Veren igi ngsvaria Pe 100.000 §ole)( vfttot GEBR. VAN BUGNUM EN ZOON Zaterdag wielerronde Velsen-Noord over veertig en honderd kilometer Kennemer duiven kwamen met slecht weer op honk aan Havenberichten Voor het Koningin Wilhelminafonds Beverwijk uit de IJmond Castricum Sportdag van Vitesse B B gaat in Castricum in Juni van start Heemskerk 7 STERK RENNERSVELD Holland I bekertournooi Beroepskeuze en onderwijs Eind Juni eerste internationale atletiek wedstrijd van DEM VGV naar ClOS-tournooi „De plaats van de arbeider in de IJmond" ADO '20 speelt drie liefdadigheidswedstrijden Metaalbewerkers bespraken klachten en grieven UTD bood en telde De heer A. Jonker nam afscheid Succes voor St. Caecilia Bouw brandweergaragc aanbesteed Scheepvaart De 100.000 ste NEDERLANDSE wel te verstaan Dat bewijst 100.000 maal: VEILIGen GOEDKOOP ty/iSl&l R. S. STOKVIS ZONEN N.V. DINSDAG 2 5 MEI 195* Het comité Velsen-Noord van het ..Ko ningin Wilhelminafonds" heeft in samen werking met een speciale commissie dc tweede wielerronde van Velsen-Noord voorbereid, die Zaterdag 29 Mei wordt ge houden over het parcours Heirweg, Wijker- cogstraat, Laddei beekstraat. Voor deze wedstrijden was zowel van amateurs, die 100 km in 60 ronden moeten afleggen, als van nieuwelingen, die 26 ronden moeten rijden voor 40 km, zulk een grote belang stelling, dat er een „stop" moest worden ingevoerd. Bij de amateurs zullen 70 renners starten en bij de nieuwelingen 60. De organisatie is in handen van de B.R.C. „Kennemer- land" uit Beverwijk. Prijzen en premies Door het gemeentebestuur van Velsen is toestemming verleend voor het houden van een grote loterij met vele prijzen, voor het goede doel geschonken door fabrikanten en winkeliers van Velsen-Noord. Behalve de aantrekkelijke hoge prijzen voor de deel nemers, uit te geven in waardebonnen, zijn er door fabrikanten en Velsen-Noordse win keliers vele premies beschikbaar gesteld. Daarnaast zijn er nog speciale prijzen voor de meest strijdlustige wielrenner van deze wedstrijden, een prestatie-prijs voor de beste renner van Kennemerland en voor de nieuwelingen. Er kan in beide wedstrijden een fel ge vecht ontwikkeld worden, temeer daar een groot aantal „Kennemerland"-renners el kander de eer zullen betwisten. Van heinde en verre Onder de nieuwelingen vindt men L. Braas en H. Folkers (Velsen-Noord), J. Croot, G. Duinmeyer (Beverwijk), C. Jong (IJmuiden) en voorts vele renners uit de omgeving van Alkmaar, Enkhuizen, Haar lem, Amsterdam, Zaanstreek en zelfs uit Den Haag. Bij de amateurs zal de winnaar van vorig jaar P. Bruin uit Roosendaal niet starten, doch de nummers 4 en 7 van vorig jaar, respectievelijk J. Hofland (Bevrwijk) en H. Kuitwaard (Velsen-Noord) zijn wel van de partij. Verder nemen bekende renners deel, onder wie de gebroeders J. en W. Eel- sing, IJmuiden; W. Voorting, Haarlem; W. en M. Snijders, Halfweg: J. Ottenbros, Alk maar; C. Piasmeier, Voorhout; A. Gelder mans, Beverwijk en P. Steenvoorden, Heemstede, die in 1953 respectievelijk no. 2, 3 en 4 bij de nieuwelingen waren. Ton Peters, Haarlem, heeft zich ook gemeld. Aan de Wijkerstraatweg zullen zes toe gangsplaatsen zijn; het comité, dat zich voor deze wedstrijden zoveel moeite ge troost, is voornemens om Vrijdagavond door middel van een geluidswagen de be woners van de „Meerweiden"-buurt, waar de wedstrijd wordt gehouden, te bewegen als „tegenprestatie" een programma aan te schaffen. De nieuwelingenwedstrijd begint om vier uur; de wedstrijd voor amateurs om 17.15 uur. Een half uur na de wedstrijd is er prijsuitreiking in het gemeentelijk ontspan