Velsen kampioen van derde klasse; ook DEM heeft nog kans op titel Interessante tentoonstelling van het Nederlandse Padvindstersgilde Visserij-varia Havenbe richten Minister Mansholt op Vlaggetjesdag naar IJmuiden Hervormde Instuif toonde capaciteiten U toch ook? 8 De Kennemers DEM Terrasvogels Kinheim VVB Stormvogels-veteranen versloegen DCIJ (2-1) Stormvogels-veteranen wonnen in Amsterdam Kinheim-junioren vierde in Leids voetbaltournooi Respectabele stoet trekt door de stad Terrasvogcls-honkballers wonnen van HCK 5 Lustrumtournooi VGV op Tweede Pinksterdag J. Groot won ronde van Naaldwijk Wijk aav Zee Beverwijk V it esse '22 W aterloo Nieuw clubhuis kwam voor Wiamaha-groep weer iets nader Ch. Jong eerste in klasse- mentsrit van rennersclub F. van Son damkampioen van „Denk en Zet" Jeugdwerk in de perfectie Suomi-prcstatics in Hoorn Kinheim huldigde twee kampioenen en een spil MAANDAG 17 MEI 1954 Velsen is kampioen geworden. In een enerverende strijd met de enig overgeble ven kanshebber TO" z\jn de punten ge deeld en dat was v - Velsenaren vol doende de kamn!" 3 uit te steken. Vergezeld van ot aantal suppor ters trokken de irnn>-*n van Jan Bakkum naar de Watergraafrmeer en zij hebben daar een zeer zenuwachtige wedstrijd ge speeld. Het spel stond op een laag peil. TOG trachtte het spel te forceren want alleen een overwinning kon de Amster damse ploeg nog enige kans geven. Velsen werd dan ook aanvankelijk even in de verdediging gedrukt. Dit duurde echter niet lang, want ook de Velsenaren wilden ten koste van alles een doelpunt maken. De Amsterdamse achterhoede gaf echter ook geen krimp en de eerste helft ver streek zonder doelpunten. Na de rust waren de partijen om beur ten in de aanval. Naarmate de tijd ver streek groeide de spanning en vooral in de laatste minuten was het een zenuw slopende strijd. TOG viel verwoed aan maar Velsen verdedigde zich met groot enthousiasme. En toen dan eindelijk het verlossende eindsignaal klonk, was de stand nog steeds dubbelblank en kon Vel sen zich kampioen noemen. De TOG-spelers waren de eersten die hun tegenstanders met het kampioenschap gelukwensten. Beide elftallen, De Kennemers en Water graafsmeer, hadden invaüflers, de Kerme- mers vijf. Na tien minuten maakte Michel het eerste doelpunt voor de thuisclub. Lang had men hier geen plezier van, want Ploegmaker kopte uit een hoekschop de gelijkmaker in het doel. Er waren 32 minuten gespeeld toen Heesink de stand op één-twee bracht. In de tweede helft trokken De Kenne mers steeds ten aanval, maar zij vonden in de doelman van Watergraafsmeer een groot strui'kelablok. Oldenhof kon in de laatste minuten de stand nog op één-drie brengen. De tweede beslissingswedstrijd tussen De Kennemers 2 en De Volewijckers 2 eindig de ditmaal in een overwinning voor de Amsterdammers. Zij speelden technisch beter dan de Kennemers. De Amsterdam mers hadden met rust een twee-nul voor sprong en vergrootten deze tot drie-nul. Eerst toen kwam de Kennemers er nog toe om de ee- door een doelpunt van A. Six te redden (één-dtrie). De Kennerne^- II gaan toch promotie wedstrijden soe'en om enn plaats in de re serve eerste klasse. De Vo'ewijckers III zijn hiervan uitgesloten omdat hun tweede e'f- tal al in de reserve eerste klasse speelt. De Kennemers II spelen tezamen met DWV II en Veiox II. Zondag wordt gespeeld Velox IIKen nemers II. DEM heeft zijn laatste kans op het kam- pioenschaD met beide handen aangegrepen en een alleszins verdiende zege op Zaan dijk behaald. Twee doelpunten voor de rust legden de grondslag voor de Wijker zege. Zaandijk werd uitgeschakeld