De Beemster biedt een raiker, de Banöert een Moesemlawine Agenda voor Velsen NOG EENS „DE NOORD" IN Zuinig met water! Zuidpier af en toe gesloten Het nieuwe pun tenraadsel Gezelschap Jan van Ostade DONDERDAG 13 MEI 1954 8 Nieuwe voorzitter „Velser Gemeenschap" wordt 28 Mei geïnstalleerd Ook in Velsen Hout en houtstof Als gevolg van nieuwe methode betonstorten „Stella Maris" sleept bakken in IJmuiden Jubileumtocht WZH Voor jonge hersens Tante Els feliciteert Van het „Rooswijk"- honkbalfront voor Velsense politie Avonturier Burgerlijke stand Velsen 7~\E TORENKLOK van De Rijp Iaat drie langzame slagen vallen over de lage huiVPS mndnm T)nor cn#/ic7fitci/? nnWrr A*> rrr>l*> iUimü^ L/il toater hier verweerde sluisdeurspeelt een koppel jonge baarzende gestreepte ruggen dooreenwemelend eh de rode vinnen af en toe oplichtend in het groene water. Het is warm op de klinkers van de smalle Rijper hoofdstraat, waar de winkels hun ogen gesloten hebben met zonneschermen. In een tuin geurt tegen een bruine muur de smetteloze weelde van een appelboom: plotseling in bloei ge schoten met zo'n overdaad aan witte bloesems, dat het lijkt alsof er een stukje puur zonlicht is neergevallen in het stadje. De torenklok ziet tussen de galmgaten door nog veel meer van die witte klakken in het land: de hele Beemster en een stuk van de Purmer, de Wormer en al die andere polders in het hart van Noord holland zijn in een paar dagen tijds volgeschoten met bloesem. Bloesem van peer en pruim, van perzik en appel het is alsof alle bomen tegelijk wilden tonen dat ze de winter en het gure voorjaar hebben doorstaan en nog van bloeien weten. De polders zijn een groot, één juichend bouquet geworden. Zulke tafereeltjes zijn er vele dezer dagen. Gezeten voor de hofstede geniet men- van de pracht der natuur. IN ELK VAK, dat de kaarsrechte wegen uit de Beemster snijden, is nieuwe vreugde te beleven aan deze uitbundige lentetooi, want overal zijn de bongerds te vinden. Achter haast elk huis staat een boom of een hele boomgaard en dat is allemaal te gelijk gaan bloeien. De paardeblommen hebben er hun geel onder geschikt en het gras zette er een mooi, felgroen grond je bij de lucht zorgde voor een passend diepblauw met hier en daar een wollige wolk en de bouwmeesters van vroeger eeuwen deden al eerder hun plicht door in dit weelderige land kleine pronkstukken van hun meesterschap neer te zetten in stadjes zonder weerga: de waag van De Rijp of Graft, de Hoofdtoren van Hoorn en Enkhuizens Dromedaris. Ze zijn niet te tel len of te noemen allemaal. GE KUNT DIT LAND benaderen op alle manieren van de moderne mens. Maar de benenwagen blijft het beste vervoermiddel, al zal de bus er wel aan te pas moeten komen om u heen en terug te brengen, want dit moois begint tenslotte pas achter Purmerend. Er rijden veel groene NACO-bussen door dit land, die u op elk gewenst plekje af willen zetten. Ge zult op die manier niet alles, maar alles wel intensief kunnen be kijken. Maar aangezien de mensheid meer en meer tegen wandelen gekant lijkt te raken, zullen we er van uitgaan, dat de meesten uwer per fiets hun bedevaart naar dit feest gaan maken. HET IS EIGENLIJK niet eens zo ver: de pont bij Buitenhuizen over, de weg door Zaandijk naar Purmerend en dan na dat pijprokersstadje links af: de Beemster tege moet. De Rijp ligt helemaal aan de over kant van die groene plak vette klei, maar eer ge er zijt, hebben er al duizenden boe ketten naar u staan lonken in de tuin van de bakker en op het erf van de boer in steeds wisselende