Thalia Kennemer Garage Spannende wedloop tussen Zaandijk, Beverwijk, DEM, Purmersteyn en CSV Hoe (en door wie) Driehuis wordt bewoond Hex Jheatec Agenda voor Velsen Loggerrace in Scheveningen van het programma geschrapt Mullens' viermaster herbergt een groots programma Kennisgeving Corn. Zwier P. de Groot 11 VLAGGETJESDAG 1954 Risico van motorschade te groot Jaarvergadering van V.V. „Kinheim" „De Voetbalpool" bij k.Z.O.S. Medische verzorging tijdens het weekeinde Twee slepers van Smit voor dok van 28.000 ton Circusspektakel van allure Kleurig, ernstig en luimig L. Opheikens sprak voor Velsense bejaarden Ontspanning voor ouden van dagen door IEV VOETBAL IN KENNEMERLAND Rapport van „Volkshuisvesting" Van 12 meter hoogte gestort Crediet voor kleuterschool moet verhoogd VRIJDAG 7 MEI 1954 Naar wij vernemen, zal de logger-race, welke was opgenomen in het voorlopig programma van het „Comité Vlaggetjesdag Scheveningen" niet doorgaan. Deze logger- race zou worden gehouden op vlaggetjes dag, 22 Mei langs de Scheveningse kust. Het was de bedoeling, dat hieraan 12 Scheveningse loggers zouden deelnemen. De Scheveningse reders vonden echter het aan deze race verbonden risico voor mo torschade te groot. Men overwoog daar bij, dat de logger-race wordt gehouden en kele dagen voordat op 25 Mei de „haring-race" begint. Men mag aannemen dat de bemanningen die aan een race zou den deelnemen, ook inderdaad zullen trachten de race te winnen en dus het uiterste van hun motoren zullen vergen. Wegens de hieraan verbonden gevaren voor motorschade hebben de reders beslo ten. van deelneming aan de logger-race af te zien, zodat dit programmapunt zal komen te vervallen. De prijsvraag waarbij het publiek op vlaggetjesdag de best verzorgde logger zou moeten uitkiezen is eveneens van het voorlopig programma afgevoerd. De baten van deze prijsvraag zouden ten goede ko men aan het hospitaal-kerkschip. Thans zal evenals vorige jaren een collec te voor „De Hoop" worden gehouden. De visserijtentoonstelling, georganiseerd door de stichting Oud-Scheveningen, zal ADVERTENTIE Het theater met de beste films vertoont VRIJDAG 8 uur. ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 uur ESTHER WILLIAMS, Victor Mature - Walter Pidgeon in MIN OF MEER EEN MEERMIN (Million Dollar Mermaid) De geschiedenis van een „gewaagd" badpak! Een spectaculaire film. ontroerend en spannend, bont, opwindend en met feeërieke waterballetten! In schitterende kleuren! Toegang 14 j.' MAANDAG en WOENSDAG. 8 uur OPSTAND IN SING-SING met GLENN FORD en BRODERICK CRAWFORD Een sensationeel drama van achter de muren van Amerika's beruchte gevangenis Toegang 18 jaar ZONDAGMIDDAG 3 uur Familie-matinee met DE AVONTUREN VAN LASSIE DE HOND (Lassie come home). Een programma voor jong en oud! DONDERDAG a.s. Speciale voorstelling INGRID BERGMAN in NOODLOT van 19-25 Mei in het haringafslaggebouw aan de Vissershavenweg werden gehou den. Op v'aggetjesdag, Zaterdag 22 Mei zullen tussen 12 en 2 uur 's middags de deelnemers aan de bromfietsenrallye aan de haven arriveren. Van 14.3015.30 wordt voor de kust de vlootrevue gehouden, waarbij de Sch. 233 „Dirk" van de rederij A. v. d. Toorn (winnaar van de Bedrijf- schapsprijs 1953) aan de kop zal varen. Om 16.30 begint de marswedstrijd van 20 drumbands en 2 muziekcorpsen naar de Vissershaven. Om 18.30 wordt een wieler wedstrijd voor amateurs gehouden waar van start en finish aan de haven zal zijn. Te 20 uur is er een gymnastiekdemonstra- tie aan de haven en te 22 uur wordt vlag getjesdag 1954 besloten met een vuur werk, eveneens aan de Vissershaven. De voetbalvereniging „Kinheim" zal Donderdag. 