en om dat Beverwijk van KW won. eindigden de Wiiker ploegen gelijk. Purmersteyn kan in deze afdeling nog een gelijk aantal punten halen. In de strijd teeen Zaandijk was DEM in goede vorm. Het voorhoedespel was ditmaal van goed gehalte en doelman Kat kreeg handen vol werk. Na een half uur werd hij gepasseerd door een schot van Zonneveld en kort voor de rust bracht De Boer de stand met een fraai schot op twee nul. In de tweede helft deed Zaandijk krach tige pogingen om deze achterstand in te lopen. De Wiiker doelman Aardenburg moest enkele malen handelend optreden bi' schoten van Groot en Poel en hij deed zulks met succes. Het bleef een uitermate spannende strijd maar wat beide ploegen ook probeerden, in de score kwam geen wijziging meer. Terrasvogels heeft ziin laatste wedstrijd tegen Ripperda met viertwee gewonnen, ondanks het feit, dat het Disselköter en Pellemans miste. De invallers waren Punt en Goedhart. Ripperda. dat zijn opstelling nog al eens wijzigde, zag kans om tot de rust Ter rasvogels vrijwel in bedwang te houden, ondanks het feit dat de thuisclub in het veld de meerdere was. Slechts door een ongelukje van een der Ripperda-backs. die in eigen doel kopte, kon Terrasvogels een voorsprong nemen (eennul). Na de rust maakte de Haarlemse mid denvoor met een hard schot gelijk (één één). Toen pass°erde Van Vuuren echter met drie kopballen de Haarlemse doelman (4—1). Vlak voor het einde verkleinde de Haar lemse rechtsbuiten de achterstand tot vier twee. Het eerste elftal van Velsen, dat kampioen werd. Springer moest met een blessure het veld verlaten en werd door Van Keeken ver vangen. Deze deed verdienstelijk werk en gaf onder meer een pass aan Bouvré, die scoorde: twee-nul. De laatste competitiewedstrijd, die Kin heim tegen ZSGO op het veld van „Roos- wijk" speelde, is wegens een verzwakking van de verdediging, Kinheim telde vier invallers, verloren. Weliswaar was Kin heim. gesteund door de wind in de eerste speelhelft sterker en miste Van Vuuren na twaalf minuten op enkele meters van het ZSGO-doel een prachtige kans, maar doel punten bleven uit. Van de Wateren, die twaalf hoekschop pen nam, plaatste hierbij de bal steeds goed voor het doel. doch telkens kwam er op de doellijn van ZSGO redding. Na de hervatting voerde ZSGO het tem po iets op om met steun van de wind in deze overigens aardige wedstrijd goede aanvallen op te bouwen. Maar spil Groene- veld en doelman Keirsgieter u-eerden zich uitstekend. De Kinheim-aanvaillen leverden voor het doel weinig gevaar op. Een kwar tier voor het ernde ontstond in de Kinheim- arhterhoede een misverstand. De ZSGO- reehtsbinnen Both schoot keihard in, maar Kéirsicieter stompte de bal fraai terug pre- cier on de schoen vam linksbuiten Worries, die opn'ouw inschoot en de Kinheim-doel- man vlak onder de lat passeerde fO-1). De jubilerende kampioen WB heeft in de laatste competitiewedstrijd AmsHveen de eerste nederlaag tegen NFC ge'eden. Deze ploeg scheen er op gebrand te zijn de VVB'ers een nederlaag te bezorgen, want er werd van die kant zeer fel eesneeifi. Weliswaar had WB aanvankelijk het beste van het spel. maar de kampioerm'o^g mis- Ie weeens slecht afwerken een drietal kan- 1 sen vp.n Steinvoord, Kooiman-; pn Both. Toen na zeven minuten em NFC-deelount van de rechtsbinnen ondanks buitensnel werd goedgekeurd (1-0),was voor de thuis club het hek van de darri. Na een half uur maakte Kernei-oen. die prima werk verrichtte, hands en VVR stond door de strafschop met twee-nul artit-0"-. Ook na de hervatting pmbee—'e WB het mrt beter ve'dsoel. doch ken de ach terhoede