GLQS voor BAD en STRAND „Tavido" haalde 4 eerste prijzen uit Uitgeest Tot KAB-leden: „Kom vooral niet in neutraliteits-sfeer" ZONGORDIJNEN WINTERS Rubber tuinslang f 0 55 per meter WINTERS Vanmorgen in de Vishal vanaf 2.80 Speciale Pinksteraanbiedingen ii R. Haan Trouwfoto's Nu wordt het tijd 15 „Kennemerland" vierde in het concours Regieprijs voor Holtslag PALVU nam deel aan NATU-concours Suomi-athleten op Zaanse sportdag Hoofdprijzen Staatsloterij VSVde Kennemers Sprintwedstrijden van rennersclub Eerste kampioen bij schaakclub „Weenink" bekend Renners van „Kennemer land" in Alkmaar Scheepvaart Sport in 't kort Beverwijks wethouder waarschuwt Wembley FC De Kennemers 1-1 Amerikaanse grieven tegen communistisch China doorzichtige harmonica Kampeerbestek ƒ0.75 Primussen ƒ17.50 en ƒ20.— Nest kampeer- pannen ƒ8.75 Boterdozen ƒ1.10 NU PLANTEN Fotobureau CHR. PIETERSE VRIJDAG 28 MEI 1954 Het toneelconcours dat tijdens het afge lopen winterseizoen in zaal Baltus te Uit geest heeft plaats gevonden, is Woensdag avond met een gezellige avond besloten. De eerste prijs is toegekend aan Tavido uit Beverwijk, de tweede viel ten deel aan Genesius uit Uitgeest en Kennemerland, eveneens uit Beverwijk, had de vierde prijs weten te halen. De eerste regie-prijs was voor regisseur Holtslag en de eerste prijzen hoofdrol heren en dames voor de heer en mevrouw Velthuys, allen leden van Tavido. Mejuffrouw Gré Vellekoop van Kenne merland ontving de eerste prijs dames, bij rol. Het hoogste punten-aantal in die con cours was 369.43; het laagste 316.57. In totaal acht verenigingen namen deel aan deze wedstrijd. Van vier van deze ver enigingen in deze omgeving bekend volgt hier in het kort het oordeel der jury, bestaande uit de heren M. D. A. Arends, W. v. d. Berg en J. A. Brinks. „Tavido" bracht „Korporaal Elisabeth" in een verbluffend samenspel, waarbij de komische situaties werden uitgebuit zonder over de rode streep te komen. Décor en be lichting lieten te wensen over. De regie was knap te noemen en enkele uitstekende eigen vondsten werden zeer gewaardeerd. „Genesius" uit Uitgeest kwam met „Meisjes-lyceum" op de planken. De alge mene indruk hiervan was goed, mede dank zij een aardig décor. Een goed geregiseerde voorstelling. „Kennemerland" had de thriller „Flat te huur" op het programma en dit stuk werd in hoofdzaak gedragen door twee sterke hoofdfiguren. De algemene indruk schom melde tussen goed en middelmatig, het tempo daarentegen was heel goed, evenals het samenspel en de aankleding der spelers. Mise-en-scène was goed. „O.B.K.", eveneens uit Beverwijk bracht „Spel met een droom". De regie was hier prima en aan deze voorstelling was veel In de hal van het Rex Theater te IJmui- den prijkt sinds het vorig seizoen de fraaie Vrije Volkbokaal, welke kristallen trophee verleden jaar als wisselprijs voor de eerste keer door de arbeiderstoneelvereniging „Palvu" op het door de NATU georgani seerde toneelconcours gewonnen werd. Deze wedstrijd wordt dit jaar door een zevental verenigingen uit Haarlem en om geving voortgezet, waarbij „Palvu" Dinsdag en Woensdag haar bezit verdedigde met de opvoeringen van „Het onbewoonde eiland". Het pleit voor „Palvu" en haar bekwame regisseur Jan Velzeboer, dat zij zich met een dergelijk zware taak onder de deel nemers hebben geschaard: ongetwijfeld is daardoor haar kans verkleind om het succes van verleden