13 Mei in het gemeentelijk ont spanningslokaal aan de Van Diepenstraat haar jaarlijkse ledenvergadering houden, waarin onder meer verschillende verkie zingen aan de orde worden gesteld. De elftalcommissie, die in haar geheel aftreedt, is herkiesbaar. Van het bestuur treden af maar zijn herkiesbaar de heren W. v. d. Star, penningmeester; F. v. d. Kant, tweede voorzitter; A. Morcus en E. Diepgrond. Ook zal er een verkiezing voor de jeugdcommissie zijn. Voorts vermeldt de agenda besprekingen betreffende het bestuursbeleid en bestuurs mededelingen. Zondag 16 en Maandag 17 Mei geeft het R.K. toneelgezelschap „Kunst zij ons Stre ven" in het Patronaat in IJmuiden-Oost een opvoering van het door Arnold Ridley ge schreven stuk „De Voetbalpool", onder regie van Fr. Hesmerg. De entre-act muziek wordt verzorgd door het K.Z.O.S.-ensemble „De Inca's". IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: J. de Vries, Kon. Wilhelminakade 78. tel. 4954 en J. Mac Daniel, De Genestetlaan 4, tel. 4203. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. A. Oepts, Zeeweg 295. tel. 4023. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door. Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: Mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 of mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53. tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: J. H. N. Oud v. d. Snoek, H. Mandeweg 43 a. tel. 3622. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: C. Versélewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, tel. 3969. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De nacht- en Zondagsdienst wordt waar genomen door apotheek v. d. Kolk, Zee straat 27. tel. 3820. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts Ph. Haselager, Hoofdstraat 135, tel. 8570 te raadplegen. Apotheken Elswout Apotheek. Bloemendaalseweg 341, Overveen. tel. K. 2500 16760 en Santpoortse Apotheek. Bloemendaalse straatweg 145, tel. K 2560 8249. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden en I.Jmuiden-Oost zr. T. de Beurs. Lijsterlaan 21, tel. 4578. Voor Vel- sen Noord, Velsen en Driehuis zuster Koerse, Leeuweriklaan 21. Voor Santpoort zuster De Jong. Brederoodseweg 43, tele foon 8756. HEEMSKERK Dokters J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 19 te Heemskerk, telefoon K 2512 240. ANTWERPEN. (United Press). Een drijvend dok van 28.000 ton is vandaag van Antwerpen de reis begonnen naar Zweden. Zes sleepboten trokken het ge vaarte van de werf der Maatschappij Ta- mise naar de Kruissehans-sluis in de ha ven van Antwerpen. Daar werd het sleep- werk overgenomen door twee zeeslepers van Smit's internationale scheepvaart dienst uit Rotterdam. De scheepvaart op de Schelde was enige tijd gestremd door de operaties met het moeilijk te hanteren reuzendok. De Nederlandse slepers zullen het dok bij de „Goeta Werke" in Gothenburg afle veren. Het dok is 200 meter lang, 40 meter breed, en 26 meter hoog en uitgerust met twintig mechanische pompen met een ge zamenlijke uur-capaciteit van 1300 kubieke meter- HET CIRCUS met al zijn bonte kleuren, zijn heerlijke paarden, zijn nonsens en zijn ingespannen ernst als de muziek zwijgt, omdat er in de nok iets gebeurt, dat net niet verkeerd afloopt dit hele wereldje van klatergoud is twee dagen te gast op het IJmuidense Marktplein. Daar op de steentjes is de viermaster van Mullens écht de grootste van Europa met plaats voor tienduizend omhoog gegaan en meneer de directeur heeft nog eens goedkeurend gekeken naar dat machtige stuk doek-op- palen, waarvan de noklijn door de makers in Constanz als de meest voortreffelijke prestatie op tentbouw-gebied wordt beschouwd: die noklijn is namelijk kaarsrecht. Mullens is zo langzamerhand zelf ook een der groten geworden met zijn drie pistes, waarin zich het