Softbaltournooi van „Rooswijk" op „Watervliet Velsens cultureel leven in de komende week STABIEL-COSTUUMS Goede uitvoering van S.S.H. Visserij-varia Diploma-uitreiking Schoolverkeersexamen 1954 Doopsgezind Zangkoor Heemskerk Speciale aanbieding f 109.- Wijk aan Zee VRIJDAG 7 MEI 1954 15 Sy m phon ieorkest „Hoogoven Kunstkring" concerteert Winkels aan de Kennemerlaan Holland I-bekertournooi Verzoek om medewerking tot bouw van nieuwe Hervormde School „Adieu en au revoir Met medewerking van De jonge Flierefluiters Beverwijkse renners naar Tuitjehoorn Klaverjasclub besloot het seizoen Oosterduinweg 26 IJmuiden KA V-leden kregen kookles „Ons Genoegen" speelt „De Loreley" „Wijk aan Zee" thuis tegen RKWA Scheepvaart Gisteren heeft de „Milva" in Den Haag haar tweede lustrum gevierd. In de ochtend waren er sportwedstrijden tussen de „Milva's" van land- en luchtmacht. Na een mars door Den Haag inspecteerde Koningin Juliana 's middags de leden van de, „Milva", die later bij het Malieveld voor de vorstin défileerden. Een overzicht tijdensde inspectie. Achter de Koningin ir. C. Staf, minister van Oorlog (met hoge hoed). De damesafdeling van de honkbalvereni ging „Rooswijk" zal Zondag in het sportpark „Watervliet" haar eerste softbaltournooi houden, waarin de Rooswljk-dames zelf in de B-poule spelen tegen SC Haarlem, HCK en RCH. In de A-poule van dit tournooi spelen DSB, HHC, Schoten en THB. De wedstrijden beginnen des morgens om negen uur. Daar er ieder uur twee wedstrij den worden gehouden in totaal zullen er twaalf ontmoetingen zijn verwachten de organisatoren, dat de finale tussen de win nende teams van de A- én B-poule des middags om half vier gespeeld kan worden. Voor de komende dagen is het competitie programma: Vrijdag 7 Mei, dames. Rooswijk 1—EHS 2; Zaterdag 8 Mei. heren: HEDW 1 Rooswijk 1; Dinsdag 11 Mei, dames: Gym- nasion 3—Rooswijk 2. De negentallen van „Rooswijk" zijn wat betreft het eerste damesteam: werpster J. Kluft; vangster M. Klesser; le honk P. Mul der; 2e honk J. Brommer; korte stop J. Wedemeyer; 3e honk D. Marckelbach; 1. velder E. Kluft; m.veld D. Plooy; r. velder J. v. d. Duin. Heren 1: werper E. Sauer; vanger K. Heinen; le honk N. Hoogwerf; 2e honk A. Wedemeyer; korte stop C. Honing; 3e honk G. Plooy; 1. velder J. Graatman; m. veld C. Klesser; r. velder W. Reymer. Eerst nu is voor de Rooswijkers zowel voor de honkbal- als softafdelingen de in deling van de competitie bekend. Rooswijk 1 speelt tegen Zeeburgia, HEDW, Ajax 2, RCH 2, Schoten 3, Onze Gezellen en Kennemerland 2 in de tweede klasse. De andere indelingen voor dè herènteams zijn: Rooswijk 2 komt uit tegen EHS 3, HCK 5, Terrasvogels 1, THB 2 en RCH 5. Rooswijk 3 tegen Bloemendaal 2, DSB 2, HCK 4, Spaarnevogels 1. Rooswijk 4 tegen DCC 2. HFC Haarlem 3. HCK 3 en Kennemerland 3. Voor de dames-softbalcompetitie is de in deling: Rooswijk 1. EHS 2, Gymnasion 4, RCH 3, THB 2 en TYBB 2. Onder auspiciën van „De Gieteling' geeft het „besloten" symphonieorkest van de Hoogovenkunstkring op 14 Mei een con cert in het Hervormd Wijkgebouw aan de Dyckmanstraat in Velsen-Noord. Franpois Eisen dirigeert dit orkest. Als solisten wer ken op die avond mee mevrouw Riek Man- tje-Coppee, viool. Lies Dekker, eveneens viool (beide dames zijn leerlingen van •Tos. de Klerk) en Helene Hubbeling, piano, die haar opleiding krijgt van Jaap Spaan derman. De pianiste treedt voor de eerste maal op met orkest. Ondanks grote moei lijkheden door onderbezetting van het bla zerscorps durft men de uitvoering aan. Men hoopt binnen afzienbare tijd nog een klarinettist, een fagotbespeler en een ho boïst aan het orkest te kunnen toevoegen. Trouwens over de gehele linie zijn nieuwe leden welkom. De heer Eisen, die van professie archi