanbesteding werd gehouden. Het resultaat was. dat men uitkwam op een nieuw bestedingsbedrag van 1.010.000. nog ongerekend een honderdduizend gul den welke nodig zouden zijn voor centrale verwarming, lift, warmwaterinstallatie, omroepinstallatie, vloerbedekking en der gelijke en zeventig mille voor honorarium van de architect, renteverlies en andere posten. Bovendien moest natuurlijk de in- ventarispost van 75.000 gulden gehand haafd blijven. Op deze wijze zouden de bouwkosten van „De Blinkert" met niet minder dan 255.000 verhoogd moeten worden, doch wij menen te weten dat in werkelijkheid een wat lager bedrag zal worden ge vraagd. Uiteraard is deze ontwikkeling van grote invloed op de toekomstige pensionprijzen. In dit opzicht zijn de zorgen van het stich tingsbestuur enigermate verlicht door de toezegging van het rijk, dat het een aan zienlijk hoger bedrag in het exploitatie tekort zal bijdragen dan aanvankelijk werd gerekend. Het rijk is bereid gebleken thans 22.000 per jaar te suppleren. gediscussieerd over het woordje „kan" in de redactie van het wetsartikel: „kan zulks grond opleveren tot vergoeding van kos ten." Mr. De Leeuw stelde dat dit gelezen diende te worden als „zal", terwijl mr. Van der Does meende dat het ook „kan niet" impliceert. Aan de zijde van de laatste staat de Nederlandse rechtsgeleerde Pitlo. Alarm in Bloemendaal Toen de bewoonster van een villa in het Kweekduinpark in Bloemendaal Dinsdag avond laat thuiskwam, meende zij in haar huis een gerucht te horen. Zij liet onmid dellijk de politie waarschuwen en even later verscheen een agent per fiets voor het aangegeven adres. Ook hij hoorde, bij het betreden van het huis een gerucht, dat van de bovenverdieping kwam. Toen hij de trap had bestegen, zag hij in de gang twee jongelieden, die hem daar opwachtten met een eind tuinslang, met ijzerdraad omwoeld. Doch het getrokken pistool van de agent zegevierde spoedig over de geïmproviseer de wapens van zijn belagers. Zij gaven zich over en lieten zich gewillig naar het poli tiebureau leiden. Zij bleken te zijn de 23-jarige P. Z. uit Hillegom en de 22-jarige H. F. D. uit Heemstede. Zij waren via het dak de wo ning binnengedrongen en hadden, voor het geval zij tijdens de inbraak gestoord zou den worden zich voorzien van bovenge noemde wapens. Zij zijn thans ingesloten. De Haarlemse rechtbank heeft Donder dagmorgen uitspraak gedaan in de zaken tegen de twintigjarige betonwerker B. K. uit Haarlem en de vierentwintigjarige pak huisknecht J. IJ., eveneens uit Haarlem, die ervan verdacht werden tezamen in Haarlem een groot aantal fietsen, al of niet met hulpmotor gestolen te hebben. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman had tegen IJ. een ge vangenisstraf voor de tijd van anderhalf jaar met aftrek van het voorarrest geëist en tegen K. twaalf maanden, waarvan acht maanden onvoorwaardelijk met af trek en vijf maanden voorwaardelijk. De rechtbank veroordeelde de betonwerker tot een jaar gevangenisstraf waarvan zeven maanden onvoorwaardelijk. De pakhuis knecht werd veroordeeld tot een gevange nisstraf van één jaar en drie maanden. Voorts deed de rechtbank uitspraak in de zaken tegen de 35-jarige chauffeur van een melkrijder A. H. S., die een groot aan tal melkflessen van melkhandelaren ver duisterd zou hebben. De 45-jarige melk handelaar J. D. zou deze flessen van de melkrijder hebben aangenomen. Beiden werden conform de eis van de officier van Justitie veroordeeld: S. tot negen maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden on voorwaardelijk en drie'maanden'voorwaar delijk én D. tof vier maanden met aftrek van het voorarrest. Naar wij vernemen zal de trawllogger SCH 9 „Prinses Marijke" van de Verre Visserij Maatschappij te Scheveningen van avond of