ningslokaal aan de Van Diepenstraat. „Haar laatste wil" bij de Nijverheid De leden van de personeelsvereniging „De Nijverheid" hebben volop genoten va<n het toneelstuk „Haar laatste wil", dat op de slotavond van dit seizoen m het „Ken- nemer Theater" werd gegeven. De vodrzit- ter der personeeisverenigang de heer J. Schik, heeft een woord vooraf gesproken en dank gebracht aan de directie voor haar steun aan de vereniging. Onder regie van de heer D. Pijpers hebben de leden der to neelvereniging hun best gedaan een zo goed mogelijke vertolking te brengen vam dit bekende toneelspel. Gisteravond zijn in het Holland I-beker touroooi gespeeld de wedstrijden: Ama teurs-Centrale 20; H.O. II-Bouw 06 en Ovenboys-Hoogoven Expresse 10. VEIL1NGBERICHT BEVERWIJK 24 MEI Aardbeien 6287, asperge 45155, cham pignons 110, spinazie 1230. sla 717, bloem kool 1791, rabarber 721, witlof 4370, prei 1848, bospeen 4260, postelein 2934. ADVERTENTIE Het laatste snufje voor kampeerders is een nieuw model tent dat door een West- Bcrlijnse fabrikant op de markt wordt gebracht en dat gemakkelijk in een handtasje kan worden vervoerd. De nieuwe tent, die uit pneumatisch materiaal is vervaardigd wordt recht gehouden door luchtslangen. De tent heeft een afmeting van 2 meter in de lengte, 160 cm. in de breedte en een hoogte van ongeveer 80 cm. Het gewicht bedraagt 'drie kilogram. „IJmonden" In het convooi duiven van de bond van Zaterdagvliegers namen de vogels van de afdeling „De IJmonden" Zaterdagmiddag deel aan een vlucht van St.Quentin (Frank rijk) M over een afstand van 308 km. De wind was West noordwest met regen buien in Noord-Frankrijk en België, waar door de vogels een zware dobber hebben gehad. Desondanks bereikte de eerste vore! van de heer J. Suu.rmond, na het „lossen" .om 10.30 uur 's morgens, om 15.25 uur haar hok met een gemiddelde uursnelheid van iets rheer dan 60 km. De uitslag werd: J. Suurmond 1, 6. 7 en 11; D. Koffeman 2; D. A. Visser 3; W. Kaale 4. 10 en 12; P. Hoekstra 5; L. van Veelen 9 en P. Harten-hof 8. Voor Zaterdag staat een tweede vlucht van Roosendaal af op het programma. „De Atoom" De leden van de postduivenboudersver- eniging „De Atoom" hebben Zondag met 96 duiven deelgenomen aan een wedvlucht van Pont St. Maxence (Frankrijk) af over een afstand van 380 km. De vosels, die met veranderlijke wind tussen West en Zuidwest werden gelost om 10.45 uur, hadden, gezien de afstand en de zware luchten in het Zuiden, nog een vrij snelle vlucht. De eerste duif kon om 15.54.20 uur worden „geklokt". De gemid delde «snelheid per minuut was 1230 meter of 73,8 km per uur. De laatste prijsduif kwam bijna een uur later, om 16.47.57 uur. binnen. De uitslag was: W. Schouten 1, 7; J. Exal- to 2, 13: F. Vos 3, 12: L. E. A. Sloot 4, 9. 10; A. Jongbloed 5: J. v. d. Linde 6; J. Asjes 8. 16; J. Roos 11; A. de Bot 14, 18; P. v. d. Wiele 15; M. van 't Hof 17; A. van Leeu wen 19. „Oranje Nassau" Met zeer slecht weer hebben de duiven van de IJmuklense vereniging „Oranje Nassau" weer een wedvlucht achter de rug van Pt. St. Maxence af. waren zeer veei verliezen en laatkomers. De eerste vogel was van de heer J. Wijker om 3.57.40 en de laatste prijswinnaar was van Zwanen burg om 4.48.21. De verdere uitslag luidt als volgt: J. Wijker 1, 2; Jac. Kist de Ruyter 3. 4, 9: P. van Dongen 5; K. Klepper 6. 13; Ham 7. 