tect is, verbonden aan de Technische Hoge school' in Delft, heeft al van vóór de oor log de leiding van dit orkest. Zelf is hij zeer bekwaam in viool- en pianospel. Met de Ouverturen Iphigenia in Aulis, een werk van Gluck, voor twee violen en strijkorkest in d-moll, wordt het program ma geopend. Daarna volgt het Pianoconcert in G-moll van Mendelssohn. Het geheel wordt beslo ten met de Symphonie no. 5 in B-dur van Fran.i Schubert. De acht winkelpanden in de Kennemer laan, die in opdracht van de firma Kort, H. Butter, Simon de Wit, A. Ros. J. Wilderom (kunsthandel Snooy), Ab de Jong. firma Bischoff en de N.V. Zaanlandse Schoen- handel door architect W. H. J. Hoosemans zijn ontworpen en door aannemer P. Zwart worden gebouwd, zijn voor het merendeel onder de kap. Gistermiddag om vier uur is ter gelegenheid van dit feit de vlag gehesen en hebben de aanstaande eigenaren de bouwsels bezichtigd. Zij hebben bepaalde wensen naar voren gebracht en aannemer Zwart sprak zijn vreugde er over uit, dat trots de achterstand, die het gevolg van de strenge winter was, op deze 6de Mei de vlag al in top kon gaan. De heer Ab de Jong wijdde woorden vain waardering aan het adres van de werklieden en zegde hun als stoffelijk blijk een premie aan. Eind October zullen de panden waarschijnlijk worden afgeleverd. Donderdagavond zijn de twee laatste wedstrijden van de eerste ronden van het Holland I bekertournooi gespeeld. De uitslagen waren: Internationalede Combinatie 8—0; Bavin—Ertsvreters 40. Rooswijk 2, DSB 2. Gymnasion 3, RCH 2, TYBB 3 en Schoten 2. De Rooswijkers zullen Zaterdagavond in het sportpaviljoen „Watervliet" de jubileum viering van het tweede lustrum houden. Donderdag 13 Mei, 's avonds half acht, zal de Raad van Beverwijk in vergadering bijeenkomen ter behandeling van de vol gende agenda: 1. Benoeming: a. van personeel aan ge meentelijke nijverheidsscholen, b. van twee leden en twee plaatsvervangende leden van het algemeen bestuur van het „Intercom munaal Lichaam Vervanging Tuingronden"; 2. Voorlopige vaststelling van de ge meenterekening en de bedrijfsrekeningen over het dienstjaar 1951; 3. Voorstel tot wijziging van het -Alge meen Ambtenarenreglement der Gemeente; 4. Voorstel tot vaststelling opnieuw van een verordening bedoeld in artikel 11, 2e lid van de Winkelsluitingswet 1951; 5. Voorstel tot het verlenen van mede werking aan het Waarborginstituut voor de tuinbouw in Noordholland; 6. Voorstel tot het verlenen van een creddet voor de aanschaffing van een trilapparaat; 7. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor de aanschaffing van machines en materiaal voor het onderhoud van plantsoenen en groenvoorzieningen; 8. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor uitbreiding en verbetering van het gasbuizennet; 9. Voorstel tot het onbewoonbaar ver klaren van de woningen aan de Graafwijk straat nos. 2 tot en met 20 en 24 tot en met 30; 10. Voorstel tot het garanderen van een geldlening door de afdeling Beverwijk van het Nederlandse Rode Kruis aan te gaan ten behoeve van de uitbreiding van het Rode Kruis Ziekenhuis; 11. Prae-advies naar aanleiding van een voorstel van drie raadsleden inzake de sub sidiëring van het bijzonder middelbaar en het voorbereidend hoger onderwijs; 12. Alsvoren inzake het voorstel van drie raadsleden inzake de subsidiëring van het bijzonder kleuteronderwijs; 13. Alsvoren naar aanleiding van een adres van het bestuur van „Het Haarlems Avondlyceum" om toekenning van een sub sidie; 14. Alsvoren inzake een verzoek van het schoolbestuur van de Hervormde gemeente om medewerking ingevolge artikel 72 der I..o.