variaties op wit en rose. Zo'n middag in de Beemster is een open baring voor degene, die tot nu toe alleen de Bollenstreek of de Betuwe zalig had ver klaard, want de Beemster is anders, forser en.stiller. Want in dit wijde land lopen de paar toeristen, die zich hebben laten overhalen ook eens de Noordelijke lente- tooi der Hollanden te gaan bezien, volledig verloren. Het staat er bovendien allemaal zonder enige bijbedoeling van export en eik-half-uur-een-rondvlucht te kijk. Grótis. VOOR DE FIETSERS is de Beemster al een hele kluif als er dan nog een uur of twee overblijft voor een eerbiedige visite aan de beide miniatuursteden De Rijp en Graft, mag het welletjes heten. Dat laatste bezoek hoort er echter wel bij, want wie zo dicht bij deze twee bestorven juweeltjes j is geweest doet zichzelf tekort als hij niet even de sfeer heeft geproefd van de plaat- j sen, waar een paar honderd jaar geleden de walvis- en haringvangst even belangrijk waren als nu in Noorwegen en Scheve- ningen. TERUGGAAND kunt ge dit vreemde verval van twee bloeiende visserij plaatsen nog eens overdenken de bromfietsers echter hebben het vermoedelijk aange durfd, dit onontgonnen gebied verder in te trekken en zij hebben het stuur vastbeslo ten verder naar het Westen gewend, om terug te gaan langs de tweede bollenstreek, die Nederland rijk is: die tussen Heemskerk en Alkmaar. Ook zij zullen daar geen spijt van krijgen, want dit knusse kleuren- mozaiek met zijn kenmerkende hagen tus sen de velden is nu op zijn schoonst: de tulpen staan voluit in bloei. Langs ontel bare kleine zijpaden kunt ge tot diep in dit palet doordringen tot aan de duinen onder Egmond-aan-den-Hoef, waar de ken ners elk jaar even heen gaan om het mooi ste stukje bollenland, dat Nederland naar hun smaak op kan leveren, te gaan ge nieten. Maar het wordt dan tijd, de bromfietsers ook naar huis te laten gaan tenslotte moet men op één dag nooit te ver willen, want dan wordt het kilometersvreten in- plaats van genieten en die twee verdragen elkaar echt niet. DE GELUKKIGEN, die een nog sneller vervoermiddel onder zich weten, zullen voorzover ze niet in het mooie land rond Purmerend zijn blijven hangen voor de rest van de zomer de smaak te pakken hebben en verder willen, de Bangert zien en de Streek Hoorn, bewonderen en Enkhuizen. Zij mogen daartoe eigenlijk niet de grote autostrada van Holland naar Friesland ge bruiken. Deze slaperig-makende liniaal is maar voor een klein stukje dienstbaar, voor de rest liggen er benoorden Purmerend zo veel mooie wegen en weggetjes open, dat de grote weg alleen maar nut kan hebben, indien ge beslist in Groningen wilt over nachten. GOED, WE ZIJN IN AVENHORN. We gaan naar het Noorden, naar Hoorn. Daar begint het tweede bloemencentrum van dit deel der provincie. Maar Hoorn is ook niet gebouwd, om over het hoofd gezien te worden, dus ge zult toch even moeten parkeren om een koel glas te drinken op een piepklein ter rasje tegenover de Waag aan de „Rode steen" alweer een waag, die niet gebruikt wordt, maar bizonder schoon is. Hendrick de Keyser heeft hem tussen het Paleis op de Dam en het Delftse raadhuis door neer gezet. Op zo'n pleintje in de kop van Noord holland gaat de mens uit de IJmond pas be- Een mooi hoekje van de bloeiende Beemster seften hoe weinig hij kent van de schoon heden van zijn eigen omgeving. Want dat pleintje die „Rodesteen" is een volmaakt oord. Jan Pietersz. Coen staat mistroostig middenop, maar hij stoort niet. Het West fries museum nee, ik ga u niet binnen lokken, daar is