Nederlands voetbalelftal voor zware taak in Zweden soefi k k k k I k k 4 .Clowntje Rick Ongedeerd uit autowrak 00*1 Chaos in Berlijn Nederland won van België in Omnium WOENSDAG 19 MEI 1954 HEDENAVOND IN RASUNDA-STADION Schaken Twee nederlagen voor mevrouw Roodzant NEDERLAND <R CK> A» ZWEDEN Gemeenteraad voetbalt tegen journalisten Zweden: kleine zege Tennis Van Meegeren verloor in Parijs; Krijt won Biljarten Om de Nobels-beker Voor de kinderen 'k Had op mijn jasje gemorst, wel een vlekje of tien, 'k Haalde CETREX erbij, vlekken nooit meer gezien Nederlandse coureurs naar buitenland Pronk weer in vorm FEUILLETON (Van onze sportredacteur) SEDERT DE TIJD dat de Italiaanse voetbalscouts hun schreden richtten naar de Scandinavische landen heeft ook het Zweedse voetbal grote verliezen geleden. Tal van spelers van goede naam en faam tekenden contracten en verdwenen naar Italië om daar hun voetbalkunsten te gelde te maken. Nu is dat - evenals in Nederland - al weer enkele jaren geleden, doch helemaal aangevuld zijn de open plekken in Zweden nog niet. Waarbij men zich direct af kan vragen of het Zweedse nationale voetbalelftal dan misschien wel een gelijke is van het Nederlandse team, dat vanavond in Stockholm te gast is. scc«»(Moco3X)cooïooooocoocxxxiooccooooooc«c5eoccoooocococ v.Schijndel (S.V.V. v.d.Kuil (V.S.V) Michels (fljax) liander (A.I.K.) Loefgren' (Motala) Lindh Oerebroe i Bergmark (Oerebroe), Een moeilijke vraag uiteraard, omdat wij hier in Nederland weinig afweten van de capaciteiten van de spelers die de plaatsen van Gun nar Nordahl en al die anderen heb ben ingenomen. Wij weten alleen dat de Zweden tij dens de voorwed strijden van het tournooi om het wereldkampioen schap niet zo'n bijster goed figuur sloegen en in hun poule aan België de eer moesten gunnen de reis naar Zwitserland te maken voor het spelen in de eind ronden. Hetgeen op zichzelf ook niet zo heel veel zegt. Sterke defensie Rest ons de kracht te bezien van het Nederlands elftal,. En daarbij kan al direct een gunstige factor worden genoemd. De vrij hechte ach terhoede. Steiger heeft reeds enkele malen getoond een doelverdediger van klasse te zijn aan keepers heeft Nederland overi gens geen gebrek nu de Spartaan Dufourné heeft doen blijken tot veel goeds in staat te zijn en nu Kraak tegen de Hon garen zijn doel op zo'n uitnemende wijze heeft verdedigd en Odenthal is nog steeds de geroutineerde kracht, die zijn plaats ten volle verdient. Hetgeen eveneens het geval is met Terlouw en Biesbrouck. Tebak gezien zijn spel in de wedstrijd ZwaluwenRode Duivels verleden week is een niet meer zo betrouwbare schakel en men zal af moeten wachten of hij zich tijdig heeft hersteld. Het opstellen van Van Schijndel als rechts half betekent geen verzwakking nu Klaas- sens niet van de partij kan zijn. Vooral ach ter de voorhoede opererend is de SW'er een zeer nuttige kracht. Dat werd wel het duidelijkst bewezen in de oefenwedstrijd van het voorlopig Nederlands elftal tegen Bolton Wanderers. Aanvallend zwak Wat Nederland er aanvallend van terecht brengt moet worden afgewacht. De aanvals- linie is het zwakste punt van de ploeg, ook al zijn de opgestelde spelers wel zo ongeveer de meest capabele waarover men op het ogenblik kan beschikken. Al hadden wij zoals reeds meer geschreven liever de PSV'er Dillen als rechtsbuiten gezien en Van der Kuil linksbinnen. De gekozen voor hoede Van der Kuil, Michels, Van Melis, Bennaars. Louer treft het overigens wel slecht, dat ook bij de Zweden de achter hoede het sterkste deel is van de ploeg met Bergmark en Samuelsson als backs, Hjerts- son als spil en Svensson als keeper. En nu dus de vooruitzichten. Een moeilijke opgave nu van de kracht van het Zweedse elftal zo weinig bekend is. Het zou ons ech ter toch als een verrassing voorkomen als het Nederlands elftal met de traditie zou breken het won namelijk nog nimmer in Stockholm en met een overwinning naar Nederland zou terugkeren. De uitzending van de wedstrijd begint hedenavond om tien over half zeven over In Belgrado werd het zóneschaaktournooi voor het wereldkampioenschap voor dames voortgezet met het spelen van de partijen van de achtste ronde. De resultaten waren: Chaude de Silans (Fr.)Riescher (Oosten rijk) 10; Bruce (G. B.)Nadj (Joegosl.) 