van NFC niet oa^^cen. De thuis club veroverde het middenveld en na tien minuten schoot de linksbuiten in de uiter ste hoek raak (3-0). To°n er een half uur was gesnee'd scoorde NFC opnieuw (4-0) en pas toen ongeveer zeven minuten voor het einde ook WB een strafsehoo kreeg toegewezen, kon Van der Linde de eer red den f 4-1 Het staat thans vast. dat WB met de arri~-e kamD'o=n APGS twe° wedstriiden zal moeten spelen om derdeklasser te kun nen worden. In de vriendschappelijke wedstrijd tus sen de Stormvogels-veteranen en DCIJ bleek, dat de veteranen lang niet allemaal tot de oudjes behoorden, hoewel er wel enkele „zwaargewichten" in het elftal waren opgenomen, zoals bijvoorbeeld Van Opbergen, die het tegen Waal (DCIJ) moest opnemen. Broerse en Heijlig. Het werd geen vinnig gevecht, maar vooral de dammers lieten vooral in het begin, met enkele geraffineerde zetten de tegenstan ders van het kastje naar de muur lopen. Het doel van DCIJ werd op een voortref felijke wijze verdedigd door Brille, maar het keiharde schot, waarmee Jan van der Steen zijn ploeg de overwinning in deze bijzonder aantrekkelijke wedstrijd bezorg de. liet hij toch wijselijk maar gaan.. Ph. van Opbergen toonde zich op de linksbuitenplaats een uitermate handige voetballer, maar hij werd door zijn zwager J. Waal voortdurend geschaduwd. Ook veteraan J. Meyer toonde zich zijn plaats nog ten volle waard. Bij DCIJ tenslotte vormde Vooijs het grote struikelblok en ook Brille trok met zijn verre uittrappen de aandacht van het publiek. Kortom een bijzonder gezellige wedstrijd, die zeer zeker voor herhaling in aanmerking zal komen. Een elftal van Stormvogels-veteranen neemt deel aan het „Wartburgia"-vetera- nentournooi in Amsterdam. Met twee overwinningen (20. 30) hebben deze „Stormvogels-oudjes" zich reeds een heel eind in de richting van de finale gespeeld. Op uitnodiging van de Leidse voetbal en atletiekvereniging „Roodenburg" heb ben Zondag twee Kinheim-elftallen deelge nomen aan het door deze vereniging uit geschreven jeugdtournooi, waarin de te genstanders tot de zeer sterke clubs kon den worden gerekend. Hoewel de Kinheimers er niet in slaag den een prijs te behalen, leverden niette min de A-junioren een zeer verdienstelijke prestatie door als vierde te eindigen. De adspiranten waren niet opgewassen tegen nun concurrenten, hoewel de strijd tegen Wassenaar het beste beloofde. Deze ploeg was veel sterker, ook al omdat de spelers allen een hoofd groter waren dan de kinheimers. Dit inspireerde de Velsense jongens tot grote geestdrift, die stand hield tegen een betere techniek. De uitslagen waren: Junioren A: RVC- Kinheim 10; Kinheim-Wassenaar 10: Kinheim-DHC 00; Neptunus-Kinheim 00: Kinheim-Roodenburg 00: Stand: 1. DMC 8;, 2. Neptunus 7; 3. RVC 6; 4. Kinheim 5; 5. Wassenaar 2; 6. Roodenburg 1 pt. Adspiranten A: Wassenaar-Kinheim 00; RVC-Kinheim 3—0; Kinheim-DHC 0—1; Kinheim-Roodenburg 07; Kinheim-Nep- tunus 0—4. Stand: 1. DHC 8; 2. RVC 7; 3. Roodenburg 6; 4. Neptunus 4; 5. Wassenaar 3; 6. Kinheim 1 punt. Bfj aankomst van de rükbevlagde stoet, die Zaterdagmiddag ter gelegenheid van „Vlaggetjesdag" door IJmuiden zal trek ken. zal op de Tegeitjesmarkl o.m. aanwe zig zijn de minister van Landbouw, Visse rij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt. Het bestuur van het HKS De Hoop hoopt dat de collecte die op 22 Mei ten bate van het HKS wordt gehouden mild zal worden bedacht. Aan de blijdschap over de komst van ..Koning Haring" zal, zo deelt „IJmuidens Bloei" ons mede, niet uitdrukking wor den gegeven door de IJmuider Harmonie, maar door de