morgenochtend de Scheveningse haven verlaten voor een reis naar Agadir in Noord-Afrika. Aldaar zal een koelschip op sleeptouw worden genomen naar Scheveningen. Ver wacht wordt, dat de SCH 9 over d/rie vier weken im Scheveningen zal terugkeren. Het koolschip (waarvan de tonnage ons niet kon worden medegedeeldis gekocht door een Nederlander, wiens naam ons vanmorgen evenmin kon worden genoemd. Het schip ligt met een motordefect in Aga dir, een havenplaats in Frains-Marokko aan de Atlantische Oceaan. De SCH 9 vaart uit met zijn volledige bemanning onder commando van schipper A. v. d. Zwan. Het is nog nimmer voorge komen dat een Scheveningse logger een dergelijke lange reis (althans wat de af stand betreft) onderneemt. De scheep vaartinspectie heeft dan ook speciale voor zorgsmaatregelen geëist om de veiligheid van de bemanning te verzekeren. Zo zullen o.a. twee sloepen worden meegenomen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden bëtaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Ook in Laos gaat de strijd voort. Deze foto werd genomen in een oerwoud, dicht bij Ha Na Phao, in Midden-Laos, waar de gevechten met grote hevigheid worden voortgezet. Er is gebrek aan water. De hitte is ondraaglijk en het oerwoud zoemt van de insecten. Eén trawler Aan de afslag was vanmorgen als enige trawler de „Antje" met 20 kisten schelvis, 320 makreel, 20 gul en kabeljauw, 30 wij ting, 10 platvis, 10 stokkebit en 230 stuks stijve kabeljauwen. Voorts was er een Noordlogger en lag er wat kleine vaart met 10.000 kg tong. Makreel tot tarbot De makreel haalde vanmorgen van 14 tot 17. België kocht de rijen kabeljauw voor 76 tot 65 en de kisten gingen naar het Zuiden voor 77 tot 73. Tarbot werd door de Belg betaald met 1.50 tot 1.60. Binnenland in Grote schelvis deed vanmorgen 36, middel 40, kleinmiddel 43, pennen van 40 tot 37 en braad van 25 tot 20. De grote gul kreeg van 33 tot 31, mid del 28 en de torren van 19 tot 17. Grove schol was er niet en schol 3 en schol 2 gingen van de hand voor respectievelijk 14 tot 15 en 25 tot 30. Tongen De lappen maakten van 1.75 tot 1.80, de grootmiddel tong 1.70, kleinmiddel 1.75, tong I 1.50 en de slips liepen op van 1.35 tot 1.45 voor Frankrijk. Voor morgen Voor de Zaterdagmarkt komt de Gelria met 1300 kisten vis, waarvan 800 makreel en voorts zou de „Flamingo" stomende zijn. Ook dé „Shamrock" zou voor mórgen" komen. Dagen en bedragen De „Bergen" maakte gisteren voor een tiendaagse reis 22.770 en de „Haarlem" voor een reis van negen dagen 21.850- Besommingcn van hedenmorgen Antje 10.500; KW 127 3750; IJM 230 295: KW 60 320; KW 35 515; KW 31 315; QW 760; TX 33 1310. „Wetenschappelijk is in bloembollen kringen ai veel bereikt. Kwekers denken de bloeiperiode te kunnen beheersen, maar als het een koud seizoen is als dit jaar, dan moeten wij maar afwachten, hoe de bollen zich ontwikkelen", deelde de heer T. H. M. van Waveren, voorzitter van de Stichting De Keukenhof, ons mee. „Daarom heeft het bestuur besloten De Keukenhof te Lisse tot en met Hemelvaartsdag (27 Mei) geopend te houden. Deskundigen zijn van mening, dat de bloei der bloembollen tot Juni kan voortduren en het is niet uit gesloten, dat de tentoonstelling nog langer zal openblijven". Op het ogenblik staat De Keukenhof in volle bloei en bezoekers kunnen genieten van de schoonheid, die de tulpen bieden. Hier en daar zijn ook nog hyacinten en narcissen te zien, doch het aantal is niet groot meer. In de komende dagen zullen nog vele tulpen in bloei komen, speciaal de dubbele tulpen. De natuur is laat ont wikkeld en hiermee heeft het tentoonstel- lingsbestuur bij het vaststellen van de ope nings- en sluitingsdata geen rekening kun nen houden. Globaal kan worden gezegd, dat de gehele bloei veertien dagen later is