programma van een kleine vijftig nummers ontrolt binnen het tijds bestek van drie uren. De openingsvoorstel ling op de IJmuiden se steentjes mocht dan drie kwartier te laat begonnen zijn, toen het eenmaal draaide daar in die machtige capiteau, toen is er haast ge maakt. Het hoogge ëerd publiek is stil geworden. De voor stelling liep. De boog lampen kaatsten hun felle licht in het zaag sel, dat dik gestrooid lag op de lemen on dergrond. Attention! Of, om het oude clownswoord te ge bruiken, dat elke grol besluit: „Astublief" Mullens is niet meer een paardespul alleen, daar is het circus te groot voor geworden, maar de familie heeft niettemin de cavalerie hoog gehouden en de acht ongezadelde Kaukasiërs, waarmee Willy in de arena kwam, brachten dat gewemel van bruine, slanke lijven binnen de piste bij de gratie waarvan het circus bestaat het klotsen der hoeven tegen de houten ring rondom en het opstuivende zaagsel tot in de loges. Paarden ook waren het, die de drie kinderen-Mullens samen voorgeleidden: José. de blonde dochter, Willy en Henry, gedrieën met een edele Lippizaner en daarbij een kleine pony, die in perfect samenspel naar hun meesters' pijpen dansten. Om het mooi te maken is er een duur en deftig nummer ook geëngageerd: graaf Jean Yves de la Cour en zijn jonge gema lin Benji. Zij, de voormalige verloofde van Ali Khan, hij een goede vijftiger; beiden paar- denminnaren pur-sang. Dat wil nog niet zeggen ,dat ze de hogeschool van het circus met lof hebben afgelopen, want daarvoor mankeerde er nog te veel aan hun dres suur en beheersing, maar niettemin was dit echtpaar een stijlvol glanspunt in dit voortreffelijke programma. De gravin hee.ft een garderobe van zestigduivend gul den bij zich. zeggen ze in het circus en daar moet extra op gepast worden. Op de gravin zelf ook, want zij is een grillige jongedame. Maar met haar echtgenoot vormt deze bloeiende Frangaise een stijl vol paar, lichtvoetig op hun prachtige hengsten door de piste dansend terwijl de muziek van maat verandert: een wals, een tango, een rumba en de paardebenen zich gewillig schikken naar het rhythme. Twaalf edele paardjes heeft Willy na de pauze laten draven in de cirkel van de felbeschenen middenpiste: twaalf kostbare dieren, die hun meester hadden gevonden in die gedrongen gestalte in het centrum en feilloos hebben zij hun nummer ge bracht tot en met die koppige bruine, die de baas wel eens even uit de tent zou wer ken. Omdat hij het zo goed deed, was er een extra klontje voor hem. Maar Mullens is geen paardespul zon der meer het is een variété geworden van allure. Twee Oswino's en twee Sawadas kunnen er het bewijs van leveren. Zij liggen op hun rug en balanceren de meest wonder lijke zaken op hun voeten met voorbijzien van alle bekende wetten der zwaarte kracht. Drie Holma's bouwen een rekstok in een vierkant op en gaan daaraan met hun lenige lichaam slingeren en midde lerwijl ook nog gek doen. dat het bewon dering en een schaterlach tegelijkertijd afdwingt. En in evenwicht gehouden door een achteraf dood-vermoeide meneer pres teert een aanminnige blonde juffrouw het om met een fiets over de kop te gaan in de lucht. Met een fiets. Ergens tegen de nok. Over de kop meneer. Zij noemen zich „The Craggs" en het is een opwindend nummer. Opwindend ook is juffrouw Karina, die vlak na de pauze boven de nog niet afgebroken leeuwenkooi aan een touw bengelt en elk ogenblik haar nek kan breken maar het toch maar niet doet. In het Velsense Patronaatsgebouw heeft de heer L. Opheikens, wetenschappelijk medewerker van het bureau van het N.V.V. gistermiddag voor de leden van de Alge mene Bond van Ouden van Dagen een voordracht gehouden over het advies van de Sociaal Economische Raad inzake de