-wet 1920 voor de stichting van een nieuw schoolgebouw; 15. Alsvoren inzake twee adressen van besturen van bijzondere kleuterscholen om medewerking voor de stichting van twee gebouwen voor kleuterscholen; 16. Vaststelling van de wijziging van de gemeente-begroting 1954; 17. Mededelingen en ingekomen stukken. De Katholieke toneelstichting „Kunst door Oefening" te Beverwijk geeft op Dinsdag 11 Mei in het K.S.A.-gebouw een opvoering van „Adieuen au revoir", toneelspel van Christien van Bommel Kouw en Henk Bakker. Aan het schriftelijk schoolverkeers examen, dat op 9 Maart 1954 werd gehou den, namen te Beverwijk 461 leerlingen deel, verdeeld over 13 scholen. Na dit schriftelijk examen, waarbij niet meer dan 5 fouten mochten worden ge maakt, werden 38 leerlingen van verdere deelname aan het examen uitgesloten. Acht leerlingen kwamen voor het prac- tisch examen, gehouden op 5, 6, 7 en 8 April 1954, door ziekte of anderszins niet opdagen, zodat 415 kinderen hieraan deel namen. In totaal mochten niet meer dan "7 fouten bij het schriftelijk en practisch gedeelte tezamen worden gemaakt. Na het practisch examen werden nog 52 leerlingen afgewezen, zodat 363 kinderen in aanmerking komen voor een diploma van het Verbond voor Veilig Verkeer. Van drie scholen slaagden alle deel nemende leerlingen. Veertien leerlingen (10 meisjes en 4 jon gens), behaalden het diploma zonder een enkele fout en kregen een extra insigne van het Verbond voor Veilig Verkeer. De uitreiking der diploma's vond van middag in het Kennemer Theater aan de Zeestraat plaats, waaraan tevens een film voorstelling voor de geslaagden was ver bonden. De 14 zonder fouten geslaagden zijn: Betsie de Mol, Ans 't Hart, Annie Höweler, Tiny Hommes, Agnes Aalbersberg, Grieta van der Waal, Atie Bleeker, Truus Nieuw-1 land, Jeanny Leuring, Annie Koppen, Frans Hommes, Klaas Reimes, Benno Schutter, Bob Bestenbreur. Het diploma is vanmiddag uitgereikt aan 25 leerlingen der Bethelschool; 66 van de H. Hartschool (meisjes); 24 van de Noor- derschool; 35 van de Julianaschool; 30 van de St. Bavoschool; 36 van de R.K. Leer- scool; 25 van de Christelijk Nationale School; 22 van de H. Hartschool (jongens); 22 van de St. Jozefschool; 16 van de Irene- school; 26 van de Zeewijkschool; 13 van de Vondelschool en 19 leerlingen van de St. Agathaschool. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Frank, z. van J. E. de Kruijff en A. M. van Eerden; Izaak, z. van C. van den Hert en H. Wagter; Thomas, z. van H. Fokkens en J. van Beek; Cornelis S. N„ z. van S. N. Schoutsen en H. Joosten; Anita M., d. van D. Beets en M. M. E. Tromp; Dorothea A. M„ d. van Th. F. Liebregs en H. M. Harding; Hillegonda C. M„ d. van S. Meilink en C. Homan; Anna M., d. van J. A. Apeldoorn en A. A. M. Beentjes; Eddy, z. van J. Goed en A. J. Blok; Guusje, d. van N. S. de Ligt en M. C. Oort; Ronald J., z. v. R. J. Harrison en G. A. de Lobel; Nicolaas G. H. z van J. Grapendaal en R. Markx; Maria G. C„ d. van Th. C. Duin en C. M. Vendel. ONDERTROUWD: T. A. Postma en E. G. van der Wegen; S. Buisman en G. van Appel; C. S. J. Blankendaal en G. H. M. van de Ka mer; Z. de Velde Harsenhorst en J. van Gel- lekom; E. Barten en W. Porte; A. Wernke en J. H. van den Ende. GETROUWD: F. Cana en W. Bruijns; K J. Koster en G. M .M. Koning; G. Hijne- kamp en M. B. Ooms; J. W. F. Göbel en M. Theiner; J. M. Kiebert en R. Middelkoop; G. C. van Rijn en T. Meijer; P. Verlaan en G. P. Honout; J. H. N. Hemprig en S. J. Markx. OVERLEDEN: J. M. G. van der Plas, 76 j.; J. R. Mac Mootry, 51 j.; J. Trompetter, 85 j., wed. v. A. J. Hugtenburg; N. Smit, 74 j„ wed. van J. G. Bock. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agenda-bureau van de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van Zaterdag 8 Mei tot en met Zaterdag 15 Mei, zoals deze ons werd verstrekt door de secretaris van het Agenda-bureau. ZATERDAG 8 MEI IJMUIDEN Accordeon Verenig. „IJmuidens Roem", 20 uur, Patronaatsgebouw, concert. Velser Orkest Vereniging, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, concert. VELSEN-NOORD Mannenkoor „De Eendracht", 20 uur, gebouw „Concordia", concert. DINSDAG 11 MEI IJMUIDEN I. v. A. O., 20 uur, bovenzaal Rex Thea ter, voordrachtsavond. Accordeon Verenig. „IJmuidens Roem", 20 uur, Thalia Theater, concert. Toneelver. „Varia", 20 uur, Rex, toneel uitvoering. WOENSDAG 12 MEI IJMUIDEN C.J.M.V. Toneelgroep „Jonge Kracht", 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rem- brandtlaan, toneeluitvoering. Politie Sport Ver. „Velsen", 20 uur, „Flora", feestavond. VRIJDAG 14 MEI IJMUIDEN Gezamenlijke verenigingen in de Oud- Kath. en Ned. Herv. Kerk, 19 en 21 uur, Gebouw v. Chr. Belangen, causerie- en filmavond over de K.N.Z.H.R.M. VELSEN-NOORD Hoogoven Kunstkring, 20 uur, Ned. Herv. Wijkgebouw, concert m.m.v. Helene Hubbeling (piano), Riek Mantje Coppee (viool) en Lies Dekker (viool). BIOSCOPEN Thalia: „Min of meer een meermin (van Vrijdag tot en met Zondag) „De avonturen van Lassie, de hond" (Zon dagmiddag) „Opstand in Sing-Sing" (Maandag en Woensdag) „Noodlot" (Donderdag). Rex: Vrijdag tot en met Maandag. 20 uur: Slavernij in Babyion; Woensdag en Don derdag, 20 uur: „S.O.S. kind vermist". Onder vrij grote belangstelling gaf de afdeling gymnastiek van de Hoogovensta- ten gisteren in het K.S.A.-gebouw in Be verwijk een uitvoering, dlie over het geheel genomen zeer verdliensteldjk was. Ieder nummer getuigde van een serieuze voorbereiding, mislukkingen of foutjes kwamen sporadisch voor en de afwerking der toesteloefeningen zowel bij de adspi- ranten als bij de volwassenen was verras send goed. Het programma werd na de opmars der dee'jnemenden en na de opening door de voorzitter, begonnen met kleuter- gymnastiek, een nummer dat als steeds bij de ouders van deze kinderen in de belang stelling staat. De jongens van 6-7 jaar lieten een ge combineerd nummer springen over en be hendigheidsoefeningen aan een ongelijk gestelde brug zien. Van die hierop volgende leeftijdsgroep zagen wij ringen-stil, klas sikaal brug en paardspringen, waarbij een groot aantal oefeningen gedemonstreerd werd. De oudste jongens lieten ern pittige vrije oefening zien alsmede ringen-stil, bij wolk laatste nummer oefeningen van voor deze jongens zeer behoorlijk gehalte. Ver der gaande met de mannelijke leden me moreren wij het tumen aan hoogbrug en hoogrek der heren met vele goede oefenin gen. De kleinste meisjes van 6-7 jaar vertoon den een gevarieerde serie oefeningen over en aan vier lange balken, welke nummers vooral insloegen door het grote aantal deel neemsters. Een bijzonder goed nummer was de evenwicbtsbalk door meisjes van 10-11 jaar, klassikaal uitgevoerd op muziek. Het waren wel alle oefeningen in het Voort bewegen, doch zo correct uitgevoerd, dat dit zeker één van de beste nummers van het programma genoemd kan worden. Hun optreden tijdens een vrije oefening was evenzeer te loven. Het programma vermeldde nog hun optreden met klassikaal brug. Ook dit nummer was goed. De oud ste meisjes traden ook twee maal op, n.l met een aardige knotsoefenóng en met brug. Van de dames zagen wij laag- en hoogbrug van zeer goed gehalte, de vrije oefening van het K.N.G.V. 1954: van de dames- senioren een door hen goed uitgevoerde en door de leider van deze groep goed samen gestelde vrije oefening. Ringenzwaaien en evenwichtsbalk werd nog gedemonstreerd door een selecte groep dames en oudste meisjes, waarbij vooral het ringenturnen veel goeds te zien gaf. Als laatste nummer noemen wij nog het tafelspringen door de gemengde groep dames en heren, een vlot nummer met goede sprongen. Ditkeer had