jaar op een gemakke lijke wijze te prolongeren. Daar staat tegenover dat, wanneer „Palvu" opnieuw als eerste ip dit concours zoq eindigen, welke mogefijKheid na deze voorstelling zeker niet mag worden uitgesloten, de vol doening des te groter zal zijn. Want een op voering van „Het onbewoonde eiland" door dilettanten behoort tot de hoge uitzonde ringen; niet alleen doordat het stuk van de spelers een meer dan normale inspanning vergt, maar ook omdat het publiek zich eerst even op dit spel van illusie moet in stellen, alvorens het de schrijver in de vlucht van zijn verbeelding volgen kan. Op een avond van Hartjesdag bezoekt een verdwaalde oude heer een logement in een volksbuurt, waar de waard, zijn vrouw, hun dochtertje en enige ontredderde gasten elkaar door haat, jalouzie en wantrouwen het leven hoogst onaangenaam maken. Hij doet daarom een beroep op hun fantasie en voert hen op een omgekeerde tafel, welke als droomschip moet fungeren, naar een onbewoond eiland waar het zand goud en de waarheid het geluk is. Onwillekeurig laten zij zich in deze onwerkelijke sfeer betrekken, want ofschoon zij eerst aan de geestvermogens van het oude heertje twij felen en schijnbaar meespelen, om hem dan later met meer succes te kunnen bespotten, wordt hun hart tenslotte toch door dit spel der fantasie ontsloten. Zij komen geheel in de ban van eigen verbeelding en worden daardoor onontkoombaar tot wederzijdse bekentenissen gedwongen. Een biecht, die zowel hun verleden als het heden mee dogenloos onthult. Maar deze belijdenissen zuiveren tevens de atmosfeer. En als de mysterieuze bezoeker aan het slot vertrekt, schepen zij zich nogmaals, maar nu geheel uit eigen beweging op het droomschip in. Met nieuwe moed en een herwonnen geloof in het leven kan nu door allen de toekomst tegemoet worden gezien. Zoals bekend gold deze voorstelling een toneelwedstrijd waarbij het geen gewoonte is in een recensie nader op de verrichtingen der spelers in te gaan. Een taak, die dit- keer dus aan de jury moet worden over gelaten. Maar het wil ons voorkomen, dat „Palvu" de uitslag weer met vertrouwen kan afwachten. JAN VAN DAM Ter gelegenheid van de jaarlijkse sport dag in Wormerveer hebben enige leden van de K.A.V. „Suomi" Donderdag deelgeno men aan athletiekwedstryden, die werden gehouden door de A.V. „Lycurgus" uit Krommenie. De Velsense athleten hebben In deze wedstryden mooie resultaten weten te behalen. Op de 300 m A heren zorgde A. Spek voor een fraaie overwinning na spannen de strijd met B. Altink. Bij de meisjes B was de eerste plaats op de 80 meter een aardige verrassing van E. v. d. Ploeg. U. v. Wijngaarden, die thans weer ac tief Suomi-athleet is, vierde zijn come back op de 800 meter met een vierde plaats. De uitslagen waren: Dames 100 m: Serie D. Davidson no. 2 in 14.1 sec.; finale no. 4 in 14.1 sec. Serie: T. Blötevogel no. 3 in 14.1 sec.; finale no. 4 in 14.3 sec. Meisjes 8 80 m: 1. E. v. d. Ploeg, 11.- sec. Heren 800 m: 1. J. Rens (Lyc.), 2.05,6; 2. C. de Boer (Lyc.), 2.05,8; 3. U. van Wijngaarden (Suomi), 2.06,6; 4. G. Ouden dijk (Suomi), 2.06,9; 5. A. Koet; 6. J. Bronsveld en 7. W. Kok, allen Suomi. 