het weer te mooi voor is gehuisvest in een van die statige kleine bouwsels, waar de Renaissance zo sterk in was: grijs in de steen en deftig van vorm en ronding. Wilt ge dan beslist iets ouds van binnen zien? Ga dan even naar de Binnenluiendijk, waar het „Huis Ao 1624" gastvrijheid ver leent ingericht als oud koopmanshuis en vol atmosfeer. „Verenigde Oost Indische Compagnie". Vier woorden, die in dit huis zijn blijven hangen aan elke eiken balk en aan elke reep goudleerbehang. Een onze redacteuren heeft in Noord- holland boven het kanaal gespeurd naar de schoonheden der plotseling zo fel losgebroken lente. Hij vond ze in over vloed en in bijgaand artikel geeft hij de minnaren van de natuur de raad die Jfoord" met haar bollenvelden en haar bloeiende boomgaarden, met haar oude steden en stadjes eens op te zoeken. Wellicht is het een vernieuwing van de kennismaking, die in de hongerwinter onder heel wat minder zonnige omstan digheden begon. Het zal zeker geen teleurstelling worden, want de streek tussen Noordzeekanaal en Enkhuizen is in deze Meimaand een schatkamer, vol gestopt met flonkerende juwelen. OVER HET HOORNSE HOP fonkelt de zon. De Hoofdtoren, die in vroeger tijden het bastion om de stede Hoorn overzag, kijkt nog steeds ferm over het water, maar het heeft niet zo heel veel nut meer. Daar om heeft de huidige bewoonster er dan ook maar de kousen bij uitgetrokken, toen zij voor de deur op de steentjes een stoel neer zette om nog een paar steken te breien in het zachter wordende middaglicht. In het haventje krioelt het van de zwem mers op deze Woensdagmiddag. Een mi nuscuul vissersbootje met de merken HN op de boeg scharrelt het haventje binnen, maar niemand let er op, want de visserij is voor Hoorn allang voltooid verleden tijd. WIE ZICH LOS KAN MAKEN van dit magnifieke stadje kon nog even meekomen, de Bangert in. Dat is de richting Blokker uit: langs de Zeedijk ik bedoel de dijk van het IJsel- meer, die hier nog erg dik doet en dan naar beneden linksaf bij de eerste splitsing, de wondertuin van Blokker binnen. Het is een wondertuin, die Bangert. Waren er in de Beemster ruw geschat driehonderdduizend bloeiende bomen, hier lijken er tien millioen samenge drongen te zijn op een paar hectare. De smalle slingerweg, die naar Blok ker leidt kan soms haast niet verder van de overdadige bloemen aan de kant. Dan kunt ge zelf ook beter even wachten, want met de motor afgezet is dit kleine pardijs het mooist: wit, groen en geel met daar tussendoor de kleine behuizingen als onder sneeuw bedol ven. En wie dan nóg verder wil, kan naar Enkhuizen komen. Enkhuizen, dat bij zijn Dromedaris één van de mooiste stadsge zichten van Nederland aanbiedt, zomaar voor het kijken Enkhuizen, dat niette min nog springlevend is aan de buiten kant. Inmiddels is het later geworden en ge moet naar huis vanwege de aardappelen In de vergadering van het algemeen be stuur der Velser Gemeenschap op 25 Maart heeft de voorzitter, de heer H. de Boer, zijn functie neergelegd en is in zijn plaats gekozen de heer J. van Os van den Abee- len. Met het oog op deze mutatie heeft het bestuur besloten een contactavond te be leggen met de besturen van de aangesloten verenigingen, waarop de heer De Boer af scheid zal nemen en tevens de nieuwe voorzitter geïnstalleerd zal worden. Enige verenigingen zullen gevraagd wor den deze avond op te luisteren. Deze con tactavond wordt gehouden op Vrijdag 28 Mei in het Hervormd Jeugdgebouw te IJmuiden. Door de droogte van de laatste weken en het sterk toegenomen