het bestuur van het Doops gezind zangkoor besloten eens van de ge bruikelijke kerkconcerten af te wijken en een meer populqire uitvoering te geven, waarbij vrij baan gegeven kon worden aan het amusement in de goede zin van het woord. De talloze bezoekers, die Donder dagavond de grote zaal van het Luxor thea ter vulden, hebben er geen twijfel aan laten bestaan dat zo'n uitvoering in de smaak viel. De medewerking van „De jonge Fliere fluiters" onder leiding van Johan Jong ver zekerde reeds bij voorbaat succes. Dit pre tentieloos musicerende en zingende groepje eiste zozeer de aandacht op, dat de zang van het koor er wel een beetje door in de verdrukking geraakte. Niettemin kon het ditmaal wat lijden. Van het programma van „De jonge Flierefluiters" kan men terecht zeggen, dat van het contact met de zaal de sfeer en de juiste stemming afhangen. Deze medewerksters slaagden daar wonderwel in. Het is alles doodgewoon wat men zingt en speelt; de liedjes hebben niets om het lijf, maar het klonk niettemin bijzonder aardig. Vooral toen Johan Jong de bezoe kers en de koorleden tot meezingen wist te bewegen, al geschiedde dit meezingen slechts „sotte voce". Peter de Boorder beschikt over een echte microfoonstem, zodat zijn volume niet ver der reikte dan de derde rij, maar ook hij had er zin in, waardoor de voordracht van zijn eenvoudig répertoire alles vergoedde. Jo van Wessel, lid van het Flierefluiters koortje, heeft een helder, gevoelig sopraan stemmetje, dat goed droeg. Over de voor dracht van de door haar gezongen versjes mijn compliment. Directeur H. van Dijk had van het zozeer in trek zijnde opera-programma veel werk gemaakt. Het klonk beschaafd en juist af gewogen. De openingshymne uit „Iphigenia in Tauris" ging nog wat stroef en vormelijk, maar gaandeweg bereikte men een lossere voordracht. Het best gezongen werk was wel „Dromekind" van J. P. J. Wierts, waar in men de knappe modulaties raak wist te treffen. De tere sfeer werd uitstekend be waard; het klonk op toon en kon ook, wat de opvatting betrof, de toets der critiek doorstaan. Sopranen, alten, tenoren gaven goede a capellazang te genieten. Het bas- register was bepaald het mindere, zowel kwantitatief als kwalitatief. Versterking van het mannenkoor is terecht een der wensen van het Doopsgezind Zangkoor, dat ongetwijfeld aan deze avond de pret tigste herinneringen zal bewaren. A. J. VAN DER WEIJDEN Acht leden van de Beverwijkse renners club „Kennemerland" namen Zondag deel aan de wegwedstrijd, die in Tuitjehoorn zal worden gehouden. Bij de amateurs starten H. Kuitwaard, D. de Ruiter, C. de Nijs en A. Geldermans. Als nieuweling nemen deel: J. Groot, T. Beentjes, Chr. Jong en L. Gra pendaal. De Heemskerkse klaverjasclub „De Zon" heeft tijdens een Donderdag in café Dam gehouden gezellige bijeenkomst, waarop ook de dames der leden aanwezig waren, het winterseizoen afgesloten met de prijs uitreiking aan de winnaars van de gehou den onderlinge competitie. Met een toepas selijk woord werden de prijzen door de voorzitter uitgereikt. De prijswinnaars waren: 1. C. Duin 60.228 pnt.; 2. J. Been tjes 59.038 pnt.; 3. P. C. Beentjes 58.220 pnt.; 4. R. Burger 56.744 pnt.; 5. P. Groot 55.431 pnt. De marsen-prijs was voor de heer P. C. Beentjes. Met 50.601 pnt. was de heer F. Stammis op de laatste plaats ge ëindigd en hij ontving een troostprijs. Hier na bleven de dames en heren nog geruime tijd gezellig bijeen. ADVERTENTIE met vormhoudend binnenwerk, prachtige coupe en pasvorm, zuiver wollen kamgaren stoffen, de nieuw ste kleuren en dessins STABIEL-COSTUUMSvan 89.— tot ƒ167.50 POPLIN en GABARDINE REGENJASSEN van 29 75 tot 65 Zuiver Wollen GABARDINES 129.—. 119.—, 109—, 98.—. 