26: Bnnnink 8, 20, 22, 24; A. de Waard 10; Joh. Broek 11, 14, 18, 25; B. Visser 12, 17, Ouderavond Jirederodeschool In hotel Velserend luisterden vele ouders van leerlingen van de openbare school te Santpoort-Station, dc Brederodeschool, naar een voordracht van drs Van Alkema de van het bureau school- en beroepskeu ze te Haarlem, welke handelde over de problemen van de beroepskeuze voor de 14 a 15 jarigen. Spreker deelde mede, dat van de jongens en meisjes, welke de lagere school verlieten. 23 naar het U.L.O. gaan en 8 middelbaar onderwijs krijgen. Van de U.L.O.-leerlingen bereikt één-vijfde zon der doubleren de eindstreep; bij het mid delbaar onderwijs slechts-tien procent. Hij wees erop, dat vele leerlingen deze scholen bezoeken, onafhankelijk van hun intelli gentie en ambitie. Vaak speelt eerzucht, maar ook gemakzucht, van de ouders een grote rol. Door onderzoek van de extreme gevallen door een psycholoog kunnen ve'e moeilijkheden worden voorkomen. Van de uitgebrachte adviezen van het bureau bleek 85 achteraf juist te zijn geweest, zodat een advies met een grote kans op gunstig resultaat opgevolgd kan worden. Voor het normale kind met normale ont wikkelingsgang is het psychologisch onder zoek niet nodig. De weg wijst hier vanzelf. Dat er behoefte gevoeld wordt aan een schoolpsycholoog in de gemeente Velsen bleek tijdens de rondvraag, waarin vele in teressante onderwerpen werden aangesne den. De gemeente Velsen parasiteert in deze voor een groot deel op Haarlem, werd er naar voren gebracht. Wel vérleent zij een matige subsidie op dit terrein, doch niet in overeenstemming met de mate van belang rijkheid van het psychologisch werk. Ook aan de technische scholen schonk de heer Van Alkemade aandacht in ver band met de industrialisatie van ons land. De oudercommissie gaf een eerste de monstratie met het nieuwe projectie-appa raat en vertoonde enige filmstroken. Opna men van de watersnood gaven een terug blik op de verschrikkingen en naweeën van de Februaristorm; in verband met Vlagge tjesdag waren beelden van de visserij aan het programma toegevoegd. Hoezeer ook de ouders van de leerlingen van de Brederodeschool zich aangetrokken voelen tot de aparte sfeer, welke de heer Mulder en zijn helpers hier hebben weten te scheppen, bleek wel uit het spontane aanbod van verschillende aanwezigen om het vermenigvuldigen van de schoolkrant, een tijdrovend werkje, waaraan het onder wijzend personeel moeilijk toekomt, te ver zorgen. Op dertien Juli wordt in de school een avond door en voor de leerlingen van de hoogste klasse gegeven, welke gevuld zal worden met zang, declamatie en muziek door de jongens en meisjes, waarbij hun ouders zullen worden uitgenodigd. De leerlingen krijgen bij het afscheid van de school een geglazuurde tegel aan geboden, waarop hun naam en die der school gebrandschilderd worden, welke te gels in de handel gebracht worden ten be hoeve van de Metyl-Stichting te Amster dam voor het gebrekkige kind. Maandag 24 Mei kwamen de haven van IJmuiden binnen: Wurzburg van Norr- köping, Pravda van Moermansk, Hoop op Zegen van Saba, Frieda van Karlsham, Bomma van Oslo, Anta van Ihusmuth, Reliable van Tygnemouth. Onnorato van Vesteras, Hazewind van Strahlsund. Mezo van Helsinki, Paul van Rnumi, Phidias van Gothenburg. Herriot van Leith, Ransel van Marieborg, Trito van Dublin, Dotterel van Liverpool, Wiros van Stockholm, Rijnhaven van Limmerick, Surte van Siloth. Vertrokken z-U": Schotland naar Helsing- bprg, Blankenburgh met Kaly naar Hendrik Ido Ambacht, Frieda naar Southampton, Limousin naar Duopriz, Denl naar Rotter dam, Rheinborg naar Skarö, Missouri naar Zwijndrecht, Hazewind naar Jersey, Lave rock naai Antwerpen, Bolbeck naar Bre men. Albert Friesekee naar Hernösand. Aen- kers naar Kopenhagen. Jutland naar Rotter dam. Pieter S naar Barry. Iris naar Goole, Netherlands Coast naar Rotterdam, Schar- horn naar Hamburg. 