300 m heren A: 1. A. Spek (Suomi), 921,3; 2. B. Altink (Lyc.), 9.23,-; 3. S. v. d. Kley (Lyc.); 4. J. Roemer (Suomi). Olympische estafette: 1. Lycurgus 3.45,6; 2. Suomi 3 min. 50,2 sec. 4e klasse - 12de ïyst zorg besteed. Ook de kleding en requisieten waren goed. Spelers en speelsters deden hun uiterste best om het stuk tot leven te wekken, maar zijn hierin niet volledig ge slaagd. Van al deze uitvoeringen is van onze toneelmedewerker indertijd een verslag verschenen. Aangezien de toneelrecensent niet op het oordeel van de jury vooruit wil de lopen, kon hij zich slechts hierbij tot algemeenheden bepalen. Dat dit jaarlijkse concours een zekere bekendheid gaat ge nieten, mag blijken uit het feit, dat nu reeds aanvragen binnen zijn van toneel verenigingen uit Den Haag en Amsterdam. Zondagavond om 7 uur spelen V.S.V. en de Kennemers een oefenwedstrijd in het Sportpark Schoonenberg, bedoeld als se lectie-wedstrijd voor de samenstelling van de voetbalploeg voor Edmonton. De Beverwijkse rennersclub „Kenne merland" heeft Woensdagavond een sprintwedstrijd voor alle klassen gehou den. De uitslag was: B-klasse: 1. Ch. Jong; 2. M. Stuyt; 3. C. Niesten; 4. A. Volkerts; 5. G. Duinmeyer. C- klasse: 1. J. Beentjes; 2. A. Dekker; 3. Th. Bot; 4. J. Stet. Junioren: 1. A. Lutte; 2. H. Komen; 3. F. Klardie; 4. M. Put. De eerste kampioen in de onderlinge competitie van de Beverwijkse schaak club „Weenink" heeft zich aangemeld: D. van Vuuren werd door overwinningen op Duisenberg Sr. en Bekker kampioen van afdeling vier. In afdeling één verloor Koomen van Meyer, terwijl Piët van Nijman verloor en hierdoor iets op de koplopers achter raakte. De uitslagen zijn: Afdeling 1: Ph. BakkerA. Tervoort af- gebr.; J. MeyerC. Koomen 10. Afdeling 2: J. OtterlooA. Alders 01; F. PiëtH. Nijman 01. Afdeling 4: C. VerduitG. Duisenberg 01; G. DuisenbergD. van Vuuren 01; D. van VuurenJ Bekker 10. In de op Hemelvaartsdag gehouden ron de van Alkmaar hebben T. Beentjes, J. Groot en L. Spruit, leden van de Bever wijkse rennersclub „Kennemerland", resp. de 5e, 6e en 11e plaats behaald. Schakers op voetbalschoenen Van avond vindt op het terrein van de Christelijke sportvereniging „Jong Hercu les" een voetbalwedstrijd plaats tussen de leden van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" en „Pat Mat". De ontmoeting begint om zeven uur. Jeugdkampioenschap schaken In de deze week gespeelde ronde voor het jeugdkampioenschap schaken Mid- Kennemerland waren de uitslagen als volgt: Afdeling A: L. BoonstraD. van Vuu ren afgebr.; C. MostertmanA. Speelman 1—0. Afdeling B: N. HeereJ. Sixma 01; S. HoogvorstG. Schouten 01. Afdeling C: L. MostertmanH. Duisen berg afgebr. 2000 7099 1500 5040 7971 16422 1000 8920 13474 17564 20746 21075 400 1307 3891 4685 8037 8886 13057 21119 200 1018 1258 2168 2254 3112 4224 4957 5087 5451 5528 5783 8259 8366 8507 8805 9263 11114 12451 14341 14659 15412 16014 16127 16818 17013 17027 17836 18188 18238 18575 18632 18980 19486 19763 19886 20919 21463 21846 21940 Eén trawler Vanmorgen was als enige trawler de „Vikingbank" aan de afslag met 15 kisten makreel, 15 wijting, 220 schelvis en piepers, 140 gul en koolvis, 20 stokketoit en 140 radio. Voorts was er een Noordlogger. Vele botters uit de Sylt voerden 30.000 kg. tong aan. Prijzen slecht Alle prijzen lagen vanmorgen laag. Alleen de makreel werd met 36 tot 40 goed betaald. Kisten kabeljauw gingen van de hand voor 80 tot 75, grote gul voor f 2820, middel voor 1815 en torren voor 11. De zwarte koolvis haalde 50 en wijting van ƒ11 tot 12. De braad ging van de hand voor 14 tot 15, de pennen voor 23 en grote schilvis