Chr. Muziekvereniging Wil- helmina. Tot deelneming aan de Vlaggetjesdagop tocht hebben zich inmiddels de volgende verenigingen bereid verklaard: Chr. Mu ziekvereniging Wilhelmina, R.K. Sportver eniging Velsen, Voetbalvereniging VSV, O.K. Jeugdgroepen DGS/Fakkeldragers, Hoogovenharmonie, Turnvereniging IJmui den (TVIJ), Chr. Gymnastiekvereniging, Zeekadetten, Ned. Padvinders, RK Gid- De honkbalafdeling van Terrasvogels, die tegen HCK 5 haar eerste wedstrijd in de competitie speelde, won deze met niet minder dan veertieneen. Volleybal Ter gelegenheid van het eerste lustrum der Velser Gymnastiek Vereniging wordt op Tweede Pinksterdag een groot volley- bal-tournooi georganiseerd op het Water- loo-terrein te Driehuis. Talrijke verenigingen, waar onder de kampioensteams van de afdeling IJmond van dit seizoen zijn reeds uitgenodigd. In dames- en herenpoules zal om een aantal fraaie prijzen gestreden kunnen worden. Uiteraard is de verwachting daarbij gesteld op ideale weersomstandigheden. Het VGV-herenteam, dat in deze af deling van de NeVoBo beslag wist te leg gen op het ongeslagen afdelingskampioen schap zal bovendien uitkomen in het ClOS-tournooi te Overveen, dat op 27 Mei wordt gehouden. Daarnaast zijn nog en kele invitaties voor andere tournooien binnengekomen. J. Groot, lid van de Beverwijkse ren nersclub „Kennemerland" heeft met suc ces deelgenomen aan de Ronde van Naald wijk, die Zaterdag gehouden werd. De Beverwijker ging als eerste door de finish en behaalde hiermede reeds zijn derde overwinning in het nieuwe seizoen. Een technisch beter spelend Beverwijk kon pas in de tweede helft de overwinning behalen cp een hardwek-kend KW. De rust ging met blanke stand in. De tweede helft was vijftien minuten aan de gang toen Springer een vrije trap nam van de cornerlijn af; deze werd prachtig in het doel geschoten. Wijk aan Z°e heeft de kampioenscandi- daat OWO goed partij gegeven en moest na zware strijd slechts met tweenul het onderspit delven. In de eerste helft reeds moest OWO ondervinden, dat het slechts na de aller grootste inspanning de zo kostbare punten thuis kon houden. Wijk aan Zee verdedigde zich niet slechts uitstekend, maar bracht ook dikwijls het OWO-doel in ernstig gevaar. Het gelukte de thuisclub door Urbanus de leiding te nemen (éénnul). Ook in de tweede helft gaf Wijk aan Zee goed partij. Het OWO-doel ontsnapte enkele malen ternauwernood aan een door boring. maar succes bleef uit voor de bad- olaatsclub. Aan de andere kant lukte het beter, want bij een der aanvallen scoorde Ouderland het tweede doelpunt en daar mee was het pleit beslecht. Wijk aan Zee gaf zich niet zonder meer gewonnen, doch de OWO-ers legden het accent op de ver dediging. zodat er voor Wijk aan Zee geen doorkomen aan was Het Castricumse Vitesse '22 en het Am sterdamse JOS hebben hun in Castricum gespeelde wedstrijd geëindigd zoals hij was begonnen: nul-nul. Over het algemeen genomen was het een onproductieve wedstrijd. Aan beide zijder. werden de sporadisch opgezette aanvallen slecht afgewerkt. Daardoor konden de ver dedigingen op de juiste tijd ingrijpen, al had linksbuiten J. Duin kort na het begin met zijn harde schot biina succes. De in geschoten bal kon echter nog tijdig door een JOS-back worden weggewerkt. Ook in de tweede helft was er van goed voetbal geen sprake en het was ongetwij feld nog een Castricumse overwinning ge worden. ware het niet, dat de voorhoede de vele kansen, die zij kreeg, verknoeide door te lang talmen. Waterloo heeft de competitie besloten niet een vier-één nederlaag tegen J. Han- zenkwartier. Deze nederlaag