Aardbeienoogst de veehouders wordt bedreigd, zien geen gras Spinazieweek met lage marktprijzen Langs de Amsterdamseweg zijn de sloten gebarsten Tunnelwater kan polder Hofgeest niet redden Agenda voor Velsen AUTO- OF MOTORRIJLES? juM r ■Kr/ Kennemer t. Lantaarn De grote droogte in Kennemerland Sla heeft last van koude en droogte Castricum Eerste steen voor bijkantoorNutsspaarbank TAXI NODIG? 8 Eerste gele komkommer De groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week Dertien in de familie De elf van CSV Opstelling Vitesse '22 Gezamenlijk optreden van fanfarekorpsen BEL 5000 ZATERDAG 15 MEI 1954 aw—nr DE TUINDERS EN DE ROEREN VAN KENNEMERLAND kijken elke avond bezorgd naar de lucht en ze luisteren met meer dan gewone aandacht naar het weerpraatje. Het verlossende woord „regen"' is echter noch uit de dampkring, noch uit de radio te vernemen en het gaat er naar uitzien, dat deze ongekende droogte van de afgelopen weken ettelijke gewassen in hun groeiperiode zo ern stig havent, dat bijvoorbeeld de aardbeienoogst voor de helft kan worden afge schreven. terwijl er van het vlas en de bieten in de polders ook niet al te veel terecht zal komen, als er niet heel spoedig water komt. De veeboeren van de Hofgeest, het stukje polder bezijden de Rijksweg Yelsen-Haarlem hebben hun dieren al naar de V'elserbroek overgebracht, waar de waterstand controleerbaar is, want het gras is hier, om mej boer Rutten te spreken „spieren", „terwijl er andere jaren zulke weien gras stonden". En hij wijst een respectabele dikte tus sen de handen aan, waar de armetierige plukjes van dit voorjaar met geen mogelijkheid tegen kunnen concurreren. Het is overal droog, gortdroog. Er is na tuurlijk wel verschil tussen de hoge en de lage landen en er is zichtbaar verschil tus sen de percelen, die vlak bij de tunnelbouw liggen en de verder-af gelegen akkers en weiden. Maar dorst hebben ze allemaal en wie de moeite neemt even achter op de veertig bunder van één der hofsteden langs de Amsterdamseweg te kijken, zal daar een geul door de havervelden zien lopen, waar in vroeger dagen water in stond. Een zo genaamde sloot, die echter nu de naakte grijze grond toont, doortrokken van diepe barsten. Bieten en vlas getroffen De bieten en het vlas hebben de zwaarste klap gekregen, daar zijn de landbouwers het in dit gewest wel over eens de aard appelen, de haver en de tarwe rooien het nog wel even. Maar ook daar zal spoedig een buitje over moeten komen van min stens een week lang, wil de terugslag straks bij de oogst niet duidelijk merkbaar worden aan de opbrengst. „En in de punt, dat is het stuk dicht bij de tunnelbouw, is het helemaal huilen" zeggen ze. Dat die tunnel alleen het onder ste spanningswater afzuigt, zoals de theo retici zeggen, is voor deze boeren allang geen vraag meer: ze zien elke dag weer, dat het bovenste water, het vocht dus, waarop het gewas teert, blijkbaar door de beschermende ondergrondse kleilaag heen- sijpelt en met het spanningswater ver dwijnt. Hier en daar staat een veld karwijzaad in bloei. Schuchter en veel minder over vloedig dan andere jaren. De karwij is door de gulle zon de laatste dagen fel opgescho ten en groeit nu uit haar krachten. Dat wordt ook niet veel bijzonders, maar het is gelukkig geen blauwmaanzaad. want dat was allang helemaal van de kaart geweest. Te vlug opgeschoten Vlak tegen het Noordzeekanaal ploegt Piet Neve door een aardappelveld. De jonge aardappelplantjes staan er hier nog redelijk florissant bij, maar daar raken ze ook haast met hun wortels het water de klui ten, die het glanzend kouter opgooit zijn donker van het vocht. Piet probeert op deze manier de aardappelen te beschermen tegen de