voor 23. Schol 3 deed 10 en de tweetjes 14 tot 18. Schol II haalde 25. Tong goedkoop Ook tong was laag in prijs. Lappen deden 1.45. grootmiddel tong 1.10, klein- middel 1.10, tong 1/1.05 en slips 0.65 0.70. Iets van Woensdag Woensdag maakte de „Norma Maria" voor 13 dagen f 14.000 en de „Mary" voor 13 dagen 17.800. De Annie haalde 7350, de UM 209 6390 en de KW 7 6120. Rondom het weekeinde Voor de Zaterdagmarkt is nog geen boot bekend. Voor Maandag kunnen verwacht worden de Van Hattum (450 kisten), de Haarlem en de Bloemendaal. Onderscheidingen voor Nederlandse tulpenkwekers Koningin-moeder Elizabeth heeft op een tentoonstelling van de „Royal Horticultural Society" uitdrukking gegeven aan haar be wondering voor een Nederlandse tulpen soort die gekweekt was door P. de Jager te Heiloo. De variëteit „Sweet harmony", is een citroengele darwintulp met witgerande bloembladeren. Zij verzocht de hofdame, die haar ver gezelde, de naam van de tulp en de naam van de kweker te noteren. P. de Jager ontving een eervolle vermel ding van de „Royal Horticulture Society" voor zijn tulp „Ivory gold" en de firma Walter Blom en Zn. te Hillegom een gou den medaille voor een collectie in Mei bloeiende tulpen. DE RONDE VAN ILE DE FRANCE. De eerste étappe van de Ronde van lie de France, een wegwedstrijd voor amateurs van Malmaison naar Soissons (205 km) is ge wonnen door de Fransman Simon in 5 uur 24 min. 50 sec. Derde werd Sonneman? (Ned.) met 5 uur 27 min. 32 sec. Van Steen- selen en Keepers namen resp. de 13e en 14e plaats in met 5.28.18 en 5.28.24. LIMBURGS ELFTAL VERLOOR. In Ubach-Palenberg is een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de amateursploeg van Mit- telrhein en met Limburgs elftal. De Duitse club won met drie-nul. LUSTRUMWEDSTRIJDEN VAN NJORD. Ter gelegenheid van het 16e lustrum van de Leidse studenten roeivereniging „Njord" zullen op 5 Juni op het Galgewater invita- tiewed strijden voor studentenroeivereni gingen worden gehouden. Het hoofdnummer zal zijn een race voor gladde vieren. Het lustrumprogramma bestaat verder uit een wherrystertocht en vele feestelijkheden. I.C. NEDERLAND—I.C. AMERIKA IN NOORD WIJK. Op Zaterdag 5 en Maandag 7 Juni (Tweede Pinksterdag) wordt op de banen van de Noordwijkse Sportvereniging een tenniswedstrijd gespeeld tussen de in ternationale clubs van Nederland en Ameri ka. Voor de I.C. van Nederland spelen: Dehnert, Krijt en Van Meegeren. Voor de I.C. van Amerika komen Larsen en Burrows op de baan. Zondag 6 Juni zal nog een ex hibitie worden gespeeld tussen nader aan tn wijzen tegenstanders. NEDERLAND-BELGIë IN VELP. De landenontmoeting tussen de tennisploegen van Nederland en België, die reeds op 31 Juli en 1 Augustus was vastgesteld, zal plaats vinden op de banen van het tennis park „Beekhuizen" te Velp. NEDERLANDSE ZEILERS NAAR RIMI NI. Aan het Europees kampioenschap voor tweemansboten, dat op 20 Juni in Ri mini in Italië wordt gehouden, zal voor Ne derland worden deelgenomen door Jaap Helder (Paterswolde), stuurman en C. Th. Gülcher (Naarden) bemanning. „De verwezenlijking van het plan IJmond- Noord bergt voor de Katholieken een enorm gevaar in zich: door de grote uit breiding van de industrie en de hiermee gepaard gaande bevolkings-opeenhoping zal het voor de Katholieken moeilijker worden liet geloof te bewaren." Aldus de heer W. Vessies, een van Beverwijks wethouders, tijdens