19; S. van Leeuwen 15, 27; E. Broek 16, 23; C. Zwanenburg 21, 28. Beverwijbse reizigers De duiven van de Beverwijkse vereni ging „De Reisduif' namen Zondag deel aan de vlucht van Pont St. Maxence (382 km). Na de lossing om kwart voor elf was de eerste duif tegen 4 uur terug; de laatste was om 16.38 uur binnen. P. Luyt 1, 39; P. Dekker 2, 46; T. Grave- maker 3. 29, 37; D. Stiemer 4, 6, 8, 20. 21, 31, 48. 49; S. v. d. Kolk 4; S. Teeling 7; W. Boerenbach 9, 25; L. Traa 10, 24, 31; A. Six 11, 40; C. G. J. Dekker 12, 16. 17 en 34; C. Westrate 13, 14; J. Luntz 15, 38; W. Tuyn 18; R. Westrate 19: T. Looyen 22; D. Joosten 23: C. Castricum 26, 50; Th. Kuyer 27; P. v. d. Outenaar 28; W. van Wijk 32; P. Bruins 33: G. Grapendaal 35; F. Blom- maert 36: C. Hoeks 42: J. Kramers 43; R. du Crocq 44; W. Pieters 45; D. v. d. Bend 47. „Assumburg" Zevenenveertig duiven van de Heems- kerkse vereniging „Assumburg" namen aan deze vlucht deel. De eerste duif kwam om 16.17 uur terug, de laatste deed er een half uur langer over. De uitslagen waren: J. Numan 1; G. Schelvis 2, 8; Veweha 3; J. Knap 4. 10; H. Gooyer 5, 11; J. Koper 6; H. van Tunen 7; J. van Tunen 9; Ch. Bey 12. „Bevrijde Vleugels" Van de vereniging „Bevrijde Vleugels" te Heemskerk was uitslag als volgt: G. Lotterman 1, 4; Th. de Nijs 2; J. Pekel 3, 10; N. van Duivenvoorde 5, 7, 8, 12; J. Winter 6; G. Lotterman 9; J. van Stralen 11; J. Pirovano 12. Castricumse duiven In d* wedvlucht Met 115 dieren hebben 18 leden van de Castricumse postduivenvereniging „De Luchtpost" Zondag deelgenomen aan de wedvlucht voor oude duiven van Pont St. Maxence (389 km) en de duiven werden om 10.45 uur geklokt. Voor wat betreft de eerste vijf binnengekomen duiven zijn de uitslagen als volgt: 1. J. Zentveld 16.08.03; 2. J. A. Steenman 16.09.55; 3. A. J. Buter 16.14.59; 4. J. M. Bruno 16.16.16; 5. N. Bakker 16.19.00. Zondag 30 Mei wordt gevlogen van Quié- vrain (247 km). De athletiekvereniging van de R.K. Sportvereniging „D.E.M." zal eind Juni voor de eerste maal in haar geschiedenis internationale athletiekwedstrijden houden op de „Adrichem"-sintelbaan. Op 26 en 27 Juni zal namelijk een aantal Zweedse athleten uit Kvarnsvaden een be zoek aan Beverwijk brengen, waajbij zij gedurende één nacht de gasten zullen zijn op hun rondreis door Duitsland, Nederland en België. Deze athleten zullen gevreesde tegen standers blijken te zijn aangezien zij in hun land uitkomen in de eerste divisie van de Zweedse athletiekbond. Volleybal Op Hemelvaartsdag wordt op de terrei nen van het CIOS te Overveen een volley- baltournooi georganiseerd door de CIOS- club. waaraan 35 dames- en herenploegen uit Noord- en Zuidholland zullen deelne men. Het eerste herenteam van de Velser Gymnastiek Vereniging, dat tot het tour- nooi is uitgenodigd, zal in de vierde poule uitkomen tegen De Blinkert (Bloemen- daal), HBC (Heemstede). CIOS 3 en „Sant poort". De winnaars van elke twee poules spelen om de eerste en tweede plaats. Voor de nummers één zijn wisselprijzen en voor de nummers twee definitieve prijzen be schikbaar. De wedstrijden vangen 's morgens om half elf aan en zullen tot ongeveer half zes duren. Des avonds kunnen alle deelnemers en -sters aan een groot openluchtsportbal hun hart ophalen. VGV komt uit met de heren: J. C. Bos, C. C. Haak. J. v. Kroonenburg. A. J. Krijgsman. J. de Ruiter en R. Wareman. Reserves: J. Baars en G. S. Rienstra. Tijdens een Woensdagavond 26 Mei in zaal Dam te houden bijeenkomst van de K.A.B. te Heemskerk zal de heer W. Ves- sies