89.50 Voor de Katholieke Arbeidersvrouwen van Heemskerk hebben enige bekende firma's Donderdagavond een kookdemon stratie gegeven. Na het openingswoord van de voorzitster, mevrouw Van 't Hoff Cedée, was de beurt aan mejuffrouw Hen driks, die de leiding van deze avond had en bij de diverse onderdelen een praatje hield. Aldus werd het leerzame met het aangename verenigd en zullen ongetwijfeld de respectievelijke echtgenoten van de dames voortaan met menig lekker potje worden verrast. De R.K. toneelvereniging „Ons Genoe gen" te Heemskerk zal het winterseizoen besluiten met op Zondag 9 en Maandag 10 Mei een opvoering te geven van het toneel spel van dr. Joh. van Gogh en Jac. Braun, „De Loreley". De uitvoeringen vinden plaats in zaal Dam. De voetbalvereniging „Wijk aan Zee" speelt Zondagmiddag een competitiewed strijd op eigen terrein tegen R.K. V.V.A. Alwaki, 5 v. Montevideo te Buenos Aires. Akkrumdijk, 5 v. Boston te Philadelphia. Albireo, 5 v. Rio de Janeiro te Santos. Alohiba, 6 v. Antw. te Rotterdam. Alcyone, 5 te Rio Grande do Sul. Aldabl, 5 v. Rio de Janeiro te Santos. Amstelvaart, 4 v. Osaka te Kobe. Aalsum. 6 v. Bremen n. Karachi. Alchlba, pass. 6 Vlissingen n. R'dam. Alpherat, 6 v. Hamburg n. Antwerpen. Amsteldiep, 5 v. Narvik n. Baltimore. Aagtedijk, 6 v. Norfolk te New York. Aagtekerk, pass. 6 Ouessant n. Antwerpen. Aalsdijk, 5 v. New York n. Antwerpen. Alnatl, 5 360 m. Z. ten W. Santos. Abbekerk, 6 te Marseille. Amstelkroon, pass. 5 Aden n. Bahrein. Alderamir., 5 55 m. Z.ZW. Finisterre. Alphard, 5 400 m. NO. Kaap Verd. eil. Amstelpark, 6 v. Cheribon te Semarang. Andijk. pass. 5 Kp. La Hague n. Lissabon. Armilla, 5 300 m. Z. ten W. Kp. Padaran. Axeldljk, 5 150 m. NO. Kp. Orar.ge. Bagan, 6 te Tj. Priok. Banka, 5 v. Semarang n. Soerabaja. BiHiton. 5 300 m. NW. Bermuda. Barlto, 6 v. Timordilly te Singapore. Bloemfontein, 5 295 m. Z. Las Palmas. Breda, 6 v Rotterdam n. Bremen. Bonaire, 5 v. Paramaribo n. Georgetown. Bawean, 5 v. Damman n. Bombay. Borneo, pass. 5 Ceylon n. Singapore. Britsum, 5 220 m. N. Trondheim. Caltex Delft, 5 v. Sidon te Rotterdam. Caltex Leiden, pass. 5 Oporto n. Sidon. Caltex Nederland. 5 85 m. O.ZO. Malta. Caltex Pernls, 5 40 m. W. Gibraltar. Caltex Utrecht. 5 125 m. Z.ZW. Outssant. Celebes, 5 v. Tj. Pandan n. Belawan. Cronenburgh, pas. 5 Guernsey n. IJmuiden. Delft, pass. 5 Flores n. Trinidad. Diemerdijk, pass. 5 Azoren n. Antwerpen. Dongedijk, 5 v. Vancouver n. Portland Dui vend ijk, 6 te Londen. Diemerdijk, 10 v. Cristobal te Antwerpen verw. Eendracht, pass. 5 Lissabon n. R'dam. Enggano, 5 te Genua. Eemdijk, pass. 5 Bahamas n. Houston. Eemland, 5 v. Santos n. Rio de Janeiro. Elmina, 5 150 m. ZO. Monrovia. Ena, 5 60 m. NW. Manillabaai. Esso Amsterdam, 5 150 m. W. Kreta. Friesland (KRL), 5 75 m. Z. Kreta. Farmsum, 5 v. Rotterdam n. Savona. Garoet, pass. 6 Key West n. Houston. Gaasterkerk, 5 te Suez Graveland, pass. 5 Finlsterre r.. Recife. Gordias, 5 v. Oran n. Lissabon. Heelsum, 6 te Brownsville. Hathor, pass. 6 Finlsterre n. Tunis. Hydra, 5 v. Antwerpen te Amsterdam. Helder, 5 v. Amsterdam n. Bremen. Ittersum, 5 v. Duinkerken n. Dakar. Ivoorkust, 5 te Monrovia. Japara (KRL), 5 v. Hamburg n. Antwerpen. Joh. v. Oldenbamevelt, 6 v. Melbourne te Sydney. Jupiter, 5 te Patras. Java, 5 v. New York te Beyrouth. Kota Gede, 5 v. Port Said n. Damman. Karimata, 5 v. Belawan n. Colombo. Karimun, 6 v. Amsterdam te Hamburg. Kalabahi, 5 v. Ambon n. Soerabaja. Karaton, 6 te Pnompenh. Kasimbar, 6 te Soerabaja. Lawak, 5 te Bombay. Loppersum, 5 v. Rotterdam n. Savona. Loosdrecht, 5 te Antwerpen. Lutterkerk, 5 te Port Said. Luna, 5 v. Volos n. Thessaloniki. Langkoeas, 5 140 m. NW. D.ieddah. Laurenskerk, 5 600 m. W-ZW. Eombay. Lemsterkerk, pass. 5 Startpoint n. Hamburg. Loenerkerk, 5 te Chalna. Luna, 5 v. Piraeus te Volos. Maasdam, 5 600 m. W. ten Z. Kp. Clear. Mariekerk, 5 te Hongkong. Marisa, 5 v. Miri te Rotterdam. Manoeran, pass. 6 Gibraltar n. Amsterdam. Mentor, pass. 6 Vlissingen n. Hamburg. Molenkerk, 5 v. Amsterdam n. Bremen. Markelo, 4 te Kotka. Mataram, 5 te Port Swettenham. Mirza, 6 te Yokohama. Maas, 6 Bremen verw. Malea. 