de Woensdagavond gehouden bij eenkomst van de K.A.B. te Heemskerk. Spreker waarschuwde voor wat in Rot terdam en in andere plaatsen is gebeurd, waar hele parochies werden ontvolkt, toen daar de grote industrieën werden gevestigd. „Geen personeelsverenigingen" De heer Vessies raadde de leden aan zich vooral te onthouden van het lidmaatschap van personeelsverenigingen, daar hierin volgens hem een „neutraliteitssfeer" heerst, die vooral door Katholieken gemeden moet worden. Ook de sport dient in R.K.-verband te geschieden, meende de spreker, die verder betoogde, dat er een Katholiek Ontwikke- Door het warme weer kreeg de ontmoe ting tussen de Engelse club Wembley FC en het Beverwijkse De Kennemers op Hemel vaartsdag te Castricum gespeeld, niet die belangstelling welke zij verdiende. Het CSV-terrein was maar matig bevolkt, toen de teams de wedstrijd aanvingen, een wedstrijd, waarin de zomerse temperaturen niet nalieten invloed op de prestaties te doen gelden. De eerste helft gaven de En gelsen de toon aan, doch pas tien minuten voor rust slaagden zij er in de leiding te nemen, hun linksbinnen scoorde op dat moment met een kopbal (10). In de tweede helft pakten De Kennemers de zaken beter aan en na twintig minuten werd de stand door de rechtsbinnen van de rood-zwarten op gelijke voet gebracht (11). Even later werd een penalty door de Engelsen niet ingeschoten en niettegen staande zij het laatste deel van de wedstrijd in de meerderheid waren mocht het hen niet lukken de leiding te hernemen. lingscentrum in Beverwijk moet komen. De heer Vessies jüichte het toe, dat in Beverwijk een R.K. ambachtsschool zal worden gesticht, waardoor ook dit onder wijs in een volgens hem juiste sfeer zal kunnen geschieden. Hij meende overigens wel dat de jeugd opgevoed moet worden in de industrie en dat het onjuist is om vele zoons op een eigen tuindersbedrijf te houden, waardoor sommigen van hen later worden gedwon gen als ongeschoold arbeider in de industrie te gaan werken, omdat zij dan te oud zijn geworden om nog een vak te lerèn. Aan het slot van het betoog van de heer Vessies werd er nog een groot aantal vra gen gesteld. CHICAGO. (AFP/Reuter). De Ameri kaanse UNO-afgevaardigde Lodge, heeft een dozijn feiten opgesomd, die „afdoende bewijzen": „dat communistisch China niet in aanmerking komt- voor het lidmaatschap van de UNO. Deze feiten zijn: directe aggressie in Korea; bedekte aggressie in Indochina; bin nenlandse aggressie tegen het Chinese volk; barbaarse behandeling van buiten landers; internationale bevordering van de handel in verdovende middelen: vervolging van godsdienstige organisaties, zending en missie; „kolonialisatie" van Noord-Korea; afdwingen van „bekentenissen" van krijgs gevangenen in Korea; voeren van een campagne om Zuid-Oost-Azië schrik in te boezemen; herhaaldelijke valse en vijan dige propaganda-aanvallen op de Verenig de Staten; ontkenning van alle aanvaarde maatstaven voor internationaal gedrag en herhaaldelijke schendingen van de Kore aanse bestandsovereenkomst. „De Verenigde Staten zullen zich vastbe raden verzetten tegen alle kuiperijen van de communistische regering en haar voor standers om in de UNO te worden opgeno men, zuiver en alleen op belofte van goed gedrag in de toekomst", aldus Lodge in een toespraak tot de vereniging Van de bin nenlandse dagbladpers. Aalsum, pass. 28 Perim n. Karachi. Adlnda, 25 v. Pladju n. Tj. Priok. Ampenan, 26 te Aden. Alnati, 25 150 m. Z.ZW. Ouessant. Amstelstad, 27 Haiphong verw. Antonia, 25 v. Pladju n. Singapore. Arendskerk, 25 te New York. Armilla, 25 v. Tj. Priok n. Pladju. Aagtedijk, 26 v. Rio de Janeiro te Santos. Agamemnon, 25 v. Houston n. New Orleans. Alioth, 26 v. Bremen te Hamburg. Alkaid. 