nachtvorst, maar of het lukken zal? In elk geval is het een minder ernstige drei ging voor deze landbouwers dan de zon en de droogte, die met de schrale, hoge wind een belendend veld vol jonge tarwe nu al zo hard hebben doen omhoogschieten (op dit nog vrij vochtige plekje grond), dat het de komende zomer subiet plat gaat liggen. Maar ze zijn het er allemaal over eens, dat de mensen van de Hofgeest het voor lopig zwaarder te verduren hebben dan zij zelf: de koe-boeren martelen met gebrek aan water en alles wat daar voor een boer aan vast gaat zitten. De grond ligt nogal hoog in de Hofgeest en het gras wil niet opkomen. Er is boven dien geen sprake van ondergras. Vandaar, dat haast alle boeren hun vee naar de Vel- serbroek hebben overgebracht, waar ze de vruchten van de drastische herverkaveling plukken in de vorm van goed en vrij over vloedig gras. Deze ongekende droogte voor de ge dupeerden de ergste sinds mensenheugenis ADVERTENTIE en in deze groeiperiode af en toe aanlei ding gevend tot een halve noodtoestand, zal binnen afzienbare tijd ongetwijfeld haar invloed doen geiden op de prijzen der agra rische producten, het vlees en de zuivel. Niet zaaien Met verdriet en pijn in het hart ziet ook de tuinder dat er nog geen wolkje aan de lucht verschijnt. Het is voor de aardbeien bijvoorbeeld nodig, hoog nodig, dat er wa ter komt, niet alleen voor het staande ge was. maar ook voor het komende. Er kan op het ogenblik namelijk niets gezaaid worden. Nu de spinazie op raakt komt er veel „leeg" land, dat weer bezet moet worden, maar het zaad komt in het droge, mulle zand. De tuinders, die over een re geninstallatie beschikken, zaaien natuur lijk wel. Dan zijn er de aardbeien, waar ook nu weer de Kennemer tuinder zijn hoop op gevestigd heeft. Na de strenge winter zijn de planten laat en meestal gehavend te voorschijn gekomen. Het jonge blad heeft nog nooit water gezien. „Van narigheid beginnen ze maar te bloeien". Erg hoopvol is men niet gestemd op de komende oogst. Vooral de oude aardbeien, 2 jaar en ouder, laten het er bü zitten. Bollenwee Niet alleen de tuinders kijken ver langend uit naar dikke regenwolken, de bloembollenkwekers zijn er nog erger aan toe: hun gewas moet nu in enkele weken stevige pollen zetten. Op vele plaatsen, vooral in de duinen, gaat het gewas echter hard achteruit en ziet men de teelt al af sterven. Vooral de irissenoogst belooft slecht te worden. De strenge winter hééft het gewas al toegetakeldNu zou men op de tuinen nog veel kunnen redden door het gebruik van de pompen. Zowel in Be verwijk als in Heemskerk staan er reeds een groot aantal, die het water tussen de 20 en 30 meter diepte weg halen. Maar sinds het begin der week geven vele pompen, vooral onder Heemskerk, geen water meer. speciaal daar niet. waar 3 tot 5 pompen bij elkaar staan. Er zün tuinders die voor f 4000 aan pompmate- riaal hebben en geen druppel water krij gen. Er worden nu zwaardere geslagen. In de provinciale duinen, waar veel tul pen geteeld worden, mogen geen pompen geslagen worden. Hier hangt het tulpen gewas allang slap, waardoor de groei ern stig belemmerd wordt. Gisteren heeft de provincie toestemming gegeven onder de huidige précaire toestand een lichte pomp te slaan. Men slaat nu drie z.g. filters, die het water op 10 meter diepte weghalen. In Castricum vreest men met grote vreze dat de aanhoudende droogte vooral voor de aardbeien funeste gevolgen zal hebben. Men is er welhaast zeker van, dat de oogst dit jaar zeer klein zal zijn, al had een van de tuinders die wij spraken zijn hoop ge vestigd op die nieuwe Climax. Deze soort kan twee maal per seizoen vrucht voort brengen, doch volgens onze zegsman is het een open vraag hoe de vrucht zich nu zal ontwikkelen. „Al mijn aardbeien wor den krenten als het zo doorgaat", is de al gemene klacht. Filiaal „VELO-wasRiachineM'j Trompstr.68 Tel:5198 umuiden foaswrHiNFS.DcaOs-MQqaQcu-STOFZui&Eas.e-^.cPxJ ZATERDAG 15 MEI IJ m u i d e n Thalia. 