1—0; Nederljkovic (Joegosl.)Sunnucks (G. B.) 10; Kattinger (Oostenr.)Rood zant (Ned.) 10; Tranmer (G. B.)Lazare- vic (Joegosl.) afgebroken. Voorts werden de afgebroken partijen uit de zesde en zevende ronde uitgespeeld. De resultaten daarvan waren: 6e ronde: Chaude de SilansLazarevic *4— 7e ronde: Roodzant—Sunnock 0—1; Chaude de Silans—Nadj V Na de achtste ronde luidt de stand: 1. Nederljkovic 7 pnt.; 2. Chaude de Silans 5tó pnt.; 3. Sunnucks 4'/a pnt,; 4. Rinder 4 pnt.; 5. Lazarevic 3Vi pnt. en 1 afgebr. partij; 6. en 7. Kattinger en Nadj ieder 3 pnt.; 8. Tranmer 2'i pnt. en 1 afgebr. partij; 9. en 10. Bruce en Roodzant ieder 21a pnt.; 11. Rie- schér 1 pnt. SAMENSTELLING VAN DE ELFTALLEN Steigec(PS.V) ATebak AKEindh.) Ter louw /I (Spar la) A Biesbrouck v v.Melis v. J l Bennaars Louwer Eindh.) (Dosko) (Noad) Sandell (Malmö) Thill (Malmö berg Imö) Hamrin A I K.) Hjerfsson (Malmö) As ven Svensson (Helsingborg) Samuelsson (Elfsborg) Svensson (Helsingborg) Hilversum II. Ir. A. van Emmenes zal het verslag verzorgen; het commentaar op de verrichtingen wordt gegeven door Jan de 'i roye. Om de B. en W.-bokaal Zaterdagmiddag tweeëntwintig Mei aan staande wordt in Haarlem weer de voetbal wedstrijd gespeeld tussen de elftallen van de gemeenteraad en de journalisten. Deze langzamerhand traditioneel geworden wed strijd wordt ook dit jaar weer gespeeld op het Haarlem-terrein in Haarlem-Noord en begint om kwart over drie 's middags. Als speciale attractie verleent de boerenkapel „De Hooibouwers", bestaande uit leden van de Gemeentereiniging uit Haarlem, voor, na en misschien ook wel tijdens de wed strijd muzikale medewerking. De baten ko men ten goede aan het jeugdwerk voor alle gezindten. Gaat het Nederlands elftal zijn zoveel ste nederlaag lijden? „Ben je stapel?", luidde het antwoord van de heer Holboom van de keuzecom- missie. „Als alles in de wedstrijd zo voor- j spoedig verloopt als de vliegtocht naar Stockholm, kan het wel eens een happy ending worden. Zelfs de pech van Van der Kuil .werd opgeheven. Deze had zijn j pas vergeten te verlengen, maar op het laatste nippertje kon dit onmisbare document weer in geldige toestand wor- j den gebracht". In het vliegtuig bevond zich, met baard, de bekende Deense tennisspeler Nielsen, met wie de spelers in gebroken Engels een uitvoerig gesprek hebben gevoerd. De Zweden zien een beetje tegen de interland wedstrijd op. Volgens de Stockholmse pers wordt het een kleine overwinning voor de Scandinaviërs. Men spreekt zelfs van drie-twee, maar hele maal gerust zijn de Zweden niet. Want de nul-nul van 1950 zijn ze nog niet vergeten. Tijdens de internationale tenniskampioen schappen, die in Parijs worden gehouden, is onze landgenoot Van Meegeren in de eerste ronde uitgeschakeld. Hij verloor van Fox (V. S.) met 6—2, 1—6, 2—6, 4—6. In de eerste ronde heren enkelspel heeft Krijt van de Fransman Guilbert gewonnen. De cijfers waren 57, 62, 63, 62. Van de 16 geplaatste spelers in het heren enkelspel stonden er 7 op het wedstrijd- rooster voor de eerste dag. Seixas (V. S.) en Morea (Arg.) kwamen door een w. o. in de tweede ronde. Lewis Hoad (Austr.) ver sloeg de Egyptenaar Zalzal met 6—0, 63 61. Ook Hartwig en Mervyn Rose (beiden Austr.) en de Amerikanen Budge Patty en Gardnar Mulloy wonnen hun partijen zonder moeite. Gisterenavond werden de biljartwedstrij den voortgezet om de Nobels-beker met het 2e team van Bloemendaal-1939. Het resultaat was-als volgt: Nouwland 70 70 38 10 1.84 1 Go vaars 70 70 38 8 1.84 1 Loerakker 80 80 20 11 4.