kwam niet aoor het betere spel van JHK, want de IJmuidenaren staken technisch boven hun tegenstanders uit. Maar met techniek al leen komt men er niet in de vierde klasse Een belangwekkende tentoonstelling met als onderwerp het padvindsterswerk, u-as Zaterdagmiddag in de cantine van de Nij verheidsschool te zien. Deze expositie van hét padvindsterswerk, welke het gehele land doorreist was voor de ..Wiamnha - groep van de afdeling Velsen een welkome aanleiding tot het verstevigen van de kas, welke in het leven is geroepen om een nieuw clubhuis te bouwen. De padvindsters en kabouters van de „Wiamaha"-groep die tot dusver haar bij eenkomsten in een oud pand aan het einde van de Ver Loren van Themaatlaan, kruis punt Driehuizerkerk moesten houden, zit ten echt te springen om een nieuw club gebouw. Of er Zaterdag aan het beoogde doel en aan het oogmerk het werk der padvindsters meer bekendheid te geven en het verste vigen van de bouwkas. is voldaan, valt te betwijfelen. De hoofdleidster mevrouw G. Balsters, zeide in haar openingswoord te betreuren, dat er aan de talrijke uitnodi gingen, o.a. aan alle hoofden van scholen, zo weinig gehoor was gegeven. Verder zei mevrouw Balsters, dat de be schermvrouwe, baronesse mevrouw v. Tuyl Serooskerken reeds steun, in de vorm van een geldelijke schenking, had gegeven en zij wekte de ouders der padvindsters en kabouters op om ook hun steun le verlenen. Het nieuwe clubhuis zal, zo veel mogelijk onder deskundige leiding, zelf worden ge bouwd. Ook voor misdeelde jeugd Een rondgang langs de verschillende stands leerde de talrijke facetten van het padvindsterswerk kennen. Dat niet alleen lichamelijk gezonde kinderen tot de pad vinderij kunnen toetreden zag men bij de stand van de „Blauwe Vogels", welke te Raarn is gevestigd. Blinde kinderen kunnen met verschillende, handig ontworpen hulp middelen, precies hetzelfde werk en spel K.N.V.B. De Amsterdammers toonden een vechtlust, of er een kampioenschap op het spel stond. Bij Waterloo ontbrak dit. Een uitzondering maakten de hard werkende Buding en Sikkelerus. Op de spilplaats speelde J. Schaap weer eens mee, maar hij speelde te voorzichtig om tot zijn oude spel te komen. In de eerste holft was Wa terloo de sterkste, maar tot doelpunten kon zij het niet brengen, deels door goed werk van de Amsterdamse doelman en het korte spel van de IJmuider voorhoede. Ieder had zich al verzoend met een blanke ruststand, toen de JHK-midvoor doelman Kok passeerde. Na de rust verviel Waterloo weer in het zelfde spel en JHK nam reeds met vijf minuten een twee-nul voorsprong en toen even later doelman Kok de bal liet glippen was het drie-nul. Dat was Waterloo te erg en zij wist de achterstand te verkleinen uit een strafschop, maar verder kwamen de IJmuidenaren niet, want JHK versterkte de verdediging en met harde trappen werd de voorhoede aan het werk gezet, welke er nog een keer in slaagde te scoren: vier- één. beoefenen. Een uitgebreide stand hadden ook de zeepadvindsters. Uit een tekst leer de men dat het Nederlandse padvindsters gilde vier hoofdlijnen volgt: „het aankwe ken van karakter en verstand, het ver krijgen van vaardigheden, het aankweken van hulpvaardigheid en kameraadschap en het leren zorgen voor de gezondheid". Al deze onderdelen waren in een of andere vorm tentoongesteld en als men bovendien weet dat padvindsters-organisa- ties aangesloten bij de wereldbond (30 lan den) dezelfde wetten en beloften hebben én zelfde richtlijnen volgen, weet men dat hier belangrijk werk onder de jeugd wordt verricht. In Beverwijkeigen feestavond Voor ouders