dan normaal. Omstreeks half Mei be hoort de bollentijd na een slotfanfare van de Darwintulpen tot het verleden. Door de koude zijn de bloemen langzaam tot bloei gekomen. De bomen en het struikgewas zijn inmid dels groen geworden en de felle kleuren der bloemen geven de tentoonstelling een prettig aanzien. Achter de kassen staan de tulpen in volle bloei. Daar gaan de middel late en late tulpen, waaronder de darwins nu kleuren. Het is niet de gewoonte van het bestuur van De Keukenhof om cijfers over het aan tal bezoekers te verstrekken. Wel deelde de heer Van Waveren ons mee, dat het bezoek aan de verwachtingen voldoet. Het is veel drukker dan vorig jaar, toen in Heemstede de Flora gehouden werd. Het aantal toe risten is bijzonder groot. Op een dag waren zeshonderd autobussen en zesdui zend auto's geparkeerd. Toen kwam uit Rotterdam 't bericht, dat op de weg tussen Rotterdam en Dordrecht een opstopping was van auto's en bussen, die op weg waren naar Lisse en bij Elten stond een dubbele Koningin Juliana is vandaag en Zaterdag in Engeland waar haar onder meer het ere lidmaatschap van het aloude timmerlieden- gilde zal worden aangeboden. Men zal haar daarbij een fraai kistje aanbieden, gemaakt uit het hout van de in 1941 bij de Duitse luchtaanvallen vernielde Nederlandse kerk in Austin Friars. In het kistje is een ver borgen laatje aangebracht, waarin het gilde-document kan worden opgeborgen. De versiering toont o.a. de Nederlandse kerk te Londen in 1550 en dezelfde kerk op 23 Juli 1950 (zoals men weet zal de Koningin de herbouwde kerk in Juli van dit jaar officieel openen). Op de foto's, van boven naar beneden: Het gesloten kistje: de tekst rond het embleem van het timmerlieden-gilde luidt: „Honour God"; Het kistje geopend; het verborgen laatje uitgeschoven: De smalle zijde van het kistje: de Nederlandse kerk in Austin Friars op 23 Juli 1950De kerk in Austin Friars op 24 Juli 1550. (Van onze correspondent in Londen) Ergens in de binnenstad van Londen wordt op het ogenblik een wonderlijke tentoonstelling gehouden. Hier z(jn name lijk de postzegelreproducties van de tot Fransman genaturaliseerde Jean de Spe rati bijeengebracht, die tien jaar geleden in Frankrijk als vervalser heeft terecht ge staan, maar werd vrijgesproken. Want in technische zin moge hij postzegels vervalst hebben, hjj is geen vervalser in de serikte zin van het woord. Hij „imiteerde" post zegels meer dan 35.000 in veertig jaar tijd. Hij schUnt het niet gedaan te hebben om zichzelf te verrijken, doch alleen om te tonen, dat hij in staat was de deskundigen ora de tuin te leiden. Hij verwierf zelfs copyright en hij kreeg patent op zijn werktuigen. Juridisch was er geen speld tussen te steken. Desalniet temin was zijn werk gevaarlijk, want er bestond geen enkele garantie dat zijn ze gels, die curiositeitshalve of voor documen- tatiedoeleinden gekocht werden, niet in verkeerde handen zouden vallen. Elk zegel ging vergezeld van de mededeling „Nadruk verboden" en was aan de achterzijde met gewoon potlood door De Sperati gesig neerd. Iedere koper wist dus dat de zegel niet echt was, maar hoe simpel was het niet de handtekening te verwijderen! De Sperati's gezichtsvermogen is thans zo slecht dat hij zijn werk heeft moeten opgeven. De British Philatelic Association, welke de tentoonstelling organiseerde, heeft niet alleen zijn collectie van 17000 exem plaren gekocht, maar ook zijn werktuigen, welke in Londen zijn vernietigd. De Spe rati kan beschouwd worden als een genie. Hij heeft zijn vak in zijn jeugd grondig geleerd. Eén broer was een beroemd foto graaf, een andere postzegelhandelaar en een neef was eigenaar van een grote pa pierfabriek. De Sperati, in wiens familie ook krankzinnigheid voorkwam, welke vaak grenst aan uitzonderlijke