verbruik van water op deze zomerse dagen, dreigen ook in Velsen moeilijkheden met de drinkwa tervoorziening. Om deze moeilijkheden enigszins het hoofd te kunnen bieden is de medewerking van de Velsense burgerij nodig. De directeur van het Velsense Gas- en Waterbedrijf, de heer P. J. de Klerk, wijst er op, dat de watervoorziening vooral ern stig gevaar loopt door het overmatig ge bruik van water voor het besproeien van de tuinen door de bevolking. Hierdoor wordt namelijk een waterverbruik veroor zaakt. dat zo groot is, dat bij brand geen water voor blusdoelelnden beschikbaar is. Alle inwoners van Velsen wordt dan ook dringend verzocht in de eerste plaats het sproeien van hun tuinen tot het uiterste te beperken, of liever nog: het tuinsproelcn geheel na te laten. Voor die papierfabriek Van Gelder Zonen zijn Woensdag twee zeeschepen met grond stoffen aangekomen. Het Finse s.s. „Asturias" voerde van de Finse havens Kotekila en Abo een lading van 936 vadem hout aan. Van de Noorse haven Gjeving kwam het Duitse m.s. „Alfred Porr" voor het bedrijf met 609 ton houtstof. en morgen komt er ook wéér een dag.... Dan even door Alkmaar en niet er om heen, zoals al die anderen langs de Alk maarder Hout, waar het veel op een dif fuus verlicht aquarium lijkt vanwege het weelderige groen, dat het zonlicht aftem- pert en via Limmen en Castricum op huis aan. Ik hoop van harte, dat ge het een plezie rig reisje hebt gevonden en dat ge het in uw eentje nog eens over gaat doen op een daartoe geschikte middag. Wacht er echter niet te lang mee, want zowel de boomgaar den als de bollenvelden zijn op het toppunt van hun bloei en met de warmte van de laatste dagen is het met een bloem vrij snel afgelopen. Maar ik hoop bovenal, dat ge gaat ontdekken, hoe mooi deze provincie is in dat deel, waar weinigen komen, maar velen kunnen genieten. J. F. Vele sportvissers, vooral uit IJmuiden en Amsterdam, hebben deze weck op som mige dagen een vergeefse gang naar de IJmuidense Zuidpier gemaakt. Het blauwe bordje „Verboden toegang, art. 461 wet boek van strafrecht" en een brede zwarte stang verhinderden deze vissers de lijnen van de pier af uit te werpen. Voorlopig zal het zo blijven, al is de sluiting van de Zuidpier zeer onregelmatig en kunnen er geen tijden voor worden vastgesteld. Van de zijde van de Amsterdamse Bal last Maatschappij N.V. en de Rijkswater staat wijst men er op, dat de nieuwe werk wijze bij het betonstorten op de pier het probleem heeft opgeleverd, dat de auto's voor de materiaalaanvoer via de geul steeds de hele pier moeten oprijden. De blokken, zoals die thans nog zijn te zien bij de pieren, worden namelijk niet meer gegoten. Men volgt, zoals we destijds al meldden, een directere methode door het beton aan de wortel van de pier te maken en dan in vochtige toestand per auto te brengen naar de plek op de pier, waar gestort moet worden. Wanneer men op de pier bezig is met „stellen" kunnen de vissers worden toegelaten, maar wanneer de auto's met het beton moeten rijden, zullen de hengelsportliefhebbers moeten wijken om ongelukken te voorkomen. De auto's dienen namelijk vrij snel te rijden, daar het beton bij oponthoud door telkens stoppen voor voetgangers en dergelijke zou verharden. De vissers zullen zich dus bij de nieuwe methode van betonstorten op de Zuidpier overigens nog een proef neming dienen aan te passen. Van haven- en zeekant Al enige dagen is in de IJmuidense ha ven en in het bijzonder in het Hoogoven- kanaal en tussen de pieren een forse sleep boot waar te nemen die in opdracht van de Amsterdamse Ballast Maatschappij NV bakken naar zee sleept. De met een gele schoorsteen uitgeruste sleper is de „Stella Maris", eigendom van de heer Lieven. De „Stella Maris" wordt speciaal gebruikt voor het slepen van twee bakken, die bij de baggermolen „Zuiderzee 2" behoren. Deze baggermolen werkt thans aan het op diepte brengen van het Hoogovenkanaal. Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de St. Willibrordusstichting in Heilo houdt de Wandelsportvereniging W.Z.H. (Wij Zullen Handhaven) van deze inrichting een wandeltocht op 29 en 30 Mei. De tocht zal worden gehouden onder auspiciën van de afdeling Noordholland van de Nederlandse Wandelsportbond. Algemeen leider is de initiatiefnemer broeder Josaphat. De ver eniging W.Z.H. is eveneens aangesloten bij de Nationale Katholieke Sportbond. Oe af standen zijn 10, 20, 30 en 40 km. Er wordt gestart van de aula van de St. Willibrordus stichting uit tussen 9.30 en 12.ó0 uur op Zon dag en tussen 12.30 en 14.30 uur op Zaterdag. DONDERDAG, 13 Mei 1954. Beste kinderen, Opeens is het volop zomer geworden. Alle bloesembomen bloeien en eigenlijk lijkt ons land op een prachtige tuin, want je kunt maar niet genoeg krijgen van alle kleuren als je door de bollenstreek fietst of wanneer je op één van deze warme dagen een tochtje maakt naar de „bollenvelden" boven het Noordzeekanaal en die zijn de moeite waard! Maar lang niet alle mensen en kinderen hebben zin om een heel eind te fietsen, het strand is immers veel dichterbij! Ook de fotograaf vond het gemakkelij ker om een beetje bij huis te blijven en maakte dit mooie plaatje voor mij op het strand, vlak na zonsondergang. Je ziet het, de zee is heel kalm en aan het eind van een warme dag lopen de paarden met ge noegen door het water. Ik vind, dat er echt rust van dit plaatje uitgaat, vinden jullie dat ook? En nu snel onze brieven, want er waren verleden week een paar laatkomers. Als eerste is hier WIELRENNER. Geluk kig had ik je briefje wel ontvangen, maar het was mij net iets te laat doorgestuurd, zodat ik je niet tijdig kon antwoorden. Hoe gaat -het nu met moeder? Prettig, dat je zo in je schik bent met het boek. Inderdaad, een mooi boek twee keer lezen is helemaal geen straf. Er staan altijd weer dingen in, die je helemaal ver geten was of die je de eerste keer gewoon voorbij-gelezen had. Ben je alweer aan het fietsen geweest met deze mooie dagen? Ook het briefje van CLEMATIS is goed terecht gekomen. Leuk dat je met een meisje uit dat kamp correspondeert. Heb je al een brief van haar teruggekregen? Is het een politieke vluchtelinge of brengt ze haar vacantie in een kamp door. Ik kon dat niet uit je brief opmaken. Wat een heerlijke verjaardag heb je gehad, zeg. Ik vind, dat je behoorlijk verwend bent. Heb Je de sweater al aan gehad? Het is er nu echt geen weer voor, hè? Het korte haar zal je met deze warmte ook wel veel beter bevallen. Wat jammer MARJANNEKE, dat ik Je verleden week vergeten heb te feliciteren. Er waren nogal veel jarigen en ik denk, dat ik Jouw datum over het hoofd gezien heb. Maar hierbij dan mijn allerhartelijk ste gelukwensen (extra voor jou alleen) en ik vind het erg leuk, dat je zo'n gezellige dag gehad hebt. Ja, het is altijd prettig om op Zondag jarig te zijn en vooral wanneer het weer zo meewerkt als op de vorige. Wat die vraag over het' ijs betreft, daarin geef ik je moeder gelijk: teveel kan niet gezond zijn, óók als je er niet direct last van hebt. ZEEMEERMIN heeft haar naam (gedeel telijk) eer aan gedaan. Ze is