uit Beverwijk spreken over het onder werp: „De plaats van de arbeidende stand in IJmond-Noord." ADO speelt een drietal wedstrijden on der meer voor de missie van pater Maal- man. Er wordt gespeeld op 29 Mei ADO Wijk aan Zee, 5 Juni ontmoeten ADO en GVO elkaar voor de Afrikaanse missie van pater van Baar, 13 Juni is de wedstrijd ADOUSVU voor de zieken uit Uitgeest die een bedevaart naar Lourdes maken. De afdeling Heemskerk van de R.K. Me- taalbewerkersbond heeft Maandagavond in zaal Nijman een ledenvergadering gehou den, welke was belegd om klachten en grieven te bespreken, die zouden bestaan over arbeidsvoorwaarden op de Hoogoven- bedrijven. Onder voorzitterschap van de heer J. A. Peekei werden vele kwesties over tarief- lonen, werkclassificatie en het niet op kun nen nemen van snipperdagen ter tafel ge bracht. De districtsbestuurder, de heer P. Zijm zette verschillende dingen recht en drong erop aan ook de bedrijfs-economische kant niet uit het oog t£ verliezen en niet alleen op de belangen van een kleine groep te let ten maar alles in het grote geheel te bezien. Over sommige onderwerpen ontstonden lange discussies, die dikwijls verhelderend werkten. De IJmuidense bridgeclub UTD speelde voor de competitie met de navolgende uit slag: Groep A: 1. Schoen—Koelemey 40 pnt., 2. Mevr. RobMeyer 35 pnt., 3. Kuipers Nijssen 33V2 pnt., 4. WesteropBerkhout 30 '/j pnt, 5. Prins en echtg. 29 pnt., 6. Pie- terseBöhm 28'/2 pnt., 7. Klinkenberg- Ooms 28 pnt., 8. Mevr. SlaatsTen Broeke 27 V2 pnt. Groep B: Dames KorverKlinkenberg 37V2 pnt., 2. JansenKorver 36Vfe pnt., 3. Mevr. v. d. Lemv. Gameren 34'2 pnt., 4. MullerVan Olst 33 V2 pnt., 5. Snel en echtg. 31 Vi pnt., 6. en 7. Muis en echtg. 27' 2 pnt.. Van BosBurk 27V2 Pnt-> 8. Schellings en echtg. 23pt. Tafeltennisvereniging opgericht De nieuwe R.K. tafeltennisvereniging van Heemskerk is dan eindelijk een feit geworden. Na lange voorbereidende werk zaamheden is men thans tot oprichting overgegaan. Het komende najaar zal meegespeeld worden in de competitie van de K.N.T.B. en tot die tijd worden ter opvoering van het spelpeil onderlinge wedstrijden en vriendschappelijke ontmoetingen met an dere verenigingen gespeeld. Tijdens een in het K.S.A.-gebouw ge houden vergadering werd het bestuur als volgt samengesteld: voorzitter A. Minne- bo; secretaris H. Nijman; penningmeester C. Duineveld. De jeugdcommissie bestaat uit: J. Sap en J. v. d. Kolk. Van Castricums P.v.d.A. Tijdens de Maandag in hötel Komman gehouden ledenvergadering van de Partij van dg Arbeid afdeling Castricum, heeft men afscheid genomen van de heer A. Jonker, die wegens zijn vertrek naar Santpoort, genoodzaakt was als voorzitter af te treden. De heer Jonker, die slechts enkele jaren deze functie waarnam en ook geruime tijd voor de P.v.d.A. in de ge meenteraad zitting had, maakte zich tij dens zijn verblijf in Castricum vele vrien den en het is op de vergadering wel ge bleken dat men hem slechts node zag vertrekken. Verschillende leden hebben de scheidende voorzitter toegesproken en hem dank gebracht voor zijn werkzaam heden in het belang van de partij en van de gemeente door hem verricht. Ais zijn opvolger werd met meerderheid van stemmen de heer F. A. Hoogsteder benoemd. De Amstelveense damesgymnastiekver eniging FIT zal op 11 of 18 Juli ue juiste c^atum is nog niet bekend naar Castricum komen, waarbij de Castricumse gymnastiekvereniging Vitesse als gast- vrouwe zal optreden. In de morgenuren wordt een duinwan deling gemaakt, 's middags worden de monstraties gegeven. Het ligt in de be doeling dat Vitesse in September een tegenbezoek aan FIT gaat urengen. De dienst Bescherming Bevolking nceft Maandag te Castricum in hötel De Rus tende Jager zijn laatste propaganda- avond van dit seizoen gehouden. Evena's de vorige keren v.