begaafdheid, schijnt postzegels te zijn gaan produceren, teneinde wraak te nemen op de deskundi gen, aan wie hij het toeschreef dat zijn broer onschuldig als postzegelvervalser veroordeeld werd. Deze broer stierf in de gevangenis. Reeds in 1931 werden in Londen zijn vervalsingen ontdekt. De Speratie vervaar digde géén Nederlandse zegels omdat hij deze niet belangrijk genoeg achtte. Zyn techniek Hij legde zich toe op oude, buiten circu latie zijnde zegels en drukte meestal op papier van originele postzegels van lagere waarden, welke hij langs chemische weg ontkleurde. Hij vond een methode om door het inktstempel of de opdruk heen te druk ken, door de inkt poreus te maken. De vroegere zegeltekeningen konden op deze manier ook niet door utraviolette stralen van de kwartslamp worden ontdekt. De tandingen en het watermerk bleven behou den. Een andere methode was ook het poststempel te fotograferen. In dat geval vertonen alle reproducties hetzelfde post merk, steeds in dezelfde positie. Hierbij re toucheerde De Sperati met de vingers de film. Indien hij in dit geval de zegel door een ander postmerk zou heendrukken, zou het oorspronkelijke stempel in de kleur van de postzegel eronder waarneembaar zijn. Zijn vergissingen De Sperati beging natuurlijk ook vergis singen. Zo drukte hij een zegel uit de Amerikaanse burgeroorlog af met een stempel dat een verkeerd jaartal aangeeft. Nu men zijn imitaties grondig heeft bestu deerd, kan elke expert zijn werk herken nen. Namaak-typografische zegels missen bij De Sperati een verdikking van de lij nen door overtollige inkt. Namaak-litho- grafische zegels zijn bij hem ruwer dan het origineel, de nuanceringen zwakker en de letters minder scherp. Ze zijn vaak vol maakter dan het origineel, daar De Spe rati zijn negatief dikwijls bijwerkte om on effenheden te verwijderen, welke juist meestal het kenmerk zijn van de echte zegels. Zijn beloften De Sperati heeft zich tot nu toe nauw gezet aan zijn overeenkomst met de Britse philatelistenverenigingen gehouden. Alle brieven, welke hij ontvangt met verzoe ken om reproducties, heeft hij naar Lon den doorgezonden. Aangezien vele aanvra gen komen van lieden, die gevaarlijk kun nen zijn voor de bonafide postzegelhandel, worden de brieven ter hand gesteld aan de politie. Na de oorlog hebben weinig Sperati- zegels Engeland bereikt, omdat de finan ciële restricties de import belemmerden. De zegels, die nu in het bezit van de Britse philatelisten-vereniging zijn gekomen, worden aan de achterzijde met onuitwis bare inkt gestempeld met de woorden „Sperati Reproduction". Zijn boek Binnenkort zal in Londen een De Spe- rati-boek verschijnen met meer dan 2000 illustraties in de beperkte oplaag van 500 exemplaren. Men houdt dit zoveel mogelijk in de kring van philatelisten om te voor komen dat het een handboek voor verval sers zal worden. Het boek zal een compleet overzicht geven van De Speratis werk. De nieuwste hobby is niet alleen De Spe- rati-zegels te verzamelen, maar ook de ori ginele zegels, die hem tot voorbeeld heb ben gediend.... BINNENLAND Met de bouw van het door Zweden ge schonken Rode Kruis Ziekenhuis, dat in Zie- rikzee zal verrijzen, zien de bewoners van Schouwen Duiveland een lang gekoesterde wens in vervulling gaan. Donderdagmiddag heeft de Zweedse consul-generaal de heer W. E. W. Ekman de eerste van een serie palen, waarop het complex zal komen te rusten, in de grond geslagen. Twee ambtenaren van de douanepost Hoogcruts (Zuid-Limburg) hebben op de grensweg onder Slenaken een personenauto aangehouden, geladen met ruim 900 kilo koffie. De inzittenden, twee Duitsers, wisten op Belgisch gebied te ontkomen: Gisteren zijn zij echter door de Belgische douane ge arresteerd. De smokkelaars wilden de koffie uit België