namelijk met de punt van haar teen in de zee geweest deze week. Wanneer ben je nu van plan om als een echte Meermin de duik te wa gen? Het water is nog wel erg koud, hè? Je kunt het na de vijftiende Mei beter eerst eens in het zwembad proberen, dat is wel een beetje warmer. Heb je het boek je intussen al uit? Tot slot is hier HARDLOPER, die nog maar net op tijd was met zijn briefje. Voortaan een beetje eerder insturen, knaap! Jij bent handig met de figuurzaag, zeg! Natuurlijk vind ik het leuk als je mij met een werkstukje verrast, maar maak eerst dat lampje voor moeder maar rustig af. Tot volgende week allemaal? TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag, Kennemerlaan 186, of aan de bezorger meegeven). De oplossing van het vorige puntenraad- sel is: „POTSIERLIJK" (programma, on derdeel, treeplank, steunzool, inundatie, evenwicht, raderwerk, linkeroog, ijdeltuit en koninkrijk). Puntentelling: Clematis 8. 9; Wielrenner 8, 8; Zeemeermin 8, 10; Hardloper 9, 9; Marjanneke 10, 8. T Zandklokje, Zilverschoon en Krekeltje. die alle drie vandaag jarig zijn, Prik- metintel, die Zaterdag verjaart, Kabou ter Appelwang, die dat zelfde Zondag wenst te doen en Susan Hayward, Gras sprietje en Tuinman die g^irieën vol gende week Dinsdag feest gaan vieren. Veel geluk allemaal en veel plezier! Het puntenraadsel van deze week is een letterraadsel. De hele zin bestaat uit 27 letters. Als je alle woorden goed vindt en je de letters bij hun nummer plaatst, dan ontstaat er vanzelf een bekend spreek woord. 5 grappenmaker aan het hof. 8 23 dunne ronde vis. inwoner van De nemarken. hap van een dier. portie, stukje. water in Fries land. 5e letter van het alphabet. 9 26 12 17 10 27 16 25 18 21 14 13 20 1 6 19 3 15 22 24 11 4 7 WÈÈÊÊÈmHM De honkbalclub „Rooswijk", die met ge noegen terugziet op haar tweede invitatie- softballtournooi voor dames, heeft de com petitie uitstekend ingezet met drie overtui gende overwinningen. Voor de damesteams was er niet veel aardigheid aan om tegenstandsters te ont moeten, die de eerste beginselen van soft- ball nog in praktijk moesten brengen. Rooswijk I dames won met 430 van EHS 2 en het tweede Rooswijk-darnesteam versloeg DSB 2 in de uitwedstrijd met 28—0. Rooswijk I heren behaalde tegen HEDW I uit een waardevolle 63 zege, Rooswijk leidde in de eerste inning met 40, maar pas in de zesde inning, toen de stand al 06 was, werd HEDW even gevaarlijk en kon tot 38 inlopen. Voor het komende weekeinde is weer een volledig programma samengesteld met: Vrijdag 14 Mei: Dames: Rooswijk I Gymnasion 4; S. C. Haarlem bRooswijk a junioren. Zaterdag 15 Mei: Heren: Rooswijk I Schoten 3; Kennemerlamd 3Rooswijk 4. Zondag 16 Mei: Rooswijk 2EHS 3; HCK 4Rooswijk 3. Maandag 17 Mei: Dames: TIJBBRoos wijk I. De opstellingen van de eerste Rooswijk teams zijn: Heren: werper E. Sauer; vanger K. Hei- nen; le honk N. Hoogerwerf; 2e honk A. Wedemeyer; korte stop C. Honig; 3e honk G. Plooy; 1. velder J. Gaartman; m. velder W. Heymer; r. velder N.N. Dames: werpster J. Kluft: vamgster M. Klesser; le honk P. Mulder; 2e honk J. Brouwer; korte stop J. Wedemeyer; 3e honk D. Marckelbach; L velder E. Kluft; m. velder M. Michel; r. velder D. Plooy. Het cabaret van Jan van Ostade heeft gisteravond in de zaal „Flora" aan de Zee weg voor de leden van de Politie Sport Vereniging Velsen een cabaretavond ver zorgd, die door zijn frisheid, de kostelijke teksten en het vlotte tempo er een van de bovenste plank vormde. De verwachtingen, die de politiemannen en hun echtgenoten op dit uit drie