-as de belangste'ling voor deze avond matig, wat echter niet weg neemt, dat men in deze plaats met een vaste kern van 90 vrijwil ligers kan beginnen. Dit deelde het hoofd Zelf bescherming, de heer J. A. Middelhoff, ons mede, die een propagandistische speech hield. Daarna vond de vertoning plaats van een serie films, waaronder die over de Februari-ramp, een motorrace op het eiland Man en een waarin men het Ame rikaanse koor The Leslie Bell Singers kon aanschouwen en beluisteren. De Castricumse katholieke zangvereni ging St. Caecilia heeft Zondag deelgeno men aan het concours te Wognum, dat was uitgeschreven door de R.K. Bond van Zangverenigingen in Noord- en Zuid-Hol land. St. Caecilia kwam onder leiding van de heer St. Jansen uit in de eerste afdeling en behaalde met 349 punten de eerste prijs. Als verplicht nummer zong het koor ,.De kikker" van Leo Smeets. Het vrije werk was „Hodie Christus Natus Est" van Ma- renzia. Het koor behaalde het hoogst aantal punten van de dag. Ten gemeentehuize van Heemskerk heeft de aanbesteding plaats gevonden van de bouw van een brandweergarage. Er werden tien biljetten ingeleverd. Laag ste inschrijver was: Gebr. Tromp te Castri cum f27.815; hoogste: Ph. Schram f32.200. De begroting was f 26.250. Dc gunning is aangehouden. Aagtedijk. 23 te Rio de Janeiro. Akkrumdijk, 23 v. New York te Rotterdam. Aiamak, pass. 23 Beaehyhead n. Marseille. Alchiba, pass. 23 Finitterre n. St. Vincent. Alpherat, 23 te Recife Altair, 23 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Amerskerk. 23 v. Cochin, n Colombo. Amor, 24 te Alexandrië. Annenkerk, 24 te Brisbane. Antonia, 23 te Pladju. Averdijk. 23 te Norfolk. Axeldijk. 22 v. Santos n. Montevideo. Agamemnon. 24 v. Maracaigo te Houston. Alioth, 24 te Bremen. Alphard, 23 v. Rio de Janeiro te Santos. Amsteldiep 24 v. Narvik te Baltimore. Artemis, 22 v. Amsterdam n. La Gualra. Aardijk. 23 v. Rotterdam te Hamburg. Abbekerk. 24 v. Hamburg te Rotterdam. Algenib, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Alhena. pass. 22 St. Vincent n. Rio de Janeiro. Ariadne. 22 v. Amsterdam n. Hamburg. Alcyone. 23 210 m. N.NO. St. Vincent. Alkaid, 23 110 m. Z.ZW. Rio Grande. Almdijk, 23 470 m. W. ten Z. Fayai. Aludra, pass. 24 Kp. Frio n. St. Vincent. Amstelpark, 24 te TJIlatjap. Arendsdijk, 340 m. Z. ten W. Kp. Race. Banka. 24 te Colombo. Blijdendijk pass 22 Vlissingen n. New York. Bonaire. 23 230 m. W ten Z. Ouessant Billiton, 24 v. New Orleans te Cristobal. Breda 22 te Rotterdam. Bosehfontein. 24 te Dar es Salaam. Blitar. pas. 24 Ouessant n. Las Palmas. Boskoop, 22 v. Antweipen te Amsterdam. Bacchus, 23 70 m. Kp. San Antonio. Boissevain. 23 1 20 m. O. Kp. Padaran. Caltex Delft, pass. 23 Gibraltar n. R'dam. Charis. 23 te Baltimore. Cottica. 22 1310 m. NO. Barbados. Caltex Leiden. 23 v. Rotterdam n. Sidon. Chama. pass. 23 Guadeloupe n, Curasao. Celebes. 21 te Semarang. Ceronia, 23 190 m. O. Trinidad. Clavella, 23 760 m. Z.ZW. Faval. Coryda. 23 990 m. NO. Barbados. Diemerdijk. 22 te Londen. Dalerdijk. 24 te San Francisco. Delfland. 22 v. Bahia n. St. Vincent. Drente, pass. 24 Gibraltar n. Beyrouth. Delft. pass. 23 Kp. San Francisco. Duivendrecht. pass. 23 Takoradi n. Koko. Eemiand. 23 v. Recife n. Las Palmas. Eendracht, pas. 24 Firisterre n. Haifa. Enggano, 25 v. Aden te Bombay. F.sso Den Haag. 23 te Antwerpen. E=so Rotterdam 23 240 m. NO. Sombrero Frieslard (SSM) 22 v. Methil n. Kopenhagen. Friesland KRL)24 v. Antwerpen te Hamburg Groote Beer. 23 210 m. O.ZO Kp. Race. Gooiland. 