en belangstellenden hebben de verkenners en welpen van de m'Hlali Panzi-groep der Beverwijkse padvinders Zaterdag in 't Centrum een demonstratie- avond 'gegeven. In vlot tempo werkten de jongens de nummers af, waarvan zij voor het merendeel ook scheppers waren. Mar tin Geyteman en Rudi de Gelder zorgden met hun accordeon voor de entre acte mu ziek. Het oud-lid der groep. Evert Jan Potgieser gaf op geslaagde wijze imitaties van Kees Stet en Willem Parel weer. Een speciaal woord van waardering voor het duikelen is hier zeker op zijn plaats; met dit nummer gaven de verkenners knappe staaltjes van acrobatiek ten beste, waar mede zij tevens een bewijs leverden van het feit dat de sportbeoefening bij de pad vinders niet wordt verwaarloosd. Wim Vlietstra ging deze avond officieel over van de welpen naar de verkenners en van de raadsrots af sprak akela Blaasjaar enkele afscheidswoorden tot de nieuwe verken ner. Sneller dan gewenst was draaide de klok naar het elfde uur. zodat het program ma tenslotte nog bekort moest worden. De Beverwijkse rennersclub „Kennemer land" heeft Zondagmorgen een klasse- mentsrit gehouden voor alle klassen ge zamenlijk. Ch. Jong legde de afstand van 42 km af in 1 uur en 20 minuten en werd hier mede eerste. 2. M. Stuyt; 3. K. Kluft; 4. C. Niesten. Nadat de laatste wedstrijd in de onder linge competitie van de Wijk aan Zeese damclub „Denk en Zet" werd gespeeld is de heer F. van Son kampioen geworden. 2. W. Duin; 3. R. Mahlberg; 4. B. Zuider duin; 5. J. Langewis; 6. N. Schaaper; 7; J. W. van Klaveren; 8. N. Struwe; 9 C. Diepgrond; 10. N. de Boer; 11. H. Klein. Feestelijke bijeenkomst Vrouwengroep P. v. d. A. De Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid te Beverwijk zal het winterseizoen besluiten met een op Dinsdag 18 Mei in de Zeewijkschool te houden bijeenkomst, welke een feestelijk karakter zal dragen. sen, Arbeiderssportbond, In Veilige Haven, IJmuider Harmonie, Velser Gymnastiek vereniging, Sportbond IJmuiden, Olympia, Gratia Plato, Hercules, Culturele Sport bond, Speeltuinvereniging DSS en Wilhel mina Santpoort. Voor dc eerste maal in het bestaan van het Nederlands Hervormde Jeugdgebouw werd daar Zaterdagavond een toneel- en muziekavond gegeven door dc „Instuif" van de Hervormde Gemeente, die uitslui tend door de jeugd is „gebracht". De grote zaal was uitverkocht en de belangstellenden (zelf grotendeels om en bij de twintig jaar) hebben zich geen ogenblik verveeld: van begin tot eind wer den zij gevangen gehouden in het tempo, waarin de onderdelen elkander opvolgden een eigenschap, die wel de grootste pres tatie van de avond genoemd mag worden. De spelers, ongeselecteerd materiaal omdat een instuif uit de aard der zaak niet kan uitzoeken wat wel of niet bruikbaar is, waren in de lange voorbereidingsperio de kennelijk behoorlijk gedresseerd en zij deden in meer dan één opzicht af en toe niet onder voor amateurgezelschappen en toch stonden velen voor de eerste maal op het toneel. De beste medewerkenden aan deze avond dienen even genoemd te worden, de instui- vers zelf zijn het er roerend over eens: Wim Jongejans en Annie Haasnoot kwa men beiden in de „Pantoffelheld" op, waar in zij zoveel humor wisten te leggen, dat de zaal soms daverde van de gulle lach. Het enthousiasme in de zaal werd ten top gevoerd door het optreden van „de Cowboys", die onder leiding van Kees Groen en Zeeg Vlieland een serie songs ten beste gaven, waarbij Huib Groeneveld als kunstfluiter optrad. Het accordeonorkest „de IJmond Stars" onder leiding van Nico Groen oogstte al evenveel succes en de Guwiruti's