-2 Bertholée 110 71 20 32 3.38 0 v. Dam 45 44 38 5 1.15 0 Kaspers50 50 38 7 1.31 2 v. Dijke 40 40 43 7 0.93 2 Ker 40 38 43 5 0.88 0 Toepoel 40 40 34 4 1.17 2 Lodder 35 32 34 5 0.94 0 v. Dam 45 45 39 5 1.15 2 Kaspers 50 42 39 6 1.07 0 Eindstand: 177 voor „Hof van Holland". SCHMITZ WINT RONDE VAN LUXEM BURG. De vierde en laatste étappe van de Ronde van Luxemburg, van Diekirch naar EschAlzette (230 km.), is gewonnen door Gaul (Lux. B) in 6 uur 50 min. 41 sec. Na hem ging Schmitz (Lux. B) over de streep met twee lengten achterstand. Het eindklas sement luidt: 1. Schmitz (Lux. B) 25.23.29; 2. Gaul (Lux. B) 25.25.57; 3. Ernzer (Lux. A) 25.44.26; 4. Lefevre (B.) 25.44.59; 5. Ruf- fet (Fr.) 25.45.19. En nu zullen we eens zien, hoe de jongens het maakten. Ze waren welgemoed van huis gegaan met het plan, Pilon te gaan bezoeken. Het was goed weer, toen ze van huis gingen; ze stapten flink door en waren al gauw 'n eind van Speelgoedstad af. Maar toen ze het bos begonnen te naderen werd de lucht erg grijs en donker. Jongensik geloof, dat we 'n flinke sneeuwbui te wachten hebben", zei Oepoetie. „We moesten maar wat doorstappen, dan zijn we misschien nog net vóór de bui bij Pilon!" Ze zetten er wat meer vaart in. „Kijk 'eshet begint al te sneeuwen.'", zei Bunkie. „Ja, en het gaat hard waaien, zeg'.", merkte Rick op. ,JDoorlopen, jongens!" Maar ze waren nog lang niet bij het Kabouterdorp, toen de sneeuwstorm al in volle kracht opstak. Voorovergebogen liepen ze tegen de wind in, en binnen enkele ogen blikken zagen ze er al uit als sneeuwpoppen, want hun capes zaten dik onder de sneeuw „Hu!", blies Bunkie. „Dat valt niet mee, zeg!" Steeds harder gierde de storm en dikker joeg de sneeuw.... ADVERTENTIE Maus Gatsonides, die met de Duitser Friedrich Riedt als co-équipier deelnam aan de Rallye van Wiesbaden, heeft de strijd moeten staken daar hij in de straten van Wiesbaden een aanrijding kreeg met een 20- tons vrachtwagen, waarvan de bestuurder onder de invloed van sterke drank was. De zware truck doemde plotseling met volle lichten het was om half vier 's nachts voor de Ford Zephyr op en reed vervol gens met grote snelheid recht op de auto van Gatsonides en Riedt af. De Duitser, die op dat ogenblik achter het stuur zat, kon de truck rechts niet meer ontwijken en zwenkte daarom naar de linkerhelft van de weg. Tot grote consternatie zwaaide echter de vracht wagen naar rechts waardoor een aanrijding niet meer te voorkomen was. De botsing kwam met zoveel kracht tot stand dat de Ford niet minder dan elf meter achteruit geworpen werd. Het resultaat ziet men op bovenstaande foto. Wonder boven wonder liepen geen van beide inzittenden iets op. Gatsonides lag pp het moment van de aan rijding de wagen heeft een links stuur juist uit te rusten naast de bestuurder. De vrachtauto reed na de aanrijding in volle vaart door. Maar een BMW-team uit de Rallye, dat kort daarop voorbijkwam, wendde prompt het stuur en zette een ach tervolging in. Om de dronken bestuurder echter voorbij te komen bleek een niet ge makkelijke opgave, daar deze zig-zag over de weg reed. Wel konden de achtervolgers het nummer van de auto noteren. Doch toen zij bij Gatsonides terug kwamen bleek ook ADVERTENTIE VLEKK ENWATER ET^EVE» deze reeds het nummer bekend te zijn. Hij had het voor-nummerbord van de vracht auto in zijn auto gevonden.... De chauffeur van de vrachtauto is later door de politie aangehouden. Zijn rijbewijs werd ingenomen. Maar Gatsonides, die op het