via Zuid-Limburg naar Duitsland overbrengen. Auto en koffie werden in be slag genomen. Minister mr. J. M. L. Th. Cals en de staatssecretaris van het departement van On derwijs Kunsten en Wetenschappen, mej. dr. A. de Waal hebben een werkbezoek aan Schouwen en Duiveland gebracht. Vergezeld door enkele functionarissen van het depar tement, en de inspecteur voor het lager on derwijs in de inspectie Goes, mr. L. G. Wolf bezochten zij een aantal dorpen op Schou wen, waar de door de watersnood getroffen schoolgebouwen werden bezichtigd. De hulpactie voor Schouwen-Duive- land (na de stormramp door de gemeente Amsterdam „geadopteerd") heeft f2000 bij eengebracht ten behoeve van het herstel van de Grote Kerk in Brouwershaven. Rijks monumentenzorg heeft zich verbonden dit bedrag tot het tienvoud te vermeerderen. De Delftse kistenfabriek van de firma ,,'t Mannetje" te Delft, waarvan de per soneelsbezetting reeds van 150 tot 41 man was teruggebracht is door een combinatie van kistenfabrikanten opgekocht en zal binnen kort worden opgeheven. Het personeel heeft tegen het einde van deze maand ontslag gekregen. Aangezien tevoren geen overleg was gepleegd met de vakorganisaties heb ben 29 van de 41 personeelsleden een protest ingediend. Van die 29 hebben er echter twaalf reeds ander werk gevonden. De heer B. J. Kerkhof, oprichter en oud directeur van de Kon. Mij. Wegenbouw te Utrecht, pionier van de moderne wegenbouw in Nederland, viert 7 Mei zijn 75ste ver jaardag. Hij klom op van bouwkundig op zichter tot technisch ambtenaar van de Rijkswaterstaat en ging op 1 Mei 1914 naar het particulier bedrijf oyer. Na de eerste wereldoorlog introduceerde zijn onderneming in Nederland asphaltwegen. In andere Europse landen werden dochteronderne- De getrouwe aanhangers van de IJmuider I niingen gesticht. Voetbalclub „Stormvogels" hebben zich een T De K N A C. vestigt er de aandacht op rij van zeven kilometer vervoersmiddelen. Het verkeersprobleem baart zorgen. Mo gelijk zou een oplossing zijn de toegangs- en afvoerwegen te verbreden maar reeds is gebleken, dat bezoekers aan Lisse er geen bezwaar tegen hebben als zij een half uur in de drukte moeten blijven. Daar om zullen voorlopig geen nieuwe wegen geprojecteerd worden. Op „topdagen" wa ren er vijftigduizend bezoekers en op vele dagen in de week tussen tien en vijftien duizend. Hieruit blijkt wel, dat vele Ne derlanders en buitenlanders de weg naar De Keukenhof gevonden hebben. dezelfde naam verzameld. Donderdag werd de eerste verjaardag gevierd met een feest avond in het Hervormd Jeugdhuis, waarop de heer Kramer als voorzitter ook de spe lers van het eerste, tweede en zesde elftal welkom mocht heten. Hij verzuimde hierbij niet de spelers van het zesde met het door hen behaalde kampioenschap van harte geluk te wensen. De verzorging van het programma was toevertrouwd aan André Carrell en de zijnen, met welke keuze het publiek een volledige instemming heeft betuigd. Deze artisten zijn voor IJmuiden niet geheel on bekend en de gunstige indruk die zij hier vroeger hebben achtergelaten, werd Don derdagavond opnieuw bevestigd. André Carrell kwam met een dikwijls geestige conférence. Hij is vooral amusant, wanneer het kernachtige West-Friese dialect door hem gebezigd wordt. Jammer dat wij hier van ditmaal zo weinig te horen kregen en zijn in het programma aangekondigde cre atie als Willem Wouters uit Wognum zonder meer verviel. Ofschoon hij dit weer enigszins compenseerde met de schetsjes „Bankroet" en „De hoed", waarover het publiek bijna niet uitgelachen raakte. Charles, de kleine man op de grote kogel, heeft zijn halsbrekende toeren al meer malen op de IJmuider planken verricht en hij is nog even beweeglijk en luidruchtig als vroeger. Tonny Bakkenes trad zo nodig als