mannen twee dames be staande gezelschap gesteld hadden, hebben zij niet beschaamd. Overigens heeft de ac commodatie van zaal „Flora" nog al wat hilariteit verwekt. Het toneeltje „laten we het een bed stee noemen", zei Pierre van Ostade werd eerst „gevuld" door hoofdinspecteur G. J. Timmermans, de voorzitter van de vereniging, die in zijn openingswoord on dermeer commissaris J. P. Weijburg kon verwelkomen. En daarna heeft de volle zaal dan genoten van een plezierige en intieme feestavond. Men heeft geschaterd om de dolle clownerie van Pierre van Os tade, die „in het plaatsje Velsen, waar men het grootste gat van Nederland graaft", een programma van moppen, geschiedenis sen en verhalen ontvouwde, dat zonder enige sleur In de routine! een ware ver ademing was. Hij speelde met de zaal en men liet hem vol plezier begaan. Een vlot lopend en ook bijzonder onderhoudend ge heel waren de praatjes en conférences van Jan van Ostade. Als Pietje de schooljongen wist hij de zaal zeker voor zich te winnen. Jan Hombergen zorgde verder vaardig voor de noten, waar dat nodig was en Betty Kaspers wist zich in de schetsen volkomen aan te passen in het milieu van Pierre en Jan van Ostade. Betty Kaspers slaagde er tenslotte enige malen in met haar stem oor en oog te strelen. N. AUCKLAND, Nieuw Zeeland (United Press) De Nederlandse avonturier Ernst Lamberty, die zijn tweede poging doet met zijn eigen boot rondom de wereld te varen, heeft verteld dat hij zich in kleine boten veiliger voelt dan op oceaanschepen. Lam berty en zijn bemanning van drie koppen arriveerden dezer dagen te Auckland in zijn 10 ton metende boot Anna Elizabeth. Hij zeide dat hij de eerste Nederlander wil zijn die in een kleine boot om de wereld vaart en hij lachte om de bezorgdheid, uitgesproken over de veiligheid van hem en zijn bemanning. „Onze zeilen vlogen in flarden en wij verloren een anker dat is alles", zeide Lamberty, toen hij zijn reis over de Pacific vanaf Rarotonga beschreef. Hij begreep niet waarom de Fransman Marcel Bar- diaux, die op de zelfde dag in zijn boot Les quatre Vents uit Rarotonga vertrokken was en die op 22 April te Auckland arriveerde, zich zo ongerust over hem had gemaakt. GEBOREN: J. Bakkerden Hollander, d., Narcissenstraat 26. Santpoort; M. Boogert Suijkerbuijk. d„ Planciusstraat 61, ÏJmuiden- Oost; J. G. Dobber—Tervoort, d., Voorstraat 8. Beverwijk; M. T. Plug—de Groot, z.. Helm straat 3 rd.t IJmuiden; M. Moolevliet Schaap, z.. Centrumstraat 7, Velsen-N.; C. C. RutteDijkman, z., Middenduinerweg 73, Santpoort; A. Kamst—Holman, z., Radar straat 68. IJmuiden; J. Wijker—Fennema, z., Rijnstraat 19, IJmuiden; K. M. de Haan Koks, d., Wijkerstraatweg 255, Velsen-N.; G. L. HogelandZuurbier, z., de Noostraat 28. IJmuiden. OVERLEDEN: J. Hofman, 76 j„ echtgenote van W. F. van de Velde, Hadleystraat 7, IJmuiden; F. W. Klein, 78 j., weduwnaar van A H. E. Linnekamp, Kortenaerstraat 24, IJmuiden-O. DONDERDAG 13 Mei IJMUIDEN Thalia, 20 uur, speciale voorstelling „Nood lot". Rex, 20 uur, „SOS, kind vermist" IJMUIDEN VRIJDAG 14 MEI Thalla, 20 uur: „Lili". Rex, 20 uur, „De dief van Damascus". Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 19.00—21.30 uur. Gezamenlijke Verenigingen in de Oud Kath. en Ned. Herv. Kerk, 19 en 21 uur, gebouw v. Chr. Belangen, causerie en filmavond over de K.N.Z.H.R.M. VELSEN-NOORD Hoogoven Kunstkring. 20 uur, Ned. Herv. Wijkgebouw, éoncert. VELSEN Raadhuis, 10.3011.30 uur, spreekuur wet houder van Financiën.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 8