definitieve ouderdomsvoorziening. Aanvan kelijk zou de heer Berger spreken, maar deze was verhinderd. De heer Opheikens gaf eerst een over zicht van de geschiedenis van de ouder domsvoorziening in de laatste vijftig jaar. Men onderkent daarbij drie perioden, die tot 1913, waarin elke regeling ontbrak, die van 1913 tot 1940, in welke periode men de Invaliditeitswet kende en de vrijwillige ouderdomsverzekering, waarbij ook kleine zelfstandigen konden worden onderge bracht. In het derde tijdvak, dat van na de tweede wereldoorlog, kan men spreken van een forse aanpak van de oudedags voorziening. Toen kwam de noodwet ouder domsvoorziening tot stand, in afwachting van de definitieve wet. Nadat een commissie een rapport had uitgebracht in 1948 en nadat de vakbewe gingen hun bezwaren hadden kenbaar ge maakt en zeif een plan ontworpen hadden, heeft de regering de Sociaal Economische Raad S.E.R. om advies gevraagd. Dit advies is nu enige maanden geleden uit gebracht. De heer Opheikens behandelde de inhoud van het S.E.R.-advies een en ander werd al uitvoerig gepubliceerd en tot besluit maakten velen van de gelegenheid gebruik om vragen te stellen. Allen stemden im met het advies van de S.E.R., hetgeen werd neergelegd in een schrijven, dat aan de regering zal worden gezonden. De geste van het bestuur van de R.K. Sportvereniging „IEV" om de sub-commis sie voor het sociaal culturele ontspan ningswerk voor beiaarden een gezellige feestavond in het St. Josephuis aan de Banjaertstraat aan te bieden is ingeslagen. De grote zaal van het jeugdhuis was Don derdagavond bijna geheel gevuld toen de secretaris van de commissie de heer J. Hühl, de aanwezigen begroette en ,.IEV" voor de prijzenswaardige geste dank zegde. Na een geestige proloog volgde het op treden van de damesafdeling gymnastiek van IEV, waarna verder de feestcommis sie een programma verzorgde, dat er mocht zijn. De IEV-komieken Bart en Barendje hadden er slag van om de lach spieren van de bejaarde bezoekers los te maken, niet alleen individueel maar ook in de gespeelde sketches. Behalve de pianist, die {jppulaire liedjes speelde, was er accordéonmuziek die de aanwezigen tot meezingen noopte. De IEV'ers hebben zich danig geweerd om 't hun gasten, die in de pauze koffie en koek kregen- aangeboden, gezellig te ma ken. ADVERTENTIE De officiële opening van de Kennemerlaan 224 - Telefoon 4524 IJmuiden vindt plaats op Zaterdag 8 Mei des n.m. om 4 uur Uw aanwezigheid zal door ons op hoge prijs worden gesteld Gravin te paard: éligance bij Mullens. Opwindend zijn de Marino's met hun tram- polino's twee hechtdoortimmerde spi raalmatrassen, waar zij gezessen op bui telen, dat het wel Zondagmorgen in de kinderkamer lijkt. Maar dan georganiseerd en tot in de perfectie afgewerkt, zodat nie mand ooit op de ander stuitert. Zoals ook de vijf Vigano's met twee wipplanken van leer trekken, dat de mond u er van open blijft staan. Dubbele salto's, of het geen geld kost. Aan het eind van al dit variété een won derlijk kleine man, die zich opvouwt in een aluminium kogel netjes op slot om dan tegen een steile spiraal omhoog te rol len en even later weer naar beneden te komen. De lichten zijn uit en als een won- derbal rolt dat glimmende ding hoger en hoger. Als Richard Hardner er beneden weer uit stapt transpireert hij erg. Maar hij lacht tegen het publiek, want dit num mer is enig ter wereld. En het publiek klapt, hard en lang. Ge wilt wat over de clowns horen? Mul lens heeft ze, al zijn het geen Grocks. Bar- raceta is ogenschijnlijk een dom manne tje, dat in de Spaanse stad Malaga in 1920 werd geboren uit een artistengeslacht. Hij spreekt Duits, Frans. Nederlands een beetje en Engels en speelt bovendien met zijn blote voeten op