5 270 m. W. Sabang. Merweae, 5 900 m. O.NO. Bermuda. Myonla, 5 140 m. W. Fremantle. Nigerstroom. 6 v. Duala n. Matadi. Oranjestad, 5 150 m. W. Aruba. Papendrecht. 3 te San Lorenzo. Prins Alexander, 2 te Quebec. Prins Fred. Hendrik, 4 v. Detroit n. Chicago. Peperkust, 6 v. Dakar te Le Havre. Pieter S, 6 v. Swansea n. Amsterdam. Polydorus, 5 v. Belawan n. Port Swettenham. Prins Joh. W. Friso. 5 600 m. W. SciUy's. Rafaela, 5 120 m. NW. Anamba ell. Rempang, 5 v. Cebu n. Singapore. Reyniersz. pass. 5 Str. Banka n. Singapore. Roebiah, 5 210 m. O.ZO. Sabang. Rondo. 5 780 m. W.ZW. Flores. Rijnkerk, 5 460 m. O.ZO. Guardafui. Rita, 5 te Bangkok. Rottl, pass. 5 Gibraltar n. Halifax. Rakl. pass. 6 Guardafui n. Suez. Sibajak, 5 v. Rotterdam n. Halifax. Salatiga, 3 te Honolulu. Salawati, 6 v. Port Said n. Genua. Slamat. 7 te Southampton verw. Stad Maassluis. 7 te Viaardingen verw. Stad Viaardingen. vertr. 6 v. Narvik n. R'dam. Soestdijk, 6 te Galveston. Stad Dordrecht, pass. 5 Finisterre n. R'dam. Sheratan, 6 v. Rotterdam n. Bahias. Sarangan. 5 te Port Holland. Saroena, 5 op de Mustrivier. Siaoe. 5 250 m. NO. Okinawa. Prijzen van Donderdag. Heilbot 2,80- 2,45, gr. tong 1,84-1,67, gr.m. tong 1,95-1,75, khm. tong 2,20-1,93, kl. tong I 1,76-1,64, kl. tong II 1,61-1,44, tarbot I 1,74-1,47 per 1 kg. Tarbot IV 38, tongschar 68, schar- tong 28-22, kl. schol I 30, kl. schol II 34-12, schar 18-14, bot 16-12, v. haring 17-10,50, makreel 23-10,60, gr. schelvis 32-27, gr.m. schelvis 35-32, kl.m. schelvis 47-36, kl. schelvis I 45-38, kl. schelvis II 33-19, wij ting 25-13, gr. gul 44-38, midd. gul 42-33, kl. gul 29-11, kl. leng 31, kl. haai 30, ham 80-54, kl.m. heek 74-72, kl. heek I 45-42, kl. heek II 30-27, poontjes 19-18, horsma kreel 8, lommen 17, kl. koolvis zw. 28-17, kl. koolvis wit 25, kl. rode poon II 28 per 50 kg. Gr. kabeljauw 216-80, gr. koolvis zw. 54-38, gr. koolvis wit 55, gr. leng 67-55, gr. heek 300 per 125 kg. Aanvoer van Donderdag: 105 kisten tong en tarbot, 5 heilbot, 15 tongschar en schartong, 250 sckol, 55 schar, 30 bot, 325 haring, 1390 makreel, 145 schelvis, 85 wij ting, 100 kabeljauw en gul, 15 leng, 5 kl. haai, 5 ham, 25 heek, 15 poon, 230 koolvis, 50 diversen, totaal 2850 kisten. Aanvoer op Urk. Woensdag werd door 94 vaartuigen aangevoerd 4489 pond kuil- paling, prijs f 1,05f 1,14; 1285 pond lijnaal, pr-s f 1,35f 1,60, per pond en 1002 bak nest prijs f2,60—f3,05 per bak van 37!ó kg. Sigli, 5 v. Tj. Priok n. Singapore. Sinabang, 6 te Semarang. Singkep 5 te Londen. Sommelsdijk, 6 v. Soerabaja te Semarang. Stad Alkmaar, 5 750 m. O. Kp. Race. Stad Amsterdam. 6 Narvik verwacht. Stanvac Djirak, 6 té Tj. Uban. Thalatta, 6 v. Suez te Mena el Ahmadi. Talisse, 5 v. A'dam n. Indonesië. Tabian, 6 v. Colombo n. Bombay. Themisto, 5 v. Montreal n. Engeland. Tomori, vertr. 7 v. Colombo n. Belawan. Tiberius, 5 v. Ciudad Trujillo n. Port au Prince Tanlchaven m, 6 te Sungeigerong. Tara. 5 320 m. N. ten O. Madeira. Tarakan, 5 600 m. O.ZO. Anderhalfgraadskan. Teiresias, 5 v. Singapore n. Port Swettenhain. Temate, 5 700 m. ZO. Guardafui ti. Suez. Th eden, 6 te TJ. Priok. Utrecht, 5 te Halifax. Van Llnschoteo, 5 te Amsterdam. Van Riebeeck, 5 v. Bunta n. Leme Leme. Waterman. 5 550 m. NO. St. Helena. Weltevreden, 5 480 m. O. Guardafui n. Port Said. Wield recht 5 Muscat gepass. n. Suez. Zeeland (SSM), 5 te Blyth. Zaan, 6 v. Gefle n. Zaandam. Zuiderkruis, pass. 5 Startpoint n. Quebec. Zonnewijk, 5 130 m. Z. Agujapoint. KLEINE VAART A'jgarve. 