19 en 21,15 uur: „Lili". Kex. 20 uur: „De dief van Damascus". „Wiamaka-groep". 15.30-17 uur en 19- 21.30 uur: cantine Nijverheidsschool, Briniostraat, tentoonstelling. ZONDAG 16 MEI IJ m u i d e n Thalia. 15. 19 en 21,15 uur: „Lili". Rex. 15 en 20 uur: „De dief van Damas cus". K.Z.O.S. 20 uur: Patronaatsgebouw, to neeluitvoering. MAANDAG 17 MEI IJ m u i d e n Thalia. 20 uur: ..Meisjesslaapzaal". Rex. 20 uur: „De dief van Damascus". K.Z.O.S. 20 uur: Patronaatsgebouw, to neeluitvoering. De boeren van de Hofgeest, die met een hevig watergebrek kampen, hebben de di rectie van de Velsense Tunnelbouw bena derd met een plannetje om een deeel van het water, dat uit de bouwput wordt ge pompt, over hun landen te brengen. Wij vernemen nu. dat dit theoretisch wellicht mogelijk zou zijn. maar dat het dan toch nog maar een druppel op de gloeiende plaat zou zijn. die afgezien van dc schrikbarend hoge kosten de grote dorst nauwelijks zou lessen in een klein deel van de polder Hofgeest. Te weinig Het enige water dal voor irrigatie van de Hofgeest in aanmerking zou komen is dat water, dat ter hoogte van Beeckenstein wordt opgepompt uit de bouwput voor de viaducten. Per uur wordt daar ongeveer 35 kubieke meter water opgepompt. Of. om een vergelijking te treffen: de hoeveelheid, die een kleine bollenkweker voor de be vloering van zijn landje per uur nodig zou hebben. Van dit water wordt een deel landinwaarts gestuwd via een sloot, welke op Waterland uitloopt, de rest wordt in de weilanden van de Meerweiden geleid de percelen dus, die ten Noorden van de Hof geest liggen. Wanneer het mogelijk zou zijn, indien er sloten voor zouden zijn, water tot in de Hofgeest te brengen, zou dit vocht alleen maar een zeer gering stukje van deze polder kunnen bestrijken en dan slechts ten koste van grote uitga ven. Zout In de hoofdput van de tunnelbouw wordt inmiddels ook gepompt, maar dat is zout water onder de tunnel bevindt zich na melijk een kegel van zout water en dat middel zou voor de omliggende landerijen erger zijn dan de kwaal. ADVERTENTIE AREND REI7M het adres Denncnstraat 12 - I.lmuiden Oost - Tel <5200 Hagflineeru ee 134 - Santpoort Tel 8930 TfWiTÏ Itllf IIIIIIM III1 HIP De Nederlandse Spoorwegen hebben op het Haagse Veer te Rotterdam een brandweerdemonstratie gegeven, die er wezen mocht. Het N.S. brandweerkorps bleek paraat te zijn. Op een gegeven moment legden niet minder dan 90 brandweerlieden een waar watergordijn. Laat nu het vuur maar komen.... De Beverwijkse veilingen werden de af gelopen week beheerst door de spinazie en het is ongetwijfeld de drukste week van dit seizoen geweest. De prijzen waren maar heel bescheiden, ja zelfs aan de lage kant. De fabrieken werden de grootste afne mers voor 812 cent per kilo, de binnen landse markt betaalde voor de beste par tijen tot 17 cent per kilo. Daarentegen was de sla duur, dit is nog een der naweeën van de strenge winter, want er is veel glassla weggevallen en de droogte spreekt ook een woordje mee. De goede kwaliteit ging tot 37 cent per krop. De aanvoer van bloemkool is nog gering; de prijzen varieerden van 4288 cent per stuk. Rabarber is eveneens ruim vertegen woordigd met matige prijzen n.l. van 8 17 cent per bos. Radijs varieerde van 47 cent per bos. Door het warme weer wordt de aanvoer van asperges groter en er is tot 150 cent per kilo voor betaald. Aard beien ziet men nog heel weinig; de prijs varieert