een wrakke piano. Het is een wonderlijk en lachwekkend geval, die kleine, droevige man op een hoge kruk, met zijn tenen over de toetsen strijkend en raak. Dan is er een dwaas onderdeel met twee kolderende knapen, die samen gaan goochelen: van een papiertje even een ei maken. Bij de één lukt het, de ander moet echt aan de leg raken, maar produceert dan meteen ook maar een heel nest vol. Dat is om zelf te gaan zien en u tranen te lachen. Er zijn wilde beesten ook bij Mullens: zes luie Atlas-leeuwen, die door de zweep van Captain Roberts onder de duim worden gehouden, maar af en toe toch een slape rige uitval naar zijn hoofd wagen. Ze zien er onbetrouwbaar genoeg uit, maar één doet onder de prestaties van zijn rasgeno ten door onveranderlijk een behaaglijk dutje tegen de tralies. We moeten nog even terug naar het variété, naar de kinderen, die over de ver schillende pistes verdeeld ongelooflijke kunstgrepen met hun lichaampjes uitha len. Balancerend op verchroomde fietsen spannen zij zich tot het uiterste in en ze zijn echt een beetje zielig met hun magere lijfjes, die al lang onder de wol hadden moeten liggen. Ze dragen er avondkleding bij. Het zijn de kleine tragische kantjes van het circusleven. Overigens zijn het veel belovende kinderen, lijkt ons, al zien wij ze liever gewoon op straat met een ijsje. We moeten nog even terug ook naar de De meeste verenigingen die in 3 A en 3 B uitkomen, moeten nog 2 wedstrijden spelen, maar of na deze 2 wedstrijden de kampioen al bekend zal zijn. staat nog te bezien. Want vooral in 3 A is het gedrang in de hogere regionen zó groot, dat bijna wel als vast staand kan worden aangenomen, dat er be slissingswedstrijden moeten worden gespeeld. Van de clubs, die in 3 A momenteel nog voor de bovenste plaats in aanmerking komen Zaandijk, Beverwijk, DEM, Pur mersteyn en CSV heeft alleen Purmer steyn het eigen lot in handen, ondanks het feit, dat de Purmerenders Zondag j.l. een kostbaar punt verspeelden tegen CSV. Zondag a.s. komt Purmersteyn bij ADO op bezoek. Hoewel de Heemskerkers zelf geen belang meer hebben bij het verloop van deze ontmoeting, geloven we toch, dat de aspirant-kampioenen geen „walk-over" zullen hebben. Integendeel, we verwachten dat ze zich met een puntenverdeling te vreden zullen moeten stellen. Beverwijk wacht in Alkmaar tegen de Alkm. Boys een zware wedstrijd, wat DEM Zondag j.l. ondervond. Het werd toen een een en het zou ons niet verwonderen als Beverwijk eveneens met een dergelijke uit slag genoegen zou moeten nemen. De andere Beverwijkse kampioensgega digde, DEM, zal het in zijn uitwedstrijd tegen KW al evenmin gemakkelijk heb- Het Velsense woningonderzoek, verricht door de dienst voor de Volkshuisvesting, is wat Dx-iehuis betreft afgesloten. In een rapport van twintig pagina's is de uitslag van dit onderzoek neergelegd. „Het gehucht Driehuis", zo zegt de inleiding, „is pas na 1920 uitgegroeid tot een bij uitstek geschikt forensendorp, met eerx overwegend aantal middenstandswoningen". Het onderzoek dat de dienst instelde is vrij vlot ver lopen, omdat er niet meer dan 32 woningen behoefden te worden opgemeten, aldus de directeur, de heer J. Stuurman. De paar woningen, die in slechte conditie ver keren, worden binnenkort afgebroken. Driehuis telde op 31 Januari van dit jaar 649 woningen, waarvan er tien tijdelijk onbewoond waren en nog drie zogenaamd „bewoonde ruimten". Met dit laatste worden volgens de uitleg bedoeld hotels, rusthuizen, noodwoningen of bunkers. Er woonden in de 639 bewoon de woningen en in de 3 genoemde woon gebouwen tezamen 2576 personen, wat een gemiddelde geeft van 4,03 per woning. Het aantal samenwoningen is veel minder ge worden dan bijvoorbeeld in 1947 het geval was en