met hun Spaanse en Zuid-Afrikaanse liedjes ont vingen een even hartelijk applaus. Ds. J. Dickhout, die ook de avond open de, besloot met een speech, waarin hij het doel van de Instuif uiteenzette en een lans brak voor een stel jeugdleiders, die het volgende winterseizoen kunnen meehelpen. Ab Haasnoot overhandigde daarop een paar ruikers aan de dames en heren, die hadden meegeholpen deze avond voor te bereiden en dankte hen namens alle mede werkers. Met een uitgebreide verloting kwam dan een einde aan een werkelijk zeer geslaagde avond. WB-jeugd op jubileumfeest De adspiranten en welpen van de voet balvereniging „Brcesaap", die wegens het zilveren jubileum van hun club Zondag avond in het Statenhuis aan de Velserweg een jubileumfeest kregen aangeboden, hebben dit blijkens de grote opkomst zeer gewaardeerd. De heer A. Zwagerman, die de grote schare begroette, wees de VVB-ieugd op het belang van het door WB behaalde kampioenschap, zodat het feest nu dubbele waarde had. De jeugdige gasten kregen een afwisselend programma te genieten, waar bij om de aardige kleurentekenfilms har telijk is gelachen. Een Amerikaanse sen satiefilm bezorgde jong en oud kippevel. De medewerking van het M-trio, drie zan gers en een gitaai*, had veel succes. De lach was niet van de lucht bij de verto ning ^an de dwaasheden van Stan Laurel en Oliver Hardy in de film „Boemelstu denten". Ter gelegenheid van het jubileum kregen alle jeugdleden behalve een verras sing een VVB-fietsvlag. Aan de in Hoorn door de athletiekvereni- Prijzen van Zaterdag. Heilbot 2,50- 2,30, gr. tong 1,52-1,30, gr.m. tong 1,18- 1,06, kl.m. tong 1,14-1,04, kl. tong I 1,18- 1,06. kl. tong II 0.84-0,76, tari>ot 1.44-1,10 per 1 kg. Tarbot II 64, tarbot IV 46, tong schar 64-59, kl. tongschar 22-19. schartong 27. gr. schol 50-19, gr.m. schol 62-22, kl.m. schol 71-24, kl. schol I 57-20, kl. schol II 30-8, schar 12-8, bot 8, makreel 16-14,50, gr. schelvis 22-18, gr.m. schelvis 26-25, kl.m. schelvis 26-22, kl. schelvis I 23-21, kl. schelvis II 22-12, wijting 17-8, gr. gul 26-24, midd. gul 21-17, kl. gul 17-13, kl. wolf 27, horsmakreel 8. kl. koolvis zw. 17, kl. koolvis wit 22, gr. rode poon 36, gr.m. rode poon 36, kl. rode poon 31, kl. rode poon I 21, kl. rode poon II 12-8 per 50 kg. Gr. kabeljauw 102-57, gr. koolvis zw. 44, gr. koolvis wit 57, gr. leng 45, gr. wolf 60- 58 per 125 kg. Aanvoer van Zaterdag. 855 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 11 tongschar en schartong, 820 schol, 160 schar, 22 bot, 42 makreel, 115 schelvis, 110 wijting, 140 ka beljauw en gul, 4 leng, 26 wolf, 12 poon, 21 koolvis, 130 diversen, totaal 2470 kisten. «x»oooooooooorworoooooooooooocQOOooooonr*x« Het Nederlandse Rode Kruis, zijn Vre- j destaak ten volle beseffend, heeft zich slechts moeizaam kunnen herstellen van de zware financiële offers, die de wa- j tersnoodramp meebracht voor dezemens- lievende organisatie. Er zal een lande- X lijke actie voor het Rode Kruis worden gevoerd tussen 24 Mei en 5 Juni en de Velsense afdeling gaat op 14 Mei, Woensdagavond dus, in het Patronaat verzamelen blazen, teneinde zijn getrou- wen het een en ander te vertellen over de komende gebeurtenissen. De heer en mevrouw Olivier uit Velsen- Noord zullen met een liedje en praatje X deze avond opluisteren en een bekend X muziekensemble zorgt voor een cocktail van lichte klanken; tevens wordt er een hersenggmnastiekwedstrijd gehouden en het wordt dus een plezierige avond. Het Rode Kruis doet veel voor u. U toch ook voor het Rode Kruis? Het grote familiefeest van de voetbal vereniging „Kinheim" in