moment van de aanrijding (er moesten nog 300 van de 3400 km. worden gereden) het hoogst geklasseerd stond in zijn cata- gorie, was zijn kansen op de eindoverwin ning in de Rallye van Wiesbaden kwijt. Als voorbereiding voor de nationale sportwagenraces, die op 7 Juni op het circuit van Zandvoort worden gehouden, zullen diverse Nederlandse coureurs in wedstrij den in het buitenland uitkomen. Aan de sportwagen- en seriewagen-races van 22 Mei in Francorchamps in België wordt deelgenomen door Martens met zijn Fiat 1100 TV terwijl Van Dieten zal starten met zijn Jaguar XK-C type en Roos Dorp met een Ferrari Mondial. Hezemans neemt met Porsche 1300 super deel aan de Eifelrennen op 25 Mei. GARDINI EN MERLÖ GESCHORST. De ItaliaarfSe Tennisbond heeft Fausto Gar- dini, houder van de nationale titel, en Giuseppe Merlo respectievelijk voor 10 en voor 2 maanden geschorst. Als reden voor deze strafmaatregelen wordt opgegeven dat Gardini zijn uitkomen in de Italiaanse Davis Cup-ploeg afhankelijk heeft gesteld van een „geldelijke compensatie", en dat hij Merlo heeft overgehaald een zelfde houding aan te nemen. De schorsing wordt geacht 2 Mei te zijn ingegaan. De omniumwedstrijd voor amateurs tus sen Nederland en België, gisteren in het Olympisch stadion gereden, leverde vooral dank zy Piet van Heusden een Nederlandse overwinning op. Hij zegevierde in de achter volging over de Belg Wouters in de tijd van 5 min. 23,8 sec. De omstandigheden in aan merking genomen een niet slechte tijd. Bo vendien won Van Heusden samen met Hyze- lendoorn de tijdrit. In de sprint waren drie ritten nodig voor een beslissing. Hijzelendoorn won de eerste rit door voor het ingaan van de eerste bocht plotseling weg te spurten. De Belg liep daar door zo'n grote achterstand op dat hij ver slagen was. De tweede rit werd door de Belg Debakker van kop gewonnen. In de beslissende rit ving Hijzelendoorn de Belg bij het ingaan van de laatste bocht keurig op en deze leek een verslagen man. Maar 30 meter voor de eindstreep perste Debakker er nog een vinnige spurt uit, die hem met banddikteverschil voor Hijzelendoorn over de eindstreep bracht. De omnium voor profs, aangekondigd als „revanche van de Ronde van Nederland", leverde een overwinning op voor Plantaz, die twee onderdelen won en in de klasse- mentsrit de tweede plaats bezette. De eerste rit van de stayers was al beslist voordat de helft van Be .afstand gereden was. Na achttien km. namelijk nestelde wereld kampioen Verschueren zich na een twee ronden durend gevecht met Pronk aan de kop, om daarna alle aanvallen af te slaan. Wagtmans speelde in deze rit geen rol van betekenis. Hij werd na 5 km. al gelapt en kon deze ronde niet meer goedmaken. De Duitser Intra maakte een uitstekende in druk, maar kon ook de strijd niet beïnvloe den. De tweede rit leverde een verrassend slot op. 33 km. lang had Verschueren onbe dreigd aan de kop gereden en alleen Pronk en Intra hadden hem kunnen volgen. Toen Pronk, die zeer sterk reed, 7 km. voor het einde een aanval op de koppositie deed, was Verschueren volkomen verrast en moest de Nederlander voorbij laten gaan. In de laatste ronde probeerde Verschueren zijn achter stand op Pronk tot minder dan dertig meter te reduceren, waardoor hij eerste in het algemeen klassement zou zijn geworden, maar hij vergde teveel van zijn krachten, raakte los van de motor en moest de erepalm aan Pronk laten. KEEPERS WINT IN MOERBEKE. Voor een, wegwedstrijd voor amateurs over 117 kilometer in Moerbeke zijn Dinsdag middag 104 renners van start gegaan. Win naar werd Keepers (Ned.) in 3 uur 10 min. 2 sec. voor de Belgen Oliebrandt, Haver kamp, Batsle en Viviey. ADVERTENTIE door Jean Bommart (vertaald uit het Frans) 34) Laten we niet op andere vliegtuigen wach ten! Kom