daardoor is het gemiddelde gedaald van 4.62 tot genoemde 4,03. Hoe Driehuis werd opgebouwd Voor 1900 was er maar een kleine kern, maar in de jaren 1920 tot en met 1928 werd een aantal woningen langs de Zee weg en de Driehuizerkerkweg gebouwd. Daarna kwam de hausse in de bouw van middenstandswoningen in de jaren 1929 tot en met 1939 en nu zijn het de vervul ling van de herbouwplichten die het dorp se karakter helemaal wegnemen en Drie huis tot een buitenwijk van de stad aan de zee maken. Het eengezinshuis overheerst in sterke mate, want 93% van de woningvoorraad (zo noemt de dienst het) bestaat uit dit soort huizen. Niet minder dan 98% van het woningbe- zit is in handen van particulieren, die voor 38V» zelf hun huizen bewonen. (In Santpoort-Zuid is dit 43* en in Santpoort- Noord 29%). Wat de bouwzijde betreft kan worden opgemerkt dat Driehuis voornamelijk be staat uit vrijstaande woningen en blokjes van twee, drie of vier. De inhoud van de ADVERTENTIE Voor MOEDER hebben wij pracht cadeaux Een horloge in goud, doublé of chroom. Alles op gebied van Gero-geschenken. Pracht vuurtorenlepel 1.50. Kennemerlaan 30 IJmuiden - Tel. 4127 HORLOGER - JUWELIER paarden en dan speciaal naar die witte hengst van comte Jean Yves, die samen met een Spaans danseresje optreedt: Im- perio Salas. Dat samenspel van de kleine Spaanse en haar castagnetten en het sta tige paard, dat zo ernstig meedoet met het dansende rode figuurtje onder de schijn werpers is een fraai stukje dressuur. Het is een feestelijk geheel bij Mullens. Met zijn heerlijke paarden, zijn nonsens en zijn ingespannen ernst J. F. huizen varieert tussen 315 en 434 m3. Er zijn eengezinswoningen voor arbeiders, middenstanders en welgestelden. Wat de eerste categorie aangaat, deze bewonen 3% van de eengezinswoningen, voor de tweede groep is dit 93"» en de resterende 4% wordt door de derde groep ingenomen. In twaalf gewone woningen wordt een bedrijf uitgeoefend. De meeste woningen hebben drie slaapvertrekken. Achten zeventig procent van de woningen heeft meer dan vijf vertrekken (in Santpoort- Zuid 74% en in Santpoort-Noord 60%). Twee procent van het totale aantal wonin gen beschikt nog over bedsteden. In Sant poort-Zuid was dit aantal 4%, in Sant poort-Noord 5%. Tachtig procent heeft een badruimte, tegen 66% in Santpoort-Zuid en 41% in Santpoort-Noord. Ok naar brandveiligheid is een onder zoek ingesteld en daaruit blijkt dat in 31 woningen geen brandveilige delen zijn, in 123 gevallen is men gedeeltelijk brandvei lig en in 78 woningen is het zaakje totaal in orde. Deze brandveiligheid staat in ver band met het al dan niet in orde zijn van de zogenaamde vluchtweg. De huizen van alle bewoners zijn aangesloten op het elec- triciteitsnet en er zijn in totaal 646 gas- aansluitingen. Wie de huizen bewonen Het aantal huishoudens bestaande uit 6 of meer personen is in Driehuis procents- gewijs 11, het aantal huishoudens zonder kinderen is 22,5*Jonge huishoudens 36%. Het vrouwenoverschot wijst uit dat er tegenover iedere honderd mannen in Drie huis honderdacht vrouwen zijn. Driehuis heeft 9% samenwoningen. Van de onvolledige huishoudingen, zo meldt het verslag, komt het geval van „vrouw met kinderen" het meest voor, maar ook de pseudo-gezinsvorm is in dit deel van Velsen waar te nemen. Tijdens reparatiewerkzaamheden aan een laadkraan in de expeditieruimte van papiermachine 18 van de papierfabriek Van Gelder is Donderdagmorgen omstreeks negen uur de 22-jarige electricien-mon- teur F. E. W. uit IJmuiden-Oost van de bovenkant van de kraan op ongeveer 12 meter hoogte naar beneden gestort op de stenen vloer van het gebouw. De jongeman, die na de val op zijn benen terecht was gekomen, had erge pijn in de rug, zodat een beschadiging