26 v. Montevideo te Santos. Alphacca, 25 v. Baltimore n. Norfolk. Alpherat, 26 v. Recife te Bahla. Amor, 25 v. Alexandrië n. Beyrouth. Applngedijk, 25 v. Boston te Philadelphia. Arendskerk, 26 v. Port Said te Genua. Averdijk, 26 te New York. Aardljk, 25 v. Hamburg te Bremen. Alhena, pass. 26 Fernando Noronha n. Rlo de Janeiro. Ariadne, 25 v. Hamburg n. Bremen. Axeldljk. 25 v. Montevideo n. Buenos Aires. Baarn, 25 v. Willemstad n. Le Havre. Banka, 25 v. Colombo n. Cochin. Bintang, 25 v. Montevideo n. Santos. Blommersdljk, 25 v. Bremen n. Londen. Bantam, 23 v. Singapore te Djakarta. Bonaire, 26 te Amsterdam. Breda, 26 v. Rotterdam te Amsterdam. Britsum, 25 v. Philadelphia n. Norfolk. Ceronia, 25 v. Lagos te Curasao. Caltex The Hague, 26 te Sidon. Caltex Utrecht, 27 Rotterdam verw. Delfland, pass. 25 Fernando Noronha naar St. Vincent. Duivendijk, 25 te Londen n. San Francisco. Diemerdijk, 26 v. Londen n. Hamburg. Eemland, pass. 24 Fernando Noronha n. Las Palmas. Esso Amsterdam, te Port Said. Elmina. 23 v. Amsterdam te Hamburg. Friesland (SSM), 25 te Kopenhagen. Gaasterkerk, 25 v. Rotterdam n. Bremen. Groote Beer, 28 v. Montreal te Southampton verwacht. Hector, pass. 25 Finisterre n. Carthagena. Hera, 26 te Baltimore. Hydra, 26 v. Amsterdam te Port of Spain. Helder, 26 v. Amsterdam n. W. Indlë. Indrapoera, pass. 25 Straat Messina n. Genua. Joh. v. Oldenbarnevelt. 25 260 m. ZO. Ceylon. Kertosono, 26 te Lorenzo Marquez. Karimata, 26 v. Port Said n. Napels. Katelysia, pass. 25 Finisterre n. Curasao. Laertes, 26 te Singapore. Limburg, 26 te Port Soedan. Leuvekerk, 25 v. Rotterdam n. Hamburg. Langkoeas, 24 te Tj. Priok. Lutterkerk, 26 v. Rastar.ura te Bahrein. Loenerkerk, 25 v. Cochjn n. Bombay. Mariekerk, 26 te Penang. Meliskerk, pass. 25 Lissabon n. Antwerpen. Molenkerk, pass. 25 Dover n. Genua. Mentor, 25 v. Tunis te Napels. Maasdam, 25 v. Lissabon n. Southampton. Meerkerk. 26 v. Antwerpen te Amsterdam. Modjokcrto, pass. 26 Kp. St. Vincent n. Genua. Nieuw Amsterdam, 28 v. New York te South ampton verwacht. Notos, 24 v. Barcelona n. Savona. Nestor, 25 v. Amsterdam n. W. Indlë. Noordam, 25 450 m. ZO- Kp. Race. Orion, pass. 25 Kp. St. Vincent n. Amsterdam. Oranjefontein, 25 540 m. O. ten Z. St. Helena. Pieter S. 26 Barry verw. Peperkust, 25 v. Antwerpen n. Bordeaux. Prins Philips Willem, 26 v. Montreal te Le Havre Radja, 25 v. Suez n. Djakarta. Raki, 26 v. Amsterdam te Hamburg. Rijnkerk, pass. 25 Kp. St. Vincent n. Antw. Singkep, 26 v. Livorno te Genua. Stad Leiden, verm. 26 v. Narvik n. R'dam. Saparoea, 25 te Vizagapatnam. Saroena, 25 v. Tj. Priok n. Soerabaja. Stad Amsterdam. 25 v. Narvik n. Glasgow. Stad Maassluis, 25 v. Emden n. Narvik. Sibajak, 26 v. New York te Southampton. Stentor. 25 v. Paramaribo n. Amsterdam. Sumatra, pass. 25 Kp. St. Vinoent n. Alexandrië. Tabinta, 26 te Cheribon. Tibia, 25 v. Tarakan n. Mirt. Tjltjaiengka, 25 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Tarakan, pass. 25 Gibraltar n. Le Havre. Ternate, pass. 25 Ouessant n. Rotterdam. Van Linschoten, 25 v. Bordeaux n. Dakar. Wonoglri, 25 v. Famagusta n. Alexandrië. Waterman, 25 370 m. Z. ten O. Dakar. Westerdam, 25 460 m. W.ZW. Valentia. IJsel, 26 v. Alexandrië te Rotterdam. Zeeland KRL). 