maar naast me zitten". Een kwartier later bereikten zij Berlijn, waarbij ze langzaam langs de evacuatie- convooien van de ministeries reden, die de stad verlieten via de Heerstrasse en de Kaiserdamm. Voorbij de Adolf Hitlerplatz ging Fegelein linksaf. „Laten wc eerst bij mij thuis wat gaan drinken. Daarna zal ik je bij het Oude Hert afzetten, daar ik toch naar de schuilkelder van de Kanselarij ga". Hij reed de straten van de voorstad Char- lottenburg door en stopte voor zijn villa. Evenals de eerste keer reed hij de auto direct de open garage in. Sauvin volgde hem in zijn schuilkelder salon. Daar deed Fegelein twee passen ach terwaarts en zei: „Kijk eens naar mijn foto van de Führer. Zie je er niets vreemds aan?" De Chinese Vis wendde zich naar de ge weldige vergulde lijst. En Fegelein zei: „Handen omhoog! Je handen in de nek, mijn beste Hickmann, en een beetje vlug!" Volkomen verrast, bleef Sauvin een ogenblik verbaasd staan, toen gehoor zaamde hij. Hij voelde, dat men zijn revol ver afnam. Hij waagde op te merken: „Wat wil dat zeggen, Fegelein?" „Nu mag je me „meneer de generaal" noemen, schurk, spion, boef! Ga achter mijn bureau staan.... En beweeg je niet, of ik schiet je overhoop! Mijn trekker is gevoelig, ik waarschuw je, beste Hick mann!" Met de loop van de revolver nog steeds op hem gericht gehoorzaamde Sauvin. Achter het bureau bevond zich een geverf de ijzeren deur, waarvan hij gedacht had, dat die van een kast was. Fegelein draaide de sleutel om, opende de deur: „Ga daaroinnen'" Het was een kleine kelder met geverfde muren, met een veldbed en een stromatras. Hij mat twee bij twee meter. Sauvin ging er binnen. De deur sloeg d'icht en men draaide het slot tweemaal om. De Chinese Vis was gevangen! HOOFDSTUK XVI Hadden de ergernas en de teleurstelling van uitgesloten te zijn geworden van het onderhoud tussen Himmler en Bernadotte Fegelein tot deze lompe aanranding ge bracht? Maar volgens Carlo was hij het zelf, die ndet naar Lübeck had willen gaan! Had Carlo gelogen? Waarom9 Had Himmler besloten geen gebruik meer te maken van Fegelein, Hickmann belasterd en Fegelein verzoch* zich van hem te ontdoen? Onwaarschijnlijk. Himm ler zou Hickman zelf zonder het minste bezwaar geliquideerd hebben. Fegelein was wel de laatste aan wie men zo'n op dracht zou toevertrouwen! Had Fegelein plotseling begrepen, door onvoorzichtige uitlatingen, die Himmler zich had laten ontvallen, dat Hickman's rol was hem te bespionneren? Dat was mo gelijk. Sauvin vroeg zich nu af of Carlo, een andere verklikker van Himmler, wel gestorven was door een bomscherf. Zijn, Sauvin's bewusteloosheid, had lang ge duurd. De andere twee hadden na een po ging cm hem bij te brengen met elkaar kunnen twisten. Misschien ontbrak er een kogel in de revolver van Fegelein. Waar om hadden zij het lijk niet mee terugge bracht? Achter in de auto was toch vol doende plaats! Sauvin luisterde. Geen enkel gerucht. De ijzeren deur van zijn gevangenis sloot her metisch. Er was maar één slot, dat van buitenaf werd gesloten en waarin de sleu tel nog stak. Aan de binnenkant stak het uiteinde van de sleutel en enige millime ters uit. Door het onderste gedeelte van het sleutelgat kon Sauvin zien, dat de schuil kelder-salon van de toekomstige zwager van Hitier nog verlicht was. Maar Fegelein had het vertrek verlaten, anders zou hij hem moeten horen lopen of het geritsel van papier gehoord hebben.... Hij pro beerde het uiteinde van de sleutel tussen zijn nagels te grijpen om hem zo om te draaien. Onmogelijk! Daarvoor zou een speciale inbrekerstang nodig zijn. Over tuigd van de onmogelijkheid van een on middellijke ontsnapping, ging de Chinese Vis op het veldbed zitten om na te den ken. Helaas was de mogelijkheid aanwezig, dat de