samenwerking met de supportersvereniging „Geel Zwart" dat Zaterdagavond in gebouw „Concordia" werd gehouden, trok een zo grote belang stelling. dat de zaal eivol was, toen na een korte inleiding door de heer C. Stijnman van Geel Zwart voorzitter E. Sanders de avond opende. De medewerking van het show-accor deon-orkest ..De Klavierschippers" onder leiding van Cor Brouwer bleek uitermate gewaardeerd te worden, want reeds bij het eerste optreden werd het orkest een lang durig applaus gegeven. Toch moet Brou wer. zoals al eerder is opgemerkt, zich hoeden voor vervlakking. Het orkest speel de te hard bij de soli van de kunstfluiter Willy Gleyste en het meisje Tiny Slinger. Met zijn geestige imitaties had Tony Schellens opnieuw een geweldig succes. Jac. Hammer zorgde voor een aardige ver rassing met zijn lied over het wel en wee van Kinheim. Onmiddellijk na de pauze huldigde voor zitter Sanders de kampioenselftallen van de Zaterdagmiddagcompetitie en van de junioren A. Alle spelers ontvingen een clubinsigne en de leiders J. Smit en Kamps kregen bloemen. Respectabel aantal Voor velen was de huldiging van de spil van Kinheim, Wout Groeneveld, een ver rassing. De aanvoerder van het eerste werd voor het front geplaatst wegens het spelen van zijn 450ste wedstrijd van zijn club, een zeldzaamheid onder de actieve'voetballers. Hij telde op 16-jarige leeftijd al mee in het eerste en is daar nu nog de „spil" om wie het elftal draait. Een mooie portefeuille met inscriptie werd Groeneveld, die zijn vrouw in de Zondag IJmuiden ging „HoMandia" gehouden nationale ath- i hu,<ie liet delen- als «"«"tie aangeboden, letiekwedstrijd hebben Zondag enige leden van de K.A.V. „Suomi" deelgenomen. De wedstrijden, die op een grasbaan werden gehouden en dus voor de Velsense deelnemers wel enige moeite gaven, daar zij gewend zijn aan een sintelbaan, lever den niettemin goede resultaten op. H/l mooiste succes bereikte H. Kooyman op de 400 m B-klasse. In zijn serie werd hij no. 2 in 54,9 sec., doch in de eindstrijd bezette hij in 53,4 sec. fraai de eerste plaats. Op de 5000 meter moest de Suomi-man A. Spek het onder anderen opnemen tegen de geduchte H. Verra (Haarlem), die eer ste werd. Spek werd toch een zeer goede derde in 16 min. 42,3 sec. De voor J. F. Smit nieuwe afstand in de A-klasse 800 meter bracht veel tegenstand. Hij moest na Rem (Lycurgus) no. 1 en Havenaar (Haarlem) no. 2 genoegen nemen met de vierde plaats in 2 min. 2,6 sec. 16 Mei kwamen de haven van binnen: Martha van Hamburg. Grebbestroom van Londen. Saba van Kopen hagen. Coracero van Hamburg. Zaanstroom van Hull. Johanna te Velde van Zodtkamp. Dido van Kopenhagen. Amstelstroom van Swansea. Iberian Coast van Hull. Calland van Gothenburg. Van Linschoten van Ham burg. Rigel van Kotka. Netherland Coast van Newcastle. Margriet L van Londen. Bri- nio van Tygnemouth. Spaarnestroom van Fowey. Burgundia van Gothenburg. Heriot van Grangemouth. Bullfinch van Londen. Cóolhaven van Hamburg. Dieter Waltraud van Hamburg. Eben van Skoghal. Vertrokken zijn: Allan naar Bluth. Alja naar Duinkerken. Ornenborg naar Hull, Krautsand naar Hamburg. Walcheren naar Londen. Naast haar zusters, de Prinsessen Beatrix en Irene, laat thans ook Prinses Margriet zich als een enthousiast beoefenaar van de paardensport zien. Onze fotograaf nam deze geslaagde foto van de drie Prinsessen te paard tijdens de Zaterdag op de Grebbeberg gehouden samengestelde rui terwedstrijden voor junioren. Van rechts naar links prinses Margriet, prinses Beatrix en prinses Irene.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10