26 te Djeddah Zaan. 25 v. Mantyluoto n. Delfzijl. Zuiderkruis, 25 v. Rotterdam n. Quebec. KLEINE VAART Advent. 25 te Yxpila. Algarve, 26 v. Gent n. Halmstad. Admiralengracht. 25 v. Kota n. Amsterdam. Atlas, 25 v. Rotterdam te Malta. Arctic, 25 te Zaandam. Albergen, vertr. 26 v. Swansea n. La Rochelle Arctic. 25 v. Londen n. Amsterdam. Atlantis, pass. 26 Vlissingen n. Antw. Audacla, vertr. 26 v. Bayonne n. Great Yarmouth Bab T, 25 te Tunadal. Bebox, 16 v. Hull to Londen. Barracuda, 26 v. Gothenburg n. Harlingen. Batavier III, pass. 25 Finisterre n. Port Lyautey Betty Anne S, vertr. 28 v. Leixoes n. Guernsey. Birmingham, 25 te Amsterdam. Blue Boy, 26 te Maassluis. Beekbergen, 26 v. Gent te Tonnay Charente verw Binnenhaven, 26 v. Duinkerken te Rotterdam. Bornrif, verm. 26 v. Lubeck n. Whiteh.rven. Cateli, 25 v. Oslo n. Dramman. Claes Compaen, 25 op Mumbles rede bij Swansea Crescendo, 25 v. Rotterdam n. Hamburg. Coolhaven, 25 v. Lissabon n. Huelva. Coolsimgel, 26 v. Gothenburg n. Grimsby. Corrie b. 29 v. Lulea te Fawley verw. Daje Bohmer, 25 te Bordeaux. Draco, 25 v. Bilbao te Bordeaux. Dent, vertr. 25 v. R'dam n. Goole. Deo Duce, 25 v. Gothenburg n. Helsinborg. Dillgentia. 27 v. Le Havre te Birkenhead verw. Driebergen, pass. 25 Vlissingen n. Gent. Duiveland, 26 v. Newcastle te Rotterdam. Elda. 25 v. Londen n. Rotterdam. Evertsen, 25 v. Loriënt te Bordeaux. E. en A. Scheer. 25 v. Casablanca n. Londen. Erkalin, 25 v. Kopenhagen te Frederiksund. Eemsstroom. pass. 26 Vlissingen n. Zwartsluis. Eibergen. vertr. 26 v. Rouaan n. Casablanca. Falco, 27 Montreal verw. Fiona, 26 te Amsterdam. Frans Bohmer. 25 v. Kaolak n. Dakar. Flevo, 25 v. Split n. Bart. Fiducie, 26 v. Maassluis n. Boston. Gaasterland, 25 v. Goole n. Wear. Gerrie S, 25 v. Guernsey n. Nantes. Helvetia, 26 v. Newcastle te Rotterdam. Henrica, 26 v. Lissabon te Oporto. Henrica b, 26 v. Gothenburg te Heroen verw. Henriëtte. 26 v. Hamburg n. Stockton. Harold, 25 v. Sandefjord n. Gdynia. Hoogezand, pass. 26 Vlissingen n. Elterhelm. Illas, 25 v. Oporto n. Vigo. Jan Kreumer, 25 te Zwolle. Java, 26 te Newcastle. Jo, 26 v. Rotterdam n. Kalmar. Jonex I, pass. 25 Vlissingen n. Londen. Joost, pass. 25 Vlissingen n. Stockholm. Lacra. 26 Newcastle n. Abenz. Llberte, 25 v. Boston te Middelfart. Lucas Bols I, 26 v. Gent n. Kopenhagen. Lucas Bols II, 26 v. Algiers n. Nemours. Lydia, vertr. 27 v. R'dam n. Newross. Maartje, 25 v. Loriënt n. Libourne. Madjoe, 25 v. Fagerviken te Zaandam. Margriet L. 25 v. Amsterdam n. Londen. Marjan, 26 EUesmereport verw. Markab. 26 te Fur. Midsland. 25 v. Grangemouth n. Rotterdam. Monica, 28 te Preston. May Star, 25 Swansea n. Rotterdam. Meres-N, 25 420 m. ZW Kaap Verdische ell. Myfem vertr. 27 v. Parijs n. Stockholm. Maasym N. 26 v. Liverpool te Cardiff. Markab N, verm. 25 v. Ventspils n. Esbjerg. Matthew. 26 v. Irvine te Belfast. Merwehaven, 25 v. Casablanca n. Limerick. Michigan, 25 v. Antwerpen te Vlissingen. Nezo. 25 v. Amsterdam n. IJmuiden. Noord, pass. 25 Eddystone n. Rotterdam. Nottingham. 26 te Rotterdam verw. Nyenburgh, 25 v. Rotterdam te Stockholm. Niobe, 25 v. Hango n. Helsinki. Noorderlicht, pass. 25 Stockholm n. Sharpness. Nassauhaven. 