23 v. Hamburg te Amsterdam. Gordias. pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Hathor. 24 te Alexandrië. Hoogkerk, pass. 22 Guardafui n. Penang. Haarlem. 24 v. Rotterdam te Amsterdam. Heemskerk, 24 te Mombasa. Hector, 22 v. Rotterdam n. Lissabon. Helder. 23 v Rotterdam te Amsterdam. Heelsum. 23 380 m. N. ten O. Bermuda. Helicon. 24 te Maracalbo. Hera. 23 480 m. Z. Kp. Hatteras. Hersilia. 23 990 m. ZW. Fayel. Hos. pass. 24 Gibraltar n. Amsterdam. Tndrapoera. 23 v. Port Said n. Genua. Jaeersfontp'n. 24 te Kaapstad. Joh. v. Oldenbarneveit 23 290 m. W. Padan. Jupiter. 23 v. Le Havre te Amsterdam. lapara l KRL). pass. 23 Algiers n. Port Said. Karimnta. 23 v. Port Soedan n. Suez. Kota Inten. 23 v. Djakarta te Suez. Karsik. 23 330 m. O. Mombasa. Kateivsia. 23 dwars Thames n. Curasao. Larenberg. 23 v. Triest n. Port Said. I.eersum 23 te Amsterdam. Leuvekerk 22 te Rotterdam Limburg. 24 te Djibouti. Lissekerk. pass. 23 Perim n. Suez. Loosdreeht. 23 v. Genua n. Port Said. Lekhaven. 23 250 m. Z.ZW. Rio de Janeiro. Lima. 23 80 m. O. ten N. Algiers. Meliskerk. pass. 23 Algiers n. Antwerpen. Mentor. 23 te Tunis. Murena. 23 te Tarakan Maasdam. 24 te Lissabon. Maashaven. 24 te Pto Aiegre. Marken. 24 v. Rotterdam te Dakar, Mod.iokerto, pass 24 Ouessant n. Indonesië. Meerkerk, 24 v. Le Havre te Antwerpen. Maasland, 23 240 m. Z. ten O. S». Vincent. Markelo, 23 50 m. N. Ameland. Mitra, 24 te Curasao Noor-dam, 22 v. New York n. Rotterdam. Notos. 24 v. Tanger te Barcelona. Nestor. 22 v. Rotterdam te Amsterdam. Noord wijk pass. 23 Kp. Hatteras n. Carteret. Oranje 22 v. Suez n. Colombo. Oranjefontein. 23 340 m. Z. ten W Walvisbaai. Oranjestad. 23 400 m. W.ZW. Fayai. Orestes. 23 v. Curacao n. Santa Cruz del Surcuba Orion, pass. 23 Oran n. Ceuta. Ovula. 23 700 m. NW. Fort Aleza. Peperkust, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Prins Fred. Hendrik. 23 v. Montreal n. Le Havre Prins Willem III 23 v. Montreal te Bremen. Prins Willem V. 22 v. Chicago n. Milwaukee. Prins Willem George Fred., pass. 23 Valentla naar Montreal. Prins Willem v. Oranje. 22 v. Miquelon n. Antw. Poseidon. 23 v. New York n. Curacao. Prins Maurits. 23 v. Toronto n. Montreal. Pieter S. 23 v. Swansea te Amsterdam. Pygmalion. 23 240 m. NW. ten W. Finisterre. Radja. 24 te Port Said. Roebiah, 22 v. Alexandrië n. Halifax. Rijndam, 22 v. Halifax n. New York. Ri.inkerk. 23 te Casablanca. Rotti, pass. 23 Kp. Hatteras n. Santiago. Salawati. 23 v. Hamburg n. Rotterdam. Sibajak. 22 460 m. NW. Fayai. Singkep 23 te Marseille. Straat Banka. 24 v. Hongkong te Singapore. Sliedrecht, 24 ten anker. Stad Alkmaar. 23 v. Glasgow n. Wabana. Stad Amsterdam vertr. 24 v. Narvik n. Glasgow Stad Maassluis. 24 te Emden. Samar nda. 23 320 m. NO. Fort Aleza. Sarpedon. 23 v. Port au Prince n. Cp. Haitlen Schie. 23 1020 m. N.NO. Sombrero. Schiedijk. 23 590 m. NO. Bermuda. Sirrah, 23 150 m. N.NO. Tahiti. Korte tijd geleden werd de 100.000 ste Solex aan zijn trotse eigenaar afgeleverd 'n van der Heem product ADVERTENTIE Dealers voor Velsen - IJmuiden - Santpoort Meervlietstr. 