5 v. Antwerpen te Avonmouth. Al'bepgen, 6 v. Genua te Ponza. Anna. pass. 5 Vlissingen n. Zwijndrecht. Algarve, 5 v. Antwerpe nte Avonmouth. Att-S, 7 v. Hamburg te Cork verw. Anna b. 5 te Goole. Arienoldus G, 5 v. Gothenburg te Otterbacken. Arnoudspolder, 6 v. Rotterdam n. Lissabon. Audacia, 6 v. Burriana n. Liverpool. Betty Anne-S, 7 v. Amble te Nordenham verw. Bill-S. 6 te Oplo. Bergsingel, 5 ten anker bij Holyhead. Batavier I, 5 v. Bordeaux te Casablanca. Bernisse, 6 v. Boness te Newcastle verw. Binnenhaven, 5 v. Fedala n. Casablanca. Bree Helle, vertr. 8 v. Londen n. R'dam. Bornrif, 6 v. Rotterdam te Tonnay Charente. Claes Compaen, 5 v. Newcastle te St. Malo. Catell, 5 v. Amsterdam n. Bremen. Conilance, pas. 5 Holtenau n. Landskrona. Corrie b, 5 v. Bilbao n. Rotterdam. Draco, 5 v. Tunis naar Algiers. Diligentia, 5 v. Lowestoft n. Le Havre. Driebergen, 5 v. Swansea n. Sables d'Olonne. Eibergen, 6 v. Honfleur te Barrydock. Elba, 5 v. Londen te Antwerpen. Fiducia. 6 v. Maassluis te Boston. Fraternité, 5 v. Rostock n. Gdansk. Frans Bohmer, pass. 5 Vlissingen n. Duinkerken. Falco, 10 v. Bridgewater te Londen %rerw. Gerrie-S, 5 v. Swansea te Manchester. Gaasterland, 5 v. Goole te Harlingen. Harold, 6 v. Huil n. Zaandam. Hast I, 5 v. Cardiff te Cherbourg. Henrica N, 5 v. Abo te Helsinki. Hast III, 5 v. Londen n. Pooie. Ilias, 6 te R'dam naar Amsterdam. Ingeborg, 5 v. Sandefjord te Hamburg. Jaba. 7 v. Halmstad te Beverwijk verw. Jonex I, pass. 5 Vlissingen n. Londen. Jan Kreumer. 5 v. Rotterdam te Kalmar. Jo. 5 v. Leith n. Rotterdam. Kitty, pass. 5 Vlissingen n. Londen. Koningshaven. 6 v. Duinkerken te Rouaan. Kortenaer, 5 v. IJmuiden te Londen. Kemphaan, verm. 6 v. Riga n. Aarhus. Lies. 5 v. Grangemouth n. Arbroath. Martha, pass. 6 Vlissingen n. Aarhus. Menkar N. 5 160 m ZW. Madeira. Merwehaven, 6 v. Middlesbro te R'dam verw. Meuse. pass. Vlissingen n. R'dam. Maasym N, 5 v. Stettin te Gdansk. Marcella, 5 v. Hull te Cais bo Pico verw. May Mere, 6 te Lerwick verw. Myfem, 7 v. Helsingborg te Stockholm verw. Markab, 6 v. Norrkoplng n. Dokkum. Matthew, 6 v. Irvine te Belfast. Maureen, 6 v. Fawlcy n. Sunderland. Mees Cremer, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Nassauhaven. pass. 6 Vlissingen n. Antw. Noorderlicht, 7 te Delfzijl verw. Neeltje b, pass. 6 Vlissingen n. Bayonne. Nimrod, verm. 6 v. R'dam n. Gr. Yarmouth. Olwe. pas. 5 Vlissingen n. Londen. Oosterburgh. 5 te Stockholm. Plato, 6 v. Aalbore n. Aarhus. Ruby, vertr. 7 v. Newport n. Middlesbro. Servus. 5 v. Hamburg n- Waterford. Saba, pass. 5 Vlissingen n. Norresundby. Soemba, pass. 5 Vlissingen n. Goole. Silvaplana, 6 v. Malmö te Gothenburg. Sirius, 6 te Cuxhaven. Spes. 5 v. Surte te Gothenburg. Spurt, 6 v. Antwerpen n. Rotterdam. Swift, pass. 6 Brunsbüttel n. Malmö. Ton-S, 5 v. Naestved te Saxkobing. Triton, 6 v. Vlissingen n. Boness. Timor, 6 v. Rotterdam n. Creeksea. Trito, 6 v. Dublin te Belfast. Union, pass. 5 Vlissingen n. Duinkerken. Vindicat Atque Polit, 6 v. Sunderland n. Quim- per. Vlieland. 5 v. Rouaan n. Rotterdam. Vrouwepolder, 5 150 m. ZW. Ouessant. Westlaan, 5 v. ESbjerg n. Leeuwarden. Westpolder, 5 150 m. ZW. Ouessant. SLEEPVAART Ebro. pass. 5 Galeta eil. n. Nederland. Gele Zee. pass. 5 Vlissingen n. Gothenburg met Droogdok. Humber, pass. 5 Brothers n. Engeland met bag germolen en bak. Oceaan, 5 300 m. W.NW. Lissabon geeft „George Russ' over aan sib. Tvne. daarna n. R'dam. Oostzee. 5 v. Spezia n Malta. Rod* Zee. pass. 5 Vlissingen n. Gothenburg m. droogdok. ryne. onderweg n. sib. Oceaan 6 v. Ferroi daarng met „George Rus-' n. Lissabon.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 15