26 v. Malmö n. Kopenhagen. Navis, pass. 26 Vlissingen n. Mtddlesbro. Nleuwehaven, 25 v. Malmö te Kopenhagen. Neeltje b. vertr. 26 v. Swansea n. Nantes. Nieuwland, 26 v. Rotterdam n. Lelth. Noorderhaven, 26 v. Bremerhaven n. Humber. Pascholl. 26 v. Rotterdam n. Liverpool. Ponto, 25 v. Domsjo te Ala. Ponza, 25 v. Skutskar n. Zaandam. De wedstrijd DWS-Ajax Van de rand van het strafschopgebied scoorde Michels met een hard schot het tweede doelpunt voor Ajax. Van links naar rechts: Michels, voor hem Klein (DWS), vervolgens Wiertz, Laverter, Meijer en Serlijn (allen DWS), Huis (Ajax), de tevergeefs duikende Richter (DWS) en Van der Wel (Ajax). Geheel links op de voorgrond Van Dijk (Ajax). Plato, 25 v. Piraeus n. Istanboel. Perregaux, 25 te Port Lyautey. Rien Teekman, 26 v. Amsterdam n. Skutskaer. Rapid, 26 v. Parijs te Rotterdam. Rose Marie. 26 v. Rotterdam te Antw. Rijnhaven, 27 v. Amsterdam te Rotterdam verw. Sparta, 25 v. Svall te Zaandam. Spes. 26 v. Vlieland n. Kingslynn. Surte, 25 te Zaandam. Silvaplana. 25 v. Halmstad n. Rotterdam. Soemba, verm. 26 v. Antwerpen n. Ipswich. Stella Maris, vertr. 26 v Rotterdam n. Drogheda Swift, pass. 25 Klei n. Malmö. Ton S. vertr. 26 v. Invergordon n. Grangemouth Tromp. 25 v. Liverpool n Swansea. Vlieland. 25 v. Parijs n. Rotterdam. Vrouwepolder, vertr. 26 v. Rotterdam n. Nantes Unltas, 25 v. Cardiff te Plymouth. Violette Erica, 25 v. Spezia n. Civlta Vecchia. Wickenburgh, 25 v. Duinkerken te Londen. Wim. 25 te Skive. Walenlburgh. 26 v. Bordeaux te Rotterdam. Westersingel, 27 te Tonnay Charente verw. Westlaan, 26 v. Colchester n. Delfzijl. Zaanstroom, 25 v. Amsterdam n. Huil. SLEEPVAART Ebro, 25 180 m. Z. Finisterre. Humber. 25 50 m. N.NO. Algiers met baggermo len en bak. Oceaan, 25 v. Rotterdam n. Port Fouad m. kraan Tyne. 25 v. R'dam n. Talcahuano met bagger molen en twee bakken. Zwarte Zee, Thames en Oostzee, pass. 25 Galeta eil. n. Troon met dok. Wij hebben grote voorraad van 50 tot 260 cm breed, met een oploop van 10 cm geheel compleet Trompstraat 81, Telef 5205 IJMUIDEN Enz. enz. KENNEMERLAAN 1 Tel. 5853. IJmuiden. ZEEWEG 236 IJMUIDEN-OOST - TEL. 6302 PROFITEERT NU VAN ONZE MODERNE TROPICAL- EN KAMGAREN- COSTUUMS vanaf 67.50 SPORTCOLBERTS vanaf 27.50 KAMGAREN PANTALONS vanaf 19.75 MODERNE OVERHEMDEN in alle dessins. Originele Amerikaanse FIELD JACKETS 22.50 Alleenverkoop voor IJmuiden-Qost Originele Amerikaanse SPIJKERBROEKEN vanaf 7.95 VOORZORG- EN SPAARZEGELS WORDEN IN BETALING AANGENOMEN Asters, Zinnia, Africanen, Cosmea, Violieren, Nemesia, Phlox, Petunia, Verbena, Alysserus, Rudbescia, Aga- ratum. Chrysanthemum enz. per 10 stuks 35 et per 100 stuks 3, Tomaten 6 ct„ Dahlia's 30 et Salvia, pracht planten 35 ct. per 10 stuks f 3.—. In- en tegen de bloei Lobelia, Pe tunia, Verbena, Gazania, Begonia enz. Vaste planten als Chrysanthen. Phlox enz. f 2,afgehaald. Hageiingerweg 178, Santpoort Raadhuis en Kerk Hoofdstraat 179, Santpoort Tel. K 2560 - 8120 Plastic tuinslang f 0.70 p. M. (verdraagt 5 atmosfeer druk) KENNEMERLAAN 1 Tel. 5853. IJmuiden. Wij hebben een pracht sortering BADARTIKELEN DAMES BADPAKKEN wol, vanaf 5.50 lastex, 4.50 MEISJES 5.50 BADBROEKEN, wol, heren5.25 katoen, heren1.25 jongens 0.95 BADMUTSEN vanaf 0.98 BADTASSEN gekl. plastic, vanaf 1.45 STRANDHOEDEN, stro1.45 KINDERHOEDJES, wit jeans 2.55

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 11