69 - Velsen - Tel. 5701 Sloterdijk, 23 460 m. ZO Kp. Race. Stad Leiden, 22 40 m. W. ten N. Bergén. Straat Makassar,.23. v..Penang n. Port Swetten- hanu Taiïsse, pass. 23 Perim tl. Beïawan. Tamo, pass. 23 Ouessant n. Rotterdam. Taria, pass. 22 Gibraltar n. Rotterdam. Teiresias, 23 y. Djibouti n. Port Said. Ternate, pass! 23 Lissabon n. Rotterdam. Trompenberg, 24 v. Le Havre te Antwerpen. Tarakan, pass. 23 Kp. Bon n. Le Havre. Tiberius, 23 300 m. ZO. Jamaica. Utrecht, 23 te Galveston. Waterman 23 430 m. Z. Kp Palmas. Westerdam, pass. 23 Portland Bill n. New York Willemstad, 22 1280 m NO. Barbados. Wonosan, 23 v. Singapore n. Manilla. Waal, 23 v. Cp. Haittlen n. Antwerpen. Willem Ruys, 24 v. Colombo te Suez. Waterland. 23 210 m. Z ten W. Rio de Janeiro Woensdrecht. 23 100 m. NO. Maracaibo. IJsel. pass. 23 Finisterre n. Amsterdam. Zaan, 19 te Mantyluoto. Zeeland (KRL), 23 v. Suez n. Djeddab. KLEINE VAART Arnoudspolder, 23 v. Antwerpen te Rotterdam. Algarve. 24 te Terneu/en. Annie. 23 v. Cardif te Rouen. Ardeas, 23 v. Kopenhagen te Amsterdam. Batavier I. 23 v. Casablanca n. Agadir. Batavier III. 23 v. Bordeaux n. Port Lyautey. Birmingham. 24 v. Delfzijl op de Tyne. Betty Anne S. 24 v Bilbao te Leixoes. Bill S. vertr. 24 v. Londen n. Korsor. Bergsingel 23 v. Rotterdam n. Middlesbro. Bree Helle, 23 v. Londen te Rotterdam. Caribia. 23 v. Par te Amsterdam. Cateli, 24 v. Londen te Oslo. Crescendo, 24 v. Hamburg te Rotterdam. Deo Favente, 24 v. Amsterdam te Kopenhagen. Daje Bohmer. 23 v. Dakar te Llbourne. Duiveland, 23 op de Tyne. Eibergen, 23 v. Rotterdam n. Rouaan. Falco. 23 150 m. Z. Kp. Race. Friblo, 23 v. Antwerpen te R dam. Glory, pass. 23 Vlissingen n. Hamburg. Gaasterland. 23 te Goole. Gre-bbestroom 23 te Amsterdam. Gerrie S, verm. 26 v Guernsey n. Nantes. Hoogezand, 23 v. Rotterdam n. Calais. Henrica b. 23 te Gothenburg Helvetia. 23 v. Great Yarmouth n. Newcastle. Ingeborg, pass. 23 Texel n. Gdynia. Jutland, 23 te Amsteidam. Jonex I. pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Joost, pass 23 Vlissingen n. Gent. Lukas M, 23 v. Skagen te Rotterdam. Marwit. 23 v. Glasgow te Rotterdam. Margriet. 23 v. Londen te Amsterdam. Mariette Bohmer. 23 v. Dakar n. Fecamp. Marjan, 24 v. Garson n. Ellesmereport. Meuse, pass. 23 Hoitenau n. Stockholm. Midslanri, 24 v. Rotterdam te Grangemouth. Missouri. 23 v. Par te Amsterdam. Mulan. pass. 23 Brunsbilttel n. Rotterdam. May Mere, 24 te Invergorden verw. May Star, vertr. 24 v. Barry n. Swansea. Mogrez N. 23 v Bremen te Hamburg. Michigan. 23 v. Rotterdam n Antw. Noordzee. 23 v. Ix>nden te Rotterdam. Nettie. 23 v. Roiterdam te Rostock. Nyenburgh. pass. 23 Hoitenau n. Stockholm. Oosterburgtr, pass. 24 Brun<b(ittel n. R'dam. Oranie. 24 v. Dundee te Rotterdam. Rio. 23 v. Londen te Rotterdam. Rijnstroom. 23 v. Amsterdam n. Londen. Rapid. 23 v. Rouen te Le Havre. Senior. 23 v. Gefle te Rotterdam. Servus. pass. 23 Vlissineen n. Gent. Stella Marls. 23 v. DelfziM te Rotterdam. Swift. 23 v. Parijs te Rotterdam. Theodora. 23 v. Londen t^ Rotterdam. Theano, 24 v. Rotterdam te Dublin. Triton 24 te IJmuiden verwacht. Tyro. 23 v. Malmö te Trondheim. Venenbureh. 24 v. Rotterdam te Middlesbro. Veritas, pass. 23 Vllsslreen n. Antwerpen. Vrouwepoider. 23 v. Antw. te Maassluis. Westkust, 23 v- Las Palmas te Cardiff. Wiekenhurgh, 24 v. Casablanca te Duinkerken verwacht. IJstroom. 23 v. Fowev te Amsterdam. Zaanstroom, 23 v. Hull te Amsterdam. SLEEPVAART Blankenburgh, 23 v. Maassluis te IJmuiden. Ebro. pass. 22 Lissabon n. Amsterdam. Hudson, 23 v. Montreal te Hamburg met ss. Wallschlff. Humber. 22 pass Kp. Bon n. Rotterdam. Loire. 23 50 m. o. Partellarla. Noordzee. 23 te Suez. Oostzee. Thames en Zwarte. gezamenlijk pass. 23 Pantellaris n. F.neeland met dok. Poolzee. 21 320 m. N. ten O. Belem met zuiger. Rode Zee. 21 300 m. N.NO. Finisterre met olie- boorinstallatie. Witte Zee, 23 te Bordeaux.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 9