begeleider aan de piano op, hoewel hij pas langdurige ovaties verwierf, toen deze virtuoos aan zijn accordeon een reeks popu laire melodieën ontlokte. Zeker niet minder succes behaalde de kunstfluiter Jan Tromp, die met geen andere hulpmiddelen dan zijn lippen en vingers fantastische trillers de zaal inzond. Marjanne van den Berg assis teerde André Carrell met success in diverse schetsjes. Bovendien zong zij een tweetal levensliedjes. Direct na de pauze betrad de voorzitter van de V.S.V. supportersvereniging „Rood wit" het toneel om de gastheren met deze verjaardag geluk te wensen. Als bewijs van de aangename relaties, die tussen beide verenigingen onderhouden worden, bood hij een fraaie voorzittershamer met inscriptie aan. De heer Kramer toonde zich bijzonder met dit geschenk ingenomen. In zijn dank woord merkte hij op, dat de gesprekken, die 's Zondags bij de uitslagenborden te beluisteren zijn, misschien wel eens op een bestaande rivaliteit wijzen, doch dat deze de goede verstandhouding tussen V.S.V. en Stormvogels zeker geen schade berokkent. ADVERTENTIE Zag U reeds onze enorme collectie Koninginneweg 48, Haarlem, Tel. 13609 de eerste wagen van de colonne de stop- streep passeert terwijl het licht nog groen is. Deze regeling geldt ook voor begrafenis stoeten. HAARLEM EN OMGEVING Bij K. B. is aan de heer H. Vink, voor zitter van de Oranjevereniging te Zuid- Schalkwijk (gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude) verleend de eremédaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Op Zaterdag 15 Mei houdt de vereni ging „De Oosthoek" in „Dreefzicht" haar sluitingsavond van het seizoen 19531954. Opgevoerd wordt het toneelspel „En de boer ploegt voortEr is bal na. ADVERTENTIE Als u geregeld laxeermiddelen slikt, ls er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zo: Drink ln de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter s Lever pilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of teveel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tUdelük Carter s Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstop ping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen gewoonte. Haal direct Carter's Leverpilletjes, f 1.20 per flacon. 60 Paul Titkos, secretaris van de Hongaarse Voetbalbond heeft verklaard, dat het Hon gaarse elftal gaarne op Zondag 16 Mei een oefenwedstrijd, dit in verband met de voor bereiding voor de wereldkampioenschappen, in Amsterdam zou willen spelen, maar dat de onderhandelingen nog niet zijn afgesloten. In het elftal, dat in de Nederlandse hoofd stad zou uitkomen, zouden de meeste spe lers zijn opgesteld, die destijds van Enge land wonnen. De Hongaren beschouwen de wedstrijd in Amsterdam als een training voor de revanche wedstrijd tegen Engeland, die op 23 Mei in Boedapest zal plaats vin den. Op 19 Mei komt in Florence ook een Hongaarse ploeg in het veld, waarin enkele „mogelijkheden" voor de wereld kampioenschappen zijn gekozen. De directeur van het Olympisch Stadion, de heer D. J. Bessem, deelde ons mede, dat de wedstrijd op 16 Mei onmogelijk kan door gaan in verband met de competitie. Een club als Ajax kan geen spelers afstaan voor het elftal, dat tegen de Hongaren zou uitkomen, in verband met de kansen op het kampioen schap. In dit verband heeft men telegrafisch gevraagd of het Hongaarse elftal Vrijdag avond 14 Mei in het Olympisch Stadion zou kunnen spelen. Op dit verzoek is nog geen antwoord binnengekomen. Tijdens een autorace in Cleveland (Ohio), nam de coureur van deze auto een bocht iets te ruim, waardoor hij tegen de muur aan de zijkant van de racebaan botste. De auto werd totaal vernield, de renner moest ernstig gewond in een ziekenhuis worden opgenomen.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 11