van 6085 cent per doosje. Prei gaat voor export weg, waardoor de prijs oploopt tot 36 cent per kilo. De restanten der winterproducten gaan slecht weg. Goedkope bloemen Op de bloemenveiling waren de bloemen heel wat goedkoper dan een week tevoren. Het warme weer en de grote tulpen- aanvoer waren hier de oorzaak van. De tulpen, die volgende week op zijn, brachten van 860 cent per bos op. Narcissen zijn eveneens op, maar er ko men reeds grote partijen irissen uit de kas. die tot 90 cent per bos gaan, voorts ziet men ixia's, margrieten, anemonen, lelietjes der dalen en deronicum. Lathyrus, rozen en anjers zijn eveneens aan de markt en gaan ook voor bescheiden prijzen weg. Er is een uitgebreid sortiment potplan ten waarvoor veel animo bestaat; de „pot ten" brengen dan ook een goede prijs op. De veiling „Kennemerland" had de pri meur van de eerste gele komkommers. Ze werden aangevoerd van de proeftuin. Velo-aambeeld Het is een oud en haast ver sleten aambeeld, dat op deze bescheiden plaats nogmaals met de hamer beslagen wordt en als ge het moe wordt, moet ge het hoofd maar even afwen den. Maar voorwaar vrinden, het dient nóg eens gezegd te worden, hoe gevaarlijk wij Velsense fietsers ons op de openbare weg plegen te gedra gen. Wij geven ten eerste prin cipieel nooit richting aan, wij zwabberen bij voorkeur gevie ren over de smalle Zeeweg, steken plotseling over en doen andere dingen, die ons lelijk kunnen opbreken na de narco se. Er zijn natuurlijk enige gunstige uitzonderingen op deze Velsense regel, maar me- lieve: ze zijn schaars. Kan dat niet beter? Knijpstelling Zondag zal het er weer om gaan spannen in ons goede Schoonenberg, waar de jon gens van DWS zullen proberen de Stormvogels-elf een puntje af te snoepen. Ze staan vijfde op de ranglijst, als mijn geheu gen me niet bedriegt, ondanks alle pogingen om hogerop te geraken, maar niettemin zeg gen zij, die het weten kunnen, dat deze vogels nog een puike kans op de titel maken. En als VSV nu ook nog eens zijn beste voetbalbeen voor zet, zou het kunnen gebeuren, dat er broederlijk getoast wordt op het dubbele kampioenschap van de IJmuidense voetbal lers. Het is natuurlijk te mooi om waar te zijn, maar voor Storm vogels zit er morgen een kans je in tegen de Mokummers, die natuurlijk en masse naar de stad aan de zee tijgen en rond de grasmat hun woordje wel zullen weten te doen. En het wordt een gaaf feest morgen, dat kunt ge veilig aan nemen, want de oud-voetbal lers, die thans dammers zijn geworden bij D.C.IJ. gaan nog eens een balletje opgooien in de korte broek met Brillé on der de lat. Brillé, alias Kers de Jong vierde een twintig jaar geleden al zijn come back en het lijkt er op, dat hij de liefde tot het leder nog steeds niet vergeten is. Vooys en Laros zijp ook van de partij in deze voorwedstrijd en als dat geen dikke dam wordt met een knijpstelling over de vleugels weet ik het niet meer. Ze zeggen nog meer. Ze zeggen ook. dat de coach Lenbrock die zijn sporen bij Arsenal heeft lopen verdienen, met de D.C.IJ.-veteranen een zuurstof-experiment heeft uit- gekuurd, waardoor zij weer als dartele veulens door de wei zullen rennen. En wie, o wie zal onze scheidsrechter zijn? Natuurlijk Wim, Wim Koster nog wel, de Stormvogels-man bij uitstek. Nu hebben die dammers wel geprotesteerd, dat hij onmogelijk onpartijdig kan zijn, maar zulk een pro test is natuurlijk alleen maar doorzichtig en getuigt van grote vreze. In elk geval: om kwart voor een wordt dat een krachtig stuk werk daar in Schoonenberg, dat durf ik vei lig te voorspellen. Uniforme warmte Ik weet, dat er door deze goedbedoelde regelen een paar lieden boos op mij worden, maar wat mij op 's herten