van de wervelkolom werd gevreesd. Hij is na door de fabrieksarts dokter R. W. Fierstra voorlopig te zijn onderzocht, onmiddellijk naar het St. Antonius Ziekenhuis overge bracht. ben. Wel zijn de Krommenieërs Zondag j.l. door Zaandijk vrijwel uitgeschakeld, doch we achten ze best in staat het de DEM'ers nog lastig genoeg te maken. CSV speelt op eigen terrein tegen Always Forward en kan deze ontmoeting winnen. Voor Velsen kan het Zondag feest zijn, maar dan moet alles meelopen. In de eerste plaats moeten de Velsenaren dan zelf winnen van Vitesse en als ze zo goed spelen, als tegen JOS zien we dat er van komen. Voorts moet JOS aan Rivalen heide pun ten ontnemen, hoewel niet onmogelijk, dit dient nog te worden afgewacht. Immers JOS is voor de bovenste plaats uitgeschakeld. En tenslotte moet ZSGO tegen TOó minstens gelijkspelen. Kinheim speelt in Amsterdam tegen het reeds gedegradeerde Wilskracht en zal wel winnen, wat we van Terras vogels tegen DEC nog niet als vaststaand zouden durven beweren. De hekkensluiters RK AVIC. die nog een kansje hebben om aan degraderen te ont komen, spelen in Wijk aan Zee tegen de club van die naam. De thuisclub moet kunnen winnen. In 4 E krijgen beide rivalen. VVB en De Meteoor, betrekkelijke zwakke tegenstanders JHK en SEMO zodat VVB Zondag a.s. nog wel geen kampioen zal zijn. zal zijn. Waterloo moet in staat zijn tegen DCO een gelijk spel te bewerkstelligen. DEC—TERR ASVOGFLS De Santpoorters beschikken over: Akker man: Bus, Akkerman Jr.; Bus. Robben, Nieuwenweg: Pelleman, Zaal, Timmer, Schipper, Wijnen. VELSEN—VITESSE In deze ontmoeting komt Velsen als volgt uit: De Graaf; Meyer. Tromp Sr.; Van den Enden, Wiiker, Wesselman; Tromp Jr., Brouwer, Bakkum, Van der Heyden en Donker. Bij raadsbesluit van 24 Nc.vember 1953 werd een crediet van f 119.000 toegestaan voor de bouw en de inrichting van een openbare kleuterschool aan het Gijzen- veltplsntsoen in IJmuiden. De bouwkosten werden begroot op f 73.2G0. Bij de onlangs gehouden aanbesteding werd door de laagste inschrijver ingeschre ven voor f 105.636 bij toepassing van schokbeton-buitenkozijnen en stalen ra men; voor f98.136 bii toepassing van hou ten buitenkozijnen. Nu bij de in aanbouw zijnde openbare lagere school aan het Gijzenveltplantsoen schokbeton-buitenkozijnen worden toege past. achten B. en W. dit voor de kleuter school eveneens gewenst. De schoolgebou wen liggen namelijk slechts 25 m. van elkaar verwijderd en vormer een archi tectonische eenheid, die door toepassing van gelijksoortige kozijnen wel gehand haafd dient te blijven. B. en W. stellen de raad daarom voor, het toegestane crediet met f 105.636 min f 73.260, dus met f 32.376 te verhogen. Het is zo merkt het college op, in deze spoedeisende aangelegenheid niet mogelijk geweest, het advies der betrokken commis sies in te winnen. ADVERTENTIE „Rex draagt de kroon voor beeld en toon" VRIJDAG t.m. MAANDAG SLAVERNIJ IN BABYLON Een eeuw van geweld, passie en won deren herleeft in deze kleurenfilm. WOENSDAG en DONDERDAG S.O.S. KIND VERMIST met DIRK BOGARDE. VRIJDAG 7 MEI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Min of meer een meer min". Xutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. Groninger Vereniging, 20 uur, zaal Flora, Contactavond met bont programma. Rex. 20 uur, „Slavernij in Babyion". ZATERDAG 8 MEI IJMUIDEN Accordeon Ver. „IJmuidens Roem", 20 uur, Patronaatsgebouw: Concert. Velser Orkest Ver., 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw: Concert. Tlialia, 19 en 21.15 uur: „Min of meer een meermin". Rex, 20 uur, „Slavernij in Babyion". VELSEN-NOORD Mannenkoor „De Eendracht", 20 uur: ge bouw „Concordia"; Concert.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 13