vermoedens van Fegelein van ernsti ger aard waren dan een meningsverschil met Himmler. Hij had hem tweemaal ach ter elkaar „beste Hickmann" genoemd op een nogal verontrustende sarcastische toonMaar wie of wat had hem kunnen doen denken, dat Hickmann Hick mann niet was! Twee dagen terug had hij niet de minste achterdocht! Had hij de dronkenschap gesimuleerd en zo een valse strik gespannen bij het vertellen van zijn herinneringen uit Fisheim? Dat was ook onwaarschijnlijk, want dan zou hij meteen daarop van houding veranderd zijn! Neen! De onthulling was recent. Van vandaag! Als Fegelein plotseling twijfelde of Hickmann werkelijk Hickmann was, kon'alleen Himmler daarvoor verantwoor delijk zijn. Maar die had 's morgens zelf geen enkele achterdocht, zoals zijn gesprek met zijn agent hem beweesWat dan? De enige verklaring van waarde was niet opwekkend. Aangenomen moest worden, dat na dit onderhoud en voor of tijdens de lunch met Fegelein op het SS-hoofd- kwartier een telegram was aangekomen van de guerilla's, die in de omgeving van Stuttgart opereerden, waarin door de Wehrwolf werd aangekondigd, dat de echte Hickmann daar was begraven sedert 13 April, de dag van de verschijning van een pseudo-Hickmann! En dat was helaas helemaal niet onmo gelijk. Wat een samenloop van omstandig heden dat de boodschap vandaag tussen half twaalf en half drie was aangekomen! Maar neen, dat was onwaarschijnlijk. Als hij een spion had ontmaskerd, die op de hoogte was van al zijn geheimen, zou Himmler die niet aan een Fegelein hebben toevertrouwd! Hij zóu hem hebben vastge houden om hem te laten spreken! Men moest dus wel terugkeren tot de eerste veronderstelling. Fegelein had zijn dagelijkse voorvallen verteld aan zijn dorpsgenoot en vroegere vriend Hickmann Ln een aanval van alcoholische hartelijk heid. Het berouwde hem des te meer om dat hii bij de lunch de indruk had gekregen dat de zogenaamde Hickmann in plaats van Himmler te verraden, zoals hij hem had voorgesteld, alleen hem maar verried. In dat geval was de toestand ernstig, maar niet wanhopig. Het bewijs was dat de Chinese Vis niet hetzelfde lot onder ging als Carlo. Hoopte Fegelein hem te doen praten? Goed, hij zou praten. Over Himmlea-s zaken natuurlijk. Volgens zijn horloge bleef hij twee-en- twintig uur in zijn gevangenis, waarin geen enkel geluid doornrong, op dat van doffe ontploffingen na. De luchtverversing van het vertrek vond plaats op een nogal slechte manier, trouwens door een lucht koker ter grootte van een vuist, die vlak onder het plafond uitmondde. Sauvin werd gekweld door honger. Hij dronk water uit een kraan boven een kleine gootsteen in een hoek van hét vertrek. Door de onderste helft van het sleutelgat kon hij, doordat de sleutel omgedraaid was, vaststellen dat het electrische licht nog altijd brandde in de schuilkelder-salon. Zonder enige twijfel was er maar één schakelaar, die zowel diende voor de salon als voor het soort berghok, waarin hij zich bevond, en Fege lein had zijn gevangene niet in het donker willen laten zitten. Eindelijk hoorde hij een geluid in het vertrek er naast. Als het eens een bediende was? Ongerust over de afwezigheid van Fegelein en zonder speciale instructie? Onwaarschijnlijk, maar het moest toch ge probeerd worden. Sauvin sloeg tweemaal krachtig op de deur. „Een ogenblik!" riep de stem van Fege lein. De gevangene wachtte. Een minuut latei- ging de deur open. Fegelein versoheen, met een revolver op Sauvin gericht. Hij com mandeerde: „Ga zo ver mogelijk achteruit!" Daarna trok hy met zijn linkerhand een stoel naar zich toe en ging in de deur opening zitten. Na dit gedaan te hebben vervolgde hij: „We moeten eens wat met elkaar praten, kapitein Sauvin". (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 6