gronde leit, dat welt me naar de keel, om met Vondel te spreken. Het gaat' in deze vroege, maar niettemin knap warme zomer weeral om de uniformen van onze dappere politiemannen, die rusteloos rondrennen in stijve beenkap pen en andere warme be- kleedselen, terwijl hun mede agenten in Amsterdam en an dere plaatsen van gelijke stand allang de veel koelere lange broek om de kuiten heb ben gegord. Velsen is wat daf betreft al een paar jaar hardnekkig in zijn uniformenpolitiek en de trouwe lezer van deze smalle kolommen zal zich herinneren, dat ik Velsen in dat opzicht al eens eerder het vrindelijke verwijtje heb gemaakt, dat de tijden veranderen en met de Een jonge vader uit Santpoort meldt mij trots dat zijn derde spruit op de dertiende Mei krijtend het levenslicht heeft aan schouwd. Nu ware het nauwelijks mogelijk alle jonge vaders ter gelegenheid van zulke heuglijke tijdingen op deze plaats te noemen maar deze speciale is toch wel de moeite waard. Want hoort, hoe het cijfer dertien een functie vervult in zijn (overi gens gelukkig) leven. Hijzelf werd geboren op de dertiende Januari en zocht hij zich toen de tijd daartoe rijp was een gade, die de dertiende Februari jarig was. Om het mooi te houden, scheelden zij precies dertien maanden. Er kwamen drie kinderen het gezin opmonteren: de eerste wist niet hoe het hoorde in dit gezinnetje, maar dat was zuiver een kwestie van onwennigheid en kwam op een gewone dag ter wereld, maar de tweede prefereerde de dertiende April voor zijn eerste schreeuw en toen kon nummer drie er ook niet meer onderuit: Donderdag de dertiende Mei gebeurde het, zoals ik al zei. Het was een dochter. Het noodlot wil, dat nog een keer het cijfer dertien in de familie-annalen voorkomt: de vader van de vader was namelijk één uit een gezin van dertien. Maar dat was louter toeval, kunt ge van mij aannemen. tijden de voorschriften. Maar niettemin: béénkappen. Er zijn politiemannen, die zo'n last van die leren kokers hebben, dat zij er een fraai- gevormde uitslag aan over hielden, eczeem zogezegd, dat erger wordt naarmate de ther mometer oploopt. Dat heeft een dokter me zelf verteld. Heus, bij het wel-getole- reerde overhemd, waarin de Hermandadders door de ge meente dartelen misstaat zulk een lange broek helemaal niet Met een keurige vouw er in zijn die dadders zelfs het heertje. Sigarenbandjes Er ziin de laatste weken herhaaldelijk verzoeken bij mij binnengekomen om even voor de vuist weg het secre tariaat te noemen van de In ternationale Vereniging Van Sigarenbandjes-Verzrmeiaars, de onvolprezen „Sibaver". Welaan, vrinden van een mooi gekleurde band-om-de-Ha- vanna-van-een-ander: hier is de man, die u verder kan hel pen: meneer B. Doodkorte, Julianastraat 64 in Rijswijk. Die Sibaver is tussen haak jes een hele knaap geworden, die gedurende de maand Mei de verzamelaars aller landen verenigt bijvoorbeeld op een tentoonstelling in Sint Ni klaas in Vlaams België en in Rijswijk en in Rotterdam tij dens het internationale Hob by-festival. De Spanjaarden, die zich bezig houden met het vergaren van het feestkleed van de goede sigaar gaan in middels in Barcelona ook ex poseren, dus als ge toch die kant uit gaat, kunt ge mooi even gaan kijken. Er is een lijfspreuk ook: Alle sigarenbandjes-verzame laars op hun gemak, onder één Sibaver-dak". Ik vind hem niet zo mooi. Gezien de vreugde, die de ver zamelaar van dit artikel er blijkbaar aan beleeft, zou ik willen uitroepen: „Dank zij het gouden sigarenbandje, Krijgt elke levenswolk een rilv'ren randje". Gratis in bruikleen afge staan door LAMPENIER De reeds lang heersende droogte heeft een niet te verwaarlozen remmende invloed op de groei en derhalve ook op de aanvoer van de koudegrondsproducten. Voor de kasproducten heeft de droogte minder na delige gevolgen, omdat de bevloering van deze producten niet afhankelijk is van regenval doch kunstmatig kan geschieden. De verwachting is gerechtvaardigd, dat de kasproducten vooralsnog in grotere hoe- heelheden aan de markt zullen komen dan de producten van de koude grond. Welis waar wordt door het warme weer de groei van de producten van de koude grond be vorderd, maar indien er in de komende dagen geen regen komt, bestaat de kans, dat toch de aanvoer van verse groenten van de volle grond niet in die mate zullen toe nemen, als men in de huidige tijd zou kun nen verwachten. De slaprijzen blijven de laatste dagen stabiel. Voor de sortering A werd van 19 32 cent en voor de sortering B van 1524 cent per krop besteed. Stoofsla deed van 4083 cent per kg. Spinazie noteerde van 822 cent per kg. De aanvoer van dit pro duct van de koude grond is in belangrijke mate toegenomen, waardoor de prijs dien overeenkomstig is teruggelopen. Andijvie is eveneens gezakt in prijs en deed van 39 53 cent per kilogram. De aanvoer van komkommers begint nu langzamerhand toe te nemen. Voor kaskomkommers sortering A werd genoteerd 3747 cent, voor sor tering B 3441 cent en voor sortering C 2937 cent per stuk. Platglaskomkommers, die zwaarder en daardoor duurder zijn, werden aangekocht tegen de volgende prij zen: sortering a respectievelijk voor 40 60 cent, sortering b voor 3147 cent en sortering C voor 2640 cent per stuk. De kromme komkommers deden 4364 cent per kg. Ook de aanvoer van bloemkool be weegt zich in stijgende lijn. In vergelijking met de vorige week zijn de prijzen omlaag gegaan. De sorteringen A, B en C gingen van de hand voor respectievelijk 5069, 4160 en 2744 cent per stuk. Bospeen blijft nog steeds een duur product. De prijs hiervan varieert tussen 65100 ct. per bos. Het product asperges ligt goed in de markt. Duitsland neemt van dit product grote hoeveelheden af. De beste sorterin gen hiervan doen tussen 1,50 en 1,75 per kg. Tomaten handhaven zich op hetzelfde hoge prijspeil als in de vorige week. Dit product is slechts gering in prijs terugge lopen. Voor de sortering A, B en C werd respectievelijk 2.052.69, 2.092.64 en 1.702.45 besteed, alles per kg. De aanvoer van radijs is tamelijk groot. De prijs per bos ligt ongeveer op 3«/s8 cent. De prijs van postelein ligt tussen 26 52 cent per kg, van rabarber tussen 10 en 20 cent per kg, van raapstelen tussen 3V* en 7 cent, van peterselie en selderij res pectievelijk tussen 22 en 45 en 12 en 26 cent, de laatste drie producten per bos. Het warme weer van de laatste dagen doet ook zijn invloed gelden op de vraag naar de winterproducten. Van de zijde van het buitenland bestaat er thans min der belangstelling hiervoor dan in de vorige week. Rode kool werd aangekocht voor 7 12.50, gele savoye kool voor 814 en witte kool voor 611.70 per 100 kg. Kioten en uien zijn zeer weinig gevraagd en de prijzen hiervan zijn dan ook zeer laag te noemen, respectievelijk 45 en 1.203.20 per 100 kilogram. Breekpeen B deed van 5.500.50 en C-sortering 5.507.60 per 100 kg. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Wilhelmus F. G. A., z. van G. A. Hoogewerf en F. A. Koopman; Alida J. M„ d. van A. M. Westerburger en A. M. C. Dekker; Robert, z. van J. L. Hennen en A. Tromp; Joannes F., z. van P. L. Tervoort en J. School; Wilhelmina M.. d. van G. L. Rum- ping en A. M. Stengs; Wilhelmus J. P. P., z. van W. J. L. B. ter Burg en M. J. B. F. Post; Harm F. N., z. van D. Schutter en A. van der Does: Pieter J., z. van F. J. G. Heertjes en C. van Essen; Suzanna. d. van L. Bras en J. Vregat; Johannes H., z. van G. Zwart en C. van Gooi; Margaretha, d. van W. Snijders Het eerste team van de Castricumse sportvereniging CSV gaat Zondag bij EHS in Haarlem od bezoek. De opstelling is als volgt: Doel: G. de Heer; achter: A. Kees man en W. Grosze Nipper; midden: C. Blei, C. Boot en H. Hartog; voor: H. Jacobs, H. van Diggelen, A. Kossen, J. M. Kim- melaar en H. Stolk. Vitesse '22 krijgt aan de Beverwijker straatweg de strijd op te nemen tegen JOS. De Castricummers komen met het volgen de elftal in het veld: Doel: B. van Veen; achter: P. Beentjes en J. Borst; midden: F. Res, N. Hollenberg en J. Tool; voor: F. Twisk. A. v. d. Valk, H. Zonneveld, H. Borst en J. Duin. Gediplomeerde jeugdleiders Zes leden van de jeugdcommissie van de sportvereniging CSV hebben deelgenomen aan een cursus met betrekking tot oplei ding van jeugdleider. Aan het einde van de cursus werd een examen afgenomen, hetgeen de Castricumse deelnemers tot een goed einde brachten. Het zijn de heren W. Brouwer, W. Ineke, Chr. Broekhuizen, H. Hammersma, G. Knijn en H. Meijer. Aan het uitgebreide zomerprogramma van de afdeling Castricum van de Vereni ging \oor Vreemdelingen Verkeer zullen, zoals reeds eerder gemeld, ook de beide plaatselijke fanfarekorpsen hun medewer king verlenen. Aanvankelijk zouden de korpsen onafhankelijk van etkaar enige concerten geven, doch men beraamd thans plannen om tot een gezamenlijk optreden te komen. Uiteraard zullen de leden van beide verenigingen hierin het laatste woord hebben en zij worden binnenkort in de gelegenheid gesteld hun mening over het plan kenbaar tt matken. De Nutsspaarbank te Alkmaar vierde op 30 Maart van dit jaar haar honderd en ze vende verjaardag. Deze instelling kan te rugzien op een behoorlijke staat van dienst en op een ruime ervaring op het terrein van het spaarbankwezen. Zij hoopt weldra ook de bevolking van Castricum tot in brede kring op meer moderne wijze van dienst te kunnen zijn en wel door middel van een bijkantoor op de hoek Torenstraat- Burgemeester Lommenstraat, voor welk gebouw Vrijdagmiddag onder grote belang stelling de eerste steen werd gelegd. De symbolische handeling werd verricht door het kleinzoontje van de directeur der Nutsspaarbank. de 3^-jarige Jaapje Mar tin Schoorl, maar niet, nadat de voorzitter van de instelling, de heer P. W. Groot, zijn vreugde over de tot standkoming van het bijkantoor had uitgesproken. De oud-voor zitter der bank, de heer dr. D. Mol, zeide onder meer, dat de eerste-steenlegging een uiting van waardering en dank was voor het vele werk van de directeur, de heer J. Schoorl. Deze spreker zeide tevens dat men van de zijde der gemeente Castricum alle mogelijke medewerking had ondervonden. Tot slot bracht de heer J. Schoorl dank voor het feit, dat zijn kleinzoontje de eerste steen mocht leggen. Het gemeentebestuur was bij deze korte plechtigheid aanwezig in de persoon van de heer J. W. Beiersbergen. technisch hoofd ambtenaar ter gemeente-secretarie. Agenda voor Heemskerk Marquette-theater: Zaterdag en Zondag 20 uur: „Meisjes in het wit". ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA en D. Hamersma; Hendrik W.. z. van A. J. van der Waa en J. H. A. C. Otte. ONDERTROUWD: R. Wiessner en M. van Beek; H. C Dekkers en M. M. C. van Vlis- singen; L. W. Duin en G. M. Spanjaardt; A. Blauw en R. J. A. Ploeger; P. C. Komen en M. E. Smit. GETROUWD: J. Mol en G. E. Kleine; N. M. van Son en M. A. Ruiter. OVERLEDEN: H. van Groningen 31 j.; A. de Wit, 83 j., wed. van J, Sintenie; T. L. van Dijk, 10 j.; E. Lubbers. 60 j„ echtg. van M. Kos; J. van Bergen, 85 j., wed. van C. Ooms; C, Voortman, 82 j., wed. van H. Zandbergen.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10